Visina muskarca - zanimljiv video

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
ice2cube

#1 Visina muskarca - zanimljiv video

Post by ice2cube » 12/04/2012 22:52

Zanimljiv video, vrijedi pogledati.
Uglavnom, istrazivali su da li je visina bitna i kako utjece na okolinu i da li bi zene izasle sa nizim ili jednostavno nekim ko je nedovoljno visok...
Ono sto mi je nejasno je kada neka niska zena kaze za nekog muskarca koji je npr koji cm veci od nje, da je on mal ? :-)

Ni sam nisam nesto visok, jeste da jos uvijek imam vremena da jos porastem ali nebitno je to sada, uglavnom ja se slazem da visina jeste vazna, nema nista ljepse nego vidjeti lijep par, visok (ili prosjecne visine) muskarac sa curom..
A cura moze biti i 150 cm, njima nista ne vazi to. Samo mislim da malo djevojke nisu fer po tom pitanju, ali ok.
Mora neko biti i forever alone, zar ne :D

Bosanac sa dna kace
Has thanked: 4 times

#2 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by Bosanac sa dna kace » 12/04/2012 22:55

pa nije to sad tako jednostavnoi evo ja spadam u te visoke, pa mi vazda noge vise s kreveta kad spavam
i ponekad me ledja zabole jer se fakat u javnom prevozu u ovoj zemlji, dje sam ekstremno visok, moram pogurit :-?

ice2cube

#3 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by ice2cube » 12/04/2012 22:58

Bosanac sa dna kace wrote:pa nije to sad tako jednostavnoi evo ja spadam u te visoke, pa mi vazda noge vise s kreveta kad spavam
i ponekad me ledja zabole jer se fakat u javnom prevozu u ovoj zemlji, dje sam ekstremno visok, moram pogurit :-?
Dobro sad, jedino ako si iznad 2 metra :D
Imam i ja druga visok 2 metra i 3 cm, jeste da je sav rahljav ali barem ga ljudi smatraju zanimljivim, primjetan je :lol:
Samo da ne odemo offtopic.. :-D

lajkujMe
Been thanked: 2 times

#4 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by lajkujMe » 12/04/2012 23:11

194 cm imam :skoljka: :run:

ice2cube

#5 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by ice2cube » 12/04/2012 23:13

lajkujMe wrote:194 cm imam :skoljka: :run:
Kakve to veze ima sa temom ? Nisam pitao koliko ste visoki :D
Uostalom, meni je nekako savrsena visina za muskarca 185 (vise-manje) a ja nisam ni blizu toga :D
A ako imate vremena, pogledajte video.. :-D

Skyfox
Has thanked: 1 time

#6 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by Skyfox » 12/04/2012 23:16

primjetio sa da extra niske cure biraju dvometrase i obratno visoki momci niske cure. Razlika je ogromna, mora da nesto kompenziraju :) makar podsvijesno

ice2cube

#7 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by ice2cube » 12/04/2012 23:23

Skyfox wrote:primjetio sa da extra niske cure biraju dvometrase i obratno visoki momci niske cure. Razlika je ogromna, mora da nesto kompenziraju :) makar podsvijesno
Pa da.
Ja sam se pomirio sa tim da nikad necu imati djevojku, barem ne onu koju ja zelim. Mislim, imao sam prilika i to dobrih ali nisam iskoristio, dakle nije samo do toga vec i do moje psihe. Ali nije ovo tema o meni, vec ovako opcenito ....

btw.. cura od koje sam veci za otprilike 10 cm mi je rekla da sam nizak, svasta. :D

lelan

#8 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by lelan » 12/04/2012 23:28

ja sam visok 178 , a po meni naj optimalnija visina za muško je 185 - 190 , ali šta se može nismo mi krivi što nismo visočiji . ako neko zna neku smjesu za rast neka kaze

lajkujMe

#9 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by lajkujMe » 12/04/2012 23:30

Samo da dodam, istrazivanjima je dokazano da na balkanu (BIH,Hrvatska, Srbija itd..) zive prosjecno najvisociji ljudi na svijetu :shock:

ice2cube

#10 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by ice2cube » 12/04/2012 23:33

lelan wrote:ja sam visok 178 , a po meni naj optimalnija visina za muško je 185 - 190 , ali šta se može nismo mi krivi što nismo visočiji . ako neko zna neku smjesu za rast neka kaze
178 je ok, prosjek. Moj otac je otprilike nekih 186, 187 a ja ni bliiizu toga, nizi sam od tebe.

bez_ideje

#11 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by bez_ideje » 12/04/2012 23:38

Pazi,razlika je u prosjecnoj visini ,po nekim standardima bioloski su muskarci predodredjeni da budu 15 cm visociji
Ako je ona visoka npr.165,prosjecne je visine ,a on npr. 167 .....bez obzira na 2 cm razlike ,on je nizak !

ja koliko znam Holandija je zemlja sa najvecim prosjekom po visini.....a na podrucju Balkana-Crna Gora,Hercegovina (negdje procitah za Trebinje da ima najveci prosjek )
najvisociji etnos je Masai pleme iz Kenije

Intimus

#12 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by Intimus » 12/04/2012 23:41

Image

Malo šale... :mrgreen:

A sad ozbiljno.
Svaka visina ima svoje prednosti i mane. Visoki ljudi jesu primjetniji (markantniji), mogu osjećati neku "nadmoć" u eye contact razgovorima, postoje sportovi u kojima je prednost biti visok... S druge strane, kako reče kolega gore, hiljadu prepreka: te sagni se ovdje, pa tijesno mu sjediti (ponekad i stajati) u vozilima javnog prijevoza, zatim ubijeđen sam da su manje spretni u nekim stvarima (npr. koliko dvometraša može uraditi salto naprijed ili nazad na travi kao fudbaleri), i na kraju krajeva sjetih se jednog ratnog druga koji je uvijek govorio da snajper teže može pogoditi niže ljude... Mogao bih do prekosutra nabrajati prednosti i mane.
Evo, dok ovo pišem upravo priča Sidran o svojoj visini na njegov tipičan način; kaže u Goraždu napravio kuću prilagođenu njegovoj visini..
Suština je da smo takvi kakvim su nas Bog i naši roditelji stvorili. Niko na ovom bijelom svijetu nije savršen (osim Precednika Dodika i našeg dragog Lagumdžije - izuzeci koji potvrđuju pravilo :mrgreen: ).
Bitno je da se na određen način pomirimo s tim, da se u situacji kad i imamo nekakvo "odstupanje od onoga što neka većina smatra nekakvim standardom" naučimo živjeti s tim, odnosno da nas to ne tangira. Jer, opet ću ponoviti, nekad ono što mislimo/misle da je mana može postati naša prednost.
Kud ćeš dalje od Messija?

ice2cube

#13 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by ice2cube » 12/04/2012 23:45

bez_ideje wrote:Pazi,razlika je u prosjecnoj visini ,po nekim standardima bioloski su muskarci predodredjeni da budu 15 cm visociji
Ako je ona visoka npr.165,prosjecne je visine ,a on npr. 167 .....bez obzira na 2 cm razlike ,on je nizak !

ja koliko znam Holandija je zemlja sa najvecim prosjekom po visini.....a na podrucju Balkana-Crna Gora,Hercegovina (negdje procitah za Trebinje da ima najveci prosjek )
Upravu si. Glupo bi bilo da smo svi visoki zar ne ?
Nego, ako vec hoces po prirodi, onda nemojte pozivati na ravnopravnost spolova.. Kako znate biti dvolicne uh :D

ice2cube

#14 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by ice2cube » 12/04/2012 23:49

Intimus wrote:Image

Malo šale... :mrgreen:

A sad ozbiljno.
Svaka visina ima svoje prednosti i mane. Visoki ljudi jesu primjetniji (markantniji), mogu osjećati neku "nadmoć" u eye contact razgovorima, postoje sportovi u kojima je prednost biti visok... S druge strane, kako reče kolega gore, hiljadu prepreka: te sagni se ovdje, pa tijesno mu sjediti (ponekad i stajati) u vozilima javnog prijevoza, zatim ubijeđen sam da su manje spretni u nekim stvarima (npr. koliko dvometraša može uraditi salto naprijed ili nazad na travi kao fudbaleri), i na kraju krajeva sjetih se jednog ratnog druga koji je uvijek govorio da snajper teže može pogoditi niže ljude... Mogao bih do prekosutra nabrajati prednosti i mane.
Evo, dok ovo pišem upravo priča Sidran o svojoj visini na njegov tipičan način; kaže u Goraždu napravio kuću prilagođenu njegovoj visini..
Suština je da smo takvi kakvim su nas Bog i naši roditelji stvorili. Niko na ovom bijelom svijetu nije savršen (osim Precednika Dodika i našeg dragog Lagumdžije - izuzeci koji potvrđuju pravilo :mrgreen: ).
Bitno je da se na određen način pomirimo s tim, da se u situacji kad i imamo nekakvo "odstupanje od onoga što neka većina smatra nekakvim standardom" naučimo živjeti s tim, odnosno da nas to ne tangira. Jer, opet ću ponoviti, nekad ono što mislimo/misle da je mana može postati naša prednost.
Kud ćeš dalje od Messija?
Da budem zadovoljan kakvim me je Bog dao ? Pored svih mogucih problema koje imam, nisam ni visok.
Bio bi ti zadovoljan sigurno da te svi podcjenjuju.. E cek malo, sad treba da budem sretan sto bi me snajper teze pogodio ? :lol: Ne bojim se smrti, tako da nemam problema sa tim.
Veci sam baksuz od Suada Husike ili kako se vec zove onaj sa vize za buducnost :D

Colonel

#15 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by Colonel » 12/04/2012 23:56

Nizak sam 170, ali to kompenzujem brkovima 8-) Nekad mi je smetalo, sada ne pridajem neki znacaj tome. Bog te stvori takvog i gotovo.

bez_ideje

#16 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by bez_ideje » 13/04/2012 00:01

ice2cube wrote:
bez_ideje wrote:Pazi,razlika je u prosjecnoj visini ,po nekim standardima bioloski su muskarci predodredjeni da budu 15 cm visociji

Nego, ako vec hoces po prirodi, onda nemojte pozivati na ravnopravnost spolova.. Kako znate biti dvolicne uh :D
Jednakost spolova i ravnopravnost nije ista stvar ! Ravnopravnost je ,kako ti samo ime govori jednakost u pravu tj.zakonu ;-) Jednakost je bioloska kategorija ! Nisam ja dvolicna ,nego si ti malo sujetan,al nema veze,to nije tema danasnje emisije
Bioloske znacajke nasljedjujes od roditelja ,kao kombinaciju mame i tate (negdje ima i formula za ocekivanu visinu,mrsko mi sada traziti),i tu nema hos-nes.......dobijes sta dobijes ,pa radi s tim kako znas i umijes.
A pozivat cu se ja na ravnopravnost,kad god osjetim potrebu u svoj svojoj bioloskoj nejednakosti ;-)

ExNihilo
Has thanked: 19 times
Been thanked: 91 times

#17 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by ExNihilo » 13/04/2012 00:04

lajkujMe wrote:Samo da dodam, istrazivanjima je dokazano da na balkanu (BIH,Hrvatska, Srbija itd..) zive prosjecno najvisociji ljudi na svijetu :shock:

daj citat, publikaciju, istraživanje gdje to stoji :D

ice2cube

#18 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by ice2cube » 13/04/2012 00:06

bez_ideje wrote:
ice2cube wrote:

Jednakost spolova i ravnopravnost nije ista stvar ! Ravnopravnost je ,kako ti samo ime govori jednakost u pravu tj.zakonu ;-) Jednakost je bioloska kategorija ! Nisam ja dvolicna ,nego si ti malo sujetan,al nema veze,to nije tema danasnje emisije
Bioloske znacajke nasljedjujes od roditelja ,kao kombinaciju mame i tate (negdje ima i formula za ocekivanu visinu,mrsko mi sada traziti),i tu nema hos-nes.......dobijes sta dobijes ,pa radi s tim kako znas i umijes.
A pozivat cu se ja na ravnopravnost,kad god osjetim potrebu u svoj svojoj bioloskoj nejednakosti ;-)
Prema toj "formuli" ja bi trebao biti jos za jedno 10 cm visociji, cak sam takav odgovor dobio i kod strucnog lica, tako da mani me se tih formula. I zasto tako arogantno odgovaras, tipicno danasnje zensko.

bez_ideje

#19 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by bez_ideje » 13/04/2012 00:17

Nista neobicno,fulila sam i ja formulu na svu srecu,pa sam samo 1 cm manja od starog. Rast je u najvecoj mjeri uvjetovan genetikom,al imas i faktor ishrane,odrastanja,aktivnosti i sl. te formule nikad nisu namjenjene da budu precizne kao sto i stoji "ocekivani rast".
Ne odgovaram arogantno,vec se nadovezujem na video i pricu o tome "kako je on njoj nizak,a visociji 2 cm " ,ako je rijec o prosjecnim visinama,to su bioloske razlike,gdje si se ti upalio i potegao dvolicnost i ravnopravnost,pa si i dobio odgovor koji jeste bio arogantan........ali iz ovoga "tipicno danasnje zensko"...vidim da je i trebao takav da bude :)

Elem,to koliko (ni)si visok te nikad nece ukopati ko ono sto radis ili govoris,a to je iskljucivo do tebe ,tako da u sustini nema zime za eskime :mrgreen:

Colonel

#20 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by Colonel » 13/04/2012 00:19

bezidejna ja tebe ne bih nikad bario :roll:

bez_ideje

#21 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by bez_ideje » 13/04/2012 00:25

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
oh,danima cu se oporavljati od te tragicne spoznaje !

ice2cube

#22 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by ice2cube » 13/04/2012 00:37

bez_ideje wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ne bi ni ja. :D

lajkujMe

#23 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by lajkujMe » 13/04/2012 00:39

Ellinor wrote:
lajkujMe wrote:Samo da dodam, istrazivanjima je dokazano da na balkanu (BIH,Hrvatska, Srbija itd..) zive prosjecno najvisociji ljudi na svijetu :shock:

daj citat, publikaciju, istraživanje gdje to stoji :D
http://hr.wikipedia.org/wiki/Ljudska_visina

Chmoljo
Administrativni siledžija
Has thanked: 108 times
Been thanked: 482 times

#24 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by Chmoljo » 13/04/2012 00:42

ice2cube wrote:
bez_ideje wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ne bi ni ja. :D
ni ja, vala :skoljka:

potočanka

#25 Re: Visina muskarca - zanimljiv video

Post by potočanka » 13/04/2012 00:45

Skyfox wrote:primjetio sa da extra niske cure biraju dvometrase i obratno visoki momci niske cure. Razlika je ogromna, mora da nesto kompenziraju :) makar podsvijesno
ima l' kakav od nekih dva i po' metra za mene :roll: :lol:

Locked