Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Locked
ušće
Posts: 1055
Joined: 27/05/2009 20:21

#76 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by ušće »

.Osnovnu školu završio 5(peticom )
-Srednju školu završio 5 ( peticom )
-Fakultet završio 10 ( desetkom

Došao da radi... onaj sa jedva sedmicom(7) doktor za njega...
Ali je važno da mu je i babo isti posao radio ...
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#77 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by ABH017 »

Better Man wrote:Sve ove fakultete tipa Travnik, Kiseljak, Sokolac, Laktaši, ne da bih ukinuo, već bi poništio sve njihove diplome, a onda sve one koji su se zaposlili s takvim diplomama otpustio s posla i doveo one koji krv i znoj propišali da dobiju diplomu i koji znaju znanje i posao. Nema mi ništa smješnije kad kaže neko studirao uvSarajevu ekonomiju i nje je mogao završiti, jer ga profesori nisu voljeli, pa je otišao npr. u Laktaše i tamo završio, jer su ga tamo voljeli profesori. Što bi rekla moja šefica, koja je otišla u penziju. Da hoće neko ukinuti sve te divlje fakultete ili ih spaliti do temelja.
Znam curu iz Kaknja, koja je 3 godine studirala ekonomiju u Sarajevu i nije položila ni jednog jedinog ispita. Digla papire, prebacila se u Travnik i... Magistrirala. U roku.
Sreća nije se ubacila na državne jasle. Udala se i otišla vani.
veiz
Posts: 421
Joined: 15/01/2010 20:39

#78 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by veiz »

ABH017 wrote:
Better Man wrote:Sve ove fakultete tipa Travnik, Kiseljak, Sokolac, Laktaši, ne da bih ukinuo, već bi poništio sve njihove diplome, a onda sve one koji su se zaposlili s takvim diplomama otpustio s posla i doveo one koji krv i znoj propišali da dobiju diplomu i koji znaju znanje i posao. Nema mi ništa smješnije kad kaže neko studirao uvSarajevu ekonomiju i nje je mogao završiti, jer ga profesori nisu voljeli, pa je otišao npr. u Laktaše i tamo završio, jer su ga tamo voljeli profesori. Što bi rekla moja šefica, koja je otišla u penziju. Da hoće neko ukinuti sve te divlje fakultete ili ih spaliti do temelja.
Znam curu iz Kaknja, koja je 3 godine studirala ekonomiju u Sarajevu i nije položila ni jednog jedinog ispita. Digla papire, prebacila se u Travnik i... Magistrirala. U roku.
Sreća nije se ubacila na državne jasle. Udala se i otišla vani.
Treba vidjeti koliko je doktoriralo na ovim fakultetima i to sve poništiti

Sve diplome poništiti a ove koji su na korumpiran način došli do njih treba još novčano kazniti.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#79 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by GeeTnT »

ABH017 wrote:
Better Man wrote:Sve ove fakultete tipa Travnik, Kiseljak, Sokolac, Laktaši, ne da bih ukinuo, već bi poništio sve njihove diplome, a onda sve one koji su se zaposlili s takvim diplomama otpustio s posla i doveo one koji krv i znoj propišali da dobiju diplomu i koji znaju znanje i posao. Nema mi ništa smješnije kad kaže neko studirao uvSarajevu ekonomiju i nje je mogao završiti, jer ga profesori nisu voljeli, pa je otišao npr. u Laktaše i tamo završio, jer su ga tamo voljeli profesori. Što bi rekla moja šefica, koja je otišla u penziju. Da hoće neko ukinuti sve te divlje fakultete ili ih spaliti do temelja.
Znam curu iz Kaknja, koja je 3 godine studirala ekonomiju u Sarajevu i nije položila ni jednog jedinog ispita. Digla papire, prebacila se u Travnik i... Magistrirala. U roku.
Sreća nije se ubacila na državne jasle. Udala se i otišla vani.
Vani diploma ne vrijedi...pogotovo master iz Travnika.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#80 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by hadzinicasa »

GeeTnT wrote:
ABH017 wrote:
Better Man wrote:Sve ove fakultete tipa Travnik, Kiseljak, Sokolac, Laktaši, ne da bih ukinuo, već bi poništio sve njihove diplome, a onda sve one koji su se zaposlili s takvim diplomama otpustio s posla i doveo one koji krv i znoj propišali da dobiju diplomu i koji znaju znanje i posao. Nema mi ništa smješnije kad kaže neko studirao uvSarajevu ekonomiju i nje je mogao završiti, jer ga profesori nisu voljeli, pa je otišao npr. u Laktaše i tamo završio, jer su ga tamo voljeli profesori. Što bi rekla moja šefica, koja je otišla u penziju. Da hoće neko ukinuti sve te divlje fakultete ili ih spaliti do temelja.
Znam curu iz Kaknja, koja je 3 godine studirala ekonomiju u Sarajevu i nije položila ni jednog jedinog ispita. Digla papire, prebacila se u Travnik i... Magistrirala. U roku.
Sreća nije se ubacila na državne jasle. Udala se i otišla vani.
Vani diploma ne vrijedi...pogotovo master iz Travnika.
Grijesis. Sve diplome institucija s ove liste su priznate.
http://www.cip.gov.ba/index.php/en/high ... stitutions
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#81 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by GeeTnT »

Da da...Uzimaju u obzir 10 %.

Nemas pojma koliko sam truda, para i vremena ulozio za Anerkennung...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#82 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by hadzinicasa »

cudno.
meni teta uploadala dokumente koje sam donijela i doslo mi postom za 2 hefte.
doduse Sa Uni je.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#83 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by GeeTnT »

hadzinicasa wrote:cudno.
meni teta uploadala dokumente koje sam donijela i doslo mi postom za 2 hefte.
doduse Sa Uni je.
..i kod mene je isto, ali ne znam da li ti je Schulamt vrsio obradu i naravno zavisi na koju poziciju se prijavljujes..

Ako je Ministerium onda to traje 2 hefte....
veiz
Posts: 421
Joined: 15/01/2010 20:39

#84 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by veiz »

Diplomama iz Travnika ,Šrokog ,Kiseljaka,Bijača,Istočnog Sarajeva ...itd. ,izvršen je genocid nad diplomama sa normalnih fakulteta
Neko za ovaj genocid treba da odgovara.Ovaj genocid nema nacionalnost.
Ratovi treba da se vode oko ovakvih stvari a ne zbog toga da li je neko osunećen ili nije.
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#85 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by ABH017 »

GeeTnT wrote:
ABH017 wrote:
Better Man wrote:Sve ove fakultete tipa Travnik, Kiseljak, Sokolac, Laktaši, ne da bih ukinuo, već bi poništio sve njihove diplome, a onda sve one koji su se zaposlili s takvim diplomama otpustio s posla i doveo one koji krv i znoj propišali da dobiju diplomu i koji znaju znanje i posao. Nema mi ništa smješnije kad kaže neko studirao uvSarajevu ekonomiju i nje je mogao završiti, jer ga profesori nisu voljeli, pa je otišao npr. u Laktaše i tamo završio, jer su ga tamo voljeli profesori. Što bi rekla moja šefica, koja je otišla u penziju. Da hoće neko ukinuti sve te divlje fakultete ili ih spaliti do temelja.
Znam curu iz Kaknja, koja je 3 godine studirala ekonomiju u Sarajevu i nije položila ni jednog jedinog ispita. Digla papire, prebacila se u Travnik i... Magistrirala. U roku.
Sreća nije se ubacila na državne jasle. Udala se i otišla vani.
Vani diploma ne vrijedi...pogotovo master iz Travnika.
Poenta mog upisa nije na toj riječi.
zulfo
Posts: 417
Joined: 09/01/2009 11:00

#86 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by zulfo »

Danas je petak ,danas je džuma namaz,.Sutra je subota ,sutra je predavanje na fakultetu u Travniku
Šta mislite šta duže traje .Odgovor je jednostavan ,duže traje predavanja na fakltetu al kad mu se doda vrijeme puta.
40 minuta predavanje + sat do travnika + sat pri povratku.
ŠTO JE MNOGO MNOGO JE ,sreća je što je samo subotom
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#87 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by Dr. Kuca »

Jebiga kaskamo za svijetom stotinama godina. Raja ide vani studira privatne faxove a ovdje pljuje, a isti nacin polaganja. Bolonjski sistem je izmisljen da olaksa studentima. Jebote ja kad sam zavrsio ekonomiju prije 10ak godina i danas nebo i zemlja.
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#88 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by Truba »

travnik je dobar za izvadit neku potvrdu koja ti hitno treba
radiš 10 godina neki poso imaš fax i magisterij
i onda neki kurton u ministarstvu kompleksa i školovanja kaže trebaš imati još to i to

to traje 2 semestra na PMF 6 ispita i 18 seminarskih cena 1000 + manijakalni profa koji traži svih 18 seminarskih
a imaš 40 godina 2 djece i ženu...
travnik jedan mjesec cijena 700


što biste vi poštenjačine i štreberi izabrali :? :? :? :?
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#89 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by sumirprimus »

kontam zeni da predlozim doktorat il ugaonu sećiju, sta vi mislite?
jeb ti to secija je secija. hehe
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#90 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by musicman80 »

Black swan wrote:travnik je dobar za izvadit neku potvrdu koja ti hitno treba
radiš 10 godina neki poso imaš fax i magisterij
i onda neki kurton u ministarstvu kompleksa i školovanja kaže trebaš imati još to i to

to traje 2 semestra na PMF 6 ispita i 18 seminarskih cena 1000 + manijakalni profa koji traži svih 18 seminarskih
a imaš 40 godina 2 djece i ženu...
travnik jedan mjesec cijena 700


što biste vi poštenjačine i štreberi izabrali :? :? :? :?

Danas-sutra, niko nece priznavati te diplome I sta onda? Pogotovo ako BIH ikada udje u neke evropske I svjetske tokove gdje se vrednuje znanje a ne papir.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#91 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by GeeTnT »

Grijesis, u EU nemas sanse da pokazes "znanje" bez "papira", a isti treba proci filter i dobiti priznavanje. Elem, toliko te izjebu da papir sa Uni iz BiH koji imas potamni i dobije "50 nijansi sive"...
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#92 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by walk_M-A-N »

Nije samo Široki, Travnik, Kiseljak, Kobiljača, imaju i oni (Bosanska) Gradiška ili Sokolac, Visoka škola za uslužni biznis.
Gledajući one koji ovo „završavaju“, zaključio sam da oni ostaju na istom nivou sposobnosti koji su imali kad završe srednju školu.
I onda u državne poslove i firme, tu nije važno jesi li sposoban i jesi li završio državni ili bilo kakav privatni fakultet, samo ako nađeš vezu do Stranke.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#93 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by almir90 »

Kako vidim, barem kod nas u gradu, ove diplome su odlične da dobiješ posao u opštini, opštinskom sudu, ili nekoj drugoj javnoj ustanovi i kompaniji. Dakle, isplati se biti magistar na ovim univerzitetima. Jajariš lagano po cijele dane, bacaš selfije i neke mudre misli po Fejsbuku, a plata kapa; Bošnji dobro, boli ga briga odakle lova kapa, samo nek' kapa.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#94 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by Fudo387 »

Pricajte vi sta hocete, onaj kampus u Travniku izgleda k’o da je iz Kolarada iskocio. Onaj filozofski fakultet u Sarajevu, sekunda mi falila da ubacim sergiju, isto strasilo.
I sad kao ovi nista ne rade, samo svercuju diplome, a ovi sto su sve zapustili k’o da je kuga naisla, kao satrase se od ucenja?
Jest’ al’ u qrcu.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#95 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by almir90 »

I jest vala, fasada je pravo mjerilo kvalitete obrazovanja. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#96 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by Fudo387 »

Ja ba, onaj ko ulaze vise para u fasadu skrtari na profesorima, a ovi sto izgledaju k’o da je 1945 gruhnu lovu na kadar.
Jest’, al’ kad bi se zajebavali.
U principu, radi se o cistoj zavidnosti i jedina referenca je mi smo jajane institucija sa tradicijom, usput smo i glavni grad.
Aha, pricaj ti Nailovoj materi i sviraj qrcu svom, tebe vise niko ne ceka da se probudis iz titinog vakta...ljudi odose, a ti cumuraj.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#97 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by almir90 »

Jest vala i to, najbolje otići, sjediti u AmeriKi i soliti drugima pamet. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#98 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by Fudo387 »

Sad je li najbolje, ne znam.
Hiljadu ljudi, hiljadu sudbina.
Treba se momak izboriti da sjedis u AmerikU, nije to evo me, haj’ bujrum, poravni.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#99 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by almir90 »

Ma znam, sve isto k'o i ovdje, možda čak i gore nego ovdje. :oops: :oops: :oops:
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#100 Re: Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by GeeTnT »

Fudo387 wrote:Sad je li najbolje, ne znam.
Hiljadu ljudi, hiljadu sudbina.
Treba se momak izboriti da sjedis u AmerikU, nije to evo me, haj’ bujrum, poravni.
Nije isto kad ti na airportu policeman kaze welcome home ili zvaljo na Izacicu "deder otvori gepek "....razlika draaasticna.
Locked