Ko je kome prvi prišao?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#301 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by Zvek »

nevidljiva_ wrote: ne slažem se sa svim tvojim stavkama :D :lol: :lol: :lol:
Objasnjenje molim ;-)
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#302 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by todd_smith »

BlacButterfly wrote:A nije da sam bas prva prisla, al sam na kraju naravila prvi korak, jer sam prije toga bila kreten...

Znala sam ga pomalo od skolskih dana, al poslije se nismo vidjeli godinama... Bio je to period, kada sam ja izasla iz sedmogodisnje veze i mrzila kompletan muski rod... Krenuo je prema meni, prisao mi je u kaficu, a ja se okrenula i otisla, prije nego je uspio progovoriti... Ponovo me sreo, ponovo prisao i pitao mozemo li razgovarati, a ja rekoh kasnije... Kasnije je prisao i pricali smo satima... Trazio je br, nisam dala... Ponovo me sreo i ponovo smo pricali, ali ovaj put tema je presla u raspravu i na kraju sam ga u tom momentu ne znajuci izvrijedjala... Al, opet je trazio broj... Ja nisam dala...
Slijedeci put kad smo se sreli, rekao je samo cao u prolazu... I nekoliko puta nakon toga isto...
Kontala sam da sam budala i sl.... Raspitam se i saznam da je i dalje solo :) ...
Kad smo se sreli slijedeci put rekao je opet cao i prosao... I sati su prolazili, ja sam ustala, prisla njemu, i bez rijeci, poljubila ga... :-) On se nasmijao i pitao: Mogu li sada dobiti broj? :)

Bilo je to davno... Ali, jos uvijek smo sretni i cesto to spominjemo...
cuj napravila ona prvi korak, covjek ti prilazio prvi, trazio ti broj vise nego 1 i opet ispade ti prva napravila korak :mrgreen: :lol:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#303 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by todd_smith »

Ridjobrki wrote:Ja volim poduzetne cure sa inicijativom, to je prava stvar i sve mi odmah govori.

Prvo, vidim da je jaka i otvorena osoba koja zna šta hoće.
Drugo, odmah vidim da ima istančan ukus i da zna šta valja.

:D
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#304 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by juli84 »

Volim direktno i konkretno jer sam i ja takva, nekad sam voljela vise loviti a nekad cekati da budem ulovljena.
Uglavnom se nikad nisam pokajala ako sam prva prisla :) iako mnogi misle da to mozda i nije bas damski, al ja mislim da ako nesto zelis nema potrebe da cekas da to samo dode
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11994
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#305 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by Ma.Le.Na »

vala ja volim kad mene love :roll: :D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#306 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by Zoya »

juli84 wrote:Volim direktno i konkretno jer sam i ja takva, nekad sam voljela vise loviti a nekad cekati da budem ulovljena.
Uglavnom se nikad nisam pokajala ako sam prva prisla :) iako mnogi misle da to mozda i nije bas damski, al ja mislim da ako nesto zelis nema potrebe da cekas da to samo dode
E hajde sad jos objasni kako si prisla, ono, zapikas nekog dok pijes pice, i pridjes mu i pitas ga sta? Mogu li ti platiti pice? :-D Ozbiljno pitam, kako prici?
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#307 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by kritichar »

ccc
jos ne zna prici :roll: :P
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#308 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by Zoya »

kritichar wrote:ccc
jos ne zna prici :roll: :P
Jok ja, ali dobro isharetim da oni pridju :D mislim ne sad :P
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#309 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by kritichar »

Zoya wrote:
kritichar wrote:ccc
jos ne zna prici :roll: :P
Jok ja, ali dobro isharetim da oni pridju :D mislim ne sad :P
morala si do sad i to nauciti :mrgreen: :skoljka:
a ne bi ja ni prisao :P
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#310 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by Zoya »

Ko o tebi uopste prica :roll: :D
Naucila ja to odavno, sad sam usavrsila :-D
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#311 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by kritichar »

Zoya wrote:Ko o tebi uopste prica :roll: :D
Naucila ja to odavno, sad sam usavrsila :-D
hej, nemoj da te gadjam kakvim tupim predmetom :mrgreen: :P

nisam na to mislio, nego krajnje je vrijeme da naucis i prici :mrgreen:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#312 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by Zoya »

Jok ja, neprirodno mi je to. :-D
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#313 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by kritichar »

a dosla si ovdje po savjete, vjerovatno ti isaret vise ne pali :P :lol:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#314 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by Zoya »

kritichar wrote:a dosla si ovdje po savjete, vjerovatno ti isaret vise ne pali :P :lol:
Ne, dosla sam da priupitam kako i sta, bez nekih drugih namjera :-)
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#315 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by kritichar »

ahaa :wink:
:skoljka:
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42263
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#316 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by Mis mekinjas »

Zoya wrote:
juli84 wrote:Volim direktno i konkretno jer sam i ja takva, nekad sam voljela vise loviti a nekad cekati da budem ulovljena.
Uglavnom se nikad nisam pokajala ako sam prva prisla :) iako mnogi misle da to mozda i nije bas damski, al ja mislim da ako nesto zelis nema potrebe da cekas da to samo dode
E hajde sad jos objasni kako si prisla, ono, zapikas nekog dok pijes pice, i pridjes mu i pitas ga sta? Mogu li ti platiti pice? :-D Ozbiljno pitam, kako prici?
što gluplje,to bolje. Samo nabaci kez, to uvijek prolazi. :D
palermo
Posts: 22373
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#317 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by palermo »

Lijepa tema, uživao sam čitajući vaše postove i vraćajući se u neka davna, dvadeset godina iza mene, vremena.

Spominjao se Mostar i gledanje. Kao neko ko je svoju mladost dijelio uz Mostar i Sarajevo i mogao komparirati dešavanja,, mogu sasvim odgovorno da kažem, da je Mostar bio tu baš specifikum. Možda zbog zatvorenog mentaliteta, možda zbog tvrdoće u ponašanju, ko zna zašto, ali se nigdje nije "gledalo" kao u Mostaru. Zapravo, postojale su uglavnom dvije skupine muškaraca u Mostaru. Jedna su bili tzv. napadači, i njih je bilo maksimum oko 10 % i oni su k'o i nešto vodali cura. otsalih 90 % je pripadalo grupi koju ću ja nazvati gledateljsko-kafanska, uglavnom su (smo) se kretali u muškim društivima, završavali noći u kafanama, i uglavnom između sebe izmjenjivali iskustva gledanja. Ionda bi se čule otpirlike rečenice, "brata, hajmo prvo u Dode, tamo se gledam sa jednom malom" i nakon što bi završio taj randes :D ,moglo se dalje u kafanu :D . Postojala je doduše i jedna, ja ću je nazvati podgrupa,to su oni koji su se negdje u durgom, trećem razredu srednje škole skonatli,i onda bi njihova veza trajala vječno,muški bi bili sretni što imaju malu, i ne moraju o tome razmišljati, a ženske bi isto bile sretne što imaju dva puta sedmično sa nekim izaći, i onda bi tako uljuljkani u tu misao ta veza trajala sve do kasnih dvadesetih godina. Neki su se i vjenčali, a neki su tek negdje pred tridesete prekidali te veze, i onda se obično vjenčavali sa prvom ili prvim koji bi naišao.
Nego da ne idem u off topic, da se vratim na ovdje temeljno postavljeno pitanje. Većina mojih prijatelja, uz male časne izuzetke,oženila se sa curama koje su njima prišle prve. Nisam ni ja izuezak :D . Prvu koja mi je prišla sam odbio (dijete, tek mi prošla osamnaesta godina, valjda mladalački kompleksi, uiglavnom i sad mi je žao, čak i malo stid tog odbijanja). Drugu nisam odbio, al nje se nešto i ne sjećam, valjda nije bilo to to, treća koja me trznula je bila prva liga, izašao sa njom sedam-osam puta, na kraju me ona otkantala, valjda ipak nisam bio ono što je ona očekivala, a možda sam se i ja prepao, ko će ga znati. Sa četvrtom sam se oženio :D . Al ono što je bitno reći,nikad nisam pomislio, a znam ni moji prijatelji nisu, da je zbog toga što mi je cura prva prišla, manje vrijedna. Neko u nekom postu spomenu, da voli samoinicijativne muškarce koji prvi prilaze, jer kao to je dokaz da će se i u životu znati boriti sa teškoćama. Ma pogrešno, nema to veze sa samoinicijativnošću ili sposbnosti da se boriš sa teškoćama. Uglavnom prvi prilaze oni muškarci koji su se iz raznoraznih razloga kroz srednju školu etablirali kao frajeri, i koji vrlo često ostaju zarobljenici tih godina. Ili ti drugim riječima, dešava im se da nikad u punom smislu ne odrastu.

Muškarci prvi ne prilaze iz jednog jednostavnog razloga, u tim godinama, ne voliš poraze, ne voliš odbijanja, sa njima se teško nosiš. I muškarci su komformisti, vole zicere, a na ženama je da im namjeste zicer. Muškarci nisu oni koji biraju, oni uglavnom čekaju da budu odabrani. I sretni su kad ih neka odabere.

I zato moje dame, ne čekajte da vas neki muškarac odabere, dok vi čekate da vas netko odabere, one druge žene će odabrati vašeg suđenog. A onda je kasno :D .

Odužih u filozofiranju :D
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#318 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by hrle1976 »

palermo wrote:Lijepa tema, uživao sam čitajući vaše postove i vraćajući se u neka davna, dvadeset godina iza mene, vremena.

Muškarci prvi ne prilaze iz jednog jednostavnog razloga, u tim godinama, ne voliš poraze, ne voliš odbijanja, sa njima se teško nosiš. I muškarci su komformisti, vole zicere, a na ženama je da im namjeste zicer. Muškarci nisu oni koji biraju, oni uglavnom čekaju da budu odabrani. I sretni su kad ih neka odabere.

I zato moje dame, ne čekajte da vas neki muškarac odabere, dok vi čekate da vas netko odabere, one druge žene će odabrati vašeg suđenog. A onda je kasno :D .

Odužih u filozofiranju :D
Slazem se poprilicno sa ovim sto si napisao, ali ipak mislim, da je malo drugacije. Djevojke su od neke svoje tinejdzerske dobi pa do nekih 25 uvijek te kojima se ide u susret, zlatno pravilo nije, ali u preko 90% slucajeva je tako. Poljse neke 25 godine dolaze doba nesigurnosti kod zena! Jer zene pate vise od okolnosti njenih prijateljica nego muskarci. Tako da ja nebi se slozio, da muskarci nisu voljni da se nekoj priblize zbog sanse poraza, jer to su navikli dok su bili mladji! Nego se radi o tome da jevojka nema puno vremena ako zeli da je na nivou sa drugima. Za djevojku je veci poraz imati 32 a ne biti udata nego za muskarca! I ako ni to vise nije neko pravilo jer po zapadu to postaje najobicnija normala da djevojke sa 30 i kusur vise po barovima za odrasle nad 30 godina! Sto se teme tice: ja bi rekao da smo jeno drugom prisli u susret, a ko je koga u to vrijeme vise zelio ce vjerovatno ostati zauvjek u nama, jer to ce se dati izmjeriti samo vremenom a ne nekim opisima :mrgreen:
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#319 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by Zvek »

Da, ja imam prijateljicu 26 god ima partnera neki 4 god, ali u zadnje vrijeme to nije to, valjda ih proslo. Kazem joj, pa sta cekas, ne ide vam, pozdravite se, svak na svoju stranu. Ona kaze, pa kako cu ja 26 god, sve moje prijateljice imaju veze, pa mi jos treba 2-3 god da upoznam nekog novog i jos nekih milion razlika...


Uglavnom, u tome ako cura prva pridje muskarcu, ne vidim nista lose. I ona se bori za ono do cega joj je stalo ;-) .

@ nevidljiva_

priznajem i u Tropikani bude lijepih, a normalnih cura ;-)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#320 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by ljubav_aha »

Zvek wrote:Da, ja imam prijateljicu 26 god ima partnera neki 4 god, ali u zadnje vrijeme to nije to, valjda ih proslo. Kazem joj, pa sta cekas, ne ide vam, pozdravite se, svak na svoju stranu. Ona kaze, pa kako cu ja 26 god, sve moje prijateljice imaju veze, pa mi jos treba 2-3 god da upoznam nekog novog i jos nekih milion razlika...
takvih mi nije ni zao,ima zivce ostati u losoj vezi,koja se polako pocela raspadati,divim se :D
Colonel
Posts: 4920
Joined: 22/12/2011 16:23

#321 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by Colonel »

Imao sam i ja dosta tih nekih gledanja, problem je sto se ne bi zadrzavali previse. Il ja odustam il ona. Onako kad to vec duze traje pridjem, ali izmislim neki kao slucajno fol ili bilo sta. Npr u kaficu sjdnem blizu, ono slucajno mi ispadne upaljac il nesh tako. Ona mi pomogne, il pak ja ustanem ono fol izvinjavam se i tu krene prica.
E bilo ih je svakakvih, krene prica ali ona kao tele onako gleda nije joj nesh jasno il ne zna sta reci. Ili ona previse prica pa ja pobrkam i zeznem stvar, izvalim glupost. Il je glasno pa nisam cuo dobro... Opet fail. Il me ignorise, kao vidi "napalio se" il nesh u tom smislu :lol: Ili jos gore ja pjan. Ono sta ce, zenska logika da me od...
A bilo ih je i tih upada koji uspiju, ono kao krenemo se druziti i tam i vam, izlaziti.
User avatar
Josip321
Posts: 675
Joined: 22/12/2011 10:42

#322 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by Josip321 »

Po meni: Muškarci trebaju prići. Ženska može dati samo mig!

:D


Ma šala. Ali uvjek je bilo tako da muškarci prvi prilaze. Možda je i najbolje da tako ostane.
Colonel
Posts: 4920
Joined: 22/12/2011 16:23

#323 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by Colonel »

Humor i takve neke gluposti bolje prolaze nego smrknuta ozbiljnost. Valjda upecatljiviji utisak ostavlja. :lol:
nihil_
Posts: 1334
Joined: 20/12/2011 14:36

#324 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by nihil_ »

A sta vi muskarci napravite kad vas zenska odbije? Popizdite, vrijedjate, budete uljudni, placete, svejedno vam je? :D
Colonel
Posts: 4920
Joined: 22/12/2011 16:23

#325 Re: Ko je kome prvi prišao?

Post by Colonel »

nihil_ wrote:A sta vi muskarci napravite kad vas zenska odbije? Popizdite, vrijedjate, budete uljudni, placete, svejedno vam je? :D
Meni npr bude svejedno jer se ne zaljubljujem odmah i ne ispadaju mi oči i suze, romantične rijeci i ne nosam tamburu pod pendzer. Predjem preko toga jednostavno. A ima ih svakakvih znas i ti valjda.
Post Reply