Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Locked
mesihtrko
Posts: 341
Joined: 23/09/2008 01:38

#1 Vikend diplomeTRAVNIK ŠIROKI......(kupovina znanja-neznanja)

Post by mesihtrko »

Obrazovanje u čorsokaku -Problem Vikend diploma

Stanje u državi nikakvo .Trenutno visoko Obrazovanje(Privatni fakulteti) gradi takvo stanje-
Oni bi napravili bolje ali neznaju.Ali kako da znaju, kad večina na funkcijama ima vikend diplome.
Da li je normalno i opšte prihvatljivo da jedan stiudent redovnog fakulteta sluša,uči i polaže ispite najmanje 10 mjeseci (10 mjeseci x 20 dana = 200 dana) i to ako da sve u roku
Na vikend fakultetima (NPR;na palama.Travniku ,Istočno Sarajevo,Kiseljaku,Vitezu,Tuzli ,Posušje,,,,,, ) jednom ili dvaput sedmično što u konačnici godinu završi za 40- 80 dana a da ne govorim o kupovini seminarskih ,eseja ,diplomskih,Magistarskih ..........
Tako da na kraju dobijemo bilmeze koji dobiju diplome a da ne posjeduju znanje i još ktome dobiju i radno mjesto .Dok je ovima sa normalnog fakulteta onemogućen rad
Last edited by mesihtrko on 20/11/2017 11:36, edited 2 times in total.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#2 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by putokaz1 »

-Ministar kupio diplomu iz Goražda ,osuđen uvjetno
??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
-Kupio Mujo diplomu srednje medicinske u Gračanici,diplomirao nedjeljom,nemože raditi kao medicinar u BH al može ko odgajatelj u Njemačkoj
-Kuko lažiro Diplomski rad
-Nadrality i Diplome
zulfo
Posts: 417
Joined: 09/01/2009 11:00

#3 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by zulfo »

Uvesti pri zapošljavanju obavezno biografiju gdje završio i da može sa diplomom privatnog fakulteta raditi samo u privatnoj firmi ,a ne biti udomljen na državne jasle
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#4 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by putokaz1 »

zulfo wrote:Uvesti pri zapošljavanju obavezno biografiju gdje završio i da može sa diplomom privatnog fakulteta raditi samo u privatnoj firmi ,a ne biti udomljen na državne jasle
Neka je privatni fakultet ali npr 4 godine d aimaš dokaz da si išo 4 godine redovno ili vanredno
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#5 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by smijesni_ste »

Kako se usudjujete tako pričati o privatnim fakultetima. Evo, sin uglednog Backovića je magistrirao na istom i plus radi u telecomu...a šta ste vi postigli u životu? :D :D

http://www.iu-travnik.com/en/students/n ... C4%87.html
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#6 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by aratet »

putokaz1 wrote:
zulfo wrote:Uvesti pri zapošljavanju obavezno biografiju gdje završio i da može sa diplomom privatnog fakulteta raditi samo u privatnoj firmi ,a ne biti udomljen na državne jasle
Neka je privatni fakultet ali npr 4 godine d aimaš dokaz da si išo 4 godine redovno ili vanredno
Kakve fajde od tog i da je isao ako nije morao uciti da ga zavrsi?
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#7 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by putokaz1 »

Neki i na drzavnom nisu morali učiti,sređivali i prepisivali
papazi
Posts: 44
Joined: 09/03/2017 13:42

#8 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by papazi »

Fakultet društvenih znanosti “Dr Milenko Brkić” u Međugorju, osnovan je 2009. godine, a već 2010. godine bio je u sastavu Univerziteta “Hercegovina”. Nastava se odvija na tri cikulsa studija po sistemu 3+2+3, što bi značilo da prvi ciklus studija traje 3 godine (180 ECTS), drugi ciklus je u trajanju od 2 godine (120 ECTS), a treći ciklus traje i sto kao i prvi, 3 godine (180 ECTS).

Pročitaj više http://www.eduinfo.ba/privatni-fakultet ... enko-brkic

Ljudi u međugorje dolaze i zbog ovog ukazanja
veiz
Posts: 421
Joined: 15/01/2010 20:39

#9 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by veiz »

Privatni medicinski fakulteti u BiH: Zdrava konkurencija ili lakši način za dobijanje diplome?
godina košta 8000 KM

LEGALNA KORUPCIJA
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#10 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by stakasa »

Gdje sve postoje madicinski fakulteti?
Jebi ga, raja razmislja poslovno. Proaktivno cak. Odose medicinske sestre za Njemacku, ako im treba sestara traba im i doktora. Evo doktori. Ako zatraze pilote dobice i to
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#11 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by Kejn »

stakasa wrote: Ako zatraze pilote dobice i to
:lol:
veiz
Posts: 421
Joined: 15/01/2010 20:39

#12 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by veiz »

U prenesenom značenju I pilota imamo
Piloti sa ovih Fakulteta( Kiseljak.pale .lukavica,travnik, vitez.međugorje....) voze naš avion u beznađe,bjedu ,siromaštvo
Zamislite samo recimo Esad Radeljaš doktor Ekonomskuh nauka.(dotorat na temi imal tu mene)
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#13 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by use your illusion »

.
Last edited by use your illusion on 27/05/2019 22:26, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#14 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by insomnia78 »

Srecom na drzavnim sve po zakonu. Karaju l' se jos studentice za dvojcicu? Ma hajte molim vas :lol:
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#15 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by djevojka bez imena »

Uostalom, brigo moja predji na drugoga :-)
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#16 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by KB9 »

sve je ovo plan, ide nasa neskolovana raja da se brine o njemcima i postepeno ih ubija malo po malo da na kraju njemacka bude tursk... ovaj bosanska :bih:
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#17 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by putokaz1 »

Ko Šiša diplomu Fakulteta imam je već
de možel ko da mi sredi diplomu Zavarivača
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#18 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by Better Man »

Sve ove fakultete tipa Travnik, Kiseljak, Sokolac, Laktaši, ne da bih ukinuo, već bi poništio sve njihove diplome, a onda sve one koji su se zaposlili s takvim diplomama otpustio s posla i doveo one koji krv i znoj propišali da dobiju diplomu i koji znaju znanje i posao. Nema mi ništa smješnije kad kaže neko studirao uvSarajevu ekonomiju i nje je mogao završiti, jer ga profesori nisu voljeli, pa je otišao npr. u Laktaše i tamo završio, jer su ga tamo voljeli profesori. Što bi rekla moja šefica, koja je otišla u penziju. Da hoće neko ukinuti sve te divlje fakultete ili ih spaliti do temelja.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#19 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by Naslovnica »

Better Man wrote:Sve ove fakultete tipa Travnik, Kiseljak, Sokolac, Laktaši, ne da bih ukinuo, već bi poništio sve njihove diplome, a onda sve one koji su se zaposlili s takvim diplomama otpustio s posla i doveo one koji krv i znoj propišali da dobiju diplomu i koji znaju znanje i posao. Nema mi ništa smješnije kad kaže neko studirao uvSarajevu ekonomiju i nje je mogao završiti, jer ga profesori nisu voljeli, pa je otišao npr. u Laktaše i tamo završio, jer su ga tamo voljeli profesori. Što bi rekla moja šefica, koja je otišla u penziju. Da hoće neko ukinuti sve te divlje fakultete ili ih spaliti do temelja.
Dakako, spaliti ih.
A onda spaliti i pojedine retardirane profesore na UNSA, one sa prosjekom 10% prolaznosti (godinama), da ih ne spominjem sada, na svakom fakultetu UNSA ih ima.
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#20 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by zrakomlat »

putokaz1 wrote:Ko Šiša diplomu Fakulteta imam je već
de možel ko da mi sredi diplomu Zavarivača
Znaš li variti? Ne znam al mogu donijeti papir da znam :D

Vidi Široki Brijeg. Ima onaj centar za obrazovanje, mislim da se tu može odraditi "prekvalifikacija". Čuo sam da su gore rješavani papiri za krovopokrivace i slična zanimanja za potrebe zaposlenja u Evropi. E sad jel šuplja il nije ne znam.
Dingos
Posts: 55
Joined: 31/10/2003 00:00

#21 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by Dingos »

Ako se kupuju gdje se mogu kupiti, evo ko mi sredi jos ga i nagradim, ozbiljna ponuda....
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#22 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by putokaz1 »

zrakomlat wrote:
putokaz1 wrote:Ko Šiša diplomu Fakulteta imam je već
de možel ko da mi sredi diplomu Zavarivača
Znaš li variti? Ne znam al mogu donijeti papir da znam :D

Vidi Široki Brijeg. Ima onaj centar za obrazovanje, mislim da se tu može odraditi "prekvalifikacija". Čuo sam da su gore rješavani papiri za krovopokrivace i slična zanimanja za potrebe zaposlenja u Evropi. E sad jel šuplja il nije ne znam.
To je Samo Iskrena Parodija-realnost
Kakvo je vrijeme došlo da Diploma 3 razreda srednje znači mnogo a diploma fakulteta ništa.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#23 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by Qoom »

Napisah prije skoro godinu na ovu temu, ranije je bilo 49 licenciranih, danas 27 akreditiranih VŠU, od toga dvije uslovno. Jedan od uslovnih je Američki. :shock:

Ko nešto se radi na ovu temu, ali (retoričko) pitanje svih pitanja je šta sa studentima koji su dobili diplome na fakultetima koji više nisu na spisku akreditiranih?

I da zaključim, vodeći se starom makijavelističkom, ne mislim da su krivi studenti što ubodu diplomu bez kapi znoja i pošteno pročitane knjige, nego sistem i profesori (od kojih btw. 90% njih predaju na "državnim" fakultetima) koji su im to svojim upitnim kriterijima dozvolili. :skoljka:
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#24 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by zrakomlat »

putokaz1 wrote:
zrakomlat wrote:
putokaz1 wrote:Ko Šiša diplomu Fakulteta imam je već
de možel ko da mi sredi diplomu Zavarivača
Znaš li variti? Ne znam al mogu donijeti papir da znam :D

Vidi Široki Brijeg. Ima onaj centar za obrazovanje, mislim da se tu može odraditi "prekvalifikacija". Čuo sam da su gore rješavani papiri za krovopokrivace i slična zanimanja za potrebe zaposlenja u Evropi. E sad jel šuplja il nije ne znam.
To je Samo Iskrena Parodija-realnost
Kakvo je vrijeme došlo da Diploma 3 razreda srednje znači mnogo a diploma fakulteta ništa.
A pretpostavio sam, zato je prvi post takav kakav jest. To dole sam ubacio ipak za slučaj da si ozbiljan :D
Slažem se u potpunosti.
mesihtrko
Posts: 341
Joined: 23/09/2008 01:38

#25 Re: Vikend diplome(kupovina znanja-neznanja)

Post by mesihtrko »

Neki se čude danas ja upozoravam odavno,Ko će da prizna diplomu koja je stečena 60 dana ili još manje.
Gora stvar od ovoga je da nam ti stručnjaci ostaju u BiH da rade .Koliko je budžetskog novca otišlo na povećanje plaća nakon što donošenja u firmu ovakvih diploma ovima što su do jučer bili drvosječe ,električari,Kuhari konobari...., Samo neka im vrate plate na staro eto UŠTEDA
Ako se nemogu ivvalidi razvrstati ,FAKULTETI MOGU
Locked