Visegrad (osvjeziti forum)

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#1 Visegrad (osvjeziti forum)

Post by sLLayer »

Da vidimo sta ima u Visegradu posto se rijetko pominje na forumu

Image
coolside
Posts: 56
Joined: 22/06/2008 13:27
Location: Visegrad

#3 Re: Visegrad (osvjeziti forum)

Post by coolside »

sLLayer wrote:Da vidimo sta ima u Visegradu posto se rijetko pominje na forumu
evo iz prve ruke.Nema nista,grad umire u svakom smislu,pogotovo demografskom.
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#4 Re: Visegrad (osvjeziti forum)

Post by Hrast »

coolside wrote:
sLLayer wrote:Da vidimo sta ima u Visegradu posto se rijetko pominje na forumu
evo iz prve ruke.Nema nista,grad umire u svakom smislu,pogotovo demografskom.
Grad je ubijen 92. nestankom dvije trecine njegovog stanovnistva. . Slicno se desavalo sa gradovima u Srednjem vijeku koje bi poharale razne vojske, npr. mongolske horde..rezultati otprilike i isti, samo sto tada vecina nije protjerana vec pobijena.
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#5 Re: Visegrad (osvjeziti forum)

Post by sLLayer »

sta mislite o naselju medjedja? najvise povratnika u istocnoj bosni http://www.medjedja.com
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#6 Re: Visegrad (osvjeziti forum)

Post by idealnaM »

sLLayer wrote:Da vidimo sta ima u Visegradu posto se rijetko pominje na forumu

Image
Prelijepo :thumbup:
User avatar
BobRock28
Posts: 112
Joined: 07/02/2011 20:30

#7 Re: Visegrad (osvjeziti forum)

Post by BobRock28 »

Hej, kuda se ide da se popenje do citadela (ne znam kako se zaista zove) u Višegradu? I gdje je to staro tursko kupatilo? I šta još vidjeti u Višegradu?
OBOJENA PTICA
Posts: 10
Joined: 25/10/2012 07:28

#8 Re: Visegrad (osvjeziti forum)

Post by OBOJENA PTICA »

Od Višegrada koji je prije agrsije bio jedan od najljepših gradova u BiH nije ostalo skoro ništa.Jedino je ćuprija ista,sve drugo zapušteno,oronulo,tužno...Najljepši dio,Ušće Rzava u Drinu okupirao Kusturica i gradi nekakvu istoriju (da te bog sačuva).Desetak fabrika koje su zapošljavale kompletno stanovništvo nema ni na mapi.U dvije obnovljene džamije imaju dva klanjača:efendijai jedan granični policajac.U Međeđi (najveće povratničko naselje) jad i čemer.Još desetak sela nema struju.Izuzmemo li tri, četiri konobarska radna mjesta,drugog zapošljavanja nema.Lokalni šerif Bilal Memišević nemilosrdno pljačka povratnike.Rekoše mi mještani Međeđe da je pokrao i novce namjenjene za gradnju mjesne džamije,a o donacijama da i ne govorimo.
User avatar
FOČANSKI PROPISI
Posts: 2510
Joined: 11/04/2012 09:37
Location: JELEČ-BEČ

#9 Re: Visegrad (osvjeziti forum)

Post by FOČANSKI PROPISI »

OBOJENA PTICA wrote:Od Višegrada koji je prije agrsije bio jedan od najljepših gradova u BiH nije ostalo skoro ništa.Jedino je ćuprija ista,sve drugo zapušteno,oronulo,tužno...Najljepši dio,Ušće Rzava u Drinu okupirao Kusturica i gradi nekakvu istoriju (da te bog sačuva).Desetak fabrika koje su zapošljavale kompletno stanovništvo nema ni na mapi.U dvije obnovljene džamije imaju dva klanjača:efendijai jedan granični policajac.U Međeđi (najveće povratničko naselje) jad i čemer.Još desetak sela nema struju.Izuzmemo li tri, četiri konobarska radna mjesta,drugog zapošljavanja nema.Lokalni šerif Bilal Memišević nemilosrdno pljačka povratnike.Rekoše mi mještani Međeđe da je pokrao i novce namjenjene za gradnju mjesne džamije,a o donacijama da i ne govorimo.
Ko mu je povjerio novce,gori je od njega.
User avatar
FOČANSKI PROPISI
Posts: 2510
Joined: 11/04/2012 09:37
Location: JELEČ-BEČ

#10 Re: Visegrad (osvjeziti forum)

Post by FOČANSKI PROPISI »

FOČANSKI PROPISI wrote:
OBOJENA PTICA wrote:Od Višegrada koji je prije agrsije bio jedan od najljepših gradova u BiH nije ostalo skoro ništa.Jedino je ćuprija ista,sve drugo zapušteno,oronulo,tužno...Najljepši dio,Ušće Rzava u Drinu okupirao Kusturica i gradi nekakvu istoriju (da te bog sačuva).Desetak fabrika koje su zapošljavale kompletno stanovništvo nema ni na mapi.U dvije obnovljene džamije imaju dva klanjača:efendijai jedan granični policajac.U Međeđi (najveće povratničko naselje) jad i čemer.Još desetak sela nema struju.Izuzmemo li tri, četiri konobarska radna mjesta,drugog zapošljavanja nema.Lokalni šerif Bilal Memišević nemilosrdno pljačka povratnike.Rekoše mi mještani Međeđe da je pokrao i novce namjenjene za gradnju mjesne džamije,a o donacijama da i ne govorimo.
Ko mu je povjerio novce,gori je od njega.
I SDS ga je prokužio.
User avatar
Nacionalniid_BOSANCI
Posts: 767
Joined: 02/09/2003 00:00

#11 Re: Visegrad (osvjeziti forum)

Post by Nacionalniid_BOSANCI »

FOČANSKI PROPISI wrote:
OBOJENA PTICA wrote:Od Višegrada koji je prije agrsije bio jedan od najljepših gradova u BiH nije ostalo skoro ništa.Jedino je ćuprija ista,sve drugo zapušteno,oronulo,tužno...Najljepši dio,Ušće Rzava u Drinu okupirao Kusturica i gradi nekakvu istoriju (da te bog sačuva).Desetak fabrika koje su zapošljavale kompletno stanovništvo nema ni na mapi.U dvije obnovljene džamije imaju dva klanjača:efendijai jedan granični policajac.U Međeđi (najveće povratničko naselje) jad i čemer.Još desetak sela nema struju.Izuzmemo li tri, četiri konobarska radna mjesta,drugog zapošljavanja nema.Lokalni šerif Bilal Memišević nemilosrdno pljačka povratnike.Rekoše mi mještani Međeđe da je pokrao i novce namjenjene za gradnju mjesne džamije,a o donacijama da i ne govorimo.
Ko mu je povjerio novce,gori je od njega.
Ma sve je to namjesteno. On je tu postavljen od velikosrba i samo provodi i radi za velikosrpske interese i njihovu organizovanu politiku na pljackanju, blokiranju, maltretiranju i raseljavanju bosnjackih i drugih muslimanskih povratnika i starosjedilaca.
User avatar
FOČANSKI PROPISI
Posts: 2510
Joined: 11/04/2012 09:37
Location: JELEČ-BEČ

#12 Re: Visegrad (osvjeziti forum)

Post by FOČANSKI PROPISI »

Čujem da kibicuje i mjesto muftije.Nabavio neke diplome u Novom Pazaru,pa se još više osilio.
Bojim se da ne završi k'o i naš Lutvo.
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#13 Re: AW: Visegrad (osvjeziti forum)

Post by Kal El »

Jučer je obavljeno čišćenje mezarja na Stražištu.
Sve je proslo super,jeste da nas je malo bilo, oko 60 možda malo više,bili su ljudi iz KJKP PARK ,koji su pomogli oko košenja trave,svaka im čast! Kako sam skontao samo je jedna osoba došla na čišćenje iz udruženja "Ćuprija". Koji su također organizatori za ovo bili. Uglavnom Lijepo je bilo,čistilo se, družilo se, prelijep dan! Veliko hvala čovjeku koji je obezbjedio sokove,kisele vode i hranu,ne znam dal' bi on želio da ga spomenem ovdje, poznat nam je svima ,Jasmin.H :) Gospodin je!

Žao mi je što klix ne daje ni malo pažnje ovom volonterskom radu i nadam se da će biti vijesti za 25.Maj, Dan sjećanja na Genocid u Višegradu,bacanje ruža u Drinu.

(ne govorim u ime udruženja,moje mišljenje) :)
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#14 Re: AW: Visegrad (osvjeziti forum)

Post by Kal El »

Sutra u Višegradu Dženaza za 7 ubijenih Bošnjaka i bacanje ruža u Drinu!!
Post Reply