Visegrad

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#51 Re: Visegrad

Post by sodom »

brate skupite podatke, porazgovarajte sa svjedocima kojih uvjek mora biti pa makar im se i platilo da kazu istinu i pravo u hag...
mene kao muslimana imate podrsku 100% jer govno je uvjek govno bez obzira zovel se mujo ili đuro...

pozdrav!
User avatar
Postverta
Posts: 5
Joined: 19/09/2008 14:10

#52 Re: Visegrad

Post by Postverta »

VektoR wrote:Da.. postverta... kako sama rece... Laz... dugo ponavljana laz ce poceti da zvuci kao istina... kao istina o Kosovskom boju... no medjutim...
,,Možeš sve ljude lagati neko vrijeme,
možeš neke ljude lagati sve vrijeme,
ali ni u kom slučaju ne možeš lagati sve ljude svo vrijeme."...
April 15ti... jos uvijek bilo nade da u Gorazdu nece biti rata... a oda je dosao 4 maj...
... kazes da si pretrpila strah... svi smo ga pretrpili...recimo... mene je bilo strah cijelo vrijeme da cetnici ne upadnu u Gorazde, jer nam se u tom slucaju nije dobro pisalo... hvala bogu da nisu... pa sad i ja imam izbor... eto... imam izbor da li da zivim sa ovima ili onim...
Nazalost... djeca, omladina... ludi... zene... stari... koji su bili muslimani... bosnjaci... svi oni koji su svojim komsijama iz Visegrada... Foce... Cajnica... Rogatice... i drugih bosanskih gradova... sada nemaju taj izbor... svoj izbor su izgubili '92ge... nema ih... za neke se nezna ni gdje su sahranjeni... neki su spaljeni... ili na neki drugi nacin liseni zivota...

Nadam se i zelim... da... iako, kazu slijepa...i spora... pravda stigne... zlocinci.. neznam kao da ih nazovem... nemogu reci da su ljudi... zvijeri su valjda... sta vec...

I zato,.. mani se prica tipa bitke na kosovu... citaj... uci... ne zbog mene... ne zbog radi nas... radi sebe.. citaj i uci... ne zbog sebe... zbog istine... tada ces... vjerovatno razumjeti...

Hahaha

Kao sto rehoh – Zivjela uloga zrtve!!!

Kao prvo, ljudi koje ja pominjem u svom postu nisu ni Vila Raviojla ni devet Jugovica, no ljudi od krvi i mesa, koji su zivjeli, radili, druzili se i tragicno poginuli u “miroljubivom i nenasilnom” Gorazdu. Tvoj komentar o “prici tipa Kosovskog boja” pokazuje kako realisticnu sliku ti i takvi kao ti imate o posljednjem ratu i ocigledno je vase prizeljkivanje da svi placu za vasim zrtvama, dok su svi drugi nesrecnici zaboravljeni samo zato sto su, u pogresnom gradu, imali “pogresno” ime i prezime. Sodom je u pravu: Zlocinac je zlocinac nebitno kom se Bogu moli i kao takve Pravda treba da ih stigne. Pocetak tog procesa bio bi priznavanje da je zlocinaca i gnusnih zlocina bilo na svim stranama, ne?!
Kao drugo, kad god citam i ucim (sebe radi), sve mi se cini da su Srbi zivjeli na Balkanu, a samim tim i u Bosni, vijekovima. Vjerovao ili ne, ti moji, neprovjereni izvori, obicno pisani od strane historicara sa svih strana svijeta, tvrde da su Srbi bili u Bosni u isto vrijeme kao i Bogumili, dakle daleko prije Turaka i sveopste islamizacije. Samim tim, Srbi su zivjeli u Gorazdu i 15-tog Aprila ‘92. Ja vjerujem da je vecina ljudi u Gorazdu vjerovala da nece biti rata. Vjerujem i da su celnici SDA vjerovali da ce se rijesiti bijedne sake Srba iz grada bez opaljenog metka. Ne lezi vraze, taj plan bi se mozda i ostvario, da muslimanski vojnici ne ubise Heletu Milka i Miladina, 4. maja 1992. godine, pred njihovom kućom u naselju Površnica u Goraždu. E, tad je vec postalo kasno i za vasu separaciju, i za nasu integraciju. Kao sto rekoh – za taj rat je trebalo dvoje i kako god pogledas nije bilo neduznih.
Kao trece, ja ne vidim da sam igdje rekla da sam, ja licno, pretrpjela strah:) Ne navodi lazne citate!

Sa par stvari, koje si rekao, moram da se slozim: Svi mi imamo izbor gdje i s kim hocemo da zivimo. Cini mi se da se kao opsti sentiment u Bosni protezu stvari tipa: nepovjerenje prema Srbima; Srbi se skoro redovno nazivaju “genocidnim narodom”i “cetnicima” pa cak i “okupatorima”, a nije rijetko cuti od strane Muslimana da Srbima nije mjesto u Bosni. Ja postujem da se Muslimani osjecaju tako, obzirom na sve sto ste prezivjeli. Stare rane ne zarastaju brzo, posebno ne na Balkanu - moj narod to odlicno zna. Buduci da se tako osjecate, i imajuci u vidu cinjenicu da Srbi ne idu nikuda (Srbi zive na prostorima Bosne od 8-og stoljeca; To je djedovina od koje nece odustati komsijama za hatar) zasto se onda borite toliko za jedinstvenu Bosnu?!! Sto se ne rastanemo k'o ljudi, umjesto sto ratujemo svakih 50 godina?
Moram, isto tako, da se slozim sa tvojim citatom:
,,Možeš sve ljude lagati neko vrijeme,
možeš neke ljude lagati sve vrijeme,
ali ni u kom slučaju ne možeš lagati sve ljude sve vrijeme."...
Kladim se da Thomas Jefferson nije ni cuo za Bosnu ili Blakan kad je to rekao. U svakom slucaju, lijepo receno:), a mozda bude i historijski dokazano.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#53 Re: Visegrad

Post by BarbaDue »

Postverta wrote: Hahaha
Evo i ja BiH poceo sa HAHAHA...
Kao sto rehoh – Zivjela uloga zrtve!!!
ma naravno vi ste uvjek bili zrtve...HAHAHA...cak ste pokusali biti "žrtve" i u Srebrenici...koja zalost...to samo vi mozete :x
Kao prvo, ljudi koje ja pominjem u svom postu nisu ni Vila Raviojla ni devet Jugovica, no ljudi od krvi i mesa, koji su zivjeli, radili, druzili se i tragicno poginuli u “miroljubivom i nenasilnom” Gorazdu.
stalno su vam u ustima i to nikad ih ne zaboravljate rijeci: rat, borba, zapaliti, ubiti, Turska, turci, Kosovo...ima li ista drugo u vasem jeziku osim tih rijeci???
Vjerovatno ce i Bosna za jedno 500 godina slaviti kao "Kosovo", koje je sada srecom po albance nezavisno.
Zlocinac je zlocinac nebitno kom se Bogu moli i kao takve Pravda treba da ih stigne. Pocetak tog procesa bio bi priznavanje da je zlocinaca i gnusnih zlocina bilo na svim stranama, ne?!
slazem se, lopov je lopov, samo sto jedan zavrsi sa 6-o mjesecnom uslovnom kaznom a drugi zaglavi 10 godina u teskim uslovima, takođe zlocinac je zlocinac i oni ce kod boga odgovarati. Ali na narod kao
zrtva i kao agresor ne mogu se nikako poravnati. Tu je glavna stvaru vasoj svijesti sto hocete da se poravnate sa nama i osigurate i sebi ulogu zrtve.
Nemoguce!
Kao drugo, kad god citam i ucim (sebe radi), sve mi se cini da su Srbi zivjeli na Balkanu, a samim tim i u Bosni, vijekovima. Vjerovao ili ne, ti moji, neprovjereni izvori, obicno pisani od strane historicara sa svih strana svijeta, tvrde da su Srbi bili u Bosni u isto vrijeme kao i Bogumili, dakle daleko prije Turaka i sveopste islamizacije.
opet HAHAHA...ma neee, bog je prvo stvorio srbina pa tek sve ostale...HAHAHA...i tek smo onda mi dosli, pa poslije nas Turci, ops greska, u stvari mozda nas nikako nije ni bilo...
Srbi su zivjeli u Gorazdu i 15-tog Aprila ‘92. Ja vjerujem da je vecina ljudi u Gorazdu vjerovala da nece biti rata. Vjerujem i da su celnici SDA vjerovali da ce se rijesiti bijedne sake Srba iz grada bez opaljenog metka. Ne lezi vraze, taj plan bi se mozda i ostvario, da muslimanski vojnici ne ubise Heletu Milka i Miladina, 4. maja 1992. godine, pred njihovom kućom u naselju Površnica u Goraždu. E, tad je vec postalo kasno i za vasu separaciju, i za nasu integraciju. Kao sto rekoh – za taj rat je trebalo dvoje i kako god pogledas nije bilo neduznih.
Da u pravu si, srbi su zivjeli prija rata u Gž, isto kao i muslimani i hrvati...samo mi nije jasno zasto su zapoceli rat. spominjes neka imena i nekakvo maltretiranje i sl.
prvo: kada nisam ni znao sta je pištolj niti sam ga do tada u životu vidio moje do tadašnje kolege baš sa Površnice su nosale kalašnjikove i kame zadjevene za pasom i vidi bas na Povrsnici.
i sta ste mislili nije narod bio lud vidio je sta radite i trebali su da vas maltretiraju.
drugo: ko otjera srbe izo onih kuca sto ste ih popalili malo ispod te famozne Povrsnice, Obarka, i ko ih istjera iz onih kuca koje su bili napravili kako samo vama odgovara. naime, bas je bio napravljen
dobar raspored u prostorijama, sve suvisne (skupocjene) stvari su bile "izbacene", a ispod svakog prozora koje je bio okrenut prema gradu se nalazilo ugodno uređeno snajpersko gnijezdo.
Kao trece, ja ne vidim da sam igdje rekla da sam, ja licno, pretrpjela strah:) Ne navodi lazne citate!
vjeruj mi muško sam ali milion strahova sam pretrpio, za cetiri godine sam pretrpio i prozivio jedan prosjecan zivot, ali opet mi nije zao...jer iz svega toga sam izasao jos bolji covjek
za razliku od ostalih koji jos nisu zaboravili paljenje tuđih domova, pa da ustvari zanat se ipak mora ponekad odrzavati, nedo bog moze se zaboraviti.

i da zivite u Bosni i u Goraždu niko vas nece dirati, naravno ako ste iskreni Bosanci. Ako necete da zivite sa nama, pa i ne morate siroka vam srbija, samo da znate bosne ni pedalj necete ponijeti...to znajte zauvjek.

P.S. odjavljujem se sa ove teme a u vezi Goražda, to preporucujem i ostalim. Ovo je ipak tema "Visegrad".
User avatar
Postverta
Posts: 5
Joined: 19/09/2008 14:10

#54 Re: Visegrad

Post by Postverta »

Ma mirno spavaj Barba – nece Srbi nikuda. Sto bi, kad vec od hotela “Behar”, u kom god pravcu da pogledaju, malte ne mogu vidjeti znakove “Dobrodosli u Republiku Srpsku” :-D .
Zivio ti nama Barba...
User avatar
IBM
Posts: 877
Joined: 26/07/2007 14:01

#55 Re: Visegrad

Post by IBM »

Lukić’s lawyers try to bribe witness


Weeks after Hamdija Vilić testified how Milan Lukić’s defence tried to bribe him with 100,000 Euro to secure an alibi for Lukić’s crime in Pionirska ulica, Višegrad were over 70 civilians were burnt alive, Lukić’s defence lawyer Jason Alarid accused Bosnian secret police of having “an interest in bringing about the conviction of Milan Lukic.”

Picture: Hamdija Vilić testifying at the Hague.

Persecutor Dermot Groome responded by saying “Mr Alarid has made dozens of serious allegations, I will demonstrate the fallacy of all of these.”

Hamdija Vilić at court explained the offer he received from Lukić’s defence team:

“As Vilic recounted, in early June 2008 he was approached by some men who introduced themselves as the middlemen representing Milan Lukic’s defense team. They asked him if he would be prepared to give an official statement to the defense. Vilic accepted their offer as he ‘wanted to see’ what Lukic, who had ‘destroyed his life and family’, wanted from him. Later, the witness contends, the accused called him two times from the UN Detention Unit. On 22 June 2008 Vilic met Lukic’s middlemen and lawyers in Zavidovici; they offered him a prepared statement to sign. The statement said that Vilic, as a BH Army unit commander, kept Milan Lukic besiegd from 13 to 15 June 1995. Hamdija Vilic recounted how he was promised the accused would get him ‘everything he needs in life’, including €100,000 if he confirmed the claims in the statement in court.” (Sense Agency)

According to Vilić, Lukić also promised that he would ‘learn the truth’ about the fate of his family if he came to The Hague and testified in his favor. Vilić’s wife and three children were burnt alive in the Bikavac neighborhood on 27 June 1992. Lukić’s lawyer Jason Alarid, didn’t even bother denying that Vilic had been contacted yet he accused Vilić ‘of asking for money himself ‘.

Probably with this in mind the Trial Camber started a ex-parte investigation against members of the defense team for alleged involvement in attempts to ‘bribe and intimidate witnesses’. Lukić and his laywers caught red-handed replied with a call for the disqualification of the Trial Chamber including the presiding judge, current ICTY president, Judge Robinson.
sta ima
Posts: 78
Joined: 10/03/2008 13:34

#56 Re: Visegrad

Post by sta ima »

Postverta wrote:Ma mirno spavaj Barba – nece Srbi nikuda. Sto bi, kad vec od hotela “Behar”, u kom god pravcu da pogledaju, malte ne mogu vidjeti znakove “Dobrodosli u Republiku Srpsku” :-D .
Zivio ti nama Barba...

vec od hotela behar zapocinje jedina drzava stvorena ubistvima maloljetne djece i stari ljudi

zao mi te je

ipak veceras igra reprezentacija Bosne i Hercegovine a vasa drzava to nece nikad dozivit
Borej
Posts: 521
Joined: 31/03/2007 20:15

#57 Re: Visegrad

Post by Borej »

Ja sam jucer prvi put bio u Vishegradu, na Cupriji i prijatno sam iznenadjen ljepotom i citavom pricom vezanom za cupriju!! Grad me nije impresionirao, naprotiv razocarao me, znao sam da je to mala carsija na Drini i znam kako zive takve carscije, mada kad razmislim s obzirom da sam slicnu carsiju, Zvornicku, poznavao i prije rata vidim mnogo slicnosti, ali ipak necu u detalje jer nisam upucen.

Bikavac je brdo s desne strane kad se dolazi od Rogatice, ono odma iznad mosta? tako bar po onoj pjesmi.... :D

Zanima me da li je ona crkva na brdu za koje mislim da je Bikavac :D postojala prije rata?
mmostar
Posts: 518
Joined: 14/01/2009 13:51

#58 Re: Visegrad

Post by mmostar »

sta ima wrote:
Postverta wrote:Ma mirno spavaj Barba – nece Srbi nikuda. Sto bi, kad vec od hotela “Behar”, u kom god pravcu da pogledaju, malte ne mogu vidjeti znakove “Dobrodosli u Republiku Srpsku” :-D .
Zivio ti nama Barba...

vec od hotela behar zapocinje jedina drzava stvorena ubistvima maloljetne djece i stari ljudi

zao mi te je

ipak veceras igra reprezentacija Bosne i Hercegovine a vasa drzava to nece nikad dozivit
8)
User avatar
IBM
Posts: 877
Joined: 26/07/2007 14:01

#59 Re: Visegrad

Post by IBM »

Na danasnji dan 6.04.92 ,Uzicki korpus JNA pod vodstvom Dragoljuba Ojdanica izvrsila je napad na Visegrad i time agresija na R BiH. Visegrad je pao 15.04.92, a nakon laznih obecanja politickog establishmenta u Sarajevu i pod nagovora Forum Gradjana Gorazde, pod obecanjem JNA da ce im biti garantovana sigurnost("ni dlaka sa glave vam nece faliti"-D.O) veliki dio civila se vratilo u Visegrad.

R.I.P. Visegrad
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#60 Re: Visegrad

Post by BarbaDue »

Prokleti rat :(

Prokleti bili ljudi koji su krivi za rat!

Visegrade necemo te nikad zaboraviti, ni ostaviti!
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#61 Re: Visegrad

Post by Baghira »

I meni je zao Visegrada :( Bezbroj puta sam prije rat prolazila Visegradom, putujuci prema Priboju. Onog trena kad bi smo prelazili preko mosta, bilo je kao da sam vec stigla kuci...Sad, poslije rata, rekose da je bolje da se ne ide na Visegrad....vele bilo nekih incidenata...mada, kad vas slusam, mislim da cu ove godine, aBd, opet preci Visegradskom cuprijom. :)
Omer of Bosnia
Posts: 1
Joined: 06/04/2009 14:20

#62 Re: Visegrad

Post by Omer of Bosnia »

Postovani Barba

Dopada mi se Vas nacin komuniciranja i vidim da dosta znate. Aferim!
Imam ideju da sakupimo listu sela, zaseoka i mjesta opstine Visegrad.
Svako bi iz svoje okoline mogao upotpuniti liistu, mozda ona vec i postoji.
Osim toga mozda neko ima vojne karte sa svim imenima, pa ih samo prepisati.

Omer of Bosnia
pogresna
Posts: 1003
Joined: 19/04/2007 17:47
Location: sarajevo

#63 Re: Visegrad

Post by pogresna »

...čitajuči vaše postove još više poželim da odem u Višegrad....
Prije ovih nesretnih događaja raspuste sam prvodila tamo........zadnji put ljeto"91 ...razmišljam o posjeti sve ove godine, ali nekako nikako da se odlučim, bojim se onog što ću vidjeti tamo......ili bolje reći onog što neću tamo vidjeti, ljude koje neću sresti..... :sad:
Ali ipak je to moj drugi zavičaj :-D
User avatar
IBM
Posts: 877
Joined: 26/07/2007 14:01

#64 Re: Visegrad

Post by IBM »

ako imate lijepo sjecanje(a ko nema) o VGD-u onda bojim se da ce te se razocarati. Opet sve zavisi od osobe do osobe.
User avatar
IBM
Posts: 877
Joined: 26/07/2007 14:01

#65 Re: Visegrad

Post by IBM »

Omer of Bosnia wrote:Postovani Barba

Dopada mi se Vas nacin komuniciranja i vidim da dosta znate. Aferim!
Imam ideju da sakupimo listu sela, zaseoka i mjesta opstine Visegrad.
Svako bi iz svoje okoline mogao upotpuniti liistu, mozda ona vec i postoji.
Osim toga mozda neko ima vojne karte sa svim imenima, pa ih samo prepisati.

Omer of Bosnia
ja imam kartu JNA uzi dio Opstine Visegrad, ako hoces mogu ti prepisati...
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#66 Re: Visegrad

Post by burekodsira »

IBM wrote:
Omer of Bosnia wrote:Postovani Barba

Dopada mi se Vas nacin komuniciranja i vidim da dosta znate. Aferim!
Imam ideju da sakupimo listu sela, zaseoka i mjesta opstine Visegrad.
Svako bi iz svoje okoline mogao upotpuniti liistu, mozda ona vec i postoji.
Osim toga mozda neko ima vojne karte sa svim imenima, pa ih samo prepisati.

Omer of Bosnia
ja imam kartu JNA uzi dio Opstine Visegrad, ako hoces mogu ti prepisati...
postoji vec na vikipediji

http://bs.wikipedia.org/wiki/Spisak_nas ... 5%A1egradu
sta ima
Posts: 78
Joined: 10/03/2008 13:34

#67 Re: Visegrad

Post by sta ima »

MEDJEDJA selo kod visegrada RAJ U BOSNI pozdrav za KESU :bih:
coolside
Posts: 56
Joined: 22/06/2008 13:27
Location: Visegrad

#68 Re: Visegrad

Post by coolside »

Borej wrote:Ja sam jucer prvi put bio u Vishegradu, na Cupriji i prijatno sam iznenadjen ljepotom i citavom pricom vezanom za cupriju!! Grad me nije impresionirao, naprotiv razocarao me, znao sam da je to mala carsija na Drini i znam kako zive takve carscije, mada kad razmislim s obzirom da sam slicnu carsiju, Zvornicku, poznavao i prije rata vidim mnogo slicnosti, ali ipak necu u detalje jer nisam upucen.

Bikavac je brdo s desne strane kad se dolazi od Rogatice, ono odma iznad mosta? tako bar po onoj pjesmi.... :D

Zanima me da li je ona crkva na brdu za koje mislim da je Bikavac :D postojala prije rata?
ne to brdo što si vidio je brdo Grad, gdje je bio smješten srednjovijekovni grad(po kome je Višegrad i dobio ime), brdo do njega tj. brdo iznad džamije i Rzava je Bikavac.
Crkva jeste bila prije rata, izgrađena ja na mjestu neke starije crkve 1870. godine, Rusi su nešto kao isposlovali ili finansirali izgradnju crkve, pa zato ima one "ruske" kupole, a to naselje gdje je crkva zove se Megdan.
http://wikimapia.org/beta/#lat=43.78097 ... =0&m=b&v=1 evo i online mape!
Slobodno dođite u Višegrad, niko nikoga ne dira, niti koga interesuje šta si, sve dok ne počneš sa provokacijama, a i tada je teško da će se ko obazirati na tebe.
Piajte lokalne Muslimane imaju li danas kakvih problema u Višegradu!
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#69 Re: Visegrad

Post by piupiu »

Hajmo malo intermezzo, :D.

User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#70 Re: Visegrad

Post by piupiu »

A evo i jedno visegradsko-gorazdansko svjedocenje sa b92, zanimiljivo za procitati.

http://www.b92.net/info/emisije/katarza ... v_id=76021
Borej
Posts: 521
Joined: 31/03/2007 20:15

#71 Re: Visegrad

Post by Borej »

@coolside hvala za info i link takodjer....
User avatar
IBM
Posts: 877
Joined: 26/07/2007 14:01

#72 Re: Visegrad

Post by IBM »

coolside wrote:
Borej wrote:Ja sam jucer prvi put bio u Vishegradu, na Cupriji i prijatno sam iznenadjen ljepotom i citavom pricom vezanom za cupriju!! Grad me nije impresionirao, naprotiv razocarao me, znao sam da je to mala carsija na Drini i znam kako zive takve carscije, mada kad razmislim s obzirom da sam slicnu carsiju, Zvornicku, poznavao i prije rata vidim mnogo slicnosti, ali ipak necu u detalje jer nisam upucen.

Bikavac je brdo s desne strane kad se dolazi od Rogatice, ono odma iznad mosta? tako bar po onoj pjesmi.... :D

Zanima me da li je ona crkva na brdu za koje mislim da je Bikavac :D postojala prije rata?
ne to brdo što si vidio je brdo Grad, gdje je bio smješten srednjovijekovni grad(po kome je Višegrad i dobio ime), brdo do njega tj. brdo iznad džamije i Rzava je Bikavac.
Crkva jeste bila prije rata, izgrađena ja na mjestu neke starije crkve 1870. godine, Rusi su nešto kao isposlovali ili finansirali izgradnju crkve, pa zato ima one "ruske" kupole, a to naselje gdje je crkva zove se Megdan.
http://wikimapia.org/beta/#lat=43.78097 ... =0&m=b&v=1 evo i online mape!
Slobodno dođite u Višegrad, niko nikoga ne dira, niti koga interesuje šta si, sve dok ne počneš sa provokacijama, a i tada je teško da će se ko obazirati na tebe.
Piajte lokalne Muslimane imaju li danas kakvih problema u Višegradu!
Naravno da nemaju problema jer ih uopste nema :-?
coolside
Posts: 56
Joined: 22/06/2008 13:27
Location: Visegrad

#73 Re: Visegrad

Post by coolside »

svjedočenja višegradskih Srba, o ratu prije rata u Višegradu.
http://www.slobodan-milosevic.org/docum ... n/8-VG.htm
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#74 Re: Visegrad

Post by BarbaDue »

coolside wrote:svjedočenja višegradskih Srba, o ratu prije rata u Višegradu.
http://www.slobodan-milosevic.org/docum ... n/8-VG.htm
Hoces da kazes da su ovo validni iskazi, ti si smjesan...
Višegrad kao pogranični grad prema Srbiji, na reci Drini, imao je poseban strateški značaj u ostvarivanju planova muslimana u Bosni i Hercegovini za stvaranje muslimanske države po idejama "Islamske deklaracije" čiji je autor Alija Izetbegović
Evo vec prva recenica dokazuje kako je ovaj materijal dokaz kako se istina preokrene u svoju korist, dalje necu ni da citam.

Alajh manet
User avatar
IBM
Posts: 877
Joined: 26/07/2007 14:01

#75 Re: Visegrad

Post by IBM »

Autor izvjestaja je Drasko Lazar, bisvi gl. tuzilac BPK koji je poslije smjenjen zbog ratne proslosti.
Post Reply