Vijesti iz Banovica

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
sef_mafije
Posts: 11
Joined: 26/03/2012 18:54

#126 Re: Vijesti iz Banovica

Post by sef_mafije »

Bosanac sa dna kace wrote:super slika, 10.09
jel tako?
:thumbup: :bih:

Folklor-aši :) kad su bili ;-)
sef_mafije
Posts: 11
Joined: 26/03/2012 18:54

#127 Re: Vijesti iz Banovica

Post by sef_mafije »

Slike sa utakmice RK Banovici - RK Krajina 23:23

Image

Image

Image
sef_mafije
Posts: 11
Joined: 26/03/2012 18:54

#128 Re: Vijesti iz Banovica

Post by sef_mafije »

Sinoc u gradskoj dvorani opet smo izgubili u rukometu od RK Zepce-a. Naravno sudije su khenjaLe maximalno , ponistili nam 5,6 cistih golova behagi kontra faul :D :run:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#129 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

sociojaldemokrate koje imaju plan da otpuste 1096 uposlenika rudnika Banovici, i to pod hitno...inace rudnik je firma koja je medju najbolje poslujucijim firmama u BiH
tako idu akcioni planovi SDP BiH....zato smo i imali 3000 gradjana u centru citav dan....
Banovići: 3000 građana sa transparentima ne da rudnik u ruke SDP-u
četvrtak, 28 Juni 2012 12:25 | Autor Edita Muharemagic
U Banovićima se danas održava sjednica Skupštine uprave Rudnika mrkog uglja Banovići. Članovi Skupštine ponovo su izglasali dosadašnju upravu rudnika.

Inače, pred zgradom Doma kulture, gdje se održava sjednica, okupilo se oko 3000 građana koji svojim porukama i transparentima poručuju da Rudnike mrkog uglja Banovići neće predati u vlast Vladi Federacije Bosne i Hercegovine odnosno Socijaldemokratskoj partiji BiH.

Okupljanje za sada protiče mirno a skup obezbjeđuju pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova TK.

radioslon.ba
emirolini
Posts: 3493
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#130 Re: Vijesti iz Banovica

Post by emirolini »

koja izjava... imaju plan da otpuste tisucu ljudi? ama daj molim te, gdje su dokazi za tako nesto? Ja sam na papirima vidio da trenutni direktor vodu tu firmu kao da je njegova babovina i samo prekriva gubitke sumljivih poslovanja sa svojim saradnicima ( rodbina )... Nazalost za grad Banovice, ta firma ce doziviti losu sudbinu ukoliko se neke stvari ne promjene.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#131 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

emirolini wrote:koja izjava... imaju plan da otpuste tisucu ljudi? ama daj molim te, gdje su dokazi za tako nesto? Ja sam na papirima vidio da trenutni direktor vodu tu firmu kao da je njegova babovina i samo prekriva gubitke sumljivih poslovanja sa svojim saradnicima ( rodbina )... Nazalost za grad Banovice, ta firma ce doziviti losu sudbinu ukoliko se neke stvari ne promjene.
dokument koji je poslan u upravu rudnika, a i setkanje pojedinaca po rudniku koji su uprali u uposlenike i govorili im da ce biti otpusteni
zasto je covjek koji je govorio u ime vlade FBiH u Radnickom domu muco??? ''ja, ja, ja, ja , ja.....ja sam sa vama'' veli doticni....
eto SDP ce objavit da imaju plan otpustanja 1096 radnika, ono falit ce se ba sve strane
rudnik nema gubitka, vec firme koje duguju rudniku jos od prije rata su haman pa propale te se na taj nacin radi na nekom balansu....
zastu je na zadnjem sastanku dionicara SDP dobila 0.0002% glasova?
jel upste znas koja je prosjecna placa u rudniku RMU ''Banovici''?
jel znas kolke su place uposlenika u ostalim rudnicima?
emirolini
Posts: 3493
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#132 Re: Vijesti iz Banovica

Post by emirolini »

U svakom trenutku mogu svo stanje pogledati, no nije moje da ih iznosim, nemam nista od toga, ali dok ja imam imaju i ostali koji imaju nesto od toga. To je sve.
User avatar
fridmann
Posts: 183
Joined: 04/07/2011 18:06

#133 Re: Vijesti iz Banovica

Post by fridmann »

Bosanac sa dna kace wrote:
emirolini wrote:koja izjava... imaju plan da otpuste tisucu ljudi? ama daj molim te, gdje su dokazi za tako nesto? Ja sam na papirima vidio da trenutni direktor vodu tu firmu kao da je njegova babovina i samo prekriva gubitke sumljivih poslovanja sa svojim saradnicima ( rodbina )... Nazalost za grad Banovice, ta firma ce doziviti losu sudbinu ukoliko se neke stvari ne promjene.
dokument koji je poslan u upravu rudnika, a i setkanje pojedinaca po rudniku koji su uprali u uposlenike i govorili im da ce biti otpusteni
zasto je covjek koji je govorio u ime vlade FBiH u Radnickom domu muco??? ''ja, ja, ja, ja , ja.....ja sam sa vama'' veli doticni....
eto SDP ce objavit da imaju plan otpustanja 1096 radnika, ono falit ce se ba sve strane
rudnik nema gubitka, vec firme koje duguju rudniku jos od prije rata su haman pa propale te se na taj nacin radi na nekom balansu....
zastu je na zadnjem sastanku dionicara SDP dobila 0.0002% glasova?
jel upste znas koja je prosjecna placa u rudniku RMU ''Banovici''?
jel znas kolke su place uposlenika u ostalim rudnicima?
O cemu i sta ti jarane pricas, kakvo otpustanje i od kuda ti ta ideja da to dovodis sa SDP.
Pa valjda bih morao znati ko na poddrucju Banovica bira SDA stranku, Brezovaca, S.Banovici, Podgorje , Hrvati, Repnik...dakle, obicne selendre, jedan imalo priseban Banovicki gradjanin ih ni u snu nece birati.
Pa da imalo imaju stida i karaktera pokupili bi se i nestali, ali ne, haveri hoce i dalje da sole insanima pamet.

A pitas kolika je plata, kolika da god je posteno je od rudara zaradjena, i rudnik nije SDA-ova babovina.
Banovice nisu SDA-ovci izgradili, to im je ostalo u amanet od davnih vremena, sta SDA po selima radi, jure sa rudnickim buldozerima i provaljuju seljanima puteve, ali na buldozeru mora obavezno da se leprsa SDA-ova zastava.
Covjece, trgni se malo, zar ne vidis da nas SDA u cor sokak odvede, necemo valjda svi kolektivno da krepajemo,
ne hvala, vi idite, ali budi uvjeren SDP-ovci ce vam srezati rogove.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#134 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

fridmann wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
emirolini wrote:koja izjava... imaju plan da otpuste tisucu ljudi? ama daj molim te, gdje su dokazi za tako nesto? Ja sam na papirima vidio da trenutni direktor vodu tu firmu kao da je njegova babovina i samo prekriva gubitke sumljivih poslovanja sa svojim saradnicima ( rodbina )... Nazalost za grad Banovice, ta firma ce doziviti losu sudbinu ukoliko se neke stvari ne promjene.
dokument koji je poslan u upravu rudnika, a i setkanje pojedinaca po rudniku koji su uprali u uposlenike i govorili im da ce biti otpusteni
zasto je covjek koji je govorio u ime vlade FBiH u Radnickom domu muco??? ''ja, ja, ja, ja , ja.....ja sam sa vama'' veli doticni....
eto SDP ce objavit da imaju plan otpustanja 1096 radnika, ono falit ce se ba sve strane
rudnik nema gubitka, vec firme koje duguju rudniku jos od prije rata su haman pa propale te se na taj nacin radi na nekom balansu....
zastu je na zadnjem sastanku dionicara SDP dobila 0.0002% glasova?
jel upste znas koja je prosjecna placa u rudniku RMU ''Banovici''?
jel znas kolke su place uposlenika u ostalim rudnicima?
O cemu i sta ti jarane pricas, kakvo otpustanje i od kuda ti ta ideja da to dovodis sa SDP.
Pa valjda bih morao znati ko na poddrucju Banovica bira SDA stranku, Brezovaca, S.Banovici, Podgorje , Hrvati, Repnik...dakle, obicne selendre, jedan imalo priseban Banovicki gradjanin ih ni u snu nece birati.
Pa da imalo imaju stida i karaktera pokupili bi se i nestali, ali ne, haveri hoce i dalje da sole insanima pamet.

A pitas kolika je plata, kolika da god je posteno je od rudara zaradjena, i rudnik nije SDA-ova babovina.
Banovice nisu SDA-ovci izgradili, to im je ostalo u amanet od davnih vremena, sta SDA po selima radi, jure sa rudnickim buldozerima i provaljuju seljanima puteve, ali na buldozeru mora obavezno da se leprsa SDA-ova zastava.
Covjece, trgni se malo, zar ne vidis da nas SDA u cor sokak odvede, necemo valjda svi kolektivno da krepajemo,
ne hvala, vi idite, ali budi uvjeren SDP-ovci ce vam srezati rogove.
dzabe ti tu pricas, ja navodim cinjenice, dzabe nam skacete oko kuca i govorite da cemo ostat bez hljeba, mogu vam samo rec. ne pisajte nam se iz vocki, cenifu smo skovali za sve
vladajucu stranku bira vecina koja je njome zadovoljna, ne znam sto se ono Kadrija Modric odselio sa Sarajvo?
u zadnjih 10 godina sela u banovickoj opstini su uznapredovala kolko svih zadnjih 50, dzabe ti tu prijetis rezanjem rogova, SDP je davno izgubio u Banovicima, haj zdrao
User avatar
fridmann
Posts: 183
Joined: 04/07/2011 18:06

#135 Re: Vijesti iz Banovica

Post by fridmann »

Bosanac sa dna kace wrote: dzabe ti tu pricas, ja navodim cinjenice, dzabe nam skacete oko kuca i govorite da cemo ostat bez hljeba, mogu vam samo rec. ne pisajte nam se iz vocki, cenifu smo skovali za sve
vladajucu stranku bira vecina koja je njome zadovoljna, ne znam sto se ono Kadrija Modric odselio sa Sarajvo?
u zadnjih 10 godina sela u banovickoj opstini su uznapredovala kolko svih zadnjih 50, dzabe ti tu prijetis rezanjem rogova, SDP je davno izgubio u Banovicima, haj zdrao
Ko je zadovoljan,i gdje su te tvoje vecinski birane stranke ?
Pred nama je pa da viodimo, a iz dana u dan se uocavamo u vasu nemoc i neznaluk.
Donedavno Banovickog opstinara nisi mogao naci u njihovim kancelarijama za vrijeme dzume, gdje to ima molim vas lijepo i kakav je to nacin.
Ako ste na radnom mjestu onda morate i raditi , radite u interes drugih a za to ste i placeni, a da za vrijeme radnog vremena klanjate to radite iskljucivo u vasem interesu, sto naravno mozete i u vasem slobodnom vremenu.

Vas ostaviti kako sam kazes gladne nikome imalo razumnom nije interes, vi jednostavne morate prestati sanjariti i posvetiti se u sto vecoj mjeri privredjivanju.

Puni mjesec je vec proslo od naseg posljednjeg postanja, na politickoj BiH kao i Banovickoj bini puno sta se dogodilo,
zeleni padaju sa njihovih stolica kao trule vocke, padnu i nisu za upotrebu.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#136 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

fridmann wrote:
Bosanac sa dna kace wrote: dzabe ti tu pricas, ja navodim cinjenice, dzabe nam skacete oko kuca i govorite da cemo ostat bez hljeba, mogu vam samo rec. ne pisajte nam se iz vocki, cenifu smo skovali za sve
vladajucu stranku bira vecina koja je njome zadovoljna, ne znam sto se ono Kadrija Modric odselio sa Sarajvo?
u zadnjih 10 godina sela u banovickoj opstini su uznapredovala kolko svih zadnjih 50, dzabe ti tu prijetis rezanjem rogova, SDP je davno izgubio u Banovicima, haj zdrao
Ko je zadovoljan,i gdje su te tvoje vecinski birane stranke ?
Pred nama je pa da viodimo, a iz dana u dan se uocavamo u vasu nemoc i neznaluk.
Donedavno Banovickog opstinara nisi mogao naci u njihovim kancelarijama za vrijeme dzume, gdje to ima molim vas lijepo i kakav je to nacin.
Ako ste na radnom mjestu onda morate i raditi , radite u interes drugih a za to ste i placeni, a da za vrijeme radnog vremena klanjate to radite iskljucivo u vasem interesu, sto naravno mozete i u vasem slobodnom vremenu.

Vas ostaviti kako sam kazes gladne nikome imalo razumnom nije interes, vi jednostavne morate prestati sanjariti i posvetiti se u sto vecoj mjeri privredjivanju.

Puni mjesec je vec proslo od naseg posljednjeg postanja, na politickoj BiH kao i Banovickoj bini puno sta se dogodilo,
zeleni padaju sa njihovih stolica kao trule vocke, padnu i nisu za upotrebu.
Prvo i prvo dodji seb pa i nama , ja nisam nikakav opstinar, i ne pisem ovo u ime opstine, ne pisem ni u cije ime, niti s ciljem da nekog branim iz nekog sitnosicardzijskog interesa, godinama sam uglavnom poprilicno daleko od Banovica, u mnogim postovima sam kritikovo' i te ''zelene'' , to sto sam napiso jos uvijek nije pobrisano na ovoj stranici pa izvoli procitaj.
Druga stvar, tudji uspjeh jako boli, tesko je, tesko, znas i moj drug je advokat, sa 25 godina zaradjuje ogromnu lovu, ono provodi se, uspjesan, sa 25 ima karijeru ono da te glava zaboli, mene jako boli sto ne zaradjujem ko on, ali sta ces.... Vas boli Begin uspjeh, Bego i ekipa oko njega su uradili od Banovica sto niko nikad nije!Samim time svakako ne znaci da su oni nedodirljivi, ako su pogrijesili i zasluzili su da ih se makne sa vlasti! ALI SVAKAKO NISMO MI KAO NAROD ZASLUZILI DA NA VLAST DODJU ONI KOJI SU IMALI TU ISTU VLAST PRIJE PA SU JE ZASLUZNO IZGUBILI. KONTAS?
A ovo podvuceno za klanjanje, nemam komentara, samo da te podsjetim da je vrijeme jednoumlja proslo, njih makar nema samo za vrijeme dzume kako nam ti navede(usput fala i na informaciji), dok onih prije njih nije bilo nikako u kancelariji pa se nekad moralo ic danima u opstinu po najobicniji papir da uganjas pravu osobu, al eto i to je s Begom proslo i nadam se nece se vise vratit!
A to se tice privredjivanja, privredjivalo bi se i bolje samo da nije takvih poput tebe koji svakodnevno idu po rudniku i provociraju ljude govoreci im da ce ostat bez posla i gaca na stapu, al neka, neka svakom ce mecka zaigrat pred vratima pa i takim provokatorima jos malo pa ce u penziju.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#137 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

Da izvinete i narod se događa.... :shock: :shock: :shock: :shock:

Stav SDP-a povodom najavljenih događanja naroda u Banovićima u četvrtak 28.6.2012.

http://www.sdpbanovici.com/index.php?op ... iew&id=160

:run:
User avatar
fridmann
Posts: 183
Joined: 04/07/2011 18:06

#138 Re: Vijesti iz Banovica

Post by fridmann »

Bosanac sa dna kace wrote:Da izvinete i narod se događa.... :shock: :shock: :shock: :shock:

Stav SDP-a povodom najavljenih događanja naroda u Banovićima u četvrtak 28.6.2012.

http://www.sdpbanovici.com/index.php?op ... iew&id=160

:run:
Pa de nam Bosanac malo promuhabeti, sta se to trenutno dogadja sa zelenim Oligarchima
u Banovicima, odnosno Banovickim selima, tamo se moze jos poikoji zelenas naci.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#139 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

fridmann wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:Da izvinete i narod se događa.... :shock: :shock: :shock: :shock:

Stav SDP-a povodom najavljenih događanja naroda u Banovićima u četvrtak 28.6.2012.

http://www.sdpbanovici.com/index.php?op ... iew&id=160

:run:
Pa de nam Bosanac malo promuhabeti, sta se to trenutno dogadja sa zelenim Oligarchima
u Banovicima, odnosno Banovickim selima, tamo se moze jos poikoji zelenas naci.
znas davno je receno: Pametnom je i malo dosta!
link gore govori sve...
p.s. banovicka sela su od davnina, a grad Banovici postoji od tamo negdje 1950... :run:
User avatar
fridmann
Posts: 183
Joined: 04/07/2011 18:06

#140 Re: Vijesti iz Banovica

Post by fridmann »

Pa , nisi li ti Bosanac bio taj koji je poceo muhabetiti o nestaslucima zelinih, koliko i kako su oni
boziji dar za Banovicane, napredni, inovativni , moderni.....jednom rijecju...svemocni.

Ja ti lijepo rekoh odakle vam glasovi dolaze: Repnik, Podgorje, Brezovaca, Banovic Selo...itd..itd.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#141 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

fridmann wrote:Pa , nisi li ti Bosanac bio taj koji je poceo muhabetiti o nestaslucima zelinih, koliko i kako su oni
boziji dar za Banovicane, napredni, inovativni , moderni.....jednom rijecju...svemocni.

Ja ti lijepo rekoh odakle vam glasovi dolaze: Repnik, Podgorje, Brezovaca, Banovic Selo...itd..itd.
a ko su zeljeni???
de malo procitaj ko je o cemu sta prvi poceo
ne vidim nista lose u tome sto ta sela glasaju za odredjenu stranku, a ti se zpitaj zasto...
User avatar
fridmann
Posts: 183
Joined: 04/07/2011 18:06

#142 Re: Vijesti iz Banovica

Post by fridmann »

Bosanac sa dna kace wrote:
fridmann wrote:Pa , nisi li ti Bosanac bio taj koji je poceo muhabetiti o nestaslucima zelinih, koliko i kako su oni
boziji dar za Banovicane, napredni, inovativni , moderni.....jednom rijecju...svemocni.

Ja ti lijepo rekoh odakle vam glasovi dolaze: Repnik, Podgorje, Brezovaca, Banovic Selo...itd..itd.
a ko su zeljeni???
de malo procitaj ko je o cemu sta prvi poceo
ne vidim nista lose u tome sto ta sela glasaju za odredjenu stranku, a ti se zpitaj zasto...
Ok. da se napokon uozbiljimo i kao ljudi popricamo.
Neznam dali si carsijas ili isto tako jedan iz tih MZ...ali u sustini ne mijenja situaciju, cak sta vise, ti bi morao biti malo
bolje upucen u nase prilike, Banovicku ogorcenu borbu SDA za vlascu.
Rekao sam ti da na Opstinskim izborima MZ biraju SDA...dakle, insani sa sela.

Moja MZ ih je prije par godina u nezapamcenom 95% birala, naravno, birali su ih, mahom zene iz te mjesne zajednice koje su morale otiske prsti ostaviti.
Valjda ti je to poznato, sta da ti dalje pricam.
Stim sto se seljani edukuju, zeleni gube monopol.
Tako pak pricaju, nemam razloga da im ne vjerujem, da ako nisi simpatizer zelenih (SDA) izgledi da se dodje do posla na Banovickoj opstini je ravna nuli.
Dakle, na tom polju mora da se monopol nasih Banovickih zelenih uravnotezi, odstrani, naravno, u interesu svih Banovickih gradjana.
Mirsadovoj dinastiji moraju se rogovi podrezati.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#143 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Bosanac sa dna kace »

I poslije Bege Bego! :thumbup:
Pobijedi cojk sa samo 71.80%
ono neko ovdje rece da ce se ezdea Banovici raspast ili nesto slicno ????
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Image

a fahraonova opozicija je briljirala, nema se ta reci :lol: :run:
doživjeli su pravi špektakl kao što su i najavili :mrgreen: :P :lol:

http://www.izbori.ba/Rezultati/Rezultat ... 01182.html
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#144 Re: Vijesti iz Banovica

Post by sumirprimus »

pravi gradic po mjeri recmo srednjobosanskog kantona,il mozdaaa i ze-do :)
ihhh puste zelje :(
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#145 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Arteta »

Zalosno.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#146 Re: Vijesti iz Banovica

Post by seln »

Bosanac sa dna kace wrote:I poslije Bege Bego! :thumbup:
Pobijedi cojk sa samo 71.80%
ono neko ovdje rece da ce se ezdea Banovici raspast ili nesto slicno ????
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Image

a fahraonova opozicija je briljirala, nema se ta reci :lol: :run:
doživjeli su pravi špektakl kao što su i najavili :mrgreen: :P :lol:

http://www.izbori.ba/Rezultati/Rezultat ... 01182.html
Nocelnik vam je vam taki....
banoviciminer
Posts: 3
Joined: 30/07/2009 19:09
Location: Banovići

#147 Re: Vijesti iz Banovica

Post by banoviciminer »

Ja kont'o ovo tema za banovićku raju koje, budimo realni, mo'š na prste izbrojati, kad ono seljoberi se svađaju ko treba preuzeti rudnik... e moj kupusaru sa dna kace, potjer'o si temu haman da promoviraš svoju političku opredijeljenost... barataš bajagi nekakvim činjenicama :run:
maira
Posts: 68
Joined: 02/03/2012 19:54

#148 Re: Vijesti iz Banovica

Post by maira »

Dragi Allahu,diciti se necim sto je propast,sto je sramota TK,pa dolazi do toga da je to mjesto u kojem je prava raja satjerana u coskove i prezivljava od svoje kicme sa pola marke danas.
Stavio lik umjesto svoje slike logo RMU Banovici,postvlja slike ''nacelnike'' Banovica
Dici se s tim sto je izgradjena jedna poslovno-stambena zgrada u poslednjih 20 godina,a dvije dzamije.
Zaboravio si i onu dzamiju privremenu iza nekadasnje Ramine slasticarne....odakle je pustan ezan dok nisu digli onu u Hankama i srusili Pikland koji je sluzio djeci i omladini koji nemaju veze s rudnikom da se malo razonode,nauce nesto,odu na kakav kurs,da ne omutave

Banovici su jedini grad na svijetu koji nije imao ni jednog vjerskog objekta,u Banovicima su prije zivjeli Srbi,Hrvati,Muslimani i nesto ostalih
Sada ima dvije i po dzamije
Covjek je finasirao dzamiju koja je preko puta parka(nekada je tu bio Pikland) dosao nema nista,dzamija se uspjela podici za 2 mjeseca.Ko je uzeo pare i pokusao ih zataskati,da covjek nije dosao nema ni dzmije ,pojela maca

Govoris kako je niklo naselje Dijaci.Ko je u Dijacima? Dijaci su postojali i prije i tamo kazu da im je kislO glOva,puno izbjeglica,ljudi koji su iz sume sisli nadomak grada
Banovici su mala mafijaska opstinica...mala Sicilija,ljudi gladuju,rade na deponiji smeca(odlagalistu jalovine RMU Bnovici)ljudi koji su do jucer bili gazde za ove sadasnje gazde
Immo mi i QM,tu se dovode srpske dive i divci,tu nasa omladina izlazi
Mackovac koji ce biti privatizovan
Nemaju Banovicani vise nista,imaju da pognu glavu i pate,to je grad u kojem uziva sacica ljudi ostali niti imaju prava niti imaju sta jest,takoreci
Last edited by maira on 02/12/2012 11:01, edited 1 time in total.
maira
Posts: 68
Joined: 02/03/2012 19:54

#149 Re: Vijesti iz Banovica

Post by maira »

banoviciminer wrote:Ja kont'o ovo tema za banovićku raju koje, budimo realni, mo'š na prste izbrojati, kad ono seljoberi se svađaju ko treba preuzeti rudnik... e moj kupusaru sa dna kace, potjer'o si temu haman da promoviraš svoju političku opredijeljenost... barataš bajagi nekakvim činjenicama :run:
Napreduje rudnik,zaposlio je 140 ljudi ,evo citam.Kojih ljudi? Ko su ti ljudi? Ko vlada nama? Kad ce prestat raditi iz neke kuce 6 clanova u rudniku,a neki nemaju ni 100,00 km prihoda mjesecno
Ma,ne treba ni pisati o Banovicima,to je nasa sramota,neka se reklamiraju onakve kao Melisa,ono su sada Banovici
Zalosno,zalosno :(
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#150 Re: Vijesti iz Banovica

Post by pink floydd »

maira wrote:
banoviciminer wrote:Ja kont'o ovo tema za banovićku raju koje, budimo realni, mo'š na prste izbrojati, kad ono seljoberi se svađaju ko treba preuzeti rudnik... e moj kupusaru sa dna kace, potjer'o si temu haman da promoviraš svoju političku opredijeljenost... barataš bajagi nekakvim činjenicama :run:
Napreduje rudnik,zaposlio je 140 ljudi ,evo citam.Kojih ljudi? Ko su ti ljudi? Ko vlada nama? Kad ce prestat raditi iz neke kuce 6 clanova u rudniku,a neki nemaju ni 100,00 km prihoda mjesecno
Ma,ne treba ni pisati o Banovicima,to je nasa sramota,neka se reklamiraju onakve kao Melisa,ono su sada Banovici
Zalosno,zalosno :(

Da stavimo politiku zaposljavanja sad u drugi plan, da malo pricamo o tome kako je bilo kad je opozicija, tacnije SDP dosao na vlast u Banovicima i ujedno u RMU Banovici.

Nije mi poznato jesu li zaposlili bar jednog radnika sa prostora Banovicke opstine sto je malo vjerovatno. Osim toga, radili su samo na kopanju i prodaji uglja, a na otkrivci nikako. Doslo se do situacije da veliki kamioni (damperi) nisu vise bili u mogucnosti da izvlace ugalj zbog neadekvatnih puteva ili ti trasa za te kamione. Medjutim cega su se oni sjetili, angazovali su manje kamione od jedne privatne firme (Harmeli) da izvlace ugalj. Mos mislit.
Zadali su se samo na prodavanje uglja i punjenje svojih dzepova. Zato se okanite tog pljuvanja, bili su i ezdepeovci na vlasti pa se njihove greske i gluposti dan danas ispravljaju.

Koliko ih narod i carsija voli svjedoce njihovi predizborni skupovi. Recimo na centralnom predizbornom skupu uspjeli su skupiti 500 ili mozda koju desetinu vise ljudi. Dok je recimo SDA na njihovom skupu podrzalo oko 15 000 (petnaest hiljada) ljudi. Sad Vi nama pokusavate reci da je 500 ljudi pametnije od 15 000. Jest da vecinu glasova SDA dobija iz okolnih MZ, i tacno je da stanovnici tih MZ ne blistaju sa obrazovanjem i pismenoscu. ALi u 15000 ljudi ce se naci mnogo vise visoko obrazovanih i nadasve jako pametnih ljudi nego u crvenih 500.
Post Reply