VILSONOVO ŠETALIŠTE

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#1 VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by munevera44 »

...
Last edited by munevera44 on 04/10/2008 18:50, edited 1 time in total.
Zidane
Posts: 43
Joined: 21/06/2008 10:47
Location: S.

#2 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Zidane »

vesna55 wrote:Dokopala se ja bicikla pa ga koristim 2oo%. Vozeći bicikl stigla i do Vilsonovog.
Uvjerena sam da u cijeloj Evropi nema takvog mjesta za pješake, šetače,rolere i bicikliste. Samo mi je žao što tim dijelom Sarajeva nisam prošla u vrijeme kad cvjetaju lipe. Što bi naš narod rekao raj na zemlji.
Neznam kako je to šetalište izgledalo prije načula sam da se neki dijelovi popločavaju i popravljaju.
A ima u jednom dijelu šetališta dosta stare ograde. Mislim da je to neka firma. Klupe će biti napravljene kad tad, popločat će se staza za šetanje, ali mi je upala u oko ta stara ograda. Bila bi velika šteta da i nju maknu.
Zato pitam forumaše kakvi su planovi obnove popravka i rekonstrukcije cijelog šetališta. A posebno me zanima šta će biti sa tom prelijepom ogradom.
Jesi li ti Vesna 1955 godiste?
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#3 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by b@tto »

Zidane wrote:
vesna55 wrote:Dokopala se ja bicikla pa ga koristim 2oo%. Vozeći bicikl stigla i do Vilsonovog.
Uvjerena sam da u cijeloj Evropi nema takvog mjesta za pješake, šetače,rolere i bicikliste. Samo mi je žao što tim dijelom Sarajeva nisam prošla u vrijeme kad cvjetaju lipe. Što bi naš narod rekao raj na zemlji.
Neznam kako je to šetalište izgledalo prije načula sam da se neki dijelovi popločavaju i popravljaju.
A ima u jednom dijelu šetališta dosta stare ograde. Mislim da je to neka firma. Klupe će biti napravljene kad tad, popločat će se staza za šetanje, ali mi je upala u oko ta stara ograda. Bila bi velika šteta da i nju maknu.
Zato pitam forumaše kakvi su planovi obnove popravka i rekonstrukcije cijelog šetališta. A posebno me zanima šta će biti sa tom prelijepom ogradom.
Jesi li ti Vesna 1955 godiste?
red bi bio da si pitao jeste li vi vesna 1955. godište.
Maja_XXX
Posts: 255
Joined: 09/03/2005 21:04
Location: Sarajevo

#4 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Maja_XXX »

Ne pretjeruj. Vilsonove jeste jedina oaza u Sarajevu (pritom ne mislim na Vrelo Bosne) ali nema koji grad u regiji, da ne pricam u Europi nema takve dijelove grada, samo nekoliko puta vece i ljepse uredjene...Dovoljno je da odes do Banja Luke a kakvo je stanje o ostalim zemlajam ne treba ni naglasavati...
O da, i da ne izbacuju onoliko fekalija u Miljacku koja na mahove uzasno smrdi bilo bi jos ljepse...
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#5 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by roki »

ko to tamo izbacje fekalije? :shock:
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#6 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by homo_sapiens »

U Vilsonovom se ovih dana nazire jedan novi objekt - veoma prostran javni WC.
Lociran je u zaledju Drvne-tehnicke skole, mnogo blize Sumaprojektu i sjedistu RAK (ne znam da li je jos uvijek). "Grubi" gradjevinski radovi su pri kraju, medjutim, ostaje finalizacija, instalacija opreme, tako da ne vjerujem da ce biti u funkciji dok traje ljeto.
Ideja za pohvalu, nema sta !
Ali . . .
U neposrednoj blizini, tacnije u travnjaku Drvne-Tehnicke skole, planirana je, i nedavno zapoceta, izgradnja ljetne baste. Ne znam ko je investitor, ali znam da je ideja i inicijativa za otvaranje nekoliko ljetnih basti u Vilsonovom stara nekoliko mjeseci. I to je za pohvalu, jer se zaista osjeti potreba za odmorom, kaficom, hladnim picem...
Jedino sto mi sve vrijeme stvara zabunu je neposredna blizina javnog WC i ljetne baste. Koincidencija, ili sta vec, spojeno ugodno s korisnim. Jos kad bi koriscenje javnog WC bila naplacivana :D
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#7 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Skyfox »

Meni je Wils sad preko ljeta ODRON. Nemozes trepnut a da nekog ne zakacis, navecer se stalno okrecem da me nece sta pregazit... Brate prevelika koncentracija ljudi, i vise nije nikakav uzitak za setnju. Jos oni sto prodaju smokije i cockte :shock: fakat ruzna slika...

Do jeseni trazit alternativu za setanje...
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#8 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Luke Perry »

Maja_XXX wrote:Ne pretjeruj. Vilsonove jeste jedina oaza u Sarajevu (pritom ne mislim na Vrelo Bosne) ali nema koji grad u regiji, da ne pricam u Europi nema takve dijelove grada, samo nekoliko puta vece i ljepse uredjene...Dovoljno je da odes do Banja Luke a kakvo je stanje o ostalim zemlajam ne treba ni naglasavati...
O da, i da ne izbacuju onoliko fekalija u Miljacku koja na mahove uzasno smrdi bilo bi jos ljepse...
SA ne poznajem, ali BL poznajem i ako je tako kako kazes SA je u zescoj krizi :run:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4362
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#9 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Romeo 80 »

Maja_XXX wrote:Ne pretjeruj. Vilsonove jeste jedina oaza u Sarajevu (pritom ne mislim na Vrelo Bosne) ali nema koji grad u regiji, da ne pricam u Europi nema takve dijelove grada, samo nekoliko puta vece i ljepse uredjene...Dovoljno je da odes do Banja Luke a kakvo je stanje o ostalim zemlajam ne treba ni naglasavati...
O da, i da ne izbacuju onoliko fekalija u Miljacku koja na mahove uzasno smrdi bilo bi jos ljepse...
Banja Luka je predivna, ali ne kontam što ljudi misle da ima više zelenila od Sarajeva? :? Osim one aleje na ulasku u grad ostalo je sve prosjek.
Pa samo Vilsonovo ima više drveća od čitave Banja Luke.
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#10 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by slavkoimamodilera »

Romeo 80 wrote:Banja Luka je predivna, ali ne kontam što ljudi misle da ima više zelenila od Sarajeva? :? Osim one aleje na ulasku u grad ostalo je sve prosjek.
Pa samo Vilsonovo ima više drveća od čitave Banja Luke.
Ne lupetaj... BL je jedan od "najzelenijih" gradova bivse Yu... ispravnija bi ti recenica bila kad bi glasila: "u centru BL ima vise drveca nego u cijelom SA"... da ne spominjemo koliko je BL manja od SA...

Vilsonovo je grozno ljeti, samo cekam kad ce prvo kombinovano masovno petljanje i padanje biciklista, rolera i pjesaka "domino-style"....

Svejedno se volim provozat ponekad... bude finih zeMskinja na rolama... :D
User avatar
Romeo 80
Posts: 4362
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#11 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Romeo 80 »

slavkoimamodilera wrote:
Romeo 80 wrote:Banja Luka je predivna, ali ne kontam što ljudi misle da ima više zelenila od Sarajeva? :? Osim one aleje na ulasku u grad ostalo je sve prosjek.
Pa samo Vilsonovo ima više drveća od čitave Banja Luke.
Ne lupetaj... BL je jedan od "najzelenijih" gradova bivse Yu... ispravnija bi ti recenica bila kad bi glasila: "u centru BL ima vise drveca nego u cijelom SA"... da ne spominjemo koliko je BL manja od SA...

Vilsonovo je grozno ljeti, samo cekam kad ce prvo kombinovano masovno petljanje i padanje biciklista, rolera i pjesaka "domino-style"....

Svejedno se volim provozat ponekad... bude finih zeMskinja na rolama... :D
Ne lupetaj ti! Jesi li ikada bio u Banja Luci? Da, Banja Luka je dosta manja od Sarajeva, ali ja nisam ni mislio na proporcionalnost već ukupnu količinu zelenila ta dva grada. Ispade da Banja Luka ima više zelenila od Sarajeva što je glupost. Pa ljudi moji, samo Vilsonovo je koliko ono, oko 2 km dugačko! Da ne govorimo o ostalim parkovima... :-)
Za ovo u vezi Vilsonovog i gužve se apsolutno slažem. Postalo je totalna ludnica i kad sam na biciklu zaobilazim ga pa idem preko Grbavice ili pored Maršalke jer ne želim pokupiti nečije dijete... :roll:
User avatar
upravnik
Posts: 457
Joined: 05/04/2008 15:25
Location: Katanga
Contact:

#12 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by upravnik »

vesna55 wrote:Uvjerena sam da u cijeloj Evropi nema takvog mjesta za pješake, šetače,rolere i bicikliste.
@vesna55 dobro si me nasmijala :-D :-D :-D
plaćam piće
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#13 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Comrad »

Ma o kojim parkovima i drvecu vi pricate, sve ga je manje i manje. Imate google earth, pogledajte samo susjedne glavne gradove, zg i bg. Dalje ne bih isao.

I kakvo je to setaliste, kada vise vremena automobili provedu na njemu nego ljudi. :shock:

Sad kad skontam, pa to i nema nigdje u Evropi. :D
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#14 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by slavkoimamodilera »

Romeo 80 wrote:Ne lupetaj ti! Jesi li ikada bio u Banja Luci?
Da, jesam, vise puta, proveo po nekoliko dana... ti i ja onda izgleda ne pricamo o istoj Banjaluci... mozda ima neka druga? :-)
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#15 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by homo_sapiens »

edit - brisan post
Last edited by homo_sapiens on 05/08/2008 01:35, edited 1 time in total.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#16 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by d2 »

Skyfox wrote:Meni je Wils sad preko ljeta ODRON. Nemozes trepnut a da nekog ne zakacis, navecer se stalno okrecem da me nece sta pregazit... Brate prevelika koncentracija ljudi, i vise nije nikakav uzitak za setnju. Jos oni sto prodaju smokije i cockte :shock: fakat ruzna slika...

Do jeseni trazit alternativu za setanje...
tacno ali po meni to samo govori koliki je zapravo manjak takvih povrsina jer se svi sjate na vils... da ima vise prostora za takve aktivnosti sigurno bi i vils malo odmorio od navale... po meni su prilican problem momcici koji se foliraju pred curicama pa budalesu po vilsu, voze brzo, na zadnjem i tako... prijatelj je nedavno naletio na jednog od njih i slomio ruku...
User avatar
Panthera
Posts: 411
Joined: 02/07/2008 00:10

#17 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Panthera »

d2 wrote:
Skyfox wrote:Meni je Wils sad preko ljeta ODRON. Nemozes trepnut a da nekog ne zakacis, navecer se stalno okrecem da me nece sta pregazit... Brate prevelika koncentracija ljudi, i vise nije nikakav uzitak za setnju. Jos oni sto prodaju smokije i cockte :shock: fakat ruzna slika...

Do jeseni trazit alternativu za setanje...
tacno ali po meni to samo govori koliki je zapravo manjak takvih povrsina jer se svi sjate na vils... da ima vise prostora za takve aktivnosti sigurno bi i vils malo odmorio od navale... po meni su prilican problem momcici koji se foliraju pred curicama pa budalesu po vilsu, voze brzo, na zadnjem i tako... prijatelj je nedavno naletio na jednog od njih i slomio ruku...
ja samo cekam kad ce pocet palit rostilje po wilsu..balavci na skuterim uveli anarhiju, isto mad max...a pusaci napusili ko u kafani...hebo wils..Vesna 55' upravu si ti , 'vakog u hevropi nije bilo ni u doba hladnog rata :lol: :lol:
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#18 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by arze »

Sto to? Pa kod nas se je na utakmicama znao upalit rostilj kad je Celik drmao drzavom :-D
User avatar
upravnik
Posts: 457
Joined: 05/04/2008 15:25
Location: Katanga
Contact:

#19 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by upravnik »

arze wrote:Sto to? Pa kod nas se je na utakmicama znao upalit rostilj kad je Celik drmao drzavom :-D
"kod nas se je znao" - ovakvu jezičko-gramatičku vratolomiju i možeš očekivati samo od nekoga ko roštilja na utakmici. I to Čelikovoj. Avaj, avaj... :D
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#20 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by munevera44 »

...
Last edited by munevera44 on 04/10/2008 18:51, edited 1 time in total.
User avatar
fishtrija
Posts: 796
Joined: 13/03/2006 19:16
Location: tamo odakle nisam mak'o...

#21 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by fishtrija »

b@tto wrote:
Zidane wrote:
vesna55 wrote:Dokopala se ja bicikla pa ga koristim 2oo%. Vozeći bicikl stigla i do Vilsonovog.
Uvjerena sam da u cijeloj Evropi nema takvog mjesta za pješake, šetače,rolere i bicikliste. Samo mi je žao što tim dijelom Sarajeva nisam prošla u vrijeme kad cvjetaju lipe. Što bi naš narod rekao raj na zemlji.
Neznam kako je to šetalište izgledalo prije načula sam da se neki dijelovi popločavaju i popravljaju.
A ima u jednom dijelu šetališta dosta stare ograde. Mislim da je to neka firma. Klupe će biti napravljene kad tad, popločat će se staza za šetanje, ali mi je upala u oko ta stara ograda. Bila bi velika šteta da i nju maknu.
Zato pitam forumaše kakvi su planovi obnove popravka i rekonstrukcije cijelog šetališta. A posebno me zanima šta će biti sa tom prelijepom ogradom.
Jesi li ti Vesna 1955 godiste?
red bi bio da si pitao jeste li vi vesna 1955. godište.
Red bi bio da se dama ne pita za godište nikako...
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#22 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by delightful »

i ova se tema zaputila na bez cenzure? :-)
User avatar
upravnik
Posts: 457
Joined: 05/04/2008 15:25
Location: Katanga
Contact:

#23 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by upravnik »

vesna55 wrote:
upravnik wrote:
vesna55 wrote:Uvjerena sam da u cijeloj Evropi nema takvog mjesta za pješake, šetače,rolere i bicikliste.
@vesna55 dobro si me nasmijala :-D :-D :-D
plaćam piće
Javno obećaš platit piće pa se ušutio.
Bio odsutan. Ponovo tu. Obećanje stoji.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#24 Nova trava u Vilsonovom šetalištu

Post by mIRCerka »

Sarajevo

U Vilsonovom šetalištu nema stanka, radnici Javnog komunalnog preduzeća Park od ranih jutarnjih sati počeli su postavljati busenje između saobraćajnice i pješačke staze, od mosta Hamdije Čemerlića do mosta Ars Aevi.
Završetak radova očekuje se u petak, a na ovome prostoru, kako je za naš portal kazao Osman Delić, direktor Parka biće postavljeno oko 4.000 metara kvadratnih umjetne trave.

Vrijednost radova iznosi oko 30.000 maraka.
(Sarajevo-x.com)
**********************************************************
ja kontala dilerski izvjestaj hahahaha
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#25 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Skyfox »

Javni toalet u Vilsonovom šetalištu jučer je svečano otvoren, čime je istovremeno ozvaničen završetak popločavanja i uređenja ovog šetališta. Gradnja javnog toaleta trajala je tri mjeseca, a finansirala ga je Gradska uprava sa 140.000 KM.
Image

http://www.nezavisne.com/sarajevo/vijes ... aolet.html

U vezi bodiranog - koliko ja vidim poplocali su samo od bivseg Bratstva i j. do viseceg mosta!!! I stvarno je ok ali definitivno nije zavrseno.
Jos sam primjetio da su srusili dosta starih lipa (vjerovatno su se osusile zbog neodrzavanja) ali zasad ih jos nisu zamjenili sadnicama...
Post Reply