VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#26 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by al-em »

:lol: :thumbup:
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#27 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by kiligonzales »

Image

Gledajuci kroz sredinu, ostavljeni prolaz za delegacije, da se primjetiti crveni konopac sa stubicem, koji je primjetan i na onoj slici sa klix iz drugog ugla. Ko ne vidi na toj slici, nek pogleda na imguru gdje se moze uvecati.http://imgur.com/a/PtVxa Slika je sa zadnjeg bajrama, pogledajte ovdje.

Ko ne vjeruje, evo jos jedne sa N1 portala i to s ramazanskog bajrama. Sliku mozete vidjeti i ovdje.
Image
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#28 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by kiligonzales »

Prenosi se da je rekao Vjerovjesnik, sallallahu alejhi ve sellem: ''Kada bi ljudi znali kakva je vrijednost ezana i prvog safa, i kada se ne bi mogli dogovoriti ko će učiti ezan ili stati u prvi saf nego bacanjem kocke, bacali bi kocku. A kada bi znali vrijednost ranjenja na namaz, oni bi se u tome natjecali.“ (Muttefekun alejhi)

”Čuo sam Allahova Poslanika , a.s., da je rekao: ’Innellahe we melaiketehu jussalune ’alessaffil evveli evissufufil ûli – Allah i Njegovi meleki donose blagoslov na prve saffove.” (Ahmed)

“Najbolji saff za muškarce je prvi saff a najslabiji posljednji, dok je najbolji saff za žene posljednji, a najslabiji prvi.” (Muslim)

Ibn Abbas kaze: „Držite se prvog reda (safa) i drzite se njegove desne strane! (tj.dajte prednost desnoj strani u popunjavanju safova) Nemojte formirati saf između stupova.“ (Hadis je naveden u Evsat i Kebiru s nepouzdanoscu)[8]

Svi koji znaju vrijednosti prvog safa i da se porani u dzamiju pa porane, zasluzili su mjesto u prvome safu prije onih koji dolaze kasnije.
bumerangss
Posts: 4477
Joined: 12/01/2015 16:47

#29 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by bumerangss »

MUNAFIK wrote:Nije bilo nikakvih VIP safova... Nakon Sabah namaza koji se klanjao dosta prije Bajrama bio je organizovan program i neki vid manifestacije koja se prenosi na TV-u... Da bi se protokol poštovao ostavljena su 3-4 metra u prvim redovima da se mogu gosti i ucesnici bez guranja smjestiti.

Prije pocetka Bajram namaza sve je to sklonjeno i safovi/redovi su se oformili i popunili sa ljudima koji su bili tu u dzamiji. Nije postojao nikakav VIP saf na Bajram namazu!
Nije tacno da nije postojala VIP zona! Ko je imao Moja TV mogao je vratiti snimak i ja imam Moja TV i vracao sam tek juce kad je ovo izaslo u javnost jer sam ja klanjao u svojoj mahalskoj džamiji pa naravno kao i vecina nisam gledao direktno. Prenos je poceo u 6:00 i vec tad u prvom safu je bio Izetbegovi, Novalic... i još 2 3 safa iza njih su bila prazna. Možda je prije toga održan neki performans sa medreslijama ali iako jeste u sta sumnjam, dakle u 6:00 su se mogli konopci i stubići skloniti a ne kad su se VIP-ovci smjestili i popunili ta 3 4 safa pred sami bajram namaz.

Što je još gore, opet napominjem ko je imao Moja TV mogao je vratiti snimak i vidjeti da je od samog pocetka postojao covjek "vratar" koji je sjedio izmedju dva stubica izmedju kojih nije bilo konopca tj na ulazu u VIP zonu i to je sjedio okrenut prema vratima odnosno ledjima prema mihrabu sto je jako ružno bilo za vidjeti da neko tako sjedi u džamiji a njegov zadatak je bio da gleda ko dolazi prema VIP zoni i ne samo da ga propusti nego i da ustane, da se rukuje, potapše po ledjima i da mu pokaže gdje ce da sjedne u koji prvi, drugi, trci ili cetvrti VIP saf i on se opet vrati i sjedne na "kapiju" tako okrenut prema vratima a guzicom prema Kibli. Ocito da je imao u glavi naucen spisak ljudi koje treba propustiti a koje zadržati medji boranijom! Covjek je pedesetih godina prosjed. Mislim toliko ofirno i toliko žalosno i toliko bezobrazno da nemem rijeci :!:

I molim ove SDA-ovce da mi ne vrijedjaju inteligenciju, da me ne prave budalom objasnjavajuci kako je mlijeko crno a ja svojim ocima vidim da je bijelo! :twisted: :oops:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#30 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by mali jomu »

bumerangss wrote:
MUNAFIK wrote: Nije bilo nikakvih VIP safova... Nakon Sabah namaza koji se klanjao dosta prije Bajrama bio je organizovan program i neki vid manifestacije koja se prenosi na TV-u... Da bi se protokol poštovao ostavljena su 3-4 metra u prvim redovima da se mogu gosti i ucesnici bez guranja smjestiti.

Prije pocetka Bajram namaza sve je to sklonjeno i safovi/redovi su se oformili i popunili sa ljudima koji su bili tu u dzamiji. Nije postojao nikakav VIP saf na Bajram namazu!
Nije tacno da nije postojala VIP zona! Ko je imao Moja TV mogao je vratiti snimak i ja imam Moja TV i vracao sam tek juce kad je ovo izaslo u javnost jer sam ja klanjao u svojoj mahalskoj džamiji pa naravno kao i vecina nisam gledao direktno. Prenos je poceo u 6:00 i vec tad u prvom safu je bio Izetbegovi, Novalic... i još 2 3 safa iza njih su bila prazna. Možda je prije toga održan neki performans sa medreslijama ali iako jeste u sta sumnjam, dakle u 6:00 su se mogli konopci i stubići skloniti a ne kad su se VIP-ovci smjestili i popunili ta 3 4 safa pred sami bajram namaz.

Što je još gore, opet napominjem ko je imao Moja TV mogao je vratiti snimak i vidjeti da je od samog pocetka postojao covjek "vratar" koji je sjedio izmedju dva stubica izmedju kojih nije bilo konopca tj na ulazu u VIP zonu i to je sjedio okrenut prema vratima odnosno ledjima prema mihrabu sto je jako ružno bilo za vidjeti da neko tako sjedi u džamiji a njegov zadatak je bio da gleda ko dolazi prema VIP zoni i ne samo da ga propusti nego i da ustane, da se rukuje, potapše po ledjima i da mu pokaže gdje ce da sjedne u koji prvi, drugi, trci ili cetvrti VIP saf i on se opet vrati i sjedne na "kapiju" tako okrenut prema vratima a guzicom prema Kibli. Ocito da je imao u glavi naucen spisak ljudi koje treba propustiti a koje zadržati medji boranijom! Covjek je pedesetih godina prosjed. Mislim toliko ofirno i toliko žalosno i toliko bezobrazno da nemem rijeci :!:

I molim ove SDA-ovce da mi ne vrijedjaju inteligenciju, da me ne prave budalom objasnjavajuci kako je mlijeko crno a ja svojim ocima vidim da je bijelo! :twisted: :oops:


.....tako to i treba, ko je god neko i nesto ti idu naprijed, svi ostali idu iza :thumbup:
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#31 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by yasaq »

mali jomu wrote:
bumerangss wrote:
MUNAFIK wrote: Nije bilo nikakvih VIP safova... Nakon Sabah namaza koji se klanjao dosta prije Bajrama bio je organizovan program i neki vid manifestacije koja se prenosi na TV-u... Da bi se protokol poštovao ostavljena su 3-4 metra u prvim redovima da se mogu gosti i ucesnici bez guranja smjestiti.

Prije pocetka Bajram namaza sve je to sklonjeno i safovi/redovi su se oformili i popunili sa ljudima koji su bili tu u dzamiji. Nije postojao nikakav VIP saf na Bajram namazu!
Nije tacno da nije postojala VIP zona! Ko je imao Moja TV mogao je vratiti snimak i ja imam Moja TV i vracao sam tek juce kad je ovo izaslo u javnost jer sam ja klanjao u svojoj mahalskoj džamiji pa naravno kao i vecina nisam gledao direktno. Prenos je poceo u 6:00 i vec tad u prvom safu je bio Izetbegovi, Novalic... i još 2 3 safa iza njih su bila prazna. Možda je prije toga održan neki performans sa medreslijama ali iako jeste u sta sumnjam, dakle u 6:00 su se mogli konopci i stubići skloniti a ne kad su se VIP-ovci smjestili i popunili ta 3 4 safa pred sami bajram namaz.

Što je još gore, opet napominjem ko je imao Moja TV mogao je vratiti snimak i vidjeti da je od samog pocetka postojao covjek "vratar" koji je sjedio izmedju dva stubica izmedju kojih nije bilo konopca tj na ulazu u VIP zonu i to je sjedio okrenut prema vratima odnosno ledjima prema mihrabu sto je jako ružno bilo za vidjeti da neko tako sjedi u džamiji a njegov zadatak je bio da gleda ko dolazi prema VIP zoni i ne samo da ga propusti nego i da ustane, da se rukuje, potapše po ledjima i da mu pokaže gdje ce da sjedne u koji prvi, drugi, trci ili cetvrti VIP saf i on se opet vrati i sjedne na "kapiju" tako okrenut prema vratima a guzicom prema Kibli. Ocito da je imao u glavi naucen spisak ljudi koje treba propustiti a koje zadržati medji boranijom! Covjek je pedesetih godina prosjed. Mislim toliko ofirno i toliko žalosno i toliko bezobrazno da nemem rijeci :!:

I molim ove SDA-ovce da mi ne vrijedjaju inteligenciju, da me ne prave budalom objasnjavajuci kako je mlijeko crno a ja svojim ocima vidim da je bijelo! :twisted: :oops:


.....tako to i treba, ko je god neko i nesto ti idu naprijed, svi ostali idu iza :thumbup:
da se radi o vjerskim autoritetima a ne političkim.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#32 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by mali jomu »

yasaq wrote:
mali jomu wrote:

.....tako to i treba, ko je god neko i nesto ti idu naprijed, svi ostali idu iza :thumbup:
da se radi o vjerskim autoritetima a ne političkim.

Cim je neko zovnut od strane vjerskog autoriteta, bez obzira ko je zovnut...... taj ide naprijed.

Niko ne moze sam sebe pozvat...... svako mora biti pozvan od vjerskog autoriteta da bi prosao naprijed, svi nepozvani idu nazad.
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#33 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by fidoremilienko »

Ma sve su to ista vnago od vrha IZ do vrha PZ.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#34 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by mali jomu »

fidoremilienko wrote: Ma sve su to ista vnago od vrha IZ do vrha PZ.

Ocito da nisi pozvan........ :lol:
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#35 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by yasaq »

mali jomu wrote:
yasaq wrote:
mali jomu wrote:

.....tako to i treba, ko je god neko i nesto ti idu naprijed, svi ostali idu iza :thumbup:
da se radi o vjerskim autoritetima a ne političkim.

Cim je neko zovnut od strane vjerskog autoriteta, bez obzira ko je zovnut...... taj ide naprijed.

Niko ne moze sam sebe pozvat...... svako mora biti pozvan od vjerskog autoriteta da bi prosao naprijed, svi nepozvani idu nazad.
Čekaj bolan nije ovo "Moj ummete" nego džamija !
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#36 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by mali jomu »

yasaq wrote:

Čekaj bolan nije ovo "Moj ummete" nego džamija !

Cekaj ba ti, ako te nema na papiricu ides iza. :)
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#37 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by fidoremilienko »

mali jomu wrote:
fidoremilienko wrote: Ma sve su to ista vnago od vrha IZ do vrha PZ.

Ocito da nisi pozvan........ :lol:
Stid bi me bilo sjediti u VIP u dzamiji :D

ali posto vi obraza nemate tako vam je :)
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#38 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by mali jomu »

fidoremilienko wrote:
mali jomu wrote:
fidoremilienko wrote: Ma sve su to ista vnago od vrha IZ do vrha PZ.

Ocito da nisi pozvan........ :lol:
Stid bi me bilo sjediti u VIP u dzamiji :D

ali posto vi obraza nemate tako vam je :)

..... nista to ne prolazi osim papirica :lol:
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#39 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by yasaq »

mali jomu wrote:
yasaq wrote:

Čekaj bolan nije ovo "Moj ummete" nego džamija !

Cekaj ba ti, ako te nema na papiricu ides iza. :)
u džamiju se niko ne poziva osim mujezina koji poziva i obavještava vjernike na vrijeme namaza. Nema VIP-ova i nema ograda u džamijama svi su iza imama i .
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#40 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by mali jomu »

yasaq wrote:
u džamiju se niko ne poziva osim mujezina koji poziva vjernike na namaz. Nema VIP-ova i nema ograda u džamijama svi su iza imama i .
Napokon je nesto napisano......

Ovo je Bajram, nije Farz :)


Svecana manifestacija u Centralnoj Dzamiji sa svim trenutno istaknutim ljudima...... koji su pozvani i kojima je trenutno dodjeljeno mjesto u Dzamiji.

Tako to ide....... :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#41 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by agent_zero »

IZ već odavno (tačnije punih 27 godina) nije IZ u pravom smislu svog postojanja i značenja. Radi se o vjerskoj zajednici samo jedne stranke, tako da ovo što se desilo ne treba nikog čuditi.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#42 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by mali jomu »

agent_zero wrote: IZ već odavno (tačnije punih 27 godina) nije IZ u pravom smislu svog postojanja i značenja. Radi se o vjerskoj zajednici samo jedne stranke, tako da ovo što se desilo ne treba nikog čuditi.
Kakva je takva je..... najbolja mi je :lol:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#43 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by DaysleepeR »

e kuku majko šta vam smetljar Bakir napravi i od vjere i od države... klošarski pristup u svemu

ja sam lično klanjao Bajram namaz svojevremeno u istoj džamiji ko Alija rahmetli i nikakvih traka niti vip prostora nije bilo

(džamija Čekaluša na Điđikovcu)

kad bi Alija ušao, narod ga je sam pustio da prođe naprijed, klanjao je pored njega ko je htio

i sa namaza je izlazio kao i svaki drugi čovjek
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#44 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by yasaq »

Meni je samo žao što su ljudi ovce i što nisu kad su vidjeli ogradu pobunili se ili jednostavno napustili džamiju ! Ali gdje češ šta reći, samo šuti i trpi !
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#45 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by yasaq »

DaysleepeR wrote:e kuku majko šta vam smetljar Bakir napravi i od vjere i od države... klošarski pristup u svemu

ja sam lično klanjao Bajram namaz svojevremeno u istoj džamiji ko Alija rahmetli i nikakvih traka niti vip prostora nije bilo

(džamija Čekaluša na Điđikovcu)

kad bi Alija ušao, narod ga je sam pustio da prođe naprijed, klanjao je pored njega ko je htio

i sa namaza je izlazio kao i svaki drugi čovjek
Izrod, ništa od svog starog nije naučio
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#46 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by mali jomu »

DaysleepeR wrote: e kuku majko šta vam smetljar Bakir napravi i od vjere i od države... klošarski pristup u svemu

ja sam lično klanjao Bajram namaz svojevremeno u istoj džamiji ko Alija rahmetli i nikakvih traka niti vip prostora nije bilo

(džamija Čekaluša na Điđikovcu)

kad bi Alija ušao, narod ga je sam pustio da prođe naprijed, klanjao je pored njega ko je htio

i sa namaza je izlazio kao i svaki drugi čovjek

Jedan covjek ne cini narod, vec narod cini ljude...... i covjeka

Kakav narod takvi i ljudi...... i covjek........ to kao tebe nema tu :lol:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#47 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by mali jomu »

yasaq wrote:Meni je samo žao što su ljudi ovce i što nisu kad su vidjeli ogradu pobunili se ili jednostavno napustili džamiju ! Ali gdje češ šta reći, samo šuti i trpi !

..... tako to ide, suti i trpi :lol:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#48 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by mali jomu »

yasaq wrote:
Izrod, ništa od svog starog nije naučio

Sta ces, svi su naucili samo on nije :lol:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#49 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by DaysleepeR »

mali jomu wrote:
DaysleepeR wrote: e kuku majko šta vam smetljar Bakir napravi i od vjere i od države... klošarski pristup u svemu

ja sam lično klanjao Bajram namaz svojevremeno u istoj džamiji ko Alija rahmetli i nikakvih traka niti vip prostora nije bilo

(džamija Čekaluša na Điđikovcu)

kad bi Alija ušao, narod ga je sam pustio da prođe naprijed, klanjao je pored njega ko je htio

i sa namaza je izlazio kao i svaki drugi čovjek

Jedan covjek ne cini narod, vec narod cini ljude...... i covjeka

Kakav narod takvi i ljudi...... i covjek........ to kao tebe nema tu :lol:
obraćam se ljudima koji ovdje brane ovu praksu
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#50 Re: VIP saffovi u Begovoj džamiji - Bajram 2017

Post by mali jomu »

DaysleepeR wrote:
obraćam se ljudima koji ovdje brane ovu praksu
Tako to svugdje ide....... u objektima kao sto je Begova Dzamija :)
Post Reply