Horori...

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
mokra_carapa
Posts: 280
Joined: 15/12/2009 11:52
Location: Lociran!

#101 Re: Horori...

Post by mokra_carapa »

Samo je prvi SAW dobar, ostalo sve plagijat na original :dance:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#102 Re: Horori...

Post by Pitarrr82 »

BHF_Manijak wrote:Pitar, imamo jako slican uksu horor filmova, sve tvoje nabrojane sam gledo i spadaju u one must see! ;-) :thumbup: Doduse sto neko rece, prolaze sa vremenom i sad nisu strasni ko sto su nekad bili, recimo Poltergeist kad sam gledo nekad s pcoetka 90-tih ono, bilo je da se useres, i nedavno se sjetim tog filma, hajd reko da sad pogledam, kad se nisam odvalio smijat u po frke, kad vidis "kvalitet" efekata i ostalo dodje ti da se ismijes dobro! :mrgreen: Ali u tom vremenu kad sam to gledo bilo je fakat prestrasno! :mrgreen:

PS ne znam kako neko moze gledati ili voliti zanr Komedija/horor, to mi je najdebilnija kombinacija filma, cuj horor i komedija! :roll:

PS1 sjeca li se ko "ples(bal) vampira"??? :mrgreen: Star film pravo, ali ko kroz maglu se sjecam da nije los!

Ma to ja i kazem, kad imas sve silne efekte nije ni cudo sto su raji stari horori smijesni ali meni su kultni...
Eto recimo taj "Istjerivac djavola" je izabran za najstrasniji svih vremena vjerujem i zbog razloga da je bilo vise slucajeva infarkta kod raje u kinima, sto je i dokumentovano :mrgreen: ...
Dosta u horor filmovima cini i muzika, barem po meni ali i to vise nije kako je bilo...
nookey
Posts: 1021
Joined: 13/10/2010 21:42

#103 Re: Horori...

Post by nookey »

mokra_carapa wrote:Samo je prvi SAW dobar, ostalo sve plagijat na original :dance:
meni se za divno čudo sviđaju svih sedam ;)
inače ne volim te slashere, ali ovaj ima to nešto, tu priču koja se provlači kroz sve dijelove i nekako te tjera da odgledaš, bar mene :)
User avatar
vicious2
Posts: 384
Joined: 17/08/2010 13:03

#104 Re: Horori...

Post by vicious2 »

nekako ne vidim da iko spominje The Texas Chain Saw Masacre iz 1974 ...
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#105 Re: Horori...

Post by dezurni_ucenik »

Sjeca li se neko "Bakine kuce" ?


Image
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#106 Re: Horori...

Post by irac300 »

Čitam ove preporuke (većinu sam gledao), ali nema mi više horora da me baš ''štrecne'', valjda sam ostario. :-D Jedino mi je ostalo u sjećanju iz djetinjstva, strah i jeza koje sam osjetio gledajući ovaj film (imao sam nekih 8 ili 9g) :-D
http://www.imdb.com/title/tt0200800/

Sada mi je bezveze, ali eto podsjeća me na prvi strah. :-D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#107 Re: Horori...

Post by dezurni_ucenik »

irac300 wrote:Čitam ove preporuke (većinu sam gledao), ali nema mi više horora da me baš ''štrecne'', valjda sam ostario. :-D Jedino mi je ostalo u sjećanju iz djetinjstva, strah i jeza koje sam osjetio gledajući ovaj film (imao sam nekih 8 ili 9g) :-D
http://www.imdb.com/title/tt0200800/

Sada mi je bezveze, ali eto podsjeća me na prvi strah. :-D

Pogledaj Sveto Mesto iz 1990.godine.Cini mi se da je reziser isti ,i milion puta je bolji od Leptirice.Sto se tice ostalih srpskih horora TT Sindrom mi je pravo dobar.Malo ambijent baca na Saw.Variola Vera(ako se to moze smatrati hororom)
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#108 Re: Horori...

Post by irac300 »

CVIKERASH wrote:
irac300 wrote:Čitam ove preporuke (većinu sam gledao), ali nema mi više horora da me baš ''štrecne'', valjda sam ostario. :-D Jedino mi je ostalo u sjećanju iz djetinjstva, strah i jeza koje sam osjetio gledajući ovaj film (imao sam nekih 8 ili 9g) :-D
http://www.imdb.com/title/tt0200800/

Sada mi je bezveze, ali eto podsjeća me na prvi strah. :-D

Pogledaj Sveto Mesto iz 1990.godine.Cini mi se da je reziser isti ,i milion puta je bolji od Leptirice.Sto se tice ostalih srpskih horora TT Sindrom mi je pravo dobar.Malo ambijent baca na Saw.Variola Vera(ako se to moze smatrati hororom)
Da, taj sam zaboravio. Gledao sam, jezovit jako. TT Sindrom nisam gledao.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25831
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#109 Re: Horori...

Post by BHF_Manijak »

Pitarrr82 wrote:

Ma to ja i kazem, kad imas sve silne efekte nije ni cudo sto su raji stari horori smijesni ali meni su kultni...
Eto recimo taj "Istjerivac djavola" je izabran za najstrasniji svih vremena vjerujem i zbog razloga da je bilo vise slucajeva infarkta kod raje u kinima, sto je i dokumentovano :mrgreen: ...
Dosta u horor filmovima cini i muzika, barem po meni ali i to vise nije kako je bilo...
Ma meni je brate Itjerivac i dalje broj jedan, jednostavno tako sam bio isprepadan tim filmom da je to cudo, i dan danas ne bi se smio zakleti da bi ga sam pogledo navecer uz ugaseno svjetlo! :mrgreen: :mrgreen:

Sto se muzike tice, dzaba sve, meni je kultna Bachova "Toccata and fugue"! Frajer ko da je piso muziku za horor film, fakat! 8-) :mrgreen: I upravu si, veliki udio ima muzika, ako je odgovarajuca daje ti onu napetost, hladan znoj i slicno, a danas rijetko ko na to gleda, jos kad ubace neke rock verzije, elektricne gitare, dodje mi da povracam! :roll:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#110 Re: Horori...

Post by fatamorgana »

BHF_Manijak wrote:
Sto se muzike tice, dzaba sve, meni je kultna Bachova "Toccata and fugue"! Frajer ko da je piso muziku za horor film, fakat! 8-) :mrgreen: I upravu si, veliki udio ima muzika, ako je odgovarajuca daje ti onu napetost, hladan znoj i slicno, a danas rijetko ko na to gleda, jos kad ubace neke rock verzije, elektricne gitare, dodje mi da povracam! :roll:
Ma nisi jedni, dosta ljudi kad sluša Baha oblije ih hladan znoj ....
usb
Posts: 133
Joined: 30/04/2011 14:21

#111 Re: Horori...

Post by usb »

Grave Encounters (2011) :thumbup:

http://www.imdb.com/title/tt1703199/

http://filmovisruba.wordpress.com/2011/ ... ters-2011/

Još jedan u nizu horor filmova koji koriste fake dokumentaristički pristup i kameru iz ruke, ovaj put iz Kanade. Iako se radi o stvarno niskobudgetnoj produkciji, oni koji su imali prilike vidjeti film govore kako je uspio postići da bude ono nešto, a ne nedostaje i pravo sablasnih scena.

The Midnight Meat Train (2008) :thumbup:

http://www.imdb.com/title/tt0805570/

http://hororfilmovi.blog.rs/blog/hororf ... train-2008

Radnja filma vrti se oko talentovanog fotografa koji u želji da fotografiše što zanimljivije slike koje će ga izvući iz anonimnosti, prati serijskog ubicu koji je nazvan “Ubica iz metroa”. U svoju opsesiju raskrinkavanja ubice, uvlači i svoju devojku Mayu, ali pod ulicama grada otkriće nešto mnogo gore od onog što očekuje...
User avatar
darius_maximus
Posts: 3252
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#112 Re: Horori...

Post by darius_maximus »

Ehh, Saw je donio svojevrsnu "revoluciju" jer je prvi dio bio fakat provokativno dobar i onda su nastavili musti mrtvu kravu do sedmog dijela... Ipak, i sedmi dio Sawa je bolji od vecine kvazihorora...

Nikad mi nece biti jasno zasto se kod nas niko nije odlucio da napravi horor, kada se za tako malo para moze toliko toga uraditi i prodavati po raznim festivalima... Vala cu jednom ostvariti svoju zelju da napisem scenario za neki low-budget horor, samo ne znam kome cu ga tusnuti onda, mozda Jasmili... :D

Sto se ovih starijih horora tice, Istjerivac djavola je zadrzao dobru atmosferu i smek koji je imao, puno je manje izgubio na svjezini od, recimo, Poltergeista... A neko je spomenuo i Texas Chainsaw Massacre, dobre su obje verzije, lijepe osamdesete... :D

P.S. Petak 13 ne dirajte, Jason Voorhees je ikona koju je danas nemoguce dostici... :D
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#113 Re: Horori...

Post by Mr. Brightside »


Most people are so ungrateful to be alive, but not you, not any more... :mrgreen:
mr.smith sa
Posts: 269
Joined: 01/12/2011 02:10

#114 Re: Horori...

Post by mr.smith sa »

Image
Prvi dio(originalni) iz 78'
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#115 Re: Horori...

Post by VenomousV »

armin.i.am wrote:
Most people are so ungrateful to be alive, but not you, not any more... :mrgreen:
meni saw ne spada u horore...
najbolja cetvorka :D :D
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#116 Re: Horori...

Post by Mr. Brightside »

VenomousV wrote:
armin.i.am wrote:
Most people are so ungrateful to be alive, but not you, not any more... :mrgreen:
meni saw ne spada u horore...
najbolja cetvorka :D :D
krv i ostalo je u drugom planu, onome ko shvata pravu poentu Jigsawa :D
inace SAW u 3deu neprocjenjivo :dance:
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#117 Re: Horori...

Post by shin »

Jos da je saw horror...
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#118 Re: Horori...

Post by Pitarrr82 »

Ja kazem Saw je soker, nista vise...
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#119 Re: Horori...

Post by fatamorgana »

User avatar
LSD
Posts: 27300
Joined: 24/07/2007 08:26

#120 Re: Horori...

Post by LSD »

mr.smith sa wrote:Image
Prvi dio(originalni) iz 78'
Broj jedan za sva vremena....iako je izašao par godina iza Texaškog masakra motorkom, ovo Karpenterovo krajnje niskobudžetno remek dijelo je postavilo sve temelje i parametre za citavu najezdu slasher filmova koje su slijedile iza njega,replika i kopija Halloweena.
Wes Craven ce jednom reci "Baš kao što je Hičkokov Psiho uticajan i odgovran za stvaranje prvih slasher filova, tako je Noc Vjestica odgovoran za kasnije stvaranje citavih franšiza tipa Petak 13, Ulica brijestova itd.
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#121 Re: Horori...

Post by ChataDodajStaHoces »

Imate li prijedloge za par ono bas bolesnih filmova. Nisam odavno nesto tako gledao a raspolozen sam veceras :D
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#122 Re: Horori...

Post by despina »

Chata87 wrote:Imate li prijedloge za par ono bas bolesnih filmova. Nisam odavno nesto tako gledao a raspolozen sam veceras :D

definiši bolestan :D

ja sam sinoć gledala ovaj :

Image
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#123 Re: Horori...

Post by ChataDodajStaHoces »

bolestan - Martyrs, Srpski film, etc etc mogu i ovi azijski, mada nisam bas neki ljubitelj... Hostel I mi je npr odlican, ove klasicne sam gotovo sve pregledao...
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#124 Re: Horori...

Post by roki »

Kad smo kod horora,preporucio bih Rose Red

http://www.imdb.com/title/tt0259153/

Da li neko zna ima japanskog horora (valjda je japanski)Uglavnom,mladi bracni par se useljava u novu kucu ali se nedugo zatim pocinju pomicati stvari same od sebe itd.U jednoj sceni zenski duh siluje muskarca.Dalje se nesjecam a volio bih ga ponovo pogledati
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#125 Re: Horori...

Post by Mali_Vuk »

Meni isto prilično bolestan film. Ili bolje rečeno nekako... čudan :roll:

A Tale of Two Sisters


Image


http://www.imdb.com/title/tt0365376/
Post Reply