Vijesti iz Tuzle

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#1 Vijesti iz Tuzle

Post by fukara_tz »

Ovdje moze sve ,provjereno ,neprovjereno ,tracevi (zasto ne ),mozete pisati o vremenu ,sportskim ,kulturnim dogadjajima,servisnim infomacijama, gdje ste sta kupili povoljno ,reklamirati nesto ,preporuciti ,pozdraviti itd...

Evo za pocetak diskoteka Roma 06.02.2005.g gost veceri Alexandra Radovic cijena ulaznice 10KM.

17.02 klub Arion Van Gogh :)
RPM
Posts: 1047
Joined: 11/01/2004 00:00

#2

Post by RPM »

fukara jel' Van Gogh 17. ili 12.? cuo sam 12.

btw. otvoren novi kafic YES u novoj zgradi preko puta kina centar.
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#3

Post by fukara_tz »

12 u pravu si :)...moja greska

Bio sam u tom kaficu fino je sredjeno, na dva je sprata, na gornjem jedno 6 stolova i prizemlje jedno 4 stola... al malo ko i ostali kafici...al haj nek otvaraju
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#4

Post by fukara_tz »

Na svečanosti u sarajevskom Narodnom pozorištu dodijeljene nagrade "Večernjakov pečat"
Doktor Emir Kabil - osoba godine u BiH
Image

Direktor i utemeljitelj Klinike za kardiovaskularne bolesti UKC-a Tuzla, dr. Emir Kabil, ovogodišnji je dobitnik prestižne godišnje nagrade "Večernjakov pečat". Zahvaljujući glasovima naših čitatelja, dr. Kabil je u konkurenciji dvadesetak drugih kandidata koje su predložili Večernjakovi novinari, izabran za osobu godine.

Liječniku, koji je najzaslužniji što je Tuzla postala regionalnim centrom kardiohirurgije, nagrada je uručena na glamuroznoj svečanosti koja je sinoć održana u sarajevskom Narodnom pozorištu.
RPM
Posts: 1047
Joined: 11/01/2004 00:00

#5

Post by RPM »

i bi sinoc Van Gogh, u sveopstoj oskudici svirki malo jacih bendova u Tuzli ova je stoga bila odlicna (ne ureklo se ... :D), Arion pun s obzirom da se nalazi izvan uzeg dijela grada, nadam se da cemo uskoro gledati jos slicnih bendova.

"... necemo da pobedi narodna muzika, vise volim ... " :D
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#6

Post by sunday_morning »

evo jedna informacija:

u Romi sutra Igor Vukojevic - za cure besplatan ulaz :D :D muski, zalite se Cigi (pitajte da iskoristite moj bonus)

7. mart u Romi Sandi - za cure besplatan ulaz. ovo je zbog simbolike datuma :D
7th_Heaven
Posts: 351
Joined: 19/11/2002 00:00

#7

Post by 7th_Heaven »

:roll:

jos jedan bonus dobrovoljno poklanjam...i sad i za osmi mart...mogu pokonit i dozivotni...kako god..Roooma (vak privlacnije zvuci) 0 pojena. :D


a sandi...uporan cojk nema price..nakon nekoliko desetljeca ''uspjesne'' karijere gura dalje..majke mi, dodje mi simpatican zbog toga.. :roll:

8-)
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#8

Post by sunday_morning »

:lol: :lol:
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#9

Post by pepeljara »

kabila postujem samo ko doktora, al je supak covjek ko COVJEK.:D
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#10

Post by fukara_tz »

eh vako sta sam sve pronaso

Film "Mi nismo anđeli 2" od 14. do 19. februara u 18:00 i 20:00 sati, Bosanski kulturni centar Tuzla. Uloge: Nikola Kojo, Mirka Vasiljević, Uroš Todorović, Srđan Todorović i drugi, kontakt telefon: 286-270

Narodno pozoriste
PETAK
18.2.2005.
19,30
N. V. Koljada
"KOKOŠ"
Režija: Tanja Miletić - Oručević

SUBOTA
19.2.2005.
12,00
Boško Trifunović
"BAJKA O CARU I PASTIRU"
Režija: Besim Tufekčić
Informacije i rezervacije
na telefone marketing službe
035/251645, 035/251646, 035/251647

Tuzlanska grupa ˝Terusi˝ na Valentinovo je obilježila 40 godina od održavanja prvog koncerta u holu Rudarskog fakulteta Tuzla, koji se smatra začetkom tuzlanske pop-rok scene.

Bosanski kulturni centar Tuzla i centar za kulturu i informisanje Opštine Srebrenik organizuju: ˝Prezentaciju kulturnog stvaralaštva Opštine Srebrenik˝ u BKC-u Tuzla, petak 18.02.2005. godine.

18:00 Izložba slika iz fundusa Galerije OGUS-a, prezentacija časopisa ˝ Biljeg Srebrenika ˝.

19:00 ˝Našijem dražijem prijateljem˝ - muzičko scenski program u izvođenju Umjetničke radionice Srebrenik i KUD-a ˝Mehmed Ibrahimović˝ Srebrenik autora Sadila Mehmedovića.
RPM
Posts: 1047
Joined: 11/01/2004 00:00

#11

Post by RPM »

pepeljara wrote:kabila postujem samo ko doktora, al je supak covjek ko COVJEK.:D
da li kod nas ima ijedan uspjesan i kvalitetan profesionalac a da za njega nisu rekli da je pakash ... :? :D :D ... ili je to direktno proporcionalno, ne kontam ... :D
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#12

Post by fukara_tz »

Jasmin Hukić, kapiten košarkaške reprezentacije BiH, još jednom je potvrdio igračku vrijednost u osmini finala ULEB kupa, kada je prije nekoliko dana u revanš susretu protiv moskovskog Dinama, proglašen igračem utakmice.

Hukić o trenutnim problemima u svom matičnom klubu KK Sloboda Dita iz Tuzle, smatra:
˝Klub iz dana u dan pada sve niže. Žao mi je, ali biće sve gore ako se stvari unutar kluba hitno ne promijene. Treba dovesti ljude koji će raditi, a ne obećavati. Slobodu treba voditi pameću.˝

Radio Soli Tuzla za Valentinovo, u saradnji s Općinom Tuzla, organizirao vjenčanje u studiju u povodom Valentinova, Dana zaljubljenih
Gordana Mijatović iz Lukavca i Dalibor Pavljašević prvi su par koji je sudbonosno DA izgovorio pred mikrofonom.
Vjenčanje je obavila matičarka Nataša Divković, u prisustvu vijećnika Ivice Segata.
Radio Soli mladence je nagradio petodnevnim boravkom u Hotelu "Lero" u Dubrovniku, a Općina Tuzla oslobodila ih je plaćanja takse za vjenčanje.

Košarkaška utakmica KK Jedinstvo : KK Biss tours Čelik Zenica. SKPC Mejdan u 19:00h Mala dvorana. Subota, 19.02.2005. godine.
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#13

Post by fukara_tz »

RPM wrote:
pepeljara wrote:kabila postujem samo ko doktora, al je supak covjek ko COVJEK.:D
da li kod nas ima ijedan uspjesan i kvalitetan profesionalac a da za njega nisu rekli da je pakash ... :? :D :D ... ili je to direktno proporcionalno, ne kontam ... :D
Ma jel neko uspjesan mi odmah imamo nesto da prigovorimo....tako je u svemu....

A sto se tice Kabila poznato mi je samo ono cime se bavi...i da to dobro radi...a kakav je ko cojek to ne znam :)

gdjes Rpm
RPM
Posts: 1047
Joined: 11/01/2004 00:00

#14

Post by RPM »

sama cinjenica da je covjek mogao otici gdje je htio no opet je ovdje i zeli pomagati ovim ljudima dovoljno govori o "pakashu" ... :D ... nije on niti politicar niti filozof pa da prodaje muda pod bubrege ... :D ... hajmo sad pljuvat dalje ... :D

fuki, de reci Cigi da nam Stoju dovede u Romu, nebi ja vec zbog tebe ... :D :D
RPM
Posts: 1047
Joined: 11/01/2004 00:00

#15

Post by RPM »

Rambo Rambonja The Amadeus, Arion >>> 25-02 <<< .... :-)
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#16

Post by fukara_tz »

RPM wrote:
fuki, de reci Cigi da nam Stoju dovede u Romu, nebi ja vec zbog tebe ... :D :D
:D hocu hocu :)...dobro je za sad nema toliko krkanluka u Romi :)....al stojkacu maksuz radi nas dvojice...il selmu bajrami :D :)
dEnI_tz
Posts: 51
Joined: 11/02/2005 18:59
Location: tuzla

#17

Post by dEnI_tz »

Selmu Bajrami :) ko beton je,a posto je zensko u pitanju sada bi nama trebao biti ulaz s popustom hehe

http://duri87.blogger.ba
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#18

Post by pepeljara »

RPM wrote:
pepeljara wrote:kabila postujem samo ko doktora, al je supak covjek ko COVJEK.:D
da li kod nas ima ijedan uspjesan i kvalitetan profesionalac a da za njega nisu rekli da je pakash ... :? :D :D ... ili je to direktno proporcionalno, ne kontam ... :D

pa gledaj stari, ti samo procitas o njemu, ja znam par stvari radi kojih ga ja nikad necu postovat kao covjeka,... jebiga.. jednostavno znas ono jednom se opeces netjes dva puta.. Kao sto rekoh, covjek je ok DOKTOR.. al je kao vako pakash.. MENI:)
RPM
Posts: 1047
Joined: 11/01/2004 00:00

#19

Post by RPM »

znam znam malo bolje ... a haa ... :D ... nego bih ako vec prozovem nekoga poput dr Kabila naveo i primjer, dokaz, nesto da podkrijepim tvrdnju, ako ih vec ne mogu iznijeti, iz bilo kog razloga, onda nije fer covjeka nazivati pakashom ... zasto? zato sto sve to onda izgleda kao insinuacija, trac, ljaga, pakost ... sva ljepota ljudskog bica koja krasi balkanskog covjeka ... :D :x
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#20

Post by pepeljara »

ma znas, ne volim uvjeravati nekog drugog u nesto sto ja mislim..
:)

kuzis? cemu? da sad rasopravljamo o tome dal je u biti on los il ne... ja ga cjenim ko doktora... al kao covjeka...
RPM
Posts: 1047
Joined: 11/01/2004 00:00

#21

Post by RPM »

Vijest, 21 02 2005
SPORAZUM O SARADNJI UNIVERZITETA U TUZLI I U POZNANU

Danas su u Poznanu u Poljskoj rektor Tuzlanskog univerziteta prof. dr. Izudin Kapetanović i rektor Univerziteta "Adam Mickicwicz" prof. dr. Stanislaw Lorenc potpisali Sporazum o akademskoj te naučnoj i nastavnoj saradnji između ova dva univerziteta. Kako je saopšteno iz Univerziteta u Tuzli, ovaj sporazum bit će okvir buduće saradnje, koja će se odvijati kroz zajedničke projekte, studijske posjete i razmjenu studenata. Potpisivanju Sporazuma, kako se navodi, dat je veliki publicitet, organizirani su Dani bh. kulture u Poznanu, u okviru kojih su održana četiri predavanja na Univerzitetu "Adam Mickiewicz" te večer bh. filma. "Najveći je rezultat ovog sporazuma otvaranje Katedre za bosanski jezik na Odsjeku slavistike Univerziteta "Adam Mickiewicz" u Poznanu, a u okviru koje će se izučavati jezici, kultura i običaji naroda BiH", navodi se u priopćenju.

http://www.radioslon.ba/bih/default.asp ... 1493&mnu=3


... btw. Poznan je po strukturi privrede slican Tuzli ...
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#22

Post by fukara_tz »

RPM wrote:Vijest, 21 02 2005
"Najveći je rezultat ovog sporazuma otvaranje Katedre za bosanski jezik na Odsjeku slavistike Univerziteta "Adam Mickiewicz" u Poznanu[/b], a u okviru koje će se izučavati jezici, kultura i običaji naroda BiH", navodi se u priopćenju.
Jel to RPM onaj jezik sto ne postoji :lol: :lol: meni je bitnije da ga Srbi priznaju :lol: :lol: nego Europa :lol: :lol:
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#23

Post by fukara_tz »

Avaz

Horde zla do titule došle boljom gol-razlikom
Okončan turnir navijača u Tuzli

Prvi turnir ekipa navijača u malom fudbalu, koji je organizovalo Udruženje navijača Fukare iz Tuzle, okončan je u dvorani Mejdan. Iako im rezultat nije bio u prvom planu, četiri ekipe su se svojski trudile da i na sportskom polju ostvare što bolji uspjeh. Na kraju su najbolji bili navijači Sarajeva, popularne Horde zla, koji su osvojili isti broj bodova kao i Fukare iz Tuzle. Ipak, zahvaljujući boljoj gol razlici, Sarajlije su osvojile prvo mjesto. Utakmica između Hordi zla i Fukara bila je najbolja na turniru i okončana je bez pobjednika rezultatom 3:3. Svim učesnicima podijeljeni su pehari i zahvalnice, a za najboljeg igrača proglašen je Amer Bajrić iz Tuzle.
RPM
Posts: 1047
Joined: 11/01/2004 00:00

#24

Post by RPM »

steta sto je FK Sloboda u gadnoj situaciji, taman se pokrenulo ono oko izgradnje stadiona, te tribine, te poslovni prostori, kad ono tropa zesca ... uprava je kriticna skroz, nesto nema ljudi "od akcije".
dEnI_tz
Posts: 51
Joined: 11/02/2005 18:59
Location: tuzla

#25

Post by dEnI_tz »

jbg bio bi red da sloboda stane na noge,kao prije....
Zao mi je sto je propalo renoviranje i prosirenje tusnja


http://duri87.blogger.ba
Post Reply