Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Ateista
Posts: 46618
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#46526 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

kabal1337 wrote: 16/04/2024 13:10 kao da vam ko brani
ponesi cunjeve flase na prazan parking postavi
uci se da uparkiras auto.

parking uci se da ubrzas, aha dam vise gasa, pustim kvacilo ovako, onako.

Vjezbaj naglo kocenje, blago kocenje itd.

izadjem na autoput, uvjerim se nema nikog vozim 80 km/h simuliram preticanje ( kako sto brze da ubrzam).

Mislim smijesno, imas toliko resursa odakle mozes povuci informacije ako zelis mozes savladati.
U pravu si da se sve to vecinom moze, moguce je i naci nekog iskusnog vozaca koji ce ti skrenuti paznju na neke stvari kako brze i lakse nauciti neke stvari i slicno. Opet, stvarno mislim da postoji odredjeni broj ljudi koji bi vjezbom to malo popravili, ali opet nikad ne bi mogli kako treba savladati. Za voznju auta je potreban odredjeni nivo prostorne percepcije, da imas osjecaj za prostor oko sebe, kretanje svog vozila i drugih, onima koji nemaju taj osjecaj ne moze puno pomoci ni vjezba, moze malo pomoci ali ne dovoljno.

Dalje, problem je sto se ostavlja na pojedincu da odluci da li da vjezba tako neke stvari ili ne, da sam treba da skonta da mu treba vjezbanje, a mnogi pojma nemaju da to treba vjezbati. Mnogi misle da kad poloze vozacki da je to to, da su naucili voziti i da su sposobni za voznju, da ih je instruktor naucio sve sto treba, ne pada im na pamet da trebaju nesto dodatno uciti i vjezbati.
zdruzdjo
Posts: 5215
Joined: 16/08/2009 00:27

#46527 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Ateista wrote: 17/04/2024 09:43

U pravu si da se sve to vecinom moze, moguce je i naci nekog iskusnog vozaca koji ce ti skrenuti paznju na neke stvari kako brze i lakse nauciti neke stvari i slicno. Opet, stvarno mislim da postoji odredjeni broj ljudi koji bi vjezbom to malo popravili, ali opet nikad ne bi mogli kako treba savladati. Za voznju auta je potreban odredjeni nivo prostorne percepcije, da imas osjecaj za prostor oko sebe, kretanje svog vozila i drugih, onima koji nemaju taj osjecaj ne moze puno pomoci ni vjezba, moze malo pomoci ali ne dovoljno.

Dalje, problem je sto se ostavlja na pojedincu da odluci da li da vjezba tako neke stvari ili ne, da sam treba da skonta da mu treba vjezbanje, a mnogi pojma nemaju da to treba vjezbati. Mnogi misle da kad poloze vozacki da je to to, da su naucili voziti i da su sposobni za voznju, da ih je instruktor naucio sve sto treba, ne pada im na pamet da trebaju nesto dodatno uciti i vjezbati.
Polozio 1996-te. Obuka Opel corsa i golf 3.
Jos u nas tada instruktori stvarno UČILI kako da se vozi. Obuka je bila bas to. Barem meni. Iako sam znao voziti od prije, instruktor se trudio da prodje sa mnom sto vise segmenata voznje. Parkiranje parallno, grad, guzva, spica, nocna voznja, rikverc, polukruzna.... Najgore mi je bilo kad me je instruktor upravio bio da se popnem do faletica pored darive i da se spustim u grad ali preko skaljin sokak. A ja se kurchio kako ja znam voziti. Ahaaaa.
A onda kupio prvo auto asconu sa "repom" i zadnjom vučom. Kuku majko parkirati negdje paralelno. Da ne pricam o zimi.
I pored svega toga, opet kad sam god kupio drugo auto sebi, znao sam otici na pocetku na parking energoinvesta pa malo zavrnuti par krugova po praznom parkingu. Samo da malo osjetim.
Ovo danas obleti unaprijed zadanu rutu, popne se rucnom pored mojmila, zaustavi se na par semafora da pusti pokojeg pjesaka i gotovo. Sjedaj u auto, znas voziti. I onda prvi dan sa posla uleti u guzvu i napravi jos vecu.
User avatar
Ateista
Posts: 46618
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#46528 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

zdruzdjo wrote: 17/04/2024 11:30
Ateista wrote: 17/04/2024 09:43

U pravu si da se sve to vecinom moze, moguce je i naci nekog iskusnog vozaca koji ce ti skrenuti paznju na neke stvari kako brze i lakse nauciti neke stvari i slicno. Opet, stvarno mislim da postoji odredjeni broj ljudi koji bi vjezbom to malo popravili, ali opet nikad ne bi mogli kako treba savladati. Za voznju auta je potreban odredjeni nivo prostorne percepcije, da imas osjecaj za prostor oko sebe, kretanje svog vozila i drugih, onima koji nemaju taj osjecaj ne moze puno pomoci ni vjezba, moze malo pomoci ali ne dovoljno.

Dalje, problem je sto se ostavlja na pojedincu da odluci da li da vjezba tako neke stvari ili ne, da sam treba da skonta da mu treba vjezbanje, a mnogi pojma nemaju da to treba vjezbati. Mnogi misle da kad poloze vozacki da je to to, da su naucili voziti i da su sposobni za voznju, da ih je instruktor naucio sve sto treba, ne pada im na pamet da trebaju nesto dodatno uciti i vjezbati.
Polozio 1996-te. Obuka Opel corsa i golf 3.
Jos u nas tada instruktori stvarno UČILI kako da se vozi. Obuka je bila bas to. Barem meni. Iako sam znao voziti od prije, instruktor se trudio da prodje sa mnom sto vise segmenata voznje. Parkiranje parallno, grad, guzva, spica, nocna voznja, rikverc, polukruzna.... Najgore mi je bilo kad me je instruktor upravio bio da se popnem do faletica pored darive i da se spustim u grad ali preko skaljin sokak. A ja se kurchio kako ja znam voziti. Ahaaaa.
A onda kupio prvo auto asconu sa "repom" i zadnjom vučom. Kuku majko parkirati negdje paralelno. Da ne pricam o zimi.
I pored svega toga, opet kad sam god kupio drugo auto sebi, znao sam otici na pocetku na parking energoinvesta pa malo zavrnuti par krugova po praznom parkingu. Samo da malo osjetim.
Ovo danas obleti unaprijed zadanu rutu, popne se rucnom pored mojmila, zaustavi se na par semafora da pusti pokojeg pjesaka i gotovo. Sjedaj u auto, znas voziti. I onda prvi dan sa posla uleti u guzvu i napravi jos vecu.
To je to, ne znam sad da li je sistem polaganja bio drugaciji ili je do instruktora kao pojedinca, vjerujem i jedno i drugo po malo. Danas instruktori uce kako da polozis, i sve se svodi na to. "Najbolji" su oni kod kojih je veliki procenat prolaznosti, a to su oni koji uce sablonski jer je tako najlakse poloziti. Kad sam ja polagao jos nije bilo ovih unaprijed odredjenih ruta, ali svejedno instruktori i nisu nesto posebno ucili konkretne stvari vec se bavili time kako da polozis, plus sto je tad stela bila obavezna inace su obarali po nekoliko puta pa te izadje jos skuplje. Ja sam imao srece da sam imao starog kod kojeg sam morao poloziti da bih dobio auto nakon sto sam polozio regularni vozacki, od njega sam naucio puno vise korisnih stvari nego od instruktora.
User avatar
Optimus09
Posts: 3083
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#46529 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimus09 »

Gledam danas ,dva auta zaobilaze traktor ali tako da su dva kamiona iz suprotnog smjera morala skrenuti s ceste da izbjegnu sudar.Koja hrabrost :-)
User avatar
kabal1337
Posts: 8165
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#46530 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

Problem je sto ljudi misle kada su polozili vozacki da je to sve, a zapravo tada tek krece najvece ucenje.
I obicno imas one dvije vrste, oni sto su previse samouvjereni misle da su sumaher pa naprave sranje.
i one koji sjednu sami pa ih stres pukne sto je sasvim normalno. 30 tak sati voznje je nista, ali je ulazna karta da mozes sam vjezbati.

Ali se deifinitivno slazem da instruktori ne znaju nekim kandidatima prenjet znanje za osovne stvari npr. neke vizuelne cake za sirinu auta, ili da auto ide gdje se ocima gleda.
Ili kada ti kaze namjesti retrovizore, a ne objasni ti kako bi trebao pravilno podesiti i sta bi trebao da vidis.

I kako da nauci kandidata da vozi na retrovizore ako ih u startu nije prilagodio kako treba ( ne vidi krajeve auta)

I zao mi je sto im ne kazu nakon uspjesnog polozenog ispita da trebaju jos da vjezbaju.

Ne svidja mi se sto ti ne pokazu prakticno:
-sipanje tecnosti za brisace
-mjerenje nivoa ulja
- puhanje/ pumpanje guma
- sipanje goriva
- barem otp. da ti pokaze zamjenu gume
- da ti uduma u glavu da uzmes korisnicko uputstvo od auta i da procitas


Rijetki su koji prakticno nesto od navedenog pokazu.
Razumijem ja frustraciju platis nesto a ne budes naucen a imas papir kao eto da znas.

Nisam od onih koji misle da se nesto ne moze savladati ako se radi i vjezba.
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#46531 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by selma 83 »

Better Man wrote: 15/04/2024 11:24
hopi wrote: 15/04/2024 10:38 Tako sam ja neki dan drinskom pretekao kod kamere
Jbte 45 se vozi, svima ok, ma nećeš, preteknem 2 3 auta
Fakat ne mogu, a nije bilo gužve iftar bio
A i Drinska je strasno grohnula, radila se jbte mislim nema 5 6 godina
Radio se samo dio Drinske iz pravca Fabrike duhana do pred pasarelu. osstatak Drinske se nije radio i to je baš nebuloza. Samo su šahtove popravljali.
netačno, radila se komplet. jer do Buće su nekad prije oni šahtovi , okrugli, bili do 10 cenata propali. ne, rađeno je.... ;-)
kakaljin
Posts: 11656
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#46532 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Ateista wrote: 17/04/2024 12:44
zdruzdjo wrote: 17/04/2024 11:30
Ateista wrote: 17/04/2024 09:43

U pravu si da se sve to vecinom moze, moguce je i naci nekog iskusnog vozaca koji ce ti skrenuti paznju na neke stvari kako brze i lakse nauciti neke stvari i slicno. Opet, stvarno mislim da postoji odredjeni broj ljudi koji bi vjezbom to malo popravili, ali opet nikad ne bi mogli kako treba savladati. Za voznju auta je potreban odredjeni nivo prostorne percepcije, da imas osjecaj za prostor oko sebe, kretanje svog vozila i drugih, onima koji nemaju taj osjecaj ne moze puno pomoci ni vjezba, moze malo pomoci ali ne dovoljno.

Dalje, problem je sto se ostavlja na pojedincu da odluci da li da vjezba tako neke stvari ili ne, da sam treba da skonta da mu treba vjezbanje, a mnogi pojma nemaju da to treba vjezbati. Mnogi misle da kad poloze vozacki da je to to, da su naucili voziti i da su sposobni za voznju, da ih je instruktor naucio sve sto treba, ne pada im na pamet da trebaju nesto dodatno uciti i vjezbati.
Polozio 1996-te. Obuka Opel corsa i golf 3.
Jos u nas tada instruktori stvarno UČILI kako da se vozi. Obuka je bila bas to. Barem meni. Iako sam znao voziti od prije, instruktor se trudio da prodje sa mnom sto vise segmenata voznje. Parkiranje parallno, grad, guzva, spica, nocna voznja, rikverc, polukruzna.... Najgore mi je bilo kad me je instruktor upravio bio da se popnem do faletica pored darive i da se spustim u grad ali preko skaljin sokak. A ja se kurchio kako ja znam voziti. Ahaaaa.
A onda kupio prvo auto asconu sa "repom" i zadnjom vučom. Kuku majko parkirati negdje paralelno. Da ne pricam o zimi.
I pored svega toga, opet kad sam god kupio drugo auto sebi, znao sam otici na pocetku na parking energoinvesta pa malo zavrnuti par krugova po praznom parkingu. Samo da malo osjetim.
Ovo danas obleti unaprijed zadanu rutu, popne se rucnom pored mojmila, zaustavi se na par semafora da pusti pokojeg pjesaka i gotovo. Sjedaj u auto, znas voziti. I onda prvi dan sa posla uleti u guzvu i napravi jos vecu.
To je to, ne znam sad da li je sistem polaganja bio drugaciji ili je do instruktora kao pojedinca, vjerujem i jedno i drugo po malo. Danas instruktori uce kako da polozis, i sve se svodi na to. "Najbolji" su oni kod kojih je veliki procenat prolaznosti, a to su oni koji uce sablonski jer je tako najlakse poloziti. Kad sam ja polagao jos nije bilo ovih unaprijed odredjenih ruta, ali svejedno instruktori i nisu nesto posebno ucili konkretne stvari vec se bavili time kako da polozis, plus sto je tad stela bila obavezna inace su obarali po nekoliko puta pa te izadje jos skuplje. Ja sam imao srece da sam imao starog kod kojeg sam morao poloziti da bih dobio auto nakon sto sam polozio regularni vozacki, od njega sam naucio puno vise korisnih stvari nego od instruktora.
Iasti sam ovakav bez obzira na dobijenu vozacku morao sam kod oca poloziti da vidi da znam voziti. I tek tada sam sam sjeo u auto da vozim.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13371
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#46533 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

+1 8-)
User avatar
Better Man
Posts: 16779
Joined: 01/10/2006 20:10

#46534 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Better Man »

selma 83 wrote: 17/04/2024 13:18
Better Man wrote: 15/04/2024 11:24
hopi wrote: 15/04/2024 10:38 Tako sam ja neki dan drinskom pretekao kod kamere
Jbte 45 se vozi, svima ok, ma nećeš, preteknem 2 3 auta
Fakat ne mogu, a nije bilo gužve iftar bio
A i Drinska je strasno grohnula, radila se jbte mislim nema 5 6 godina
Radio se samo dio Drinske iz pravca Fabrike duhana do pred pasarelu. osstatak Drinske se nije radio i to je baš nebuloza. Samo su šahtove popravljali.
netačno, radila se komplet. jer do Buće su nekad prije oni šahtovi , okrugli, bili do 10 cenata propali. ne, rađeno je.... ;-)
Nije se radila komplet, već samo dio. To što ti spominješ rađeni su samo šahtovi, tačnije iskružen asfalt oko njih i novi stavljen da nisu rupe i da bude cirkus jedan šaht prije pasarele iz pravca Pofalića ostao nije bio urađen, već osala rupa do nedavno. Dok ostatak ceste nije ni barnut i u jako lošem je stanju.
User avatar
Ateista
Posts: 46618
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#46535 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

kabal1337 wrote: 17/04/2024 13:03
Nisam od onih koji misle da se nesto ne moze savladati ako se radi i vjezba.
Vidjao sam ljude koji su se stvarno trudili oko nekih stvari, radili i vjezbali, ali dzaba kad su antitalenti, nije islo. :D
zdruzdjo
Posts: 5215
Joined: 16/08/2009 00:27

#46536 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

kakaljin wrote: 17/04/2024 14:24

Iasti sam ovakav bez obzira na dobijenu vozacku morao sam kod oca poloziti da vidi da znam voziti. I tek tada sam sam sjeo u auto da vozim.
Ja nisam htio vozacku, ali moji su insistirali jer su bili skupili nekih parica pa da se ne raspute bezveze. Hajde dobro.
Uglavnom dobio prvu noc vozacku i hocu da idem sa rajom da proslavim. Kaze stari jok, malo ces.sa mnom prvo voziti da vidim kakav si. Iako sam vec znao voziti. Reko ako mi sad ne dadnes kljuceve od auta, poderati cu vozacku sad ovdje(bile one roza papirne ko danasnja saobracajna) i nikad vise necu ni vaditi novu ni sjedati u auto jer ste me vi nagovarali da polazem u pocetku. Kaze stara "u pravu je, daj mu". Naravno dao mi. Dosao kuci pred zoru. Taxijem jer se popilo, a auto ostavio na parkingu kod vjecnice.
Tako da sam zaobisao polaganje kod starog..
User avatar
Optimist
Posts: 13676
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#46537 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Lakse mi je bilo poloziti pred komisijom nego kod starog poslije. Kod njega je polaganje trajalo mjesecima. :mrgreen:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4381
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#46538 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

Ja srecom nisam kod starog polagao. Dobar je covjek ali je nikakav vozac :skoljka:
Da me je on ucio necemu, do sad bih u zatvoru zbog sranja u saobracaju zaglavio garant :mrgreen:

Srecom, pripadam onoj generaciji koja se za polaganje vozackog ispita stvarno morala potruditi, jer je obuka i polaganje bilo ozbiljna stvar.
Ovo danas bih ja sve na dodatnu obuku slao po kratkom postupku.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4381
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#46539 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

Kada debil/debilka bez ikakvog razloga mi oduzme prvenstvo prolaza. Ubaci se ispred mene i onda gilja 20 ispod ogranicenja :twisted:
Hajde sto je bilo potrebno svega 2 sekunde da ja prodjem, pa da se ubaci, nego jok! Daj zajebi kako bilo, oduzmi prvenstvo i onda mrljaj debelo ispod ogranicenja.
I ne smeta mi toliko kad se neko ubaci pa oplete po gasu, ali to je rijetkost.
Uglavnom je to stoka kojoj je dusa samo zajebati nekoga. Valjda se tada zadovoljno osjeca, sta li!?

Pa tacno da ih plamenobacacem gadjas :roll:
Naslovnica
Posts: 27967
Joined: 20/03/2013 15:38

#46540 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Romeo 80 wrote: 21/04/2024 17:49 Kada debil/debilka bez ikakvog razloga mi oduzme prvenstvo prolaza. Ubaci se ispred mene i onda gilja 20 ispod ogranicenja :twisted:
Hajde sto je bilo potrebno svega 2 sekunde da ja prodjem, pa da se ubaci, nego jok! Daj zajebi kako bilo, oduzmi prvenstvo i onda mrljaj debelo ispod ogranicenja.
I ne smeta mi toliko kad se neko ubaci pa oplete po gasu, ali to je rijetkost.
Uglavnom je to stoka kojoj je dusa samo zajebati nekoga. Valjda se tada zadovoljno osjeca, sta li!?

Pa tacno da ih plamenobacacem gadjas :roll:
Priča mog života...
🤬
noviclan
Posts: 11057
Joined: 31/10/2013 06:48

#46541 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

:lol: kakkvih mozgova ima za volanima sto bi rekao huse(jo)in cudo nevidjeno
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13371
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#46542 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

Romeo 80 wrote: 21/04/2024 17:49 Kada debil/debilka bez ikakvog razloga mi oduzme prvenstvo prolaza. Ubaci se ispred mene i onda gilja 20 ispod ogranicenja :twisted:
Hajde sto je bilo potrebno svega 2 sekunde da ja prodjem, pa da se ubaci, nego jok! Daj zajebi kako bilo, oduzmi prvenstvo i onda mrljaj debelo ispod ogranicenja.
I ne smeta mi toliko kad se neko ubaci pa oplete po gasu, ali to je rijetkost.
Uglavnom je to stoka kojoj je dusa samo zajebati nekoga. Valjda se tada zadovoljno osjeca, sta li!?

Pa tacno da ih plamenobacacem gadjas :roll:
obidjem odma ako nema nikoga, ne zelim da kocim radi govana :thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 10446
Joined: 19/11/2012 18:37

#46543 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Romeo 80 wrote: 21/04/2024 17:49 Kada debil/debilka bez ikakvog razloga mi oduzme prvenstvo prolaza. Ubaci se ispred mene i onda gilja 20 ispod ogranicenja :twisted:
Hajde sto je bilo potrebno svega 2 sekunde da ja prodjem, pa da se ubaci, nego jok! Daj zajebi kako bilo, oduzmi prvenstvo i onda mrljaj debelo ispod ogranicenja.
I ne smeta mi toliko kad se neko ubaci pa oplete po gasu, ali to je rijetkost.
Uglavnom je to stoka kojoj je dusa samo zajebati nekoga. Valjda se tada zadovoljno osjeca, sta li!?

Pa tacno da ih plamenobacacem gadjas :roll:


Ja sam o tome pisao prie par mjeseci, da bi zaključak kolega forumaša bio da vozim presporo i da ostavljam previše prostora da mi se ubacuju.

Sve i da vozim presporo (u pravilu 10 preko ograničenja), opet ostaje da je onaj ko se ubacuje obavezan to uraditi a da pri tome ne ometa saobraćaj. Dakle, može se ubaciti ako ja zbog toga neću morati da kočim ili ga izbjegavam promjenom pravca kretanja, ili što ti kažeš: ubaci se i opleti po gasu.

Ne, njemu je dovoljno da se ispred mene ispravi pa ako ga udarim u zadnji kraj ja ću biti kriv. Nitnije je ne biti kriv nego ne poginuti.
User avatar
Laplace
Posts: 10446
Joined: 19/11/2012 18:37

#46544 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Evolution_IV wrote: 21/04/2024 18:20
Romeo 80 wrote: 21/04/2024 17:49 Kada debil/debilka bez ikakvog razloga mi oduzme prvenstvo prolaza. Ubaci se ispred mene i onda gilja 20 ispod ogranicenja :twisted:
Hajde sto je bilo potrebno svega 2 sekunde da ja prodjem, pa da se ubaci, nego jok! Daj zajebi kako bilo, oduzmi prvenstvo i onda mrljaj debelo ispod ogranicenja.
I ne smeta mi toliko kad se neko ubaci pa oplete po gasu, ali to je rijetkost.
Uglavnom je to stoka kojoj je dusa samo zajebati nekoga. Valjda se tada zadovoljno osjeca, sta li!?

Pa tacno da ih plamenobacacem gadjas :roll:
obidjem odma ako nema nikoga, ne zelim da kocim radi govana :thumbup:
Samo što to uradi kad je iz suprotnog smjera kolona pa nemaš drugog izlaza nego da kočiš.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13371
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#46545 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

Laplace wrote: 21/04/2024 21:10
Evolution_IV wrote: 21/04/2024 18:20
Romeo 80 wrote: 21/04/2024 17:49 Kada debil/debilka bez ikakvog razloga mi oduzme prvenstvo prolaza. Ubaci se ispred mene i onda gilja 20 ispod ogranicenja :twisted:
Hajde sto je bilo potrebno svega 2 sekunde da ja prodjem, pa da se ubaci, nego jok! Daj zajebi kako bilo, oduzmi prvenstvo i onda mrljaj debelo ispod ogranicenja.
I ne smeta mi toliko kad se neko ubaci pa oplete po gasu, ali to je rijetkost.
Uglavnom je to stoka kojoj je dusa samo zajebati nekoga. Valjda se tada zadovoljno osjeca, sta li!?

Pa tacno da ih plamenobacacem gadjas :roll:
obidjem odma ako nema nikoga, ne zelim da kocim radi govana :thumbup:
Samo što to uradi kad je iz suprotnog smjera kolona pa nemaš drugog izlaza nego da kočiš.
tad im sviram i jebem pleme :D
noviclan
Posts: 11057
Joined: 31/10/2013 06:48

#46546 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Ne znas je li pametno i trubiti tako sam i ja trubio i debil naglo zakocio i kontakt
User avatar
Ateista
Posts: 46618
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#46547 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Stajanje na trepcuce zeleno, i to uglavnom na semaforima gdje interval svakako kratko traje i prodje jedva 4-5 auta, fakat ne kontam sta je u glavama tih ljudi.
kakaljin
Posts: 11656
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#46548 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Ateista wrote: 22/04/2024 09:05 Stajanje na trepcuce zeleno, i to uglavnom na semaforima gdje interval svakako kratko traje i prodje jedva 4-5 auta, fakat ne kontam sta je u glavama tih ljudi.
Zajebi onoga iza jer meni se ne zuri, ali volim da zajebajem ostale pa o radim. To je razmisljanje takvih
Last edited by kakaljin on 22/04/2024 09:21, edited 1 time in total.
User avatar
Ateista
Posts: 46618
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#46549 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

kakaljin wrote: 22/04/2024 09:07
Ateista wrote: 22/04/2024 09:05 Stajanje na trepcuce zeleno, i to uglavnom na semaforima gdje interval svakako kratko traje i prodje jedva 4-5 auta, fakat ne kontam sta je u glavama tih ljudi.
Zajebi onoga iza jer meni se ne zuri
Ma ja, ja cu laganini, zaboli me za svakog iza mene...
noviclan
Posts: 11057
Joined: 31/10/2013 06:48

#46550 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Ateista wrote: 22/04/2024 09:08
kakaljin wrote: 22/04/2024 09:07
Ateista wrote: 22/04/2024 09:05 Stajanje na trepcuce zeleno, i to uglavnom na semaforima gdje interval svakako kratko traje i prodje jedva 4-5 auta, fakat ne kontam sta je u glavama tih ljudi.
Zajebi onoga iza jer meni se ne zuri
Ma ja, ja cu laganini, zaboli me za svakog iza mene...
I tako se laganini prave guzve
Post Reply