Višegrad il' Andrićgrad

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#76 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by ¤ jelena ¤ »

Sve bi to bilo OK, da nije odvratno, populistički, ideološki, etnonacionalistički zatrovano, a onda fino upakovano u svjetlucavi, oku primamljiv
celofan s likom Andrića, koji btw možda možete i kupiti kao suvenir u Andrićgradu.

Ne zna se kad smo otrovniji po buduće generacije:
kad prezreno obilježimo nekog našeg velikana kao nečovjeka ili kad mu se...ah...neizmjerno divimo kao nekakvom natčovjeku.

Dvije strane iste kovanice - naravno one, najmanje vrijednosti.
Last edited by ¤ jelena ¤ on 02/11/2016 00:34, edited 1 time in total.
User avatar
Rubaija
Posts: 201
Joined: 10/07/2016 14:14

#77 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by Rubaija »

Reći će ovi sa megalomanskim tendencijama - tako se gradio Petrovgrad! A onda će u svojoj maloj rusofilskoj provincijskoj bajci sa starogradskim fenjerima, mini Klubom književnika iz Francuske 7, dalmatinskom pjacom i ikono-muralima kojim Meša šeta, a Nikola Tesla nadzire sprski genij dok na klupi igra šah, opalit' jedan felinijevski kadar i organizovati festival šumadijskih vina. :D

http://iskra.co/andricgrad/andricgrad-o ... skih-vina/
BezDobrogNaslova
Posts: 48
Joined: 08/02/2014 01:35

#78 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by BezDobrogNaslova »

Sta sve covjek koji nikad nije bio u Andricgradu moze da napise, da covjek ne povjeruje. Prva i osnovna stvar nikome na čelu ne piše koje je vjeroispovjesti, tako da ti priča o tim čudnim pogledima, mi je u najmanju ruku smiješna. Kroz Višegrad , ljeti naročito, dnevno prodefiluje više hiljada ljudi sa strane. Besmislena je priča, da vas neko čudno gleda, osim ako recimo ne hodate goli ulicom, a za dobrom ribom se svugdje isto okreću, može biti da je i to u pitanju.
Ljeti kompleks fenomenalno funkcioniše, cijene su i više nego prihvatljive. Kafa 1.2 KM,sokovi 2.00, točeno pivo malo 1.5-1.8, veliko točeno pivo 2.5-3.5 KM, kolači 2.5 KM, sladoled 1 KM, Pizza 7 KM, Ćevapi 6 KM, restoran Zlatna Moruna sa više nego prihvatljivim cijenama. Noćenje sa doručkom je 30 KM, parking sa video nadzorom je besplatan, ulaz u kompleks takođe. Bioskop je Multipleks Doli Bel. Cijena karte je 3,00 KM, a za 3D filmove je 4.00 KM. Trenutno se prikazuje Jason Bourne, premijera bila prije sedam dana u Bosni.
O ukusima ne želim da raspravljam, samo garantujem da u Andrićgradu niko nije doživio nikakvu neprijatnost, zbog nacionalnosti ili boje kože, ili slično.
Jedino FTV i BHT, njima je Kusta zabranio ulaz, tačnije da snimaju, da piju kafu mogu do mile volje.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3022
Joined: 25/06/2014 14:16

#79 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by kakotakonikako »

BezDobrogNaslova wrote:Sta sve covjek koji nikad nije bio u Andricgradu moze da napise, da covjek ne povjeruje. Prva i osnovna stvar nikome na čelu ne piše koje je vjeroispovjesti, tako da ti priča o tim čudnim pogledima, mi je u najmanju ruku smiješna. Kroz Višegrad , ljeti naročito, dnevno prodefiluje više hiljada ljudi sa strane. Besmislena je priča, da vas neko čudno gleda, osim ako recimo ne hodate goli ulicom, a za dobrom ribom se svugdje isto okreću, može biti da je i to u pitanju.
Ljeti kompleks fenomenalno funkcioniše, cijene su i više nego prihvatljive. Kafa 1.2 KM,sokovi 2.00, točeno pivo malo 1.5-1.8, veliko točeno pivo 2.5-3.5 KM, kolači 2.5 KM, sladoled 1 KM, Pizza 7 KM, Ćevapi 6 KM, restoran Zlatna Moruna sa više nego prihvatljivim cijenama. Noćenje sa doručkom je 30 KM, parking sa video nadzorom je besplatan, ulaz u kompleks takođe. Bioskop je Multipleks Doli Bel. Cijena karte je 3,00 KM, a za 3D filmove je 4.00 KM. Trenutno se prikazuje Jason Bourne, premijera bila prije sedam dana u Bosni.
O ukusima ne želim da raspravljam, samo garantujem da u Andrićgradu niko nije doživio nikakvu neprijatnost, zbog nacionalnosti ili boje kože, ili slično.
Jedino FTV i BHT, njima je Kusta zabranio ulaz, tačnije da snimaju, da piju kafu mogu do mile volje.
I tebi ko normalno da Emir zabrani FTV i BHT da snimaju ? Ko je on pa da to moze ? Ah, da , tu ne vazi Zakon.
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#80 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by fakat »

dječak sa šibicama wrote:Arhitektonski kiceraj, kako se da vidjeti sa slika.

Meni je cijela ta prica oko Andricgrada, Kusturice morbidna. Taman Nemanja doveo tamo Rolling stonse, sve to izgleda kao jedan veliki bal vampira.
:thumbup: u sridu.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#81 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

kakotakonikako wrote:
BezDobrogNaslova wrote:Sta sve covjek koji nikad nije bio u Andricgradu moze da napise, da covjek ne povjeruje. Prva i osnovna stvar nikome na čelu ne piše koje je vjeroispovjesti, tako da ti priča o tim čudnim pogledima, mi je u najmanju ruku smiješna. Kroz Višegrad , ljeti naročito, dnevno prodefiluje više hiljada ljudi sa strane. Besmislena je priča, da vas neko čudno gleda, osim ako recimo ne hodate goli ulicom, a za dobrom ribom se svugdje isto okreću, može biti da je i to u pitanju.
Ljeti kompleks fenomenalno funkcioniše, cijene su i više nego prihvatljive. Kafa 1.2 KM,sokovi 2.00, točeno pivo malo 1.5-1.8, veliko točeno pivo 2.5-3.5 KM, kolači 2.5 KM, sladoled 1 KM, Pizza 7 KM, Ćevapi 6 KM, restoran Zlatna Moruna sa više nego prihvatljivim cijenama. Noćenje sa doručkom je 30 KM, parking sa video nadzorom je besplatan, ulaz u kompleks takođe. Bioskop je Multipleks Doli Bel. Cijena karte je 3,00 KM, a za 3D filmove je 4.00 KM. Trenutno se prikazuje Jason Bourne, premijera bila prije sedam dana u Bosni.
O ukusima ne želim da raspravljam, samo garantujem da u Andrićgradu niko nije doživio nikakvu neprijatnost, zbog nacionalnosti ili boje kože, ili slično.
Jedino FTV i BHT, njima je Kusta zabranio ulaz, tačnije da snimaju, da piju kafu mogu do mile volje.
I tebi ko normalno da Emir zabrani FTV i BHT da snimaju ? Ko je on pa da to moze ? Ah, da , tu ne vazi Zakon.
Demokratija po mjeri štovalaca četnika. :oops:
BezDobrogNaslova
Posts: 48
Joined: 08/02/2014 01:35

#82 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by BezDobrogNaslova »

Emir je suvlasnik, idejni tvorac i rukovodilac Andricgrada. Kao takav ima puno pravo da kaze nema snimanja, pogotovo sto nijedna jedina afirmativna recenica nije izasla ni na FTV-u, ni na BHT-u. Moze biti da je bilo, ali ja licno je nisam cuo.
U Andricgradu niko nije dozivio ni najmanju neprijatnost zbog vjeroispovjesti ili slicno. Svojim sam ocima gledao grupu studentkinja u hidzabu kako se setaju i fotografisu, za njih je valjda ocigledno koje su vjeroispovjesti, pa im niko ni rijec nije rekao. Toliko o cetnickoj demokratiji.
Bht mozda ne snima, ali snimaju moge druge tv kuce daleko zvucnijeg imena. BHT neka snima propale projekte Sulje Fejzica i Slavise Miskovica, nama ostalima neka Kuste, jos dugo. Iza njega ostaju pozorista, kino sale, impresivan kompleks, iza koalicije SDS-SDA (u velikoj su ljubavi u Visegradu) nece ostati ni obicni poljski wc.
Nokija
Posts: 1590
Joined: 20/05/2012 14:46

#83 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by Nokija »

Ovo je stvarno prestrasno, ne mogu da vjerujem da je ovo neko sagradio dobrovoljno i jos u takvom jednom gradu. Jedino ovaj voz nije los. Ali i to mi je degutantno, vozis se vozom u pravcu luna parka pored lomaca i masovnih grobnica. To stvarno moze samo mentalno bolestan insan.

Inace, nije tacno da je Visegrad prije rata bio pustara kako neko napisa. Ja sam prije rata, kao dijete, tamo cesto isla. To je bila pravo fina i zivahna carsija. U to doba i ekonomski razvijena. Nisam familijarno vezana za taj kraj, pa mogu biti objektivna. Tu se gradila hidro elektrana i dosta svijeta je tamo privremeno zivjelo. Mi smo cesto obilazili okolinu i svi ti gradovi su bili vrlo dinamicni, imali su neki svoj mikrokosmos. Drina je meni nasa najljepsa rijeka i jednostavno je davala neki poseban ugodjaj.

Puno godina poslije rata sam bila opet tamo, sam prilazak gradu mi je bio neugodan. Tih 10 minuta setnje po mostu mi je bilo vise nego dovoljno. Atmosfera je bila totalno sablasna. Par ljudi koje sam vidjela su imali neke odbojne izraze lica. Poslije mi je bilo krivo sta sam dolazila. To mi je pokvarilo moja lijepa sjecanja iz tog grada koja sam imala. Samo sam se pitala jesu li ti monstrumi koji su to sve uradili sad sretni sto zive u gradu po njhovoj mjere, jesu li dobili to sto su htjeli.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3022
Joined: 25/06/2014 14:16

#84 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by kakotakonikako »

BezDobrogNaslova wrote:Emir je suvlasnik, idejni tvorac i rukovodilac Andricgrada. Kao takav ima puno pravo da kaze nema snimanja, pogotovo sto nijedna jedina afirmativna recenica nije izasla ni na FTV-u, ni na BHT-u. Moze biti da je bilo, ali ja licno je nisam cuo.
U Andricgradu niko nije dozivio ni najmanju neprijatnost zbog vjeroispovjesti ili slicno. Svojim sam ocima gledao grupu studentkinja u hidzabu kako se setaju i fotografisu, za njih je valjda ocigledno koje su vjeroispovjesti, pa im niko ni rijec nije rekao. Toliko o cetnickoj demokratiji.
Bht mozda ne snima, ali snimaju moge druge tv kuce daleko zvucnijeg imena. BHT neka snima propale projekte Sulje Fejzica i Slavise Miskovica, nama ostalima neka Kuste, jos dugo. Iza njega ostaju pozorista, kino sale, impresivan kompleks, iza koalicije SDS-SDA (u velikoj su ljubavi u Visegradu) nece ostati ni obicni poljski wc.
Svasta. Znaci on kao suvlasnik moze postavljati zakone i pravila, mimo Zakona. A za ove studentkinje, pa sta si ocekivao da nemaju pravo da setaju i fotografisu. E ovo je Bosna i Kusta nema pravo da krsi Zakon Drzave BiH.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#85 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by Banksy »

BezDobrogNaslova wrote:
Kroz Višegrad , ljeti naročito, dnevno prodefiluje više hiljada ljudi sa strane.
Možda, u nekom paralelnom svemiru.

A volio bi Kusta da je tako, više bi para iz budžeta uzeo za održavanje. Srećom, ''posjeta'' tom bizarnom višegradskom kompleksu je mizerna, skoro zanemariva, čak i u ljetnim mjesecima.
Osim u danima četničkih okupljanja, tad se prosjek značajno popravlja.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#86 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by ¤ jelena ¤ »

Imamo li mi neke statističke podatke o tim posjetama ili samo nagađamo...

Naki lajv striming... vebkam i to nešto... :meza:
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#87 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by pici »

oceL nemanja doc po svog brata De Nira uCarajvo il ce ga s solju i pogacom cekat na zlatistu :mrgreen: da ga spasava iz muslimanskih kandzi :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65917
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#88 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by _BataZiv_0809 »

Ja ba De Niro je spomenuo mogucnost da je porijeklom Srbin :lol: :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63351
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#89 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by BarbaDue »

_BataZiv_0809 wrote:Ja ba De Niro je spomenuo mogucnost da je porijeklom Srbin :lol: :lol:
nisi dobro skonto info...u stvari tako su mu prenijeli, on sad istražuje porijeklo :mrgreen:

PS. ja vjerujem da je srbin, čak i njegov brat AlPaćino je srbin :lol: :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65917
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#90 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by _BataZiv_0809 »

BarbaDue wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ja ba De Niro je spomenuo mogucnost da je porijeklom Srbin :lol: :lol:
nisi dobro skonto info...u stvari tako su mu prenijeli, on sad istražuje porijeklo :mrgreen:

PS. ja vjerujem da je srbin, čak i njegov brat AlPaćino je srbin :lol: :mrgreen:
Ma komicno kako god :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#91 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by Banksy »


Drena De Niro

She is the daughter of actress Diahnne Abbott, and the adopted daughter of actor Robert De Niro, whose last name she took upon her mother's marriage to him in 1976.

She was named after the river Drina in Bosnia and Herzegovina and Serbia.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#92 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by pici »

jebe ga ovo Robert ime... de da ga prekrstimo u Ratko kako odgovara, valjda i njemu nemanja neki spomenik ponikne uzdrinu... na mokroj gori je ponikao jovanu deepu... tako treba
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#93 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by Patriotska_Liga »

Pitaj na nekom đikanskom forumu.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#94 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by seln »

Ljudi moji, stvarno vam ne mogu opisati koliko mi je kun purac lepsih i jos starijih gradova, etno sela, restorana "na starinski"...
kic, dokle okom vidis. Pogotovo ako si zakoracio izvan Balkana i vidio sta je stvarna kultura i tradicija.
Utoliko vise, jer sva ta Potemkinova sela i Kusturicini gradovi uglavnom sluze zapisavanju teritorije.
Kusturica je bio i ostao shaner sa Gorice ( ne bih o ostalim osobinama velikog reziseronje), pijacar koji budalama prodaje cigle, a oni ih dobrovoljno kupuju i preskupo placaju.
Andricgrad je apsolutno nemoguci spoj stilova i epoha, nabacan bez reda, kao kineska roba na pijacama i sluzi uglavnom da bi malogradjani sebi mogli laskati kako i oni imaju kulturu.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#95 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by stakasa »

PM72 wrote:Aha.Svaka čast.Onda te cijenim jer nećeš da zaboraviš na svoje korjene.Mislio sam da si jedan od onih što su pobjegli pred četnicima bez ispaljenog metka pa se sad čudi "četnicima u Višegradu".
Ja ti iz ličnog iskustva mogu reći sljedeće.Što poslovno što privatno stalno sam u RS.Nikad nisam imao ni najmanjeg problema a ljudi sa kojima sarađujem vrlo dobro znaju šta sam,ko sam i odakle sam.Nisam od onih što sklanjaju tespihe i ljiljane pred Lapišnicom jer to inače i ne nosim.Ne tražim belaja pa se nadam da ga neću ni dobiti.Ali sam spreman u svako doba i na tu opciju a ima me šta,hvala Bogu i genima.Nosim i 15-tero braće za pasom,uz svu potrebnu dokumentaciju.

Bio sam i u tom Andrićgradu i vidio jednog kretena iz dijaspore (Danske tablice na autu) što je imao duksericu sa ljiljanimana sebi pa hoda kao da je Atif Dudaković.Niko mu nije ništa rekao (a ponadao sam se bar nekom štocu) samo su ga ljudi ružno gledali i komentarisali.Ni on ni njegov babo nisu metka opalili (doduše ovaj je bio mali) ali ne traži belaja bez potrebe.Višegrad je kasaba i realno gledajući ovaj Andrićgrad mu je unio dašak života bez obzira što meni smeta otvoreno četništvo ali ljudi uzimaju pare na tome.Svaki grad u Bosni sem Sarajeva,Mostara,Zenice,Tuzle i Bihaća je kasaba koja životari.Ništa življa nije Jablanica od Nevesinja ili Bugojno od Rogatice.

Kad sam prvi put nakon rata išao preko Sokoca,u proljeće 1996,imao sam osjećaj da svi bleje u mene i da znaju da sam Bošnjo koji je ratovao protiv njih.Bio sam ubjeđen da će me neko nešto pitati,da me prati i smišlja pasjaluk.Nakon nekoliko puta taj osjećaj je nestao tako da sad prenoćim spavajući k'o top a srpske kuće okolo.Običan svijet gleda svoj posao i neće te dirati.Problema možeš imati jedino od besposlene fukare koja bi te za par maraka zaskočila i kod Sebilja.

Ja sam mišljenja i zagovaram to stalno da svako treba da čuva svoju dedovinu i da je očisti,ogradi i obiđe bar nekoliko puta godišnje.Ne trebamo to prodavati jer smo time prodali i dio sebe.Niko ko je prodao ćaćavinu nije puno hajrovao.pare se istopile a nostalgija i čežnja urade svoje.Znam ljude koji su prodali kuće po Višegradu za 15 hiljada maraka pa sad kukaju i pizde.
Pa jedno pet puta zivlja, da nista put prolazi kroz nju. Nevesinje je sljepo crjevo, okrenuto Cacku a 40 km od Mostara
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#96 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by ¤ jelena ¤ »

seln wrote:Ljudi moji, stvarno vam ne mogu opisati koliko mi je kun purac lepsih i jos starijih gradova, etno sela, restorana "na starinski"...
kic, dokle okom vidis. Pogotovo ako si zakoracio izvan Balkana i vidio sta je stvarna kultura i tradicija.
Slika i prilika podobnog stanja svijesti i vladajuće ideologije.

Kič i folklor, folklorni kič, ako vam se tako više sviđa, nisu ništa drugo do kamuflirani nacionalizam, plodno polje nacionalističke ideologije. Zamah folklorizma, kod nas i u svetu, nije antropološke prirode, nego nacionalističke. Insistiranje na famoznom coleur locale-u takođe je, ako je izvan umetničkog konteksta, što će reći da nije u službi umetničke istine, jedan od vidova nacionalizma, prikrivenog.

Tako je govorio Kiš, davne sedamdeset i neke...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#97 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by stakasa »

¤ jelena ¤ wrote:
seln wrote:Ljudi moji, stvarno vam ne mogu opisati koliko mi je kun purac lepsih i jos starijih gradova, etno sela, restorana "na starinski"...
kic, dokle okom vidis. Pogotovo ako si zakoracio izvan Balkana i vidio sta je stvarna kultura i tradicija.
Slika i prilika podobnog stanja svijesti i vladajuće ideologije.

Kič i folklor, folklorni kič, ako vam se tako više sviđa, nisu ništa drugo do kamuflirani nacionalizam, plodno polje nacionalističke ideologije. Zamah folklorizma, kod nas i u svetu, nije antropološke prirode, nego nacionalističke. Insistiranje na famoznom coleur locale-u takođe je, ako je izvan umetničkog konteksta, što će reći da nije u službi umetničke istine, jedan od vidova nacionalizma, prikrivenog.

Tako je govorio Kiš, davne sedamdeset i neke...
Svaka mu brate cast
radostan dan
Posts: 27089
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#98 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by radostan dan »

seln wrote:Ljudi moji, stvarno vam ne mogu opisati koliko mi je kun purac lepsih i jos starijih gradova, etno sela, restorana "na starinski"...
nevezano za temu...a moram, progovorio bi na guzicu, kad su kafane/usluga/sadržaj u pitanju...dok su seljaci jurili da staklom, niklovanim šipkama mermerom i in posuđem stignu zapad, ja sam se oduševljavao drvenom platom, tanjirima od pečene gline, i tim etno fazonima i enterijerima o kojima govoriš.
danas, nemaš gdje da izađeš a da te ne sačeka ono za tkanje ćilima kao dekor, fenjer, ibrik, plug, kurac palac...samo što ti ne tutnu u ruke ono da predeš vunu dok piješ kafu...

nit možeš u mermer, nit možeš na livadu...ima li išta -srednje, za ove puknute ko ja?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65917
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#99 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by _BataZiv_0809 »

Trazim karirane stoljnjake i metalne piksle. Trazim drustvo koje zna popiti a ne napiti se. Trazim duboke i siroke duse, neohole, neprepametne i neuobrazane, a nacitane i naslusane. One sto su u ofsajdu sa aktuelnim trendovima i standardima.

Ukratko: sviram kurcu.

Tako da ispade da sam muzicar.


Radostan Dan, zabeleženo od strane Bate_Ziv_0809 na dan 12. mart leta gospodnjeg 2014 :napoleon:
radostan dan
Posts: 27089
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#100 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by radostan dan »

sve ostaje, al one sušene ljute crvene paprike i preparirane osušene tivkve obješene po ćoskovima...puno brate.
sve tripujem, kada bi ostao bez love za račun, ne bi mi gazda rekao - nije problem, operi suđe u kuhinji, nego - imam iza lokala tri dunuma, da mi preoreš to začas, eno ga plug desno od šanka.
Post Reply