Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Locked
veiz
Posts: 421
Joined: 15/01/2010 20:39

#126 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by veiz »

El malagueño wrote:
edo_79 wrote:Image

Neznam momak ... moraćemo te malo ispitat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mene?
l
mesihtrko
Posts: 341
Joined: 23/09/2008 01:38

#127 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by mesihtrko »

skoro svake godine
  • 190 diplomanata i 70 doktora[
    mašala za izvoza u državne institucije. Udoba komunizma nisu se ovako štancale diplome. Od upisanih studenata snaki deseti bi mož.da završio Većina Ostalih bi nakon 1 godine završilo sa studiranjem ,dok bi jedan manji broj bili vječiti studenti.
    Evo samo jedan podatak::
    3.082 lica, među kojima 102 žene. U ovaj broj su uključeni i 1.761
    promovisani doktori medicine, koji su po diplomiranju na fakultetu
    automatski dobili titulu doktora. Prema tome, za 10 godina prije rata,
    doktoranata koji su branili svoje radove bilo je svega 1.321. Pored doktora
    medicine, u 1939. godini, najveći broj lica doktoriralo je iz oblasti pravnih
    nauka (979). Iz medicinskih i pravnih nauka za 10 godina u predratnoj
    Jugoslaviji, doktoriralo je 89% doktoranata. Broj doktoranata iz tehničkih
    nauka u 1939 godini bilo je svega 19, a iz ekonomskih 39.

    A SAD VIŠE DOKTORA NEGO MLIJEČNICA POSLIJE KIŠE

    https://youtu.be/Jd6Aa5a43P4
veiz
Posts: 421
Joined: 15/01/2010 20:39

#128 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by veiz »

Što je više doktora ,mi smo sve bolesnije društvo.
veiz
Posts: 421
Joined: 15/01/2010 20:39

#129 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by veiz »

Ima li lijeka za ovakne diplome
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#130 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by Streptokok »

nema. već su se uvukli u sve pore društva i sad štite jedni druge, ustvari štite sebe.
mesihtrko
Posts: 341
Joined: 23/09/2008 01:38

#131 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by mesihtrko »

veiz wrote:
El malagueño wrote:
edo_79 wrote:Image

Neznam momak ... moraćemo te malo ispitat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mene?
l
kakve diplome takva i država .
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#132 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by akaunt »

Vidim ,problem su diplome iz Travnika, Širokog,Foče,Viteza....
Niko da spomene Sarajevske diplome iz 93-95 ??? Jel vi znate uopšte kako su se polagali ispiti na Sarajevskom univerzitetu u tom periodu ?
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#133 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by Qoom »

akaunt wrote:Vidim ,problem su diplome iz Travnika, Širokog,Foče,Viteza....
Niko da spomene Sarajevske diplome iz 93-95 ??? Jel vi znate uopšte kako su se polagali ispiti na Sarajevskom univerzitetu u tom periodu ?
Nikako :roll:

Kod mene rodica, divan đak, jedva završila Branko Lazić pred rat, iz rata izašla s diplomom ETF-a. Jebiga.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#134 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by Truba »

dođeš u maskirnom odijelu ko moj komšo i završiš građevinski faks za rata iako si studirao 10 godina pred rat :lol:
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#135 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by The BEN10 »

akaunt wrote:Vidim ,problem su diplome iz Travnika, Širokog,Foče,Viteza....
Niko da spomene Sarajevske diplome iz 93-95 ??? Jel vi znate uopšte kako su se polagali ispiti na Sarajevskom univerzitetu u tom periodu ?
Takkvih je koliko?
A koliko je ovih iz Travnika i "travnika"... Evo, sedmu generaciju izveli na selamet u Travniku! :shock:
Još se kaže Hrustem, sredine hvale kako su dobile dobre inžinjere...
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#136 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by akaunt »

The BEN10 wrote:
akaunt wrote:Vidim ,problem su diplome iz Travnika, Širokog,Foče,Viteza....
Niko da spomene Sarajevske diplome iz 93-95 ??? Jel vi znate uopšte kako su se polagali ispiti na Sarajevskom univerzitetu u tom periodu ?
Takkvih je koliko?
A koliko je ovih iz Travnika i "travnika"... Evo, sedmu generaciju izveli na selamet u Travniku! :shock:
Još se kaže Hrustem, sredine hvale kako su dobile dobre inžinjere...
Ne znam koliko ih je ali su stvorili presedan skolstva i dali odlican input ovim hibridnim univerzitetima. Tada su se počeli uvoditi neki čudni parametri za posjedovat diplomu. Do duse tada je bila stranačka pripadnost , danas je ta procedura pojednostavljena. Dovovoljan je peti primjerak uplate sa naznakom " za diplomu" i ostalo je stvar rutine.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8276
Joined: 25/05/2013 23:49

#137 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by apsidejzi »

Ja sam zavrsio ekonomiju na sarajevskom 2006e i bio sam strucan kao moj jaran koji je zavrsio u Travniku. Ni jedan od nas nije znao sta je KIF i KUF. Prvi put vidili kad smo se zaposlili.
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#138 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by Edin H. »

Qoom wrote:
akaunt wrote:Vidim ,problem su diplome iz Travnika, Širokog,Foče,Viteza....
Niko da spomene Sarajevske diplome iz 93-95 ??? Jel vi znate uopšte kako su se polagali ispiti na Sarajevskom univerzitetu u tom periodu ?
Nikako :roll:

Kod mene rodica, divan đak, jedva završila Branko Lazić pred rat, iz rata izašla s diplomom ETF-a. Jebiga.

Nije valjda rodica sa automatskom polagala ispite? :shock:
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#139 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by Mirza007 »

akaunt wrote:Vidim ,problem su diplome iz Travnika, Širokog,Foče,Viteza....
Niko da spomene Sarajevske diplome iz 93-95 ??? Jel vi znate uopšte kako su se polagali ispiti na Sarajevskom univerzitetu u tom periodu ?
A u Mostaru i Banjoj Luci za to vrijeme bili zatvoreni fakulteti.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#140 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by Kaligrafija »

apsidejzi wrote:Ja sam zavrsio ekonomiju na sarajevskom 2006e i bio sam strucan kao moj jaran koji je zavrsio u Travniku. Ni jedan od nas nije znao sta je KIF i KUF. Prvi put vidili kad smo se zaposlili.
E dobri ste studenti oba, nemam rijeci...to se uci u srednjoj ekonomskoj skoli... :(
User avatar
apsidejzi
Posts: 8276
Joined: 25/05/2013 23:49

#141 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by apsidejzi »

Kaligrafija wrote:
apsidejzi wrote:Ja sam zavrsio ekonomiju na sarajevskom 2006e i bio sam strucan kao moj jaran koji je zavrsio u Travniku. Ni jedan od nas nije znao sta je KIF i KUF. Prvi put vidili kad smo se zaposlili.
E dobri ste studenti oba, nemam rijeci...to se uci u srednjoj ekonomskoj skoli... :(
mozda ce ti zvucati kao otkrovljenje, ali ekonomiju ne moraju upisati samo oni koji su zavrsili srednju ekonomsku.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#142 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by Kaligrafija »

apsidejzi wrote:
Kaligrafija wrote:
apsidejzi wrote:Ja sam zavrsio ekonomiju na sarajevskom 2006e i bio sam strucan kao moj jaran koji je zavrsio u Travniku. Ni jedan od nas nije znao sta je KIF i KUF. Prvi put vidili kad smo se zaposlili.
E dobri ste studenti oba, nemam rijeci...to se uci u srednjoj ekonomskoj skoli... :(
mozda ce ti zvucati kao otkrovljenje, ali ekonomiju ne moraju upisati samo oni koji su zavrsili srednju ekonomsku.
Pa ljudi koji nisu zavrsili srednju ekonomsku, prije ekonomskog fakukteta se pripreme, uzimaju instrukcije od knjigovodja i iz finans. i privredne matematike, ne znam na koju foru se upisete skroz nepripremljeni i kako uopste uspijete zavrsiti taj fakultet... :roll:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8276
Joined: 25/05/2013 23:49

#143 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by apsidejzi »

Kaligrafija wrote:
Pa ljudi koji nisu zavrsili srednju ekonomsku, prije ekonomskog fakukteta se pripreme, uzimaju instrukcije od knjigovodja i iz finans. i privredne matematike, ne znam na koju foru se upisete skroz nepripremljeni i kako uopste uspijete zavrsiti taj fakultet... :roll:
Upravo to je i tema na koju diskutujemo ovdje. Dobrodosao!
veiz
Posts: 421
Joined: 15/01/2010 20:39

#144 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by veiz »

Ja DIPLOMIRAO , sad je druga priča
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#145 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by Alighieri »

Apsolutno sam protiv bilo kakvog privatnog fakulteta u BiH. Svugdje su privatni fakulteti elitni, samo su kod nas posljednje smeće na koja idu djeca glavešina da imaju papir kao dokaz da nešto znaju.

Svako ko završi privatni fakultet neka radi kod privatnih firmi, nikako u državnim institucijama.
User avatar
stativa
Posts: 244
Joined: 27/06/2011 19:27
Location: Šeher

#146 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by stativa »

veiz wrote:Ima li lijeka za ovakne diplome
Tebi je čini mi se djevojku ili ženu opalio neko sa privatnog fakulteta čim si toliko iskompleksiran :lol:
Benjo34
Posts: 1998
Joined: 21/01/2018 00:49

#147 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by Benjo34 »

Alighieri wrote:Apsolutno sam protiv bilo kakvog privatnog fakulteta u BiH. Svugdje su privatni fakulteti elitni, samo su kod nas posljednje smeće na koja idu djeca glavešina da imaju papir kao dokaz da nešto znaju.

Svako ko završi privatni fakultet neka radi kod privatnih firmi, nikako u državnim institucijama.
Ne bi se složio sa tobom. Ima pametnih studenata i glupih i na jednim i na drugim. Isto tako ima djece glavonja koje završavaju i državne tako ( znam ih nekoliko lično). Neka ih i državnih i privatnih. Mislim da oblici konkursa trebaju biti izmjenjeni. Uvesti testiranja, rigorozna, pa ko se pokaže podobniji znanjem neka dobije posao. Ne treba diskriminirati nikog na osnovu " čula- kazala" pretpostavki.
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#148 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by Alighieri »

Nama treba potpuno drugi model studiranja i ispituvanja. Nemoguće je da se studij zasniva na karticu od 2-3 pitanja, a predmet tako obiman da sa srećom položiš neki predmet i kao takav si sutra profesor ili ne znam šta već. Američki sistem je najbolji.

Ima pametnih, ali to treba sve ispitati. Imaš zastupnika koji su završavali po Kiseljaku, pa oni hvale privatne fakultete nazivajuće državne nekonkurentnim.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#149 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by sabina1 »

apsidejzi wrote:Ja sam zavrsio ekonomiju na sarajevskom 2006e i bio sam strucan kao moj jaran koji je zavrsio u Travniku. Ni jedan od nas nije znao sta je KIF i KUF. Prvi put vidili kad smo se zaposlili.
Nemoguce je bilo poloziti finansijsko racunovdstvo na ekonomiji u Sarajevu bez jako puno ucenja i jako puno vjezbanja i bez odlicnog predznanja sa uvoda u racunovodstvo.
KIF i KUF su dvije zanatske knjige koje moze popunjavati osoba sa osnovnom skolom uz samo jednu uputu prije popunjavanja.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#150 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by Muhamed Đakmić »

Sistem obrazovanja kakav je kod nas na snazi u svijetu je davno prevaziđen. Razvoj tehnologije ide puno brže nego što se očekivalo i tržište rada se puno brže mijenja nego što to sistem obrazovanja može pratiti.

Da mi je bila ova pamet sa 18 godina, nema šanse da bih upisao fakultet u BiH, bilo koji.
Locked