Visegrad

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
coolside
Posts: 56
Joined: 22/06/2008 13:27
Location: Visegrad

#76 Re: Visegrad

Post by coolside »

BarbaDue wrote:
coolside wrote:svjedočenja višegradskih Srba, o ratu prije rata u Višegradu.
http://www.slobodan-milosevic.org/docum ... n/8-VG.htm
Hoces da kazes da su ovo validni iskazi, ti si smjesan...
Višegrad kao pogranični grad prema Srbiji, na reci Drini, imao je poseban strateški značaj u ostvarivanju planova muslimana u Bosni i Hercegovini za stvaranje muslimanske države po idejama "Islamske deklaracije" čiji je autor Alija Izetbegović
Evo vec prva recenica dokazuje kako je ovaj materijal dokaz kako se istina preokrene u svoju korist, dalje necu ni da citam.

Alajh manet
ovo je teza koju je zastupala odbrana S.M.,dakle, ne ulazim u to, da li je to istina ili ne, jer je to krupnija politika.
dolje su svjedočenja SRBA, nikog drugog!
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#77 Re: Visegrad

Post by sLLayer »

Šole wrote:Nemam namjeru da se svađam s tobom, ali reci mi koliko si dugo živio u Sarajevu, gdje i kad si otišao? Evo ja sam Istočnobosanski papak i seljak koji je imao 4 (četiri) dana, kad ga je babo iznio iz ćire na Bistriku, i živim u Sarajevu 38 godina. Šta si očekivao od male istočnobosanske varošice, kojoj su i dušu izmasakrirali i bacili sa sofe u Drinu. Pošto si rođeni Sarajlija, bogati pogledaj porijeklo svog prezimena i koliko ti je prethodnih generacija i gdje živjelo. Ponavljam nisam raspoložen za svađu i vrijeđanje, samo mi odgovori na pitanja. Moja porodica ŠETA se spominje kao trgovačka i u romanu "Na Drini ćuprija", magaza bila odmah iza ćuprije, pored hotela Panos. Naselje Kosovo-polje (znaš gdje je) i ono je isto bilo u vlasništvu porodice ŠETA. Kad si već tamo, biću slobodan kontaktirati te kad mi zatreba R.L. Pozdrav.
jeste reci mu, ne zna on ko je bio Mujaga Seta u Visegradu ;)
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#78 Re: Visegrad

Post by sLLayer »

sta ima wrote:MEDJEDJA selo kod visegrada RAJ U BOSNI pozdrav za KESU :bih:
Ma Keso je car, imam vikendicu u Medjedji blizu Kesine kuce, skoro svake subote idem u VGD, svratim u bastu, namirim se.. nikada nisam imao bas nikakvih problema sto se tice srba i toga. Uvijek su prijatni bar prema meni, inace mi je mama iz Visegrada (Dervisevic) a babo iz Medjedje (nerazdvojni drug sa Kesom :D) Jedva cekam svaku subotu da isparim iz Sarajeva :-)
sta ima
Posts: 78
Joined: 10/03/2008 13:34

#79 Re: Visegrad

Post by sta ima »

sLLayer wrote:
sta ima wrote:MEDJEDJA selo kod visegrada RAJ U BOSNI pozdrav za KESU :bih:
Ma Keso je car, imam vikendicu u Medjedji blizu Kesine kuce, skoro svake subote idem u VGD, svratim u bastu, namirim se.. nikada nisam imao bas nikakvih problema sto se tice srba i toga. Uvijek su prijatni bar prema meni, inace mi je mama iz Visegrada (Dervisevic) a babo iz Medjedje (nerazdvojni drug sa Kesom :D) Jedva cekam svaku subotu da isparim iz Sarajeva :-)
eto vidis moj badjo se preziva dervisevic a punac mi je iz medjedje selak

pozz tebi i kesi i lijep aksamluk vam zelim u ribolovu i sijelu
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#80 Re: Visegrad

Post by sLLayer »

sta ima wrote:
sLLayer wrote:
sta ima wrote:MEDJEDJA selo kod visegrada RAJ U BOSNI pozdrav za KESU :bih:
Ma Keso je car, imam vikendicu u Medjedji blizu Kesine kuce, skoro svake subote idem u VGD, svratim u bastu, namirim se.. nikada nisam imao bas nikakvih problema sto se tice srba i toga. Uvijek su prijatni bar prema meni, inace mi je mama iz Visegrada (Dervisevic) a babo iz Medjedje (nerazdvojni drug sa Kesom :D) Jedva cekam svaku subotu da isparim iz Sarajeva :-)
eto vidis moj badjo se preziva dervisevic a punac mi je iz medjedje selak

pozz tebi i kesi i lijep aksamluk vam zelim u ribolovu i sijelu
koji selak? znam ih sve
User avatar
RALJE 2
Posts: 18
Joined: 15/07/2009 23:38

#81 Re: Visegrad

Post by RALJE 2 »

Dajem dobru novcanu nagradu svakom srbinu iz Visegrada koji mi kaze gdje su ubijeni Mustafa Husovic i Sulejman Husovic - selo D.Dubovik , da ih mogu ukopotai ljudski.Ozbiljan sam u namjeri svi oni koji citaju a iz Visegrada ste a culi ste od nekoga kako se hvalio carsijom kako su ubijeni Husovici i gdje, ja bi vas molio da me kontaktirate preko PP i diskrecija ce vam biti zagarantovana 100% + nagrada za vasu hrabrost..Ozbiljan sam u namjeri i dobro bi vam platio.
Pozz
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#82 Re: Visegrad

Post by Toto »

Miki222 wrote:
bermiin wrote:al fazon je u tome sto VI necete da zivite u Sa pa prosipate suplju kako je sarajevo muslimanski grad...
Ma Sarajevo je pravi multietnicki grad.. Ima svih nacija... Turaka, Arapa, Siptara, Cecena, i ostale muslimanske brace...
vise ove muslimanske brace hoda beogradom vec cijelom BiH
kazu da u Turskoj ima oko 2 miliona Srba koji su u stvari poturice...samo u jednoj srbijanskoj dolini ima vise Albanaca nego u cijeloj BiH....iz prijasnjeg i sadasnjeg nesvrstanog vakta Srbijom hodi vise palestinaca nego u ostalom Balkanu zajedno... Kinezi su preplavili Srbiju .... trebao bi se raspitati koliko ima muslimana medju njima
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#83 Re: Visegrad

Post by vjesticanametli »

roĐŽak koji sada zivi u stokholmu je izdao knjigu "Visegrad" u kojoj je zaista puno podataka pa eto da znate...................druga knjiga je u pripremi......
User avatar
RedJohn
Posts: 320
Joined: 17/12/2011 22:48

#84 Re: Visegrad

Post by RedJohn »

Spisak Indetifikovanih Posmrtnih ostataka za 2011 Godinu (Ekshumacija Jezero Perućac) danas postavljeni.
Image

Image

Image

Image
User avatar
index_box
Posts: 556
Joined: 03/07/2010 22:48

#85 Re: Visegrad

Post by index_box »

Za Višegrad me vezuju korijeni iako nikad nisam posjetio taj grad, a jako bih volio.
Meni je uvijek u glavi most Mehmedpaše Sokolovića neka maestralna slika koju imam na spomen Višegrada i očeve slike iz mladosti. Jako mi je tužno to sve ako je zaista situacija takva da muslimana u Višegradu nema skoro nikako, a o drugim narodima da ne pomišljam uopšte... Ne znam da li ste znali ali jedan zavidan broj porodica iz Poljske je dugo živio u ovom gradu, danas čak niti jedne nema. Dio je ubijen, a dio je našao utočište u Americi.
Valjda me ta slika zaustavlja da prošetam ćuprijom na Drini.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#86 Re: Visegrad

Post by theTruePath »

i ja sam djelom iz Visegrada,tacnije preko nene.
User avatar
medvjed23
Posts: 26689
Joined: 16/07/2010 13:49

#87 Re: Visegrad

Post by medvjed23 »

pratim...
akobogda
Posts: 215
Joined: 25/06/2011 21:49

#88 Re: Visegrad

Post by akobogda »

Visegrad je prije bio divan.. danas zivu puno kriminalaca.... Prije je bilo divno/ al danas kada setam preko mosta, jedino razmisljam o 1000 ljudi koji su tu ubijeni.
User avatar
FOČANSKI PROPISI
Posts: 2510
Joined: 11/04/2012 09:37
Location: JELEČ-BEČ

#89 Re: Visegrad

Post by FOČANSKI PROPISI »

akobogda wrote:Visegrad je prije bio divan.. danas zivu puno kriminalaca.... Prije je bilo divno/ al danas kada setam preko mosta, jedino razmisljam o 1000 ljudi koji su tu ubijeni.
Akobogda,mi će mo porušiti most Mehmed paše Sokolovića,jer dok god on postoji srbi će sebi davati za pravo da se svete turcima
Nebitan32
Posts: 1118
Joined: 31/12/2011 21:40

#90 Re: Visegrad

Post by Nebitan32 »

izvor : Medzlis IZ Visegrad




Danas 16. juna 2012 godine, dobrunska mladež je kao i dosada bezbroj puta pokazala svoj duh i privrženost svojoj rodnoj grudi. Neumorno su radili na čišćenju mezarja i postavljanju ograde kraj dobrunske džamije. Iako je bila tropska tempratura, njihov vedri duh i ljubav prema zavičaju nije ih spriječila da izvrše postavljeni im zadatak. Organizator ove mladeži Jasmin Hajdarević je izjavo sljedeće: ovo je tek početak radova, a ovakve akcije će biti stalna praksa u Dobrunu, kao i na ostalim mjestima Opštine Višegrad. Donator materijala za postavljanje ogradu bio je Ibrahim Hajdarević. Džematski odbor dobrunske džamije zahvaljuje se Ibrahimu i Jasminu Hajdareviću na ovako plemenitom gestu. Ovim današnjim radovima svojim prisustvom uveličali su predstavnici MIZ Višegrad ef. Esad Grabus, Ibrahim Kadrić, kao i džematlije iz džemata Barimo.

Image
BiTa
Posts: 55
Joined: 13/09/2012 15:34

#91 Re: Visegrad

Post by BiTa »

Pa daj pokreni neku temu vezanu za Višegrad....ili cemo na ovoj tvojoj...da se raspišemo...
Ja sam dva tri puta bio u Višegradu od rata pa ovamo....Jednostavno me nešt vuklo u Višegrad. Mada nemam nikakve veze sa Višegradom...
Jedino onu duhovnu, odnosno emocionalnu...., i poneko prijeratno sjećanje. Znam da su Višegrađani dobri ljudi, moj najbolji prijatelj je iz Višegrada.
Naravno najviše vas Poštujem, kroz ovaj rat u kojem ste bili dobri borci, pošteni ljudi i dobri prijatelji...
Zao mi je Višegrada...volio bih da ga mozemo vratiti....
alys
Posts: 40
Joined: 22/03/2010 21:57

#92 Re: Visegrad

Post by alys »

Alispahići, Šetkići, Demiri, Zilići, Šabanije, Omerspahići itd. iz Hranjevca, Crnog Vrha, Holijaka, Drokana, Jelačića, Pokrevenika, Džankića itd., imamo naše dijete za kandidata u Novom gradu.
Unuka Mede Alispahića, praunuka Zajke Alispahića:
[img]Berina.jpg[/img]
DTSRyder
Posts: 50
Joined: 14/08/2012 02:56

#93 Re: Visegrad

Post by DTSRyder »

Višegrade gradeeeeeeeeee
OBOJENA PTICA
Posts: 10
Joined: 25/10/2012 07:28

#94 Re: Visegrad

Post by OBOJENA PTICA »

alys wrote:Alispahići, Šetkići, Demiri, Zilići, Šabanije, Omerspahići itd. iz Hranjevca, Crnog Vrha, Holijaka, Drokana, Jelačića, Pokrevenika, Džankića itd., imamo naše dijete za kandidata u Novom gradu.
Unuka Mede Alispahića, praunuka Zajke Alispahića:
[img]Berina.jpg[/img]
Prođe li?
User avatar
FOČANSKI PROPISI
Posts: 2510
Joined: 11/04/2012 09:37
Location: JELEČ-BEČ

#95 Re: Visegrad

Post by FOČANSKI PROPISI »

OBOJENA PTICA wrote:
alys wrote:Alispahići, Šetkići, Demiri, Zilići, Šabanije, Omerspahići itd. iz Hranjevca, Crnog Vrha, Holijaka, Drokana, Jelačića, Pokrevenika, Džankića itd., imamo naše dijete za kandidata u Novom gradu.
Unuka Mede Alispahića, praunuka Zajke Alispahića:
[img]Berina.jpg[/img]
Prođe li?
Jok!
Opet Bilala Memišević!
Nek vam je bog na pomoći!
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#96 Re: AW: Visegrad

Post by Kal El »

Danas je obavljeno čišćenje mezarja na Stražištu.
Sve je proslo super,jeste da nas je malo bilo, oko 60 možda malo više,bili su ljudi iz KJKP PARK ,koji su pomogli oko košenja trave,svaka im čast! Kako sam skontao samo je jedna osoba došla na čišćenje iz udruženja "Ćuprija". Koji su također organizatori za ovo bili. Uglavnom Lijepo je bilo,čistilo se, družilo se, prelijep dan! Veliko hvala čovjeku koji je obezbjedio sokove,kisele vode i hranu,ne znam dal' bi on želio da ga spomenem ovdje, poznat nam je svima ,Jasmin.H :) Gospodin je!

Žao mi je što klix ne daje ni malo pažnje ovom volonterskom radu i nadam se da će biti vijesti za 25.Maj, Dan sjećanja na Genocid u Višegradu,bacanje ruža u Drinu.

(ne govorim u ime udruženja,moje mišljenje) :)
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#97 Re: Visegrad

Post by moke_31 »

Samo da se upišem na temu i nadam se da će biti življa. Rođen sam tamo, Okrugla, sa nepunih 13 pobjegao. Bio u koloni sa oko 730 ljudi koji su zadnji napustili desnu obalu Drine (doduše posle nas je ostalo nešto stanovništva u Dobrunu). Išli preko Goleša prema Rudom i izašli na Lim u Strmici-Strgačini...5 dana....

Idem opet akb posle Bajrama, poželio kupanje na Rzavu, ribolov, prirodu...

Pozdrav svim Višegrađanima!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#98 Re: Visegrad

Post by insomnia78 »

Joj sta sam se put okupo ispoxd mosta u okrugloj

s' moje sokoćalo
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#99 Re: Visegrad

Post by moke_31 »

insomnia78 wrote:Joj sta sam se put okupo ispoxd mosta u okrugloj

s' moje sokoćalo
Prije rata se nije bilo loše kupati kod mosta, sad ima puno smeća

Bolje je na bezdanu a još boljen a viru iznad Hebelovca... :D :D
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#100 Re: Visegrad

Post by Kal El »

Nisam rođen u Višegradu, moji su od tamo (Šeganje i u Centru) idem kad god mogu, akcije,posjeta itd. Moji vec par dana pricaju o Rzavu, volim slusati te price,stara je voljela kupati se kod Signala,ako zna neko gdje je to?

Sent from my LT26i using Tapatalk 4 Beta
Post Reply