Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#101 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Curve »

ne znam sta se palis bezze.. niko te nije degradirao.. :roll: :roll:

cak sto vise, ovi komentari su svi bili dobronamjerni i svi su ti upucivali sta da uradis povodom CV-a, jer kako sam i ranije napisao drugo je sta "ameri" gledaju i traze prilikom zaposlenja, a drugo sta nasi poslodavci..
ono sve sto si napisao ok je mozda da konkurises u americi, ali kod nasih bi trebalo umjesto radnog iskustva stavit u ostale vjestine/sposobnosti il sta vec trece..
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#102 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Pera Trta »

Curve wrote:ne znam sta se palis bezze.. niko te nije degradirao.. :roll: :roll:

cak sto vise, ovi komentari su svi bili dobronamjerni i svi su ti upucivali sta da uradis povodom CV-a, jer kako sam i ranije napisao drugo je sta "ameri" gledaju i traze prilikom zaposlenja, a drugo sta nasi poslodavci..
ono sve sto si napisao ok je mozda da konkurises u americi, ali kod nasih bi trebalo umjesto radnog iskustva stavit u ostale vjestine/sposobnosti il sta vec trece..
Upravo tako.
Nisam mislio konkretno na tebe i na tvoj posao kada sam pomenuo portira, ali eto, ispalo tako. Nema potrebe za ljutnjom. Svaki pošten posao je dobar posao.
Iako, znajući amere kojima je članstvo u nekakvim studentskim "bratstvima" koja služe za terevenke (ono alfa, beta, gama) big deal da čak i u predsjedničke biografije stavljaju to, svašta je za očekivati.
desertrose
Posts: 25
Joined: 20/11/2010 23:09

#103 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by desertrose »

Gavaz wrote:Super. Skontajte se i možete osnovati sopstvenu firmu. Ja ću vam pomoći DTP i marketing!
Svaka čast na prijedlogu :thumbup:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#104 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mali Ninja »

ljudi imal kakvog posla, bilo kakvog hića je... :sad:
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#105 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Dr.Cuddy »

Brazilska Ambasada, koja bi trebala da počne sa radom uskoro u Sarajevu, otvorila je 6 radnih mjesta. Ako znate portugalski/engleski (za neka radna mjesta) i imate radnog iskustva, traže sljedeće:
Vozač
Admin. službenik-prevodilac
Kuhar
Čistačica
Kućepazitelj
Domar
Formular za prijavu možete preuzeti, popuniti i dostaviti od 13.10 - 03.11, 2011 od 09 do 14 sati u Ambasadi Brazila, Grbavička 4.

Sretno! :bih:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#106 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Pera Trta »

E za ovo se ne možete vaditi da treba štela, stranci zapošljavaju! ;-)
(Nadam se da uplaćuju doprinose državi čiji su gost.)
detroit-mercy
Posts: 16176
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#107 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by detroit-mercy »

hurmasica wrote:pa neki ljudi imaju sposobnost brzeg ucenja i prilagodjavanja od drugih. da neko ima radno iskustvo nije uopste relevantno, posebno danas kad je to sve manje vise fiktivno. napisu ti da si radio pravne poslove a tamo si u sustini nosao postu i cuvao parking.
pored toga ni jedan posao nije isti, i na svakom radnom mjestu moras iznova uciti i prilagodjavati se. pa cak i onaj koji promjeni radno mjesto unutar iste firme u sustini je pocetnik.
e sad, s druge strane, licno ja kada bih bila poslodovac ipak bih raije zaposlila nekog ko ima ikakvo iskustvo, pa cak i ako je isao kopoa kanale a ekonomista je po struci, jer to govori o tome kakva je licnost, da hoce raditi, da se trudi i da mu nista nije tesko i mrsko.
ako je neko bio predsjednik studenata u toku studiranja i to mnogo govori o njemu kao osobi, znaci danije bio jedan od onih umrtvljenih pasivnih studenata.
ma sve se treba pisati u Cv-u, sve to ima svoje zasto-zato
Pa to je i sustina svega, sta si radio kao student. Je si li samo ucio i izlazio ili si pored toga bio clan necega, radio negdje, volontirao. Sve to govori o tebi kao licnosti. Pored toga, ljudi zavrse fax i onda nece npr. da rade nista sto nema veze sa strukom. Ipak je bolje vidjeti kada nekome u rezimeu stoji, zavrsio fax, radio kao npr. konobar, kuhar, vodio trafiku, sebio obezbjedio putovanje u 5 zemalja, nego mlatio mudima po kaficima :mrgreen: .
maxxim86
Posts: 8
Joined: 17/10/2011 20:48

#108 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by maxxim86 »

Zavrsen Ekonomski fakultet
Engleski -zavrsen kurs,medjutim cinjenica je da, posto nisam koristio engleski bas aktivno od zavrsenog kursa,malo je fond rijeci oslabljen :)
B kategorija,aktivan vozac vec 5 god
Sarajevo
Iskreno radno iskustvo nikakvo,jedino sto mogu istaci je volonterski rad,tj radio sam kao prevodilac na evropskom prvenstvu za kosarkase do 16 god.
Nije mi bitno kakav posao bih radio,fizicki ili psihicki naporan,mala plata,sasvim svejedno,samo zelim da radim i da steknem odredjena znanja u struci ili usavrsavanje u nekom drugom pravcu. Ekonomski fakultet jesam zavrsio,ali sad bas neko znanje i nisam stekao. Zato zelim kroz praksu i dinamican posao da steknem konkretno znanje,vjestine,da unapredim svoje obrazovanje.
Jedina pohvalna stvar,zalosno je sto je to jedina stvar,je da sam tokom studiranja i nakon sticanja diplome shvatio koliko je bitno eticko ponasanje u poslovanju i u marketinskim aktivnostima ,tako da sam upoznat poprilicno sa tom problematikom u nasem drustvu i u poslovnim aktivnostima u nasoj zemlji.
Osobine-iskren,vrijedan,lojalan,moral ispred svega
Ambicije-naci stalan posao,bez cestih seljakanja ili najbolje je nikakvog seljakanja na druge poslove,spreman sam posvetiti se jednom poslu,krenuti sa dna i uz naporan rad napredovati.
Zarekao sam se u drzavne organe nikad (licni razlozi i stavovi),pa bih molio da me isti ne kontaktiraju. ;)
Last edited by maxxim86 on 18/10/2011 23:55, edited 1 time in total.
ibizza
Posts: 4597
Joined: 05/06/2008 00:46

#109 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by ibizza »

Eto ga,poslije 28 mjeseci,uspio sam! :thumbup:
Zahvalio bih se jednoj osobi sa ovog foruma koja mi je pomoglai tako ovaj moj post konacno prekinula :D
Takodje,jops dvije osobe su dobile posao,tako da se moze reci da je ova tema ipak uspjesna.
Svima onima koji traze posao zelim puno srece,i da ne odustaju,neka budu aktivni na ovoj temi,jer sam siguran da ce se jos mnogi na slican nacin zaposliti.
A i vi,forumasi u mogucnosti,budite malo humani i pomozite :D
ibizza
Posts: 4597
Joined: 05/06/2008 00:46

#110 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by ibizza »

maxxim86 wrote:Zavrsen Ekonomski fakultet
Engleski -zavrsen kurs,medjutim cinjenica je da, posto nisam koristio engleski bas aktivno od zavrsenog kursa,malo je fond rijeci oslabljen :)
B kategorija,aktivan vozac vec 5 god
Iskreno radno iskustvo nikakvo,jedino sto mogu istaci je volonterski rad,tj radio sam kao prevodilac na evropskom prvenstvu za kosarkase do 16 god.
Nije mi bitno kakav posao bih radio,fizicki ili psihicki naporan,mala plata,sasvim svejedno,samo zelim da radim i da steknem odredjena znanja u struci ili usavrsavanje u nekom drugom pravcu. Ekonomski fakultet jesam zavrsio,ali sad bas neko znanje i nisam stekao. Zato zelim kroz praksu i dinamican posao da steknem konkretno znanje,vjestine,da unapredim svoje obrazovanje.
Jedina pohvalna stvar,zalosno je sto je to jedina stvar,je da sam tokom studiranja i nakon sticanja diplome shvatio koliko je bitno eticko ponasanje u poslovanju i u marketinskim aktivnostima ,tako da sam upoznat poprilicno sa tom problematikom u nasem drustvu i u poslovnim aktivnostima u nasoj zemlji.
Osobine-iskren,vrijedan,lojalan,moral ispred svega
Ambicije-naci stalan posao,bez cestih seljakanja ili najbolje je nikakvog seljakanja na druge poslove,spreman sam posvetiti se jednom poslu,krenuti sa dna i uz naporan rad napredovati.
Zarekao sam se u drzavne organe nikad (licni razlozi i stavovi),pa bih molio da me isti ne kontaktiraju. ;)
sretno :thumbup:
maxxim86
Posts: 8
Joined: 17/10/2011 20:48

#111 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by maxxim86 »

hvala i cestitam :)
ibizza
Posts: 4597
Joined: 05/06/2008 00:46

#112 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by ibizza »

maxxim86 wrote:hvala i cestitam :)
tnx :thumbup:
User avatar
Lipstick Jungle
Posts: 273
Joined: 01/09/2011 21:44

#113 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lipstick Jungle »

ibizza wrote:Eto ga,poslije 28 mjeseci,uspio sam! :thumbup:
Zahvalio bih se jednoj osobi sa ovog foruma koja mi je pomoglai tako ovaj moj post konacno prekinula :D
Takodje,jops dvije osobe su dobile posao,tako da se moze reci da je ova tema ipak uspjesna.
Svima onima koji traze posao zelim puno srece,i da ne odustaju,neka budu aktivni na ovoj temi,jer sam siguran da ce se jos mnogi na slican nacin zaposliti.
A i vi,forumasi u mogucnosti,budite malo humani i pomozite :D
Tako mi je drago,
cestitam i neka je sretno!
Posebno mi je drago jer su neki ljudi jako pesimisticno gledali na ovu temu, pa evo dokaza da ima hajra od ovog :-D
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#114 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mali Ninja »

ibizza wrote:Eto ga,poslije 28 mjeseci,uspio sam! :thumbup:
Zahvalio bih se jednoj osobi sa ovog foruma koja mi je pomoglai tako ovaj moj post konacno prekinula :D
Takodje,jops dvije osobe su dobile posao,tako da se moze reci da je ova tema ipak uspjesna.
Svima onima koji traze posao zelim puno srece,i da ne odustaju,neka budu aktivni na ovoj temi,jer sam siguran da ce se jos mnogi na slican nacin zaposliti.
A i vi,forumasi u mogucnosti,budite malo humani i pomozite :D
jaooo svaka čast prijatelju, neka je sa srećom. Da hoće i mene ta buha ujest :-)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#115 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by chuchumbamayumbe »

Ako ima kakvog posla za mene, bio bih vam zahvalan.
Ozbiljno, već 3 mjeseca sam na leru.
Samo mi nemoj kuhinje.
8-)
User avatar
Asmara
Posts: 150
Joined: 09/07/2008 11:52

#116 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Asmara »

Pera Trta wrote:E za ovo se ne možete vaditi da treba štela, stranci zapošljavaju! ;-)
(Nadam se da uplaćuju doprinose državi čiji su gost.)
Ovo nije tačno, znam više Ambasada (ne bi ih imenovala, ali bi ste svi iznenadili) koje na osnovu "preporuke" zapošljavaju ljude.
User avatar
Asmara
Posts: 150
Joined: 09/07/2008 11:52

#117 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Asmara »

Evo sam uspjela i ja :-D

Sada ide govor kao za dodjelu Oskara :D

Hvala jednoj divnoj djevojki s ovog foruma i velika hvala pokretaču teme :-D

Neodustajte, svakoj agoniji dodje kraj, sretno svima.
ibizza
Posts: 4597
Joined: 05/06/2008 00:46

#118 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by ibizza »

Asmara wrote:Evo sam uspjela i ja :-D

Sada ide govor kao za dodjelu Oskara :D

Hvala jednoj divnoj djevojki s ovog foruma i velika hvala pokretaču teme :-D

Neodustajte, svakoj agoniji dodje kraj, sretno svima.
Nema na cemu kolegice :D
ibizza
Posts: 4597
Joined: 05/06/2008 00:46

#119 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by ibizza »

Lipstick Jungle wrote:
ibizza wrote:Eto ga,poslije 28 mjeseci,uspio sam! :thumbup:
Zahvalio bih se jednoj osobi sa ovog foruma koja mi je pomoglai tako ovaj moj post konacno prekinula :D
Takodje,jops dvije osobe su dobile posao,tako da se moze reci da je ova tema ipak uspjesna.
Svima onima koji traze posao zelim puno srece,i da ne odustaju,neka budu aktivni na ovoj temi,jer sam siguran da ce se jos mnogi na slican nacin zaposliti.
A i vi,forumasi u mogucnosti,budite malo humani i pomozite :D
Tako mi je drago,
cestitam i neka je sretno!
Posebno mi je drago jer su neki ljudi jako pesimisticno gledali na ovu temu, pa evo dokaza da ima hajra od ovog :-D
Hvala,hvala
mali Ninja wrote:
ibizza wrote:
jaooo svaka čast prijatelju, neka je sa srećom. Da hoće i mene ta buha ujest :-)
:thumbup: Hoce,nemoj gubiti nadu(i ja sam je gubio,alet,na kraju se sve dobro zavrsilo)
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#120 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mali Ninja »

da ne otvaram novu temu, može li mi neko reći u vezi konkursa šta da uradim, stanje je sljedece. Firma trazi radnike i raspisala konkurs, biografije slati mailom ili poštom. Pošaljem aplikaciju i CV mailom i nema odgovora 2-3 dana, nazovem firmu i pitam da li cu dobiti ikakav odgovor, ljubazna gospoja mi veli da čekam do kraja konkursa oni ce mi javiti ako me izvuku iz bubnja, reko moRel' da vi mene ne izvlacite iz bubnja nego da ja vama lično donesem dokumenta, kaze ne moze, rekla sam ne moze, čekaj.
Smrdi mi na radna mjesta puna raznoraznih štela, ima li smisla?
User avatar
FnatiC
Posts: 485
Joined: 12/09/2011 13:10

#121 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by FnatiC »

Ako neko trazi posao na gradjevini neka ode u firmu Tibra Pacific koja trenutno gradi zgrade na stupu. Plata je svakih 15 dana i nikada nije kasnila ni dana po tom pitanju si jako korektni. Hrana dolazi na gradiliste svaki dan iz Kiseljaka( svaki dan svikeje skuhano nesto,salata i hljeb). 2 godine sam radio tamo na prodaji stanova pa ako jos nekom treba pomoc nek se javi.
User avatar
Rosebud_
Posts: 345
Joined: 18/04/2011 21:10
Location: We're gonna need a bigger boat.

#122 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Rosebud_ »

Dr.Cuddy wrote:Brazilska Ambasada, koja bi trebala da počne sa radom uskoro u Sarajevu, otvorila je 6 radnih mjesta. Ako znate portugalski/engleski (za neka radna mjesta) i imate radnog iskustva, traže sljedeće:
Vozač
Admin. službenik-prevodilac
Kuhar
Čistačica
Kućepazitelj
Domar
Formular za prijavu možete preuzeti, popuniti i dostaviti od 13.10 - 03.11, 2011 od 09 do 14 sati u Ambasadi Brazila, Grbavička 4.

Sretno! :bih:
Imal smisla da se ja koja ove godine zavrsavam engleski (BA) prijavim na mjesto prevodioca? Kontala sam raditi MA na prevodilackom smjeru, pa bi bilo dodatno iskustvo.

(Valjda me nece sad napast ovi sto ne daju da studenti rade...) :-?
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#123 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Dr.Cuddy »

Rosebud_ wrote:
Dr.Cuddy wrote:Brazilska Ambasada, koja bi trebala da počne sa radom uskoro u Sarajevu, otvorila je 6 radnih mjesta. Ako znate portugalski/engleski (za neka radna mjesta) i imate radnog iskustva, traže sljedeće:
Vozač
Admin. službenik-prevodilac
Kuhar
Čistačica
Kućepazitelj
Domar
Formular za prijavu možete preuzeti, popuniti i dostaviti od 13.10 - 03.11, 2011 od 09 do 14 sati u Ambasadi Brazila, Grbavička 4.

Sretno! :bih:
Imal smisla da se ja koja ove godine zavrsavam engleski (BA) prijavim na mjesto prevodioca? Kontala sam raditi MA na prevodilackom smjeru, pa bi bilo dodatno iskustvo.

(Valjda me nece sad napast ovi sto ne daju da studenti rade...) :-?
Otiđi, uzmi formular i vidi šta traže i predaj. Ništa ne košta i nećeš ništa izgubiti :)
dona
Posts: 53
Joined: 06/07/2008 11:13

#124 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by dona »

Jako dobar primjer da forum nije samo ''presipanje iz supljeg u prazno'' :)

Da se i ja ''upishem'' :)

Zavrsen Filozofski fakultet ( Odsjek Pedagogija ), u Sarajevu. Poznajem rad na racunaru. Poznajem engleski ( srednji nivo ). Polozen vozacki ispit.

Davno odustala od prosvjete jer ne znam ko i sta trebas biti da se sad zaposlis u skoli, te stoga trazim bilo kakav posao, pristojan i normalan :) Prijavljivala se na sve i svasta, od sekretarice pa nadalje, ali nista... :| Spremna na prekvalifikaciju, dodatne vrste edukacije itd.

Hvala svima koji me uzmu u razmatranje :-D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#125 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by vjesticanametli »

:-D sretno svima

znala sam ja da od ovog foruma ima hajra :mrgreen: :thumbup: svaka cast :)
Post Reply