Višegrad il' Andrićgrad

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#51 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by _BataZiv_0809 »

Kad je u pitanju svjeza pičetina ekstremno sam tolerantan :D

Vjerujem da si i ti, ali moras po obicaju malo seruckati i ujedati :thumbup:

Edit pici znam da si ti veliki jebac, ovo je bilo za nenaspavanog francuzića :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#52 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by pici »

ma dodje par lokalki namaze se avonom kozmetikom i jebiga namaH picengrad al hadje de nejmam nista protiv, kaje lola vedra cela napravijo carsiju od sela... :thumbup: samo da peMzije ne kasne
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#53 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by insomnia78 »

Ne daju one federalcima :D


S moje sokoćalo
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#54 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by pici »

para vrti dje burgija nece... iihhhh kako se to raskravi poslije dva jegera a more i djusvotka :izet:
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#55 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by Yug »

pici wrote:ma dodje par lokalki namaze se avonom kozmetikom i jebiga namaH picengrad al hadje de nejmam nista protiv, kaje lola vedra cela napravijo carsiju od sela... :thumbup: samo da peMzije ne kasne
Ma kakve lokalke buraz,oko 300 tisuca godisnje prodje kraoz Andricgrad.One na slikama su vjerojatno i prvi put u tom dijelu Srpske.Uglavnom Beograd,Uzice,Novi Sad cijela BiH ,posebno sarajlije dolaze sve cesce :-D .Onda se ide na Mokru Goru vecina pa na crnogorsko primorje i normalno u obrnutom smjeru isto tako.
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#56 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by Yug »

pici wrote:i ko je sad vlasnik ovog kiceraja... opCina, entitet, prisrBica il oni kojima je oteta zemlja...

u Srebrenici ljudu se bave proizvodnjom i rade :thumbup:

Image



sta rade ove pecingradske lole, uzimaju pare iz budjeta vazdan nesto prokisnjava i otpada, pa doklena visHe...
Nek su zivi i zdravi braca omerovici,eto im zgode da nalete i u Andricgrad sa svojim proizvodima,300 000 turista godisnje mogu uzeti finu lovu.Jedan Bosnjak je vec otvorio pekaru,mislim da je iz Gorazda,a i gradjevinski radnici su iz svih dijelova BiH ucestvovali i ucestvuju u gradnJi Andricgrada.
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#57 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by pici »

Yug wrote:
pici wrote:ma dodje par lokalki namaze se avonom kozmetikom i jebiga namaH picengrad al hadje de nejmam nista protiv, kaje lola vedra cela napravijo carsiju od sela... :thumbup: samo da peMzije ne kasne
Ma kakve lokalke buraz,oko 300 tisuca godisnje prodje kraoz Andricgrad.One na slikama su vjerojatno i prvi put u tom dijelu Srpske.Uglavnom Beograd,Uzice,Novi Sad cijela BiH ,posebno sarajlije dolaze sve cesce :-D .Onda se ide na Mokru Goru vecina pa na crnogorsko primorje i normalno u obrnutom smjeru isto tako.

cujem voz radi u oba smera... nafata se ekskurzija al slabe vajde od skolaraca, nista dok ceHinje i japamci ne otvore sezonu... eno pred papinim spomenikom daju brosure od picengrada, nebili se kojin araB i turaK nafaciJo... imal hallal radnji u picengradu
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#58 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by ¤ jelena ¤ »

Sve je to super, nego...meni i dalje nije jasno kakve, konkretne, veze s Andrićem ima ovaj kompleks građevina

i zašto sve to skupa, takvo kakvo jeste, nosi njegovo ime?
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#59 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by Bodkin »

¤ jelena ¤ wrote:Sve je to super, nego...meni i dalje nije jasno kakve, konkretne, veze s Andrićem ima ovaj kompleks građevina

i zašto sve to skupa, takvo kakvo jeste, nosi njegovo ime?
I zasto bi se visegrad zvao andricgrad
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#60 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by ¤ jelena ¤ »

Bodkin wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Sve je to super, nego...meni i dalje nije jasno kakve, konkretne, veze s Andrićem ima ovaj kompleks građevina

i zašto sve to skupa, takvo kakvo jeste, nosi njegovo ime?
I zasto bi se visegrad zvao andricgrad
Ma, to je garant iz dubokog poštovanja prema Andriću i u čast njegovog osmogodišnjeg školovanja u tom gradu.

Znaš, velika je stvar kad jedan genije završi osnovnu školu.
User avatar
desni
Posts: 1498
Joined: 10/03/2012 01:21

#61 Re: Višegrad il' Andrićgrad

Post by desni »

BarbaDue wrote:Kako lijepo izgledaju ove prazne ulice, lokali, stolice...neka tako i ostane do kraja dunjaluka! :mrgreen:
Ništa nije vječno moj Barba.Meni recimo na Višegrad prva asocijacija ova pjesma
    User avatar
    BarbaDue
    Posts: 63357
    Joined: 03/02/2008 22:28
    Location: pogledaj iza sebe

    #62 Re: Višegrad il' Andrićgrad

    Post by BarbaDue »

    Yug wrote:Niko ove krajeve nije posjecivao pa i stoljecima.Do jucer su bile obicne provincije i gudure odakle su ljudi samo odlazili.Danas ove destinacije posjecuju najvece licnosti na PLANETI.
    Nije tačno, posjećivao je, samo što ti ne znaš! I posjećivat će aBda.

    Za tebe su ovi krajevi gudure, zato što živiš ili si ranije živio na takvoj lokaciji. Vjerovatno si šljego s vrha neke planine a sada si se dokopao nekog polovnog računara a komšija ti pokazao kako se tipka po forumu.
    Da imalo voliš ovu zemlju ne bi je tako nazivao, očigledno ti ona nšta ne znači jer samo služi tvojim ideološkim ciljevima, ili kao mjesto gdje bi se nekada u budućnosti mogao napraviti genocid. Možete u Višegradu sagraditi dva Empire State Building i tri World Trade Center, opet će Višegrad mirisati na krv bosankih majki, očeva i djece. Svejedno da vam svaki dan dolaze Monika i Johnny opet ćete biti samo zaostali provincijalci koji se pokušavaju asimilirati na ovoj PLANETI.
    User avatar
    Tomahawk11
    Globalni moderator
    Posts: 109749
    Joined: 14/08/2009 14:51

    #63 Re: Višegrad il' Andrićgrad

    Post by Tomahawk11 »

    Nema tu nekog hljeba. Visegrad nema trznog centra kako treba, da ne idemo dalje.
    User avatar
    Danguba
    Posts: 12106
    Joined: 01/12/2003 00:00
    Location: Tu negdje

    #64 Re: Višegrad il' Andrićgrad

    Post by Danguba »

    Yug wrote: Priroda tvoga posla je da budes profesionalan :-D ,ali hajde razumijem.Mozes skinuti desetak porodica ali stranaca ali ne mozes stotine tisuca nasih koji odlaze.Nije samo to Andricgrad,uglavnom svi pored Andricgrada posjete u cugu i Mokru goru pa malo Sraganskom osmicom,u svakom slucaju svi nose dobre uspomene.Zanimljivo da i danasnji stanovnici Sarajeva masovno posjecuju ove destinacije,radoznalost ili nesto drugo nebitno,u svakom slucaju svi su DOBRODOSLI.

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image
    U kom je ovo stilu radjeno zivotati? :lol:

    Kich onaj malo zesci i sto ga vise prikrivas i uljepsavas ono veci ''ciganluk''(oprostite braco romi)
    User avatar
    -LIBERO-
    Čiča Gliša
    Posts: 15604
    Joined: 11/02/2008 01:27
    Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

    #65 Re: Višegrad il' Andrićgrad

    Post by -LIBERO- »

    Koji je arhitekta, vise njih, ovo radio/li? Koji urbanista...sta, ko...?
    Ili je Emir rek'o - e vidis, ovdje cu ovakvu kucu, ovdje ovu crkvu, ovdje dvije fontane, ovdje kafanu i sl.?

    Ne znam sta sve ima, jer nisam bio. Ali me bas interesuje, ko 'potpisuje' ovaj projekat?
    radostan dan
    Posts: 27093
    Joined: 31/01/2010 20:26
    Location: madera

    #66 Re: Višegrad il' Andrićgrad

    Post by radostan dan »

    kič, kič, no što...

    Image

    Image

    Image




    aj ne preĆerujte ni vi...
    User avatar
    _BataZiv_0809
    Nindža revizor
    Posts: 66185
    Joined: 09/05/2013 13:56
    Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
    Vozim: Lancia na servisu

    #67 Re: Višegrad il' Andrićgrad

    Post by _BataZiv_0809 »

    Ima i ova :D

    User avatar
    Banksy
    Posts: 28557
    Joined: 18/07/2008 09:33

    #68 Re: Višegrad il' Andrićgrad

    Post by Banksy »

    Nije kič, već turbofolk. Kič je lijep, ovo je papanijada epskih razmjera.

    ''300 000'' je uglavnom đaka i organiziranih posjeta, individualnih skoro niko, što može vidjeti svako ko prođe Drinom, tri auta u dva smjera, ili granicom sa Srbijom, 12 sekundi čekanja u ljetnom periodu. Pustahija da se prepadneš.

    A Višegrad, oronula, zapuštena, mračna, tužna kasaba, oronulih, zapuštenih, mračnih, tužnih ljudi. Svako kome dotuši život u Sarajevu, Zavidovićima, Čapljini, bilo gdje, neka ode u Višegrad da vidi šta je jad i tuga.
    User avatar
    _BataZiv_0809
    Nindža revizor
    Posts: 66185
    Joined: 09/05/2013 13:56
    Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
    Vozim: Lancia na servisu

    #69 Re: Višegrad il' Andrićgrad

    Post by _BataZiv_0809 »

    Niste u pravu. Zao mi je.
    User avatar
    dječak sa šibicama
    Posts: 40788
    Joined: 29/06/2011 23:39

    #70 Re: Višegrad il' Andrićgrad

    Post by dječak sa šibicama »

    Arhitektonski kiceraj, kako se da vidjeti sa slika.

    Meni je cijela ta prica oko Andricgrada, Kusturice morbidna. Taman Nemanja doveo tamo Rolling stonse, sve to izgleda kao jedan veliki bal vampira.
    User avatar
    dječak sa šibicama
    Posts: 40788
    Joined: 29/06/2011 23:39

    #71 Re: Višegrad il' Andrićgrad

    Post by dječak sa šibicama »

    ¤ jelena ¤ wrote:Sve je to super, nego...meni i dalje nije jasno kakve, konkretne, veze s Andrićem ima ovaj kompleks građevina

    i zašto sve to skupa, takvo kakvo jeste, nosi njegovo ime?
    Zato sto je Emir/Nemanja Kusturica opsjednut Andricem odnosno on je u Andricu i njegovom zivotnom/spisateljskom opusu prepoznao sebe.

    Ako znas Andricev zivotni put, sve ce ti biti jasno.
    User avatar
    Banksy
    Posts: 28557
    Joined: 18/07/2008 09:33

    #72 Re: Višegrad il' Andrićgrad

    Post by Banksy »

    Yug wrote:
    Image

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image
    User avatar
    Rubaija
    Posts: 201
    Joined: 10/07/2016 14:14

    #73 Re: Višegrad il' Andrićgrad

    Post by Rubaija »

    -LIBERO- wrote:Koji je arhitekta, vise njih, ovo radio/li? Koji urbanista...sta, ko...?
    Ili je Emir rek'o - e vidis, ovdje cu ovakvu kucu, ovdje ovu crkvu, ovdje dvije fontane, ovdje kafanu i sl.?

    Ne znam sta sve ima, jer nisam bio. Ali me bas interesuje, ko 'potpisuje' ovaj projekat?
    Pa, scenograf. :D
    User avatar
    ¤ jelena ¤
    Posts: 4875
    Joined: 18/05/2010 20:04
    Location: BD

    #74 Re: Višegrad il' Andrićgrad

    Post by ¤ jelena ¤ »

    dječak sa šibicama wrote:
    ¤ jelena ¤ wrote:Sve je to super, nego...meni i dalje nije jasno kakve, konkretne, veze s Andrićem ima ovaj kompleks građevina

    i zašto sve to skupa, takvo kakvo jeste, nosi njegovo ime?
    Zato sto je Emir/Nemanja Kusturica opsjednut Andricem odnosno on je u Andricu i njegovom zivotnom/spisateljskom opusu prepoznao sebe.

    Ako znas Andricev zivotni put, sve ce ti biti jasno.
    Dječače, jasno je meni kako je sve to nastalo. Da je to nešto dobilo ime po Emiru/Nemanji Kusturici, kao onaj Kustendorf, šta li, pa ne velim...
    ali ovako...stvarno ne vidim vezu između Andrića i tih građevina, maketa, kafana i svega ostalog što taj....grad nudi.

    Ima li taj grad gradsku biblioteku tj. maketu iste :-) ima li osnovnu školu tj maketu iste? Kao što ima crkvu...
    Ne bih rekla da ima, a ako griješim, eto, ja se izvinjavam zbog moje neupućenosti.
    User avatar
    Blek Stena
    Posts: 4010
    Joined: 13/09/2012 11:05

    #75 Re: Višegrad il' Andrićgrad

    Post by Blek Stena »

    Nekom kic nekom nije. :-) U BIH postoje na desetine orunulih i tuznih opstina sa tuznim i oronulim ljudima kao sto je Visegrad. Svaka od tih opstina bi jedva docekala da im neko napravi slican projekat vrijedan pet njihovih godisnjih budzeta.
    Rekao sam prije da je Andricgrad kasno napravljen ali barem u perspektivi imaju neku sansu za razvoj za razliku od ostalih kasaba u kojima nema nista niti ce ikada biti.
    Post Reply