visina plate u bankama Sarajevo

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66370
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#226 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

nepass1 wrote: 02/04/2024 20:00 Pa npr jedno je raditi u unicredit onoj kraj hose na socijalnom a drugo je na dobrinji. Na socijalnom je rudnik, ja ondje da radim na psihijatriji bih zavrsio ili bacio bombu i pobio sve. Na dobrinji je banja.
I kod mene na poslu ima svega od hvatanja za vrat sa narodom do supaka kolega, nepravde, dolazilo mi je samo da cucnem u cosak i okinem plakati a nekad opet bude smjeha do suza.
Mada se ogugla na to valjda nakon 20g. Sad moze sve goriti oko mene, ja samo radim sta je moje. Bukvalno tri minute nakon radnog vremena da vidim kako benzinom poljevaju i hoce da zapale sve ne bih okom trepnuo.
Komsija mi radi u centralnoj banci, jes plata bogovska ali eno ga haman se prekinuo, propao sav, kaze medjuljudski odnosi toliko toksicni, katastrofalno okruzenje.
A svi bi mi pomislili uh centralna banka lezi hljebu da te jedem, jes mu dobro.
Yebiga nasmijah se
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#227 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Lajavikrelac »

nepass1 wrote: 02/04/2024 15:33 Koji je najbolji posao za tebe? Bas me zanima
Ambasador u nekoj sklj drzavi samo nako reda radi?
Cuj sagorila za godinu. Onda bih ja suprugi trebao spimenik dici, mucenica jebote
Najbolji posao je da primam petocifrenu sumu na račun svakog prvog dok se izlažavam na plaži ispod baldahana dok me masiraju dvije guzate Brazilke, a ja pijuckam koktel 8-)

Kao prvo nismo svi isti, a kao drugo imaš poslovnica po gradu gdje je raditi laganica i bez presije. Sa druge strane imaš poslovnica gdje se na može otići u toalet ne diže se glava od posla...I ako treće imaš mali milion zaduženja, mjenica, papira, rashoda, prihoda, dokumentacije da ne znaš više šta je šta, a govna menaĐerska da mogu stavili bi pola radnika na jedan šalter cijeli dan! Od pet šaltera samo jedan radi :-)

Jbt kada nije bilo ovoliko digitalizacije brže se radilo i nije bilo redova i gužvi na sve strane...svuda neki redovi i gužve kao da nas ima ko Indijaca, a država veličine Brazila :roll:
izvrsni direktor
Posts: 9411
Joined: 20/12/2018 16:11

#228 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by izvrsni direktor »

Bio sam salterski radnik gdje smo imali 2x15 minuta pauzu u toku dana za jelo i pišanje, ostatak radnog vremena nisi imao pravo ni ići pišat, od 9-9i15 i od 13-13i15 moras pišat htio ne htio. Ako ti se prikaki unutar tih 15 minuta, eto napoetosti u medjuljudskim odnosima jer sljedeci kolega vec u 9i15 ide na pauzu i mora i on pišat
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#229 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by fortaleza »

Athlon64 wrote: 01/04/2024 17:59 Radnici u onim poslovima koji su do prije 10-20 god. smatrani prestižnim: banke, osiguranja, zdravstvo, školstvo itd. i primjetio sam nekako da javnost nema baš mnogo empatije prema visokoobrazovanima, a ove onda opet stid da kukaju.

Svako će žaliti radnika u Bingu kako ga izrabljuju, a niko neće žaliti radnika u banci koji trpi 3x veći pritisak i izrabljivanje + odgovornost + nivo obrazovanja.
Razlog ovome je taj što je dosta više neobrazovanih i onih koji teže radu u Bingu nego u nekoj ustanovi pa se tako njihov glas jače čuje.

Isto tako nekako se više javne empatije ima za radnika u Bingu i priči o izrabljivanju za 800-900 KM nego za visokokvalificiranog inžinjera koji je također drastično potplaćen i radi za 1200 KM.

I onda ovi prvi kažu "hajd ti druže raditi u Bingo pa ćeš vidjet šta je izrabljivanje i plaća, kad ti ne valja sjedit na stolici, tebi 1200 malo".

Rekao bih sukob svjetova. :D

Danas je bolje raditi u Bingu nego u banci za iste novce, a gdje je tek ovo ostalo.
Last edited by fortaleza on 03/04/2024 09:37, edited 1 time in total.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#230 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by fortaleza »

Athlon64 wrote: 01/04/2024 18:22
swanfilter wrote: 01/04/2024 18:19 Onda su jedina satisfakcija tog posla jedna smjena i slobodni vikendi.

Neko navede kako je u Bingu bolje placeno. Jeste, ko nema diplome, pa mu je jednakost plate sa onim u banci znak necega. Al, oni u Bingu rade do 21 ili 22h. Malo ova, malo ona smjena. 6 ili 7 dana. Kada se nema posla, idi u skladiste i grbaci. Slazi police i cisti.

Olako je reci, pa bolje u Bingo onda ...
Izvini druže, radi se žestoko i u bankama, ostaju oni i prekovremeno da završe one poslove koje ne radi s klijentima.
Da ne pričam o tome da je to posao gdje moraš konstantno biti koncentrisan, to je ono što iscrpljuje.

Ovi u banci su završili fakultet.
Znam za slučajeve kad su 31.12. u 20h rješavali godišnje obračune. :D
Forumerrer
Posts: 841
Joined: 14/06/2014 17:27

#231 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Forumerrer »

Banke su odavno postali rudnici. Salter i call centri vrlo niske plate, kreditni sluzbeni i i sefovi poslovnica malo bolje, ali opet vrlo niske plate za ono sto rade.
Ostali sektori saroliko, neko zaradjuje sicu a neko zaradjuje 3/4 milje.

I naravno direktori i management, njima je bas dobro.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#232 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by fortaleza »

izvrsni direktor wrote: 03/04/2024 08:24 Bio sam salterski radnik gdje smo imali 2x15 minuta pauzu u toku dana za jelo i pišanje, ostatak radnog vremena nisi imao pravo ni ići pišat, od 9-9i15 i od 13-13i15 moras pišat htio ne htio. Ako ti se prikaki unutar tih 15 minuta, eto napoetosti u medjuljudskim odnosima jer sljedeci kolega vec u 9i15 ide na pauzu i mora i on pišat
strava
Collector1946
Posts: 22
Joined: 20/05/2019 18:15

#233 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Collector1946 »

izvrsni direktor wrote: 03/04/2024 08:24 Bio sam salterski radnik gdje smo imali 2x15 minuta pauzu u toku dana za jelo i pišanje, ostatak radnog vremena nisi imao pravo ni ići pišat, od 9-9i15 i od 13-13i15 moras pišat htio ne htio. Ako ti se prikaki unutar tih 15 minuta, eto napoetosti u medjuljudskim odnosima jer sljedeci kolega vec u 9i15 ide na pauzu i mora i on pišat

Ako smijem pitati je li RFF??
User avatar
Athlon64
Posts: 2734
Joined: 24/11/2022 17:51

#234 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Athlon64 »

fortaleza wrote: 03/04/2024 08:29
Athlon64 wrote: 01/04/2024 17:59 Radnici u onim poslovima koji su do prije 10-20 god. smatrani prestižnim: banke, osiguranja, zdravstvo, školstvo itd. i primjetio sam nekako da javnost nema baš mnogo empatije prema visokoobrazovanima, a ove onda opet stid da kukaju.

Svako će žaliti radnika u Bingu kako ga izrabljuju, a niko neće žaliti radnika u banci koji trpi 3x veći pritisak i izrabljivanje + odgovornost + nivo obrazovanja.
Razlog ovome je taj što je dosta više neobrazovanih i onih koji teže radu u Bingu nego u nekoj ustanovi pa se tako njihov glas jače čuje.

Isto tako nekako se više javne empatije ima za radnika u Bingu i priči o izrabljivanju za 800-900 KM nego za visokokvalificiranog inžinjera koji je također drastično potplaćen i radi za 1200 KM.

I onda ovi prvi kažu "hajd ti druže raditi u Bingo pa ćeš vidjet šta je izrabljivanje i plaća, kad ti ne valja sjedit na stolici, tebi 1200 malo".

Rekao bih sukob svjetova. :D

Danas je bolje raditi u Bingu nego u banci za iste novce, a gdje je tek ovo ostalo.
Pa ne znam baš, mislim da nikad nismo imali više obrazovanih nego danas, pa onda poslodavci prema obrazovanima se danas mogu ponašati kao nekad prema fizikanerima.

Mislim da je razlog upravo taj što se situacija obrnula.

Također imam info iz lokalnog Binga da su iste plate radnici na kasi i dipl. ekonomistici koja radi u administraciji u tom istom Bingu. :D

A nedostatak empatije je jbg produkt kulture koja štuje Aliju Sirotanovića i kojem je rudar mitski heroj. :-D
Pa onda i ona izreka: "Je li bolje školu učiti ili raditi..." Dakle percipira se da neko ko ne radi fizički posao - ne radi ništa, što je užasno pogrešno, često je suprotno.
User avatar
Rene Higuita
Posts: 911
Joined: 10/09/2012 16:17
Contact:

#235 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Rene Higuita »

Menadzeri vedre i oblace u bankama + kartelsko poslovanje istih. Sto se tice plata na nivou sektora je sve u 5% za ista radna mjesta. Da se sad vratimo na vrijeme prije 15 godina i plate iz tog vremena, pa danas bi start bio za zadnje radno mjesto u banci minimum 2k KM. U medjuvremenu, menadzeri skontali razne alate za mjerenje ucinka, i svako malo taj prag ucinka se pomjera i time drze radnike u saci. Nikad nije dovoljno, vazda nesto trebe, nisi nesto dobro itd. I mic po mic radnike doveli na sadaku. I hop banka 100 mil ciste dobiti.
Oni cisti, crno na bijelo ima da si na granici radnog ucinka, nisi profitabilan. Broj radnika se smanjuje, a obim posla raste. Kvalitetan i iskusan kadar vecinom je otisao. Unazad nekoliko godina dovelo neznalice, ljude bez iskustva u bransi, dalo im plate, i neznalice upravljaju procesima. Imaju menadzerske alate za pracenje, a nikad u zivotu nije bilo na terenu, vidilo kako "stvarni" posao izgleda. Posao mu se svodi na brojke i kandziju.
U ocima vlasnika i po brojevima radi se dobro. Ali po pitanju uslova rada i plata cccc.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16394
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#236 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by sime_cipol »

Meni se čini da je do hiperprodukcije kadrova. Puno ekonomista, pa pristaju raditi za tako male pare. S druge strane nece niko tereta u Bingu, njih fali, pa kad i nadju nekoga da radi onda ga i plate jer nece vise da rade za sicu.
User avatar
shape of despair
Posts: 3116
Joined: 09/04/2008 18:41

#237 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by shape of despair »

Godinama sam na Rauffu, firma je na Raiffu, porodica. Preko firme upoznali "šalteruše" ,( govorim o periodu prije 5 godina). Tada su nam se žalili na uslove rada, a i vidjelo se, ginuli su. Dođeš u banku oni jedva naoči gledaju. Onda su ih prebacivali gdje su htjeli. Na kartičnom svakih 3-4 mjeseca neko novi. E onda je dosla e- poslovnica a onda su i nju ukinuli.
Rođak mi je radio na kreditima,nije Raiff, i imao je 1300, prije 3 godine,mislim da je Intesa. Onda su počeli ukidati sektore i ljude preraspoređivati i davati otkaze, i njemu se smiješio otkaz da nije otišao na vrijeme.
Sa raiffom smo kao firma imali gomilu problema,od uplata i isplata greškom banke do toga da nas vode pod Velikom firmom kako bi nam klepali 30KM mjesečno,a nas 7 uposleno. Kad sta zapne krv ćeš propisati dok izganjaš svoja prava,sviju boli kurac,kome god da se obratiš od šaltera do tamo nekog menadžera.
Collector1946
Posts: 22
Joined: 20/05/2019 18:15

#238 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Collector1946 »

sime_cipol wrote: 03/04/2024 20:44 Meni se čini da je do hiperprodukcije kadrova. Puno ekonomista, pa pristaju raditi za tako male pare. S druge strane nece niko tereta u Bingu, njih fali, pa kad i nadju nekoga da radi onda ga i plate jer nece vise da rade za sicu.
Maa drug kakva hipreprodukcija kadrova. Ja evo 3 mjeseca trazim saradnika za pravna lica ili blagajnika ne mogu da nadjem, nece niko ni na razgovor.

Jos da se referisem na ekonomiste, od nas 5 u poslovnici samo 1 je zavrsilo ekonomiju. Mislim da u ovom poslu ( bankarstvo ) je apsolutno nebitno sta si zavrsio osim za upravu banke. Ili znas raditi ili ne znas
User avatar
sime_cipol
Posts: 16394
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#239 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by sime_cipol »

Collector1946 wrote: 03/04/2024 21:18
sime_cipol wrote: 03/04/2024 20:44 Meni se čini da je do hiperprodukcije kadrova. Puno ekonomista, pa pristaju raditi za tako male pare. S druge strane nece niko tereta u Bingu, njih fali, pa kad i nadju nekoga da radi onda ga i plate jer nece vise da rade za sicu.
Maa drug kakva hipreprodukcija kadrova. Ja evo 3 mjeseca trazim saradnika za pravna lica ili blagajnika ne mogu da nadjem, nece niko ni na razgovor.

Jos da se referisem na ekonomiste, od nas 5 u poslovnici samo 1 je zavrsilo ekonomiju. Mislim da u ovom poslu ( bankarstvo ) je apsolutno nebitno sta si zavrsio osim za upravu banke. Ili znas raditi ili ne znas
Onda nesto druze ne stima u prici. Konobara ne mozes naci za 1000, nece niko. Vise je to reda 1200-1500, plus baksis. Pizza majstor, nema ga ispod 1500. Bingo za bilo kakav posao odavno daje minimum 1000. C kategorija 1500+
Mozda je tu raju sramota da sada idu raditi nesto drugo. Fizički posao je milina, ako ih tako psihički ubijaju u bankama. Ok, lijepo je raditi ponedjeljak-petak i slobodan vikend, u toplom. Ali na kraju se sve svodi na lovu.
Sve dok ima ko ce raditi na salteru banke za 800 Bice im tako. Treba im sindikat.
User avatar
Rene Higuita
Posts: 911
Joined: 10/09/2012 16:17
Contact:

#240 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Rene Higuita »

sime_cipol wrote: 03/04/2024 21:27
Collector1946 wrote: 03/04/2024 21:18
sime_cipol wrote: 03/04/2024 20:44 Meni se čini da je do hiperprodukcije kadrova. Puno ekonomista, pa pristaju raditi za tako male pare. S druge strane nece niko tereta u Bingu, njih fali, pa kad i nadju nekoga da radi onda ga i plate jer nece vise da rade za sicu.
Maa drug kakva hipreprodukcija kadrova. Ja evo 3 mjeseca trazim saradnika za pravna lica ili blagajnika ne mogu da nadjem, nece niko ni na razgovor.

Jos da se referisem na ekonomiste, od nas 5 u poslovnici samo 1 je zavrsilo ekonomiju. Mislim da u ovom poslu ( bankarstvo ) je apsolutno nebitno sta si zavrsio osim za upravu banke. Ili znas raditi ili ne znas
Onda nesto druze ne stima u prici. Konobara ne mozes naci za 1000, nece niko. Vise je to reda 1200-1500, plus baksis. Pizza majstor, nema ga ispod 1500. Bingo za bilo kakav posao odavno daje minimum 1000. C kategorija 1500+
Mozda je tu raju sramota da sada idu raditi nesto drugo. Fizički posao je milina, ako ih tako psihički ubijaju u bankama. Ok, lijepo je raditi ponedjeljak-petak i slobodan vikend, u toplom. Ali na kraju se sve svodi na lovu.
Sve dok ima ko ce raditi na salteru banke za 800 Bice im tako. Treba im sindikat.
Ma odlazi raja, otislo je bruka starih kadrova, nasli u drugom sektoru posla. Ovo sto dolazi kratko se zadrzava upravo zbog uslova i plate.
Ali, gore nekome, ko prati to sve, ovo odgovara, jer jos nista ne mijenja. Boljih uslova ni na vidiku. Nema ko da radi, pod tim se misli na kvalitetan kadar, koji ce ostati i doprinositi toj firmi. Nece niko za te pare da radi taj obim posla. Sve su rastjerali. Dok god gazdi uredno kapa, niko u uslovima rada ne vidi da ima problem Menadzeri to namire kandzijom i raznim ustedama. Sve dok tako plovi brod i donosi prihod, niko nece kurs promijeniti.
Oni su ubili sindikat, nema ni kolektivnog ugovora. Oni rade kartelski.
Collector1946
Posts: 22
Joined: 20/05/2019 18:15

#241 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Collector1946 »

sime_cipol wrote: 03/04/2024 21:27
Collector1946 wrote: 03/04/2024 21:18
sime_cipol wrote: 03/04/2024 20:44 Meni se čini da je do hiperprodukcije kadrova. Puno ekonomista, pa pristaju raditi za tako male pare. S druge strane nece niko tereta u Bingu, njih fali, pa kad i nadju nekoga da radi onda ga i plate jer nece vise da rade za sicu.
Maa drug kakva hipreprodukcija kadrova. Ja evo 3 mjeseca trazim saradnika za pravna lica ili blagajnika ne mogu da nadjem, nece niko ni na razgovor.

Jos da se referisem na ekonomiste, od nas 5 u poslovnici samo 1 je zavrsilo ekonomiju. Mislim da u ovom poslu ( bankarstvo ) je apsolutno nebitno sta si zavrsio osim za upravu banke. Ili znas raditi ili ne znas
Onda nesto druze ne stima u prici. Konobara ne mozes naci za 1000, nece niko. Vise je to reda 1200-1500, plus baksis. Pizza majstor, nema ga ispod 1500. Bingo za bilo kakav posao odavno daje minimum 1000. C kategorija 1500+
Mozda je tu raju sramota da sada idu raditi nesto drugo. Fizički posao je milina, ako ih tako psihički ubijaju u bankama. Ok, lijepo je raditi ponedjeljak-petak i slobodan vikend, u toplom. Ali na kraju se sve svodi na lovu.
Sve dok ima ko ce raditi na salteru banke za 800 Bice im tako. Treba im sindikat.
Ja ti kazem zadnjih godinu i po mozda i dvije je takva situacija, s tim da ranije nisam imao tih nekih odgovornosti, bolio me cosak s kim radim.

Evo referisat cu se na 2 banke u kojima sam radio zadnje dvije godine, blagajnik s ugovorom na neodredjeno ima izmedju 1000 i 1200 neto platu, blagajnik s ugovorom na odredjeno bez iskustva ne vise od 850 neto. Kreditni sluzbenik izmedju 1300 i 1600 neto.

Ma radila se svaka subota do Korone, nije nista bilo placeno cak ni TO, neka se ne radi vala. Radis od 9 do 13h samo onako, a izgubis cijeli dan.

Mene drzi samo sto volim ovaj posao, inace digao bih ruke bez obzira na poziciju. Sto je neko prije napisao, obzirom na brojeve koji se isporucuju smatram da su ljudi u poslovnicama jako jako slabo placeni, bez obzira na poziciju jer od poslovnica sve zavisi, ovi u back-u zive od nas.
Beli belcan
Posts: 116
Joined: 12/10/2022 15:39

#242 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Beli belcan »

Plate za banke u KS su salter otprilike 2000 KM, mada kad uzememo da je prosjek plate u KS malo iznad 2000 KM to su jako losi uslovi za ovaj posao koji je nekd bio cijenjen.
last mohicans
Posts: 12011
Joined: 09/08/2012 23:19

#243 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by last mohicans »

Rene Higuita wrote: 03/04/2024 19:49 Menadzeri vedre i oblace u bankama + kartelsko poslovanje istih. Sto se tice plata na nivou sektora je sve u 5% za ista radna mjesta. Da se sad vratimo na vrijeme prije 15 godina i plate iz tog vremena, pa danas bi start bio za zadnje radno mjesto u banci minimum 2k KM. U medjuvremenu, menadzeri skontali razne alate za mjerenje ucinka, i svako malo taj prag ucinka se pomjera i time drze radnike u saci. Nikad nije dovoljno, vazda nesto trebe, nisi nesto dobro itd. I mic po mic radnike doveli na sadaku. I hop banka 100 mil ciste dobiti.
Oni cisti, crno na bijelo ima da si na granici radnog ucinka, nisi profitabilan. Broj radnika se smanjuje, a obim posla raste. Kvalitetan i iskusan kadar vecinom je otisao. Unazad nekoliko godina dovelo neznalice, ljude bez iskustva u bransi, dalo im plate, i neznalice upravljaju procesima. Imaju menadzerske alate za pracenje, a nikad u zivotu nije bilo na terenu, vidilo kako "stvarni" posao izgleda. Posao mu se svodi na brojke i kandziju.
U ocima vlasnika i po brojevima radi se dobro. Ali po pitanju uslova rada i plata cccc.
To je to, :thumbup: još uz tu kandziju dodaj ogroman stres koji vjerovatno ni neurohirirug nema, a nikad nisi valjao. Uvijek će ti tražiti lošu boljku i prijetiti ti kao strog nastavnik osrednjem ili lošem učeniku, da se stalno osjećaš manjkavim. Takav sistem su uspostavili (barem ove 3-4 velike banke) da si uvijek slab, ako prebaciš koji mjesec ili kvartal, nafalit će oni tebe, dati ti mozda neki poklon bon od 50km, ali će ti prvom prilikom jebat mater čim podbaciš ko da nikad i nisi valjao. Jednostavno, nabija ti takav feeling da uvijek težiš ka većim ostvarenjima, da bi te konstantno držao napetim i budnim, a o nerealnim i ludim targetima posebna tema treba. Odbacuju se istrošeni radnici, pa i menadzeri (koji ma se docnije ipak lakše se snaći) ko kondom poslije seksa, čim te iskoriste, bye bye.
Last edited by last mohicans on 04/04/2024 00:27, edited 2 times in total.
User avatar
Athlon64
Posts: 2734
Joined: 24/11/2022 17:51

#244 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Athlon64 »

Collector1946 wrote: 03/04/2024 21:18
sime_cipol wrote: 03/04/2024 20:44 Meni se čini da je do hiperprodukcije kadrova. Puno ekonomista, pa pristaju raditi za tako male pare. S druge strane nece niko tereta u Bingu, njih fali, pa kad i nadju nekoga da radi onda ga i plate jer nece vise da rade za sicu.
Maa drug kakva hipreprodukcija kadrova. Ja evo 3 mjeseca trazim saradnika za pravna lica ili blagajnika ne mogu da nadjem, nece niko ni na razgovor.

Jos da se referisem na ekonomiste, od nas 5 u poslovnici samo 1 je zavrsilo ekonomiju. Mislim da u ovom poslu ( bankarstvo ) je apsolutno nebitno sta si zavrsio osim za upravu banke. Ili znas raditi ili ne znas
Ne znam brate, ali pisao sam slučaj gdje žena radi kao čistačica u lokalnoj javnoj ustanovi i da je odbila pozive iz 3 banke da ide raditi tamo jer kaže 2 banke su joj ponudile istu platu koju ima kao čistačica, a jedna ponudila 100 KM više.

Kao čistačica ima efektivno 2h posla u javnoj ustanovi, ostatak vremena tuši robu po FB i OLXu. :D
Da ne pričam o odgovornosti posla i stresu.

Dakle ako je jednoj čistačici bolje da sa diplomom ekonomije radi kao čistačica (a objektivno očito jeste), onda je sistem u teškom k***
last mohicans
Posts: 12011
Joined: 09/08/2012 23:19

#245 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by last mohicans »

Beli belcan wrote: 04/04/2024 00:08 Plate za banke u KS su salter otprilike 2000 KM, mada kad uzememo da je prosjek plate u KS malo iznad 2000 KM to su jako losi uslovi za ovaj posao koji je nekd bio cijenjen.
Gdje, koja, šta ti je, 1200 maksimum, početnici i manje 900+ TO.
User avatar
nepass1
Posts: 9720
Joined: 06/07/2017 07:35

#246 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by nepass1 »

last mohicans wrote: 04/04/2024 00:29
Beli belcan wrote: 04/04/2024 00:08 Plate za banke u KS su salter otprilike 2000 KM, mada kad uzememo da je prosjek plate u KS malo iznad 2000 KM to su jako losi uslovi za ovaj posao koji je nekd bio cijenjen.
Gdje, koja, šta ti je, 1200 maksimum, početnici i manje 900+ TO.
Niko na salteru ni u jednoj banci nema ni blizu 2k
User avatar
Truba
Posts: 81836
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#247 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Truba »

Pada mi na pamet rijec snobovi
Ako ce radije raditi za 850 s faksom
Umjesto nesto drugo isplativije ali manje fensi
Forumerrer
Posts: 841
Joined: 14/06/2014 17:27

#248 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Forumerrer »

Beli belcan wrote: 04/04/2024 00:08 Plate za banke u KS su salter otprilike 2000 KM, mada kad uzememo da je prosjek plate u KS malo iznad 2000 KM to su jako losi uslovi za ovaj posao koji je nekd bio cijenjen.
Hahahaha, kako da ne. Ni blizu istine, takve plate imaju mozda direktori poslovnica.
User avatar
madesa
Posts: 4219
Joined: 26/07/2013 02:37

#249 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by madesa »

Beli belcan wrote: 04/04/2024 00:08 Plate za banke u KS su salter otprilike 2000 KM, mada kad uzememo da je prosjek plate u KS malo iznad 2000 KM to su jako losi uslovi za ovaj posao koji je nekd bio cijenjen.
nema sanse. Maksimum 1200-1300 sa svim
Pide
Posts: 32
Joined: 12/12/2016 16:20

#250 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Pide »

Beli belcan wrote: 04/04/2024 00:08 Plate za banke u KS su salter otprilike 2000 KM, mada kad uzememo da je prosjek plate u KS malo iznad 2000 KM to su jako losi uslovi za ovaj posao koji je nekd bio cijenjen.
Ja kako sam te skontao ti si napisao da bi radnici na salteru trebali imati oko 2000 milje obzirom na posao koji obavljaju.
A pametnjakovici odmah poceli da te napadaju da niko nema toliko :-D
Post Reply