Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#301 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by славянин »

JThomas wrote:možda je samo svako ko snima koruptivnu radnju visokog funkcionera. sve je moguće.
Narusava ugled vijeca jer ne moze se tek tako snimati jedan sluzbenik istog :D :D :D :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#302 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by JThomas »

ja ne priznajem ovu disciplinsku komisiju, a ni ona mene. meni može da sudi samo sud koji ja kontrolišem, ako mu podnese optužnicu tužilaštvo koje isto ja kontrolišem.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#303 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by Maraschino »

pa se sjetim one krave sto se suncala na prozoru.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#305 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by JThomas »

Maraschino wrote:pa se sjetim one krave sto se suncala na prozoru.
ja ne bi miješao ni najtragikomičnije ispade te vrste sa očitim krupnim kriminalom. u najgorem od najgorih slučajeva nju bi trebalo smijeniti, mada je po meni to previše drastično. a ovi ljudi o kojima sad pričamo bi u normalnoj državi morali na dugogodišnju robiju. to prosto nije ista priča, nije isti nivo.
frljavac
Posts: 13
Joined: 28/03/2019 16:42

#306 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by frljavac »

Где су сада ти способни новинари да лепо објаве званичане податаке (статистику) броја подигнутих, оборених, добијених и изгубљених оптужница које је покренуло ВСТВ?
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#307 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by Naslovnica »

Gledam na otvorenom FB profilu Ružice Krešić Jukić (https://www.facebook.com/ruzica.kresicjukic) i Milana Tegeltije (https://www.facebook.com/milan.tegeltija.3)...
Niti jedan hejterski post. Da li ih brišu ili šta je u pitanju?!
Samo hvalospjevi, u kojima prednjači izvjesni Igor Somek (https://www.facebook.com/igor.somk).
Ti hvalospjevi pričaju neku priču od koje čovjeka naprosto bude strah gdje živi i ko nam radi o glavama. Da se naježiš!
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#308 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by славянин »

Naslovnica wrote:Gledam na otvorenom FB profilu Ružice Krešić Jukić (https://www.facebook.com/ruzica.kresicjukic) i Milana Tegeltije (https://www.facebook.com/milan.tegeltija.3)...
Niti jedan hejterski post. Da li ih brišu ili šta je u pitanju?!
Samo hvalospjevi, u kojima prednjači izvjesni Igor Somek (https://www.facebook.com/igor.somk).
Ti hvalospjevi pričaju neku priču od koje čovjeka naprosto bude strah gdje živi i ko nam radi o glavama. Da se naježiš!
Favorites
Music


[Gary Moore]
Gary Moore

Books


[Gorski Vijenac]
Gorski Vijenac

Movies


[Braveheart]
Braveheart

Television


[Only Fools and Horses]
Only Fools and Horses

Interesantno koja mu je omiljena serija :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#309 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by Maraschino »

JThomas wrote:
Maraschino wrote:pa se sjetim one krave sto se suncala na prozoru.
ja ne bi miješao ni najtragikomičnije ispade te vrste sa očitim krupnim kriminalom. u najgorem od najgorih slučajeva nju bi trebalo smijeniti, mada je po meni to previše drastično. a ovi ljudi o kojima sad pričamo bi u normalnoj državi morali na dugogodišnju robiju. to prosto nije ista priča, nije isti nivo.
Izmedju ostalog sam i ovo spomenuo.

Sud i tuzilastvo su institucije pored koji prolazis sa postovanjem i respektom ali i dozom straha. Kod nas kada neko spomene sud i tuzilastvo, prvo sto mi padne na pamet nerad, rasipnistvo, korupcija, dobro placeni poslovi i privilegije...otudjeni organ koji nikome ne podnosi racune osim izmedju sebe. Institucija u kojoj mozes dan, sedmicu, mjesec, godinu...nista ne raditi ili raditi neke nebitne stvari a da neces snositi neke narocite sankcije.

Sve treba porusiti pa ispocetka nesto funkcionalno izgraditi.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#310 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by JThomas »

igor je poznati lažni profil koji brani fahrine činioce u pravosuđu i drugim organima...
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#311 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by Naslovnica »

JThomas wrote:igor je poznati lažni profil koji brani fahrine činioce u pravosuđu i drugim organima...
Ko bi to mogao biti?!
Očito je upućen u igre, elokventan i proučio je gradivo.
Moenx
Posts: 1610
Joined: 26/06/2013 10:36

#312 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by Moenx »

Da li bih mogao znati koji igor
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#313 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by JThomas »

ma šta ima veze ko je. niti znam niti je bitno, to su pijuni, punomoćnici, kako god. nebitni lično.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#314 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by Naslovnica »

Moenx wrote:Da li bih mogao znati koji igor
Pročitaj nekoliko redova iznad. Proguglaj "Igor Somek", pa pogledaj njegove komentare na internetu.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#315 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by славянин »

Predsjednik Stranke demokratske akcije Bakir Izetbegović prilikom današnje posjete Zenici u izjavi za medije je kazao da će SDA podržati prijedlog za imenovanje Zorana Tegeltije za predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH kada Dodik i SNSD budu poštovali zakone i Ustav države.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /190628080


" Hehehe hohohoho" :lol: neko u zatvor neko predsjedavajuci vijeca ministara :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#317 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by JThomas »

ja nisam protiv zajebancije i satire, čak štaviše, ali ona njih naprosto neće otjerati. naprosto im je previše dobro, a tradicija i svijest demokratije gdje se i indirektni pritisak itekako pika ne postoji.
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#318 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by L u c i f e r »

Treba pogledati istini u oci.
Nismo mi sposobni da imamo svoju drzavu.
Glup smo narod, korumpiran, primitivan, lijen, inertan, sklon neradu, kradji, nepotizmu, zavisti, pametovanju...
Pogana rasa, cast tihoj manjini koja gleda svoja posla.

Doduse, ima i gorih, primitivnijih i zlocudnijih...
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#319 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by daddy-kool »

JThomas wrote:ja nisam protiv zajebancije i satire, čak štaviše, ali ona njih naprosto neće otjerati. naprosto im je previše dobro, a tradicija i svijest demokratije gdje se i indirektni pritisak itekako pika ne postoji.
Slika i prilika današnjeg državnog nivoa, ni na nebu ni na zemlji. U ovom bosanskom "mexican standoff"-u su nikle samodopadne, parazitske sekcije za uhljebljivanje, bez koristi za društvo, bez kontrole, bez korekcije, tu da nam sole život i glume važnost. Ovo je nažalost cijena pravljenja "države i državnih institucija" po svaku cijenu, sa separatistima, po onoj prepiši sa zapada, nije bitno što ne razumiješ šta radiš. Pravosuđe je možda i najgori dio ovog državnog uređenja.
Moenx
Posts: 1610
Joined: 26/06/2013 10:36

#320 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by Moenx »

L u c i f e r wrote:Treba pogledati istini u oci.
Nismo mi sposobni da imamo svoju drzavu.
Glup smo narod, korumpiran, primitivan, lijen, inertan, sklon neradu, kradji, nepotizmu, zavisti, pametovanju...
Pogana rasa, cast tihoj manjini koja gleda svoja posla.

Doduse, ima i gorih, primitivnijih i zlocudnijih...
Ne bih rekao
A zasto si ti to rekao
Zvuci tvoja frustriranost i razocarenje nekim susret9m dozivljajem iz svakodnevnog zivota saobracaja saltera
Sve si to pridodao nekom mentalitetu s kojim se ne mozes miriti
Mislis da taj mentalitet kljucno utice da neke stvari ne funkcionisu
No evo ga hajde da obrnemo i od poluprazne case otkrijemo polupunu
Tacno je sve cinjenicki sto si pobrojao od nasih lopovluka
Mozda smo i zato dobri u fudbalu kosarci
Ili bar veci dio vremena mislimo da jesmo
Mislimo da znamo sevit driblat poentirat magijom i tako dalje

No ipak ne treba se mrziti u svakoj basti raste po jedna ruza dakle svugdje se moze uzgojiti i pronaci po jedna
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#321 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by Haman2 »

ARMIN CIBRA UPUTIO OTVORENO PISMO VSTV-u: "Zaštitite me od nefer suđenja u sporu s Radončićem"!

Armin Cibra, autor knjige o Fahrudinu Radončiću, lideru SBB-a, i glavnom konsultantu Dnevnog avaza, uputio je otvoreno pismo Visokom sudskom i tužilačkom vijeću, u kome iznosi šokantne detalje o nefer sudskim postupcima koje je Radončić pokrenuo protiv njega optužujući ga za klevetu.

Pismo Armina Cibre prenosimo u cjelini.

Image

Poštovani,

Želim vam skrenuti pažnju na malo poznatu činjenicu da sam već pet godina žrtva selektivne primjene pravde našeg pravosuđa, isključivo iz razloga što sam u svojstvu svjedoka Tužilaštva BiH, pred domaćim sudom kao i sudom na Kosovu, rekao istinu o organiziranoj kriminalnoj djelatnosti lidera SBB-a Fahrudina Radončića i otkrio njegovu povezanost i saradnju sa najtraženijim narko bosovima balkanskog podzemlja i ljudima sa crne američke liste. O svemu tome sam pisao u knjizi štampanoj 2017.godine „Fahrudin Radončić mafijaš u podzemlju Balkana“, u kojoj sam hronološki opisao Radončićevu ulogu u mafijaškom podzemlju, i njegovu društveno-političku ulogu koju je paralelno s tim imao u BiH.

U najkraćem, pravosudni organi su veoma agilni u nebrojenim tužbama koje je Fahrudin Radončić podnio protiv mene zbog naprijed navedenih činjenica, dok su vrlo spori i neefikasni kada se radi o tužbama koje sam ja pokrenuo protiv Fahrudina Radončića i njegovih medija. Naime, nakon što nije uspio „da me kupi“ 2015. godine, nudeći mi veliki novac da u svojstvu svjedoka Tužilaštva BiH odustanem od svjedočenja na okolnosti ubistva Ramiza Delalića Ćele, protiv njega i njegovog saradnika Nasera Keljmendija u Osnovnom sudu u Prištini, Radončić je otpočeo provoditi ciljani medijski linč nadamnom i paralelno s tim koristeći svoje plaćenike iz organiziranih kriminalnih struktura, kao i pojedine policijske službenike, prijetiti mi ubistvom, likvidacijom moje porodice i maloljetne djece, da će paliti našu imovinu... Svi događaji, prijetnje i napadi su blagovremeno prijavljivani nadležnim agencijama za sprovođenje zakona, gdje su kao rezultat neefikasnosti pravosudnih organa u BiH, u konkretnim slučajevima kantonalnog Tužilaštva Kantona Sarajevo, formirani samo neki predmeti po kojima i pored mog pismenog obraćanja tadašnjoj glavnoj kantonalnoj tužiteljici Dalidi Burzić nikada niko od postupajućih tužilaca nije objektivno i po zakonu reagirao. Naprotiv, u većini predmeta, bez saslušanja mene kao oštećene strane i saslušanja osumnjičenih, postupajući tužioci donosili su galopirajuće odluke o nesprovođenju istrage.

U pojedinim predmetima,u kojima je Fahrudin Radončić preko svojih najbližih saradnika zagovarao moju likvidaciju, i pored saslušanja svjedoka čija izjava u potpunosti potvrđuje činjenice iz prijave, postupajuća tužiteljica Tužilaštva Kantona Sarajevo, Šejla Herceglija je također donosila odluke u korist Fahrudina Radončića, tačnije nije sprovodila dalju istragu. Tužiteljica Herceglija je također postupajući tužitelj u predmetu CMS 121884, u kojem je Fahrudin Radončić u mjesecu februaru 2018. godine osumnjičen za organizaciju paljevine moje porodične kuće i četiri automobila, pri čemu je procjenom sudskog vještaka meni i mojoj porodici pričinjena materijalna šteta od oko 100.000 maraka. Čudno je da Tužiteljica Herceglija ni do danas nije izdala naredbu MUP-u KS za saslušanje osumnjičenog Radončića, ali je još čudnije da je tek 12 mjeseci nakon paljevine izdala naredbu MUP-u KS za izuzimanje snimka nadzornih kamera koje pokrivaju ulaz u moju ulicu, a što je trebala uraditi najkasnije 24 sata nakon događaja.

Kada me je na moje insistiranje tužiteljica Šejle Herceglija primila u svoj ured, i kada sam joj rekao imena lica koji su po Radončićevom nalogu podmetnuli požar kao i ime policijskog službenika OKP MUP-a KS koji je koordinirao sa istima, te joj dostavio veliki broj materijanih dokaza na te okolnosti, tužiteljica Šejla Herceglija mi više nikada nije odgovorila na pozive, iako je zovem skoro svaki dan.

Kada su u pitanju Radončićeve tužbe za navodnu klevetu koje je podnosio protiv mene, također vam moram skrenuti pažnju na veoma bitne činjenice. Skoro svaku podnesenu tužbu protiv mene od strane Radončića do sada zadužuju sutkinje „Avazove miljenice“ - sestre Aida Aganović i Naida Tabaković o kojima su pisali mediji u proteklom periodu i čije presude u korist Radončića su u dispozitivu skoro iste za sve tužene. U predmetima koje vode pomenute sutkinje, od kojih bih posebno izdvojio predmet u kojem su ključni materijalni dokazi i svjedoci koje sam kao tuženi predložio sudu stavljani van snage, te predmet u kojem sam od strane sutkinje Naide Tabaković čak presuđen bez saslušanja ijednog predloženog svjedoka, i prava glasa na ročištima, za razliku od tužitelja Radončića, koji je bio privilegovan i čije predložene svjedoke je sutkinja Tabaković saslušala.Na glavnim raspravama pojedinih predmeta,Radončić je kao svjedoke predlagao osobe koje ja uopće ne poznajem,i koji su pred sudom davali lažne iskaze protiv mene u korist Radončića.Jedan od takvih svjedoka je bivša direktorica Radončićeve kompanije „Avaz roto pres“,Adaleta Kurtović,protiv koje je moj odvjetnik dana 10.10.2017.godine tužilaštvu kantona Sarajevo podnio krivičnu prijavu zbog lažnog svjedočenja.Adaleta Kurtović iz nepoznatih razloga još uvijek nije procesuirana za počinjeno krivično djelo.Navedene presude su istog dana proslijeđivane redakciji Radončićevog „Dnevnog avaza“ i objavljivane uz tendencioznu redakcijsku opremu.

Najljubaznije vas molim da provjerite moje navode tako što ćete prekontrolirati barem jednu nepravednu presudu protiv mene koja je donesena u postupku u kojem sam unaprijed bio osuđen.

U nadi da ćete u svojstvu najvećeg pravosudnog organa u BiH zakonski reagirati na sve naprijed navedene činjenice, unaprijed zahvalan i stojim Vam na raspolaganju.

S Poštovanjem!
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/119 ... hicem.html
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#322 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by Haman2 »

Sve utihnu. Da li to znaci da su narodne stranke uzele stvar u svoje ruke i da ce sve ostati kako je bilo.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#323 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by Naslovnica »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vstv-pa ... /190718041

OŠTAR ODGOVOR
VSTV: Parlament BiH vrši nedopušten pritisak na pravosuđe, nećemo se odazvati komisiji

a današnjoj sjednici Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH doneseni su zaključci u vidu odgovora na ranijih zaključaka Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH.
Saopćenje prenosimo u cjelosti:

-Zaključak Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine kojim traži od svih članova Visokog sudskog i tužilačkog vijeća Bosne i Hercegovine da podnesu ostavke ni na koji način ne obavezuje članove Visokog sudskog i tužilačkog vijeća.

-Zaključak Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine kojim se osniva istražna komisija tog doma za istraživanje stanja u pravosuđu a posebno Visokom sudskom i tužilačkom vijeću, suštinski predstavlja parlamentarni nadzor nad radom pravosuđa koji, kao takav, nije predviđen i dopušten pozitivnim propisima u Bosni i Hercegovini. Na ovaj način Predstavnički dom Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine izlazi izvan nadležnosti Parlamentarne skupštine, te predstavlja grubo miješanje i nedopušten pritisak zakonodavne vlasti na rad pravosuđa, te kao takav narušava demokratski ustavni sistem trodiobne podjele vlasti.
-Članovi Visokog sudskog i tužilačkog vijeća, te sudije i tužioci u Bosni i Hercegovini ni na koji način neće učestvovati u radu ove istražne komisije Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine.

-Visoko sudsko i tužilačko vijeće poziva Predstavnički dom Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine da sva pitanja u vezi pravosuđa razmatra kroz partnerski odnos sa VSTV-om na bazi poštovanja demokratskog principa podjele vlasti.
User avatar
video
Posts: 6758
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#324 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by video »

Dokaz kako se jedna afirmarivna ideja o neovisnom pravosudju pretvori u retrogradnu, tj. nedodirljivu, otrgnutu od drzave, instituciju.
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#325 Re: Visoko Sudsko i Tužilačko Vijeće (VSTV) - Leglo korupcije i političkog uticaja

Post by TheGodfather001 »

Ustav poznaje podjelu vlasti na zakonodavnu, izvršnu i sudsku, a koje su odvojene, nezavise, bla bla. Jedina enigma ostaje kako se VSTV nametnuo kao predstavnik sudske vlasti kad oni nisu uopšte pravosudna institucije....
Post Reply