Page 1 of 1
#1 Problem sa Fabiom
Posted: 14/09/2011 08:00
by maradona198031
Poštovana gospodo ! Odmah da vam kažem da sam neiskusan vozač i nadam se da ćete imati strpljenja sa mnom . Dakle , imam Škodu Fabiu 1.9 SDI 2001 g . , kupio sam je nedavno i dosad u nekoliko navrata primjetio sam sledeće : vozim otprilike četvrtom 60 km/h , naglo dodajem gas do kraja , auto lagano počinje da ubrzava da bi u jednom trenutku broj obrtaja naglo skočio ,skoči i kazaljka na obrtomjeru i auto promjeni zvuk , osjećaj otprilike kao kad auto prokliže , a auto i dalje nastavlja lagano da ubrzava , popuštam papučicu na gasu , ponovo lagano dodajem gas i auto ide sasvim normalno. Nadam se da ste me uspjeli razumjeti , kao i što se nadam da ovo šta se dešava nije do auta već do vozača

#2 Re: Problem sa Fabiom
Posted: 14/09/2011 08:40
by hakunfuc
Vjerovatno ti proklizuje lamela, pa imaš osjećaj kad dodaš gas da ti točkovi proklizuju kao na snijegu.
Kakva je situacija kad krećeš, da li ti kvačilo "hvata" visoko?
#3 Re: Problem sa Fabiom
Posted: 14/09/2011 08:53
by maradona198031
da , kvačilo je prilično visoko , ali kad krećem auto se ponaša normalno , probavao sam u brdu , čak sam i pod ručnom kretao sumnjajući na lamelu al nema šanse da prokliže i da mi se desi to što mi se dešava u vožnji

#4 Re: Problem sa Fabiom
Posted: 14/09/2011 10:32
by edin_r1
Ako ti je dobra rucna, zategni i ubaci u trecu. Pustaj lagano kvacilo, trebo bi se odmah ugasit ako je dobra lamela.
Kako se ponasa kad malo agresivnije vozis, npr kad startas sa semafora. Hoce li tada zavrtiti ''u prazno''. Ja sam na renou imo isti slucaj, znaci vozim nekih 50-60 kmh i stisnem gas, on zavrti u prazno i nakon par sekundi krene ko lud, kad lamela uhvati. Prijatelj imo dvojku gti sa istim simptomima.
#5 Re: Problem sa Fabiom
Posted: 14/09/2011 10:50
by Zvek
Nije moguce da se to desava VW/Škodi to ti je neko upakovao Punta 1.3 JTD
Sala

#6 Re: Problem sa Fabiom
Posted: 14/09/2011 10:55
by edin_r1
Zvek wrote:Nije moguce da se to desava VW/Škodi to ti je neko upakovao Punta 1.3 JTD
Sala

ima i toga

#7 Re: Problem sa Fabiom
Posted: 14/09/2011 11:54
by maradona198031
Ljudi nije Punto dobro sam ga pregledao
al zato jeste lamela , ubacio u treću , povukao ručnu , pustio kvačilo , a on i dalje radi
hvala vam na savjetima , sad odoh da tražim majstora i da vidim koliko će to da me košta

#8 Re: Problem sa Fabiom
Posted: 14/09/2011 14:53
by frngla