Vijesti iz Banovica

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#176 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

pink floydd wrote:Da ja ne bih ulazio u neke dalje nepotrebne, besmislene i suvišne rasprave...dovoljno je da pogledamo rezultate prethodnih i svih ostalih izbora u Banovicima. Matematika i brojke nam ne lazu i govore dovoljno, vise od rijeci.
Na zadnjim izborima, stranka SDA, trenutno vladajuca u Banovicima je osvojila 73,48 % od ukupnog broja glasova. To je tacno 11.312 glasova.
Ukupan broj registrovanih glasaca u Banovicima je 20.001 (dvadeset hiljada i jedan). Od tog broja nevazecih listica je bilo 585. Ostali nisu izasli na izbore.
Ukupan broj vazecih glasackih listica u Banovicima je bio 15.413, od toga 11.312 za SDA( 73,48%), 3.003 za SDP (19,51%), 688 za SBB (4,47%) , 299 za SBiH (1,94%), 73 za BPS Sefer Halilovic (0,47%) i 19 za BOSS - Mirnes Ajanovic (0,12%).
Za načelnika je prilično isto, sa minimalnim odstupanjima, s tim da SBiH, BPS i BOSS nisu imali kandidata za nacelnika.

Šta možemo vidjeti i nauciti iz ovih gore brojki ? Uzet cemo mjeru od 100 ljudi, lakse cete me pratiti :)

Od 100 ljudi u Banovićima, 73 njih podrzava SDA i trenutnu vlast, 19 ljudi je protiv toga, 4 covjeka koji vjeruju u Radoncica su jos uvijek u zabludi (ne dugo nadam se), 3 covjeka su glasali za SBiH jer su dobili 50 KM...onaj jedan sto ostaje je vjerovatno za Garija glasao. Ti arteta, i dosta Vas ostalih, ostajete pri svojoj tvrdnji da je narod glup sto ne mijenja nista u Banovicima, da su toboze glupi sto i dalje biraju SDA. Vi tvrdite da je 27 ostalih pametnije i da racionalnije razmilsjaju i bolje znaju nasuprot onih 73. Da je 11.312 Banovicana u zabludi vec 15 godina.

Objasnite mi to i molim Vas ovaj put izgradite neku pricu, neku pricu zasnovanu na valjanim podacima. Batalite mi one carsijske price. Dajte neke cvrste dokaze da je u Banovicima tako crno ko sto Vi tvrdite. Ne kazem ja da je nama sve med i mlijeko, ali Vi kako ste poceli ljudi ce da pomisle da smo Sjeverna Koreja u Tuzlanskom kantonu.
Naravno,ljudi u Banovicima su nepismeni,da nisu nepismeni i nebi bilo ovako stanje.

Inace,i u Sjevernoj Koreji je narod zaludjen kao i u Banovicima,podrzavaju vlast iako ih ta vlast unistava.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#177 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

maira wrote:Naravno da cu se bunit i stidit odakle sam kad je Melisa i danas dan senzacija na internetu kisla joj glOva.Mogu zamislit da i ti isto pricas kao i ona
Nije problem to nikakav dok ne odete iz granica normale ili nenormale(banovici)
Naravno da cu se bunit,sramota me je reci odakle sam,prodacu kucu i preselit se odavde
Seljaci nisu problem,SELJACINE su problem...to bolan i doktrira ,a ne nauci se pricat pravilno
Nadam se da su ovo provokacije.
Neki ljudi ne mogu nauciti slova l,r ili a.
Mozes ih naci na internetu vrlo pametnih i iz raznih sredina.
maira wrote: Koliko su dobili rudari :) oni koji nisu smjeli tuzit rudnik,ne smiju ljudi,da nisu nista ni dobili,a dobili su po 7000,00 km,a za ostale pare koje su im trebali dati naveli ih da dizu kreditove do 50,000 km :) kao mozete sta hocete vi ste elita,vi ste rudari banovicki,pa krk u kredit,da im isplacuju pare koje su da su tuzili mogli dobit dzba jer su njihove.Svaki rudar je digao prosjecno 20 000 km kredita :)

Oni su sto tuzili kao iz ovog snimka od 60 minuta,cula sam da je dobio jedan rudar tuzbu 70 000 km(mozda su samo price)pomrijet ce nece dobit DOKLE GOD RUDNIK NE ODE U DRZAVNE RUKE ali nedaju ljudi,pokupe cijelu familiju pa pred radnicki dom podrzavaju hahaha(receno im iz rudnika sutra dolaze kamere,novine,sve pokupite ako hocete posao)
Kakve bona drzavne ruke.
Rudnik treba privatizirati i otpustiti visak radnika,po mogucnosti sve koji su se zaposljavali po stranackoj osnovi.
maira wrote: Da hoce nezaposleni koji su na birou 30 godina doci,unucad sto vec imaju povest da barem snimi televizija.Ne smije niko bolan

Nije bitno koja je emisija,koja stranka kada je ovaj snimak i sto je prikazano na njemu i o cemu se prica istina i samo istina
Poenta je u tome ne hvali,ne hvali bolan jad i cemer s kojim javnost nije upoznata

Kad god mi je dosadno ja cu opet isat i svi pisemo,samo ti kao''simpatizer stranke''(hahaha) hval dvije i po dzamije i jednu poslovo stambenu zgradu,park je uspjeh i tako hahahah
Kad smo vec kod parka,komunalno se ''rastavilo'' (hahaha cuj jos radnih mjesta) na tri firme vodovod,komunalno,grijanje(cini mi se) Zato park cvjeta,sta ce radit toliki radnici nego mest po cijeli dan
S ovim se slazem.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#178 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

pink floydd wrote:Hahah, eto neko nema pametnijeg posla pa mene postavio ovdje da branim nekog i svadjam se u necije ime. Kako ste samo plitki, za ne povjerovat. Ja svakako branim nekog ovde, i simpatizer sam SDA stranke, to stoji. Ali da me neko postavio ovde s nekom namjerom je u najmanju ruku neukusna izjava, a poslije toga je smijesna.
Izvini jarane,ali izgleda da si ti taj koji je plitak.
Ne znam stvarno kako neko moze biti simpatizer stranke koja za 20 godina nije nista mogla uraditi.
Eno u Sloveniji ljudi izasli na ulice protiv vlasti,a mislim da bar 50x bolje zive nego u Banovicima gdje se ljudi klanjaju vlastima i pljuju opoziciju.

Kazi mi,koji je tvoj razlog da simpatises SDA?
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#179 Re: Vijesti iz Banovica

Post by pink floydd »

maira wrote:
Naravno da cu se bunit i stidit odakle sam kad je Melisa i danas dan senzacija na internetu kisla joj glOva.Mogu zamislit da i ti isto pricas kao i ona
Nije problem to nikakav dok ne odete iz granica normale ili nenormale(banovici)
Naravno da cu se bunit,sramota me je reci odakle sam,prodacu kucu i preselit se odavde
Seljaci nisu problem,SELJACINE su problem...to bolan i doktrira ,a ne nauci se pricat pravilno
Što ti voliš Melisu, nijedan post nije prošao a da ti ne spomeneš Melisu.
Ja sa svojim vokabularom i nacinom pricanja prilicno odskacem od recimo tebe, sto se moze zakljuciti čitanjem zadnje 2 stranice ove teme. To sto ces prodat kucu je veliki dobitak za Banovice, cak je pozeljno da svi koji razmisljaju tako kao ti i kojih je sramota Banovica pokupe svoje stvari i odleprsaju u neku drugu sredinu. :run:
Ljudi sa takvim psihološkim sklopom kao kod tebe maira ne zasluzuju da se nazivaju Banovicanima. Za kraj mog obracanja tebi citirat cu jednog velikog pisca: "Ne pokusavajte se raspravljati sa budalom, prvo ce Vas spustiti na svoj nivo, a onda ce Vas tu poraziti svojim iskustvom." Ovde prestaje svaka dalja diskusija s tobom.

Okrenut cu se drugim ljudima koji posjecuju temu jer oni imaju nekih drugih argumenata osim Melise i omalovazavanja seljaka. Ljudima koji su zreli za zdravu diskusiju i razmjenu misljenja.
Arteta wrote:
Kazi mi,koji je tvoj razlog da simpatises SDA?
Moj razlog zasto glasam za njih je taj sto su na ovoj nasoj smijesnoj politickoj sceni oni jedina iole zdrava opcija za glasanje. Zasto sam protiv SDP-a mozes vidjeti ako malo propratis sta to oni rade u nasoj vladi zajedno sa sandzom Radoncicem. Malo prosiri poglede, sam ces se uvjerit da ono sto rade je krajnje degutantno i nepravedno, sasvim suprotno od onoga sto narodu treba. Njihov pokusaj izmjene izbornog zakona je napad na demokratiju. Raspitaj se o tome i o drugim njihovim potezima u vlasti pa ce ti biti jasniji moji stavovi.

Kad bi rekao da sam zadovoljan sa ovim sto se desava u Banovicima slagao bi. Ali sasvim sigurno je bolje nego da je neko drugi na vlasti. Recimo da SDP dodje na vlast, sve sto bi oni radili sastojalo bi se iz osvete protivnicima, sabotiranja i šikaniranja neistomisljenika i onih koji ih nisu podrzali. Napredak Banovica i narod bi ostavili po strani budi siguran. Nista oni nisu bolji od ovih sto sad upravljaju Banovicima, to ti je jasno nadam se.

Nakon tvog odgovora predlazem da ovu raspravu zavrsimo jer je vise nego ocigledno da je besmislena i beskrajna. Vjerovatno znas ko je bio Sizif i sta je radio. Ovo sto mi sad radimo je Sizifov posao. Nit ces ti mene ubijedit da si u pravu nit ja tebe suprotno. Imamo razlicita misljenja i kraj price.
maira
Posts: 68
Joined: 02/03/2012 19:54

#180 Re: Vijesti iz Banovica

Post by maira »

pink floydd wrote:
maira wrote:
Naravno da cu se bunit i stidit odakle sam kad je Melisa i danas dan senzacija na internetu kisla joj glOva.Mogu zamislit da i ti isto pricas kao i ona
Nije problem to nikakav dok ne odete iz granica normale ili nenormale(banovici)
Naravno da cu se bunit,sramota me je reci odakle sam,prodacu kucu i preselit se odavde
Seljaci nisu problem,SELJACINE su problem...to bolan i doktrira ,a ne nauci se pricat pravilno
Što ti voliš Melisu, nijedan post nije prošao a da ti ne spomeneš Melisu.
Ja sa svojim vokabularom i nacinom pricanja prilicno odskacem od recimo tebe, sto se moze zakljuciti čitanjem zadnje 2 stranice ove teme. To sto ces prodat kucu je veliki dobitak za Banovice, cak je pozeljno da svi koji razmisljaju tako kao ti i kojih je sramota Banovica pokupe svoje stvari i odleprsaju u neku drugu sredinu. :run:
Ljudi sa takvim psihološkim sklopom kao kod tebe maira ne zasluzuju da se nazivaju Banovicanima. Za kraj mog obracanja tebi citirat cu jednog velikog pisca: "Ne pokusavajte se raspravljati sa budalom, prvo ce Vas spustiti na svoj nivo, a onda ce Vas tu poraziti svojim iskustvom." Ovde prestaje svaka dalja diskusija s tobom.

Okrenut cu se drugim ljudima koji posjecuju temu jer oni imaju nekih drugih argumenata osim Melise i omalovazavanja seljaka. Ljudima koji su zreli za zdravu diskusiju i razmjenu misljenja.
Arteta wrote:
Kazi mi,koji je tvoj razlog da simpatises SDA?
Moj razlog zasto glasam za njih je taj sto su na ovoj nasoj smijesnoj politickoj sceni oni jedina iole zdrava opcija za glasanje. Zasto sam protiv SDP-a mozes vidjeti ako malo propratis sta to oni rade u nasoj vladi zajedno sa sandzom Radoncicem. Malo prosiri poglede, sam ces se uvjerit da ono sto rade je krajnje degutantno i nepravedno, sasvim suprotno od onoga sto narodu treba. Njihov pokusaj izmjene izbornog zakona je napad na demokratiju. Raspitaj se o tome i o drugim njihovim potezima u vlasti pa ce ti biti jasniji moji stavovi.

Kad bi rekao da sam zadovoljan sa ovim sto se desava u Banovicima slagao bi. Ali sasvim sigurno je bolje nego da je neko drugi na vlasti. Recimo da SDP dodje na vlast, sve sto bi oni radili sastojalo bi se iz osvete protivnicima, sabotiranja i šikaniranja neistomisljenika i onih koji ih nisu podrzali. Napredak Banovica i narod bi ostavili po strani budi siguran. Nista oni nisu bolji od ovih sto sad upravljaju Banovicima, to ti je jasno nadam se.

Nakon tvog odgovora predlazem da ovu raspravu zavrsimo jer je vise nego ocigledno da je besmislena i beskrajna. Vjerovatno znas ko je bio Sizif i sta je radio. Ovo sto mi sad radimo je Sizifov posao. Nit ces ti mene ubijedit da si u pravu nit ja tebe suprotno. Imamo razlicita misljenja i kraj price.

Gospodjo ili gospodine arteta,rudnik je vec privatizovan samo ne na papiru,o cem ti pricas kad vec sve ''znas'' i ne mijesaj teskoce u govoru sa zavijanjima.Bem li ga zavrsit tolike skole ,a ne naucit pricat normalno,za mene je to nepomljivo

Pinky
Okrenut ces se onima koji razmisljaju onako da ih mozes navest na svoj mlin i uvijek cu se drzati Melise jer nju zna cijela Bosna i sire,jer kako bez uplitanja Melise u pricu objasniti poentu i docarat Banovice
Mozda prodam kucu ali ne zbog sredine,mozda cu zbog gladi...ne daj mi Boze da dodje i taj vakat

Daj drugi citat,koji ne prilici plitkom poput tebe,to zna i moja nena.
A nije ovo nista kakva bih ja sutra bila da se digne hajka protiv danasnje vlsti rudnika jer pazi,nije tvoj otac dao zivot u rudniku i nisi ti nezaposlen mada mozes raditi u rudniku i povrh svega nikad od rudnika za sve to ni marke
Mozda je i bolje da dalje i ne diskutujem sa tobom koji gladis damu pred tim monitorom i podrzavas nesto sto je van svake pameti
Face iza nicka
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#181 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

maira wrote: Gospodjo ili gospodine arteta,rudnik je vec privatizovan samo ne na papiru,o cem ti pricas kad vec sve ''znas'' i ne mijesaj teskoce u govoru sa zavijanjima.Bem li ga zavrsit tolike skole ,a ne naucit pricat normalno,za mene je to nepomljivo
1.Rudnik nije privatizovan nego je u vlasnistvu stranke.
Ako bi se rudnik privatizovao u interesu svih bi bila zarada,a ovako to nije.
Ako bi bila zarada u interesu onda bi bilo svima u interesu da se otpusti 1000 radnika jer su zaposleni po stranackoj i po porodicnoj osnovi i rade na izmisljenim radnim mjestima.

2.Cura ocigledno ima govornu manu pa ne moze da izgovori slovo a.
I sad se neki seljaci nasli rugati tome.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#182 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

pink floydd wrote: Kad bi rekao da sam zadovoljan sa ovim sto se desava u Banovicima slagao bi. Ali sasvim sigurno je bolje nego da je neko drugi na vlasti. Recimo da SDP dodje na vlast, sve sto bi oni radili sastojalo bi se iz osvete protivnicima, sabotiranja i šikaniranja neistomisljenika i onih koji ih nisu podrzali. Napredak Banovica i narod bi ostavili po strani budi siguran. Nista oni nisu bolji od ovih sto sad upravljaju Banovicima, to ti je jasno nadam se.

Nakon tvog odgovora predlazem da ovu raspravu zavrsimo jer je vise nego ocigledno da je besmislena i beskrajna. Vjerovatno znas ko je bio Sizif i sta je radio. Ovo sto mi sad radimo je Sizifov posao. Nit ces ti mene ubijedit da si u pravu nit ja tebe suprotno. Imamo razlicita misljenja i kraj price.
Cinjenice su da su Banovici zaostali za okolnim opstinama.
Na vlasti je SDA i ja zbog toga niakd ne bih glasao za njih,i svako ko glasa za njih ja smatram ili da je stranacki parazit ili mazohista.

Jedini argument koji imaju simpatizeri SDA stranke je taj da je i SDP bio na vlasti pa nije nista uradio.
Meni je to OK,ali zasto glasati za SDA kad je bolje glasati za neku stranku koja nije bila na vlasti.
User avatar
fridmann
Posts: 183
Joined: 04/07/2011 18:06

#183 Re: Vijesti iz Banovica

Post by fridmann »

Arteta wrote:
pink floydd wrote: Kad bi rekao da sam zadovoljan sa ovim sto se desava u Banovicima slagao bi. Ali sasvim sigurno je bolje nego da je neko drugi na vlasti. Recimo da SDP dodje na vlast, sve sto bi oni radili sastojalo bi se iz osvete protivnicima, sabotiranja i šikaniranja neistomisljenika i onih koji ih nisu podrzali. Napredak Banovica i narod bi ostavili po strani budi siguran. Nista oni nisu bolji od ovih sto sad upravljaju Banovicima, to ti je jasno nadam se.

Nakon tvog odgovora predlazem da ovu raspravu zavrsimo jer je vise nego ocigledno da je besmislena i beskrajna. Vjerovatno znas ko je bio Sizif i sta je radio. Ovo sto mi sad radimo je Sizifov posao. Nit ces ti mene ubijedit da si u pravu nit ja tebe suprotno. Imamo razlicita misljenja i kraj price.
Cinjenice su da su Banovici zaostali za okolnim opstinama.
Na vlasti je SDA i ja zbog toga niakd ne bih glasao za njih,i svako ko glasa za njih ja smatram ili da je stranacki parazit ili mazohista.

Jedini argument koji imaju simpatizeri SDA stranke je taj da je i SDP bio na vlasti pa nije nista uradio.
Meni je to OK,ali zasto glasati za SDA kad je bolje glasati za neku stranku koja nije bila na vlasti.
Tu je to negdje....."srtanacki paraziti ili mazohisti".
Najbolji primjer stranackih parazita a povrh toga mazohista imamo na Brezovackom biralistu,
covjek ih mora poznavati i na momenat ih saslusati sta zbore.
Covjeku u venama da se krv zaledi, ali, i to je danasnji ili nas vid demokratske vecine.
Kao sto vec rekoh, da vam "Alija" nije rudnik ostavio Banovici bi bili najsiromsnija opstina Balkana.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#184 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

fridmann wrote:
Arteta wrote:
pink floydd wrote: Kad bi rekao da sam zadovoljan sa ovim sto se desava u Banovicima slagao bi. Ali sasvim sigurno je bolje nego da je neko drugi na vlasti. Recimo da SDP dodje na vlast, sve sto bi oni radili sastojalo bi se iz osvete protivnicima, sabotiranja i šikaniranja neistomisljenika i onih koji ih nisu podrzali. Napredak Banovica i narod bi ostavili po strani budi siguran. Nista oni nisu bolji od ovih sto sad upravljaju Banovicima, to ti je jasno nadam se.

Nakon tvog odgovora predlazem da ovu raspravu zavrsimo jer je vise nego ocigledno da je besmislena i beskrajna. Vjerovatno znas ko je bio Sizif i sta je radio. Ovo sto mi sad radimo je Sizifov posao. Nit ces ti mene ubijedit da si u pravu nit ja tebe suprotno. Imamo razlicita misljenja i kraj price.
Cinjenice su da su Banovici zaostali za okolnim opstinama.
Na vlasti je SDA i ja zbog toga niakd ne bih glasao za njih,i svako ko glasa za njih ja smatram ili da je stranacki parazit ili mazohista.

Jedini argument koji imaju simpatizeri SDA stranke je taj da je i SDP bio na vlasti pa nije nista uradio.
Meni je to OK,ali zasto glasati za SDA kad je bolje glasati za neku stranku koja nije bila na vlasti.
Tu je to negdje....."srtanacki paraziti ili mazohisti".
Najbolji primjer stranackih parazita a povrh toga mazohista imamo na Brezovackom biralistu,
covjek ih mora poznavati i na momenat ih saslusati sta zbore.
Covjeku u venama da se krv zaledi, ali, i to je danasnji ili nas vid demokratske vecine.
Kao sto vec rekoh, da vam "Alija" nije rudnik ostavio Banovici bi bili najsiromsnija opstina Balkana.
U Banovicima demokratija ne postoji.
Svaka pobjeda na izborima je kupljena,i to rudnickim parama.
Na mjestima u rudniku gdje bi trebao biti jedan portir ima ih 10.
Sa takvim viskom zaposlenih koji su utrpani kako bi se dobijalo na izborima se ne moze boriti,a kod onih sto nisu zaposleni vlada misljenje da treba podrzavati ove na vlasti i javno se blamirati kako bi dobili posao jer jedino tako se moze dobiti.
Za partijske simpatizere uvijek ima posla u rudniku jer se uvijek moze izmisliti neko novo radno mjesto,a za rudnik i grad se niko ne brine.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#185 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

fridmann wrote: Kao sto vec rekoh, da vam "Alija" nije rudnik ostavio Banovici bi bili najsiromsnija opstina Balkana.
Ne znam bas.
Zbog tog rudnika koji je ostavljen Banovickim vlastima i jesu Banovici to sto jesu,jedna od najslabijih opstina u TK.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#186 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

maira wrote:Dragi Allahu,diciti se necim sto je propast,sto je sramota TK,pa dolazi do toga da je to mjesto u kojem je prava raja satjerana u coskove i prezivljava od svoje kicme sa pola marke danas.
Stavio lik umjesto svoje slike logo RMU Banovici,postvlja slike ''nacelnike'' Banovica
Dici se s tim sto je izgradjena jedna poslovno-stambena zgrada u poslednjih 20 godina,a dvije dzamije.
Zaboravio si i onu dzamiju privremenu iza nekadasnje Ramine slasticarne....odakle je pustan ezan dok nisu digli onu u Hankama i srusili Pikland koji je sluzio djeci i omladini koji nemaju veze s rudnikom da se malo razonode,nauce nesto,odu na kakav kurs,da ne omutave

Banovici su jedini grad na svijetu koji nije imao ni jednog vjerskog objekta,u Banovicima su prije zivjeli Srbi,Hrvati,Muslimani i nesto ostalih
Sada ima dvije i po dzamije
Covjek je finasirao dzamiju koja je preko puta parka(nekada je tu bio Pikland) dosao nema nista,dzamija se uspjela podici za 2 mjeseca.Ko je uzeo pare i pokusao ih zataskati,da covjek nije dosao nema ni dzmije ,pojela maca

Govoris kako je niklo naselje Dijaci.Ko je u Dijacima? Dijaci su postojali i prije i tamo kazu da im je kislO glOva,puno izbjeglica,ljudi koji su iz sume sisli nadomak grada
Banovici su mala mafijaska opstinica...mala Sicilija,ljudi gladuju,rade na deponiji smeca(odlagalistu jalovine RMU Bnovici)ljudi koji su do jucer bili gazde za ove sadasnje gazde
Immo mi i QM,tu se dovode srpske dive i divci,tu nasa omladina izlazi
Mackovac koji ce biti privatizovan
Nemaju Banovicani vise nista,imaju da pognu glavu i pate,to je grad u kojem uziva sacica ljudi ostali niti imaju prava niti imaju sta jest,takoreci
Boga ti ne buncaj po forumu.
Kao prvo imam pravo da stavim sliku koju ja hocu na avatar, valjda je to demokratija o kojoj balis u narednim postovima.
Sto se tice dzamija da te podsjetim:
-1962. komunisti su srusili staru dzamiju koja je bila na mjestu danasnjih Kula, bez ikakvog razloga samo jedno jutro dosli i porusili, i to je to. Zemljiste gdje se nalazi dzamija u Hankama dato je 1990. godine kao zamjena za tu dzamiju, jer je opstina od 1962. godine obecavala...o staroj dzamiji imas u monografiji Banovica napisano cini mi se 1980tih, i isto imas vise detalja u (cini mi se martovski broj) Preporodu iz 1991.
-davnih dana, kad ti vjerovanto nisi ni znala sta je forum ja sam napiso svoje misljenje o toj dzamiji iza Pinklanda. Izvoli pa pretrazi

Sto se tice gradnje u Banovicima:
-za kog gradit? jel imamo za to trziste?
-dje gradit, konfiguracija i kvalitet zemljista kolko ja znam Banovicima ne dopustaju gradnju visokih zgrada.
Malo ljudi mucnite glavom.
Mislim ono ako je 15 000 seljaka u Banovicima zasto da dozvole da nekih 500 malogradjana iz neke tamo zhnj partije vladaju njima? zar demokratija nije pravo izbora, i pravo vladavine veceine????
Ne bi da komentarisem tvoje ostale postove, ne bi da se spustam na tvoj nivo.
Zivjela Melisa, men je Melisa super. Zivjelo muklo A!!! :thumbup:
Last edited by Bosanac sa dna kace on 09/01/2013 22:41, edited 2 times in total.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#187 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

maira wrote:Koliko su dobili rudari :) oni koji nisu smjeli tuzit rudnik,ne smiju ljudi,da nisu nista ni dobili,a dobili su po 7000,00 km,a za ostale pare koje su im trebali dati naveli ih da dizu kreditove do 50,000 km :) kao mozete sta hocete vi ste elita,vi ste rudari banovicki,pa krk u kredit,da im isplacuju pare koje su da su tuzili mogli dobit dzba jer su njihove.Svaki rudar je digao prosjecno 20 000 km kredita :)
jes eto biva ti imas nesto rec Melisi.... :x :x :x :x
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#188 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

Arteta wrote:Jedini argument koji imaju simpatizeri SDA stranke je taj da je i SDP bio na vlasti pa nije nista uradio.
Meni je to OK,ali zasto glasati za SDA kad je bolje glasati za neku stranku koja nije bila na vlasti.
Svako je imo priliku i to je to. SDP nas je bio gotovo unistio RMU spao na 3 kamiona, danas 27, 500 radnika pred otpustanje itd.
Ne zaboravimo sve dokle je bilo prijetnja da ce se komunizam prosiriti tokom Hladnog rata na edvropske zemlje, te zemlje su imale veoma jaku socijalnu politiku, svi su bili zaposleni cim je nestalo socijalistickog bloka nestalo je i prijetnje tim zemljama, tako da je danas nezaposlenost u tim zemljama ogromna. Tako i SDA u Banovicima imaju ozbiljnog :D :lol: protivnika :zzzz: pa vode tu politiku :lol: :D
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#189 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

Bosanac sa dna kace wrote: Svako je imo priliku i to je to.
Sta si htio reci ovim dijelom posta?
Bosanac sa dna kace wrote: SDP nas je bio gotovo unistio RMU spao na 3 kamiona, danas 27, 500 radnika pred otpustanje itd.
SDA nas nije gotov unistila, nego nas je unistila.
Banovici su jedna od najslabijih opstina u TK.
Bosanac sa dna kace wrote: Ne zaboravimo sve dokle je bilo prijetnja da ce se komunizam prosiriti tokom Hladnog rata na edvropske zemlje, te zemlje su imale veoma jaku socijalnu politiku, svi su bili zaposleni cim je nestalo socijalistickog bloka nestalo je i prijetnje tim zemljama, tako da je danas nezaposlenost u tim zemljama ogromna. Tako i SDA u Banovicima imaju ozbiljnog :D :lol: protivnika :zzzz: pa vode tu politiku :lol: :D
Sta? :shock:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#190 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

Arteta wrote:
Bosanac sa dna kace wrote: Svako je imo priliku i to je to.
Sta si htio reci ovim dijelom posta?
Bosanac sa dna kace wrote: SDP nas je bio gotovo unistio RMU spao na 3 kamiona, danas 27, 500 radnika pred otpustanje itd.
SDA nas nije gotov unistila, nego nas je unistila.
Banovici su jedna od najslabijih opstina u TK.
rekoh ti, svako je imo priliku, i komunisti i SDP i SDA,
komnunisti dok su bili na vlasti sela nisu imala vodu kako treba, asfalt im je bio san a telefon misaona imenica, a cik pogodi zasto je tako
komunisti su otisli, SDP je njihov pravni nasljednik vecina stanovnika opstine Banovici su ih se zasitili i vise ih nisu htjeli (a demokratija je vladavina vecine da te podsjetim, i usput budi receno D u SDP znaci ''demokratska'' ), dosla je SDA, pa izbori pa otisla SDA jer se vecini nije svidjela pa dosla SDP i Alijansa, pa su doveli rudnik do propasti, prodali sta su stigli rudnik spao na 3 kamiona (tz. Holpaka), 500 radnika bilo na listi za otpustanje bez ikakvog daljnjeg rjesenja, u opstini nista nije bilo rijeseno itd...narod izabro da je SDA manje zlo od SDP, SDA se fakat pokazala kao manje zlo i to je to, ah da ne zaboravimo prijetnje Kadrije Modrica slanje u PM svih studenata rudartsva i ekonomije :oops: :run:

i po cemu smo to najslabija opstina na TK? to u poredjenju sa Zivinicama i Tuzlom? :shock: :? :?
Arteta wrote:
Bosanac sa dna kace wrote: Ne zaboravimo sve dokle je bilo prijetnja da ce se komunizam prosiriti tokom Hladnog rata na edvropske zemlje, te zemlje su imale veoma jaku socijalnu politiku, svi su bili zaposleni cim je nestalo socijalistickog bloka nestalo je i prijetnje tim zemljama, tako da je danas nezaposlenost u tim zemljama ogromna. Tako i SDA u Banovicima imaju ozbiljnog :D :lol: protivnika :zzzz: pa vode tu politiku :lol: :D
Sta? :shock:
kad budem imo vremena nacrtacu flomasterima na papiru skenirat i postirat ovdje :oops: :sax:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#191 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

Bosanac sa dna kace wrote: rekoh ti, svako je imo priliku, i komunisti i SDP i SDA,
SDA je imao malo vise prilika i nista dobrog nisu uradili.
Bosanac sa dna kace wrote: komnunisti dok su bili na vlasti sela nisu imala vodu kako treba, asfalt im je bio san a telefon misaona imenica, a cik pogodi zasto je tako
Ako cemo tako.
Prije Komunista nije bilo ni grada Banovica.
Ne branim ja Komunista samo hocu da kazem da su ti argumenti nikakvi.
Bosanac sa dna kace wrote: komunisti su otisli, SDP je njihov pravni nasljednik
Po cemu se to SDA razlikuje od Komunista?
Ja ovdje koliko vidim po Banovicima, to je jedna od rijetkih opstina u kojoj sve sto imalo vrijedi je javno vlasnistvo.
Ja ne vidim nista dobro a da je privatno, ima samo par izuzetaka ali u poredjenju sa ostalim opstinama u TK je smijesno.
Bosanac sa dna kace wrote: vecina stanovnika opstine Banovici su ih se zasitili i vise ih nisu htjeli (a demokratija je vladavina vecine da te podsjetim, i usput budi receno D u SDP znaci ''demokratska'' ), dosla je SDA, pa izbori pa otisla SDA jer se vecini nije svidjela pa dosla SDP i Alijansa, pa su doveli rudnik do propasti, prodali sta su stigli rudnik spao na 3 kamiona (tz. Holpaka), 500 radnika bilo na listi za otpustanje bez ikakvog daljnjeg rjesenja, u opstini nista nije bilo rijeseno itd...narod izabro da je SDA manje zlo od SDP, SDA se fakat pokazala kao manje zlo i to je to, ah da ne zaboravimo prijetnje Kadrije Modrica slanje u PM svih studenata rudartsva i ekonomije :oops: :run:
Izbori nisu posteni sve dok se ne otpusti visak radnika u rudniku, sve dok se ne otpusti glomazna administracija koju je zaposlio lopovski Quqin rezim .
To dok se ne uradi, nema demokratije u Banovicima niti igdje u Svijetu
Bosanac sa dna kace wrote: i po cemu smo to najslabija opstina na TK? to u poredjenju sa Zivinicama i Tuzlom? :shock: :? :?
Ti se salis.
Dovoljno je samo proci kroz Zivinice.
Pogledaj samo koliko se grad razvio poslije rata, a koliko su se Banovici razvili.
Pogledaj koliko ima privatnika po Zivinicama koliko po Banovicima.
Sto se tice Tuzle pravicu se da nisam procitao.
Bosanac sa dna kace wrote: Sta? :shock:
kad budem imo vremena nacrtacu flomasterima na papiru skenirat i postirat ovdje :oops: :sax:
Bilo bi lijepo od tebe jer ovako sumnjam da ovo neko moze procitati.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#192 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

Ja kolko te skontah bicemo ono super razvijena opstina kad dodje S-O-C-I-J-A-L D-E-M-O-K-R-A-T-S-K-A P-A-R-T-I-J-A (pravni tj. legalni, legitimni nasljednik Komunisticke Partije Jugoslavije) na vlast koja ce rasprodat na divlji kapitalisticko nacin (citaj uz mito i korupciju) i ono malo drzavne imovine sto nam je ostalo od komunistickih vlasti i onda cemo bit svi sretni zadovoljni tj. kad otpuste nekih 1500 radnika kao sto su planirali, a pare ce naravno u svoj dzep!
Ovo coce ko Nadrealisti .... :run: Socijali Demokrtska Partija ( jelte Partija, a ne stranka) treba da dodje na vlast ne da bi dijelila Socijal-Demokratiju, ne da bi se zalagala za jednakopravnost i socijalnu pravdu, vec da bi unistila i one mrvice socijalne pravde koju imamo u nasoj opstini!!! A da ironija bude veca protivnik SDA dijeli tu sociajl(n)u (pravdu) kolko tolko.... :-?
Ne kazem ja da su komunisti bilo nesto lose, upravu si nije bilo Banovica, jeste bila Litva, bile barake, bila pruga, bilo Banovic Selo, Pdgorje, Hrvati, Grivice, Radina, Cubric varosica mala itd.... Komunisti su dijelili sve na kasicicu, sela nisu imala asfalta, vode itd, a rudnik je radio danonocno, dje su te pare?
Danas kada rudnik radi upola kao za vrijeme komunizma, Sta je SDA uradila? Asfaltirala ljudima i put do hale u svakom selu, dala im pare za vodovode, napravila rasvjetu u mnogim selima, zaposlila mladu radnu snagu u rudniku, stipendira studente, nastavila sa radom seoskih ambulanti itd... u biti produzila tamo dje komunizam stao 70' i neke....i to je to...
objasni kako je to SDA kriva nekom prvatniku zbog njegovog biznisa? sto bi aktuelna vlast uposte trebala da se mijesa u bilo ciji privatni biznis???
Bingo ce haman pocet otvarat po svim selima, zar to nije privatni biznis? Ecnomic itd...

Poredjenje sa Zivinicama i Tuzlom ni u snu nema smisla, jarane Zivinice su oduvijek imale duplo vise stanovnika nego Banovici, sto znaci i duplo vise potencijala, nalaze se na prometnom mjestu, mi smo jedno obicno slijepo crijvo, povrsinski kao opstina duplo vece nego Banovici, znaci sve duplo vece itd...Tuzlu da ne spominjem.... Tako da se moze donekle poredit sa Kladnjem, Srebrenikom mozda Lukavcem

ovo za izbore i otpustanje radnika je vrh vrhova :run: 1500 radnika bez posla, jesi ti normalan, onaj ko potpise njihov otkaz je potpiso sebi smrtnu presudu.....racunaj da tih 1500 radnika ima u prosjeku 900 maraka placu, racunaj kolko manje para mjesecno imas na opstini....racunaj sine.... tebi i slicnima tebi smeta sto kod onih koji vode rudnik ima imalo zdrave pameti pa daju narodu kolko tolko sto mu pripada, Bogu Velikom hvala sto ti i tebi slicni niste na vlasti u rudniku da narodni hljeb krcmite!
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#193 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

Bosanac sa dna kace wrote:Ja kolko te skontah bicemo ono super razvijena opstina kad dodje S-O-C-I-J-A-L D-E-M-O-K-R-A-T-S-K-A P-A-R-T-I-J-A (pravni tj. legalni, legitimni nasljednik Komunisticke Partije Jugoslavije) na vlast koja ce rasprodat na divlji kapitalisticko nacin (citaj uz mito i korupciju) i ono malo drzavne imovine sto nam je ostalo od komunistickih vlasti i onda cemo bit svi sretni zadovoljni tj. kad otpuste nekih 1500 radnika kao sto su planirali, a pare ce naravno u svoj dzep!
Ovo coce ko Nadrealisti .... :run:
Bicemo super razvijena opstina kada privatiziramo sve drzavno i kada se otpusti pola birokratije.
Da imalo znas o ekonomiji to je jedini odrziv sistem.
Socijalizam je propao.
Ne zanima me ko ce to uraditi ali znam da mu se treba dici spomenik.



Bosanac sa dna kace wrote: Socijali Demokrtska Partija ( jelte Partija, a ne stranka) treba da dodje na vlast ne da bi dijelila Socijal-Demokratiju, ne da bi se zalagala za jednakopravnost i socijalnu pravdu, vec da bi unistila i one mrvice socijalne pravde koju imamo u nasoj opstini!!! A da ironija bude veca protivnik SDA dijeli tu sociajl(n)u (pravdu) kolko tolko.... :-?
Ne kazem ja da su komunisti bilo nesto lose, upravu si nije bilo Banovica, jeste bila Litva, bile barake, bila pruga, bilo Banovic Selo, Pdgorje, Hrvati, Grivice, Radina, Cubric varosica mala itd.... Komunisti su dijelili sve na kasicicu, sela nisu imala asfalta, vode itd, a rudnik je radio danonocno, dje su te pare?
Gdje ti vidis Socijalnu pravdu?




Bosanac sa dna kace wrote: Danas kada rudnik radi upola kao za vrijeme komunizma, Sta je SDA uradila? Asfaltirala ljudima i put do hale u svakom selu, dala im pare za vodovode, napravila rasvjetu u mnogim selima, zaposlila mladu radnu snagu u rudniku, stipendira studente, nastavila sa radom seoskih ambulanti itd... u biti produzila tamo dje komunizam stao 70' i neke....i to je to...
Pokusavas biti duhovit.
Treba da se radujemo zato sto imamo asfalt i treba da se radujemo zato sto na jednom radnom mjestu ima po 10 portira. :run:

Kada ovdje bude vise fabrika onda treba da se radujemo.



Bosanac sa dna kace wrote: objasni kako je to SDA kriva nekom prvatniku zbog njegovog biznisa? sto bi aktuelna vlast uposte trebala da se mijesa u bilo ciji privatni biznis???
Bingo ce haman pocet otvarat po svim selima, zar to nije privatni biznis? Ecnomic itd...
U kakvom je odnosu vlasnik Economica sa opstinskim haraclijama, kakav je onaj novi iz DM-a, jedva ga covjek uspio otvoriti.
Bosanac sa dna kace wrote: Poredjenje sa Zivinicama i Tuzlom ni u snu nema smisla, jarane Zivinice su oduvijek imale duplo vise stanovnika nego Banovici, sto znaci i duplo vise potencijala, nalaze se na prometnom mjestu, mi smo jedno obicno slijepo crijvo, povrsinski kao opstina duplo vece nego Banovici, znaci sve duplo vece itd...Tuzlu da ne spominjem.... Tako da se moze donekle poredit sa Kladnjem, Srebrenikom mozda Lukavcem
Eto hajde Lukavac, svako selo ima rasvjetu, imaju 100x bolje puteve nego u Banovicima, svako selo ima fudbalski klub ( u Banovicima ih ima samo par).
Bosanac sa dna kace wrote: ovo za izbore i otpustanje radnika je vrh vrhova :run: 1500 radnika bez posla, jesi ti normalan, onaj ko potpise njihov otkaz je potpiso sebi smrtnu presudu.....racunaj da tih 1500 radnika ima u prosjeku 900 maraka placu, racunaj kolko manje para mjesecno imas na opstini....racunaj sine.... tebi i slicnima tebi smeta sto kod onih koji vode rudnik ima imalo zdrave pameti pa daju narodu kolko tolko sto mu pripada, Bogu Velikom hvala sto ti i tebi slicni niste na vlasti u rudniku da narodni hljeb krcmite!
Da imalo znas o ekonomiji znao bi da nema ni jedne razvijene drzave koja zaposljava ljude u drzavne firme nego ljude moraju sami sebi traziti posao.
Zato i jesu tako uspjesne.
Zadnji bastioni komunizma su bili primorani da to ucine i sada od komunistickih zemalja su nastali najveci bastioni komunizma.
Tako je Rusija privatizirala sve rudnike jer je sistem bio neodrziv i mi cemo budi siguran.

Onaj ko otpusti pola radnika u rudniku ce sigurno izgubiti izbore ali ce za 100 godina kada se narod opameti mu dici spomenik zato sto je okrenuo Banovice na put civilizovanog Svijeta.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#194 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

pa sto onda ovdje navijas za SDP???? :run: :run: :run: :run: Bog s nama budi....
gluho i daleko bilo, ja svakakvih insana, ja svasta.....gluho i daleko bilo, gluho i daleko bilo.....
halo momak jesi svjestan protivrijecitosti u tvojim komentarima!!!???
jeste jeste, sad mi je jasno zasto nisi ni shvatio ono sto sam napiso u vezi kapitalizma i kapitalsitickih zemalja tokom hladnog rata, procito na wikipediji hayeka i friedmana pa sad nama ovdje glumis neku pamet
u zemljama gdje svako mora naci sebi poso je duplo vise kriminala, droge, prostitucije i sl.

i da za mene je kljucno pitanje: kome bi ti dao pare od prodaje rudnika i ostalih javnih dobara koje imamo na opstini? :shock: :?
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#195 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

Bosanac sa dna kace wrote:pa sto onda ovdje navijas za SDP???? :run: :run: :run: :run: Bog s nama budi....
gluho i daleko bilo, ja svakakvih insana, ja svasta.....gluho i daleko bilo, gluho i daleko bilo.....
halo momak jesi svjestan protivrijecitosti u tvojim komentarima!!!???
Navijam protiv trenutne vlasti jer po tom pitanju nije nista uradila.

Bosanac sa dna kace wrote: jeste jeste, sad mi je jasno zasto nisi ni shvatio ono sto sam napiso u vezi kapitalizma i kapitalsitickih zemalja tokom hladnog rata, procito na wikipediji hayeka i friedmana pa sad nama ovdje glumis neku pamet
u zemljama gdje svako mora naci sebi poso je duplo vise kriminala, droge, prostitucije i sl.
Sta je rjesenje da se zatvorimo kao Sjeverna Koreja ili da budemo u ovakvoj tranziciji gdje se ne zna ko pije, a ko placa iz koje svaki nezaposleni covjek gleda da pobjegne jer su sanse da se negdje zaposli vrlo slabe, a jos su slabije da pokrene neki privatni biznis?

Bosanac sa dna kace wrote: i da za mene je kljucno pitanje: kome bi ti dao pare od prodaje rudnika i ostalih javnih dobara koje imamo na opstini? :shock: :?
Nisam bas najbolje razumio ovo pitanje.
Pitas me u sta bi ja ulazio te pare da sam na mjestu tog politicara koj ibi pokrenuo mini revoluciju u Banovicima?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#196 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
koja komedija, ti bi te pare prisvojio sebi, i ti ko biva bolji od SDA :lol: :lol: :lol:

pitam te kome bi otisle pare po tvom misljenju od prodaje svih javnih dobara? u penzione fondove? u kantonalni budzet? u opstinski budzet? u pederalni budzet? u drzavni budzet?

koji si to razred u ekenomskoj skoli?

znas jarane: ne mozes svijet promijenit, ali mozes sebe
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#197 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

Bosanac sa dna kace wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
koja komedija, ti bi te pare prisvojio sebi, i ti ko biva bolji od SDA :lol: :lol: :lol:

pitam te kome bi otisle pare po tvom misljenju od prodaje svih javnih dobara? u penzione fondove? u kantonalni budzet? u opstinski budzet? u pederalni budzet? u drzavni budzet?

koji si to razred u ekenomskoj skoli?

znas jarane: ne mozes svijet promijenit, ali mozes sebe
Ma ja, i ja mislio da pricam sa ozbiljnim covjekom.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#198 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

Arteta wrote:Ma ja, i ja mislio da pricam sa ozbiljnim covjekom.
Jok ja sam to mislio!
User avatar
Salcho
Posts: 260
Joined: 28/05/2012 11:16

#199 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Salcho »

Image
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#200 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

Salcho wrote:Image
:thumbup: :thumbup:
sve slike Banovica sa Vidove Glave :)
Post Reply