Vikinzi (2013– ) - Serija

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#1326 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by irac300 »

Jest pop puk'o na Lagerthu. :D Zaboravit će i Isusa i Krista. :D
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#1327 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by Pitar s Kariba »

Ne prikazaše šta se desi kad Lagerta pogasi svijeće ... :D Šta li mu je učinila pa je nako poludio :D

Nije loša epizoda, uz već standardne nerealne detalje - tipa dolazak Francuza .. za čas oni odoše do Rola, vratiše se ... Ka'e Rolo - eto ja imam nekih obaveza, al' evo vam par divizija, pa ću naletit' kasnije .. Javite kako je prošlo, nemojte mi samo Bjorna dirat :D Jbt pa ne bi danas marinci stigli nako brzo :D
Al' haj, navikli smo, vjerovatno su i tvorci serije svjesni ... valjda da skrate priču, da se ne gubi vrijeme bespotrebno.

Uglavnom, j.b.će im Alfred milu majku :izet: .. i Ajvaru i Hvirsteku i svima redom :izet: Jedva čekam! :D
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1328 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by pici »

Nista od Ivara ja mislio sad ce naguzit Haralda i Astrid a on moli Rolla za pomoc... nasta spade kuca petrovica...eeeeeeee...Largheta stara kuja da picoke i namaH se vera menja :izet: :mrgreen: i jopet krkljanac izmedjuse dok englezi zbijaju redove... ovaj novi king Alfred ce zaustaviti vikinge i napraviti dill sa njima al ce Ivara dobro izjebat na bojnom polju...
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#1329 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by irac300 »

Pitar s Kariba wrote:Ne prikazaše šta se desi kad Lagerta pogasi svijeće ... :D Šta li mu je učinila pa je nako poludio :D

Nije loša epizoda, uz već standardne nerealne detalje - tipa dolazak Francuza .. za čas oni odoše do Rola, vratiše se ... Ka'e Rolo - eto ja imam nekih obaveza, al' evo vam par divizija, pa ću naletit' kasnije .. Javite kako je prošlo, nemojte mi samo Bjorna dirat :D Jbt pa ne bi danas marinci stigli nako brzo :D
Al' haj, navikli smo, vjerovatno su i tvorci serije svjesni ... valjda da skrate priču, da se ne gubi vrijeme bespotrebno.

Uglavnom, j.b.će im Alfred milu majku :izet: .. i Ajvaru i Hvirsteku i svima redom :izet: Jedva čekam! :D
'ebo im je već u The Last Kingdom ako pratiš. :D Doduše, ova dvojica se i ne spominju.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1330 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by pici »

irac300 wrote:
Pitar s Kariba wrote:Ne prikazaše šta se desi kad Lagerta pogasi svijeće ... :D Šta li mu je učinila pa je nako poludio :D

Nije loša epizoda, uz već standardne nerealne detalje - tipa dolazak Francuza .. za čas oni odoše do Rola, vratiše se ... Ka'e Rolo - eto ja imam nekih obaveza, al' evo vam par divizija, pa ću naletit' kasnije .. Javite kako je prošlo, nemojte mi samo Bjorna dirat :D Jbt pa ne bi danas marinci stigli nako brzo :D
Al' haj, navikli smo, vjerovatno su i tvorci serije svjesni ... valjda da skrate priču, da se ne gubi vrijeme bespotrebno.

Uglavnom, j.b.će im Alfred milu majku :izet: .. i Ajvaru i Hvirsteku i svima redom :izet: Jedva čekam! :D
'ebo im je već u The Last Kingdom ako pratiš. :D Doduše, ova dvojica se i ne spominju.
Ubbe je u prvoj sezoni i otisao je u Irsku da osveti Ivarovu smrt a onda ga je pobjedio glavni lik saksonac kojeg su odgojili vikinzi... uglavnom druga serija koja je vremenski poslije ragnarovih sinova... nije losa
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#1331 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by irac300 »

pici wrote:
irac300 wrote:
Pitar s Kariba wrote:Ne prikazaše šta se desi kad Lagerta pogasi svijeće ... :D Šta li mu je učinila pa je nako poludio :D

Nije loša epizoda, uz već standardne nerealne detalje - tipa dolazak Francuza .. za čas oni odoše do Rola, vratiše se ... Ka'e Rolo - eto ja imam nekih obaveza, al' evo vam par divizija, pa ću naletit' kasnije .. Javite kako je prošlo, nemojte mi samo Bjorna dirat :D Jbt pa ne bi danas marinci stigli nako brzo :D
Al' haj, navikli smo, vjerovatno su i tvorci serije svjesni ... valjda da skrate priču, da se ne gubi vrijeme bespotrebno.

Uglavnom, j.b.će im Alfred milu majku :izet: .. i Ajvaru i Hvirsteku i svima redom :izet: Jedva čekam! :D
'ebo im je već u The Last Kingdom ako pratiš. :D Doduše, ova dvojica se i ne spominju.
Ubbe je u prvoj sezoni i otisao je u Irsku da osveti Ivarovu smrt a onda ga je pobjedio glavni lik saksonac kojeg su odgojili vikinzi... uglavnom druga serija koja je vremenski poslije ragnarovih sinova... nije losa
Dobro si upratio, iskreno, ne sjecam se mnogo detalja iz prve sezone. Ali serija je odlicna, ipak BBC stoji iza projekta.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1332 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by pici »

Image

Ubba u The Last Kingdom... strah i trepet bio dok ga saksonac ne posjece, prije toga su spomenuli pogibiju Ivara u Irskoj i Ubba je otisao da ga osveti... to je to
User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#1333 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by Radar71 »

Da Ragnar za ko mu sve taslači Lagerthu :|
Forumerrer
Posts: 832
Joined: 14/06/2014 17:27

#1334 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by Forumerrer »

E cuj ubila ga pcela hahaha. Zanimljiva smrt.

Epizode gledljive, nista posebno. Za cas obidjes svijet i vratis se :-D
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1335 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by Daryl Dixon »

slika ivara mi ne ulijeva povjerenje, ono kao ritualno obucen, premazan nekim bojama.. :|
iskreno, volio bih da mu bjorn sveže krvavog orla na đale! :evil:
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#1336 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by irac300 »

pici wrote:Image

Ubba u The Last Kingdom... strah i trepet bio dok ga saksonac ne posjece, prije toga su spomenuli pogibiju Ivara u Irskoj i Ubba je otisao da ga osveti... to je to
Kada sam gledao tu prvu sezonu, The Last Kingdom, u Vikinzima je još bio aktuelan samo Ragnar i Rollo, tako da nisam posvetio pažnju Ragnarovim sinovima. Definitivno ću morati opet pogledati prvu sezonu. I ovaj Ubbe na slici je mnogo zajebaniji lik, nego u Vikinzima. :D Sami opis Vikinga je mnogo brutalniji, Saxonci ih se plaše k'o samog vraga, a i fizički su prikazani mnogo dominantniji. To meni npr. fali u ovoj seriji, jer u anglo-saksonskim sagama su baš tako opisivani, visoki, snažni, brutalni, nepobjedivi...da se stanovništvu Britanije ledila krv od samog pomena Viking.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#1337 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by Pandakonda »

Ko koga ovdje zajebava :D

ImageImage
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1338 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by pici »

irac300 wrote:
pici wrote:Image

Ubba u The Last Kingdom... strah i trepet bio dok ga saksonac ne posjece, prije toga su spomenuli pogibiju Ivara u Irskoj i Ubba je otisao da ga osveti... to je to
Kada sam gledao tu prvu sezonu, The Last Kingdom, u Vikinzima je još bio aktuelan samo Ragnar i Rollo, tako da nisam posvetio pažnju Ragnarovim sinovima. Definitivno ću morati opet pogledati prvu sezonu. I ovaj Ubbe na slici je mnogo zajebaniji lik, nego u Vikinzima. :D Sami opis Vikinga je mnogo brutalniji, Saxonci ih se plaše k'o samog vraga, a i fizički su prikazani mnogo dominantniji. To meni npr. fali u ovoj seriji, jer u anglo-saksonskim sagama su baš tako opisivani, visoki, snažni, brutalni, nepobjedivi...da se stanovništvu Britanije ledila krv od samog pomena Viking.

da sta vise u seriji vikinzi su svi nekako pederastog izgleda dok u TLK izgledaju dosta surovije

Image
Image
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#1339 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by RIZVA »

Alfred kao da radi na ovjeri zdrastvenih knjizica kako izgleda u seriji
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#1340 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by irac300 »

RIZVA wrote:Alfred kao da radi na ovjeri zdrastvenih knjizica kako izgleda u seriji
Alfred je i bio krhke građe. Nije bio poznat po fizičkoj snazi, ali je bio bistar i jako pobožan.

@pici
Metrosexualci. :D Kad gledam ovog Ubbea, Hvitserka pa i Ivara, čovjek bi ih poslao po cigare, jedino Bjorn izgleda jebački, kako bog zapoveda. :D
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#1341 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by Pandakonda »

Ubbe u seriji je ako ništa pametniji nego onaj iz Kingdoma :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1342 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by nema me tamo »

Kingdom je realniji 10 puta
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#1343 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by Pitar s Kariba »

irac300 wrote:
'ebo im je već u The Last Kingdom ako pratiš. :D Doduše, ova dvojica se i ne spominju.
Čuo sam za TLK, ali nisam gledao. Kažu svi da je bolji od Vikinga (BBC je to), samo su valjda Vikinzi prvi krenuli i pokupili kajmak prije.
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#1344 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by swanfilter »

Last K. je mozda utemeljeniji al mi je produkcija nekako na slabijem nivou. Vjerovatno je budzet u pitanju. Plus akcent glavnog glumca je totalno neslusljiv. Cak i Lagertu lakse podnosim ...
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#1345 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by irac300 »

swanfilter wrote:Last K. je mozda utemeljeniji al mi je produkcija nekako na slabijem nivou. Vjerovatno je budzet u pitanju. Plus akcent glavnog glumca je totalno neslusljiv. Cak i Lagertu lakse podnosim ...
Da, ipak se BBC ne može nositi finansijski sa američkim produkcijama. Što se tiče glumca, ipak je original Švabo. :D Al' ako uzmeš u obzir, da je on u seriji Saksonac odgojen među Vikinzima, naglasak bi mu i trebao tako nekako zvučati.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#1346 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by Pandakonda »

Nađoh onaj klip sa Rollom

swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#1347 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by swanfilter »

Malo sam preletavao isjecke proslih sezona. Nego, sjeca li se neko lika koji je dosao u Kategat i posexao cijeli zenski rod, koji je Ivara rijesio bolova, nađena mrtva djeca u ribarskoj mrezi, ... Ni danas mi nije jasno u cemu je fazon. Ako neko zna vise ...
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#1348 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by cassius »

swanfilter wrote:Malo sam preletavao isjecke proslih sezona. Nego, sjeca li se neko lika koji je dosao u Kategat i posexao cijeli zenski rod, koji je Ivara rijesio bolova, nađena mrtva djeca u ribarskoj mrezi, ... Ni danas mi nije jasno u cemu je fazon. Ako neko zna vise ...

http://vikings.wikia.com/wiki/Harbard
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#1349 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by Pandakonda »

Ovaj momački prohodao :D

skyhooker
Posts: 18
Joined: 29/08/2013 10:34

#1350 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by skyhooker »

swanfilter wrote:Malo sam preletavao isjecke proslih sezona. Nego, sjeca li se neko lika koji je dosao u Kategat i posexao cijeli zenski rod, koji je Ivara rijesio bolova, nađena mrtva djeca u ribarskoj mrezi, ... Ni danas mi nije jasno u cemu je fazon. Ako neko zna vise ...

To ti je sine Odin doš'o iz Valhalle :evil:
Post Reply