visina plate, moze li ko reci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Truba
Posts: 82063
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#51 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by Truba »

:-) :-) :-) :-) odron
User avatar
Jolpaz
Posts: 570
Joined: 15/04/2010 20:51
Location: Minder

#52 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by Jolpaz »

Ako je privremena varijanta mozda da se isplati...
User avatar
Adriatic
Posts: 3396
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#53 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by Adriatic »

Trebaš čitati između redova:
-Nećeš biti prijavljena
-Plata će ti biti koliko gazda odreže i kad odreže
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11994
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#54 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by Ma.Le.Na »

danas je izgleda sramota i pitati takvo nesto
treba da si sretna sto radis..svakako ne radis za pare :-) :roll: :lol:
ugh sto su mi takve "gazde" "draaaage"
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#55 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by jedna tamo »

Adriatic wrote:Trebaš čitati između redova:
-Nećeš biti prijavljena
-Plata će ti biti koliko gazda odreže i kad odreže
tačno tako
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#56 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by Gospoda Ministarka »

Zaboga pa ti trebas da budes zahvana "gazdi" sto ti je dao priliku da kod njega zaradis tih 500-600KM, i svaki dan se prisjecat njegova dobrocinstva i velikodusnosti te u skladu sa tim i postupati.

Hvala dragom Bogu pa se rijesi tih "gazda".
User avatar
madner
Posts: 56791
Joined: 09/08/2004 16:35

#57 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by madner »

Odron sto jest jest :roll:
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#58

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 17/03/2015 08:40, edited 1 time in total.
User avatar
adelko
Posts: 128
Joined: 16/07/2009 13:35

#59 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by adelko »

"Gazde", radio sam ja kod takvih... nabijem ih :evil:
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#60 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by male_okice »

Gospoda Ministarka wrote:Zaboga pa ti trebas da budes zahvana "gazdi" sto ti je dao priliku da kod njega zaradis tih 500-600KM, i svaki dan se prisjecat njegova dobrocinstva i velikodusnosti te u skladu sa tim i postupati.

Hvala dragom Bogu pa se rijesi tih "gazda".
haha...ovo me pravo nasmija... :lol: ali ja mislim da nije ni tih 500-600 KM plata, mislim da je cak niza. svasta sebi ludi dopustaju ne znam vise kako bih to nazvala niti opisala. :shock:
ira.m
Posts: 4587
Joined: 28/02/2010 00:45
Location: tu negdje...

#61 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by ira.m »

.
Last edited by ira.m on 02/10/2011 23:36, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 82063
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#62 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by Truba »

:D :lol: :lol: :lol: :lol: pa stvarno... ne mogu vjerovati...

dosuše... možda mi ne znamo kako je teško stvoriti 300 km da bi se dalo radniku
s druge strane otkud vile i džipovi

ne znam vala kakav bi bio kao poslodavac :cry: katatstrofa zasigurno za sebe i radnike :shock:
User avatar
mayab
Posts: 27283
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#63 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by mayab »

Vidi njih , vi bi i da radite i da dobijete platu, znate li koliko je ljudi bez posla, na moze oboje nikako.
Šalu na stranu, ali ovo je stvarno jad i bijeda ovog naseg drustva, ovi novopečeni tzv.vlasnici firmi se ponasaju kao Bogom dani, mozes poceti raditi odmah, kao da svi samo cekaju njega da te zaposli, plata-pitanje kolika je, radno vrijeme-vjerovatno od jutra do mraka, mozes kuci da prespavas, slobodni dani-ma sta ce ti to, svakako nemas para jer ti je plata mizerna.
Eto zato mrzim ovu drzavu i one koji je vode, iako tu zivim i radim i imam porodicu, jbga, tako je! :x
User avatar
Cyber-harambashica
Posts: 967
Joined: 17/07/2010 20:16
Location: NBG

#64 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by Cyber-harambashica »

ja sam kao cura radila posle skole u Grand hotelu u mom gradu.
2-3x nedeljno po 4 sati (servis) i secam se da sam vise zaradjivala nego oni koji su stalno radili (na recepciji npr.)
nepravde svugde
al sam upoznala James Hettfielda :-D

Nikad ne bih radila u Hotelu, sem kao sto sam ja , da zaradim koju kintu za izlazak
User avatar
Truba
Posts: 82063
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#65 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by Truba »

mayab wrote:Vidi njih , vi bi i da radite i da dobijete platu, znate li koliko je ljudi bez posla, na moze oboje nikako.
Šalu na stranu, ali ovo je stvarno jad i bijeda ovog naseg drustva, ovi novopečeni tzv.vlasnici firmi se ponasaju kao Bogom dani, mozes poceti raditi odmah, kao da svi samo cekaju njega da te zaposli, plata-pitanje kolika je, radno vrijeme-vjerovatno od jutra do mraka, mozes kuci da prespavas, slobodni dani-ma sta ce ti to, svakako nemas para jer ti je plata mizerna.
Eto zato mrzim ovu drzavu i one koji je vode, iako tu zivim i radim i imam porodicu, jbga, tako je! :x
baš smo katastrofa ali sami smo sebi krivi :cry:
Casual_boy
Posts: 45
Joined: 10/01/2010 18:48

#66 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by Casual_boy »

Imam slican problem ...

Pozvan sam u sarajevo na razgovor za posao :) ali crnjak mi pitati kolika je plata za taj posao :/ jbg kao sto je ona rekla stanarina plus ostale rezije itd itd ...

plus da moram iz drugog dijela bosne doci u sarajevo na taj razgovor na kojem ne znam sta me ocekuje :/ a da nazovem i da pitam kakva je para jbg crnjak mi :/
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#67 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by Gospoda Ministarka »

Casual_boy wrote:ali crnjak mi pitati kolika je plata za taj posao
Temelj za njih da te gaze...
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11994
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#68 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by Ma.Le.Na »

Casual_boy wrote:Imam slican problem ...

Pozvan sam u sarajevo na razgovor za posao :) ali crnjak mi pitati kolika je plata za taj posao :/ jbg kao sto je ona rekla stanarina plus ostale rezije itd itd ...

plus da moram iz drugog dijela bosne doci u sarajevo na taj razgovor na kojem ne znam sta me ocekuje :/ a da nazovem i da pitam kakva je para jbg crnjak mi :/
nema tu crnjaka
svi mi radimo za platu
niko ne radi jer mu je dosadno kod kuce ili eto zato sto zeli da doprinese boljitku te firme :-)
svi imamo racune i prodajemo svoj rad i znanje da bi te iste racune mogli poplacati i na kraju da bi mogli normalno zivjeti
taj koji misli da vas ne treba primiti na rad jer ste dovoljno "bezobrazni" da pitate za platu je ocito problematican gazda i njemu ce na kraju biti problem da nadje ikoga sa takvim svojim stavom
nek sam radi za sebe djabe a ne da ocekuje od nekoga da mu gradi carstvo i bude sretan ako mu ovaj da i 10 min pauze a kamoli platu :x
ja stvarno ne razumijem kako kod nas ljudi razmisljaju..isto kao da vama neko cini uslugu kad vas zaposljava pa vi nista i ne smijete ocekivati
ljudi moji to je POSAO
vi prodajete svoje usluge i oni vam za to sto radite placaju
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#69 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by vox-populi »

Casual_boy wrote:Imam slican problem ...

Pozvan sam u sarajevo na razgovor za posao :) ali crnjak mi pitati kolika je plata za taj posao :/ jbg kao sto je ona rekla stanarina plus ostale rezije itd itd ...

plus da moram iz drugog dijela bosne doci u sarajevo na taj razgovor na kojem ne znam sta me ocekuje :/ a da nazovem i da pitam kakva je para jbg crnjak mi :/
Pa ti bas moras pitati za platu. Dolazis izvan Sarajeva, sto znaci da ces u Sarajevu morati rentati stan. Glupo ti je i poceti raditi bez informacije koliko ces na kraju mjeseca dobiti novca. Jest malo bezveze pitati preko telefona, nemoj to raditi. Rizikuj malo, idi na razgovor i tamo obavezno pitaj. Bolje ti je izletiti za autobusku kartu nego dobiti posao sa kojim ces moci platiti stan, rezije i eventualno nesto pojesti.
user999
Posts: 17
Joined: 02/10/2007 02:18
Contact:

#70 posao na recepciji

Post by user999 »

Nove mogućnosti za karijeru i posao na recepciji u kompanijama RCCL i Celebrity Cruises
Traže se radnici s iskustvom i izvrsnim poznavanjem engleskog i drugog jezika (talijanski, španjolski, njemački, francuski, portugalski)
Javite se, plata je odlična, troškovi života i rada na brodu nepostojeći.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#71 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by P308 »

Je li se sta promijenilo u medjuvremenu kada je u pitanju posao recepcionera u hotelu? Kakva su ocekivanja, plate?
User avatar
Capajebo
Posts: 20768
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#72 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by Capajebo »

2% od svake plate, niko od nas nije rekao NE!
User avatar
Edin H.
Posts: 47132
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#73 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by Edin H. »

Gospoda Ministarka wrote:
SsTtEeLlAa wrote:nisam ni rekla da je laz ono sto si ti napisala .... iz pouzdanih izvora :) znam da je istina da odbijaju od plate navedene postotke, ali ne za ono sto si navela ti,ako nemas duge nokte :) vec ako neko od radnika zaista to i zasluzi svojim ne primjerenim ponasanjem ili nekom greskom ... nemas kupon uz platu, nemas pare za topli obrok ,u zamjenu za to imas jedno jelo u smjeni, kafu i to je to .... mada koliko znam, u Sa ti je u svim hotelima manje vise isto ...


Pa gledaj boldirala si to za nokte, okay mozda se meni ona previse unijela u pricu ali vidim da nisi osporila dio oko feniranja :D .Kako ocekuju da radnik od plate od 600KM bude svake sedmice uredno idfeniran? Gledaj ako radnik ne obuce kosulju vec je ponese u vrecici a u putu mu se izguzva, nije dozvoljena upotreba veseraja to znaci da tom radniku odbijaju 10% od plate. Zastoj saobracaja sto nije rijetka pojava u ovom nasem gradu, radniku od plate 10%, ili ipak postoje vanserijske okolnosti???
Da, imas jelo u smjeni i 2 kafe (ne jednu)... pa sad radnik u drugim hotelim za pocetak moze sjesti, odahnut, nemora stalno imat umjetni osmjeh na licu... ali sve je to okrutni kapitalizam.
Nego, cula sam da su gazde posebna prica.... :D
Nosis nikab I ne mogu te natjerati da se feniras. :izet:
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#74 Re: visina plate, moze li ko reci

Post by dystopia »

Ima li neko iskustva u radu u Swiss hotelu?
Post Reply