Virtualna stomatološka ordinacija

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
zara79
Posts: 51
Joined: 15/07/2011 13:19
Location: Litica ispod TrEbEvIcA

#951 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by zara79 »

Gdje se rijesiti gornje 8 koja nikad nije izrasla do kraja i koja se izgleda pocela kvariti?
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#952 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by melb26sa »

zara79 wrote:Gdje se rijesiti gornje 8 koja nikad nije izrasla do kraja i koja se izgleda pocela kvariti?
Ja sam prije dvije godine to rijesila u onoj stomatoloskoj ordinaciji u importanneu - quicksmile ili tako nesto. Laserski je bilo potrebno da se izreze. Znam da su u jednom trenutku probali na obican nacin ali je toliko bolilo da sam rekla nastavljaj sa laserom. Mislim da je trajalo skoro sat vremena, bila u goloj vodi.
Edit: vise se ni ne sjecam je li bila gornja ili donja 8 ali jeste bila neizrasla do kraja.
blesava
Posts: 573
Joined: 01/04/2012 17:50

#953 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by blesava »

Ordinacija Esko Asotic na Otesu, siva velika zgrada ima reklamu zub. Specijalista oralni hirurg, moja topla preporuka za rjesavanje problema sa osmicama.
free_spirit
Posts: 330
Joined: 13/06/2013 13:40

#954 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by free_spirit »

Koje cetkice su preporucljive za koristenje, one obicne ili elektricne? U biti ja koristim onu Aquafresh klasicnu, sve one od 6-7KM su mi premehke i ne vidim nikakav poseban efekat pa mi je to bezze bacanje para. Elektricnu nisam imala a razmisljam da je kupim pa me interesuje vrijedi li je imati?
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#955 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by Hercegoviina »

moze li me neko uputiti na zubara koji radi kvalitetne implantate?
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#956 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by tagomago »

free_spirit wrote:Koje cetkice su preporucljive za koristenje, one obicne ili elektricne? U biti ja koristim onu Aquafresh klasicnu, sve one od 6-7KM su mi premehke i ne vidim nikakav poseban efekat pa mi je to bezze bacanje para. Elektricnu nisam imala a razmisljam da je kupim pa me interesuje vrijedi li je imati?
kad sam ja hirurški vadila umnjak (ne ponovilo se još koji mjesec, amin), rekoše mi da ne ganjam nikakve električne čak ni postoperativno (a oprati tada zube sa koncima, pod analgeticima, mega oteklinom pola vilice i dubokom ranom je izazov života :D), a to sam čula i od privatnog stomatologa kojem idem, nego baš tvrde, obične, u apoteci ćeš naći curaprox, koju pohvaljuju svi redom. treba navlačiti meso na vilicu, voditi računa o desnima, a električne nisu za to :)
free_spirit
Posts: 330
Joined: 13/06/2013 13:40

#957 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by free_spirit »

tagomago wrote:
free_spirit wrote:Koje cetkice su preporucljive za koristenje, one obicne ili elektricne? U biti ja koristim onu Aquafresh klasicnu, sve one od 6-7KM su mi premehke i ne vidim nikakav poseban efekat pa mi je to bezze bacanje para. Elektricnu nisam imala a razmisljam da je kupim pa me interesuje vrijedi li je imati?
kad sam ja hirurški vadila umnjak (ne ponovilo se još koji mjesec, amin), rekoše mi da ne ganjam nikakve električne čak ni postoperativno (a oprati tada zube sa koncima, pod analgeticima, mega oteklinom pola vilice i dubokom ranom je izazov života :D), a to sam čula i od privatnog stomatologa kojem idem, nego baš tvrde, obične, u apoteci ćeš naći curaprox, koju pohvaljuju svi redom. treba navlačiti meso na vilicu, voditi računa o desnima, a električne nisu za to :)
Što se tiče tog pranja nakon hirurskog vadjenja umnjaka, znam kako ti je, i ja sam to prošla :) moj je bio čak narastao horizontalno...

Na curaproxu sam već nekoliko mjeseci i to čak ultra soft što je bila ogromna promjena s obzirom da nisam volila mehke cetkice al sad ne idem nigdje bez nje :-D

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk
free_spirit
Posts: 330
Joined: 13/06/2013 13:40

#958 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by free_spirit »

.
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#959 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by Krizzia »

Curaprox je zakon!! Meni je najbolja ona 3960. Jeste malo skuplja, ali je neuporedivo bolja od stndardnih cetkica. Kod nas nisam vidjela pakovanje od vise kom, samo u Hr. Dodje malo jeftinije.
Azra_Mirzet
Posts: 11
Joined: 20/09/2013 19:42

#960 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by Azra_Mirzet »

Pozdrav,zna li neko dobrog proteticara u Zenici.Inace idem u stomatolosku ordinaciju Smile,ali moj stomatolog je protiv toga da mi radi navlake zbog toga sto sam kako kaze jos uvijek mlada za to.(23god) :-? :-) :-) :-) Pa eto ako imate nekog dobrog za preporuciti bila bih zahvalna.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#961 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by VenomousV »

a koliko kostaju Curaprox cetkice? :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#962 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by kamen spoticanja »

VenomousV wrote:a koliko kostaju Curaprox cetkice? :D
cca 7 km
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#963 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by VenomousV »

pa toliko placam i Colgate cetkice a ako su Curaprox toliko dobre onda se definitivno isplati :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#964 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by kamen spoticanja »

VenomousV wrote:pa toliko placam i Colgate cetkice a ako su Curaprox toliko dobre onda se definitivno isplati :D
meni su ok
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#965 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by shandrprcSA »

kamen spoticanja wrote:
VenomousV wrote:a koliko kostaju Curaprox cetkice? :D
cca 7 km
jos samo gdje uzeti? :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#966 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by kamen spoticanja »

shandrprcSA wrote:
kamen spoticanja wrote:
VenomousV wrote:a koliko kostaju Curaprox cetkice? :D
cca 7 km
jos samo gdje uzeti? :D
u zenici ima u svakoj apoteci
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#967 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by VenomousV »

kamen spoticanja wrote:
VenomousV wrote:pa toliko placam i Colgate cetkice a ako su Curaprox toliko dobre onda se definitivno isplati :D
meni su ok

bolje od colgate cetkica ili tu negdje? :D
meni se jedino ne svidja sto nema ono za ciscenje jezika :roll:
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#968 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by BAN___KAI »

Pozdrav.

Mene zanima ako se nekada u buducnost odlucim da ugradim porculanske zube citave gornje vilice, hocu li uvijem imati isti oblik zuba,vilice kao sto sada imam ? I to bi vjerovatno kostalo 200km+ po zubu ?

Meni su zubi,vilica veoma mali pa kada se smijem izgleda pravo vjestacki.

I jos, Meni su zubi veoma krivi i cak je i nos kriv. Hocu li ja uvijek moci korektovati to sa aparaticem? iako imam 25 godina
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#969 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by kamen spoticanja »

VenomousV wrote:
kamen spoticanja wrote:
VenomousV wrote:pa toliko placam i Colgate cetkice a ako su Curaprox toliko dobre onda se definitivno isplati :D
meni su ok

bolje od colgate cetkica ili tu negdje? :D
meni se jedino ne svidja sto nema ono za ciscenje jezika :roll:
Ja na cetkicu gledam malo drugacije...
Ove curaproxove imaju sve sto je potrebno, jedino mi se cijena ne svidja...doduse posto sam privilegovana profesija uglavnom ih dobijem dzaba :D
User avatar
divlji vjetar
Posts: 10087
Joined: 22/11/2013 11:32
Location: tu negdje oko tebe,

#970 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by divlji vjetar »

BAN___KAI wrote:Pozdrav.

Mene zanima ako se nekada u buducnost odlucim da ugradim porculanske zube citave gornje vilice, hocu li uvijem imati isti oblik zuba,vilice kao sto sada imam ? I to bi vjerovatno kostalo 200km+ po zubu ?

Meni su zubi,vilica veoma mali pa kada se smijem izgleda pravo vjestacki.

I jos, Meni su zubi veoma krivi i cak je i nos kriv. Hocu li ja uvijek moci korektovati to sa aparaticem? iako imam 25 godina
Ako ugradis porcel. Zub oblik koji. Bude apliciran ostaje do moguce promjene. Sto se tice aparatica mislim da je vas alveolarni greben zavrsio fazu razvoja pa i zubici, sto znaci aparatic nista
Nos, ocito u pitanju je devijacija to se da korigirati
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#971 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by BAN___KAI »

divlji vjetar wrote:
BAN___KAI wrote:Pozdrav.

Mene zanima ako se nekada u buducnost odlucim da ugradim porculanske zube citave gornje vilice, hocu li uvijem imati isti oblik zuba,vilice kao sto sada imam ? I to bi vjerovatno kostalo 200km+ po zubu ?

Meni su zubi,vilica veoma mali pa kada se smijem izgleda pravo vjestacki.

I jos, Meni su zubi veoma krivi i cak je i nos kriv. Hocu li ja uvijek moci korektovati to sa aparaticem? iako imam 25 godina
Ako ugradis porcel. Zub oblik koji. Bude apliciran ostaje do moguce promjene. Sto se tice aparatica mislim da je vas alveolarni greben zavrsio fazu razvoja pa i zubici, sto znaci aparatic nista
Nos, ocito u pitanju je devijacija to se da korigirati
Aha super, pretpostavljam da mislite kada kazete Korigirati na operaciju nosa ?
User avatar
divlji vjetar
Posts: 10087
Joined: 22/11/2013 11:32
Location: tu negdje oko tebe,

#972 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by divlji vjetar »

BAN___KAI wrote:
divlji vjetar wrote:
BAN___KAI wrote:Pozdrav.

Mene zanima ako se nekada u buducnost odlucim da ugradim porculanske zube citave gornje vilice, hocu li uvijem imati isti oblik zuba,vilice kao sto sada imam ? I to bi vjerovatno kostalo 200km+ po zubu ?

Meni su zubi,vilica veoma mali pa kada se smijem izgleda pravo vjestacki.

I jos, Meni su zubi veoma krivi i cak je i nos kriv. Hocu li ja uvijek moci korektovati to sa aparaticem? iako imam 25 godina
Ako ugradis porcel. Zub oblik koji. Bude apliciran ostaje do moguce promjene. Sto se tice aparatica mislim da je vas alveolarni greben zavrsio fazu razvoja pa i zubici, sto znaci aparatic nista
Nos, ocito u pitanju je devijacija to se da korigirati
Aha super, pretpostavljam da mislite kada kazete Korigirati na operaciju nosa ?
Da, naravno, operatvni rezovi unutrasnjeg karaktera, sto znaci ne prijetni vanka su.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#973 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by Walther »

BAN___KAI wrote:Pozdrav.

Mene zanima ako se nekada u buducnost odlucim da ugradim porculanske zube citave gornje vilice, hocu li uvijem imati isti oblik zuba,vilice kao sto sada imam ? I to bi vjerovatno kostalo 200km+ po zubu ?

Meni su zubi,vilica veoma mali pa kada se smijem izgleda pravo vjestacki.

I jos, Meni su zubi veoma krivi i cak je i nos kriv. Hocu li ja uvijek moci korektovati to sa aparaticem? iako imam 25 godina
1. neces, godine cine svoje kostima
2. sumnjam, to je u najboljsem slucaju metal keramika
3. aparatis i navlake skupa?!
lucy023
Posts: 1
Joined: 23/12/2013 20:46

#974 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by lucy023 »

poštovani,

prije tri tjedna zubarica mi je stavila lijek na donju lijevu sedmicu, nakon 2 tjedna sam trebala doci da mi stavi plombu medutim nakon tjedan dana me jako bolio taj zub pa sam otisla ranije, tada mi je stavila neki drugi lijek i rekla da dodem za 3,4 dana..vise me nije bolio te mi je stavila plombu, taj dan je sve bilo u redu ali iduci nisam mogla od bolova, ali mislim da sam dobila upalu desni na tom mjestu i da me zbog toga boli, desni nisu crvene ali malo otekle i boli me cijela ta strana glave i grla.. vec tri dana ispirem u kamilici i ekstraktu grejpa (preporučili su mi da je dobro za zubobolju, kao neki prirodni antibiotik) :? bol se mrvicu smanjila ali i dalje je intenzivna...zanima me vase misljenje, koliko bi ovo moglo potrajati i imate li kakav drugaciji savjet od samog ispiranja kamilicom..? zubarica mi je sad na godisnjem do iza nove godine, a drugi doktor je rekao da ce mi dati antibiotik. ali kako sam alergicna na anestezin i neke ljekove, ne zelim riskirati s antibioticima.. unaprijed hvala
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#975 Re: Virtualna stomatološka ordinacija

Post by funeral blues »

Da li je neko radio zubni most?
Konkretno, radi se o šestici u donjoj vilici. Vrijedi li brusiti peticu i sedmicu, koji su inače zdravi, radi ugradnje mosta? Je li ovakav zahvat dugoročno rješenje? Da li raditi keramiku ili kombinaciju metal-keramika?
Sva iskustva i savjeti su dobrodošli :).
Post Reply