visina plate u bankama Sarajevo

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
snijeg_led
Posts: 6766
Joined: 08/12/2019 21:35

#201 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by snijeg_led »

Banke bi bile kud i kamo podnosljivija mjesta za radit sa strankama, kad bi samo malo bolje isprojektovali salteri da ti se nase drkadzije ne unose u lice
User avatar
karanana
Posts: 47288
Joined: 26/02/2004 00:00

#202 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by karanana »

da. ali ovaj "jaranski" projekt saltera je relativno nov. u svrhu da klijenta ne drze iza blindo stakla sa malom rupicom za pricanje nego da klijent bude jaran/partner, da je otvoreni koncept.
snijeg_led
Posts: 6766
Joined: 08/12/2019 21:35

#203 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by snijeg_led »

ne mozemo mi biti "jarani" ako ti sve naplacujes duplo i to sa kamatom, shvatas :mrgreen:
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#204 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by n+1 »

Banka s ljudskim licem
User avatar
Truba
Posts: 81833
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#205 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Truba »

Lice ljudsko a dusa djavolska


Najbolje se luka najesti pa kod osobnog bankara
I sefa poslovnice
:mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66368
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#206 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

Truba wrote: 02/04/2024 17:48 Lice ljudsko a dusa djavolska


Najbolje se luka najesti pa kod osobnog bankara
I sefa poslovnice
:mrgreen:
:lol:
Collector1946
Posts: 22
Joined: 20/05/2019 18:15

#207 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Collector1946 »

izvrsni direktor wrote: 02/04/2024 16:02
Collector1946 wrote: 02/04/2024 00:29 Evo ako se ja smijem referisati na plate.

Poceo prije 5 godina, pocetna plata bila 448.15kf na salteru plus to i prevoz
208te u banci platu imao 448 KM ? :( p :run:
01.08.2018. Godine pocetak rada u Banci.

Ovaj gore sto prica ove bajke o Asi je smijesan. Prva stvar koju je Asa uradila kad se spojila sa Sberom je da su sve plate Sberovcima smanjila. Ovo sto pise je 90% neistina
Semper123
Posts: 109
Joined: 20/11/2020 18:31

#208 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Semper123 »

3500 KM plus bonusi, placeno ljetovanje i zimovanje, placen parking, sluzbeno vozilo :thumbup: Tako je barem meni jer sam se dobro dogovorio.
User avatar
Truba
Posts: 81833
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#209 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Truba »

Samo?
Ja za te pare ne bih ustajao ujutro
BiBi911
Posts: 2928
Joined: 09/12/2018 17:47

#210 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by BiBi911 »

_BataZiv_0809 wrote: 02/04/2024 17:01
BiBi911 wrote: 02/04/2024 15:43 Od 2005- 2011 radio u banci UC, najveca greska u zivotu sto sam napravio je taj posao(a greski sam napravio haos)
Plata je tada pocetna bila 1000KM Bonusi nula bobaka
Radno vrijeme od 08- 17 svaki vikend radni.
Sve sijedih sto sa 37god imam su od vremena banke.
Stres svakodnevnica, Radio na salteru(uplata/isplata), pa po potrebi uskaci prodaji Kredite, hebi se sa trezororm(3x me opljackali), GO 2sedmice
2010 povecali platu za 50KM kao da su dali milon.
Po starim kolegama plate su na tim poslovima ostale tu negdje.

Ako ko planira hebaji taj posao kada sres jedes i pijes.
Sada radim 1000x odgovorniji posao al Streß ne postoji.

Nije ni banka sto je nekada bila
Yebiga nasmijah se :(


Prvi put ja nepunu godinu radio(banka blizu jedne pijace). Dodje tip neki sal mu oko glave i neki papir mi stavi na pult. gledam onaj papir ne znam sta pise kad utoku lik vadi.
Ja ono sanerski polako a cekam da ga spicim heftaricom. Posto je bio otvoreni salter a pare u latici ispod a i prilaz istoj otvoren lik malo zagalami i ono kolega pored mene kaze daj mu. On zgrabi gdje su po 10KM stajale novcanice i preko vrata. Zastitar se upiso, doslovno. ja za 10min sazno ko je tip policija nakon 10 dana. Tip mi komsija iz Svrakinog


Drugi put ä, bace me u Ilijas( kao nagradu sto sam dobar radnik ja nesto fol ecpert za pranje novca) uleti tip sa papovkom postrojio nas kao da himna lige prvaka svira. Odnijeli nesto sitno.


A posljednji put poslovnica stup konzum za pravna lica gdje uzimaju robu. Kiosk banka ja unutra a zastitar vani. Bijeda. Zastitar jebvjetar samo o sexu pricao dodje meni kaze eto ih ne kurci se daj im sta hoce. Kad dva tipa roru kroz sulundar pravo u mene. Pazar jedna Firma donijela 10min prije jos uvijek sve stoji u vreci. Samo to uzese i odose i tip dok mu dajem vrecu, zovne me nadimkom koji znaju samo stariji ljudi(kada sam se radio ovo sam ime dobio na prepad) i kaze nisu tvoje pare ne brini.


A kolega on je radio u gradu Konto da je supermen i popusi metak u kuk, nije im dao pare, probao ih zaustavit.
Nakon 2 godine daju mu otkaz ko zadnjem keru. Eno ga sepa, pomaga, pije tableta sve sto Bosnalijek proizvede.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66368
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#211 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

@BiBi911 :lol:
Ismijah se halali
Sta sad radis
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#212 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by n+1 »

Jebeno je raditi po poslovnicama.

Dobro je raditi u centrali.

:D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5659
Joined: 04/08/2020 19:22

#213 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by -Chesterfield- »

Ja bih se prvi dan ukočio da moram sjediti osam sati bez nekih čestih pauza koje podrazumijevaju hodanje.
Semper123
Posts: 109
Joined: 20/11/2020 18:31

#214 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Semper123 »

Onih 5 minuta dok dogovarate uslove je najvaznije u vasoj bankarskoj karijeri...
User avatar
nepass1
Posts: 9719
Joined: 06/07/2017 07:35

#215 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by nepass1 »

-Chesterfield- wrote: 02/04/2024 18:48 Ja bih se prvi dan ukočio da moram sjediti osam sati bez nekih čestih pauza koje podrazumijevaju hodanje.
Hodas stalno do printera :lol:
last mohicans
Posts: 12011
Joined: 09/08/2012 23:19

#216 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by last mohicans »

-Chesterfield- wrote: 02/04/2024 18:48 Ja bih se prvi dan ukočio da moram sjediti osam sati bez nekih čestih pauza koje podrazumijevaju hodanje.
Kako 8 prijatelju, zna to biti i 9-10, pa ako ustanoviš manjak, ako si blagajnik. Nema kući dok zajeb ne nađeš, jer će ga tebi fakturisati i vraćat ćeš ga ko kredit, još ćeš biti sretan ako ti je neki šef insan koji te neće i disciplinski teretiti, nego ćeš samo vratiti pare...Radila u mene hanuma preko 15 god., od kreditnog sluzbenika do menadzera, ali krv pišala. Kičma svako malo na bolovanju, oduzme se, štitna igrala ko kliker na vratu od stresa, s grčom na posao išla, apaurine ko bobe pila, intrige, spletke, prefriganluci, podmetanja, fuj, fuj, s ljudima opet druga priča. Ona neće da radi, onaj dobar radnik, shvati ovog, onog, nije jednom plačući došla. Haj se ti rekoh kloni svega, jebo te kurčeva banka i sve, ostah bez žene..Pa kud ćeš šta više kad banku radnici zovu moderni rudnik.
User avatar
Edin H.
Posts: 47064
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#217 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Edin H. »

Truba wrote: 02/04/2024 17:55 Samo?
Ja za te pare ne bih ustajao ujutro
Nek’ si mu rekao :izet:

Samo si zaboravio dodati: “Nisam klošar za te pare da ustajem ujutru!” :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 16383
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#218 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by sime_cipol »

BiBi911 wrote: 02/04/2024 18:15

Drugi put ä, bace me u Ilijas( kao nagradu sto sam dobar radnik ja nesto fol ecpert za pranje novca) uleti tip sa papovkom postrojio nas kao da himna lige prvaka svira. Odnijeli nesto sitno.

Halali, ali moram :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 19567
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#219 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by mk ultra »

Mater mi radi evo do pred penziju u Banki
30 i kusur godina u poslu
Zadnjih x godina dobija te neke plakete

Ali generalno ono sto vidim nema radnog vremena
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#220 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by swanfilter »

Pa, jeb te. Te banke gulag u najgori Staljinov vakat.

Ono sto me zanima. Kontao bih da te handre nasi vlasnici banaka. Al vecina ih je stranog vlasnistva i uprkos nasim sefovima, ocekivao bih postivanje nekakvih standarda, a ne mobing, bolovanja i oboljevanja ...
User avatar
nepass1
Posts: 9719
Joined: 06/07/2017 07:35

#221 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by nepass1 »

swanfilter wrote: 02/04/2024 19:29 Pa, jeb te. Te banke gulag u najgori Staljinov vakat.

Ono sto me zanima. Kontao bih da te handre nasi vlasnici banaka. Al vecina ih je stranog vlasnistva i uprkos nasim sefovima, ocekivao bih postivanje nekakvih standarda, a ne mobing, bolovanja i oboljevanja ...
Ma zavisi od sefa. Jedan je bio ono ko usa fazon, gdje ce ti porodica biti vaznija od banke. Moze se raditi i 20h dnevno. Jedna sefica je bila bez kuceta i maceta i uvjek ostaje nakon posla 2-3h jer svakako ode kuci u samocu pa onda svi moraju ostati.
Sad je kod zene radno vrijeme do 16h. Nikad do iza 16:05 ne ostane. Pauzu vani izlazi 30min. Moze izlaz uzeti kad hoce, desavalo se i par dana zaredom da izadje u 12-13h i ne vraca se na posao.
Samo ima posla koji se mora zavrsiti, ako mozes stici za 5h ostalo si free ako ne mozes onda jbg dodji i subotom sjedi i radi. Stranci ne daju da se duze od 16:30 ostaje vjerovatno im je to spas.

Meni je zena bila vise puta i u razlicitim bankama najbolji bankar federacije pa malo i to utice na odnos prema njoj. Ima 600KM vecu platu od kolegice koja kraj nje sjedi i radi isti posao. Prije 1-2 mjeseca su je zvali iz druge banke da predje na direktorsko mjesto. Ne mora ni predavati na konkurse, sami je zovu.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#222 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by swanfilter »

nepass1 wrote: 02/04/2024 19:42
swanfilter wrote: 02/04/2024 19:29 Pa, jeb te. Te banke gulag u najgori Staljinov vakat.

Ono sto me zanima. Kontao bih da te handre nasi vlasnici banaka. Al vecina ih je stranog vlasnistva i uprkos nasim sefovima, ocekivao bih postivanje nekakvih standarda, a ne mobing, bolovanja i oboljevanja ...
Ma zavisi od sefa. Jedan je bio ono ko usa fazon, gdje ce ti porodica biti vaznija od banke. Moze se raditi i 20h dnevno. Jedna sefica je bila bez kuceta i maceta i uvjek ostaje nakon posla 2-3h jer svakako ode kuci u samocu pa onda svi moraju ostati.
Sad je kod zene radno vrijeme do 16h. Nikad do iza 16:05 ne ostane. Pauzu vani izlazi 30min. Moze izlaz uzeti kad hoce, desavalo se i par dana zaredom da izadje u 12-13h i ne vraca se na posao.
Samo ima posla koji se mora zavrsiti, ako mozes stici za 5h ostalo si free ako ne mozes onda jbg dodji i subotom sjedi i radi. Stranci ne daju da se duze od 16:30 ostaje vjerovatno im je to spas.

Meni je zena bila vise puta i u razlicitim bankama najbolji bankar federacije pa malo i to utice na odnos prema njoj. Ima 600KM vecu platu od kolegice koja kraj nje sjedi i radi isti posao. Prije 1-2 mjeseca su je zvali iz druge banke da predje na direktorsko mjesto. Ne mora ni predavati na konkurse, sami je zovu.
Kontam ja, posao treba odraditi. Al nije posla preko glave samo u bankama i ne moze samo to biti razlog svega procitanog u vezi zdravlja.
User avatar
nepass1
Posts: 9719
Joined: 06/07/2017 07:35

#223 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by nepass1 »

Pa npr jedno je raditi u unicredit onoj kraj hose na socijalnom a drugo je na dobrinji. Na socijalnom je rudnik, ja ondje da radim na psihijatriji bih zavrsio ili bacio bombu i pobio sve. Na dobrinji je banja.
I kod mene na poslu ima svega od hvatanja za vrat sa narodom do supaka kolega, nepravde, dolazilo mi je samo da cucnem u cosak i okinem plakati a nekad opet bude smjeha do suza.
Mada se ogugla na to valjda nakon 20g. Sad moze sve goriti oko mene, ja samo radim sta je moje. Bukvalno tri minute nakon radnog vremena da vidim kako benzinom poljevaju i hoce da zapale sve ne bih okom trepnuo.
Komsija mi radi u centralnoj banci, jes plata bogovska ali eno ga haman se prekinuo, propao sav, kaze medjuljudski odnosi toliko toksicni, katastrofalno okruzenje.
A svi bi mi pomislili uh centralna banka lezi hljebu da te jedem, jes mu dobro.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#224 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by swanfilter »

nepass1 wrote: 02/04/2024 20:00 Pa npr jedno je raditi u unicredit onoj kraj hose na socijalnom a drugo je na dobrinji. Na socijalnom je rudnik, ja ondje da radim na psihijatriji bih zavrsio ili bacio bombu i pobio sve. Na dobrinji je banja.
I kod mene na poslu ima svega od hvatanja za vrat sa narodom do supaka kolega, nepravde, dolazilo mi je samo da cucnem u cosak i okinem plakati a nekad opet bude smjeha do suza.
Mada se ogugla na to valjda nakon 20g. Sad moze sve goriti oko mene, ja samo radim sta je moje. Bukvalno tri minute nakon radnog vremena da vidim kako benzinom poljevaju i hoce da zapale sve ne bih okom trepnuo.
Komsija mi radi u centralnoj banci, jes plata bogovska ali eno ga haman se prekinuo, propao sav, kaze medjuljudski odnosi toliko toksicni, katastrofalno okruzenje.
A svi bi mi pomislili uh centralna banka lezi hljebu da te jedem, jes mu dobro.
Kontam da u CB sve ide linijom nepotizam, stranka i politika. I da si zbog kompetencija samo zaposlen, i gore mozes proci. A upravo o jednom takvom je bila vijest na klixu prije koji dan. Otkrio i prijavio mutna posla, pa zaradi godine pakla. Eto, vratio ga sud na posao nakon godina.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#225 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Hajvan »

nepass1 wrote: 02/04/2024 20:00 Pa npr jedno je raditi u unicredit onoj kraj hose na socijalnom a drugo je na dobrinji. Na socijalnom je rudnik, ja ondje da radim na psihijatriji bih zavrsio ili bacio bombu i pobio sve. Na dobrinji je banja.
I kod mene na poslu ima svega od hvatanja za vrat sa narodom do supaka kolega, nepravde, dolazilo mi je samo da cucnem u cosak i okinem plakati a nekad opet bude smjeha do suza.
Mada se ogugla na to valjda nakon 20g. Sad moze sve goriti oko mene, ja samo radim sta je moje. Bukvalno tri minute nakon radnog vremena da vidim kako benzinom poljevaju i hoce da zapale sve ne bih okom trepnuo.
Komsija mi radi u centralnoj banci, jes plata bogovska ali eno ga haman se prekinuo, propao sav, kaze medjuljudski odnosi toliko toksicni, katastrofalno okruzenje.
A svi bi mi pomislili uh centralna banka lezi hljebu da te jedem, jes mu dobro.
ja sam odbio (relativno) dobru ponudu iz CB, jer sam shvatio da bih vjerovatno radio za sebe i jos dvoje (koji su vec tu bili zaposleni, ali nisu znali).
a izgleda da im je bas "dogorilo" bio, kad su trazili izvan stranckih kanala.. :mrgreen:
Post Reply