Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#50276 Re: Zeničani

Post by Maraschino »

belfy wrote: 29/03/2021 23:14
sta ovo pises bolan? ne znas ni ko je momak, ali bi meni ovdje da odgovoris zato sto ti govorim da pricas gluposti na temi o vakcinaciji nasih ljudi u Srbiji. i ti se ovdje, zbog mog odgovora na gluposti koje pises tamo ovdje obrusavas na momka koji je u Zenicu dosao fakticki kao izbjeglica i prozivas ga cetnikom? jesi ti dobar u glavu? porpicas li ti kada sa sobom? meni je jasno da ti nemas pojma ni kome si ovdje prisio cetnisko razmisljanje, ali je bitno da meni odgovoris.

sada da ti napisem i o tom sto ceka ravnogorce kojeg pominjes. covjek je izbjeglica iz Bugojna koji je sa sobom u Zenicu donio samo gitaru. i prije je samo istu koristio da se snalazi i prezivljava. tada je poceo tezgariti po kafanama po Zenici. tu sam ga i upoznao. tek kad je zavrsio studije saznao sam da je studirao uporedo sa sviranjem. postao poznat siroj javnosti tek kada je poceo da svira na izvlacenju lutrije za Bingo. nemam pojma da li je stranacki aktivan.

Da se krvavo borio za BiH ne bi je nudio na tacni Srbiji pa bilo to makar i figurativno.

Neko gore napisa da je do juce bio u halci sa SDA. To ne znam ali mi je zasmetao njegov smisao za humor.

Krvavo smo mi branili ovu zemlju da bi se neko salio sa njenim suverenitetom.

Nema te lose vlasti zbog koje bi ja izdao svoju zemlju nego bi se borio protiv takve vlasti.
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#50277 Re: Zeničani

Post by belfy »

Maraschino wrote: 29/03/2021 23:21
belfy wrote: 29/03/2021 23:14
sta ovo pises bolan? ne znas ni ko je momak, ali bi meni ovdje da odgovoris zato sto ti govorim da pricas gluposti na temi o vakcinaciji nasih ljudi u Srbiji. i ti se ovdje, zbog mog odgovora na gluposti koje pises tamo ovdje obrusavas na momka koji je u Zenicu dosao fakticki kao izbjeglica i prozivas ga cetnikom? jesi ti dobar u glavu? porpicas li ti kada sa sobom? meni je jasno da ti nemas pojma ni kome si ovdje prisio cetnisko razmisljanje, ali je bitno da meni odgovoris.

sada da ti napisem i o tom sto ceka ravnogorce kojeg pominjes. covjek je izbjeglica iz Bugojna koji je sa sobom u Zenicu donio samo gitaru. i prije je samo istu koristio da se snalazi i prezivljava. tada je poceo tezgariti po kafanama po Zenici. tu sam ga i upoznao. tek kad je zavrsio studije saznao sam da je studirao uporedo sa sviranjem. postao poznat siroj javnosti tek kada je poceo da svira na izvlacenju lutrije za Bingo. nemam pojma da li je stranacki aktivan.

Da se krvavo borio za BiH ne bi je nudio na tacni Srbiji pa bilo to makar i figurativno.

Neko gore napisa da je do juce bio u halci sa SDA. To ne znam ali mi je zasmetao njegov smisao za humor.

Krvavo smo mi branili ovu zemlju da bi se neko salio sa njenim suverenitetom.

Nema te lose vlasti zbog koje bi ja izdao svoju zemlju nego bi se borio protiv takve vlasti.
pa, tesko da se sa 14 godina mogao boriti, pa je zavrsio kao izbjeglica. to sto ti nisi razumio njegov humor nije do njega. cak nisi ni jedini, zato je sve i otislo u ovom smjeru nakon sto ga je SDA prozvala...

pa, ti tvrdis da je ovdje vlast losa, a boris se samo preko foruma, a njih tu nema. fulao si adresu onda...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66263
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50278 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Sreca pa se sa suverenitetom ne šali vlast koja sopstvene gradjane tjera u drugu drzavu na vakcinaciju. Oj hljebe.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#50279 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Paradoks u svemu ovome je sto ovi nasi “domicilni” srbi blokiraju svaku mogucnost nabavljanja vakcina sa drzavnog nivao da bi ovi prekodrinski glumili dobrotvorce. Silovanje zdrave pameti za koju su opet najodgovorniji Bosnjacki politicari tj. njihova nesposobnost i korumpiranost. Tu prevashodno mislim na SDA tako da ovo njihovo mahalanje i upiranje prstom u ovog covjeka je smijesno iole prisebnom insanu. S tim recenim ebe mi se kakav je njegov humor, tip obavlja jednu, drustvene odgovornu funkciju pa je shodno tome podlozan kritikama a bogami je i odgovoran za rijeci koje mu izlaze iz usta/tastature.
User avatar
notsure
Posts: 1131
Joined: 31/07/2008 19:57

#50280 Re: Zeničani

Post by notsure »

Maraschino wrote: 29/03/2021 23:21 Krvavo smo mi branili ovu zemlju da bi se neko salio sa njenim suverenitetom.
E jeste je i odbranili, svaka vam čast.
Upravo je radikalna struja SDA od multinacionalne Armije BiH napravila muslimansku vojsku i time sahranila snove o (normalnoj) Republici BiH.
SDA je u svaki kutak vlasti ubacila svoje korumpirane i/ili nesposobne kadrove poput Omera Škalje, Halida Genjca, Rasima Skomorca ,Šefika Džaferovića,... jbt sve gigant do giganta. Pa vidi im samo premijera ZDK, čoban par ekselans, u normalnoj državi ne bi dogurao dalje od portira.
SDA je metastaza ove napaćene teritorije koja bi da se zove državom ali joj to brane patriJote i "predvodnici pro-bosanskog fronta". Jedini front koji SDA predvodi je front pljačke i otimačine, minderskog preseravanja, organizovanog međunarodnog prosjačenja i glumatanja žrtve.
To što kao HDZ i SNSD koče nabavku vakcina i tako nabacuju lopticu Vučiću... pa ko je s njima u koaliciji? Hadžikadić? Ne jarane, nego ista ova SDA, predvodnica fronta.

I sad je za sve kriv momak kojim bi se Zenica trebala ponositi da je normalna?
Zar stvarno misliš da on želi da se BiH pripoji Srbiji? O tome više ne sanja ni Srbija, a kamoli momak iz Bugojna (Mislim ipak da je iz Vakufa. Donjeg).
Seljadija ne razumije ironiju u njegovoj reakciji na frustracije što smo spali na Fadila i Jelku da nam od njih životi zavise, sjeme im se zatrlo dabogda. I njima i onima koji su ih svojim glasovima održali na tim pozicijama.

Momak kad je vidio da moroni ne kontaju, izbrisao post, i sad ga pljuju. Svi ovi što se busaju patriJotizmom i što su kao br0nili Bosnu, na svaki način gledaju kako da tu istu Bosnu pokradu, da ne plate porez, akcize, odvoz smeća, kartu za javni prevoz, marku za parking. Nije bolan patriotizam da mašeš zastavom (a počesto i tuđom, crvenom s mjesecom i zvijezdom), patriotizam je da uradiš nešto što će izazvati poštovanje, od čega će buduće generacije da bolje žive, budu pametnije i bogatije. Da budeš normalan.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#50281 Re: Zeničani

Post by avenija »

Sta fali da nam se Srbija pripoji ili barem dio tj Sandzak nasa braca?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#50282 Re: Zeničani

Post by Maraschino »

Nabacano s'brda s'dola pa u nekim segmentima ima logike.

Za sve je kriva SDA sa kojom se treba brutalno obracunati na izborima. Tacno je da se tamo okupilo drustvo od zla oca i gore matere.

Jos uvijek se pusi fora kako je ''selam'' otjerao Srbe i Hrvate iz ARBiH.
U ARBiH su bili mahom pripadnici Muslimana/Bosnjaka, nesto Srba i rijetki Hrvati.
Hrvati gdje god su mogli oni su se prikljucili HVO iz logistickih razloga. Rijetki su bili u redovima armije. Srba je bilo koliko je bilo i to su oni koji su vjerovali u novu BiH i njima svaka cast. Ko je bio on je i ostao bez obzira na sve a ko nije zelio(a znam ih jako mnogo) nasao je razlog ''da ne puca na svoje'' i odbio je mobilizaciju. Lakse je bilo svercati robom na pijaci nego se ganjati po sumi sa cetnicima.
U neka doba '93. god. ostale su samo neke enklave koje je drzala ARBiH i to mahom muslimanske sredine osim Sarajeva, Tuzle i dijelom Zenice a sve ostalo je totalno vecinsko zivlje bilo muslimani(Teocak, Kalesija, Buzim, Cazin, Bihac...gdje se branila BiH). Vrlo malo nemuslimana je ostalo u redovima armije i prema njima se ophodilo krajnje korektno a kako se ko interno pozdravljao, to ne bi trebalo nikome da smeta.
Hrvati koji su bili u sastavu ARBiH se sami odlucili da napuste armiju ne radi pozdrava(koji se nikada nije mijenjao) nego radi sukoba koji su izbili izmedju HVO i ARBiH. Neki su otisli na drugu stranu i nastavili ratovati protiv ARBiH a neki su rasformirani pa jedan dio ponovo mobilisan u redove armije...tako da nije ARBiH postala jednonacionalna zato sto su to Muslimani htjeli nego zato sto se vracao svako svome jatu.(cast izuzecima koje i dan danas postujem i cijenim).

Zalosno je da su najveci kriticari SDA upravo njihovi stari clanovi.
Ja nisam clan nikakve stranke niti sam ikada bio tako da mogu mirne savjesti svakome reci ako je nesto dobro ili lose.

Mi/vi umjesto da se organizuju masovni protesti da se izvrsi pritisak na vlast da nabave vakcine lakse je sjesti u auto i otici do Beograda po vakcinu. To se zove predaja. Neka rade sta hoce a ja cu se snalaziti kako znam i umijem a to upravo koristi Vucic.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66263
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50283 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Moze i to krace-ne zelimo slusati pridike iz dijaspore gdje su vakcine nabavljene.
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#50284 Re: Zeničani

Post by Rijeka_snova »

Ima li neko informaciju kakvo je stanje u izolatoriju u Zenici sa pacijentima koji su na kisiku? Sta se smije odnijeti?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#50285 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Rijeka_snova wrote: 30/03/2021 13:36 Ima li neko informaciju kakvo je stanje u izolatoriju u Zenici sa pacijentima koji su na kisiku? Sta se smije odnijeti?
Kako znam samo se kesa s stvarima i napisanim imenom slala, ali sad pustaju malo vise u bolnicu, pa se mozda licno moze odnijeti. Ovo govorim za cijelu bolnicu posto sam lezao 2 puta prosle godine.

Na temu, ovaj Haris 1978 godiste, bilo je bruka njegovog godista u ratu, u vojsci, ARBiH. Moj bivsi komsija i poznanik je mislim to godiste i bio u ratu, u vojsci, ARBiH, sa 16 godina, negdje '94 ili '95 godine.
kuglanje_ze
Posts: 666
Joined: 17/02/2020 11:29

#50286 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

_BataZiv_0809 wrote: 30/03/2021 10:06 Moze i to krace-ne zelimo slusati pridike iz dijaspore gdje su vakcine nabavljene.
Ko je ovaj lažov na temi?
Kakve bombe frajer baca
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#50287 Re: Zeničani

Post by phillie »

Sanjarko wrote: 30/03/2021 14:02

Na temu, ovaj Haris 1978 godiste, bilo je bruka njegovog godista u ratu, u vojsci, ARBiH. Moj bivsi komsija i poznanik je mislim to godiste i bio u ratu, u vojsci, ARBiH, sa 16 godina, negdje '94 ili '95 godine.
Pa ja, a on pic.ka nije htio...jos pobjegao.... Izvini ali kakve gluposti pisete. Pustite se covjeka vise. Nije kriv kralj sto je go, vec dijete sto je reklo da je go. Tako i ovo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#50288 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

phillie wrote: 30/03/2021 16:05
Sanjarko wrote: 30/03/2021 14:02

Na temu, ovaj Haris 1978 godiste, bilo je bruka njegovog godista u ratu, u vojsci, ARBiH. Moj bivsi komsija i poznanik je mislim to godiste i bio u ratu, u vojsci, ARBiH, sa 16 godina, negdje '94 ili '95 godine.
Pa ja, a on pic.ka nije htio...jos pobjegao.... Izvini ali kakve gluposti pisete. Pustite se covjeka vise. Nije kriv kralj sto je go, vec dijete sto je reklo da je go. Tako i ovo.
Ne, ne, nisam ja to rekao. Samo kazem da je bruka njegovih vrsnjaka bilo u ratu kao vojnici, cak u svim vojskama. Trebao sam citirat dio gdje kazu nije on s 14 godina mogao biti vojnik u ratu. 1992 godine nije mogao, ali '94/'95 jest.

Ja sa 6/7 godina, 1992 godine to nisam nikako mogao. Samo kazem da je dosta ih bilo u ratu kao vojnici sa 16, 17 godina. Lagali vecinom da su stariji i bili su vecinom dobrovoljci.

Samo to kazem.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#50289 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

Rothmans wrote: 29/03/2021 06:32
belfy wrote: 28/03/2021 22:44 ja bih samo da kazem Harisu na ovo:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-tra ... /210328085

pusti ih neka prde u prazno. u Zenici sada samo to i mogu.
Zenica je bukvalno propala bez sda . Znaci , kakanj je za nas siroki brijeg
kakanj 40.000 stanovnika i svi su na budzetu (drzavne firme rudnik. termoelektrana itd i institucije opstina skole itd) - ono malo sto nije radi kod Svaba u firmi u kaknju.

njima je svejedno ko ce pobjedit na izborima.
Last edited by muhafuca on 30/03/2021 16:17, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66263
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50290 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Sanjarko trola kad ne kuka :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#50291 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

_BataZiv_0809 wrote: 30/03/2021 16:17 Sanjarko trola kad ne kuka :D
Kad ja trolam? A rijetko kukam s obzirom u kakvoj sam situaciji da ne kazem g*vnima. :?
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#50292 Re: Zeničani

Post by belfy »

Sanjarko wrote: 30/03/2021 16:15
phillie wrote: 30/03/2021 16:05
Sanjarko wrote: 30/03/2021 14:02

Na temu, ovaj Haris 1978 godiste, bilo je bruka njegovog godista u ratu, u vojsci, ARBiH. Moj bivsi komsija i poznanik je mislim to godiste i bio u ratu, u vojsci, ARBiH, sa 16 godina, negdje '94 ili '95 godine.
Pa ja, a on pic.ka nije htio...jos pobjegao.... Izvini ali kakve gluposti pisete. Pustite se covjeka vise. Nije kriv kralj sto je go, vec dijete sto je reklo da je go. Tako i ovo.
Ne, ne, nisam ja to rekao. Samo kazem da je bruka njegovih vrsnjaka bilo u ratu kao vojnici, cak u svim vojskama. Trebao sam citirat dio gdje kazu nije on s 14 godina mogao biti vojnik u ratu. 1992 godine nije mogao, ali '94/'95 jest.

Ja sa 6/7 godina, 1992 godine to nisam nikako mogao. Samo kazem da je dosta ih bilo u ratu kao vojnici sa 16, 17 godina. Lagali vecinom da su stariji i bili su vecinom dobrovoljci.

Samo to kazem.
on je u to doba vec bio raseljen, znaci nije bio '94 u BiH. jel sada i ta prica zavrsena?
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#50293 Re: Zeničani

Post by belfy »

Maraschino wrote: 30/03/2021 09:44
Zalosno je da su najveci kriticari SDA upravo njihovi stari clanovi.
Ja nisam clan nikakve stranke niti sam ikada bio tako da mogu mirne savjesti svakome reci ako je nesto dobro ili lose.

Mi/vi umjesto da se organizuju masovni protesti da se izvrsi pritisak na vlast da nabave vakcine lakse je sjesti u auto i otici do Beograda po vakcinu. To se zove predaja. Neka rade sta hoce a ja cu se snalaziti kako znam i umijem a to upravo koristi Vucic.
nisu im najveci kriticati bivsi clanovi, ali reklo bi se da ih ovi sto nisu clanovi vise podrzavaju nego samo clanovi...

to upravo koristis i ti.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#50294 Re: Zeničani

Post by Maraschino »

belfy wrote: 30/03/2021 18:18
Maraschino wrote: 30/03/2021 09:44
Zalosno je da su najveci kriticari SDA upravo njihovi stari clanovi.
Ja nisam clan nikakve stranke niti sam ikada bio tako da mogu mirne savjesti svakome reci ako je nesto dobro ili lose.

Mi/vi umjesto da se organizuju masovni protesti da se izvrsi pritisak na vlast da nabave vakcine lakse je sjesti u auto i otici do Beograda po vakcinu. To se zove predaja. Neka rade sta hoce a ja cu se snalaziti kako znam i umijem a to upravo koristi Vucic.
nisu im najveci kriticati bivsi clanovi, ali reklo bi se da ih ovi sto nisu clanovi vise podrzavaju nego samo clanovi...

to upravo koristis i ti.
gdje si ti ljubavi moja :kiss:
opet me uhodis?
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#50295 Re: Zeničani

Post by belfy »

Maraschino wrote: 30/03/2021 18:48
belfy wrote: 30/03/2021 18:18
Maraschino wrote: 30/03/2021 09:44
Zalosno je da su najveci kriticari SDA upravo njihovi stari clanovi.
Ja nisam clan nikakve stranke niti sam ikada bio tako da mogu mirne savjesti svakome reci ako je nesto dobro ili lose.

Mi/vi umjesto da se organizuju masovni protesti da se izvrsi pritisak na vlast da nabave vakcine lakse je sjesti u auto i otici do Beograda po vakcinu. To se zove predaja. Neka rade sta hoce a ja cu se snalaziti kako znam i umijem a to upravo koristi Vucic.
nisu im najveci kriticati bivsi clanovi, ali reklo bi se da ih ovi sto nisu clanovi vise podrzavaju nego samo clanovi...

to upravo koristis i ti.
gdje si ti ljubavi moja :kiss:
opet me uhodis?
kako ja tebe mogu uhoditi ovdje kada si se ti ovdje meni javio, pa nastavio pisati, a prije toga nisi znao da ova tema postoji? neki kratak spoj u glavi? ili te samo pogadja istina, pa ne znas sta bi odgovorio i onda ti preostaje samo da nesto lupis, jel to?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#50296 Re: Zeničani

Post by Maraschino »

Ulazim na koju ja hocu temu pa sam slucajno naisao na onaj clanak. Nisam komentarisao sta ti pises nego sadrzaj clanka(kojega sam poslije nasao i na vise stranica).

Sinoc smo se fino dogovorili da ti ides svojim putem.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#50297 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

belfy wrote: 30/03/2021 18:10
Sanjarko wrote: 30/03/2021 16:15
phillie wrote: 30/03/2021 16:05

Pa ja, a on pic.ka nije htio...jos pobjegao.... Izvini ali kakve gluposti pisete. Pustite se covjeka vise. Nije kriv kralj sto je go, vec dijete sto je reklo da je go. Tako i ovo.
Ne, ne, nisam ja to rekao. Samo kazem da je bruka njegovih vrsnjaka bilo u ratu kao vojnici, cak u svim vojskama. Trebao sam citirat dio gdje kazu nije on s 14 godina mogao biti vojnik u ratu. 1992 godine nije mogao, ali '94/'95 jest.

Ja sa 6/7 godina, 1992 godine to nisam nikako mogao. Samo kazem da je dosta ih bilo u ratu kao vojnici sa 16, 17 godina. Lagali vecinom da su stariji i bili su vecinom dobrovoljci.

Samo to kazem.
on je u to doba vec bio raseljen, znaci nije bio '94 u BiH. jel sada i ta prica zavrsena?
Ma nisam ni konkretno nista na njega mislio. Samo kazem da je bilo bruka boraca njegovog godista po vojskama u ratu.

Bila cak i emisija o tome, ako se dobro sjecam na FTV.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#50298 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Sta je ovo. Sve nandrdano i samo ceka priliku da raspravlja i svadza se. :run:
User avatar
Casual's
Posts: 5750
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50299 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Zna li neko ko izdaje rjesenje o samoizolaciji?
Istekla mi, a nisam dobio rjesenje ni da trebam biti. Uzeli su mi podatke.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#50300 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

Sanjarko wrote: 30/03/2021 19:26 Sta je ovo. Sve nandrdano i samo ceka priliku da raspravlja i svadza se. :run:
pucaju ljudi po shavovima od lockdown-a :D
Post Reply