Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#101 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Melami »

Autobus wrote:
Melami wrote:
Autobus wrote:Kad daje zmigavac pri skretanju lijevo ili desno; a nikog 200m oko njega.
Kako si ga ti vidio kad nigdje nikog nema?
Mene nerviraju vozaci koji ne daju zmigavce.
Ja skrecem lijevo, i iz suprotnog smjera ide vozac i ja cekam da prodje, a on razvuce maksimalno. Ja necu da mu uzmem prednost i cekam, i on dodje do raskrsnice i debil skrene lijevo.
Bio u autu.

Ako znaš na koje skretanje mislim, sve će ti biti jasno. Iza nas nikog, desno (prema aerodromu) nikog, lijevo nikog. 02:00 ni jednog pješaka nema. I on daje žmigavac. Jednostavno me iznerviralo...
Iznerviralo te zato sto imas 17-18 godina i mislis da si najpametniji na svijetu i najbolji vozac, kao i svi u tvojim godinama.
Zato bi ja za vas uzeo totalno novi zakon jer ste vi najveca opasnost na cesti, kao i zene koje voze SUV/pick up track.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#102 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by strong69 »

Autobus wrote:Kad daje zmigavac pri skretanju lijevo ili desno; a nikog 200m oko njega.
Hahaha :grin:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#103 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Qler »

Vodi se onom logikom, sta koga briga gdje ja idem....
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#104 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vukojebina »

U bosni je definitivno teski luksuz postalo dat zmigavac..vise od 50% vozaca uopste ga ne pali, bar ja sam takav dojam steko...
citroen xm
Posts: 18141
Joined: 17/04/2012 22:57

#105 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by citroen xm »

I to me nervira do bola. Kao da je problem pomjeriti tu ručicu i dati žmigavac na vrijeme. Inače nervira me bahatost, a ona podrazumjeva milion stvari. Takođe me nervira što u ovoj zemlji svi negdje žure, a ne znaju ni sami gdje. Lete po putu ko muva bez glave.
User avatar
tf2_spy
Posts: 521
Joined: 15/06/2012 12:38

#106 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tf2_spy »

žmigavac? pa zašto? zna on/ona gdje ide, šta druge boli kita za to :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#107 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by O'zone »

Ne davanje žmigavca odnosno davanje istog metar prije skretanja i ne gašenje dugih svjetala kad ti vozilo ide u susret.
citroen xm
Posts: 18141
Joined: 17/04/2012 22:57

#108 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by citroen xm »

Ili ona tipična krkanska scena kada se sretnu dva jarana u autima pa fino stanu jedan pored drugog, otvore prozore i pričaju kao u kafani. A boli ih kita što su u oba smjera zaustavili po 10 auta iza sebe.
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#109 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sorcerer »

upaljena zadnja maglenka(crkla papku sijalica pozicije prije mjesec dana, pa da ga milicija ne Ustavi)
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#110 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Qler »

ili crkla mu sijalica i on upali duga! To bi trebalo odmah kaznjavati i za duga u gradu i za crknutu sijalicu!
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#111 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

sorcerer wrote:upaljena zadnja maglenka(crkla papku sijalica pozicije prije mjesec dana, pa da ga milicija ne Ustavi)
Ma upale i ne znaju šta je to i čemu služi...

Najviše me nervira problematika oko štop svjetala, ili ne rade, ili jedva da rade, ili je to show kada se pritisne kočnica u kombinaciji sa pozicijom i žmigavcem, a neki dan vidim i kako golf 2 uredno vozi naprijed a rikverc svjetla gore li gore... To su sve jednostavni kvarovi, laki i jeftini za popravak, ali se ljudi ponašaju po principu "boli me kurac"...sve dok ga kakav kamion ne dočeka na zadnjoj klupi...
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#112 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sorcerer »

ma nikad ni ne pogledaju medjedi jel im radi signalizacija...a policija nikog ne kaznjava za to...
SportLux
Posts: 133
Joined: 15/10/2012 12:15

#113 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by SportLux »

Kad zakoci na treptece zeleno :x ,cak i na zuta kad koce nerviraju me...jbg..iskreno
Ako neko kopa nos rugaj mu se :D
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#114 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by petunija »

Nerviraju me papci koji kroz krivine voze 20km/h, a onda kad dođe pravac složi gas i neda ti da ga obiđeš iako i sam vidi da smeta.
Još me više nerviraju debili (njih rjeđe srećem) koji dodaju gas dok ga obilaziš i time dovode u opasnost više vozača istovremeno.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#115 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kockica_kockica »

Nerviraju me nervozni vozaci koji po gradu jurcaju bez ikakvog razloga...
Nerviraju me oni sto na semaforu cim ono zuto svjetlo pomisli da se upali trube...
Nervira me sto se zaustavljaju na prometnim ulicama iako imaju 5 metara dalje mjesto gdje nebi smetali ...
Nervira me sto se zmigavci ne koriste....
Nervira me sto se papci parkiraju gdje stignu....
Nerviraju me oni sto stavljaju kojekakve gajbe, papire, kamenje i slicno na javne povrsine kao obiljezavanje njihove teritorije za parkiranje...
Nerviraju me taxi vozaci koji ulijecu ispred vozila bez zmigavca kao da voze autic na video igrici...
Nerviraju me mamini i tatini sinovi koji misle da su ulice grada trkaca staza...
Nerviraju me zene koje se ponasaju bahato za volanom i diretno ugrozavaju sebe i druge u saobracaju...
:oops:
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#116 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Melami »

Il kad je nekom mrsko okrenuti glavu kad ide u nazad, ili pogledati preko ramena kad mjenja trake.
rookfash
Posts: 555
Joined: 29/04/2012 00:18

#117 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by rookfash »

u zadnje vrijeme me ne nervira nista. boli me tuki jel dao zmigavac, hocel da pogine pa jurca i sl. ja vozim svoju voznju laganini i uzivam u istoj, jos podebljam mjuzu, ako moze nek me pretice (daleko od toga da guslam, volim i ja malo preko ogranicenja kad uslovi dozvoljavaju), drzim rastojanje, malo opreza i ne dam da me kreteni nerviraju.

ne znam sta mi je, al u saobracaju u posljednje vrijeme dozivljavam neki vid preobracenja, masovno postujem pravila, ne zaustavljam auto na sred ceste uz sva cetiri zmigavca, nego fino nadjem parking, ne parkiram na mjestima koja nisu predvidjena za to, masovno pustam pjesake na pjesackom, u raskrsnicama postujem pravo prvenstva, i ne samo to, neg pustim bekana koji je navr'o da mi oduzme prednost, ono ljubazno sa smjeskom, jos mu mahnem rukom k'o biva "izvolite" (cesto se sjebu, onako nepovjerljivo te pogledaju u takvim situacijama)...helem, moje pitanje je da li sam ja normalan? :D
lelan
Posts: 186
Joined: 13/10/2008 00:24

#118 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by lelan »

Nepoštovanje saobracajnih znakova , kao i oduzimanje prvenstva pješacima na zebri . A šta se ustvari poštuje kod nas u Sarajevu ?
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#119 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by The BEN10 »

petunija wrote:Nerviraju me papci koji kroz krivine voze 20km/h, a onda kad dođe pravac složi gas i neda ti da ga obiđeš iako i sam vidi da smeta.
Još me više nerviraju debili (njih rjeđe srećem) koji dodaju gas dok ga obilaziš i time dovode u opasnost više vozača istovremeno.
Ja sam se tako nakačio iza jedne vozačice - vozio sam 20 km iza nje: jal' ubrza sa 30 na 60 za 2 sekunde a pravac kratak za prestići, ili naiđu auta sa druge strane. Helem, guslao sam jedno pola sahata sigurno iza nje, ako ne i više. Rogovi mi nikli...
Također, nerviraju me vozači koji u krivini po 10 puta kočnicu pipne - pa brate dragi, procijeniš krivinu, i odgovarajućom brzinom uđeš. Čuvaš kočnice i sigurnije voziš. A ono, ima likova koji ne dižu nogu sa kočnice (iako voze nekom normalnom brzinom hajdemo reći). Ali toliko "sjecka" vožnju da si čitavo vrijeme na klinima - hoće li je jače ili slabije stisnuti. Dok ima likova iza kojih možeš voziti godinu dana, jer je vožnja tako tečna (uvijek oko ili malo preko ograničenja)...
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#120 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by jedna tamo »

Matijevic_Vlado wrote:pa u sta smo se to pretvorili ,koji kompleksi ! najsmjesniji su mi ovi sto na starija auta kukaju, kao oni to nikad nisu vozili nit je babo vozio! do jucer ,dok se nisu mogli krediti dizati u ovolikoj mjeri,svako drugo auto u Sa bio golf 2 ! podsjecaju me na onog lika sto zivi u elitnom sarajevskom naselju a ide u Austriju u Lidl da kupuje hranu ne bi li sta ustedio
:thumbup:

nervira me to što kad se upali žuto ne kreću jer napravi kolonu iza sebe, dok onaj prvi krene treba mu pola sata, pogotovo na traci za skretanje tako da od sporih vozača ne uspije proći niko to jest možda još dva auta a može ih proći barem pet, gužva je fakat auta sve više i više, kad kreneš u pola 5 hoće srce da te ufati kolika gužva treba ti sat vremena da pređeš udaljenost od 10KM...

DEFINTIVNO MI NEMAMO KAPACITET TRAKA ZA OVOLIKO VOZILA I NEMOGU DA VJERUJEM DA SE NIŠTA NE RADI PO TOM PITANJU, JER JE POVRATAK KUĆI I ODLAZAK NA POSAO POSTAO NOĆNA MORA ZA VEĆINU LJUDI KOJI IDU AUTOM NA POSAO!

Znam isto tako da ne moraju svi autom na posao al neko mora neko ne mora, to je drugo pitanje.
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#121 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by jedna tamo »

i BEN upravu si, ko koči definitivno nezna voziti.....svako malo koče...pa čovječe samo gledaš kad ćeš se zabiti u njih, nažalost moram reći starije žene su katastrofa za volanom a brate dragi voze napucana auta :roll:
da je meni jedno takvo vidjele bi one kako se vozi :lol: 8-)
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#122 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Warashii »

Nisam neki aman za aman vozac, nervira me brdo stvari, mada znam da i sam grjesim.
Nerviraju me upaljene maglenke kada magle nema.
Rizicna preticanja s kojima ugrozava zivote ostalih i mene samog.
Prespora voznja, znam se pocesto naci iza nekih skupocjenih vozila koja gmize gradom i po 20kmh, prosto nemam stepena prijenosa za takvu brzinu :P i u drugoj se vrtim na 1000 obrtaja a stvarno nemam obicaj da preticem druga vozila u gradu.
Ne davanje zmigavaca je prica za sebe a da ne pricamo o kruznim tokovima i izlascima iz njih, nebi dali zmigavca da im se o glavi radi.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#123 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by goran16v »

Melami wrote: ili pogledati preko ramena kad mjenja trake.
Za ovo se u BiH pada na vozackom.
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#124 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by daxon »

goran16v wrote:
Melami wrote: ili pogledati preko ramena kad mjenja trake.
Za ovo se u BiH pada na vozackom.
Ne znam od koga si to čuo, međutim, provjera mrtvog ugla prilikom prestrojavanja, standardna je vozačka procedura, kako u BiH, tako i u ostatku svijeta.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#125 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by goran16v »

Ja kad sam polagao to je bilo - down, za pracenje voznje iza sebe iskljucivo retrovizori, nikakvo okretanje glane i sklanjanja pogleda s ceste. Za nojivu praksu nisam siguran.
Post Reply