Ljubav ili ponos?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Filter
Posts: 8055
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#101 Re: Ljubav ili ponos?

Post by Filter »

moje misljenje je da cesto brkamo ponos sa inatom. ako volis, onda volis. nekada te u tome satare koji brzi voz, nekad si ti taj brzi voz. ali, kad se podvuce crta na kraju... koliko ulozis, toliko ces i dobiti +-par deka
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#102 Re: Ljubav ili ponos?

Post by juli84 »

Mnogi misle da će ima spasti kruna s glave ako se izvine zbog nečega ružnog što su uradili.
A ja mislim da se ponos više gubi kad pređeš nekome preko nečega, oprostiš, jer se tada ustvari spuštaš jednu stepenicu niže.
Tako da u suštini mi je mnogo lakše reći "izvini zeznula sam" nego slušati tuđa izvinjenja, a to skoro uvijek podrazumijeva pomjeranje granice naniže.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#103 Re: Ljubav ili ponos?

Post by BarbaDue »

treba biti ponosan na ljubav :D :-D
User avatar
100tnukmova
Posts: 70
Joined: 31/07/2009 10:27

#104 Re: Ljubav ili ponos?

Post by 100tnukmova »

Dioda wrote: :thumbup:
Dok sam bila mladja, znala sam se zainatiti, pa nikad ne bih nazvala prva, bez obzira ko je kriv za svadju :D Pa sam skontala da to ne ide tako :D
Uvijek sam za izvinjenje, ako je moja greska. Pa cak i ako sam samo dijelom kriva za nesto, pokusavala sam da izgladim.
Ako neko ne zeli da prizna da je kriv, i uvijek svaljuje na drugog, tjera inat, fura taj glupavi ponos :roll: e onda se ne mozemo tako igrati :mrgreen:

U ljubavi ne bi trebalo biti takvog ponosa, ako neko stalno primjenjuje to "ako mu je stalo nek' nazove" od te ljubavi nema nista.

Ja sam jednom tako zagulila, nisam se javila tadasnjem momku tacno mjesec dana (on je bio kriv), a i on je isto tako zagulio. Na kraju je on nazvao, pomirimo se :-) Iz ove perspektive - trebala sam tada prekinuti s njim :lol: Cim pocnu takva s*anja, nema nista od toga :D
Neko ciji je ponos jaci od ljubavi i razuma nikad nece imati normalnu vezu sve dok sebe malo ne koriguje :-D
Meni se moja mjesec dana nije javila...uopste...a ja nisam kriv! I sta u takvim slucajevima? Na kraju je nazvala ona i rekla kao "hej pa gdje si ti"... i ono kao imam i ja usta i ruke da uzmem telefon i da nju nazovem... :twisted: :twisted: :twisted: ,...no comment

Nema nista od ljubavi ako su dvoje ponosni, ma i ako je samo jedno od dvoje previse ponosno i nije u stanju da se izvine ako je pogresio.
Ja necu da cujem rijec "izvini", nije meni do toga da nekoga krivim i kazem eto ti si pogresila, a ne ja. Meni je do tog gesta da neko razumje da je pogresio i trzne samo pa da da nekakav input ka pomirenju.
juli84 wrote:Mnogi misle da će ima spasti kruna s glave ako se izvine zbog nečega ružnog što su uradili.
A ja mislim da se ponos više gubi kad pređeš nekome preko nečega, oprostiš, jer se tada ustvari spuštaš jednu stepenicu niže.
Tako da u suštini mi je mnogo lakše reći "izvini zeznula sam" nego slušati tuđa izvinjenja, a to skoro uvijek podrazumijeva pomjeranje granice naniže.
Slazem se sa tobom juli84! U potpunosti se slazem!
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#105 Re: Ljubav ili ponos?

Post by kritichar »

sanabe wrote:Ne zali covjeka koji zbog ljubavi gubi ponos, zali onoga koji zbog ponosa gubi ljubav :D

Eto, haj sad kljucajte ovo, ne mere poslije ovog nista pametnije bit' napisano :lol: :D
:oops:
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#106 Re: Ljubav ili ponos?

Post by Šef »

Ljubav. Ponos je precijenjen. Ima ona izreka ponizi se da bi se povisio. :)
diplodokus
Posts: 21
Joined: 19/08/2010 09:13

#107 Re: Ljubav ili ponos?

Post by diplodokus »

Kad ljubav zaboli, tad se hvatamo za ponos... Njime sebe lijecimo i ljubav ubijamo... Jedno i drugo zajedno, izgleda, ne mogu...
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#108 Re: Ljubav ili ponos?

Post by naja22 »

Izvinite ako grijesim, ali kako se meni cini sto si bolji prema nekoj curi ona je gora prema tebi :( ?? To stvarno nikad necu razumjeti, mozda sam premlad ali tako je kako ja vidim ili jednostavno i ne upoznajem puno novih osoba pa mi takvo misljenje stoji dugo..
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40862
Joined: 29/06/2011 23:39

#109 Re: Ljubav ili ponos?

Post by dječak sa šibicama »

naja22 wrote:Izvinite ako grijesim, ali kako se meni cini sto si bolji prema nekoj curi ona je gora prema tebi :( ?? To stvarno nikad necu razumjeti, mozda sam premlad ali tako je kako ja vidim ili jednostavno i ne upoznajem puno novih osoba pa mi takvo misljenje stoji dugo..
Mozda si "bolji" prema pogresnim djevojkama.

Postoje i curice koje cijene fer i korektan odnos, ali moramo i njih razumjeti, mislim curice... 100% je svaka nekada u zivotu imala iskustva sa jednim ili vise smradova, i ne reagira svaka jednako na te i takve pojave, neke samo liznu prst i predju na sljedecu stranicu, a neke se napune gorcinom i ko zna cime sve ne...

A neke su samo bezobrazne, pokvarene, lazljive ili flundrave, i zene su ljudi, a ljudi su govna u vecini.
User avatar
malaplavooka
Posts: 3353
Joined: 12/04/2011 12:34
Location: tu....u tvom srcu :)

#110 Re: Ljubav ili ponos?

Post by malaplavooka »

juli84 wrote:Mnogi misle da će ima spasti kruna s glave ako se izvine zbog nečega ružnog što su uradili.
A ja mislim da se ponos više gubi kad pređeš nekome preko nečega, oprostiš, jer se tada ustvari spuštaš jednu stepenicu niže.
Tako da u suštini mi je mnogo lakše reći "izvini zeznula sam" nego slušati tuđa izvinjenja, a to skoro uvijek podrazumijeva pomjeranje granice naniže.

Jedno je kad se izviniš a nešto sasvim drugo kad se non stop izvinjavaš i to iz navike a ono rad čega se izvneš i dalje nastaviš da radiš. Tada izvinjenje ne znači apsolutno ništa pa čak i frustrira.
User avatar
Love_Peace
Posts: 45
Joined: 23/06/2011 15:51

#111 Re: Ljubav ili ponos?

Post by Love_Peace »

juli84 wrote:Da li u ljubavi ima mjesta ponosu ili drugačije ako prevlada ponos je li to onda ljubav?

Razmišljam o tome nakon što sam nagovarala prijateljicu da prva nazove muškarca kojeg ludo voli nakon bezvezne svađice, a ona kaže "Imam i ja svoj ponos, nek on nazove ako mu je stalo".

Ja mislim da takvoj vrsti ponosa nije mjesto u jednoj vezi, ako nekog voliš nesebično se i daješ.
Međutim, upoznala sam mnogo ljudi koji će radije "crknut" nego učinit prvi korak.
Šta vi mislite da li treba praviti granice do kojih možete ići i ako se dođe do tih granica ne popuštati ni pod cijenu gubitka voljene osobe, ili u ljubavi ne praviti nikakve granice?

Ja kad volim bezuvjetno se dajem, ništa ne kalkulišem i zaključam ponos u ostavu. :)
A vi?
Zeljko samardzic pametno veli ""gdje ponos dodje po svoje, tu ljubav kofere vec pakuje !!!""
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#112 Re: Ljubav ili ponos?

Post by edo_79 »

juli84 wrote:Ja kad volim bezuvjetno se dajem, ništa ne kalkulišem i zaključam ponos u ostavu. :)
A vi?
Ja odem na pivu :D
tare89
Posts: 16
Joined: 12/09/2011 00:00

#113 Re: Ljubav ili ponos?

Post by tare89 »



"Kad ponos dođe po svoje, tu ljubav kofer već pakuje..." :roll:
User avatar
Love_Peace
Posts: 45
Joined: 23/06/2011 15:51

#114 Re: Ljubav ili ponos?

Post by Love_Peace »

tare89 wrote:

"Kad ponos dođe po svoje, tu ljubav kofer već pakuje..." :roll:
nah nah tare ... to sam vec reko :P
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#115 Re: Ljubav ili ponos?

Post by zelenashica »

sanabe wrote:Ne zali covjeka koji zbog ljubavi gubi ponos, zali onoga koji zbog ponosa gubi ljubav :D

Eto, haj sad kljucajte ovo, ne mere poslije ovog nista pametnije bit' napisano :lol: :D
Ovo je trebalo davno ključati :thumbup:
User avatar
MIA_1
Posts: 8886
Joined: 27/08/2011 18:28

#116 Re: Ljubav ili ponos?

Post by MIA_1 »

Meni su jednako vazni i ljubav i ponos....
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#117 Re: Ljubav ili ponos?

Post by PalaSa Marsa »

MIA_1 wrote:Meni su jednako vazni i ljubav i ponos....
Ponos u smislu da imas ono svoje ja u odlukama i sl. Al' da radi (kotraljubavi) ponos, ja apsolutno nisam zato. :)
User avatar
MIA_1
Posts: 8886
Joined: 27/08/2011 18:28

#118 Re: Ljubav ili ponos?

Post by MIA_1 »

PalaSa Marsa wrote:
MIA_1 wrote:Meni su jednako vazni i ljubav i ponos....
Ponos u smislu da imas ono svoje ja u odlukama i sl. Al' da radi (kotraljubavi) ponos, ja apsolutno nisam zato. :)
Kad sam rekla da su mi jednako vazni i ponos i ljubav nisam mislila da idem kontra ljubavi jer to onda i nije prava ljubav,samo se covek ne treba izgubiti na tom putu i usput izgubiti svoje dostojanstvo ...znaci za mene su oboje bitni :)
User avatar
fuj_to
Posts: 16
Joined: 19/09/2011 22:18

#119 Re: Ljubav ili ponos?

Post by fuj_to »

ja sam bas ovih dana vagao izmedju ponosa i ljubavi.. jer ona (upoznali se prije par dana) jos uvijek nije na cisto sa bivsim. naravno da sam izabrao ponos, a isto tako mogao sam se boriti.. i jesam, ali uvijek postoji neka granica kada kazes 'dosta je'. to je ponos, za mene.
User avatar
no_crnjak
Posts: 15306
Joined: 17/05/2009 17:42
Location: B block

#120 Re: Ljubav ili ponos?

Post by no_crnjak »

ljubav je samo bol,bejbe....
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#121 Re: Ljubav ili ponos?

Post by juli84 »

no_crnjak wrote:ljubav je samo bol,bejbe....
Nije ljubav ako ne boli.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#122 Re: Ljubav ili ponos?

Post by Cholina_Lokica »

juli84 wrote:
no_crnjak wrote:ljubav je samo bol,bejbe....
Nije ljubav ako ne boli.
Necemo sad ovdje o S&M :D
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#123 Re: Ljubav ili ponos?

Post by juli84 »

Cholina_Lokica wrote:
juli84 wrote:
no_crnjak wrote:ljubav je samo bol,bejbe....
Nije ljubav ako ne boli.
Necemo sad ovdje o S&M :D
Nećemo, nećemo, ja to onako spomenuh, i ništa S, samo M :-D
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#124 Re: Ljubav ili ponos?

Post by PalaSa Marsa »

MIA_1 wrote:
PalaSa Marsa wrote:
MIA_1 wrote:Meni su jednako vazni i ljubav i ponos....
Ponos u smislu da imas ono svoje ja u odlukama i sl. Al' da radi (kotraljubavi) ponos, ja apsolutno nisam zato. :)
Kad sam rekla da su mi jednako vazni i ponos i ljubav nisam mislila da idem kontra ljubavi jer to onda i nije prava ljubav,samo se covek ne treba izgubiti na tom putu i usput izgubiti svoje dostojanstvo ...znaci za mene su oboje bitni :)
To, to! :-D
User avatar
MIA_1
Posts: 8886
Joined: 27/08/2011 18:28

#125 Re: Ljubav ili ponos?

Post by MIA_1 »

Ma nema dalje to je to :) :)
Post Reply