Vitafon, vjerovati ili ne?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Rosey
Posts: 13
Joined: 20/08/2011 01:34

#1 Vitafon, vjerovati ili ne?

Post by Rosey »

Moja mama previse vjeruje reklamama... pa evo mene je dovelo do toga da pitam da li je to cudo ili ne.
Lijecenje zvukom kao sto je Vitafon... da li to zaista pomaze, da li je ko probao, i koja je vrsta vitafona naj naj ? :)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2 Re: Vitafon, vjerovati ili ne?

Post by PipiDugaDevetka »

Rosey wrote:Moja mama previse vjeruje reklamama... pa evo mene je dovelo do toga da pitam da li je to cudo ili ne.
Lijecenje zvukom kao sto je Vitafon... da li to zaista pomaze, da li je ko probao, i koja je vrsta vitafona naj naj ? :)
@Rosey,
Priznaj da si sa mamom išla na pregled kod Mekki Torabija, baš kao što sam se ja zaletio, pa kupovao čepiće za prostatu napravljene na bazi proizvoda od meda!? Pomognu malo u početku, a kasnije, ništa,...samo placebo efekat ako pomogne, dobro i jest.
:D
Rosey
Posts: 13
Joined: 20/08/2011 01:34

#3 Re: Vitafon, vjerovati ili ne?

Post by Rosey »

PipiDugaDevetka wrote:
Rosey wrote:Moja mama previse vjeruje reklamama... pa evo mene je dovelo do toga da pitam da li je to cudo ili ne.
Lijecenje zvukom kao sto je Vitafon... da li to zaista pomaze, da li je ko probao, i koja je vrsta vitafona naj naj ? :)
@Rosey,
Priznaj da si sa mamom išla na pregled kod Mekki Torabija, baš kao što sam se ja zaletio, pa kupovao čepiće za prostatu napravljene na bazi proizvoda od meda!? Pomognu malo u početku, a kasnije, ništa,...samo placebo efekat ako pomogne, dobro i jest.
:D

Iskreno nismo! :) A mama je zamalo kupila vitafon, no ja joj nisam dala.. dok ne vidimo sta drugi misle... pa da balansiramo sve i da napravimo odluku :D Al' nemam bas puno odg :P :D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4 Re: Vitafon, vjerovati ili ne?

Post by PipiDugaDevetka »

Rosey wrote:
PipiDugaDevetka wrote:
Rosey wrote:Moja mama previse vjeruje reklamama... pa evo mene je dovelo do toga da pitam da li je to cudo ili ne.
Lijecenje zvukom kao sto je Vitafon... da li to zaista pomaze, da li je ko probao, i koja je vrsta vitafona naj naj ? :)
@Rosey,
Priznaj da si sa mamom išla na pregled kod Mekki Torabija, baš kao što sam se ja zaletio, pa kupovao čepiće za prostatu napravljene na bazi proizvoda od meda!? Pomognu malo u početku, a kasnije, ništa,...samo placebo efekat ako pomogne, dobro i jest.
:D

Iskreno nismo! :) A mama je zamalo kupila vitafon, no ja joj nisam dala.. dok ne vidimo sta drugi misle... pa da balansiramo sve i da napravimo odluku :D Al' nemam bas puno odg :P :D
Pa idi na neke od srbijanskih foruma ili još bolje hrvatskih jer tamo je manje ''uljeza'' koji ''navijaju'' za vitafon, nego su mnogo realniji u procjeni isplatili se i vrijedi li čemu liječenje ''svega i svačega'' zvučnim talasima.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#5 Re: Vitafon, vjerovati ili ne?

Post by alica.k »

normalno da ne djeluje, to je sve placebo, ko i oni povezi za zglobove, i slicne gluposti...

mada pipi, ne slazem se da med nije ljekovit, al svakako nije svemoguc. u svakom slucaju kao dodatak terapiji, sto da ne?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6 Re: Vitafon, vjerovati ili ne?

Post by PipiDugaDevetka »

alica.k wrote:normalno da ne djeluje, to je sve placebo, ko i oni povezi za zglobove, i slicne gluposti...

mada pipi, ne slazem se da med nije ljekovit, al svakako nije svemoguc. u svakom slucaju kao dodatak terapiji, sto da ne?
:thumbup:
Nijesam to ni rekao da med nije ljekovit. 8-)
User avatar
sheikh
Posts: 764
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#7 Re: Vitafon, vjerovati ili ne?

Post by sheikh »

Da li treba taj vitafon da grije ozlijeđeno područje ili da se osjete vibracije?
Post Reply