Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#22676 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by van Basten »

Jucer je kreten sa austrijskim tablicama na Josanici 5min blokirao acc prolaz, i jos bi on stajao i snebivao se rampi da nije radnik dosao i poceo operaciju evakuacije voznjom u rikverc.
Ako cemo vec puniti budzet manjim prekrsajima, onda prije treba njega opaliti po dzepu nego onog sto je presjekao 20metara zaustavne trake
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#22677 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by beni-bu-man »

detroit-mercy wrote: 02/08/2021 16:02
Dzontra_Volta wrote: 02/08/2021 15:55

Ne znam šta bi bilo u Njemačkoj. Vjerovatno bih pratio šta rade Nijemci, pa i ja za njima.
Slažem se da sam učinio prekršaj i ako dođe kazna, nije problem, platiće se.
Ničim ne opravdavam svoj postupak, ali ću sutra vjerovatno opet to uraditi, jer mislim da tim potezom nisam ugrozio nikoga, a sebi sam uštedio vrijeme.
Toliko od mene na ovu temu, jer je offtopic. Ako se prebaci negdje drugo, možda se nastavi diskusija.
Jesi ti onaj sto je prijavio staru sto se je parkirala na povrsinu na koju se ne smije parkirati :mrgreen:
Jok to je Respo uradio :lol:
mef11
Posts: 94
Joined: 11/04/2012 15:10

#22678 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mef11 »

Glavni projekat: Poprikuše - Ozmice
https://www.jpautoceste.ba/wp-content/u ... zimica.pdf
zilog
Posts: 7551
Joined: 06/03/2009 11:19

#22679 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by zilog »

Kakva vam je to prica za ACC i zaustavnu traku?
Pa logicno je da vlasnici taga nece cekati sa ostalima u koloni, a ACC rampe su greskom stavljene uz desni kraj, umjesto u sredinu.
Posto se zaustavnim trakama normalno vozi kada potrebe nalazu (radovi na putu, udes...), ne sumnjam da bi policija jedva docekala priliku da popuni budzet, da se ne tolerise voznja zaustavnom zbog pristupa ACC-u.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32198
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#22680 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Bobi »

Ja vala kad izlazim u Zenici ako ima red cekam dok dodjem do isprekidane i odem na acc rampu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50620
Joined: 16/07/2012 16:00

#22681 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

seoBIH wrote: 02/08/2021 17:06 Odustajem. Vozi gdje hoces, kako hoces. Samo nemas prava da se zalis na bilo šta u ovoj truloj državi. Ni "malo" ni "veliko". Ustvari, vi se ni ne zalite, vi zivite ovaj sistem. :bih:
Ma ne odustajes ti nikad. Ja sam Dodik Covic, Bakir i Sebija. Najcrnji vrag.
Ti si dapace preposten i preuzoran, nikad prekrsaj, nikad muziku glasno pustio, nikad nos kopao...

Il sam ja samo iskren a ti tvrdoglav plus licemjer.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#22682 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by seoBIH »

drug_profi wrote: 02/08/2021 17:39 Ti si dapace preposten i preuzoran, nikad prekrsaj, nikad muziku glasno pustio, nikad nos kopao...

Il sam ja samo iskren a ti tvrdoglav plus licemjer.
Ti si bezobrazan i ogromna lažovčina:
seoBIH wrote: 26/07/2021 15:14
seoBIH wrote: 26/07/2021 00:17 Ne, nisam sveta marija, napravim prekršaj, nekada manji, nekada veći, nikada ne pišem na forumu, ili u bilo kakvoj komunikaciji ne podstičem takvo ponašanje. Samokritikujem se i pokušavam da ne dođem u situacije koje su pogrešne.

To što posjeduješ acc tag i što si ga platio 30KM ti ne daje za pravo da koristiš ZAUSTAVNU traku. Tvoje posjedovanje acc taga ti ne donosi nikakvu prednost sve dok ne dodjes tik pred rampu. Kako si ti krenuo, tako je mogao svako iz kolone.
seoBIH wrote: 26/07/2021 08:47 Ja sam prvi napisao da napravim grešku i prekršim pravila. Ipak to ne opravdavam, niti mogu opravdati vlastitom komocijom, gdje ja ne mogu čekati, svi ostali mogu.
TheHound wrote: 26/07/2021 14:50 Mozete li samo ti i tvoj dobri haver @seoBIH samo odgovoriti da li ste ikada vozili 141km/h

Kao što sam rekao, trudim se MINIMALNO da kršim pravila, u većini slučajeva nije radi komocije. Preticanje odradim koliko god treba iznad ograničenja, samo da što prije završim tu radnju (ako debil ubrzava, pokušam završiti, ili kočnica i nazad).

Ipak, nikada mi ne bi palo na pamet da prođem kroz crveno, da oduzmem nekome pravo prvenstva, da ostavim auto na šinama i upalim stealth mode, da parkiram na invalidskom mjesto, ili da pretičem na zaustavnoj traci i još to opravdavam "ma samo pet minuta".

Eto konkretan primjer.
User avatar
drug_profi
Posts: 50620
Joined: 16/07/2012 16:00

#22683 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

Ops izvinjavam se. Dakle pravimo prekrsaje kad mislimo da je bezbjedno.
Izvinjavam se.
Nisi savrsen, samo si licemjer.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#22684 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Krokodajl »

Prvi sloj asfalta kroz Grapsku prošao, koji je rok za Rudanka - Johovac?

Praktično bez kilometra magistrale ću moći do Banja Luke 😁😁😁
RJ57
Posts: 3404
Joined: 10/04/2017 15:12

#22685 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by RJ57 »

nije autoput ali ovo samo kod nas može, a možda ima i uticaj na gradnju Vc


Najava obustave gradnje tunela Hranjen: Neizvjestan uspjeh projekta
User avatar
drug_profi
Posts: 50620
Joined: 16/07/2012 16:00

#22686 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

RJ57 wrote: 02/08/2021 22:38 nije autoput ali ovo samo kod nas može, a možda ima i uticaj na gradnju Vc


Najava obustave gradnje tunela Hranjen: Neizvjestan uspjeh projekta
Može da ima uticaj samo ako se sad digne Tuzilastvo i SIPA, pa istraze ovaj stetni ugovor i lijepo pobucaju Buče, Novaliće, Terziće, Ramiće...
Pa da onda više ne šteka gradnja Vc jer će biti prpa nešto štimati dok te žandari gledaju.
Rmandic
Posts: 26
Joined: 17/03/2021 12:41

#22687 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Rmandic »

Kako HDZ uspijeva povući više od pola novaca od onog sto Federacija daje za ceste kada općine s hrvatskom većinom 6-7 puta manje uplate na taj federalni nivo ? Tako Livno, Glamoč,Drvar,Posušje i slične vukojebine imaju bolje ceste od USK i TK. Zar je Federalni novac kod HDZ-a i zar oni rade sta hoce s njim ? Kako niko od bošnjačkih predstavnika ne insistira,koliko koje podrucje prikupi toliko mu se vraca
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11053
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#22688 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Prpa.ba »

Insistiraju, kako ne insistiraju. Eno je glavni botovodja iz TK pokrenuo proceduru izmjene pondera kako bi KS izgubio, a drugi kantoni dobili oko 70 miliona KM. HNK, PK, ZHK i K10 se raduju :thumbup:
Drugclanbiblioteke
Posts: 128
Joined: 06/10/2020 17:51

#22689 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Drugclanbiblioteke »

Rmandic wrote: 03/08/2021 04:01 Kako HDZ uspijeva povući više od pola novaca od onog sto Federacija daje za ceste kada općine s hrvatskom većinom 6-7 puta manje uplate na taj federalni nivo ? Tako Livno, Glamoč,Drvar,Posušje i slične vukojebine imaju bolje ceste od USK i TK. Zar je Federalni novac kod HDZ-a i zar oni rade sta hoce s njim ? Kako niko od bošnjačkih predstavnika ne insistira,koliko koje podrucje prikupi toliko mu se vraca
Daleko od očiju daleko od srca. Imaš na forumu minderaše pitaj njih što nema brze ceste do Bihaća, Tuzle. Što trasa autoceste nije aminovana kroz Tuzlu.
More bit da nije dovoljno zeleno? :bih:
Btw SDA Fadil je rekao prije par godina da će pare od Ruskog duga biti usmjerene na brzu cestu Lašva-Travnik. Neki dan prođoh tom "brzom cestom" :bih: , prebrzo, :bih: , najbrže
saimidin
Posts: 2797
Joined: 20/05/2011 17:53

#22690 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by saimidin »

Rmandic wrote: 03/08/2021 04:01 Kako HDZ uspijeva povući više od pola novaca od onog sto Federacija daje za ceste kada općine s hrvatskom većinom 6-7 puta manje uplate na taj federalni nivo ? Tako Livno, Glamoč,Drvar,Posušje i slične vukojebine imaju bolje ceste od USK i TK. Zar je Federalni novac kod HDZ-a i zar oni rade sta hoce s njim ? Kako niko od bošnjačkih predstavnika ne insistira,koliko koje podrucje prikupi toliko mu se vraca
Lahko, hdz vjerovatno preko toga ima svoju semu, ovi b komponenta imaju druge seme za budzetiranje

Ps

Drugo je sto u vukojebinama I nema teretnog saobracaja koji unistava puteve
:bih:
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22691 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Truba »

Ok a tko i tcije je tpare daju za rudnike
Medalja ima 2 strane
Ti meni ja tebi

Na izborima u travniku smo vidjeli kako bi bilo bez kradezea...istikurackao sad
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#22692 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by baglama »

drug_profi wrote: 03/08/2021 02:09
RJ57 wrote: 02/08/2021 22:38 nije autoput ali ovo samo kod nas može, a možda ima i uticaj na gradnju Vc


Najava obustave gradnje tunela Hranjen: Neizvjestan uspjeh projekta
Može da ima uticaj samo ako se sad digne Tuzilastvo i SIPA, pa istraze ovaj stetni ugovor i lijepo pobucaju Buče, Novaliće, Terziće, Ramiće...
Pa da onda više ne šteka gradnja Vc jer će biti prpa nešto štimati dok te žandari gledaju.
Ja ne bih da vas vrijedjam, ali od pocetka gradnje ovog *gladnog*tunela je bilo jasno, da je to samo rupa u brdu i da ce se neko dobro *opariti*
Imam ja veci broj cipela (41) nego sto je IQ vecine ovih pro Sargana vodje. :-) :lol: :roll:
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#22693 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by detroit-mercy »

Rmandic wrote: 03/08/2021 04:01 Kako HDZ uspijeva povući više od pola novaca od onog sto Federacija daje za ceste kada općine s hrvatskom većinom 6-7 puta manje uplate na taj federalni nivo ? Tako Livno, Glamoč,Drvar,Posušje i slične vukojebine imaju bolje ceste od USK i TK. Zar je Federalni novac kod HDZ-a i zar oni rade sta hoce s njim ? Kako niko od bošnjačkih predstavnika ne insistira,koliko koje podrucje prikupi toliko mu se vraca
Kako da ne insistira, eto vidjeli smo kako SDA firma EuroAsfalt spicka 97% para a obavila 30% posla na tunelu Hranjen :mrgreen:.
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#22694 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by baglama »

detroit-mercy wrote: 03/08/2021 17:04
Rmandic wrote: 03/08/2021 04:01 Kako HDZ uspijeva povući više od pola novaca od onog sto Federacija daje za ceste kada općine s hrvatskom većinom 6-7 puta manje uplate na taj federalni nivo ? Tako Livno, Glamoč,Drvar,Posušje i slične vukojebine imaju bolje ceste od USK i TK. Zar je Federalni novac kod HDZ-a i zar oni rade sta hoce s njim ? Kako niko od bošnjačkih predstavnika ne insistira,koliko koje podrucje prikupi toliko mu se vraca
Kako da ne insistira, eto vidjeli smo kako SDA firma EuroAsfalt spicka 97% para a obavila 30% posla na tunelu Hranjen :mrgreen:.
Hebem im .ater krstasima nabili nas alahove sljedbenike tamo gdje ni rupu ne mozes probusiti kako svemoguci propovjeda. :mrgreen: :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55699
Joined: 15/12/2008 16:53

#22695 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by ultima_palabra »

Prpa.ba wrote: 03/08/2021 07:35 Insistiraju, kako ne insistiraju. Eno je glavni botovodja iz TK pokrenuo proceduru izmjene pondera kako bi KS izgubio, a drugi kantoni dobili oko 70 miliona KM. HNK, PK, ZHK i K10 se raduju :thumbup:
Glavni kriterij povrsina :mrgreen: Kanton 10 ima da postane Svica.
User avatar
drug_profi
Posts: 50620
Joined: 16/07/2012 16:00

#22696 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

baglama wrote: 03/08/2021 16:58
drug_profi wrote: 03/08/2021 02:09

Može da ima uticaj samo ako se sad digne Tuzilastvo i SIPA, pa istraze ovaj stetni ugovor i lijepo pobucaju Buče, Novaliće, Terziće, Ramiće...
Pa da onda više ne šteka gradnja Vc jer će biti prpa nešto štimati dok te žandari gledaju.
Ja ne bih da vas vrijedjam, ali od pocetka gradnje ovog *gladnog*tunela je bilo jasno, da je to samo rupa u brdu i da ce se neko dobro *opariti*
Imam ja veci broj cipela (41) nego sto je IQ vecine ovih pro Sargana vodje. :-) :lol: :roll:
Ne vrijedjas mene.
Ja sam Hranjen na pocetku proglasio uzgajalistem sampinjona.
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#22697 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by baglama »

Moj drugi nisi ti taj na koje sam mislio, ali ima samo nas 5-6 koji znaju kako ovi sargani i njihovi branioci misle.
Jaaaadna im majka ne bila. :run:
RJ57
Posts: 3404
Joined: 10/04/2017 15:12

#22698 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by RJ57 »

možda se ipak provozamo tunelom zenica prije 24/25

Nađeno tehničko rješenje za priključak Nemila

složeno tehničko rješenje kojim se omogućava korekcija glavnog projekta na način da se predviđa izgradnja petlje odnosno izlaza na autocestu Koridora Vc kod Nemile

ali “složeno rješenje” … to mi se nikako ne đasvi
User avatar
So What!
Posts: 11161
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#22699 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

drug_profi wrote: 03/08/2021 21:47Ne vrijedjas mene.
Ja sam Hranjen na pocetku proglasio uzgajalistem sampinjona.
Uz svo dužno poštovanje druže, ali ti si također i za Zeničku obilaznicu rekao da nije urađena kako treba, da mještani pričaju da puca te da niko neće da potpiše dozvolu za isti, iako je ista dozvola bila ništa drugo nego političko natezanje preko leđa ljudi koji su na kraju i platili ili otplaćuju tu obilaznicu.

Što se tiče tunela Hranjen, neupitno je da je to gigantski kiks Vlade FBiH na čelu sa Fadilom Novalićem, ali činjenica je da će prije ili kasnije, izmisliti neki novac za taj tunel.

Sve oko tog projekta je primjer kako se ne treba raditi, tj. organizovati neko gradilište, a da nam nije Evropljana, skoro svaki tender za izgradnju autoputeva u državi bi nam ličio na taj.

Sumirano, ne kažem da nisi upravu bio za zastoj na istom projektu, ali kao što rekoh, prije ili kasnije, novac za taj tunel će biti izmišljen, da li će to biti Novalićeva vlada ili NiP-ova koja je (ako se izbori održe sljedeće godine) sve izvjesnija, ostaje da vidimo.
User avatar
So What!
Posts: 11161
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#22700 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

RJ57 wrote: 03/08/2021 23:03 možda se ipak provozamo tunelom zenica prije 24/25

Nađeno tehničko rješenje za priključak Nemila

složeno tehničko rješenje kojim se omogućava korekcija glavnog projekta na način da se predviđa izgradnja petlje odnosno izlaza na autocestu Koridora Vc kod Nemile

ali “složeno rješenje” … to mi se nikako ne đasvi
I dalje mislim da je ne mogu uglaviti na postojeće dionice, već na ovu koja tek treba da se napravi, Nemila - Vranduk.
Post Reply