Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Najopasniji kvart u Sarajevu je

Dobrinja
24
8%
Švrakino
30
10%
Alipašino
64
21%
Pofalići
3
1%
Bistrik/Vratnik
13
4%
Briješće / Boljakov/ Buća potok
18
6%
Grbavica
10
3%
Ilidža
18
6%
Centar
6
2%
Cijeli grad je opasna zona
114
38%
 
Total votes: 300

User avatar
kukuruz_kokicar
Posts: 423
Joined: 29/09/2008 16:48

#26 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by kukuruz_kokicar »

Tabla - "opasan kvart po život"!? Majko moja idiJota. Normalan čovjek više neće smjeti proći tim kvartovima - ispočetka više zbog straha od table, nego neke stvarne opasnosti. Ja predlažem da se na svaku tablu postavi i ime i simbol bande koja će u tenderskoj proceduri dobiti koncesiju za taj kvart.

Fondacija lokalne demokratije ... nabavite novac i organizujte da se u tim krajevima postavi video nadzor, pojača rasvjeta, educirajte građane kako da u saradnji sa policijom štite sigurnost svog kvarta i dogovorite da se u te krajeve šalju redovne policijske patrole. A tablu si smjestite oko vrata, sa natpisom ... "Fondacija glupih ideja".
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#27 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by žulijan asanž »

kukuruz_kokicar wrote:Tabla - "opasan kvart po život"!? Majko moja idiJota. Normalan čovjek više neće smjeti proći tim kvartovima - ispočetka više zbog straha od table, nego neke stvarne opasnosti. Ja predlažem da se na svaku tablu postavi i ime i simbol bande koja će u tenderskoj proceduri dobiti koncesiju za taj kvart.

Fondacija lokalne demokratije ... nabavite novac i organizujte da se u tim krajevima postavi video nadzor, pojača rasvjeta, educirajte građane kako da u saradnji sa policijom štite sigurnost svog kvarta i dogovorite da se u te krajeve šalju redovne policijske patrole. A tablu si smjestite oko vrata, sa natpisom ... "Fondacija glupih ideja".

tabla jest glupost, ali pasivnost po pitanju sigurnosti je još veća glupost. koliko sam shvatio postavljanje table je inicijativa NVO sektora?
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#28 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by wewa »

na alipasinom zivim 10 godina, a rodjena sam i odrasla u mahali. danas se sigurnije osjecam na alipasinom, nego kad prodjem mahalom, i to ne zbog pukog osjecaja. zadnji put mi se desilo da je usred bijela dana, na Bajram, idiot s punim autom, sredovjecni vozac, zakrivudao u mom smjeru da me k'o fol prepadne - to mi se bome ne desava u lijepom bronksu, a znam izaci u setnju i u ponoc...
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#29 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by Lucazode »

Jedina prednost table su niže cijene stanova, ako i to nije nečija ideja, a kladim se da jest.
Elem, priča se provlači godinama, te sarajevo mjesto opasnog življenja, te ovaj opljačkan, onaj ubijen...Mi se trebamo zapitati kao obične ovce, šta možemo učiniti po tom pitanju???

-Daju kazne ako nosiš pištolj bez dozvole, ok nabavim dozvolu upotrijebim pištolj,
-Daju kazne što si upotrijebio pištolj "gospodine trebali ste zvati policiju", ok nabavim gasni pištolj,
-Daju takođe kaznu ako ga upotrijbiš u samoodbrani.

Epilog,
Dati krimosu novčanik, mobitel, i sav nakit. Sklupčati se se u fetusni položaj i dati mu znak da vas udara po bubrezima.

I, neki dan pošto sam stanovnik isto tako jednog naselja "jarane imaš marku", komšinica krenula po hljeb, žena od oko 70 godina, frajer je u 10 sati ujutro napao ispred radnje, oteo ceker i išutao nogama.
Policija došla, i...Razgledaju ljudi, motre, ruke na leđima...Upitaju par prolaznika, sastave zapsinik i ajmo se razić.
Ovo je jedan od primjera. A ima ih milion. Lično znam likove koji redovno izlaze iz zatvore zbog drumskog razbojništva.
Zapitajmo se svi, šta možemo učiniti sem tih tabli po naseljima! Jer ova policija nije policija, ovaj sistem je protiv građana, ove kazne su male kazne, a mi se ne možemo ni braniti bez da budemo kažnjeni.
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#30 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by karanana »

anketa ne pije vodu u sarajevu. stalezi i klase su jos uvijek koliko toliko izmjesani posebno u naseljima tipa alipasinog i dobrinje pa i naseljima u novom sarajevu grbavica, malta itd.... a i ovi lokalni klosari idu gdje zele da idu po gradu, nema geta pa da ih policija odmah zaustavi cim iskorace iz njega. sto je i dobro.
ovo ovi stranci nek ovu anketu rade u njihovim crnackim, kineskim i drugim cetvrtima.
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#31 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by vratnik »

Prosto odvratna tema.
A ove table treba zabiti u guzicu onome kome su pale na pamet. A ovo ne govorim kao neko ko posjeduje nekretninu, vec se zamisljam pred takvom tablom. Strahovi jedu iznutra. :cry:
Otkrili smo problem, napravicemo tablu. :-) . Ako od toga ne bude nista, onda slijede radikalni koraci, kao grupa na FB, ili tweet na tweeteru.
Jel' se stvarno za ovako nesto mogu uzeti pare?
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#32 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by I am Happy »

Crni humor... uskoro buducnost

Godina 2012. u Sarajevu odluce postaviti table sa oznakama "OPASNO PO ŽIVOT" u vecini naselja u kojima se ubistva,pljacke... svakodnevica.
Jednog lijepog suncanog dana, Fata je odlucila otici sestri u posjetu, koja zivi na Dobrinji.Naravno Fata kao i sve ostale zene, ne obraca paznju na natpis "OPASNO PO ŽIVOT" i nastavlja svoj put...
Nazalost dezurni klosari su je ucoili, i odlucili da joj uz prijetnju nozem i kojim udarcem nogom ili sakom u glavu oduzmu torbicu, sto su naravno i uradili...
Dolaze 2 policajca na uvidzaj i pitaju sta se desilo.Nakon sto je Fata sve ispricala, jedan od policajace je zacudzeno pogleda i rece... " Eeeeeeee sto nisi citala...."
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#33 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by JThomas »

smiješna priča i smiješna ideja. svi kvartovi su u pet deka.

probajte recimo noću oko vijećnice malo prošetati, to je k'o istorijski centar.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#34 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by drndalo »

"Na kraju projekta će u mjesnim zajednicama koje su bile obuhvaćene istraživanjem biti postavljene table s oznakama nesigurnih mjesta kako bi ih ugrožena populacija mogla izbjegavati", dodaje Mujezinović.

Zamjenik gradonačelnika Sarajeva Miroslav Živanović izrazio je nadu da će ovaj projekt potaknuti i druge zajednice da unaprijede sigurnost na svom području.
1. Taman kad pomislim da zahvaljujuci nasim politicarima ne mogu cuti nista puno gluplje, uvijek me neko razuvjeri... Ovaj put laureat nosi Gdja Mujezinovic... :-)

2. Zamjenik gradonacelnika ju je MORAO upitati:"Gospodjo, jel' se Vi zajebavate ili...???"
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#35 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by wewa »

ma ne, pa to je prevladavajuci stav - ako vam se ne svidja, bujrum razgulite. isto vrijedi i ako se bunite zbog nemogucih uslova u grasovim vozilima, zbog prljavih ulica, zbog neljubaznih trgovaca, zbog izmijenjenog sastava stanovnistva i opstenarodnog seljakluka. ako vam se ne svidja, bujrum iselite se. tako su valjda i oni po brdima razmisljali 92.
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#36 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by petunija »

I da se uvedu strožije kazne za krimose, kako neki predlažu, našle bi se one udruge za "ljudska prava" koja bi te kazne osporile.
Na kraju se pitam koga uopšte štite te udruge? :?
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#37 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by palamuda »

Ja svakakvog pacijenta u ovoj našoj žabokrečini, pa koje sad ova Jasmina Mujezinović, još jedan isfrustrirani lik, koji je ona klinac da etiketira naselja i postavlja table, ne mogu da vjerujem da niko nije reagovao na ovu šprdačinu od projekta i izjava, je li ova osoba normalna, ne mogu da vjerujem. :x :x
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#38 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by O'zone »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nisam pročitao ovaj dio o tablama :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Majko idiota u ovom našem šeheru! Što niste organizovali neighborhood watch i podučili ljude kako da dojavljuju svaki oblik kriminala a izvršili pritisak na tužilaštvo i sud da rade kako treba.. čuj table :? :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#39 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by karanana »

i ja tek sad vidjeh ovo sa tablama.

ova jasmina mujezinovic je jedan od mnostva nvo-ngo parazita, preko kojih raznorazne medjunarodne mafijaske organizacije tipa un-a, undp-a i drugih p.m.-ina ovdje peru pare kroz te neke maloumne projekte.
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#40 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by palamuda »

karanana wrote:i ja tek sad vidjeh ovo sa tablama.

ova jasmina mujezinovic je jedan od mnostva nvo-ngo parazita, preko kojih raznorazne medjunarodne mafijaske organizacije tipa un-a, undp-a i drugih p.m.-ina ovdje peru pare kroz te neke maloumne projekte.
Ne sekiraj se za nju možda u dogledno vrijeme postane savjetnik "Ministra za udaranje jakih temelja razvoja u lokalnim zajednicama" to je izgleda glavna fora biti u NVO.

Treba joj tablu sa natpisom "BUDUĆI SAVJETNIK" pred kuću zakucat.
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#41 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by headbanger »

O'zone wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nisam pročitao ovaj dio o tablama :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Majko idiota u ovom našem šeheru! Što niste organizovali neighborhood watch i podučili ljude kako da dojavljuju svaki oblik kriminala a izvršili pritisak na tužilaštvo i sud da rade kako treba.. čuj table :? :lol: :lol: :lol: :lol:

zato sto je neko na racun demokratije i sigurnosti gradjana skontao kako da iz ipa fonda uzem 1,5M ojra
svaka mu cast

a ko je nama krvi sto nemamo nekog ko ce tog sa tom idejom poslati u neku stvar i reci toj gospodi sa lovom ,vidite pustiet tu budalu dajete nam te pare pa cemo napraviti zatvor, ili iskorisitti cemo te pare za resocijalizaciju zatovrenika
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#42 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by vratnik »

Nadam se da nije ova iz onog vica o babi sa crnim i bijelim ovcama. :D


Ili dalje


A prije je carsija vazila za sredinu u kojoj se prodaju cigle, hoteli, Vjecnice.
Osnovni krivci su needuciranost (strasno mi idu na zivce ovi "ngo intelektualci" koji otkriju neku stranu rijec koju mogu zapamtiti (empatija, needuciranost, elokventnost :D ) i onda ih ima u svakoj recenici.. Meni je zao sto nisam dovoljno educiran da vam elokventnije kazem da serete k'o foka.

PS: pa ni ngo vise ne ostavljate mladim.. :-)
Stihy
Posts: 143
Joined: 26/07/2003 00:00
Contact:

#43 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by Stihy »

1.Niko nikad u zakonodavnoj vlasti nije predložio povećanje kazni
2.Niko u izvršnoj vlasti od 92-e na ovamo nije napravio jedno ćelijsko mjesto
3.Tužilaštvo i sud korumpiraniji od vlasti
4.Svako teže krivično djelo je sa frazom "od ranije poznat policiji"

Pretpostavljam da očekujete da vam sveti Tihić i presvijetla eminencija Zlaja ovo riješe?
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#44 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by Pasiflora »

Yahel wrote:Crni humor... uskoro buducnost

Godina 2012. u Sarajevu odluce postaviti table sa oznakama "OPASNO PO ŽIVOT" u vecini naselja u kojima se ubistva,pljacke... svakodnevica.
Jednog lijepog suncanog dana, Fata je odlucila otici sestri u posjetu, koja zivi na Dobrinji.Naravno Fata kao i sve ostale zene, ne obraca paznju na natpis "OPASNO PO ŽIVOT" i nastavlja svoj put...
Nazalost dezurni klosari su je ucoili, i odlucili da joj uz prijetnju nozem i kojim udarcem nogom ili sakom u glavu oduzmu torbicu, sto su naravno i uradili...
Dolaze 2 policajca na uvidzaj i pitaju sta se desilo.Nakon sto je Fata sve ispricala, jedan od policajace je zacudzeno pogleda i rece... " Eeeeeeee sto nisi citala...."
Odlicno! A postavlja se pitanje kako zivi Fatina sestra na Dobrinji? I zasto? :-)
User avatar
dviceps
Posts: 97
Joined: 18/06/2009 18:47

#45 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by dviceps »

dila :D
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#46 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by I am Happy »

dviceps wrote:dila :D
Mora se od necega zivjeti :)

@Pasiflora
Ne krece se zena puno, samo pa haustoru :-D
Kada je kupovala stan, tu je bilo najeftinije (valjda zbog tih natpisa) :D .... a ona inace ne zna citati :lol:
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#47 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by palamuda »

vratnik wrote:Nadam se da nije ova iz onog vica o babi sa crnim i bijelim ovcama. :D


Ili dalje


A prije je carsija vazila za sredinu u kojoj se prodaju cigle, hoteli, Vjecnice.
Osnovni krivci su needuciranost (strasno mi idu na zivce ovi "ngo intelektualci" koji otkriju neku stranu rijec koju mogu zapamtiti (empatija, needuciranost, elokventnost :D ) i onda ih ima u svakoj recenici.. Meni je zao sto nisam dovoljno educiran da vam elokventnije kazem da serete k'o foka.

PS: pa ni ngo vise ne ostavljate mladim.. :-)
:lol: :lol: :thumbup: :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#48 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by vjesticanametli »

:shock: e ova biba nije normalna..........tablu s dobrinje cu joj pred kucu odnijeti pa njek je materi na mezar zakuca :x mamu vam glupu
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#49 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by kockica_kockica »

Ulica Josipa Vancasa vrvi od lopova...
Kosevo ulica moras otvoriti 6 pari ociju ako ne zelis da te neko opljacka...
Grbavica, ne smijes uopce proci pojedinim ulicama ....
itd...

Da ne govorim o onom Parku ispod Doma policije, gdje u sred dana nisi siguran hoces li zivu glavu izvuci od ulaza do izlaza iz parka...
Oko BBI-a vrvi od onih sitnih lopova koji jedva cekaju da neko izvadi kakav dobar mobitel ili novcanik...

Cijeli grad nam je pun kriminalaca koji slobodno "od prije poznati policiji" setaju po ulicama i ordiniraju, a niko ih za te stvari nece kazniti.. policiji smanjuju place, povecavaju poreze i doprinose, jos malo ce nam zrak koji disemo naplacivati, i jos nam samo trebaju table sa kojekakvim natpisima o tome da li je taj dio grada opasan ili ne...

E gluplju ideju odavno nisam cula... Umjesto da su ulupali te pare u izgradnju postenog zatvora i onda potrpali sve ove krimose u njih, oni njima fino oznacavaju teritoriju na kojoj oni komotno mogu ordinirati i niko im nista nece moci, jerbo su stavili natpis da je opasno pa ce biti ko te tjerao da ides kroz to naselje...

E drzavo... banano moja...
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#50 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by krompir i riza »

vratnik wrote:Nadam se da nije ova iz onog vica o babi sa crnim i bijelim ovcama. :D




A prije je carsija vazila za sredinu u kojoj se prodaju cigle, hoteli, Vjecnice.
Osnovni krivci su needuciranost (strasno mi idu na zivce ovi "ngo intelektualci" koji otkriju neku stranu rijec koju mogu zapamtiti (empatija, needuciranost, elokventnost :D ) i onda ih ima u svakoj recenici.. Meni je zao sto nisam dovoljno educiran da vam elokventnije kazem da serete k'o foka.

PS: pa ni ngo vise ne ostavljate mladim.. :-)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
Post Reply