Page 1 of 2
#1 Audi 80
Posted: 09/12/2011 19:40
by Mlad i Nevin
Ljudi, šta mislite o ovom autu. Ima 1,8 motor i plin. 88 godište i imam ponudu da mijenjam za Fiat Bravu.
#2 Re: Audi 80
Posted: 09/12/2011 19:58
by whow
Mlad i Nevin wrote:Ljudi, šta mislite o ovom autu. Ima 1,8 motor i plin. 88 godište i imam ponudu da mijenjam za Fiat Bravu.
Pa eto tom autu je 24 godine sto je u ljudskim godinama jedno 200 godina , neznam sta vise treba reci

#3 Re: Audi 80
Posted: 09/12/2011 20:33
by O'zone
Evo ti od mene Felicija 2000 godište plin (Doduše treba odraditi servis plina) danas predato za registraciju za Bravu

#4 Re: Audi 80
Posted: 09/12/2011 21:59
by AS_sa
Mlad i Nevin wrote:Ljudi, šta mislite o ovom autu. Ima 1,8 motor i plin. 88 godište i imam ponudu da mijenjam za Fiat Bravu.
auto ko auto je dosta dobro... i dosta izdrzljivo ... ali ipak sto neko rece, njemu je brate 24 godine .. nije malo ...

#5 Re: Audi 80
Posted: 09/12/2011 22:27
by Mlad i Nevin
Pa ne znam, i moja Brava je 10 godina mlađa pa mi džaba kad se stalno nešto pokvari...
#6 Re: Audi 80
Posted: 09/12/2011 23:09
by emko1234
stvarno nevjerovatno da se fiat kvari

,probaj je se rijesit pa ganjat nesto drugo.audi star cetvrt stoljeca nije rijesenje def.
#7 Re: Audi 80
Posted: 09/12/2011 23:34
by shlauf
emko1234 wrote:stvarno nevjerovatno da se fiat kvari

,probaj je se rijesit pa ganjat nesto drugo.audi star cetvrt stoljeca nije rijesenje def.
@emko1234: nek si mu rek'o druže stari. Jel jos fercera dijagnostika ????
Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeee

#8 Re: Audi 80
Posted: 10/12/2011 00:00
by LeKo
Definitivno izdržljiv auto u cjelini i što je najtužnije još uvijek interesantan svim lopovima (velikim i kokošarima), sada u kakvom je stanju taj primjerak na tebi je da provjeriš, svaki zapušten auto košta, bez obzira na marku. Ja bez dobre doplate ne bih mjenjao.
Trenutno imam jednog kao drugi auto, mada zbog preglednosti i lake manipulacije sve više postaje prvi izbor za grad i meni i supruzi. Kvarova nisam imao (malo više od godinu kod mene), a nedavno ugrađeni plin fercera bezprijekorno. Po gradu troši 11l.
#9 Re: Audi 80
Posted: 10/12/2011 00:23
by Mlad i Nevin
Pa mijenjao bih za neku realnu doplatu, mada mislim da ne mogu dobit više od 500 maraka, s obzirom da ima plin i da izgleda u dobrom stanju a Fiat sam po sebi nema ugled i pouzdanost što se nažalost i kod mene pokazalo. Bio sam bez predrasuda i mislio sam da je Fiat (Brava) nepravedno podcijenjen ali sam se zeznuo. Super je to auto za voziti, udoban, ima solidnu opremu ali džaba mi kad uzme para kao kakav BMW. Nije čudo što su jeftini u nabavci, ko ne plati na mostu platit će na ćupriji.
Keš ću teško dobit, zato je opcija zamjene i najrealnija. Neki vlasnici su se nasmijali na ponudu za zamjenu za Passata 3 (čak ključ za ključ ! ).
#10 Re: Audi 80
Posted: 10/12/2011 12:20
by emko1234
shlauf* morao sam,na kakvu dijagnostiku mislis?
mlad i nevin* onda uradi tako,uzmi audija pa njega probaj prodat.sto ces vjerovatno puo brze uradit nego da prodas fiata.
#11 Re: Audi 80
Posted: 10/12/2011 12:45
by Mlad i Nevin
Izgleda ništa neće biti od zamjene, čovjek želi ključ za ključ a ja ipak neću takav dogovor....mada realno, i ja da imam Audija 80 ne bih doplaćivao za nekog tamo Fiata.
#12 Re: Audi 80
Posted: 10/12/2011 12:50
by shlauf
emko1234 wrote:shlauf* morao sam,na kakvu dijagnostiku mislis?
mlad i nevin* onda uradi tako,uzmi audija pa njega probaj prodat.sto ces vjerovatno puo brze uradit nego da prodas fiata.
Ma znam da je cura isla na dijagnostiku kod tebe a ti njoj vozio auto na dijagnostiku. Cisti kompromis.
Aleeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

#13 Re: Audi 80
Posted: 10/12/2011 17:09
by emko1234
shlauf* hahahahaha,dobar si s pamcenjem vidim

mladi i nevin*koliko cijenis ti svog fiata a koliko on audija?
#14 Re: Audi 80
Posted: 10/12/2011 17:18
by Mlad i Nevin
Pa ja bih ga dao za 4,000 keša a u zamjeni ne dam ispod 5 milja, a on Audija cijeni 4,200...mislim da bi mi trebao doplatiti hiljadu maraka, ispod vala ne dam.
#15 Re: Audi 80
Posted: 10/12/2011 17:56
by 530i
Ili mijenjaj majstora ili si kupio dotrajalo vozilo...a najgore su zamjene ključ za ključ, to vjerovatno popdrazumijeva da s autom nešto ne valja...
#16 Re: Audi 80
Posted: 10/12/2011 18:57
by AmADin_gospo
kao prvo, budala si što mjenjaš brava za 80tku a ti kako hočeš,
elem, da vam ispričam priču staru par godina.
jaran kupio Audia 6 2.5 V6 2004 god. Karavana-a s triptronic mjenjaćem od lika koji ga je prodo s pričom "nikad ništa nisam mjenjao, sve radi ko sat"... naravno, čovjek ništa nije slagao. kroz par dana zvizne mjenjać... 1600KM + ruke, pa kroz 3 dana promjena svih selena i adaptera, pa kroz par dana promjena zadnjeg trapa kompletnog, pa kroz 5 dana mjenjanje dizni (300 KM polovna komad), pa promjena diskova, disk ploćica, pa promjena srednjeg lonca, pa promjena ulja, filtera... pa kroz par dana promjena potopne pumpe, pa za par dana zamjena kugl, krajnica kinetičkog...
elem, prvi vlasnik ništa slagao nije jer auto nije održavao, samo se činilo utegnuto, jaran zleti cca 4000 kerma u malo više od mjesec dana i popizdi i proda auto za 15.000 nekom liku. sretne ga nedavno i pita kako auto, veli lik "ma savršeno, nisam ništa osim goriva sipao ima par godina"
HAHAHHAHAH, tako da... mojne tebi da se to desi, da si fiata nekom drugom pravio
#17 Re: Audi 80
Posted: 10/12/2011 20:24
by Mlad i Nevin
Upravu si, ima i toga
Ma neću vala žuriti, čekat ću ako naleti neka mušterija za keš ili eventualno neka pravo dobra zamjena. Ne dam ga vala ni džaba, uložio sam milju i po u njega u ovih godinu dana.
#18 Re: Audi 80
Posted: 10/12/2011 20:40
by cucamonga
ma kupi Audi pa ga za 6 godina trajno registruj bices faca

#19 Re: Audi 80
Posted: 10/12/2011 21:01
by whow
Mlad i Nevin wrote:Upravu si, ima i toga
Ma neću vala žuriti, čekat ću ako naleti neka mušterija za keš ili eventualno neka pravo dobra zamjena. Ne dam ga vala ni džaba, uložio sam milju i po u njega u ovih godinu dana.
Izgleda a bas ne volis tog Brava kad si odlucio da ga se rjesis. Neme nista lose u tome jer ovom "vremenu promjena" auto covjeku dojadi bas kao i sve ostalo. Ja licno vjerujem da svako auto starije od 5 godina ima neki problem ili da budem precizniji probleme . Drugo je pitanje dali je vlasnik upoznat sa istim te koliko su doticni problemi urgentni . Kad je u pitanju zamjena po sistemu kljuc za kljuc tu moras biti oprezan jer ljudi cesto u zamjenu daju ona auta koje se ne mogu prodati iz bojazni da ce ti kupac doci na vrata opremljen kashikarom ili necim slicnim. . Sto se tice ulaganja njih ima i uvjek ce biti i sa tim se pomiri ukoliko hoces da vozis a $ 1500 km uvala i nije tako stasna ako si donekle uspio da sredis tu Bravu. Prava uvala je moj poznanik sa posla koji je ove godine kupio novog Forda Fisetu za 21 milju dollara sto je racunaj nekih 27 milja maraka. Tip prosli mjesec dobio bebu i sad ko i svi Ameri / Canadani hoce da kupi vece auto. Tip otisao u salon a tamo mu za njegovu fiestu daju $9000. Problem nije u cijeni koju mu je ponudio prodavac i koja iako pomalo drasticna i nije daleko od realne cijene . Problem je u nacinu razmisljanja kada ljudi tretiraju auto kao investiciju sto je potpuno pogresno. Kupovina auta je vise investicija poput kupovine cizama ili kaputa . Dakle kupac profitira u tome sto ce ga te cizme mozda sacuvati od prehlade , od loma ili sto ce biti udobne i tople a ne od toga da ih za par godina proda i da za iste cizme dobije isto onoliko koliko ih je i platio. Suprotno je moguce ako je doticni vlasnik cizama recimo Michalel Jackson ili tako neki rahmetlija cija ovozemaljska imovina iznenadno dobije na vrijednosti smrcu svoga punopravnog vlasnika

#20 Re: Audi 80
Posted: 10/12/2011 21:33
by Mlad i Nevin
Ma ne mrzim je, naprotiv, jako je volim voziti i pravo je ugodno putovati sa njom. Ne sviđa mi se što puno troši, i zahtjeva iznenadna ulaganja. Nisam pri parama da ugrađujem plin a i plašim se sada te investicije jer se može kroz godinu dana ispostaviti da je moja Brava totalno groblje + što su gamad uvela atest od 350 maraka.
#21 Re: Audi 80
Posted: 11/12/2011 12:19
by emko1234
amadine* uz duzno postovanje tvoj drug je levat i to teski..kupit auto od 16 milja i ne odvest ga na provjeru u neki servis..mozda je njemu logicnije dat 4000km za popravke nego petobanku il stoju za provjeru.drugo,audi s 2.5 motorom dizel pretpostavljam jer nema benzinaca te kubikaze je najvece smece i zlo na svijetu..tu govorim o onom sa 155ks,kasnije su ih malo sredili..prica ima smisla i razumijem sta hoces da kazes..
mladi i nevin* jel ta brava kod tebe 1.4 12v,pretpostavljam da je neko 97-98 godiste..vala je i ti cijenis momacki..ja mislim da bi bilo knap da ti on da jedno 400-500km i da se to rijesi..naravno provjeri audija..
#22 Re: Audi 80
Posted: 11/12/2011 16:22
by Mlad i Nevin
Brava je 1.6 16 v i vala ne dam mu za te pare....evo sad imam neku ponudu za Golfa II turbodizela, 88 godište i dvoja vrata. I to neću dati ispod 1,500 doplate.
#23 Re: Audi 80
Posted: 11/12/2011 16:32
by cucamonga
Mlad i Nevin wrote:Brava je 1.6 16 v i vala ne dam mu za te pare....evo sad imam neku ponudu za Golfa II turbodizela, 88 godište i dvoja vrata. I to neću dati ispod 1,500 doplate.
jos ces morat ti dat 1500 doplate

#24 Re: Audi 80
Posted: 11/12/2011 17:45
by mayab
Jel ti stvarno mislis da ces biti sretniji sa «grobom» starim 24 godine,nego sa tim Fiatom,ne znam, ja to ne bi radio
#25 Re: Audi 80
Posted: 11/12/2011 17:52
by Mlad i Nevin
Ma mene i potrošnja sama uništava, ja sam student i zaista bih vozio nešto ekonomično a Brava to nije.