Vijesti iz Banovica

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#151 Re: Vijesti iz Banovica

Post by seln »

pink floydd wrote:
maira wrote:
banoviciminer wrote:Ja kont'o ovo tema za banovićku raju koje, budimo realni, mo'š na prste izbrojati, kad ono seljoberi se svađaju ko treba preuzeti rudnik... e moj kupusaru sa dna kace, potjer'o si temu haman da promoviraš svoju političku opredijeljenost... barataš bajagi nekakvim činjenicama :run:
Napreduje rudnik,zaposlio je 140 ljudi ,evo citam.Kojih ljudi? Ko su ti ljudi? Ko vlada nama? Kad ce prestat raditi iz neke kuce 6 clanova u rudniku,a neki nemaju ni 100,00 km prihoda mjesecno
Ma,ne treba ni pisati o Banovicima,to je nasa sramota,neka se reklamiraju onakve kao Melisa,ono su sada Banovici
Zalosno,zalosno :(

Da stavimo politiku zaposljavanja sad u drugi plan, da malo pricamo o tome kako je bilo kad je opozicija, tacnije SDP dosao na vlast u Banovicima i ujedno u RMU Banovici.

Nije mi poznato jesu li zaposlili bar jednog radnika sa prostora Banovicke opstine sto je malo vjerovatno. Osim toga, radili su samo na kopanju i prodaji uglja, a na otkrivci nikako. Doslo se do situacije da veliki kamioni (damperi) nisu vise bili u mogucnosti da izvlace ugalj zbog neadekvatnih puteva ili ti trasa za te kamione. Medjutim cega su se oni sjetili, angazovali su manje kamione od jedne privatne firme (Harmeli) da izvlace ugalj. Mos mislit.
Zadali su se samo na prodavanje uglja i punjenje svojih dzepova. Zato se okanite tog pljuvanja, bili su i ezdepeovci na vlasti pa se njihove greske i gluposti dan danas ispravljaju.

Koliko ih narod i carsija voli svjedoce njihovi predizborni skupovi. Recimo na centralnom predizbornom skupu uspjeli su skupiti 500 ili mozda koju desetinu vise ljudi. Dok je recimo SDA na njihovom skupu podrzalo oko 15 000 (petnaest hiljada) ljudi. Sad Vi nama pokusavate reci da je 500 ljudi pametnije od 15 000. Jest da vecinu glasova SDA dobija iz okolnih MZ, i tacno je da stanovnici tih MZ ne blistaju sa obrazovanjem i pismenoscu. ALi u 15000 ljudi ce se naci mnogo vise visoko obrazovanih i nadasve jako pametnih ljudi nego u crvenih 500.
Vecina pismenih i pametnih je prije 1990 bila u komunistima. Sta nam to govori?
Taaacno, pamet nije mjerilo postenja. Doduse, nije ni glupost.
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#152 Re: Vijesti iz Banovica

Post by pink floydd »

seln wrote:
Vecina pismenih i pametnih je prije 1990 bila u komunistima. Sta nam to govori?
Taaacno, pamet nije mjerilo postenja. Doduse, nije ni glupost.
Pa kakav su izbor imali kad su komunjare sve neistomisljenike na Goli Otok slali, a opstepoznato je kakav horor se desavao disidentima na Golom Otoku. Nije ni bilo druge opcije osim komunizma. Zasto se ukljucujes sa smijesnim izjavama.
User avatar
fridmann
Posts: 183
Joined: 04/07/2011 18:06

#153 Re: Vijesti iz Banovica

Post by fridmann »

Koliko ih narod i carsija voli svjedoce njihovi predizborni skupovi. Recimo na centralnom predizbornom skupu uspjeli su skupiti 500 ili mozda koju desetinu vise ljudi. Dok je recimo SDA na njihovom skupu podrzalo oko 15 000 (petnaest hiljada) ljudi. Sad Vi nama pokusavate reci da je 500 ljudi pametnije od 15 000. Jest da vecinu glasova SDA dobija iz okolnih MZ, i tacno je da stanovnici tih MZ ne blistaju sa obrazovanjem i pismenoscu. ALi u 15000 ljudi ce se naci mnogo vise visoko obrazovanih i nadasve jako pametnih ljudi nego u crvenih 500.
E pa drug, vjerovao ili ne, u tih 15 hiljada insana nemozes 15 insana skovati za koje mozes reci aferim.
U Repniku, Brezovaci ili Tulovicima ljudi jos uvjek strave saljevaju, kakvi su to insani, da nekazem biraci.
Na Brezovaci su mahom polupismeni insani, a ima ih podosta.
Oni u Kukica smatraju kao da je Boziji poslanik.
Neko prije napomenu i pored tog rudnog bogatstva Banovici su ipak teska fukara, i cova ima pravo, u posljednjih
30 godina napravise dvije ipo dzamije i dvije stambene zgrade sa 32 stana, tu u blizini Binga.
Kada su u pitanju prilazni putevi Banovicima covjek stice dojam kao da se u Bangladesu nalazi, strahota za tu naime bogatu opstinu, u cemu su bogati, da im nije za taj ugalj pokrepali bi od gladi.

Al' nej se, zivjeti se mora i nada umire posljednja kada je u pitanju bolja i uspjesnija buducnost Banovica,
ali budimo realni, sta Banovici imaju sem rudnika, nista, apsolutno nista.
User avatar
fridmann
Posts: 183
Joined: 04/07/2011 18:06

#154 Re: Vijesti iz Banovica

Post by fridmann »

pink floydd wrote:
seln wrote:
Vecina pismenih i pametnih je prije 1990 bila u komunistima. Sta nam to govori?
Taaacno, pamet nije mjerilo postenja. Doduse, nije ni glupost.
Pa kakav su izbor imali kad su komunjare sve neistomisljenike na Goli Otok slali, a opstepoznato je kakav horor se desavao disidentima na Golom Otoku. Nije ni bilo druge opcije osim komunizma. Zasto se ukljucujes sa smijesnim izjavama.
U cemu se danasnji Banovicki zeleni razlikuju od radikalnih komunista ?
Istina, ne salju na Goli Otok, ali ostavljaju neistomisljenike po strani, ne dozvoljavaju im zaposliti se u rudniku.
Oni su (zeleni) kudikamo vece zlo od radikalnih komunista, rijesili se jednog belaja, okacili jos veci belaj o vrat.
Nema sa njima napretka, sa njima se moze samo aminati i to je sve sto oni naime znaju.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#155 Re: Vijesti iz Banovica

Post by seln »

pink floydd wrote:
seln wrote:
Vecina pismenih i pametnih je prije 1990 bila u komunistima. Sta nam to govori?
Taaacno, pamet nije mjerilo postenja. Doduse, nije ni glupost.
Pa kakav su izbor imali kad su komunjare sve neistomisljenike na Goli Otok slali, a opstepoznato je kakav horor se desavao disidentima na Golom Otoku. Nije ni bilo druge opcije osim komunizma. Zasto se ukljucujes sa smijesnim izjavama.
Da bih procitao tako glupe tvrdnje.
maira
Posts: 68
Joined: 02/03/2012 19:54

#156 Re: Vijesti iz Banovica

Post by maira »

pink floydd wrote:
maira wrote:
banoviciminer wrote:Ja kont'o ovo tema za banovićku raju koje, budimo realni, mo'š na prste izbrojati, kad ono seljoberi se svađaju ko treba preuzeti rudnik... e moj kupusaru sa dna kace, potjer'o si temu haman da promoviraš svoju političku opredijeljenost... barataš bajagi nekakvim činjenicama :run:
Napreduje rudnik,zaposlio je 140 ljudi ,evo citam.Kojih ljudi? Ko su ti ljudi? Ko vlada nama? Kad ce prestat raditi iz neke kuce 6 clanova u rudniku,a neki nemaju ni 100,00 km prihoda mjesecno
Ma,ne treba ni pisati o Banovicima,to je nasa sramota,neka se reklamiraju onakve kao Melisa,ono su sada Banovici
Zalosno,zalosno :(

Da stavimo politiku zaposljavanja sad u drugi plan, da malo pricamo o tome kako je bilo kad je opozicija, tacnije SDP dosao na vlast u Banovicima i ujedno u RMU Banovici.

Nije mi poznato jesu li zaposlili bar jednog radnika sa prostora Banovicke opstine sto je malo vjerovatno. Osim toga, radili su samo na kopanju i prodaji uglja, a na otkrivci nikako. Doslo se do situacije da veliki kamioni (damperi) nisu vise bili u mogucnosti da izvlace ugalj zbog neadekvatnih puteva ili ti trasa za te kamione. Medjutim cega su se oni sjetili, angazovali su manje kamione od jedne privatne firme (Harmeli) da izvlace ugalj. Mos mislit.
Zadali su se samo na prodavanje uglja i punjenje svojih dzepova. Zato se okanite tog pljuvanja, bili su i ezdepeovci na vlasti pa se njihove greske i gluposti dan danas ispravljaju.

Koliko ih narod i carsija voli svjedoce njihovi predizborni skupovi. Recimo na centralnom predizbornom skupu uspjeli su skupiti 500 ili mozda koju desetinu vise ljudi. Dok je recimo SDA na njihovom skupu podrzalo oko 15 000 (petnaest hiljada) ljudi. Sad Vi nama pokusavate reci da je 500 ljudi pametnije od 15 000. Jest da vecinu glasova SDA dobija iz okolnih MZ, i tacno je da stanovnici tih MZ ne blistaju sa obrazovanjem i pismenoscu. ALi u 15000 ljudi ce se naci mnogo vise visoko obrazovanih i nadasve jako pametnih ljudi nego u crvenih 500.
Ko je pametan? iz koje mjesne zajednice? da nije golic,lapandic i ostali ;)
Ne bih uopste odgovorila na tvoj post da mi za oko nije zapelo to Hrameli(ko je vlasnik harmelija? ko sve radi u harmeliju? SDP-ovci nisu(ako se vec hvatas za stranke,koje mene licno vise i ne zanimaju)
Trasa,Damper(da si nezaposlen znao bi da je BELAZ I TEREX) :),a isto tako bi znao da na odlagalistu u Grivicama sada radi hiljade ljudi(Banovicka,zivinicka,tuzlanska regija)
Daleko si ti i takvi kao ti sto brane Banovice od gladi,rada za marku,a tako blizu SDA stranci...IMA VAS PO RAZNIM PORTALIMA,Klix cuvajte saznace u Sarajevu sta radite i prosipate pricu istim tim 15000 ljudi da je ok sto oni rade,a drugi gladuju
Neka vas,citam i dalje postove,radite sta zelite,nema vas ko zaustavit,odustali smo mi vec odavno,uskoro cete se jos moci pohvaliti da vam i krava u stali ima fakultetsko obrazovanje,samo ne znam kako vam akcenat s brda ukinut i zabranu da se pojavljujete u javnosti sa glupostima kao Melisa
Na um mi pade Senad,on je olicenje vase vlasti,pismen covjek poludio,pa onako lud vjeruje jos u Allaha dragog...sta nam je drugo i preostalo
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#157 Re: Vijesti iz Banovica

Post by zambaklija »

Buducnost_Banovici wrote:Evo idu slike radova:

Image

Image

Image

Image

Image

Eto vidite da radovi napreduju mašalah. :thumbup: :)
:shock: :shock: a ša će 'vo biti,Ubahn-podzemna željeznica u Banovićima ili ša :-) :-) :D :D :D
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#158 Re: Vijesti iz Banovica

Post by pink floydd »

maira wrote: Ko je pametan? iz koje mjesne zajednice? da nije golic,lapandic i ostali ;)
Ne bih uopste odgovorila na tvoj post da mi za oko nije zapelo to Hrameli(ko je vlasnik harmelija? ko sve radi u harmeliju? SDP-ovci nisu(ako se vec hvatas za stranke,koje mene licno vise i ne zanimaju)
Trasa,Damper(da si nezaposlen znao bi da je BELAZ I TEREX) :),a isto tako bi znao da na odlagalistu u Grivicama sada radi hiljade ljudi(Banovicka,zivinicka,tuzlanska regija)
Daleko si ti i takvi kao ti sto brane Banovice od gladi,rada za marku,a tako blizu SDA stranci...IMA VAS PO RAZNIM PORTALIMA,Klix cuvajte saznace u Sarajevu sta radite i prosipate pricu istim tim 15000 ljudi da je ok sto oni rade,a drugi gladuju
Neka vas,citam i dalje postove,radite sta zelite,nema vas ko zaustavit,odustali smo mi vec odavno,uskoro cete se jos moci pohvaliti da vam i krava u stali ima fakultetsko obrazovanje,samo ne znam kako vam akcenat s brda ukinut i zabranu da se pojavljujete u javnosti sa glupostima kao Melisa
Na um mi pade Senad,on je olicenje vase vlasti,pismen covjek poludio,pa onako lud vjeruje jos u Allaha dragog...sta nam je drugo i preostalo
Kompleksi, kompleksi....nikad nisam razumio one sto imaju fobiju od seljaka. AL od seljaka, ljudi sto zive i rade na selu, a ne idiota i morona s kojim povezuju i skrnave naziv "seljak". Ti maira vjerovatno spadas u onu grupu sto sve seljake generalno dozivljava kao nepismene i nižerazredne jedinke u društvu. To se zove ako se ne varam kompleks više vrijednosti, poremećaj što se mene tiče.

Ko je maira ovde uopste politizirao Harmeli osim tebe? Ja sam rekao da su ih angazovali da izvoze ugalj, nikakve im stranacke predznake nisam stavljao. Znam maira da je BELAZ i TEREX, ali 70% raje ovde na forumu onda ne bi imalo predstavu o cemu pricam. Nisam ni zaposlen maira, i naravno da branim Banovice. Ne branim ih od gladi jer nisam u mogucnosti, ali ih branim od takvih kukolja ko sto si ti. Pa ti si rekla da su Banovici sramota BiH, koja normalna individua takvo nesto moze izjaviti za svoj grad.

Onda si maira stvarno pocela ko Maksim po diviziji. Senad olicenje nase vlasti :? :? :? Budi ljubazna objasni mi ovo jer sam ja iz jedne MZ blizu Banovica pa mi je malo tesko da protumačim tvoje teze.
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#159 Re: Vijesti iz Banovica

Post by pink floydd »

fridmann wrote:
E pa drug, vjerovao ili ne, u tih 15 hiljada insana nemozes 15 insana skovati za koje mozes reci aferim.
Pa kako smognete hrabrosti da napišete takvo nešto. Jesi ih ti saslušavao i davao im diplome pa da znaš. E pa drug ja sam slucajno aktivista te stranke i poznajem 30% biraca (sto je mnogo). Od tog broja vjeruj mi ima puno, puno jako pametnih i inteligentnih osoba koje nisu na pozicijama, koje cak nisu ni zaposlene ali ukazuju povjerenje SDA. Naravno da ih branim, ali sve sto pricam su nepobitne činjenice, ništa ne nagadjam za razliku od nekih.
fridmann wrote:ali budimo realni, sta Banovici imaju sem rudnika, nista, apsolutno nista.
Ne bi ni to imali da su crveni ostali u rukovodstvu. Garant bi ga privatizirali i na koncu uništili. Ko i državu što su počeli.
User avatar
fridmann
Posts: 183
Joined: 04/07/2011 18:06

#160 Re: Vijesti iz Banovica

Post by fridmann »

pink floydd wrote:
fridmann wrote:
E pa drug, vjerovao ili ne, u tih 15 hiljada insana nemozes 15 insana skovati za koje mozes reci aferim.
Pa kako smognete hrabrosti da napišete takvo nešto. Jesi ih ti saslušavao i davao im diplome pa da znaš. E pa drug ja sam slucajno aktivista te stranke i poznajem 30% biraca (sto je mnogo). Od tog broja vjeruj mi ima puno, puno jako pametnih i inteligentnih osoba koje nisu na pozicijama, koje cak nisu ni zaposlene ali ukazuju povjerenje SDA. Naravno da ih branim, ali sve sto pricam su nepobitne činjenice, ništa ne nagadjam za razliku od nekih.
fridmann wrote:ali budimo realni, sta Banovici imaju sem rudnika, nista, apsolutno nista.
Ne bi ni to imali da su crveni ostali u rukovodstvu. Garant bi ga privatizirali i na koncu uništili. Ko i državu što su počeli.
E halal ti vjera za posljednju u postu tvoju konstataciju.
Nisam znao da vam je Alija rudnik u amanet ostavio, i da je bas on Banovice sagradio.
Slucajno poznajem Brezovcane 97% SDA biraca, oni koji jos uvjek maloj djeci strave salijevaju.
Doduse Brezovaca vam je odgojila Doktora Masinstva, ali on je medju onih 3 % koji nisu pristalice SDA....on je crveni.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#161 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

Rece Bego da ce radovi u Centru biti gotovi do Ramazana.
Ramazan davno prosao,a radovi nisu gotovi.

Pitanje za ove clanove SDA stranke,do kojeg Ramazana ce Centar biti najgori u citavoj nam drzavi?
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#162 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

Bosanac sa dna kace wrote:sociojaldemokrate koje imaju plan da otpuste 1096 uposlenika rudnika Banovici, i to pod hitno...inace rudnik je firma koja je medju najbolje poslujucijim firmama u BiH
tako idu akcioni planovi SDP BiH....zato smo i imali 3000 gradjana u centru citav dan....
Banovići: 3000 građana sa transparentima ne da rudnik u ruke SDP-u
četvrtak, 28 Juni 2012 12:25 | Autor Edita Muharemagic
U Banovićima se danas održava sjednica Skupštine uprave Rudnika mrkog uglja Banovići. Članovi Skupštine ponovo su izglasali dosadašnju upravu rudnika.

Inače, pred zgradom Doma kulture, gdje se održava sjednica, okupilo se oko 3000 građana koji svojim porukama i transparentima poručuju da Rudnike mrkog uglja Banovići neće predati u vlast Vladi Federacije Bosne i Hercegovine odnosno Socijaldemokratskoj partiji BiH.

Okupljanje za sada protiče mirno a skup obezbjeđuju pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova TK.

radioslon.ba
Ako ce tako otpustiti sve tatine sinove koje su SDA lopovi zaposlili na izmisljena radna mjesta onda svaka im cast,nadam se da ce doci na vlast.
User avatar
fridmann
Posts: 183
Joined: 04/07/2011 18:06

#163 Re: Vijesti iz Banovica

Post by fridmann »

Husanović: "Niko ne pita imaš li šta da jedeš"

Radnici „Rudarinvesta“ danas protestuju pred Općinom Banovići. Traže pomoć lokalne vlasti u rješavanju nagomilanih problema u tom preduzeću. Stotinu i dvadeset radnika stupilo je u generalni štrajk prije mjeseca dana, jer mjesecima nemaju platu i zdravstveno osiguranje, a nije im uvezan ni radni staž.
Kada imamo ovakvu vijest na raspolaganju, a vijest je 100% istinita, i kada znamo da su vlastodrsci zeleni, i kada znamo da su svi ti zeleni uvjerljivi vjernici i da svakim danom idu da klanjaju u gradsku dzamiju,i kada ove dvije stvari uporedim, kosa se svakom normalnom covjeku dize na glavi.
Mi vjernici, uposliti isto tako vjernika, ne isplatiti mu njegovu zadaru a sto je jos sramotnije (kriminal) ne uplatiti im vec vise godina u fond PIO.
Pa gdje im je vjera u Boga ?
Takvi su za moj ukus najvece moguce dzukele.
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#164 Re: Vijesti iz Banovica

Post by pink floydd »

fridmann wrote:
Husanović: "Niko ne pita imaš li šta da jedeš"
Radnici „Rudarinvesta“ danas protestuju pred Općinom Banovići. Traže pomoć lokalne vlasti u rješavanju nagomilanih problema u tom preduzeću. Stotinu i dvadeset radnika stupilo je u generalni štrajk prije mjeseca dana, jer mjesecima nemaju platu i zdravstveno osiguranje, a nije im uvezan ni radni staž.
Kada imamo ovakvu vijest na raspolaganju, a vijest je 100% istinita, i kada znamo da su vlastodrsci zeleni, i kada znamo da su svi ti zeleni uvjerljivi vjernici i da svakim danom idu da klanjaju u gradsku dzamiju,i kada ove dvije stvari uporedim, kosa se svakom normalnom covjeku dize na glavi.
Mi vjernici, uposliti isto tako vjernika, ne isplatiti mu njegovu zadaru a sto je jos sramotnije (kriminal) ne uplatiti im vec vise godina u fond PIO.
Pa gdje im je vjera u Boga ?
Takvi su za moj ukus najvece moguce dzukele.
Što me zadevera lik. Fridmane jel ti znaš o čemu pričaš ? Rudarinvest je privatizovan davno, vlastodršci nemaju trenutno nikakve finansijske obaveze prema toj firmi. Neće im opština iz budžeta valjda platiti ono što potrazuju, jel to ispravno pitam te ja ? Obavezni su da pomognu naravno, sto je načelnik i obećao da će uraditi. Ali fino čovjek reko, opština neće da baca novac u vreću bez dna. Potpuno ispravno. Fino im rekao da trebaju konsolidovati svoje redove, pritisak izvršiti na poslodavca i tu rješavati problem. Žao je meni ovih ljudi naravno, komšija mi radi u Rudarinvestu, znam šta se dešava. Ali ne možeš tako nešto da pričaš ako nisi upućen u stvarno stanje.
Radnici nisu dobili platu od aprila ove godine. Glavni krivci za loše stanje u firmi su direktor, Federalni sindikat radnika i Federalna vlada jer nisu ništa poduzeli da se to popravi, ističu radnici.
Krenuli smo u štrajk, postavili smo svoje uslove, poslodavac se oglušio, neće ni da čuje, navodno će da pokrene stečaj. Mi smo spremni na sve, spremni smo na rad prije svega ako nam ispune uslove. Nama je stalo do rada ali ne na ovaj način”, ističe predsjednik Sindikata radnika firme “Rudarinvest” d.o.o. Banovići Mirsad Dedić.
Problemi u firmi su počeli 2001. godine nakon njene privatizacije, kažu radnici.
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#165 Re: Vijesti iz Banovica

Post by pink floydd »

E halal ti vjera za posljednju u postu tvoju konstataciju.
Nisam znao da vam je Alija rudnik u amanet ostavio, i da je bas on Banovice sagradio.
Slucajno poznajem Brezovcane 97% SDA biraca, oni koji jos uvjek maloj djeci strave salijevaju.
Doduse Brezovaca vam je odgojila Doktora Masinstva, ali on je medju onih 3 % koji nisu pristalice SDA....on je crveni.
Koliko Brezovača ima stanovnika, tačnije registrovanih glasača ? Kako ja poznajem taj region (Brezovača se sastoji od 3 zaseoka : Mrgan, Rijeka i Ćatići) ne više od 500.
I ti svoje teze zasnivaš na temelju od 500 ljudi. Smiješno...
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#166 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

pink floydd wrote:
E halal ti vjera za posljednju u postu tvoju konstataciju.
Nisam znao da vam je Alija rudnik u amanet ostavio, i da je bas on Banovice sagradio.
Slucajno poznajem Brezovcane 97% SDA biraca, oni koji jos uvjek maloj djeci strave salijevaju.
Doduse Brezovaca vam je odgojila Doktora Masinstva, ali on je medju onih 3 % koji nisu pristalice SDA....on je crveni.
Koliko Brezovača ima stanovnika, tačnije registrovanih glasača ? Kako ja poznajem taj region (Brezovača se sastoji od 3 zaseoka : Mrgan, Rijeka i Ćatići) ne više od 500.
I ti svoje teze zasnivaš na temelju od 500 ljudi. Smiješno...
Pusti to,reci ti nama jel bio Ramazan u Banovicima?
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#167 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

fridmann wrote:
pink floydd wrote:
seln wrote:
Vecina pismenih i pametnih je prije 1990 bila u komunistima. Sta nam to govori?
Taaacno, pamet nije mjerilo postenja. Doduse, nije ni glupost.
Pa kakav su izbor imali kad su komunjare sve neistomisljenike na Goli Otok slali, a opstepoznato je kakav horor se desavao disidentima na Golom Otoku. Nije ni bilo druge opcije osim komunizma. Zasto se ukljucujes sa smijesnim izjavama.
U cemu se danasnji Banovicki zeleni razlikuju od radikalnih komunista ?
Istina, ne salju na Goli Otok, ali ostavljaju neistomisljenike po strani, ne dozvoljavaju im zaposliti se u rudniku.
Oni su (zeleni) kudikamo vece zlo od radikalnih komunista, rijesili se jednog belaja, okacili jos veci belaj o vrat.
Nema sa njima napretka, sa njima se moze samo aminati i to je sve sto oni naime znaju.
Ni u cemu,isti su po svim pitanjima.
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#168 Re: Vijesti iz Banovica

Post by pink floydd »

Arteta wrote:
pink floydd wrote:
E halal ti vjera za posljednju u postu tvoju konstataciju.
Nisam znao da vam je Alija rudnik u amanet ostavio, i da je bas on Banovice sagradio.
Slucajno poznajem Brezovcane 97% SDA biraca, oni koji jos uvjek maloj djeci strave salijevaju.
Doduse Brezovaca vam je odgojila Doktora Masinstva, ali on je medju onih 3 % koji nisu pristalice SDA....on je crveni.
Koliko Brezovača ima stanovnika, tačnije registrovanih glasača ? Kako ja poznajem taj region (Brezovača se sastoji od 3 zaseoka : Mrgan, Rijeka i Ćatići) ne više od 500.
I ti svoje teze zasnivaš na temelju od 500 ljudi. Smiješno...
Pusti to,reci ti nama jel bio Ramazan u Banovicima?
To vjerovatno u vezi onog posta, sto si pisao za gradski trg, koji sam ignorisao. Sad cu ti reci i zasto.
Vi samo vidite ono sto se ne radi, ili ono sto se pocelo raditi pa dugo traje. Nikako da otvorite oci i vidite ono što se već uradilo i kako su Banovici "procvjetali" u poljednje 3-4 godine. Pogledaj gradski park kako sad izgleda, pogledaj puteve kroz grad, pogledaj neboder, sud nam se vratio u Banoviće...stepeništa su obnovljena, dvije potpuno nove zgrade izgrađene, putevi asfaltirani u mjesnim zajednicama, poligoni se grade, rasvjeta se radi, grad je mnogo čišći nego prije. Kako to ne vidite a vidite da se trg radi vec 3-4 mjeseca. Kako Vas nije sramota reci da se nista u Banovicima ne radi. Izadjite iz te cahure i pogledajte malo dalje od svog nosa, pa cete mnogo lijepih stvari vidjeti u Banovicima.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#169 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

pink floydd wrote: To vjerovatno u vezi onog posta, sto si pisao za gradski trg, koji sam ignorisao. Sad cu ti reci i zasto.
Vi samo vidite ono sto se ne radi, ili ono sto se pocelo raditi pa dugo traje.
Nikako da otvorite oci i vidite ono što se već uradilo i kako su Banovici "procvjetali" u poljednje 3-4 godine. Pogledaj gradski park kako sad izgleda, pogledaj puteve kroz grad, pogledaj neboder, sud nam se vratio u Banoviće...
Park jeste sredjen ali to je jedan mali plusic okruzen morem minusa.
Sto se tice puteva,da li si ikad vozio za Lukavac pa vidio kakvi su kod njih puteva kroz razna sela,bolji od Banovickih u samom centru.
Sta s neboderom?
pink floydd wrote: stepeništa su obnovljena,
Jos jedan plusic okruzen morem minusa.
pink floydd wrote: dvije potpuno nove zgrade izgrađene
Pogledaj nam okruzenje pa uporedi sa gradnjom kod njih.
pink floydd wrote: putevi asfaltirani u mjesnim zajednicama,
Tako je svugdje,nije nesto cime se treba hvaliti u 21.vijeku.
pink floydd wrote: poligoni se grade, rasvjeta se radi,
Da da,poligoni se grade,a dva gradska poligona nemaju ni koseve.
pink floydd wrote: grad je mnogo čišći nego prije.
Grad je i previse necist.
pink floydd wrote: Kako to ne vidite a vidite da se trg radi vec 3-4 mjeseca.
Kako cemo ne vidjeti centar grada?
Svaki dan smo tu.
pink floydd wrote: Kako Vas nije sramota reci da se nista u Banovicima ne radi. Izadjite iz te cahure i pogledajte malo dalje od svog nosa, pa cete mnogo lijepih stvari vidjeti u Banovicima.
Kao npr.?
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#170 Re: Vijesti iz Banovica

Post by pink floydd »

Poenta je da se radi, i to naveliko. Ja sam nabrojao pluscice, ajd nam ti sad more svojih minusa reci Bgt. Bez hvatanja za onu slamku kako rudnik zaposljava samo zelene, dajte nesto drugo osim toga.
Pogledaj nam okruzenje pa uporedi sa gradnjom kod njih.
Na koje okruzenje mislis ? Tuzla ? Znas koliki je budzet Tuzle naspram onog naseg u Banovicima?
Lukavac ? Svjestan si da je Lukavac smješten na jednoj od najprometnijih dionica u BiH, i 80% posto njihove izgradnje je privatno. Živinice isto ko i Lukavac.
Sto se tice puteva,da li si ikad vozio za Lukavac pa vidio kakvi su kod njih puteva kroz razna sela,bolji od Banovickih u samom centru.
Pravit cu se da ovo nisam procitao zato sto je van svake pameti.

Eto recimo da nam i nije dobro...mislite da bi bilo bolje da je SDP pobijedio na izborima (sto se nikad nece desiti u Banovicima budimo realni). Sve dobro iz te stranke je otislo zajedno sa Zeljkom Komsicem. Kad je on napustio stranku onda nema dalje.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#171 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

pink floydd wrote:Poenta je da se radi, i to naveliko. Ja sam nabrojao pluscice, ajd nam ti sad more svojih minusa reci Bgt. Bez hvatanja za onu slamku kako rudnik zaposljava samo zelene, dajte nesto drugo osim toga.
Koliko ste fabrika otvorili?
pink floydd wrote: Na koje okruzenje mislis ? Tuzla ? Znas koliki je budzet Tuzle naspram onog naseg u Banovicima?
Lukavac ? Svjestan si da je Lukavac smješten na jednoj od najprometnijih dionica u BiH, i 80% posto njihove izgradnje je privatno. Živinice isto ko i Lukavac.
Mislim na citav kanton.
Udji na skyscrapercity forum pa ces vidjeti kako se u citavom kantonu gradi samo u par opstina nista.
Sto se tice privatne gradnje,i privatna gradnja je gradnja.
pink floydd wrote: Pravit cu se da ovo nisam procitao zato sto je van svake pameti.
Znaci,nisi vozio.

pink floydd wrote: Eto recimo da nam i nije dobro...mislite da bi bilo bolje da je SDP pobijedio na izborima (sto se nikad nece desiti u Banovicima budimo realni). Sve dobro iz te stranke je otislo zajedno sa Zeljkom Komsicem. Kad je on napustio stranku onda nema dalje.
Ne znam da li bi bilo bolje jer je narod glup.
Ukoliko bi otpustili nekoliko stotina parazita u rudniku citava opstina bi se okupila u centru grada sa SDA zastavama.
Zato i ne gajim neke iluzije da ce Banovici napredovati.
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#172 Re: Vijesti iz Banovica

Post by pink floydd »

Da ja ne bih ulazio u neke dalje nepotrebne, besmislene i suvišne rasprave...dovoljno je da pogledamo rezultate prethodnih i svih ostalih izbora u Banovicima. Matematika i brojke nam ne lazu i govore dovoljno, vise od rijeci.
Na zadnjim izborima, stranka SDA, trenutno vladajuca u Banovicima je osvojila 73,48 % od ukupnog broja glasova. To je tacno 11.312 glasova.
Ukupan broj registrovanih glasaca u Banovicima je 20.001 (dvadeset hiljada i jedan). Od tog broja nevazecih listica je bilo 585. Ostali nisu izasli na izbore.
Ukupan broj vazecih glasackih listica u Banovicima je bio 15.413, od toga 11.312 za SDA( 73,48%), 3.003 za SDP (19,51%), 688 za SBB (4,47%) , 299 za SBiH (1,94%), 73 za BPS Sefer Halilovic (0,47%) i 19 za BOSS - Mirnes Ajanovic (0,12%).
Za načelnika je prilično isto, sa minimalnim odstupanjima, s tim da SBiH, BPS i BOSS nisu imali kandidata za nacelnika.

Šta možemo vidjeti i nauciti iz ovih gore brojki ? Uzet cemo mjeru od 100 ljudi, lakse cete me pratiti :)

Od 100 ljudi u Banovićima, 73 njih podrzava SDA i trenutnu vlast, 19 ljudi je protiv toga, 4 covjeka koji vjeruju u Radoncica su jos uvijek u zabludi (ne dugo nadam se), 3 covjeka su glasali za SBiH jer su dobili 50 KM...onaj jedan sto ostaje je vjerovatno za Garija glasao. Ti arteta, i dosta Vas ostalih, ostajete pri svojoj tvrdnji da je narod glup sto ne mijenja nista u Banovicima, da su toboze glupi sto i dalje biraju SDA. Vi tvrdite da je 27 ostalih pametnije i da racionalnije razmilsjaju i bolje znaju nasuprot onih 73. Da je 11.312 Banovicana u zabludi vec 15 godina.

Objasnite mi to i molim Vas ovaj put izgradite neku pricu, neku pricu zasnovanu na valjanim podacima. Batalite mi one carsijske price. Dajte neke cvrste dokaze da je u Banovicima tako crno ko sto Vi tvrdite. Ne kazem ja da je nama sve med i mlijeko, ali Vi kako ste poceli ljudi ce da pomisle da smo Sjeverna Koreja u Tuzlanskom kantonu.
maira
Posts: 68
Joined: 02/03/2012 19:54

#173 Re: Vijesti iz Banovica

Post by maira »

zambaklija wrote:
Buducnost_Banovici wrote:Evo idu slike radova:

Image

Image

Image

Image

Image

Eto vidite da radovi napreduju mašalah. :thumbup: :)
:shock: :shock: a ša će 'vo biti,Ubahn-podzemna željeznica u Banovićima ili ša :-) :-) :D :D :D

Ovo ce biti parking prostor,eventualno neka diskoteka(droga,folk muzika i slicno).Isto ovako imas i kod zvjezdare(kod pruge,na ulazu u Banovice).Naplacivat ce se parkig prostor za Bingo(ciji li je :) ,direkciju rudnika,Dom zdravlja i ostalo u blizini).Ovo sto se gradi tu ce se naplacivat parkig prostor za pijacu(sad je tu inace zabrana parkiranja)
Sve je to smisljeno kako uzeti pare,sada i po marku onima koji rade na njihovom(rudnickom) smecu (smece je jalovina koju izvoze sa povrsinskog kopa i tu narod uzme motike i kopa zemlju,blato,kamen i nadje uglja,zapakuje u vrece i prodaje,onda drugi kupe kamione pa vama u Sarajevo dovoze i prodaju (dok dodje u sarajevo vreca kosta 5 maraka) zmisli sad za koliko oni nakopaju tu vrecu uglja).Bilo vam je na dnevniku da narod radi za 10,00 km danas cijeli dan i to kao na Golom Otoku kljuca kamen po cijeli dan
To su vam Banovici,rudnik nije u sklopu ''rudnika federacije'' vec su ga uzeli sebi,navodno male plate,pa se odvojili i danas te pare sebi u dzep trpaju i svojim rodjacima,braci,sinovima,kcerima.
Radnici hvale rudnik Banovici,ne smiju pisnut ni zakukat,jer odmah dobijaju knjizicu.Pretrazite internet,necete nista naci lose o rudniku banovici.Nema bolan ko reci istinu



Pink,necu se ja s tobom svadjat,ti si ocigledno neko ko je postavljen ovdje,necu ti ni protivrjecit,ja sam multinacionalista,nezaposlena,ne mrzim nikoga niti omalovazavam.Seljaci su dobri ljudi,ali banovici su dno dna
Nemam ja platu kao ti i da me neko placa da branim nesto.Samo uzivaj,dok ti kaca u dzep pii i svadjaj se sa svima,pravi nove profile.Eto,ima ih par sto ti govore isto sto i ja(samo drugaciji raspored rijeci)...jer ima jedan citat
"Svijetu ne prijeti opasnost od ljudi koji cine zlo, nego od onih koji to dopusta" A.Ajnstajn
Ja cu samo ,kao i ti sto radis,navodno,objasniti ljudima koji citaju ovo :)
http://www.youtube.com/watch?v=FcR4N_6x674 ovo je jedino lose o rudniku,jer je bilo na 60 minuta
Sretan dan rudara svim rudarima,cak i banovickim kojima su ''sve zelje ispunjene'' hahaha da se nasmijem nasem jadu
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#174 Re: Vijesti iz Banovica

Post by pink floydd »

Hahah, eto neko nema pametnijeg posla pa mene postavio ovdje da branim nekog i svadjam se u necije ime. Kako ste samo plitki, za ne povjerovat. Ja svakako branim nekog ovde, i simpatizer sam SDA stranke, to stoji. Ali da me neko postavio ovde s nekom namjerom je u najmanju ruku neukusna izjava, a poslije toga je smijesna.

Afera iz videa koji si postavila je davno rijesena, radnicima je novac isplacen ako niste znali. Mozda je neko ostecen, mozda je neko dobio, ono sto je bitno da je sve rijeseno sporazumom dvije strane. To znaci da su svi potpisali da se slazu sa takvim razvojem i ishodom situacije. To znaci da je sve legalno.
A i video ti dobar, od vojnika partije i Zlatkovog pulena Bakira Hadziomerovica, ublehaša koji je 60 minuta iskoristio za predizbornu kampanju SDP-a. Ono sto je Avaz za Radoncica, to je bilo 60 minuta za Zlatka. Zasto je emisija "privremeno ugašena" kad je SDP dosao na vlast ? Pa nece valjda svoje da napadaju i krive za nefunkcioniranje drzave.
Evo Zlatko i Fahro opet pokusavaju smijeniti rukovodstvo FTV-a da bi medijski prostor koristili za svoje ciljeve i da nam prikazuju samo ono sto njima štima. Ali kome ja pricam, ocito je da Vi ne vidite dalje od Oskove, ili ne zelite da vidite.

ne mrzim nikoga niti omalovazavam.Seljaci su dobri ljudi
Ne mrzis, to niko nije rekao, ali da omalovazavas smo se uvjerili vec. Vrati se malo unazad, procitaj svoje postove.
maira
Posts: 68
Joined: 02/03/2012 19:54

#175 Re: Vijesti iz Banovica

Post by maira »

Naravno da cu se bunit i stidit odakle sam kad je Melisa i danas dan senzacija na internetu kisla joj glOva.Mogu zamislit da i ti isto pricas kao i ona
Nije problem to nikakav dok ne odete iz granica normale ili nenormale(banovici)
Naravno da cu se bunit,sramota me je reci odakle sam,prodacu kucu i preselit se odavde
Seljaci nisu problem,SELJACINE su problem...to bolan i doktrira ,a ne nauci se pricat pravilno

Koliko su dobili rudari :) oni koji nisu smjeli tuzit rudnik,ne smiju ljudi,da nisu nista ni dobili,a dobili su po 7000,00 km,a za ostale pare koje su im trebali dati naveli ih da dizu kreditove do 50,000 km :) kao mozete sta hocete vi ste elita,vi ste rudari banovicki,pa krk u kredit,da im isplacuju pare koje su da su tuzili mogli dobit dzba jer su njihove.Svaki rudar je digao prosjecno 20 000 km kredita :)

Oni su sto tuzili kao iz ovog snimka od 60 minuta,cula sam da je dobio jedan rudar tuzbu 70 000 km(mozda su samo price)pomrijet ce nece dobit DOKLE GOD RUDNIK NE ODE U DRZAVNE RUKE ali nedaju ljudi,pokupe cijelu familiju pa pred radnicki dom podrzavaju hahaha(receno im iz rudnika sutra dolaze kamere,novine,sve pokupite ako hocete posao)
Da hoce nezaposleni koji su na birou 30 godina doci,unucad sto vec imaju povest da barem snimi televizija.Ne smije niko bolan

Nije bitno koja je emisija,koja stranka kada je ovaj snimak i sto je prikazano na njemu i o cemu se prica istina i samo istina
Poenta je u tome ne hvali,ne hvali bolan jad i cemer s kojim javnost nije upoznata

Kad god mi je dosadno ja cu opet isat i svi pisemo,samo ti kao''simpatizer stranke''(hahaha) hval dvije i po dzamije i jednu poslovo stambenu zgradu,park je uspjeh i tako hahahah
Kad smo vec kod parka,komunalno se ''rastavilo'' (hahaha cuj jos radnih mjesta) na tri firme vodovod,komunalno,grijanje(cini mi se) Zato park cvjeta,sta ce radit toliki radnici nego mest po cijeli dan
Post Reply