Upoznajte Tuzlu :)

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
Avangardan10
Posts: 657
Joined: 06/01/2005 16:16

#51

Post by Avangardan10 »

St.Germain wrote:sto se cevapa i Slozne brace tice, ja mislim da su oni prije nekih par godina imali tu neku pizdariju...dosla inspekcija i zatvorila. Mjesecima nije radila...i nakon toga sam opet jeo cevape tu...
Uvijek sam preferirao Limenku

uglavnom, fukara_tz, odlicna tema :)

najbolji grad u BIH 8)
Pa nisi valjda i ti tuzlak care?

Pa zato slovis za najboljeg moderatora ovdje...
jest da si me sutnuo dva puta al ne ljutim se ja...

pozdrav...
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#52

Post by St.Germain »

jesam i to iz starosjedilackog mjesta

pozdravi tahira, moj stari rahmetli mu je bio jedan od najboljih jarana 8)

btw, imao je i filijalu u Loparama ali ste je vi junacki oslobodili...
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#53

Post by fukara_tz »

St.Germain wrote:sto se cevapa i Slozne brace tice, ja mislim da su oni prije nekih par godina imali tu neku pizdariju...dosla inspekcija i zatvorila. Mjesecima nije radila...i nakon toga sam opet jeo cevape tu...
Uvijek sam preferirao Limenku

uglavnom, fukara_tz, odlicna tema :)

najbolji grad u BIH 8)
Hvala drug...bice toga jos samo da nadjem jos materijala :) by the way nadam se da nije problem stavljati slike sa drugih sajtova...
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#54

Post by St.Germain »

ma kakvi :)
Avangardan10
Posts: 657
Joined: 06/01/2005 16:16

#55

Post by Avangardan10 »

St.Germain wrote:jesam i to iz starosjedilackog mjesta

pozdravi tahira, moj stari rahmetli mu je bio jedan od najboljih jarana 8)

btw, imao je i filijalu u Loparama ali ste je vi junacki oslobodili...
ma Tahir ima najbolje pecenje u bih bar po meni a inace svaki dan autom prolazi pored moje kuce...
Tahir je pravi gospodin...

ne znam gdje je imao filijalu u Loparama jer ja nisma iz lopara moja opstina je tuzla!
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#56

Post by St.Germain »

Avangardan10 wrote:
St.Germain wrote:jesam i to iz starosjedilackog mjesta

pozdravi tahira, moj stari rahmetli mu je bio jedan od najboljih jarana 8)

btw, imao je i filijalu u Loparama ali ste je vi junacki oslobodili...
ma Tahir ima najbolje pecenje u bih bar po meni a inace svaki dan autom prolazi pored moje kuce...
Tahir je pravi gospodin...

ne znam gdje je imao filijalu u Loparama jer ja nisma iz lopara moja opstina je tuzla!
to za Tahira znam ;)

moj stari rahmetli je bio poznat na potezu GTZ - Lopare - Celic...

Bio je staklorezac i dobar covjek

U Loparama sam zadnji put bio 2000-te...

cijenim taj gradic, jer se nakon rata tu ponovo zajednicki pije...
Last edited by St.Germain on 09/01/2005 19:07, edited 2 times in total.
Avangardan10
Posts: 657
Joined: 06/01/2005 16:16

#57

Post by Avangardan10 »

fukara_tz wrote:Da Moranu znam vidim je nekad na BN TV

Povise milenijuma se nalazila ta stara Zokina cevabdzinica evo opet sam sliku naso sad ces Avangardan sigurno skontat i sjetiti se
Ova zgrada lijevo gdje pise Bos burger gdje drug Engram jede :) e na tom mjestu se nalazila cevbadzinica
Image
Poznata Bankerova ulica sjeti se Avangardan kako je prije izgledala tu su inace Romi zivjeli sad je ta ulica renovirana srusene su stare dvije zgrade napravljene nove, citavom duzinom ulice ljeti se postave baste, i u ovoj ulici tj desno u ovoj zgradi se nalazi ta nova diskoteka Roma
Image
Ovo su sve objekti koji su sagradjeni zadnjih par godina
Solni trg
Image
Jos jedna slika Korza, lijevo na pocetku slike nalazi se kafic Kapija i to drzi Zoka sezam, ovo je inace mjesto gdje se desio masakr tuzlanske omladine
Image
Korzo
Image
Takodje Korzo novi objekat ljetne baste i sl
Image
Mesa Selmiovic i Ismet Mujezinovic takodje na Korzu
Image
Image

Valjda smijem krasti tudje slike :)
to je preko puta bivseg kino centra...zar ne...

pa nije valjda i engram tuzlak? :)

a u kapiji sAm redovno kad sam tuzli...
nije lako sjedit vani i gledat u onu spomen plocu na kojoj pise ono sto pise,...

nadam se da ce onoga sto je tu granatu ispalio bog kaznit!
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#58

Post by fukara_tz »

Evo mene opet da nastavimo :)...evo malo slika Panonskog jezera

U Frontu Slobode objavljena je slika kako je nekada izgledao prostor gdje je napravljeno Panonsko jezero.Pise i da je nekada na tom lokalitetu zivio tuzlanski boem Franjo Leder, da su se djeca zimi na ligurama spustala nozbrdicom koja ih je dovodila do Pravoslavne crkve, a najvjestije i do Kina „Centar“.
Image
A danas je tu jezero u kojem mnogi Tuzlaci nalaze spas od tropskih vrucina ljeti.Svi oni koji dolaze na jezero su odusevljeni i ko jednom dodje dolazi i ponovo .Iako nacelnika Imamovica neki kritikuju vecina gradjana misli da je jezero pravi potez na kojem mu treba cestitati i nesto po cemu ce se sigurno pamtiti.Odusevljenje Tuzlaka potvrdjuje i veliki apalauz koji je Imamovic dobio kada se skoro sa nekom delegacijom prosetao plazom Panonskog .Tuzlaci su ustajali i izlazili iz vode i apaluzom pozdravili nacelnika Tuzle, cija je ideja o slanom jezeru u centru grada od mnogih proglasena suludom, a danas na svu srecu uvjerili smo se da nije .Bivsi nacelnik Tuzle Selim Beslagic ce cesto moze na jezeru sresti, sto je kao neka potvrda kolegi.

Jezero u fazi gradnje
Image
Prvi kupači u prvom slanom jezeru u BIH bili su članovi tuzlanskih plivačkih klubova «Sloboda» i «Zmaj». Uz njih ceremoniju otvaranja upotpunili su Željko Bebek, Nedžad Salković, Rešad Ćilimković, muzičke grupe Revolucionario i Rock stars, plesna grupa Flamenco i dramski umjetnik Vlado Kerošević. Odbojku na pijesku igrale su odbojkašice Jedinstva iz Tuzle i Pola iz Kalesije.
Projekat uređenja i izgradnje jezera koštao je Općinu Tuzla 1, 5 milion KM. Sredstva su obezbijeđena od dobiti koju su Direkcija za izgradnju i grad ostvarili gradnjom dvije zgrade na Korzu kod k.ina «Centar». Sredstva su unesena u budžet, a vijećnici Općinskog vijeća Tuzla su odredili da se iskoriste za izgradnju Panonskog jezera.

Otvaranje jezera izgledalo je ovako
Image
Otvaranje jezera
Image
Na Panonskom jezeru, uredjene su plaze, restorani na Slanoj Banji, lijepa priroda, neodoljivi miris slane vode garantuju opustanje od svakodnevnog stresa. Ulaznica kosta 2Km. Preduzece Panonika zaposlilo je i radnike Rudnika Tusanj koji su bili na cekanju. Tako da se cistoca na plazama redovno odrzava a i sami Tuzlaci znaju da cijene ono sto imaju. Sto se tice cistice vode ona se filtrira 2x dnevno tako da je i voda cista.

Tokom sezone kupanja zna se prodati i po 8 000 karata cime se puni budzet Opcine Tuzla. Sezona kupanja izgleda ovako
Image
Image
Image
Iz aviona
Image
A navece
Image
Prosle godine na prostoru Panonskog jezera odrzan je izbor za miss federacije, kao i druge kulturne manifestacije
Izbor za miss
Image
Image
Avangardan10
Posts: 657
Joined: 06/01/2005 16:16

#59

Post by Avangardan10 »

ajde slikaj mi skolu ugostiteljsku ,
pa onda kino mladost, i mejdan pa muzej ...

a jel imas neku sliku majevice ...
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#60

Post by car-x »

odavno ne bi vako dobre teme, da je procitam stranicu po stranicu, od pocetka do kraja.. svaka cast tuzlaKi.. na najbolji nacin prezentirate svoj grad..

a i meni je vala drag.. ;)

interesantna panorama na:
pogled s mejdana
Bosančeros
Posts: 95
Joined: 21/10/2004 23:16

#61

Post by Bosančeros »

Nedavno sam bio u Tuzli i svidja mi se vaš korzo :)
Nego, najbolji vam je taksi, jedna marka, hehe :D
Avangardan10
Posts: 657
Joined: 06/01/2005 16:16

#62

Post by Avangardan10 »

Bosančeros wrote:Nedavno sam bio u Tuzli i svidja mi se vaš korzo :)
Nego, najbolji vam je taksi, jedna marka, hehe :D
pa toliko kosta i iz tuzle ka gornjoj tuzli samo jedna marka
da ne povjerujes...
emiricius
Posts: 2
Joined: 21/01/2004 00:00
Location: Tuzla
Contact:

#63 sjajno

Post by emiricius »

E super su vam ovdje ove slike i tekstovi...

Evo i ovdje na ovom linku http://en.wikipedia.org/wiki/Tuzla mozete naci dosta interesantnih stvari vezanih za grad Tuzla

Nadam se da ce nekome to koristiti...
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#64

Post by nebi »

Ja sam fakat samo sa podrucja kantona,ali sam proveo u Tuzli najljepsih 5 godina skole i faksa.Uvijek kad imam vremena,odem.Samo sjedi u neki od kafica ili cevabdzinica vec imas sagovornika-po tome je Tuzla jos uvijek nesto posebno.
horoz
Posts: 358
Joined: 19/05/2003 00:00

#65

Post by horoz »

A đe vam dođe ova limenka, jel' blizu korza. Ne sjećam se da sam je vidio...
Avangardan10
Posts: 657
Joined: 06/01/2005 16:16

#66

Post by Avangardan10 »

horoz wrote:A đe vam dođe ova limenka, jel' blizu korza. Ne sjećam se da sam je vidio...
pa ondje blizu parka i autobuske stanice tzv(kajmak)...
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#67

Post by fukara_tz »

Da istina taxi je jedna KM a ako zelite ono da malo skrene :) onda je 2 KM sitnica a navozas se :)

Avangardan evo naso sam neke slike nisam mogao bolje

Evo ti prvo kino mladost a u pozadini se malo skola vidi koliko znam tu bude i ekonomska uciteljska ugostiteljska itd

Image
Ova je od prosle godine kad je bilo snijega
Image
Evo malo i SKPC Mejdan kad je igrala nasa kosarkaska reprezentacija protiv Holandije. Dvorana prima izmedju 5 000 i 6 000 ljudi al na ovakvim tekmama bude i vise. Uglavnom publika je mrak :) i citava se utakmica prestoji :)

Plesna grupa Valentino je takodje iz Tuzle i ove djevojke prate nasu reprezntaciju sirom BiH
Image
Kad Bosna navija....A tribina
Image
Image
Intoniranje nase himne
Image
B tribina
Image
Fukare na teleskopima samo za manijaka :D
Image
Ekipa FTV-a na svom mjestu
Image
Mejdan s vana
Image
Image
Mejdan logo
Image

Zaboravio sam dodat pored velike sale tu je i mala sala uz sve pratece objekte tus kabine, sobe itd. (kuglana, teretana, shopovi itd)

Avangardan napisi koji su muzej htio da vidis da probamo naci.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#68

Post by pitt »

Coctail Bar Blue i vinarija (kod Tinje) su mi omiljena mjesta u TZ bila proslo ljeto :D:D
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#69

Post by margareta »

Nikada nisam bila u Tuzli ali sam tek prije dva - tri dana procitala cio sjaj i raj Tuzlanski kao i okolicu..... :( :shock: :(
......shokirala sam se podacima "zarade" tj. IZVORA finansiranja Tuzle i okolnih mjesta od donacija namijenjenih za Srebrenicu. UZAS !
Avangardan10
Posts: 657
Joined: 06/01/2005 16:16

#70

Post by Avangardan10 »

Vidi kino mladost, e tusam ti ja "ispeko" kuharski zanat... :lol: :lol:

e fali jos dom penzionera tu sam bio na praksi a oni malo bolji ucenici
su isli na praksu u novi hotel...

inace ti bolji su non stop bili u skoli od mene za razliku...
Sve sam filmove gled'o u kinu osim jednog erotskog nestalo karti... :lol: :lol:

Ajd nadji nam jos pijacu , tu smo mi seljaci zaradjivali hljeb... :lol: :lol:
a mog'o bi neku sliku i "pupa" ako imas...
tamo sam zavrsio osnovnu skolu.

pozdrav
paauk
Posts: 190
Joined: 16/04/2003 00:00

#71

Post by paauk »

jedna od najljepsih basta u gradu a i sire je ona ispred narodnog pozorista....jes da je zima ali ....definitivno zavredjuje paznju....

zivio sam 4 godine na bulevaru....i najbolji cevapi (u kajmaku) su mi bili u onoj maloj bijeloj cevabdzinici kod male pijace.... uvijek rado svratim u tuzlu:) i cesto....

odavno nije bilo ovako dobre teme....
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#72

Post by violentjack »

U Loparama sam zadnji put bio 2000-te...

cijenim taj gradic, jer se nakon rata tu ponovo zajednicki pije...

Lopare su bile Srpsko selo..jedino Bosnjacko selo u toj opcini su Koraj Bosnjacki

i nije gradic kad ima 1735 stanovnika..a Koraj 2492 ili Celic 3215..ako je onda ono grad.

:-?
Avangardan10
Posts: 657
Joined: 06/01/2005 16:16

#73

Post by Avangardan10 »

violentjack wrote:U Loparama sam zadnji put bio 2000-te...

cijenim taj gradic, jer se nakon rata tu ponovo zajednicki pije...

Lopare su bile Srpsko selo..jedino Bosnjacko selo u toj opcini su Koraj Bosnjacki

i nije gradic kad ima 1735 stanovnika..a Koraj 2492 ili Celic 3215..ako je onda ono grad.

:-?
opstina lopare broji danas oko 18000 stanovnika.

a koraj je nekad pripadao opstini lopare

a ti odakle si istoricar ajd reci
zili
Posts: 656
Joined: 10/02/2003 00:00

#74

Post by zili »

samo da se tuspasim

super tema, svaka čast!

Odavno već planiram posjetiti Tuzlu, ali uvijek mi se nešto iskomplikuje. Sve hoću da odem na one književne susrete...

Po Tuzlacima koje sam upoznala, Tuzla mi se čini kao neko skroz alternativno mjesto. Ljudi su nekako otkačeni, prava su raja i nevjerovatno dobronamjerni.
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#75

Post by sunday_morning »

pitt wrote:Coctail Bar Blue i vinarija (kod Tinje) su mi omiljena mjesta u TZ bila proslo ljeto :D:D
@ pitt .. sad mi nije jasno..jesi tuzlak?
vinarija - aaaa narodnjaci se slusaju??? :D

pojasni mi molim te- gdje ti dodje Coctail Bar Blue? :D ja nemam blage?!
Post Reply