Vijesti iz Tuzle

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2251 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Ommadawn »

llull wrote:Bijeljina nije svoje bosnjake pobila, bar sam ja to cuo ovdje od bosnjaka koji zive u BN sada protjerano ih je mnogo. Dosta ih je ostalo, bas sam u nedelju bio na dzenazi drugarovom ocu, i vidio sam da su postavljeni nisani za ubijene bosnjake u Haremu Lipic u Selimovicima.
Skoro sam sa bas sa jednim sudijom bosnjakom razgovarao o devedesetim, tad nisam bio u Bn, rekao mi je o brojci oko 50-60 ubijenih bosnjaka u gradu.
To sto sam se ukljucio u vezi sa BMK je samo zbog generalizovanja, ja Baju mrzim jednako kao i ti zbog svega.
Sad da se ja sad nesto pravdam i branim, samo cu ti reci da su 80% mojih prijatelja u Bijeljini bosnjaci ili iz mjesovitih brakova, ne znam za druge ali ja se krecem u krugovima gdje ih bas ima i gdje se druze sa srbima. Sad ne znam koliko ti Bijeljinu poznajes pa da ulazimo u dublju diskusiju.
Bas kao sto i ja u Tz imam mnostvo prijatelja koji stalno dolaze kod mene, bas danas dolaze dva veoma poznata Tuzlaka kod mene u Bn na sastanak da firma iz Bn sponzorise njihov event u Tuzli.
U Tuzli su takodjer buduci DJ-evi pekli zanat na sutanju pobijenih srpskih civila na ulicama. Doduse nema na fotografijama ali... Je li tako? :-)

Decko, postoje cak i fotografije koje su obisle svijet a na kojima se vide ljudi koji su pobijeni ili koji ce da budu ubijeni.
A da ih je pobijeno i 10 - mnogo je. To su dvije porodice.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#2252 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by kmirsad »

Ommadawn wrote:
kmirsad wrote:
Boateng wrote:Image
:lol: :lol: :lol: jebalo majku... ne vidjeh u Tuzli nigdje plakata, da odem da vidim raju, prasetinu... sigurno ih potrgali ovi iz okolnih sela... :lol:
Biti Tuzlak a otići na druženje gdje te zabavlja B.M.K. je spustiti se i niže od najnižeg ljudskog nivoa.
Ali šta drugo i očekivati od nekog kome se tetka u Novom Sadu razboljela baš na dan-dva prije napada.
Nadam se da ne nisliš na mene,,, namam, niti sam ikada imao tetku u Novom Sadu,,, nemam tetku uopšte,,, :roll:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2253 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by seln »

llull wrote:Idi u Bijeljinu vidjeces sve isto kao u Tuzli samo su uloge obrnute ...

Zamisli paradoksa, svecanost Islamske zajednice u Bijeljini, fali im stolica zbog broja zvanica na svecanoj akademiji, Emir Musli bez ikakvog ustrucavanja ode u mjesnu kancelariju Boracke Ogranizacije VRS i zatrazi stolice i neke stvari jos koje im trebaju, uz pretpostavku da ce trebati da plati. Ljudi mu donesu u prostorije IZ i niko novac ne spominje, to je normalna pomoc.
Nije to nista posebno ali znaci ljudima, jasno je da bosnjaka nema u Bn kao sto ih je bilo ... bas kao sto srba nema u Tz kao sto su bili ...
Ma idila. Parkirali su, bezbeli, na onom parkingu gdje je prije bila dzamija?
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#2254 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by llull »

Ommadawn wrote:
llull wrote:Bijeljina nije svoje bosnjake pobila, bar sam ja to cuo ovdje od bosnjaka koji zive u BN sada protjerano ih je mnogo. Dosta ih je ostalo, bas sam u nedelju bio na dzenazi drugarovom ocu, i vidio sam da su postavljeni nisani za ubijene bosnjake u Haremu Lipic u Selimovicima.
Skoro sam sa bas sa jednim sudijom bosnjakom razgovarao o devedesetim, tad nisam bio u Bn, rekao mi je o brojci oko 50-60 ubijenih bosnjaka u gradu.
To sto sam se ukljucio u vezi sa BMK je samo zbog generalizovanja, ja Baju mrzim jednako kao i ti zbog svega.
Sad da se ja sad nesto pravdam i branim, samo cu ti reci da su 80% mojih prijatelja u Bijeljini bosnjaci ili iz mjesovitih brakova, ne znam za druge ali ja se krecem u krugovima gdje ih bas ima i gdje se druze sa srbima. Sad ne znam koliko ti Bijeljinu poznajes pa da ulazimo u dublju diskusiju.
Bas kao sto i ja u Tz imam mnostvo prijatelja koji stalno dolaze kod mene, bas danas dolaze dva veoma poznata Tuzlaka kod mene u Bn na sastanak da firma iz Bn sponzorise njihov event u Tuzli.
U Tuzli su takodjer buduci DJ-evi pekli zanat na sutanju pobijenih srpskih civila na ulicama. Doduse nema na fotografijama ali... Je li tako? :-)

Decko, postoje cak i fotografije koje su obisle svijet a na kojima se vide ljudi koji su pobijeni ili koji ce da budu ubijeni.
A da ih je pobijeno i 10 - mnogo je. To su dvije porodice.
I jedna osoba je mnogo ... Za Dj-eve ne znam ... Nisam upucen ...
Ubijani su bosnjaci , ja nisam negirao to. Ubijani su u Koraju, u Brckom, Zvorniku ...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2255 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by seln »

llull wrote: Za Dj-eve ne znam ... Nisam upucen ...
Pa, evo, da te uputim: Srdjan Golubovic, poznatiji kao DJ Max

Image


Image
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#2256 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by escobar__ »

llull wrote:Shvatas ti da je tvoj stav kada neko ne misli kao ti fasisoidni divljak ustvari klasican fasisticki stav.
Ti sto su otisli su znaci svi spremni da kolju, mozda je nekome zivot ugrozen bio, mozda je neko mislio da ce mu biti ugrozen zivot, mozda je neko kao sto sad bjeze pobjegao za boljim zivotom. Svako generalizovanje po nacionalnom sablonu je fasizam.
Pravi tuzlak nikada ne bi rekao za onoga ko ne misli kao on da je fasista, bar je uvijek Tuzla bila poznata po tom liberalnom stavu.
Ne, moj stav nije da je neko ko ne misli kao ja fašistoidni divljak već da je fašista upravo to - fašista.

A većina (velika) Srba se tokom proteklog rata pokazala i dokazala kao fašistički i neprijateljski nastrojena prema mom narodu i mojoj zemlji (koja je i njihova ali je ne vole). Vrijeme kad je ta prodaja magle koju vršiš prolazila tek tako je davno prošlo, danas ljudi ipak imaju daleko više izvora informacija, te kakvu-takvu razvijenu svijest o posljednjem ratu, pa je jasno ko je išao jer mu je "život bio ugrožen", a ko jer je dobijao instrukcije i pripremao se za čistku dojučerašnjih komšija.

Tu priču možeš prodavat po Bijeljini ili odakle si već jer ste vi jedno zatucano i zatvoreno društvo koje se nije spremno suočiti sa vlastitom prošlošću, priznati masovna ubistva, etničko čišćenje, silovanja, kulturocid, urbicid i genocid. U normalnoj sredini poput mog grada ti to ne prolazi. I mi jesmo normalna sredina, svaki Tuzlak će se time ponositi (kao i svaki normalan čovjek na Zemlji) ali, kao što ti je @seln već rekao, nismo glupi.

Zato nama ne smijete ni primirisat spomeniku na Kapiji sa zahtjevom da se s njega brišu/kriju historijski fakti koji vas itekako bodu u oči, niti će vam to kad proći ovdje.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#2257 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by escobar__ »

Samo da ponovim...
llull wrote:jasno je da bosnjaka nema u Bn kao sto ih je bilo ... bas kao sto srba nema u Tz kao sto su bili ...
plain vanilla wrote:btw, Bijeljina je svoje Bosnjake ili pobila ili protjerala, a Srbi iz Tuzle su sami otisi
dakle nije isto
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#2258 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by kmirsad »

plain vanilla wrote:btw, Bijeljina je svoje Bosnjake ili pobila ili protjerala, a Srbi iz Tuzle su sami otisi
dakle nije isto
... što bona lažeš, kad znaš da smo ih pobili i rudnike soli zakopali, plutali Jalom, pofatali u logore i gole protjerali preko Majevice,..marš u Bijeljinu, sadit kupus... a što nismo, mobilisali, u ljudske štitove slali da kopaju rovove... sve znaš, sve onaj Đogo Risto objavio na televizoru... a lažeš... :twisted:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#2259 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by llull »

seln wrote:
llull wrote: Za Dj-eve ne znam ... Nisam upucen ...
Pa, evo, da te uputim: Srdjan Golubovic, poznatiji kao DJ Max

Image


Image
Nisam procitao nikad da je bio dj. Msm znam za tok skota sto je sutirao nesrecnu Tifu ... fuj ... kakvo smece...
A to dj, isto kao sto sam i ja profi kosarkas.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#2260 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by llull »

llull wrote:
seln wrote:
llull wrote: Za Dj-eve ne znam ... Nisam upucen ...
Pa, evo, da te uputim: Srdjan Golubovic, poznatiji kao DJ Max

Image


Image
Nisam procitao nikad da je bio dj. Msm znam za tok skota sto je sutirao nesrecnu Tifu ... fuj ... kakvo smece...
A sad evo citam... Jos kao trance svirao ... O zivote ... Ubiti pseto odmah.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#2262 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by kmirsad »

Samo da još jednom potvrdim da sam ponosan što sam iz Tuzle i što mogu reči da sam Tuzlak... čak su i policiju morali dovesti iz Sarajeva da mlate one jadnike u rudarama na Šičkom...
Narod iz Tuzle im donosio hranu, tople napitke, drva za orijev... :thumbup: :bih:
Vlast iz Sarajeva im donijela pendreke, šljemove, pancire...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2263 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by insomnia78 »

Koga su to namlatili?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#2264 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by kmirsad »

Izjava PR- UKC- Tuzla... primili dvoje sa lakšim tjelesnim povredama... ukazana im je medicinska pomoć, i još su na UKC-u...
Nisam rekao da su mlatili,,, nego da su ih doveli da ih mlate... Pročitaj ponovo moj post...Razlika je velika... ili misliš da su ih onako opremljene, doveli da ih češkaju po leđima...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2265 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by insomnia78 »

Aha znaci semantika.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#2266 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by kmirsad »

Nije semantika... Suština je...
Šta misliš zašto vlast šalje čak iz Sarajeva konvoj blindiranih kombija i autobusa punih obučenih, opremljenih, naoružanih "regala" i "trokrilnih ormara" ...da koga tamo u Tuzli biju ili da s njima igraju fota...
Da nisu bili spremni da biju, došli bi u trenerkama...
Ili možda ne vjeruju da če ovi naši lokalni drotovi dovoljno jako da udaraju svoje komšije, suborce, rođake, školske drugove...
Last edited by kmirsad on 03/03/2018 18:35, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2267 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by insomnia78 »

Pa naravno da su spremni da biju. To im je u opisu posla
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#2268 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by kmirsad »

A možda i gušt... udarat one što su minobacačku bateriju 120 mm, postavljenu u Slaviničima, artiljeririjsku,, bateriju u Simin Hanu, tekovsku iz Jastrebarskog postavljenu i ukopanu u Požarnici... za par mjeseci potjerali od Tuzle na Banj Brdo...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2269 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by insomnia78 »

Istini za volju bilo je tu i pun kurac policajaca
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#2270 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by kmirsad »

:roll: Možda i Golinih manevaraca... ako ima koji živ... :cry: Lija nije bio sigurno... :cry:
User avatar
Truba
Posts: 81778
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2271 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Truba »

Image

bio sam vam u kasabi prvi i nadam se jedini put :D

za moj ukus previše sikretista, heretika i neokomunista, što ćete kada dođete na vrata Sv. Petru pa vas on nešto pita? jeste li spremni za Drugi Dolazak Sina Čovječjeg

Deus Vult

pa đe su vam uputstva za kako doći do crkve/džamije????

golub je spasio situaciju i burek u kladnju

:run:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2272 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Maraschino »

Black swan wrote: bio sam vam u kasabi prvi i nadam se jedini put :D

za moj ukus previše sikretista, heretika i neokomunista, što ćete kada dođete na vrata Sv. Petru pa vas on nešto pita? jeste li spremni za Drugi Dolazak Sina Čovječjeg

Deus Vult

pa đe su vam uputstva za kako doći do crkve/džamije????

golub je spasio situaciju i burek u kladnju

:run:
To po drugi put u Drijenci bio?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2273 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by insomnia78 »

:lol:
Dokanj, Breske, odatle pjeske :lol:
User avatar
Laertes
Posts: 4255
Joined: 08/01/2015 18:25

#2274 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Laertes »

Black swan wrote:Image

bio sam vam u kasabi prvi i nadam se jedini put :D

za moj ukus previše sikretista, heretika i neokomunista, što ćete kada dođete na vrata Sv. Petru pa vas on nešto pita? jeste li spremni za Drugi Dolazak Sina Čovječjeg

Deus Vult

pa đe su vam uputstva za kako doći do crkve/džamije????

golub je spasio situaciju i burek u kladnju

:run:
He, he, i ja te uslikam slikajući parking papka :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2275 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by seln »

Black swan wrote:
bio sam vam u kasabi prvi i nadam se jedini put :D

za moj ukus previše sikretista, heretika i neokomunista, što ćete kada dođete na vrata Sv. Petru pa vas on nešto pita? jeste li spremni za Drugi Dolazak Sina Čovječjeg

Deus Vult

pa đe su vam uputstva za kako doći do crkve/džamije????

golub je spasio situaciju i burek u kladnju

:run:
Vjeruj, i mi se iskreno nadamo da je to bio jedini put.

nas grad nije projektovan za vehabije, katolibane, pravoslavdzihadlije i slicne.

Vec sam jednom napisao, ali ponovicu: trebalo bi opet postaviti maltu na ulazima u grad.
Post Reply