VILSONOVO ŠETALIŠTE

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
ljekar
Posts: 108
Joined: 20/07/2010 15:01

#151 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by ljekar »

opoet kante plivaju :x
erx
Posts: 107
Joined: 06/08/2007 17:27

#152 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by erx »

Treba pocet kaznjavat vlasnike pasa, koji ne ciste za istim... Dionica od Malte do ALU gdje god na travu pogledas vnogo. :-)
ljeljenca
Posts: 87
Joined: 23/10/2009 01:58

#153 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by ljeljenca »

zna li ko sta se gradi na Vilsonovom iza Importanea tj. "Smrdanea" ?
Islamovic
Posts: 58
Joined: 04/03/2010 09:24
Location: Hrasno
Contact:

#154 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Islamovic »

Men' se cini neka ambasada :-?
User avatar
Zena_drugog_sistema
Posts: 5572
Joined: 08/09/2010 04:28
Location: Moj grad,moj klub

#155 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Zena_drugog_sistema »

jes' jes' ambasada..i to turska cini mi se..ili tako nest...grade je godinama xd
Last edited by Zena_drugog_sistema on 15/09/2010 18:42, edited 1 time in total.
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#156 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Toto »

Zena_drugog_sistema wrote:jes' jes' amdbasada..i to turska cini mi se..ili tako nest...grade je godinama xd
sad ce to Tadic pogurat da turci zavrse
User avatar
Zena_drugog_sistema
Posts: 5572
Joined: 08/09/2010 04:28
Location: Moj grad,moj klub

#157 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Zena_drugog_sistema »

hahahah..

ma samo gluposti neke grade..da oce sta pametno napraviti xd
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#158 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by van Basten »

da, za braću turke se k'o fol mjenjao i regulacioni plan, jer prijašnji nije dozvoljavao na Vilsonovom spratnost veću od 2 + prizemlje. Tada se digla dreka kako se to treba proširiti jer je turcima malo to, treba im 4+prizemlje minimum i sl... uglavnom, uzimajući na foru empatije regulacioni plan se mijenja, spratnost raste, od tada je prošlo 5-6 godina, turska ambasada do prije neki dan nije mrdnula od tog doba, ali smo zato dobili Importane sa nešto više od 2+ prizemlje sprata i odgovor ko se krio iza dreke o sabraći i sl
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#159 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by mrtva kokoš »

da li neko zna zbog cega turska ambasada i dalje stoji na stand by-u...
importane je zacas skovan, kao i one poslovne zgrade nize importanea, a one kao nisu u sklopu vilsonovog
setalista za njih ne vrijedi tzv regulacioni plan. :-)

ko je osporio gradnju turske ambasade iz kojih razloga, prica o spratnosti je nebuloza...
nedavni dogadjaji u libiji su zaista pokazali da su nam turci jedni od najvecih prijatelja i da je stvarno
bruka svakoga ko je stajao iza jedne takve odluke a i na kraju je bruka i drzave BiH.
User avatar
crno_sa_zlatnim
Posts: 279
Joined: 15/01/2011 23:20

#160 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by crno_sa_zlatnim »

Poslije izgradnje Raiffaisen banke cija je spratnost veca u odnosu na ambasadu stalo se sa izgradnjom.
Ponosan
Posts: 689
Joined: 26/02/2011 14:09

#161 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Ponosan »

Splinter wrote:da li neko zna zbog cega turska ambasada i dalje stoji na stand by-u...
importane je zacas skovan, kao i one poslovne zgrade nize importanea, a one kao nisu u sklopu vilsonovog
setalista za njih ne vrijedi tzv regulacioni plan. :-)

ko je osporio gradnju turske ambasade iz kojih razloga, prica o spratnosti je nebuloza...
nedavni dogadjaji u libiji su zaista pokazali da su nam turci jedni od najvecih prijatelja i da je stvarno
bruka svakoga ko je stajao iza jedne takve odluke a i na kraju je bruka i drzave BiH.
Nije vise do nas! Turci su dobili sve dozvole za ambasadu od nasih vlasti! Ne znam sta cekaju,vjerovatno su u pitanju pare koje im fale..ali je onako bas ruglo u sred Vilsonovog...nadam se da ce se ambasada uskoro privesti kraju,ali sam cuo da su se turci naljutili sto smo odugovlacili sa izdavanjem dozvole,pa se valjda zainatili,i namjerno nece da zavrse objekat..
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#162 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by HaHaHa2 »

Zadnjih par dana primjetio sam da nema parkiranih vozila u Vilsu od mosta na Malti prema onoj djigeri od Atile.Ima li ko kakav info...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#163 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by StupskaBitanga »

da li je nedeljom citav dan je zabranjen promet motornim vozilima
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#164 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by ganjeta »

Jeste.Subotom,nedeljom i radnim danima od 17-24h
User avatar
ismar92
Posts: 211
Joined: 21/01/2010 18:58
Location: Soba!

#165 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by ismar92 »

HaHaHa2 wrote:Zadnjih par dana primjetio sam da nema parkiranih vozila u Vilsu od mosta na Malti prema onoj djigeri od Atile.Ima li ko kakav info...
ima onaj jedan most se pravi/popravlja, prije nego što se udje u vils, al ne odma taj nego iza onaj, tamo iza robota, nez kako se zove mjesto, al uglavnom se pravi jedan most blizum vilsa xD
User avatar
Gny. Sgt. Hartman
Posts: 79
Joined: 10/06/2006 23:40
Location: Sarajevo

#166 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Gny. Sgt. Hartman »

Ne znam da li ste u toku sa planskom dokumentacijom za potez uz vilsonovo setaliste. Potez uz vilsonovo i ulice zmaja od bosne ce biti potpuno izgrađen, poslovnim objektima, ambasadama. Neki od objekata su izgrađeni, neki se nadziru, a neki tek treba da niknu. Vilsonovo ce u sustini ostati isto, ali se propustila sansa, da se dobije jedan veci park ili slobodan prostor. Naravno da nam treba veca i gusca izgrađenost, ali nikako na ovaj nacin i nikako na vilsonovom.

Nevjerovatno je da vlasti nisu planirale niti jedan slobodan prostor u gradu, od rata na ovamo. Građani se tjeraju na ulicu i tranzitni karakter prostora, bez mogucnoscu okupljanja i zadrzavanja, sto mozemo dovest u vezu sa tada aktuelnim politikama. Pogledajte kako mali "trg" ispred BBI-ja zivi, i kako se sve i na koje nacine koristi i mozete osjetiti nevjerovatnu potrebu grada za vecim slobodnim prostorom..

Postavljam pitanje odgovornosti "nove"vlasti da spasi ono sto se moze spasiti i zautavi unistavanje grada. Neka donesu nove regulacione planove, koje nece raditi nesposobni zavod za planiranje, nego ce biti predmet jacih međunarodnih natjecaja.
flyawayll
Posts: 211
Joined: 16/05/2011 22:17

#167 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by flyawayll »

Sta fali, nestat ce vnogo za par dana :D
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#168 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Control panel »

Jeste li upratili da Koldzo hoce da od vilsonovog napravi skoro pa pijacu. bilo je po novinama ovih dana i ima neka javna rasprava na tu odluku koju trebaju da donesu.

http://www.novosarajevo.ba/stream/article.php?pid=2010
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#169 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by suncica24 »

Control panel wrote:Jeste li upratili da Koldzo hoce da od vilsonovog napravi skoro pa pijacu. bilo je po novinama ovih dana i ima neka javna rasprava na tu odluku koju trebaju da donesu.

http://www.novosarajevo.ba/stream/article.php?pid=2010
I ovako je u ljetnom periodu "unisteno" raznoraznim vasarskim ponudama, sad jos samo treba da to i ozvanici... strasno :roll:
Ovdje treba dobro zapeti i ne dati da se od Vilsa pravi Ferhadija (u njenom najgorem obliku). To je jedino zeleno tkivo grada i rekreacijska zona, to treba da mu i ostane funkcija. Ostalo ne dolazi u obzir (koliko god da je to u Koldzinom finansijskom interesu)!
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#170 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Control panel »

suncica24 wrote:
Control panel wrote:Jeste li upratili da Koldzo hoce da od vilsonovog napravi skoro pa pijacu. bilo je po novinama ovih dana i ima neka javna rasprava na tu odluku koju trebaju da donesu.

http://www.novosarajevo.ba/stream/article.php?pid=2010
I ovako je u ljetnom periodu "unisteno" raznoraznim vasarskim ponudama, sad jos samo treba da to i ozvanici... strasno :roll:
Ovdje treba dobro zapeti i ne dati da se od Vilsa pravi Ferhadija (u njenom najgorem obliku). To je jedino zeleno tkivo grada i rekreacijska zona, to treba da mu i ostane funkcija. Ostalo ne dolazi u obzir (koliko god da je to u Koldzinom finansijskom interesu)!
taman kad covjek pomisli da su stali sa unistavanjem vilsonovog i da ne moze gore, a onda se pojave neki koji nas sokiraju sa najnovijom idejom.
ja kao stanovnik NS, i neko ko je skoro svako popodne iza 17 tamo, ostro se protivim daljem narusavanju i urbicidu vilsa. zelim da to pored ferhadije bude jos jedna pjesacka zona u kojoj covjek, koliko koliko, moze biti izolovan od saobracaja i prosetati sa svojom porodicom.
bogami mu necemo dozvoliti.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10978
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#171 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Prpa.ba »

Umjesto da se prodaja i ciganija po Vilsonovom setalistu zabrani i da policija rastjera ulicne prodavace i iznajmljivace koji na pojedinim dijelovima Vilsonovog onemogucavaju normalno kretanje kada je guzva, oni ga legalizuju. :-) Nekako bi se i par kospicara i istrpilo kada se ne bi govorilo o kafanama koje ce odmah privuci kockaste glave i eto jos vecih belaja na Setalistu. Pratiti cu raspravu po ovom pitanju. Koliko znam, opcinsko vijece je pod kontrolom SDP-a, pa neka im je u pamet kad budu ubijali jedini normalan dio grada, a po prijedlogu Platformaskih kolega iz SDA.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#172 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by poznanik »

Prpa.ba wrote:...Pratiti cu raspravu po ovom pitanju. Koliko znam, opcinsko vijece je pod kontrolom SDP-a, pa neka im je u pamet kad budu ubijali jedini normalan dio grada, a po prijedlogu Platformaskih kolega iz SDA.
U Novom Sarajevu (uglavnom) vedri i oblači načelnik Koldžo, što znači - prioritet za njegov sopstveni i SDA interes
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#173 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Control panel »

cuo sam da je na javnoj raspravi na zborovima gradjana dozivio debakl. raja odluku i tu ideju nabila nogom. :-)
User avatar
wall3
Posts: 165
Joined: 15/06/2011 10:21

#174 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by wall3 »

Control panel wrote:Jeste li upratili da Koldzo hoce da od vilsonovog napravi skoro pa pijacu. bilo je po novinama ovih dana i ima neka javna rasprava na tu odluku koju trebaju da donesu.

http://www.novosarajevo.ba/stream/article.php?pid=2010
Jedva čekam da vilsonovo postane normalno šetalište, a ne sumorna šuma uz neki auto ili bicikl.

Naprijed Koldžo! :thumbup:
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#175 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by suncica24 »

wall3 wrote:
Control panel wrote:Jeste li upratili da Koldzo hoce da od vilsonovog napravi skoro pa pijacu. bilo je po novinama ovih dana i ima neka javna rasprava na tu odluku koju trebaju da donesu.

http://www.novosarajevo.ba/stream/article.php?pid=2010
Jedva čekam da vilsonovo postane normalno šetalište, a ne sumorna šuma uz neki auto ili bicikl.

Naprijed Koldžo! :thumbup:
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Kad si ti to set'o Vilsom... 95? :-)

PS: Pozdravi nacelnika ako ga kad vidis dalje od ......., pardon dzepa :D u kojem mu obitavas :D
Post Reply