Visok krvni pritisak / tlak

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#126 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Zoya »

Može li pucketanje u ušima da ima veze sa niskim pritiskom?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#127 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Sanjarko »

Zoya wrote: 26/09/2021 17:14 Može li pucketanje u ušima da ima veze sa niskim pritiskom?
Tinitus zujanje, ali nisam siguran da li zna bit i pucketanje. Vecinom visok pritisak s usima ima veze.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#128 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by plain vanilla »

Zoya wrote: 26/09/2021 17:14 Može li pucketanje u ušima da ima veze sa niskim pritiskom?
Jesil ti zuc operisala? :mrgreen:
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#129 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Zoya »

plain vanilla wrote: 26/09/2021 18:26
Zoya wrote: 26/09/2021 17:14 Može li pucketanje u ušima da ima veze sa niskim pritiskom?
Jesil ti zuc operisala? :mrgreen:
Ne pitam za sebe.
Žuč operisala još uvijek nisam :-? Mogu trpiti bolove, a kad stisne, onda pod nož (ako se preživi, naravno).

Hvala što pitaš i što si me podsjetila 😭
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#130 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Zoya »

Sanjarko wrote: 26/09/2021 18:10
Zoya wrote: 26/09/2021 17:14 Može li pucketanje u ušima da ima veze sa niskim pritiskom?
Tinitus zujanje, ali nisam siguran da li zna bit i pucketanje. Vecinom visok pritisak s usima ima veze.
Znači ne nizak?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#131 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by plain vanilla »

Zoya wrote: 26/09/2021 19:23
Ne pitam za sebe.
Žuč operisala još uvijek nisam :-? Mogu trpiti bolove, a kad stisne, onda pod nož (ako se preživi, naravno).

Hvala što pitaš i što si me podsjetila 😭
Pa i ne pitam zbog pritiska, nego mi naumpade

Ti si zena pametna, ne cekaj da te zaboli jer ti raj kamen utice na jetru
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#132 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Zoya »

plain vanilla wrote: 26/09/2021 19:49
Zoya wrote: 26/09/2021 19:23
Ne pitam za sebe.
Žuč operisala još uvijek nisam :-? Mogu trpiti bolove, a kad stisne, onda pod nož (ako se preživi, naravno).

Hvala što pitaš i što si me podsjetila 😭
Pa i ne pitam zbog pritiska, nego mi naumpade

Ti si zena pametna, ne cekaj da te zaboli jer ti raj kamen utice na jetru
I to je tačno, ali mi je doktorka rekla da je na meni izbor 🥺 i mene je strah operacija i noža i sveta toga, pa kontam da me bezveze ne režu.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#133 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Truba »

Sta ako je cas nizak cas visok tlak
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#134 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Sanjarko »

Black swan wrote: 26/09/2021 20:07 Sta ako je cas nizak cas visok tlak
Isto izgleda imam, varira. Ne nizak, nego normalan i visok, nekad sam imao i nizak. Sad 130/80-150/90. Prije imao 120/80-100/60.

Imao sam i ozbiljno oboljenje jetre ali nisam to znao uopste, jer je se tad prije desetljece sama jetra oporavila, ali ostala mozda posljedica toga vid ostecen na desno oko, floateri/musice u vidnom polju, kao i to da vidim svoja bijela krvna zrnca. Sjenu ona bacaju, pa ih ponekad vise vidim, kako kad. Dok s floaterima/musicama imam ozbiljan problem. Za operacije ociju sam. Ali durat mi je s tim do kraja zivota.

Ono nedavno sto sam pisao za pritisak ovdje vjerovatno od stomacnih tegoba se pomamio. Sad sam dobro s tim. Djelovali antibiotici i UZ sken uredan.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#135 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Sanjarko »

Zoya wrote: 26/09/2021 19:52
plain vanilla wrote: 26/09/2021 19:49
Pa i ne pitam zbog pritiska, nego mi naumpade

Ti si zena pametna, ne cekaj da te zaboli jer ti raj kamen utice na jetru
I to je tačno, ali mi je doktorka rekla da je na meni izbor 🥺 i mene je strah operacija i noža i sveta toga, pa kontam da me bezveze ne režu.
Mene operacija i doktora nije strah, uopste. Ali me neslusaju. Slabo ko slusa, maltene niko. Ni doktori, ni moji.

Evo maloprije o tome razmisljao i pricao u sebi u vezi toga, i tuga mi navrla zbog svega i toga i sjbnog zivota.
Jeremya94
Posts: 26
Joined: 12/10/2014 13:37

#136 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Jeremya94 »

Moja situacija je sljedeća. Nikad se nisam zamarao s tim i mjerio tlak, ali s obzirom da je žena trudna i njoj povremeno mjerim, neki dan slučajno izmejerim i sebi.
Kada tek sjednem na stolicu da izmjerim, bude oko 142/80, sačekam par minuta, izmjerim ponovo, oko 137/77.
Ponovo odmorim par minuta i na trećem mjerenju bude jos nešto niži oko 135/75. Imam li razloga za brigu?

Napominjem da imam 38 godina, nisam gojazan, u dobroj sam formi, ljeti vozim dosta biciklo, igram rekreativno fudbal i generalno se dosta krećem.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#137 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by moonca »

Ne puno. pokushaj izborom hrane ..korigovati...
Jeremya94
Posts: 26
Joined: 12/10/2014 13:37

#138 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Jeremya94 »

Kontam hoću li pretjerati ako se obratim doktoru zbog ovih vrijednosti?
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#139 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Sydnor »

Jeremya94 wrote: 25/10/2021 18:54 Moja situacija je sljedeća. Nikad se nisam zamarao s tim i mjerio tlak, ali s obzirom da je žena trudna i njoj povremeno mjerim, neki dan slučajno izmejerim i sebi.
Kada tek sjednem na stolicu da izmjerim, bude oko 142/80, sačekam par minuta, izmjerim ponovo, oko 137/77.
Ponovo odmorim par minuta i na trećem mjerenju bude jos nešto niži oko 135/75. Imam li razloga za brigu?

Napominjem da imam 38 godina, nisam gojazan, u dobroj sam formi, ljeti vozim dosta biciklo, igram rekreativno fudbal i generalno se dosta krećem.
140 je znak za uzbunu, nije to hipertenzija ali trebao bi malo korigovati ishranu i provjeriti masnoće.

Kažem znak za uzbunu, ali u biti to nije strašno samo kad dostigne vrijednosti od 140 treba malo pripazit i vidjet gdje griješiš.

Što se tiče doktora ja sam imao 160 sa 100 nekoliko dana, poslala me izvadit nalaze koji su bili relativno ok i kaže pokušaj hranom tj pravilnom ishranom snizit.

Nakon 2 mjeseca 120 sa 80, školski.
Aspartan
Posts: 74
Joined: 06/04/2021 11:39

#140 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Aspartan »

Jeremya94 wrote: 25/10/2021 18:54 Moja situacija je sljedeća. Nikad se nisam zamarao s tim i mjerio tlak, ali s obzirom da je žena trudna i njoj povremeno mjerim, neki dan slučajno izmejerim i sebi.
Kada tek sjednem na stolicu da izmjerim, bude oko 142/80, sačekam par minuta, izmjerim ponovo, oko 137/77.
Ponovo odmorim par minuta i na trećem mjerenju bude jos nešto niži oko 135/75. Imam li razloga za brigu?

Napominjem da imam 38 godina, nisam gojazan, u dobroj sam formi, ljeti vozim dosta biciklo, igram rekreativno fudbal i generalno se dosta krećem.
Moj savjet otiđi kardiologu na UZV srca.
Govorim iz ličnog iskustva.
Jeremya94
Posts: 26
Joined: 12/10/2014 13:37

#141 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Jeremya94 »

Sydnor wrote: 25/10/2021 19:06
Jeremya94 wrote: 25/10/2021 18:54 Moja situacija je sljedeća. Nikad se nisam zamarao s tim i mjerio tlak, ali s obzirom da je žena trudna i njoj povremeno mjerim, neki dan slučajno izmejerim i sebi.
Kada tek sjednem na stolicu da izmjerim, bude oko 142/80, sačekam par minuta, izmjerim ponovo, oko 137/77.
Ponovo odmorim par minuta i na trećem mjerenju bude jos nešto niži oko 135/75. Imam li razloga za brigu?

Napominjem da imam 38 godina, nisam gojazan, u dobroj sam formi, ljeti vozim dosta biciklo, igram rekreativno fudbal i generalno se dosta krećem.
140 je znak za uzbunu, nije to hipertenzija ali trebao bi malo korigovati ishranu i provjeriti masnoće.

Kažem znak za uzbunu, ali u biti to nije strašno samo kad dostigne vrijednosti od 140 treba malo pripazit i vidjet gdje griješiš.

Što se tiče doktora ja sam imao 160 sa 100 nekoliko dana, poslala me izvadit nalaze koji su bili relativno ok i kaže pokušaj hranom tj pravilnom ishranom snizit.

Nakon 2 mjeseca 120 sa 80, školski.

Mozes li mi u kratkim crtama reći šta si otprilike najviše jeo, a šta skroz izbjegaovao?
Jeremya94
Posts: 26
Joined: 12/10/2014 13:37

#142 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Jeremya94 »

Aspartan wrote: 25/10/2021 19:08
Jeremya94 wrote: 25/10/2021 18:54 Moja situacija je sljedeća. Nikad se nisam zamarao s tim i mjerio tlak, ali s obzirom da je žena trudna i njoj povremeno mjerim, neki dan slučajno izmejerim i sebi.
Kada tek sjednem na stolicu da izmjerim, bude oko 142/80, sačekam par minuta, izmjerim ponovo, oko 137/77.
Ponovo odmorim par minuta i na trećem mjerenju bude jos nešto niži oko 135/75. Imam li razloga za brigu?

Napominjem da imam 38 godina, nisam gojazan, u dobroj sam formi, ljeti vozim dosta biciklo, igram rekreativno fudbal i generalno se dosta krećem.
Moj savjet otiđi kardiologu na UZV srca.
Govorim iz ličnog iskustva.
Radio sam EKG prije pola godine u sklopu rutinskog pregleda u firmi. Čini mi se da je internista slušao i na slušalice. Valjda bi me poslao na dalje pretrage da je bilo potrebe. Evo sad našao taj nalaz od prije pola godine, pritisak mi tada bio 120/75.
Znam voziti biciklo po 70-80 km, savladati po 800 metara nadmirske visine bez ikakvih problema, također dva puta sedmično igram fudbal rekreativno gdje sigurno pređem 4-5 km za sat vremena igranja. Valjda bih osjetio neku tegobu ili promjenu uz toliki napor.
Aspartan
Posts: 74
Joined: 06/04/2021 11:39

#143 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Aspartan »

Jeremya94 wrote: 25/10/2021 20:20
Aspartan wrote: 25/10/2021 19:08

Moj savjet otiđi kardiologu na UZV srca.
Govorim iz ličnog iskustva.
Radio sam EKG prije pola godine u sklopu rutinskog pregleda u firmi. Čini mi se da je internista slušao i na slušalice. Valjda bi me poslao na dalje pretrage da je bilo potrebe. Evo sad našao taj nalaz od prije pola godine, pritisak mi tada bio 120/75.
Znam voziti biciklo po 70-80 km, savladati po 800 metara nadmirske visine bez ikakvih problema, također dva puta sedmično igram fudbal rekreativno gdje sigurno pređem 4-5 km za sat vremena igranja. Valjda bih osjetio neku tegobu ili promjenu uz toliki napor.
Druže, ovdje nećeš naći odgovor.
Meni je čitav život EKG uredan, pritisak uredan do ljetos. EKG ovo ne može da otkrije.
Kad sam otišao kardiologu otkriveno mi da mi aortni zalistak jedva radi. Mitralni pati radi aortnog. Ko zna od kada mi je tako, tek sada tijelo "osjetilo". Imam 36 godina.
S obzirom da imaš, koliko sam shvatio bebu na putu, ne čekaj odgovore na forumu već to rješavaj na vrijeme. Ništa te ne košta da vidiš pravo stanje srca na UZV.
Sretno.
User avatar
druzeljubiva
Posts: 285
Joined: 19/03/2008 13:03
Location: Sarajevo

#144 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by druzeljubiva »

Najbolje/najpreciznije je uraditi 24-satni monitoring. Nositi 24 sata holter krvnog pritiska.
Mene je znala cesto boliti glava, a nekad sam se i budila sa glavoboljom. Kolega sa posla mi savjetovao da uradim taj 24-satni monitoring jer je i on tako riješio problem.
Elem, kod mene je ustanovljen visok krvni pritisak koji je u prosjeku po danu 138/93mmHg, a u toku noći 150/99mmHg što je još opasnije. Data mi terapija koju uzimam (jedna tableta dnevno) i sve se regulisalo. Glavobolje više nemam, a kad god izmjerim pritisak normalan je.
Sa povremenim mjerenjem pritiska moze se vidjeti ima li problema i potrebe da se detaljnije ispita stanje, ali sa ovim cjelodnevnim pracenjem dodje se do precizne slike kretanja krvnog pritiska.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#145 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by pici »

Jeremya94 wrote: 25/10/2021 20:20
Aspartan wrote: 25/10/2021 19:08

Moj savjet otiđi kardiologu na UZV srca.
Govorim iz ličnog iskustva.
Radio sam EKG prije pola godine u sklopu rutinskog pregleda u firmi. Čini mi se da je internista slušao i na slušalice. Valjda bi me poslao na dalje pretrage da je bilo potrebe. Evo sad našao taj nalaz od prije pola godine, pritisak mi tada bio 120/75.
Znam voziti biciklo po 70-80 km, savladati po 800 metara nadmirske visine bez ikakvih problema, također dva puta sedmično igram fudbal rekreativno gdje sigurno pređem 4-5 km za sat vremena igranja. Valjda bih osjetio neku tegobu ili promjenu uz toliki napor.
ovo sto ti je aspartan rekao, kardiologu i UZV srca... otidji privatno, kod Jasmina Čaluka u sklopu opste bolnice... EKG i pritisak ti izmjeri medicinska sestra a on pregleda dalje ustanovi sta ce preduzeti... meni je na pritisak 180/120 odmah na UZV i anurizma srcane aorte, EKG uredan, posalje me na kosevo CT srca i tu mi ustanove 4,7 cmm prosirenje aorte, dao mi blokatore tablete terapiju, vjezba, ishrana, 25 kg smrsao i evo nikad me glOva nije vise zabolila... cak sta vise pritisak mi konstantan 110/70, kad radim vjezbe maksimalno mi dodje na 120/80... ko guster...
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#146 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by pici »

druzeljubiva wrote: 28/10/2021 07:36 Najbolje/najpreciznije je uraditi 24-satni monitoring. Nositi 24 sata holter krvnog pritiska.
Mene je znala cesto boliti glava, a nekad sam se i budila sa glavoboljom. Kolega sa posla mi savjetovao da uradim taj 24-satni monitoring jer je i on tako riješio problem.
Elem, kod mene je ustanovljen visok krvni pritisak koji je u prosjeku po danu 138/93mmHg, a u toku noći 150/99mmHg što je još opasnije. Data mi terapija koju uzimam (jedna tableta dnevno) i sve se regulisalo. Glavobolje više nemam, a kad god izmjerim pritisak normalan je.
Sa povremenim mjerenjem pritiska moze se vidjeti ima li problema i potrebe da se detaljnije ispita stanje, ali sa ovim cjelodnevnim pracenjem dodje se do precizne slike kretanja krvnog pritiska.
Da dati precizno kretanje pritiska ali ti ne ustanovi posljedicu... vecinom krvni pritisak ima problem sa srcem ili nekom aortom... to moze jedino UZV i CT ustanoviti... uradite UZV srca nije skupo 80km, nije odglavu a na kosevu participacija CT-a srca je 50km... makar znas na cemu si i sta je problem... moze biti bezazlen a moze biti i opasan po zivot... anurizma aorte je opasna i prosirujuci se dodje do pucanja iste i umires u roku 10 do 20 minuta... nema kockanja sa zivotom...
User avatar
druzeljubiva
Posts: 285
Joined: 19/03/2008 13:03
Location: Sarajevo

#147 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by druzeljubiva »

pici wrote: 28/10/2021 13:32
druzeljubiva wrote: 28/10/2021 07:36 Najbolje/najpreciznije je uraditi 24-satni monitoring. Nositi 24 sata holter krvnog pritiska.
Mene je znala cesto boliti glava, a nekad sam se i budila sa glavoboljom. Kolega sa posla mi savjetovao da uradim taj 24-satni monitoring jer je i on tako riješio problem.
Elem, kod mene je ustanovljen visok krvni pritisak koji je u prosjeku po danu 138/93mmHg, a u toku noći 150/99mmHg što je još opasnije. Data mi terapija koju uzimam (jedna tableta dnevno) i sve se regulisalo. Glavobolje više nemam, a kad god izmjerim pritisak normalan je.
Sa povremenim mjerenjem pritiska moze se vidjeti ima li problema i potrebe da se detaljnije ispita stanje, ali sa ovim cjelodnevnim pracenjem dodje se do precizne slike kretanja krvnog pritiska.
Da dati precizno kretanje pritiska ali ti ne ustanovi posljedicu... vecinom krvni pritisak ima problem sa srcem ili nekom aortom... to moze jedino UZV i CT ustanoviti... uradite UZV srca nije skupo 80km, nije odglavu a na kosevu participacija CT-a srca je 50km... makar znas na cemu si i sta je problem... moze biti bezazlen a moze biti i opasan po zivot... anurizma aorte je opasna i prosirujuci se dodje do pucanja iste i umires u roku 10 do 20 minuta... nema kockanja sa zivotom...
Znam. To mi je i doktor rekao. Cekam kontrolni pregled i onda na UZV srca. Do tada smanjiti unos soli, sto vise kretanja i pripaziti na ishranu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#148 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Sanjarko »

Nalazi mi svi nedavno uredni bili. Malo samo tlak povisen bio, 140/90 ili 80. Malo, malo imam glavobolje. Mozda par puta mjesecno. Blaze sreca, jace imam par puta godisnje. Tlakomjer ovaj sto smo od dajdze dobili je pokvaren, ne skroz ali nemjeri bas tacno ili mi leta tlak, cas vako, cas nako.

Danas evo boli glava me i nemam s cim izmjerit tlak. Sreca blaze glavobolje. Za jace nemam sta od tableta ni popit. Lose sam finansijske situacije pa nista nemogu, a zdrastvo nam nije bas sjajno. Malo, malo me vene bole, cak zna i aorta u trbuhu. Pretpostavljam da ona zaboli.

Na narkolepsiju sumnjam godinama, a sad kontam od tlaka moze ovo sve. Tesko cu ista moc preduzet.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#149 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by pici »

Sanjarko wrote: 28/10/2021 18:41 Nalazi mi svi nedavno uredni bili. Malo samo tlak povisen bio, 140/90 ili 80. Malo, malo imam glavobolje. Mozda par puta mjesecno. Blaze sreca, jace imam par puta godisnje. Tlakomjer ovaj sto smo od dajdze dobili je pokvaren, ne skroz ali nemjeri bas tacno ili mi leta tlak, cas vako, cas nako.

Danas evo boli glava me i nemam s cim izmjerit tlak. Sreca blaze glavobolje. Za jace nemam sta od tableta ni popit. Lose sam finansijske situacije pa nista nemogu, a zdrastvo nam nije bas sjajno. Malo, malo me vene bole, cak zna i aorta u trbuhu. Pretpostavljam da ona zaboli.

Na narkolepsiju sumnjam godinama, a sad kontam od tlaka moze ovo sve. Tesko cu ista moc preduzet.
ovo obavezno provjeri... to je ko i srcana tj to je glavna aorta i ona ako je anurizam, moras se doooobro cuvat... kod mene je srcana 4,7 cmm normalna je 2,5 cmm a operacije se vrse izna 5,5 cmm,... odsjeku ti taj nateknuti dio i zamjene vjestackim implantom... operacije su 20% smrtnost... glavna aorta ako pukne selami se... ne prepadam te nego ti govorim ne zajebaji se jer iskrvaris za 10 do 20 min... nemoze te bog spasiti... od supruge amidza je operisao trbusnu, uspjesna operacija bila ali poslije par sati pao u komu i umro... sretno.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#150 Re: Visok krvni pritisak / tlak

Post by Sanjarko »

pici wrote: 29/10/2021 13:06
Sanjarko wrote: 28/10/2021 18:41 Nalazi mi svi nedavno uredni bili. Malo samo tlak povisen bio, 140/90 ili 80. Malo, malo imam glavobolje. Mozda par puta mjesecno. Blaze sreca, jace imam par puta godisnje. Tlakomjer ovaj sto smo od dajdze dobili je pokvaren, ne skroz ali nemjeri bas tacno ili mi leta tlak, cas vako, cas nako.

Danas evo boli glava me i nemam s cim izmjerit tlak. Sreca blaze glavobolje. Za jace nemam sta od tableta ni popit. Lose sam finansijske situacije pa nista nemogu, a zdrastvo nam nije bas sjajno. Malo, malo me vene bole, cak zna i aorta u trbuhu. Pretpostavljam da ona zaboli.

Na narkolepsiju sumnjam godinama, a sad kontam od tlaka moze ovo sve. Tesko cu ista moc preduzet.
ovo obavezno provjeri... to je ko i srcana tj to je glavna aorta i ona ako je anurizam, moras se doooobro cuvat... kod mene je srcana 4,7 cmm normalna je 2,5 cmm a operacije se vrse izna 5,5 cmm,... odsjeku ti taj nateknuti dio i zamjene vjestackim implantom... operacije su 20% smrtnost... glavna aorta ako pukne selami se... ne prepadam te nego ti govorim ne zajebaji se jer iskrvaris za 10 do 20 min... nemoze te bog spasiti... od supruge amidza je operisao trbusnu, uspjesna operacija bila ali poslije par sati pao u komu i umro... sretno.
Znam, ali gdje. Love za hodat doktorima i za doktore i inace nemamo. Snimalo mi je UZ abdomena i kazu da je uredan nalaz, samo malo svjetlija jetra bila. Imao davno oboljelu jetru, a da nismo znali, ali se nekako sama regenerirala srecom. Znam da se s nicim nije zjbt, pogotovo ne s ovim.

Tlakomjer je sad crko. Nece da radi. A na bobama sam za sch i spavam puno, inace spavam puno godinama, govorim da imam mozda narkolepsiju, i ne krecem se puno. Nemogu dalje od kvarta bez pratnje.

Vjezbe pokusavam opet ali zbog svega slabo ih radim. Aktivnije cu ih obavezno pocet radit. Radi svega.

Znaci UZ abdomena uredan bio sve u svemu.
Post Reply