visina plate u bankama Sarajevo

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 9770
Joined: 06/07/2017 07:35

#176 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by nepass1 »

swanfilter wrote: 01/04/2024 18:37
nepass1 wrote: 01/04/2024 18:27
swanfilter wrote: 01/04/2024 18:23

Naravno da je i 1% na svote kredita i drugog za neocekivati. Al, ako su tako malo placeni, nekakav vid nagrade za zaraɗenu lovu banci bio bi logican.

Ove male plate bile bi prihvatljive za standardne usluge koje obavljaju svakodnevno.
Pa ima uvjek nekih bonusa, evo sad za prva tri mjeseca bi trebalo biti 500KM u kesu, zavisi ti od prodaje
Otprilike je od sept/okt nezz tacno do kraja decembra dobila samo u kuponima preko 900KM.
Pa, za tromjesecje i ako se u toku godine ponavlja, a da se vrtis oko tih 5000, nije malo. Pa i ti kuponi ..

A, sta mozes sa tim kuponima?
Bingo, DM, Merkator. Dobijes npr one kartice od DM deset komada sa po 20KM na kartici. Ma bilo je i mobitela valjda kako skim sta ugovore onda djele radnicima. Ili dobijes one bankovne kao gift cards za jednokratnu upotrebu, 100KM na kartici i mozes provlaciti gdje hoces, kad potrosis bacis karticu. Jbg uhar natankas goriva

I nije 5000 vec 500, da je 5k ja bi je zatvorio u banku da radi po 20h :D
User avatar
nepass1
Posts: 9770
Joined: 06/07/2017 07:35

#177 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by nepass1 »

Rene Higuita wrote: 01/04/2024 18:30
nepass1 wrote: 01/04/2024 18:17
Rene Higuita wrote: 01/04/2024 17:52 U svim bankama je manje vise ista filozofija, pogotovo od ljudi iz samog vrha koji upravljaju procesima. U 2% razlike u platama izmedju istih radnih mjesta u konkurentskim bankama, obim posla katastrofalan. I svi ko fol mjere nekakva zadovoljstva radnika, teambuildinzi i sl. Kao nagradu za dobar rad dobijes Rafaelo ili Mozzart kocke, bluetooth slusalice od 20 KM i sl gluposti, a drze te na sadaka plati. Zbog toga se radnici i ne zadrzavaju puno, cim skuze kako stvari hodaju idu dalje. Ko je tu odredio kao mjeru produktivnost i profitabilnost, treba mu Nobela dodijeliti. Slomis radniku ledja i na kraju godine 100 mil KM u torbu. Nekada se rad u takvim firmama smatrao. stvar prestiza, vrhunac karijere.
Kod zene mi nije bas tako. Ima solidnu platu, bonusi redovni (nekad kupon nekad lova) Regres preko milju, sad ovo sto je isplacivano kao pomoc radnicima takodjer dobili, ne bas dvije milje ali uhar opet. Godisnji 26 rd. Dobili i naku sicu za 8.mart.
Prosle godine, pred kraj, je dobila dva bonusa u bingo kuponima, jos jedemo tu hranu i trosimo zalihe deterdzenta, ulja, dezodoransa, konzervi itd
Sa druge strane koje ona prihode banci ostvari, da joj daju samo 1% od toga mozda bih se mogao kurciti da sam upecao milionerku
Mozda sad zavisi od banke do banke. Znam za jednu veliku banku, jos nisu isplatili pomoc, regres nesto veci od 50% prosjecne plate u FBiH.
Radnici u bankama u drzavnom vlasništvu (Union) su mirniji sto se tice maltretiranja od strane menadzmenta, plate su im kao u ostatku branse.
Mislim da su u union vece plate, cistacica ima 1,5k
Reiffeisen, bbi i asa su na glasu kao najgore
U asi su plate kriminalne, salter mislim da ima oko 700KM ako tek pocinje.
swanfilter
Posts: 7944
Joined: 06/06/2008 18:52

#178 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by swanfilter »

sime_cipol wrote: 01/04/2024 18:41
swanfilter wrote: 01/04/2024 18:19
izvrsni direktor wrote: 01/04/2024 18:11

Ne
Onda su jedina satisfakcija tog posla jedna smjena i slobodni vikendi.

Neko navede kako je u Bingu bolje placeno. Jeste, ko nema diplome, pa mu je jednakost plate sa onim u banci znak necega. Al, oni u Bingu rade do 21 ili 22h. Malo ova, malo ona smjena. 6 ili 7 dana. Kada se nema posla, idi u skladiste i grbaci. Slazi police i cisti.

Olako je reci, pa bolje u Bingo onda ...
U Bingu imaju 3 stepena, mozda 4. Plata kao VSS u banci. Umnog posla 2%, radis sta ti kazu i zivio.
Izvini kolega, al bas to da radi sta ti kazu moze biti i gore po covjeka. Jer znamo kako kod nas sefovi shvataju ugovorne obaveze.

I u bankama su danas softveri koji te upozoravaju na greske. Nije bas da su ostali na vijugama i digitronu.
swanfilter
Posts: 7944
Joined: 06/06/2008 18:52

#179 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by swanfilter »

nepass1 wrote: 01/04/2024 18:44
swanfilter wrote: 01/04/2024 18:37
nepass1 wrote: 01/04/2024 18:27

Pa ima uvjek nekih bonusa, evo sad za prva tri mjeseca bi trebalo biti 500KM u kesu, zavisi ti od prodaje
Otprilike je od sept/okt nezz tacno do kraja decembra dobila samo u kuponima preko 900KM.
Pa, za tromjesecje i ako se u toku godine ponavlja, a da se vrtis oko tih 5000, nije malo. Pa i ti kuponi ..

A, sta mozes sa tim kuponima?
Bingo, DM, Merkator. Dobijes npr one kartice od DM deset komada sa po 20KM na kartici. Ma bilo je i mobitela valjda kako skim sta ugovore onda djele radnicima. Ili dobijes one bankovne kao gift cards za jednokratnu upotrebu, 100KM na kartici i mozes provlaciti gdje hoces, kad potrosis bacis karticu. Jbg uhar natankas goriva

I nije 5000 vec 500, da je 5k ja bi je zatvorio u banku da radi po 20h :D
.
Last edited by swanfilter on 01/04/2024 19:52, edited 1 time in total.
swanfilter
Posts: 7944
Joined: 06/06/2008 18:52

#180 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by swanfilter »

nepass1 wrote: 01/04/2024 18:44
swanfilter wrote: 01/04/2024 18:37
nepass1 wrote: 01/04/2024 18:27

Pa ima uvjek nekih bonusa, evo sad za prva tri mjeseca bi trebalo biti 500KM u kesu, zavisi ti od prodaje
Otprilike je od sept/okt nezz tacno do kraja decembra dobila samo u kuponima preko 900KM.
Pa, za tromjesecje i ako se u toku godine ponavlja, a da se vrtis oko tih 5000, nije malo. Pa i ti kuponi ..

A, sta mozes sa tim kuponima?
Bingo, DM, Merkator. Dobijes npr one kartice od DM deset komada sa po 20KM na kartici. Ma bilo je i mobitela valjda kako skim sta ugovore onda djele radnicima. Ili dobijes one bankovne kao gift cards za jednokratnu upotrebu, 100KM na kartici i mozes provlaciti gdje hoces, kad potrosis bacis karticu. Jbg uhar natankas goriva

I nije 5000 vec 500, da je 5k ja bi je zatvorio u banku da radi po 20h :D
Ja vidio 5000. Kontam, sta bre oce :lol: . 500 je nako, pokusaj banke da te sarmira i ne razmisljas o ovim u Bingu sa manje skole. Al, gledajuci profit banaka, zasluzuju tih 5000 godisnje isplate kada su im plate nista posebno.

A, koji god posao da je, bas ti kuponi su mi znak slabosti. I u slucaju banaka to uopste ne kontam. Kada ih Bingo da, trosis ih kod njih. Al zasto se banka muci kuponima koje mora platiti zbog izrade i dostave, a ne da pare. Jer kako god, kod nje ne mozes te kupone potrositi ...
Collector1946
Posts: 25
Joined: 20/05/2019 18:15

#181 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Collector1946 »

Evo ako se ja smijem referisati na plate.

Poceo prije 5 godina, pocetna plata bila 448.15kf na salteru plus to i prevoz. Godinu i po gulio trazio 100KM vecu platu i ugovor na neodredjeno oni mi dali 50 i ja dao otkaz.
Kasnije se vratio kao kreditni sluzbenik u istu banku plata 670KM plus to i prevoz, plan mjesecni 800 hiljada kredita bez bonusa bez icega dodatnog.
Presao u drugu banku na istu poziciju 1200 plus to i prevoz, bila mi premija, nisam znao sta da radim s toliko para.
Sad se napredovalo jos malo i sad sam prezadovoljan s tim da nemam neku puno vecu cifru od gore navedenog.

Poredeci plate od prije 2 godine i sada prilicno su morali podici plate. Mislim da je u vecini banaka start 850 plus to i prevoz, a ako zakacis ugovor za stalno ide 1000 neto.

Sto se tice tih mega menadzera, osim UCB i RFF nema tu nekih cifri, tu mislim da ove direktore regija i direktore prodaje.

Union banka sve ide po osnovici koji se mnozi sa koeficijentom, tako da su kod njih najmanje plate.
mistek
Posts: 3401
Joined: 23/05/2010 15:16

#182 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by mistek »

Možda su nekome očekivanja da su sve plate 3k+, pa je onda sve bezveze, ali bankarski sektor je podigao plate u posljednje 2-3 godine žestoko. I to ne toliko kao rezultat promjena u svijetu i krize, nego više zbog preslagivanja unutar sektora, dizanja plata od strane Asa banke, pa su onda drugi morali korigovati. Kao i u svakom poslu, bolji radnik će se lahko izboriti za veću platu. S druge strane, najveći problem je, po meni, što se stari radnici vrednuju manje od novih, pa neko ko ima 10 godina iskustva teže diže platu od nekog ko tek dođe (i ko stalno prelazi iz banke u banku).

U svakom slučaju, početna plata je uglavnom sada na oko 1000KM neto. Dakle, ovo je plata koju će manje-više 90% studenata koji su diplomirali ekonomiju dobiti. Ako si dobar, nametneš se, ići će to lahko sada na gore, jer danas mlađi ne jebu ništa, bez problema idu dalje, prelaze itd. Znam ljude koji su svi redom ispod 30 godina i koji su u, do 5 godina rada, narasli na 2k+ neto. Ne jednu osobu, nego desetine ovakvih.

S druge strane, rekao bih da su banke dosta korektne i po pitanju drugih uslova, odmora, regresa, negdje čak znaju i prekovremene platiti adekvatno. Recimo, u jačim bankama pouzdano znam da je minimalni regres 1000KM, što bi generalno trebao biti ok.

I sve pišem za ljude koji imaju VSS i koji ne rade na šalteru.
sumirprimus
Posts: 81737
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#183 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by sumirprimus »

tacno se osjeti razlika u stavu izmedju obicnog radnika i menadzera :D
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6125
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#184 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Lajavikrelac »

swanfilter wrote: 01/04/2024 18:19
Onda su jedina satisfakcija tog posla jedna smjena i slobodni vikendi.

Neko navede kako je u Bingu bolje placeno. Jeste, ko nema diplome, pa mu je jednakost plate sa onim u banci znak necega. Al, oni u Bingu rade do 21 ili 22h. Malo ova, malo ona smjena. 6 ili 7 dana. Kada se nema posla, idi u skladiste i grbaci. Slazi police i cisti.

Olako je reci, pa bolje u Bingo onda ...
Moja sestra je radila u banci, VSS ekonomija, prvo na šalteru pa onda poslovi u back office-u. Za godinu dana je sagorila ko licna, štitna žlijezda joj se uzjebala od stresa, kaže ne bi u banku više radije bi čistačica bila! Na šalteru su natovareni poslom da ne znaju gdje udaraju, a greške ne smije biti...Ranih 2000tih i krajem 90tih kada su banke bile u zamahu i povoju, posao na šalteru je bio banja, manje uplate, isplate i pokoji kredit, strani penzioneri uvijek im nosili slatkiše :mrgreen: Sada samo ne prodaju dopune i žvake na šalterima :-) Plate im ni za qratz, prekovremenih ko u priči, a ovi menaĐeri i šefovi, što samo pregledaju i potpišu dokumentaciju, ručkić, kafica, sokić, sastanci mlate mjesečnu lovu boli glava na sve načine, dok im radnici na šalterima odrade 90% posla.

Što reče neko gore, bolje je u Bingo ili Moj Market, odradiš svoje i kući, nemaš enormne količine stresa i napetosti... :oops:
User avatar
madesa
Posts: 4224
Joined: 26/07/2013 02:37

#185 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by madesa »

plate su strasne u bankama osim osoba koje rade za salterom. Recimo u Asi nema niko ispod 2000 Km u njihovoj direkciji. Sefovi idu i preko 4k.

Banke su postale kao fudbalski prelazni rok. Ljudi samo idu iz jedne u drugu i dogovaraju plate. Nema nikakve sistematizacije sa radna mjesta
Karikaturist
Posts: 3847
Joined: 20/12/2020 10:03

#186 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Karikaturist »

Rodica pocela raditi prije x mjeseci - vec napustila.
Ima fakultet, kaze ni plata nije bila hrdjava ali ne zeli to da radi vise.
zigzag
Posts: 5814
Joined: 18/04/2014 11:26

#187 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by zigzag »

Prije 15 godina se otimalo za banku, gutalo svašta samo da se ostane na poslu, gubili živci i zdravlje. Danas neće niko iako je 5 puta lakše i sistematičnije.Kao i većina ostalih poslova.
Zato se teži ka digitalizaciji. Banke će zarađivati isto ili više a radnika će biti upola manje.

Ovo vam je iz ugla vlasnika :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 19629
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#188 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by mk ultra »

ah te krhke generacije
User avatar
nepass1
Posts: 9770
Joined: 06/07/2017 07:35

#189 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by nepass1 »

Lajavikrelac wrote: 02/04/2024 13:10
swanfilter wrote: 01/04/2024 18:19
Onda su jedina satisfakcija tog posla jedna smjena i slobodni vikendi.

Neko navede kako je u Bingu bolje placeno. Jeste, ko nema diplome, pa mu je jednakost plate sa onim u banci znak necega. Al, oni u Bingu rade do 21 ili 22h. Malo ova, malo ona smjena. 6 ili 7 dana. Kada se nema posla, idi u skladiste i grbaci. Slazi police i cisti.

Olako je reci, pa bolje u Bingo onda ...
Moja sestra je radila u banci, VSS ekonomija, prvo na šalteru pa onda poslovi u back office-u. Za godinu dana je sagorila ko licna, štitna žlijezda joj se uzjebala od stresa, kaže ne bi u banku više radije bi čistačica bila! Na šalteru su natovareni poslom da ne znaju gdje udaraju, a greške ne smije biti...Ranih 2000tih i krajem 90tih kada su banke bile u zamahu i povoju, posao na šalteru je bio banja, manje uplate, isplate i pokoji kredit, strani penzioneri uvijek im nosili slatkiše :mrgreen: Sada samo ne prodaju dopune i žvake na šalterima :-) Plate im ni za qratz, prekovremenih ko u priči, a ovi menaĐeri i šefovi, što samo pregledaju i potpišu dokumentaciju, ručkić, kafica, sokić, sastanci mlate mjesečnu lovu boli glava na sve načine, dok im radnici na šalterima odrade 90% posla.

Što reče neko gore, bolje je u Bingo ili Moj Market, odradiš svoje i kući, nemaš enormne količine stresa i napetosti... :oops:
Koji je najbolji posao za tebe? Bas me zanima
Ambasador u nekoj sklj drzavi samo nako reda radi? :D
Cuj sagorila za godinu. Onda bih ja suprugi trebao spimenik dici, mucenica jebote
BiBi911
Posts: 2964
Joined: 09/12/2018 17:47

#190 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by BiBi911 »

Od 2005- 2011 radio u banci UC, najveca greska u zivotu sto sam napravio je taj posao(a greski sam napravio haos)
Plata je tada pocetna bila 1000KM Bonusi nula bobaka
Radno vrijeme od 08- 17 svaki vikend radni.
Sve sijedih sto sa 37god imam su od vremena banke.
Stres svakodnevnica, Radio na salteru(uplata/isplata), pa po potrebi uskaci prodaji Kredite, hebi se sa trezororm(3x me opljackali), GO 2sedmice
2010 povecali platu za 50KM kao da su dali milon.
Po starim kolegama plate su na tim poslovima ostale tu negdje.

Ako ko planira hebaji taj posao kada sres jedes i pijes.
Sada radim 1000x odgovorniji posao al Streß ne postoji.

Nije ni banka sto je nekada bila
User avatar
P.Starck
Posts: 1160
Joined: 14/07/2010 22:46

#191 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by P.Starck »

Collector1946 wrote: 02/04/2024 00:29 Evo ako se ja smijem referisati na plate.

Poceo prije 5 godina, pocetna plata bila 448.15kf na salteru plus to i prevoz. Godinu i po gulio trazio 100KM vecu platu i ugovor na neodredjeno oni mi dali 50 i ja dao otkaz.
Kasnije se vratio kao kreditni sluzbenik u istu banku plata 670KM plus to i prevoz, plan mjesecni 800 hiljada kredita bez bonusa bez icega dodatnog.
Presao u drugu banku na istu poziciju 1200 plus to i prevoz, bila mi premija, nisam znao sta da radim s toliko para.
Sad se napredovalo jos malo i sad sam prezadovoljan s tim da nemam neku puno vecu cifru od gore navedenog.

Poredeci plate od prije 2 godine i sada prilicno su morali podici plate. Mislim da je u vecini banaka start 850 plus to i prevoz, a ako zakacis ugovor za stalno ide 1000 neto.

Sto se tice tih mega menadzera, osim UCB i RFF nema tu nekih cifri, tu mislim da ove direktore regija i direktore prodaje.

Union banka sve ide po osnovici koji se mnozi sa koeficijentom, tako da su kod njih najmanje plate.
Plate u bankama su onda smiješne jbt. Završiš faks i budeš sretan sa 1000 KM neto. Nije da je faks mjera ali brate 3 ili 5 godina je mogao već šveracati tursku ili kinesku robu a ne gubiti pare i imao bi više od tih 1000 KM neto
izvrsni direktor
Posts: 9498
Joined: 20/12/2018 16:11

#192 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by izvrsni direktor »

mistek wrote: 02/04/2024 00:40 negdje čak znaju i prekovremene platiti adekvatno.
Wow. Odusevljen sam
izvrsni direktor
Posts: 9498
Joined: 20/12/2018 16:11

#193 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by izvrsni direktor »

Collector1946 wrote: 02/04/2024 00:29 Evo ako se ja smijem referisati na plate.

Poceo prije 5 godina, pocetna plata bila 448.15kf na salteru plus to i prevoz
208te u banci platu imao 448 KM ? :( :run:
zigzag
Posts: 5814
Joined: 18/04/2014 11:26

#194 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by zigzag »

Ma samo digitalizacija usluga. Ko će vas slušat.
sumirprimus
Posts: 81737
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#195 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by sumirprimus »

Vjerujem da su sada vece plate u banci od 1k, ali ovo o stresu i tenzijama sam cuoo od vise osoba .
A pitanje je gdje nema stresa i tenzija? :)
User avatar
nepass1
Posts: 9770
Joined: 06/07/2017 07:35

#196 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by nepass1 »

Ko god radi sa narodom treba mu beneficirani. Meni prvom :D

Ja sam postao skroz asocijalan. Nit koga mogu da slusam nit mogu da pricam.
Najradije bih na vikendicu kupio kokosi i ovce i bavio se pomalo poljoprivredom. Samo sto o tome pojma nemam :D
Dobro se ogradio i pustio struju kroz ogradu, ko pridje odmah da zagine
User avatar
Rene Higuita
Posts: 914
Joined: 10/09/2012 16:17
Contact:

#197 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Rene Higuita »

S obzirom da se radi s lovom, i da je profit vlasnika vise nego odlican, plate u bankama su u najmanju ruku katastrofa. Tu se cista dobit mjeri desteinama miliona KM. Najosnovniji bankarski posao bi da su normalni uslovi trebao biti placen 2k KM kao start. Kada je doslo do toga da se rad u banci placa u rangu ispod konobarisanja, trgovine ili kurirskim poslovima tu je sva prica zavrsena. Visoko profitabilni bankarski poslovi su postali strasno potplaceni. Devalvirana je cijena rada da je to postalo zalosno. Po nuzdi, ako treba, samo se provrtiti zbog iskustva i traziti sto prije poslove gdje za manje ulozenog truda mozes da zaradis ako ne isto, onda i vise.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66470
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#198 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

BiBi911 wrote: 02/04/2024 15:43 Od 2005- 2011 radio u banci UC, najveca greska u zivotu sto sam napravio je taj posao(a greski sam napravio haos)
Plata je tada pocetna bila 1000KM Bonusi nula bobaka
Radno vrijeme od 08- 17 svaki vikend radni.
Sve sijedih sto sa 37god imam su od vremena banke.
Stres svakodnevnica, Radio na salteru(uplata/isplata), pa po potrebi uskaci prodaji Kredite, hebi se sa trezororm(3x me opljackali), GO 2sedmice
2010 povecali platu za 50KM kao da su dali milon.
Po starim kolegama plate su na tim poslovima ostale tu negdje.

Ako ko planira hebaji taj posao kada sres jedes i pijes.
Sada radim 1000x odgovorniji posao al Streß ne postoji.

Nije ni banka sto je nekada bila
Yebiga nasmijah se :(
User avatar
Truba
Posts: 81996
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#199 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Truba »

nepass1 wrote: 02/04/2024 16:34 Ko god radi sa narodom treba mu beneficirani. Meni prvom :D

Ja sam postao skroz asocijalan. Nit koga mogu da slusam nit mogu da pricam.
Najradije bih na vikendicu kupio kokosi i ovce i bavio se pomalo poljoprivredom. Samo sto o tome pojma nemam :D
Dobro se ogradio i pustio struju kroz ogradu, ko pridje odmah da zagine
Isti sam
To dodje s godinama
Osim ako nisi kafanski tip
User avatar
Truba
Posts: 81996
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#200 Re: visina plate u bankama Sarajevo

Post by Truba »

zigzag wrote: 02/04/2024 13:27 Prije 15 godina se otimalo za banku, gutalo svašta samo da se ostane na poslu, gubili živci i zdravlje. Danas neće niko iako je 5 puta lakše i sistematičnije.Kao i većina ostalih poslova.
Zato se teži ka digitalizaciji. Banke će zarađivati isto ili više a radnika će biti upola manje.

Ovo vam je iz ugla vlasnika :mrgreen:
Sta ima dionicar nisam te prepozno :mrgreen:
Post Reply