VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Locked

Po nacionalnosti sam - (pročitaj tekst prije glasanja)

Bez obzira na sve - BosanskoHErcegovačke sam nacionalnosti,
5
45%
Bez obzira na sve - moja nacionalnost je Bošnjak,
3
27%
Bez obzira na sve - moja nacionalnost je Srbin,
1
9%
Bez obzira na sve - moja nacionalnost je Hrvat,
2
18%
Bez obzira na sve - nisam nacionalno opredjeljen
0
No votes
 
Total votes: 11

HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#1 VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Post by HM 2011 »

Prenosim tekst Vlastimira Mijovića u cjelini.....

Prednost ili usud

Autor Vlastimir Mijović2011-07-04 06:00:00

Podijeljena nacionalno, BiH teško da bi opstala i teritorijalno

Etnička slika Bosne i Hercegovine dramatično je promijenjena. Prvo agresorskom silom, a potom političkim inženjeringom ptice su usmjeravane tako da svaka poleti prema svome jatu. U nedostatku preciznih podataka, oči su, ipak, dovoljne da spoznamo kako se BiH, iz šarenog ćilima, pretvara u tri jednolične ponjave, u fizički zbir odvojenih i zaokruženih (jedno)nacionalnih zajednica.

Ima li budućnost odgovor na ovakvu stvarnost?

Dvije ocjene, koje dolaze iz političkog kruga koji danas vlada federalnim entitetom, ne ulijevaju nadu u bolje dane. Dok predsjednica Doma naroda Parlamenta FBiH Karolina Pavlović ističe da je istinska multietničnost „u svakom pogledu naše bogatstvo i prednost“, njen koalicioni kolega iz SDP-a Zlatko Lagumdžija ima potpuno drugačije mišljenje. Za njega smo „osuđeni na zajednički život“, u kojem je najpametnije što možemo učiniti da jedni druge ne diramo, to jest da sklopimo svojevrsni pakt o međusobnom nenapadanju.

Ono što jedni vide kao prednost, za druge je zla sudba, usud od kojeg ne možemo pobjeći. Iznenađujuće je, međutim, što prvo mišljenje ne dolazi od predsjednika stranke koja se busa u multietnička prsa, nego upravo on pokazuje svojevrsnu pomirenost nad stanjem koje je uglavnom proizvedeno primjenom gole sile i političkog zastrašivanja.

Lagumdžijino mišljenje spada u domenu takozvane real-politike. S njim se mnogi slažu. Iskazi tipa onog Karoline Pavlović, s druge strane, skoro da su postali izraz romantičarskog ushićenja kojem nema mjesta u ovoj surovoj zbilji.Kad već stvarnost ne pruža odgovore, pouke iz prošlosti tu su da nas upute kamo možemo i trebamo ići. U svojoj hiljadugodišnjoj povijesti BiH je, naime, prošla više faza u kojima se činilo da će njena multietničnost biti uništena. Pa se, ipak, održala, vraćala i učvršćivala.

Tako će biti i ovaj put, pod uslovom da to želimo i da znamo šta ćemo s tim. Ali, ako to ne znaju političke vođe, onda se privremeno „Doviđenja!“ može pretvoriti u konačno „Zbogom!“ I ne samo multietničnosti nego i Bosni i Hercegovini kao državi. Podijeljena nacionalno, ona ne bi opstala ni teritorijalno.

-----------------------------------------------------------------------------

Prilikom popunjavanja bilo kakve prijave pri agenciji za državnu službu uredno Vas upitaju za nacionalnost i ponude Vam odgovore:

Bošnjak,
Srbin,
Hrvat,
Ostali,
Neopredjeljen

- A šta ako si po nacionalnosti - BosanskoHercegovačke nacionalnosti ?

Moj komentar na sve ovo je :

Niko nikome ne smije reći da prestane biti Musliman, Katolik, Pravoslavac ili Jevrej ili šta već.....

Čak šta više, poželjno je da ljudi budu vjernici i ponašaju se u skladu sa religijskim odredbama,

Takođe niko nikome ne smije uskratiti pravo na pripadnost narodu - etničkoj skupini,

međutim, ono što sve te ljude različitih a vrlo sličnih svjetonazora zajednički drži unutar unutar bilo koje države je baš Nacionalna pripadnost - pripadnost jednoj Naciji, koja svoj izvor nalazi u samoj državi..... Primarno ljudi mogu biti šta god žele - ali društveni nastup unutar Europe i participacija unutar društvenih tokova, bazira se na Nacionalnom svjetonazoru.....
Iz tog razloga koncetrisanje snaga u izgradnju jedne jedinstvene nacije - je jedino logično rješenje.....

Samo još kad bi neko objasnio populusu šta svaki od navedenih pojmova predstavlja, u društvu u kojem svaki drugi dan slušamo o Vitalnom NACIONALNOM interesu bilo koga (a taj vitalni interes može biti samo narodni tj. etnički i to konstitutivnih naroda).....
Kada će Nacionalno jedinstvo postati Vitalni etnički interes svih konstitutivnih naroda ili barem jednog od njih, ako jeste zašto to ne izgovaraju jasno i glasno:

"NAŠ VITALNI ETNIČKI INTERES JE NACIONALNO JEDINSTVO BOSANACA I HERCEGOVACA NA TERITORIJU POD SUVERENITETOM BIH ?"

KAda će bilo ko donjeti odluku da se krene naprijed iz etničkih skupina u nacionalno jedinstvo boreći se pritom protiv korupcije na nivou države, gradeći državu i razvijajući njen sistem ?

Ako ljudi već žele da se bave politikom ?

- Šta je moguća posljedica prisvajanja pojma Nacionalnost kao odrednice za Konstitutivni narod u Bosni i Hercegovini današnjice ?
Laus
Posts: 465
Joined: 15/06/2011 09:34

#2 Re: VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Post by Laus »

Jel to Benjamin von Kállaj ustao iz groba i docepao se tastature ? :lol:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3 Re: VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Post by PipiDugaDevetka »

Ne može se biti ''malo trudna''! Ili jesi, ili nisi trudna!
Prilažem diskusiju @1gorstaka sa teme: ''Volja naroda''
1gorstak wrote:Kada je pocetkom devedesetih velikosrpski faktor pokusao realizovati projekat stvaranja ekskluzivno srpske megadrzave, to se pokusalo opravdati navodnom voljom naroda. Nije receno da se pokusava stvoriti drustveno uredjenje u kojem bi se institucionalno gusilo Hrvate, Bosnjake, Albance, Makedonce i Crnogorce, jer da je to bio deklarisani cilj, vecina Srba ne bi ni podrzala Milosevica i njegovu bandu. Zato manipulacije. Na primjer, svjesno se lagalo o bacanju srpske djece lavovima jer se znalo da takve lazi djeluju mobilizirajuce. A kada tim lazima na svoju stranu pridobijes dovoljan broj Srba, postaje lakse sprovesti u djelo i ono sa cim se ta vecina Srba inace ne bi slozila. To je matrica na kojoj je i Hitler djelovao. Prvo je trebalo uvjeriti Nijemce da je NSDAP jedini legitimni tumac volje i branilac interesa njemackog naroda, a kada je to postignuto, njemacki je narod slijepo slijedio.

Neozbiljno je, a i opasno je, popustati HDZ-u samo zato sto je HDZ uspio izmanipulisati znacajan broj bosanskohercegovackih Hrvata. Kao sto se NSDAP moralo neutralisati kao politicki faktor a da bi se doslo do srca i umova njemackog naroda, tako i HDZ mora biti suzbijen i po mogucnosti stavljen u opozicioni karantin iz kojeg ne moze vrsiti sabotaze bilo na entitetskom, bilo na drzavnom nivou.

Referendum o nezavisnosti BiH je jedan od nepobitnih dokaza da se "volju" sva tri naroda jednostavno ne moze ispostovati, SDS je vecinu Srba uvjerio kako je ta nezavisnost nesto lose, dok za vecinu Hrvata nakon Vukovara ostanak BiH u savezu sa Beogradom nije bio opcija. Odnosno, neko je morao biti "preglasan".

Isto tako, nemoguce je pomiriti stav HDZ-a o neophodnosti daljih etnickih podjela, sa stavom SDP-a i nekih bosnjackih stranaka da etnicke podjele nisu prihvatljivo rjesenje. Neko tu mora biti "preglasan". Termin "volja naroda" u tom kontekstu postaje beznacajan, znacajno je samo sta mi kao pojedinci zelimo, dalje etnicke podjele ili eliminaciju tih etnickih podjela.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#4 Re: VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Post by HM 2011 »

Ovdje gube Bosanci i Hercegovci

a dobijaju Srbi, HRvati i Bošnjaci/Bošnjani........
Ili obrnuto, sve zavisi kako će se odrediti POPULUS U DEMOKRATIJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ovdje niko ne spominje sraz Krišćanstva i Islama - jer po logici stvari u Interesu Krišćanstva bi trebalo biti da BosanskoHercegovačka nacija bude jedinstvena a u interesu Islama bi trebalo biti da Islamski Ummet bude pod ispravnim Šerijatskim zakonodavstvom (što iz ovog aspekta izgleda kao sci-fi).....

Međutim stvari na terenu izgledaju ovako: Pravoslavno rukovodstvo pootencira gašenje BiH kao opcije, Katoličko rukovodstvo priča neku priču kako im je sve to svejedno, dok jedino Islamsko rukovodstvo (kakvo god da je) radi, koliko toliko na izgradnji BH nacije.....????????????????????????????????????????????????
WTF?

Šta bi moglo biti posljedica negradnje Bh nacije u bližoj ili daljoj budućnosti ?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moje lično mišljenje je da na ovakvim temema treba biti izuzetno GLASAN i JASAN !

Međutim, gdje će nam duša urbano - neo - liberalna, na brdovitom balkanu u državi Bosni i Hercegovini u kojoj svako malo autori novinskih članaka pišu o NAciji i NAcionalizmu misleći pritom u istom tekstu o Etnilčkoj skupini i NAciji (barem (za mene čika) Vlasta pokazuje da ima novinarskog šlifa)......

Mrdnite malo, teme je odveć uspavana.....

Aspekt aktivizma u interesu Mira i suživota niko ne bi trebao odbaciti....
Last edited by HM 2011 on 04/07/2011 22:56, edited 1 time in total.
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#5 Re: VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Post by Komrad »

HM 2011 wrote:Ovdje gube Bosanci i Hercegovci

a dobijaju Srbi, HRvati i Bošnjaci/Bošnjani
........
Ili obrnuto, sve zavisi kako će se odrediti POPULUS U DEMOKRATIJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ovdje niko ne spominje sraz Krišćanstva i Islama - jer po logici stvari u Interesu Krišćanstva bi trebalo biti da BosanskoHercegovačka nacija bude jedinstvena a u interesu Islama bi trebalo biti da Islamski Ummet bude pod ispravnim Šerijatskim zakonodavstvom (što iz ovog aspekta izgleda kao sci-fi).....

Šta bi moglo biti posljedica negradnje Bh nacije u bližoj ili daljoj budućnosti ?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moje lično mišljenje je da na ovakvim temema treba biti izuzetno GLASAN i JASAN !

Međutim, gdje će nam duša urbano - neo - liberalna, na brdovitom balkanu u državi Bosni i Hercegovini u kojoj svako malo autori novinskih članaka pišu o NAciji i NAcionalizmu misleći pritom u istom tekstu o Etnilčkoj skupini i NAciji (barem (za mene čika) Vlasta pokazuje da ima novinarskog šlifa)......

Mrdnite malo, teme je odveć uspavana.....

Aspekt aktivizma u interesu Mira i suživota niko ne bi trebao odbaciti....
Bosnjaci koji zive u BiH su takodje Bosanci i Hercegovci
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#6 Re: VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Post by plain vanilla »

opet prebrojavanje ovcica :cry:
User avatar
Penicilin
Posts: 511
Joined: 26/09/2009 13:59

#7 Re: VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Post by Penicilin »

@HM 2011

puno se na ovom forumu već raspravljalo o ovoj temi tako da te ne treba čuditi što večina nema šta da doda. Međutim kao što češ vidjeti večina ovdje se osjećaju i izjašnjavaju kao Bosanci i Hercegovci. Pitanje je samo: pa šta sad s tim?
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#8 Re: VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Post by HM 2011 »

Komrad wrote:
HM 2011 wrote:Ovdje gube Bosanci i Hercegovci

a dobijaju Srbi, HRvati i Bošnjaci/Bošnjani
........
Ili obrnuto, sve zavisi kako će se odrediti POPULUS U DEMOKRATIJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ovdje niko ne spominje sraz Krišćanstva i Islama - jer po logici stvari u Interesu Krišćanstva bi trebalo biti da BosanskoHercegovačka nacija bude jedinstvena a u interesu Islama bi trebalo biti da Islamski Ummet bude pod ispravnim Šerijatskim zakonodavstvom (što iz ovog aspekta izgleda kao sci-fi).....

Šta bi moglo biti posljedica negradnje Bh nacije u bližoj ili daljoj budućnosti ?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moje lično mišljenje je da na ovakvim temema treba biti izuzetno GLASAN i JASAN !

Međutim, gdje će nam duša urbano - neo - liberalna, na brdovitom balkanu u državi Bosni i Hercegovini u kojoj svako malo autori novinskih članaka pišu o NAciji i NAcionalizmu misleći pritom u istom tekstu o Etnilčkoj skupini i NAciji (barem (za mene čika) Vlasta pokazuje da ima novinarskog šlifa)......

Mrdnite malo, teme je odveć uspavana.....

Aspekt aktivizma u interesu Mira i suživota niko ne bi trebao odbaciti....
Bosnjaci koji zive u BiH su takodje Bosanci i Hercegovci
Ama po toj logici to su i Srbi i Hrvati, samo mi to na polju praktične primjene nema nikakvog smisla, posebno kada uzmem u obzir dalekosežne posljedice svih aktivnosti na tom polju a koje se ogledaju najviše u detaljima iz uvodnog posta !!!!
pogledaj editovani teks iznad....

- Usput ja sam za jedan jedinstveni tor - efektivnije je rukovoditi, ali opet neke ovce žele mini val, neke na kratko, neke pak, puštaju vunu, tu su zakoni da se poštuju a ne da se krše.....

- Tako bi morala da se osjeća većina u Bosni i Hercegovini - a ne samo na forumima - gdje je socijalno umrežavanje baš na tu temu, gdje su zajednički izleti, druženja, spajanje ljudi iz svih slojeva društva, mentalna higijena zabludjelih u smislu edukacije na temu društveno prihvatljivog ponašanja.....

Gdje je vitalni etnički interes etničkih skupina na temu "jedinstva BH nacije".....

Mora da se traži karta više za utakmice BH reprezentacije........................................
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#9 Re: VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Post by Komrad »

HM 2011 wrote:
Ama po toj logici to su i Srbi i Hrvati, samo mi to na polju praktične primjene nema nikakvog smisla, posebno kada uzmem u obzir dalekosežne posljedice svih aktivnosti na tom polju a koje se ogledaju najviše u detaljima iz uvodnog posta !!!!
pogledaj editovani teks iznad....

- Usput ja sam za jedan jedinstveni tor - efektivnije je rukovoditi, ali opet neke ovce žele mini val, neke na kratko, neke pak, puštaju vunu, tu su zakoni da se poštuju a ne da se krše.....

- Tako bi morala da se osjeća većina u Bosni i Hercegovini - a ne samo na forumima - gdje je socijalno umrežavanje baš na tu temu, gdje su zajednički izleti, druženja, spajanje ljudi iz svih slojeva društva, mentalna higijena zabludjelih u smislu edukacije na temu društveno prihvatljivog ponašanja.....

Gdje je vitalni etnički interes etničkih skupina na temu "jedinstva BH nacije".....

Mora da se traži karta više za utakmice BH reprezentacije........................................
Pa ja ne znam kako se ko osjeca ali ne mogu dozvoliti da ja kao Bosnjak automatski nisam Bosanac i Hercegovac
jesam i bicu to dok ovdje zivim i dok ova drzava postoji. Ako odem negdje vani i uzmem drzavljanstvo bicu amerikanac Bosnjak ili nesto tako :)

Ti kazes da si za jedan tor... Ja nisam meni je svejedno neka ima milion torova meni ne smetaju sve dok ne ugrozavaju mene kao pojedinca :)
User avatar
Penicilin
Posts: 511
Joined: 26/09/2009 13:59

#10 Re: VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Post by Penicilin »

HM 2011 wrote: Tako bi morala da se osjeća većina u Bosni i Hercegovini - a ne samo na forumima - gdje je socijalno umrežavanje baš na tu temu, gdje su zajednički izleti, druženja, spajanje ljudi iz svih slojeva društva, mentalna higijena zabludjelih u smislu edukacije na temu društveno prihvatljivog ponašanja.....
Što bi se to "morala" večina tako osjećati? Srbi u RS-u uopšte nemaju taj osjećaj zajedništva s bilo kim unutar BiH. Oni su ratovali, ginuli i činili zločine za drugu ideju i cilj. Šta oni danas imaju sa FBiH? Nekadašnji bosanski Srbi doživjeli su također etničku transformaciju i postali samo Srbi dio integralnog srpskog naroda protiv njihove volje odvojenog od matice-majke Srbije. Srbima se mozak sistemski ispira protiv BiH već 20 godina putem obrazovanja, medija i politike i normalno je da je ta indoktrinacija postepeno urodila plodom. U zapadnoj Hercegovini je situacija dosta slična. Oni živi u etnički čistim sredinama naslonjeni direktno na Hrvatsku. Zašto bi oni osjećali išta zajedničko za nekim iz Tešnja ili Goražda da e pričamo o Han Pjesku ili Nevesinju... Naravno sve to nas i bilo koga u ovoj zemlji ne spriječava da se osjećamo Bosancima i Hercegovcima.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#11 Re: VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Post by HM 2011 »

Istina na temu naroda je jedna strana medalje, istina na temu nacije je druga strana medalje, istina o religijskoj pripadnosti je već neka tamo čudna strana medalje,

Ali istina, koliko god ju je moguće otvoreno reći, a da okolina ne kaže za tebe da si lud, je jača od svih tih laži kojima ispiraju mozak našim sugrađanima......

Predlažem sljedeće - da svako u svojoj okolini ispriča priču o tome šta su etničke skupine,
šta religijske
a šta je to Stara BosanskoHercegovačka nacija naspram svega toga......

KOje su prednosti BH nacije u smislu ideološke odrednice građana a koje smo negativne implikacije čvrste podjele po etničkim šavovima do sada uočili i koje ćemo tek uočiti.....

Koliko smo generirali međusobne mržnje nakon ovog rata, koja se nadovezuje na mržnju koju smo prikupili tokom rata......

Nama je najteže izgleda protiv gluposti i mržnje - a za sve to krivica leži u nepostojanju volje na strani državnih organqa, koja opet ne može biti generirana od strane etničkih frakcija jer samim time oni sjeku granu na kojoj sjede.....

Koliko su ljudi svjesni tih činjenica - znam jedno da su svjesni davno bi ih se odrekli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Širite znanje - kroz neobaveznu priču i razgovor..... Rezultati ne smiju izostati - ali posao je prevelik za jednu veliku političku partiju, a skoro nemoguć za pojedinca.....

da se vratimo na temu i pitanje iz teme ---

Šta mislite koje bi to mogle biti posljedice ne njegovanja BosanskoHercegovačko nacionalnog određenja - uzimajući u obzir sveobuhvatno znanje sa kojim raspolažete ?

Smajli paratrooper
User avatar
Penicilin
Posts: 511
Joined: 26/09/2009 13:59

#12 Re: VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Post by Penicilin »

HM 2011 wrote:Istina na temu naroda je jedna strana medalje, istina na temu nacije je druga strana medalje, istina o religijskoj pripadnosti je već neka tamo čudna tema medalje,

Ali istina, koliko god ju je moguće otvoreno reći, a da okolina ne kaže za tebe da si lud, je jača od svih tih laži kojima ispiraju mozak našim sugrađanima......

Predlažem sljedeće - da svako u svojoj okolini ispriča priču o tome šta su etničke skupine,
šta religijske
a šta je to Stara BosanskoHercegovačka nacija naspram svega toga......

KOje su prednosti BH nacije u smislu ideološke odrednice građana a koje smo negativne implikacije čvrste podjele po etničkim šavovima do sada uočili i koje ćemo tek uočiti.....

Koliko smo generirali međusobne mržnje nakon ovog rata, koja se nadovezuje na mržnju koju smo prikupili tokom rata......

Nama je najteže izgleda protiv gluposti i mržnje - a za sve to krivica leži u nepostojanju volje na strani državnih organqa, koja opet ne može biti generirana od strane etničkih frakcija jer samim time oni sjeku granu na kojoj sjede.....

Koliko su ljudi svjesni tih činjenica - znam jedno da su svjesni davno bi ih se odrekli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Širite znanje - kroz neobaveznu priču i razgovor.....
Mislim da pomalo olako pristupaš konceptu osjećaja identiteta i pripadnosti odnosno konceptu nacije. Osjećaj zajedničkog identiteta je nevidljiva veza unutar određene šire grupe ljudi koj se ne poznaju ali imaju zajedničku svijest. Neki dan gledam program o Atini i Sparti koje su međusobno ratovale sve dok ih nije ujedinio zajednički neprijatelj Perzija tako da se postepeno stvorila grčka država u kojoj su zaboravljena nekadašnja rivalstva gradova. Dakle pitanje osjećaja zajedništva, povjerenja, zajedničke sudbine, žrtve i žrtvovanja, zajedničkih vrijednosti ciljeva i neačela su ono što čine jednan narod naciju ili etničku skupinu svejedno je. Dakle bit je u postavci zajedničke kolektivne svijesti koje među bosanskohercegovačkim konstitutivnim narodima na žalost još uvijek večinom nema.
Laus
Posts: 465
Joined: 15/06/2011 09:34

#13 Re: VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Post by Laus »

Neka bude ko sta hoce samo neka meni ne govori sta sam ja i sta bih trebao biti jer mu ja odmah po automatizmu JM a kroz neobaveznu priču i razgovor moglo bi biti i vecih problema. :D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#14 Re: VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Post by Ahmmed »

Laus wrote:Neka bude ko sta hoce samo neka meni ne govori sta sam ja i sta bih trebao biti jer mu ja odmah po automatizmu JM a kroz neobaveznu priču i razgovor moglo bi biti i vecih problema. :D

Potpuno se slažem s tobom. Dakle, tebi je uredu da ja svoj jezik nazivam bosanskim? Za razliku od Ustava dijela zemlje u kojem ti živiš,u kojem ne postoji ni bosanski, ni hrvatski ni srpski jezik, već jezik bošnjačkog, jezik hrvatskog i jezik srpskog naroda :-) Dakle, srpski jezik se svojim imenom,srpskim, naziva samo u FBiH :bih:
Laus
Posts: 465
Joined: 15/06/2011 09:34

#15 Re: VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Post by Laus »

Ahmmed wrote:Dakle, tebi je uredu da ja svoj jezik nazivam bosanskim?
Naravno.
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#16 Re: VItalni nacionalni/etnički/narodni interes

Post by Ahmmed »

Laus wrote:
Ahmmed wrote:Dakle, tebi je uredu da ja svoj jezik nazivam bosanskim?
Naravno.
Fino.
Locked