VILSONOVO ŠETALIŠTE

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#126 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by high_volume »

Sve vrijeme, svakim mojim postom prigovarao sam na vožnju "pomahnitalih" biciklista, na njihovu drskost kojom, kroz svoju rekreaciju Vilsonovim šetalištem, ugrožavaju "druge pješake" u njihovoj rekreaciji (jer su, po definiciji, i biciklisti pješaci, ukoliko bicikl voze brzinom čovječijeg hoda). Nisam protiv vožnje biciklima normalnim, za pješake bezopasnim brzinama.

Ponavljam - Vilsono šetalište je pješačka zona u vrijeme zabrane za saobraćaj motornim vozilima, nije biciklistička staza. Ne razumijem kako niko ne može da shvati razliku :?
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#127 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by respo »

ne razumijem da ne mozes shvatiti razliku da od 17 nije odredjeno samo za tebe i tvoje dijete nego i za ostalih 400000 gradjana da se tom ulicom krece
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#128 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by sodom »

bez_ideje wrote:Ma ja i dodjem poslije 10-11,nevolja sto moram proci tuda ,kad krenem prema Darivi ....sva u goloj vodi budem od svoje zgrade do Suade,koncentracija da ne pokupim kakvo derle sto jurca na maksimumu.......lijepo odahnem kad izadjem na parking na marindvoru :mrgreen:
Al oko pola 12...milina......
ti si ta znači... :D
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#129 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by munevera44 »

Image

Uploaded with ImageShack.us


Velika aleja snimljeno jučer oko 17 h. Raj za bicikliste :dance:
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#130 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by sodom »

valja doguzeljat do aleje, svi smo mi biciklisti na vilsu :lol:

istina, na vilsu barem nema auta :sad:
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#131 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by bez_ideje »

sodom wrote:
bez_ideje wrote:Ma ja i dodjem poslije 10-11,nevolja sto moram proci tuda ,kad krenem prema Darivi ....sva u goloj vodi budem od svoje zgrade do Suade,koncentracija da ne pokupim kakvo derle sto jurca na maksimumu.......lijepo odahnem kad izadjem na parking na marindvoru :mrgreen:
Al oko pola 12...milina......
ti si ta znači... :D
koja,koja :mrgreen:
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#132 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by hakazvaka »

Skyfox wrote: Do jeseni trazit alternativu za setanje...
Dariva :thumbup:
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#133 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by sodom »

bez_ideje wrote:
sodom wrote:
bez_ideje wrote:Ma ja i dodjem poslije 10-11,nevolja sto moram proci tuda ,kad krenem prema Darivi ....sva u goloj vodi budem od svoje zgrade do Suade,koncentracija da ne pokupim kakvo derle sto jurca na maksimumu.......lijepo odahnem kad izadjem na parking na marindvoru :mrgreen:
Al oko pola 12...milina......
ti si ta znači... :D
koja,koja :mrgreen:
Ona što vazda bude osafunjana dok pedala :lol:
(samo tako nastavi, i iskoristi one česme na vlsonovom i pored bosmala da se još više zaliješ vodom, naravno nemoj nositi grudnjak :D )
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#134 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by respo »

hakazvaka wrote:
Skyfox wrote: Do jeseni trazit alternativu za setanje...
Dariva :thumbup:
to nije alternativa za setanja :D to je alternativa za nesto drugo :D
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#135 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by hakazvaka »

respo wrote:
hakazvaka wrote:
Skyfox wrote: Do jeseni trazit alternativu za setanje...
Dariva :thumbup:
to nije alternativa za setanja :D to je alternativa za nesto drugo :D
pa nisam ni mislio na setanje :D :D :D
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#136 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by nellington »

hakazvaka wrote: pa nisam ni mislio na setanje :D :D :D
Joj, đe ona šerijatska policija :evil:
paprica29
Posts: 321
Joined: 27/10/2003 00:00

#137 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by paprica29 »

high_volume wrote:Sve vrijeme, svakim mojim postom prigovarao sam na vožnju "pomahnitalih" biciklista, na njihovu drskost kojom, kroz svoju rekreaciju Vilsonovim šetalištem, ugrožavaju "druge pješake" u njihovoj rekreaciji (jer su, po definiciji, i biciklisti pješaci, ukoliko bicikl voze brzinom čovječijeg hoda). Nisam protiv vožnje biciklima normalnim, za pješake bezopasnim brzinama.

Ponavljam - Vilsono šetalište je pješačka zona u vrijeme zabrane za saobraćaj motornim vozilima, nije biciklistička staza. Ne razumijem kako niko ne može da shvati razliku :?
sve ih treba žiiiiik :D
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#138 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by hakazvaka »

high_volume wrote:Sve vrijeme, svakim mojim postom prigovarao sam na vožnju "pomahnitalih" biciklista, na njihovu drskost kojom, kroz svoju rekreaciju Vilsonovim šetalištem, ugrožavaju "druge pješake" u njihovoj rekreaciji (jer su, po definiciji, i biciklisti pješaci, ukoliko bicikl voze brzinom čovječijeg hoda). Nisam protiv vožnje biciklima normalnim, za pješake bezopasnim brzinama.

Ponavljam - Vilsono šetalište je pješačka zona u vrijeme zabrane za saobraćaj motornim vozilima, nije biciklistička staza. Ne razumijem kako niko ne može da shvati razliku :?
zar je iskljucivo pjesacka zona ?
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#139 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by holowey »

hakazvaka wrote:
high_volume wrote:Sve vrijeme, svakim mojim postom prigovarao sam na vožnju "pomahnitalih" biciklista, na njihovu drskost kojom, kroz svoju rekreaciju Vilsonovim šetalištem, ugrožavaju "druge pješake" u njihovoj rekreaciji (jer su, po definiciji, i biciklisti pješaci, ukoliko bicikl voze brzinom čovječijeg hoda). Nisam protiv vožnje biciklima normalnim, za pješake bezopasnim brzinama.

Ponavljam - Vilsono šetalište je pješačka zona u vrijeme zabrane za saobraćaj motornim vozilima, nije biciklistička staza. Ne razumijem kako niko ne može da shvati razliku :?
zar je iskljucivo pjesacka zona ?
cini mi se da nekidan kod muzeja vidjeh tablu na kojoj pise od 17 do 24 zabranjen saobracaj osim za bicikla... tako da bi valjda tu trebao biti kraj diskusije treba li biciklo na vilsonovom ili ne treba...
paprica29
Posts: 321
Joined: 27/10/2003 00:00

#140 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by paprica29 »

holowey wrote:
hakazvaka wrote:
high_volume wrote:Sve vrijeme, svakim mojim postom prigovarao sam na vožnju "pomahnitalih" biciklista, na njihovu drskost kojom, kroz svoju rekreaciju Vilsonovim šetalištem, ugrožavaju "druge pješake" u njihovoj rekreaciji (jer su, po definiciji, i biciklisti pješaci, ukoliko bicikl voze brzinom čovječijeg hoda). Nisam protiv vožnje biciklima normalnim, za pješake bezopasnim brzinama.

Ponavljam - Vilsono šetalište je pješačka zona u vrijeme zabrane za saobraćaj motornim vozilima, nije biciklistička staza. Ne razumijem kako niko ne može da shvati razliku :?
zar je iskljucivo pjesacka zona ?
cini mi se da nekidan kod muzeja vidjeh tablu na kojoj pise od 17 do 24 zabranjen saobracaj osim za bicikla... tako da bi valjda tu trebao biti kraj diskusije treba li biciklo na vilsonovom ili ne treba...
ja bih to zatvorio i za pješake i za bicikliste, i napravio azil za čopore pasa, pa da se ovi iz av-mau i njihovi simpatizeri mogu u miru i rahatluku preošetati i poigrati sa svojim ljubimcima
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#141 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by bpsang »

[quote="paprica29"][quote="holowey"][quote="hakazvaka"][quote="high_volume"]Sve vrijeme, svakim mojim postom prigovarao sam na vožnju "pomahnitalih" biciklista, na njihovu drskost kojom, kroz svoju rekreaciju Vilsonovim šetalištem, ugrožavaju "druge pješake" u njihovoj rekreaciji (jer su, po definiciji, i biciklisti pješaci, ukoliko bicikl voze brzinom čovječijeg hoda). Nisam protiv vožnje biciklima normalnim, za pješake bezopasnim brzinama.


Ja bi tu uveo AZIL Rostiljiadu( svakako ce za koju godinu trebati Azil da udjes u Vils )
pa da vidis kroz koju godinu kako ce mo sa druge strane cekati da dune sjeverac da omirisemo dim iz njihovih rostilja....

Trgnite se malo, ne dajte da nas svaki lokalni...uci njegovoj kulturi,Ako je Vils za sve neka bude za sve nas,ja jos u svojoj dugogodisnjoj istariji ne vidjeh da je biciklist ugrozio pjesaka, a bilo je i onih smjesnih situacija gdje pjesak glavom bez obzira spuca biciklistu....
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#142 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by high_volume »

100_KA wrote: Trgnite se malo, ne dajte da nas svaki lokalni...uci njegovoj kulturi,Ako je Vils za sve neka bude za sve nas,ja jos u svojoj dugogodisnjoj istariji ne vidjeh da je biciklist ugrozio pjesaka, a bilo je i onih smjesnih situacija gdje pjesak glavom bez obzira spuca biciklistu....
"dugogodišnji", nisi bio prisutan prošle godine kada je biciklist pokosio petogodišnju djevojčicu na njenom biciklu. Bilo krvi koja je ostala danima, tamo blizu česme. Hitna i policija. Biciklist pobjegao...
User avatar
kurty
Posts: 45056
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#143 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by kurty »

Jednom ili dva puta sam prosao Vilsonovim sa biciklom...


A de mi recite, jesul one silne djevojke na rolama problem pjesacima???
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#144 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by Cholina_Lokica »

kurty wrote:Jednom ili dva puta sam prosao Vilsonovim sa biciklom...


A de mi recite, jesul one silne djevojke na rolama problem pjesacima???
jok, one imaju plaho dupe :oops: :mrgreen:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#145 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by high_volume »

kurty wrote:Jednom ili dva puta sam prosao Vilsonovim sa biciklom...
A de mi recite, jesul one silne djevojke na rolama problem pjesacima???
Naravno da jesu, jurcanje i mahnitanje na rolama je takođe opasno po pješake kao i jurcanje biciklima.
User avatar
kurty
Posts: 45056
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#146 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by kurty »

high_volume wrote:
kurty wrote:Jednom ili dva puta sam prosao Vilsonovim sa biciklom...
A de mi recite, jesul one silne djevojke na rolama problem pjesacima???
Naravno da jesu, jurcanje i mahnitanje na rolama je takođe opasno po pješake kao i jurcanje biciklima.

OK... jer nisma naisao na post da je neko pricao o rolerima...
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#147 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by bez_ideje »

I Đogeri su opasni.....jurcaju,isrcavaju.....nikad ne znas hoce li naglo ubrzati tempo....jos kad prodju pored tebe,disu ko zvjeri na umoru ili te poprskaju znojem.....brrrrrr.
:skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka:
User avatar
kkbosna_90
Posts: 147
Joined: 20/05/2008 01:23
Location: Sarajevo

#148 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by kkbosna_90 »

bez_ideje wrote:I Đogeri su opasni.....jurcaju,isrcavaju.....nikad ne znas hoce li naglo ubrzati tempo....jos kad prodju pored tebe,disu ko zvjeri na umoru ili te poprskaju znojem.....brrrrrr.
:skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka:
haahahahahahahahah :thumbup:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#149 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by high_volume »

bez_ideje wrote:I Đogeri su opasni.....jurcaju,isrcavaju.....nikad ne znas hoce li naglo ubrzati tempo....jos kad prodju pored tebe,disu ko zvjeri na umoru ili te poprskaju znojem.....brrrrrr.
:skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka:
Kad si mlad sve ti je svejedno. No, čim postaneš roditelj shvatiš da postoje i važniji razlozi... i da poneka ranija drskost i nepristojnost ne budu u skladu sa kućnim pravilima :oops:
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#150 Re: VILSONOVO ŠETALIŠTE

Post by sodom »

Ne zna se šta je gore, dijete koje istrčava pred bicikl, bicikl koji juri da to dijete udari, ili roditelj koji priča sa 5 ljudi nemajući blage veze da mu se iza leđa potomstvo baca pod točak.
Naravno tu je ona banda na skuterima, tinejdžeri koji hodaju cijelom širinom obje trake, pa ih ne možeš zaobić čak i da hoćeš... i naravno za kraj meni najomiljeniji, četverocikli koji se redovno izvrnu, udare nekog, ili završe čak na otoci kod Al-istiqlal džamije...

Opustite se, musolinijevo šetalište je svačije :D
Post Reply