Vijesti iz Tuzle

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2227 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by insomnia78 »

E fala vi. Sad znam
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2228 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Maraschino »

insomnia78 wrote:E fala vi. Sad znam
https://freshpress.info/vijesti/ovo-je- ... durakovica
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#2229 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by kmirsad »

Boateng wrote:Image
:lol: :lol: :lol: jebalo majku... ne vidjeh u Tuzli nigdje plakata, da odem da vidim raju, prasetinu... sigurno ih potrgali ovi iz okolnih sela... :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2230 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by seln »

Je li skinulo Kuku?
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#2231 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by llull »

escobar__ wrote:Ex-Tuzlaci, fina gradska raja(tm) i doBRE komšije, inače pobjegulje početkom rata kada su išli na "oslobođenu", "vekovnu" teritoriju odakle su kasnije pucali do jučerašnjim sugrađanima.

Ovo je zapravo druženje divljaka.
Pa nije puno "divljaka" pobjeglo iz carsije 16.893 - prije rata je zivjelo 20.271, a 2013. godine samo 3.378.
Mani se te price o divljacima, dolaze ti srpski folkeri po Tuzli paradiraju, prave feste i njih haman slusaju divljaci. Na Modracu u Robinzonu ti na bosnjacko - hrvatskoj svadbi bend svira SLAVIJA, PA VUKOV SPOMENIK. Ili DA ZAKOPCAM JELECE i takve srpske folk pjesme ...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2232 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by seln »

llull wrote:
escobar__ wrote:Ex-Tuzlaci, fina gradska raja(tm) i doBRE komšije, inače pobjegulje početkom rata kada su išli na "oslobođenu", "vekovnu" teritoriju odakle su kasnije pucali do jučerašnjim sugrađanima.

Ovo je zapravo druženje divljaka.
Pa nije puno "divljaka" pobjeglo iz carsije 16.893 - prije rata je zivjelo 20.271, a 2013. godine samo 3.378.
Mani se te price o divljacima, dolaze ti srpski folkeri po Tuzli paradiraju, prave feste i njih haman slusaju divljaci. Na Modracu u Robinzonu ti na bosnjacko - hrvatskoj svadbi bend svira SLAVIJA, PA VUKOV SPOMENIK. Ili DA ZAKOPCAM JELECE i takve srpske folk pjesme ...
To je opstina Lukavac.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#2233 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by llull »

Ma ima i po carsiji, kod Tome, pa u Vivi bude buljuk srbijanskih pjevaca sa svojim pjesmama ... Al hajd neka se mladi druze :-D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2234 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by spreca »

llull wrote:Ma ima i po carsiji, kod Tome, pa u Vivi bude buljuk srbijanskih pjevaca sa svojim pjesmama ... Al hajd neka se mladi druze :-D
kod Tme je kupleraj...vjerovatno i cure iz tog kraja i usluge pruzaju uz domacu muziku :mrgreen:
User avatar
Laertes
Posts: 4237
Joined: 08/01/2015 18:25

#2235 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Laertes »

Pa i "glavni" tuzlanski brend, Papilon, mlati pare na džigaraštini.
User avatar
escobar__
Posts: 8850
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#2236 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by escobar__ »

llull wrote:
escobar__ wrote:Ex-Tuzlaci, fina gradska raja(tm) i doBRE komšije, inače pobjegulje početkom rata kada su išli na "oslobođenu", "vekovnu" teritoriju odakle su kasnije pucali do jučerašnjim sugrađanima.

Ovo je zapravo druženje divljaka.
Pa nije puno "divljaka" pobjeglo iz carsije 16.893 - prije rata je zivjelo 20.271, a 2013. godine samo 3.378.
Mani se te price o divljacima, dolaze ti srpski folkeri po Tuzli paradiraju, prave feste i njih haman slusaju divljaci. Na Modracu u Robinzonu ti na bosnjacko - hrvatskoj svadbi bend svira SLAVIJA, PA VUKOV SPOMENIK. Ili DA ZAKOPCAM JELECE i takve srpske folk pjesme ...
To je otprilike i razlika između fašistoidnih divljaka koji su spremni pucat po komšijama i normalnih ljudi.

Srpske folkere slušaju idioti, no ipak nisu divlji level prosječan četnik jer sumnjam da bi onaj što se leši uz Acu Lukasa sutra uzeo nož i klao komšije stvarajući veliku Bosnu. :wink:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#2237 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by llull »

Shvatas ti da je tvoj stav kada neko ne misli kao ti fasisoidni divljak ustvari klasican fasisticki stav.
Ti sto su otisli su znaci svi spremni da kolju, mozda je nekome zivot ugrozen bio, mozda je neko mislio da ce mu biti ugrozen zivot, mozda je neko kao sto sad bjeze pobjegao za boljim zivotom. Svako generalizovanje po nacionalnom sablonu je fasizam.
Pravi tuzlak nikada ne bi rekao za onoga ko ne misli kao on da je fasista, bar je uvijek Tuzla bila poznata po tom liberalnom stavu.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#2238 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by °u° »

kmirsad wrote:
:lol: :lol: :lol: jebalo majku... ne vidjeh u Tuzli nigdje plakata, da odem da vidim raju, prasetinu... sigurno ih potrgali ovi iz okolnih sela... :lol:
Hajde to, ali ovo https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... astva-rs-a
Oslobođenje wrote:Sinu preminulog logoraša žele naplatiti troškove Pravobranilaštva RS-a


Šabanović Adil je, u logorima Vojske Republike Srpske, proveo pune dvije godine te skupa sa drugim logorašima proživio neviđene patnje i mučenja, ali je, na svu sreću, uspio živ izaći iz logora.

Adil je jedan od tužitelja za naknadu nematerijalne štete čiju je tužbu odbio sud u RS, te mu naložio da plati troškove pravobraniteljstva u iznosu od 2.625,00 KM. Nažalost, Adil je preminuo 2015. godine.

I da čovjek ne povjeruje. Pravobranilaštvo Republike Srpske, 2017. godine, upućuje Općinskom sudu u Tuzli prijedlog za izvršenje kojim traži da Adilov sin Šabanović Zekerijah, rođen 1988. godine, plati troškove pravobranilaštva u iznosu od 2.625,00 KM, na čije plaćanje je bio obavezan njegov otac.

Potom, Općinski sud u Tuzli, početkom ovog mjeseca, uvažava prijedlog Pravobranilaštva RS i određuje provođenje traženog izvršenja.

Ovo je pravni teror. Zar i djeca preživjelih logoraša moraju plaćati danak za svoje ubijene, mučene, bespravno zatvorene roditelje, kao i za roditelje koji su uspjeli preživjeti torturu logora a u međuvremenu su preminuli?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66771
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#2239 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by plain vanilla »

llull wrote:Shvatas ti da je tvoj stav kada neko ne misli kao ti fasisoidni divljak ustvari klasican fasisticki stav.
Ti sto su otisli su znaci svi spremni da kolju, mozda je nekome zivot ugrozen bio, mozda je neko mislio da ce mu biti ugrozen zivot, mozda je neko kao sto sad bjeze pobjegao za boljim zivotom. Svako generalizovanje po nacionalnom sablonu je fasizam.
Pravi tuzlak nikada ne bi rekao za onoga ko ne misli kao on da je fasista, bar je uvijek Tuzla bila poznata po tom liberalnom stavu.
Cijeli zivot zivis i radis s nekim ljudima i onda dobijes plavu kovertu da se maknes iz grada preko vikenda dok braca Srbi ne pociste grad, i ti mirne savjesti odes 'saditi paprike' na vikendicu.
Jadni uplaseni Srbi su pobjegli jer su upozoreni od strane svoje brace, a nije im palo na pamet da upozore prijatelje, komsije...
Nisu svi fasisoidni divljaci, ali bome nisu ispali ni ljudi.
A kasnije, kad je vec bio rat, svako je preživljavao i borio se na svoj nacin, neki bjezali, neki nas branili, neki nas krali...to vrijedi za sve nacije.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#2240 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by kmirsad »

Eno Tomislav Pračer priča u Fejsu, 16 godina poslije rata... da su pripadnici vojne policije iz Tuzlanskog garnizona i aerodroma Dubrave, prije izbijanja sukoba 15. maja 1992-eg,hodali po zgradama istanovima i gdje nađu Srbe dijelili, puške i municiju... doduše priča o tom činu mu je u negativnom kontekstu i ličnim neslaganjem s tim...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2241 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by spreca »

kmirsad wrote:Eno Tomislav Pračer priča u Fejsu, 16 godina poslije rata... da su pripadnici vojne policije iz Tuzlanskog garnizona i aerodroma Dubrave, prije izbijanja sukoba 15. maja 1992-eg,hodali po zgradama istanovima i gdje nađu Srbe dijelili, puške i municiju... doduše priča o tom činu mu je u negativnom kontekstu i ličnim neslaganjem s tim...
Taj Pracar je jedan lazovcina i velikoCetnik...gledao sam ga na Face sta i kako je pricao a gledao sam ga i na RTRS sta govori i laze....interviju na istu temu i apsolutno druga prica...i sta reci za takvog covjeka...treba dici optuznicu i interpolovu tjeralicu i ako ga srbi ne budu sudili a nama ga nece dati da mu sudimo bar ga tjeralicom zakovati za srbiju cak ni u BiH nce moci
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2242 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Ommadawn »

kmirsad wrote:
Boateng wrote:Image
:lol: :lol: :lol: jebalo majku... ne vidjeh u Tuzli nigdje plakata, da odem da vidim raju, prasetinu... sigurno ih potrgali ovi iz okolnih sela... :lol:
Biti Tuzlak a otići na druženje gdje te zabavlja B.M.K. je spustiti se i niže od najnižeg ljudskog nivoa.
Ali šta drugo i očekivati od nekog kome se tetka u Novom Sadu razboljela baš na dan-dva prije napada.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2243 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by seln »

llull wrote:Shvatas ti da je tvoj stav kada neko ne misli kao ti fasisoidni divljak ustvari klasican fasisticki stav.
Ti sto su otisli su znaci svi spremni da kolju, mozda je nekome zivot ugrozen bio, mozda je neko mislio da ce mu biti ugrozen zivot, mozda je neko kao sto sad bjeze pobjegao za boljim zivotom. Svako generalizovanje po nacionalnom sablonu je fasizam.
Pravi tuzlak nikada ne bi rekao za onoga ko ne misli kao on da je fasista, bar je uvijek Tuzla bila poznata po tom liberalnom stavu.
Pa su liberalni Tuzlaci otisli u Bijeljinu, koja je nadaleko cuvena po svom liberalizmu i suzivotu?
U Bijeljinu, jedan od prvih gradova u kojem se zapucalo?
U Bijeljinu, u potrazi za boljim zivotom?
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#2244 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by llull »

Toliko o multikulturalnosti ...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2245 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by seln »

llull wrote:Toliko o multikulturalnosti ...
Ti si pobrkao multikulturalnost i glupost. Tuzlaci jesu multikulturalni, ali nisu glupi.
A ti nam slobodno navedi ijedan grad iz tvojih 49% koji je primjer multikulture.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#2246 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by llull »

Idi u Bijeljinu vidjeces sve isto kao u Tuzli samo su uloge obrnute ...

Zamisli paradoksa, svecanost Islamske zajednice u Bijeljini, fali im stolica zbog broja zvanica na svecanoj akademiji, Emir Musli bez ikakvog ustrucavanja ode u mjesnu kancelariju Boracke Ogranizacije VRS i zatrazi stolice i neke stvari jos koje im trebaju, uz pretpostavku da ce trebati da plati. Ljudi mu donesu u prostorije IZ i niko novac ne spominje, to je normalna pomoc.
Nije to nista posebno ali znaci ljudima, jasno je da bosnjaka nema u Bn kao sto ih je bilo ... bas kao sto srba nema u Tz kao sto su bili ...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66771
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#2247 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by plain vanilla »

llull wrote:Idi u Bijeljinu vidjeces sve isto kao u Tuzli samo su uloge obrnute ...

Zamisli paradoksa, svecanost Islamske zajednice u Bijeljini, fali im stolica zbog broja zvanica na svecanoj akademiji, Emir Musli bez ikakvog ustrucavanja ode u mjesnu kancelariju Boracke Ogranizacije VRS i zatrazi stolice i neke stvari jos koje im trebaju, uz pretpostavku da ce trebati da plati. Ljudi mu donesu u prostorije IZ i niko novac ne spominje, to je normalna pomoc.
Nije to nista posebno ali znaci ljudima, jasno je da bosnjaka nema u Bn kao sto ih je bilo ... bas kao sto srba nema u Tz kao sto su bili ...
eto zasto Tuzla vise nije multi-kulti, svi multikulturalni pobjegli u Bijeljinu, a ostali samo divljaci

btw, Bijeljina je svoje Bosnjake ili pobila ili protjerala, a Srbi iz Tuzle su sami otisi
dakle nije isto
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#2248 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by llull »

Bijeljina nije svoje bosnjake pobila, bar sam ja to cuo ovdje od bosnjaka koji zive u BN sada protjerano ih je mnogo. Dosta ih je ostalo, bas sam u nedelju bio na dzenazi drugarovom ocu, i vidio sam da su postavljeni nisani za ubijene bosnjake u Haremu Lipic u Selimovicima.
Skoro sam sa bas sa jednim sudijom bosnjakom razgovarao o devedesetim, tad nisam bio u Bn, rekao mi je o brojci oko 50-60 ubijenih bosnjaka u gradu.
To sto sam se ukljucio u vezi sa BMK je samo zbog generalizovanja, ja Baju mrzim jednako kao i ti zbog svega.
Sad da se ja sad nesto pravdam i branim, samo cu ti reci da su 80% mojih prijatelja u Bijeljini bosnjaci ili iz mjesovitih brakova, ne znam za druge ali ja se krecem u krugovima gdje ih bas ima i gdje se druze sa srbima. Sad ne znam koliko ti Bijeljinu poznajes pa da ulazimo u dublju diskusiju.
Bas kao sto i ja u Tz imam mnostvo prijatelja koji stalno dolaze kod mene, bas danas dolaze dva veoma poznata Tuzlaka kod mene u Bn na sastanak da firma iz Bn sponzorise njihov event u Tuzli.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2249 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by insomnia78 »

Samo 50-60? Pa to je nista jbt. Nemoj sta zahateriti
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2250 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by _BataZiv_0809 »

spreca wrote:
llull wrote:Ma ima i po carsiji, kod Tome, pa u Vivi bude buljuk srbijanskih pjevaca sa svojim pjesmama ... Al hajd neka se mladi druze :-D
kod Tme je kupleraj...vjerovatno i cure iz tog kraja i usluge pruzaju uz domacu muziku :mrgreen:
Viva i Jecmeniste....uhhhhh :izet:
Post Reply