NOVE CIJENE GORIVA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#51 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Melami »

Zar treba da imama auto samoni za nuzne portebe? Svi imamo pravo na tu naftu i kos u to oni da nam tako nabijaju cijene i bogate se?? Isti je slucaj u cijelom svijetu kao u Bosni. Jednostavno, moze im se i boli ih q za nama. A predsjednici svake drzave imaju dovoljno love d anaspu sebi koliko im god treba, ili se voze na drzavni racun.
kostakurta
Posts: 50
Joined: 01/10/2010 15:07

#52 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by kostakurta »

gorivo jeftinije...cekamo da vidimo nase pumpase....
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#53 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by zahvalan »

kostakurta wrote:gorivo jeftinije...cekamo da vidimo nase pumpase....

mi imamo dosta zaliha :D
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#54 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Melami »

zahvalan wrote:
kostakurta wrote:gorivo jeftinije...cekamo da vidimo nase pumpase....

mi imamo dosta zaliha :D
hhahaha dobar/
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#55 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by iceman ze »

Da ne koristim LPG nigdje me ne bi bilo......ovo je samo za kljuc u bravu......mene samo za odlazak na posao mjesecno 200 KM dodje goriva, a firma mi placa gradski prijevoz, s kojim ne mogu doci na vrijeme i na razuman nacin na posao.

S druge strane, da odes na godisnji, stavka oko ulaganja za prijevoz, takoder nije vise nezanemariva.


Opet raja, ima najvise za nedao Bog, stara narodna, ali svakim danom, auto je sve vise i vise nedostizan luksuz.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#56 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Melami »

iceman ze wrote:Da ne koristim LPG nigdje me ne bi bilo......ovo je samo za kljuc u bravu......mene samo za odlazak na posao mjesecno 200 KM dodje goriva, a firma mi placa gradski prijevoz, s kojim ne mogu doci na vrijeme i na razuman nacin na posao.

S druge strane, da odes na godisnji, stavka oko ulaganja za prijevoz, takoder nije vise nezanemariva.


Opet raja, ima najvise za nedao Bog, stara narodna, ali svakim danom, auto je sve vise i vise nedostizan luksuz.
Pretpostavljam da platis i za dolazak kuci 200KM? ZNaci ukupno 4 stoje :D hahahha Ovaj svijet je puko totalno.

Ameri i dalje drze cijene goriva, kazu lijepo im, raja sipa a njima lova ide, boli ih briga.
User avatar
basicm
Posts: 10486
Joined: 16/01/2012 21:38

#57 NOVE CIJENE GORIVA

Post by basicm »

Dok se na pojavi Mad Max i oni njegovi pa podju otimati gorivo, cijene ce rasti.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#58 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by iceman ze »

Melami wrote:
iceman ze wrote:
Pretpostavljam da platis i za dolazak kuci 200KM? ZNaci ukupno 4 stoje :D hahahha Ovaj svijet je puko totalno.

Ameri i dalje drze cijene goriva, kazu lijepo im, raja sipa a njima lova ide, boli ih briga.

Koji ti dio nije jasan, da ti pojasnim?
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#59 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Melami »

iceman ze wrote:
Melami wrote:
iceman ze wrote:
Pretpostavljam da platis i za dolazak kuci 200KM? ZNaci ukupno 4 stoje :D hahahha Ovaj svijet je puko totalno.

Ameri i dalje drze cijene goriva, kazu lijepo im, raja sipa a njima lova ide, boli ih briga.

Koji ti dio nije jasan, da ti pojasnim?
Jasno mi je sve vec sam se zezo. Samo se ovaj prvi dio odnosio na tebe, boldirani. Zezo sam se jer si rekao da potrosis 200KM samo DO posla.
User avatar
Truba
Posts: 81799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#60 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Truba »

situacija nije nimalo smiješna...
ali opet svi voze... na čemu li uštede da mi je znati :cry:
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#61 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Janjicar »

Black swan wrote:situacija nije nimalo smiješna...
ali opet svi voze... na čemu li uštede da mi je znati :cry:
sto se nekad jeo jedan hljeb sad se kupi kifla
al zato dva deca goriva odmah napunis u rezervoar
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#62 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Halcyon »

kostakurta wrote:gorivo jeftinije...cekamo da vidimo nase pumpase....
Ne može kod nas odmah pojeftinit jer imamo zalihe bla, bla, bla, bla... Dok ne padnu rafinerijske cijene bla, bla, bla, bla, bla... Kupili smo naftu po starim cijenama bla, bla, bla, bla, bla... :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#63 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Truba »

stoka...

može im se što je najgore...
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#64 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Halcyon »

Može, naravno. Sve dok ne osjete šta znači pad prodaje u pravom smislu riječi dizat će cijene, bez problema. I naši mafijaši okupljeni oko Udruženja prometnika naftnim derivatima, i oni koji kontrolišu svjetsko tržište. Dok se to ne desi cijena će, uz male oscilacije, ići gore. Još kad krenu prodavat priču o nestašici, smanjenju zaliha i sl., pa kad cijena drastično poraste, to će tek da bude veselo.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#65 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by motorola01 »

Nisam znao gdje da napisem,da li u temi potrosnje ili ovdje,na ovoj temi.Ne znam da li ste primjetili da kad vam pumpadzija sipa gorivo,da malo malo pritisne ono "dugme" na pistolju.Danas nasuo gorivo i vidim da mi se nije bas podigla kazaljka,koliko se obicno podigne.Board kompjuter mi pokazuje da sa natocenih 50KM mogu preci cca 280KM.Eh sad ne bi bio "problem" da ja sebi ne pisem koliko naspem,koliko mi kompjuter pokaze i koliko predjem sa tim gorivom.Kompjuter donedavno pokazivao prosjek potrosnje od 8 litara,a trenutno je 7,9.Prije 4 dana nasuo za istu cifru,na istoj pumpi kad je gorivo bilo 2,55 i dobio na prosjek od 8 litara da mogu preci 285km,a sad za istu cifru,sa cijenom od 2,50 i prosjekom od 7,9 280km :-) .
I sad me zanima jel moguce da pumpadzija pritiskom na pistolj stopa protok benzina,a da se ovamo na pumpi brojcanik vrti i tako krade nesto goriva???
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#66 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by iceman ze »

Nekad davno sam citao na jednom od auto foruma, da pumpaddzije mogu zavrnuti prilikom sipanja, bez obzira na cifru koju pokazuje uredaj za sipanje goriva. Nisam tehnicke struke, tako da se ne mogu sjetiti modusa operandija, samog cina izvodenja navedenog. Siguran sam da kod nas isto takodjer rade, jer se i meni desi nekad da manje predjem sa istom cijenom i iznosom. Jer ja svako sipanje takodjer racunam potrosnju, i desava se nekad isto kao sto si i ti napisao.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#67 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by motorola01 »

iceman ze wrote:Nekad davno sam citao na jednom od auto foruma, da pumpaddzije mogu zavrnuti prilikom sipanja, bez obzira na cifru koju pokazuje uredaj za sipanje goriva. Nisam tehnicke struke, tako da se ne mogu sjetiti modusa operandija, samog cina izvodenja navedenog. Siguran sam da kod nas isto takodjer rade, jer se i meni desi nekad da manje predjem sa istom cijenom i iznosom. Jer ja svako sipanje takodjer racunam potrosnju, i desava se nekad isto kao sto si i ti napisao.
Ja to u zadnje vrijeme radim jer sam mijenjao svjecice,ali imam osjecaj da je auto malo izgubilo na vuci,a nove svjecice :roll: .A pratim i zbog toga sto sipam na dvije razlicite pumpe i pratim vucu i predjene kilometre.
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#68 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Fauja Singh »

Cuo sam i ja da pumpadzije zavrcu, navodno je fazon u tome da ako sipate npr. za 20 KM, oni do 17 KM sipaju u komadu i do te cifre je ok, ali one tri marke sto malo po malo sipaju tad valjda ne izlazi skroz gorivo nego strca a brojcanik normalno okrece... Ljudi kazu da zagarantovano na ovaj nacin "stane" 8 litara u kanister od 5 litara :-)
Zato treba do vrha sipati, tu nema strcanja :)
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#69 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by iceman ze »

Imaju negdje pumpe, da se ukuca na uredaj recimo 20 KM, i on do te cifre i napuni, ali se ne mogu sjetiti, gdje sam to vidio.... :-)
User avatar
ivan_ch
Posts: 227
Joined: 18/04/2012 16:10

#70 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by ivan_ch »

Cijena nafte na svijetskim berzama dugo nije bila niza.

A kod nas cijene iste od prije 1 mjesec.
lenanimra
Posts: 84
Joined: 13/02/2012 22:15

#71 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by lenanimra »

zalihe teBra :D
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#72 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Melami »

ivan_ch wrote:Cijena nafte na svijetskim berzama dugo nije bila niza.

A kod nas cijene iste od prije 1 mjesec.
Nema buraz, uzimaju guzonje svugde, nije smao u BiH. Evo u USA cijena nafte ista vec drugo vremena, nece da spuste nikako, trenutno je $4.30 a kad je ono najskuplja nafta bila bilo je $4.50 ili $4.60 nisam bas siguran, uglavnom, nece da spuste cijene, znaju da raja mora sipati.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#73 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by motorola01 »

ivan_ch wrote:Cijena nafte na svijetskim berzama dugo nije bila niza.

A kod nas cijene iste od prije 1 mjesec.
Eno danas u novinama kazu ako budemo dobri i budemo slusali,za 15 dana ce nam opet spustiti cijenu za 5 feninga :lol: :dance: .Ko ne vjeruje,neka procita vijest u dnevnom avazu...A barel nafte 111 dolara,a nekad je bio 125 i cijena litre je bila kao sto je sad...Ocito da su napunili sve kanistere i flase..
juzna_strana
Posts: 498
Joined: 26/03/2012 20:41

#74 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by juzna_strana »

Imamo li kakvih informacija o smanjenju cijena ?
U Hrvatskoj benzin od ponoci ide dole nekih 30 lipa,mislim da je to oko 8 feninga..
Nasi lihvari sute,ne talasaju.. Mediji takodje..
User avatar
aveos
Posts: 1672
Joined: 28/02/2012 08:42

#75 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by aveos »

juzna_strana wrote:Imamo li kakvih informacija o smanjenju cijena ?
U Hrvatskoj benzin od ponoci ide dole nekih 30 lipa,mislim da je to oko 8 feninga..
Nasi lihvari sute,ne talasaju.. Mediji takodje..
Da, bas citam,,,mi cemo talasat
HOCEMO I MI POJEFTINJENJE!!!!! :x :x
Post Reply