Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post Reply
User avatar
Bancho
Posts: 631
Joined: 01/11/2011 11:45

#1901 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Bancho »

pinokio04 wrote:Pozdravljam raju i citajuci onako na preskake ovu temu,gledajuci slike, golgotu koju ste prosli vi koji ste bili tamo u ratu, moze samo da se najezi covjek. Horor čovječe.
Mene interesuje al tačno,
1) gdje se nalazi linija razgraničenja na dobrinji danas, koja ulica..ako može karta sa linijom radi bolje orjentacije
2) Koliki procenat prijeratne dobrinje je pripao rs.. 10, 20 ,30 % ...
2) da li je strogo bukvalno danas podjeljeno stanovništvo, tj. da li odma na liniji razgraničenja žive samo srbi ili i muslimani u dijelu rs
3) Kakav je suživot danas.. pogotov u blizini te granicne ratne linije, tipa; ne idi tamo preko te ulice, sta ces tamo, znas li ko je tamo i obrnuto
Da si citao sve redom, a ne na preskake dobio bi odgovore na sva tvoja pitanja...
33done
Posts: 6
Joined: 18/06/2013 15:45

#1902 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by 33done »

Pozz svima, moji roditelji su se zadesili na aerodromskom naselju pocetkom rata, kad su cetnici usli stari mi je bio zarobljen i odveden na Ilidzu ne na kulu :-?
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#1903 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Nekako s proljeća »

Naravno, nisu ga cijelog zauzeli da bi se mogli ''provozati'' do Lukavice-Kule. Od tada su morali debelo kružiti da bi došli do nje, naravno preko Ilidze , Vogošće ...Trebevića, Vraca pa u Lukavicu. U vezi tvog oca...snage VRS-e koje su napale i zauzele dio Aerodromskog naselja su između ostalih imale i komandire jedinica koje su bile stacionirane na Ilidzi, pa je tada vladala ta logika . Sve ostalo je priča o ratnom zločinu i eventualno razmjenama živih ili mrtvih...
33done
Posts: 6
Joined: 18/06/2013 15:45

#1904 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by 33done »

Stari je poslje tek tako pusten jer je imo "stelu" :thumbup:
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#1905 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Repetitor »

A ko ti je stari?
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#1906 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Red Wolf »

Nekako s proljeća wrote:Naravno, nisu ga cijelog zauzeli da bi se mogli ''provozati'' do Lukavice-Kule. Od tada su morali debelo kružiti da bi došli do nje, naravno preko Ilidze , Vogošće ...Trebevića, Vraca pa u Lukavicu. U vezi tvog oca...snage VRS-e koje su napale i zauzele dio Aerodromskog naselja su između ostalih imale i komandire jedinica koje su bile stacionirane na Ilidzi, pa je tada vladala ta logika . Sve ostalo je priča o ratnom zločinu i eventualno razmjenama živih ili mrtvih...
Kakve ba snage vrs napale,haj ti to provjeri pa ponovo napisi ko je napao aer.naselje.SVE zarobljene ljude iz aer. naselja su PRVO odveli u kulu,nevalja ti ni logika.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#1907 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Nekako s proljeća »

Repetitor će ti to bolje od mene pojasniti.
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#1908 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Red Wolf »

Nekako s proljeća wrote:Repetitor će ti to bolje od mene pojasniti.
Da nevjerujem svojim ocima nego necijim rjecima,daj ba to prodaji negdje drugo
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#1909 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Repetitor »

A sta ja trebam,da vjerujem vise tebi nego sebi ?
Ko si?
Sta si?
Gdje si bio kada se to desavalo?
Navedi neke relevantne podatke?
Hoćeš da kazes da neke ljude nisu ubili odmah po zarobljavanju u naselju?


Ne razumijem te sta zelis reci?
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1910 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Dozer »

A sta Dizni moze reci, Tita ti :)
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#1911 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Red Wolf »

Repetitor wrote:A sta ja trebam,da vjerujem vise tebi nego sebi ?
Ko si?
Sta si?
Gdje si bio kada se to desavalo?
Navedi neke relevantne podatke?
Hoćeš da kazes da neke ljude nisu ubili odmah po zarobljavanju u naselju?


Ne razumijem te sta zelis reci?
prvo ko si ti da tebi podnosim izvjestaj,al evo malo,bio sam kad jeA.... prosao metek kroz ruku,bio samkad je v.... dobio metek u vrat a stari mu poginuo na balkonu,bio sam kad je m... poginuo,bio sam kad je r..... poginuo,bio sam kad mi je extra jaran s..... poginuo(pokidao ga pat sa tenka),bio sam kad je s..... ranjen kod tiffanyja,bio sam kad je dragan ranjen u list noge,BIO SAM,eto ko sam
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#1912 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Red Wolf »

Dozer wrote:A sta Dizni moze reci, Tita ti :)
Fino zboris djecace
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1913 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Dozer »

Image
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#1914 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Red Wolf »

Dozer wrote:Image
imas pravo
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#1915 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Repetitor »

Red Wolf wrote:
Repetitor wrote:A sta ja trebam,da vjerujem vise tebi nego sebi ?
Ko si?
Sta si?
Gdje si bio kada se to desavalo?
Navedi neke relevantne podatke?
Hoćeš da kazes da neke ljude nisu ubili odmah po zarobljavanju u naselju?


Ne razumijem te sta zelis reci?
prvo ko si ti da tebi podnosim izvjestaj,al evo malo,bio sam kad jeA.... prosao metek kroz ruku,bio samkad je v.... dobio metek u vrat a stari mu poginuo na balkonu,bio sam kad je m... poginuo,bio sam kad je r..... poginuo,bio sam kad mi je extra jaran s..... poginuo(pokidao ga pat sa tenka),bio sam kad je s..... ranjen kod tiffanyja,bio sam kad je dragan ranjen u list noge,BIO SAM,eto ko sam

Ne znam stvarno ko si i sta si,te gdje si bio. Takodje to nesto sto mi navodis,evo par dana kako god okrenes ne mogu da se sjetim ni tog A,ni v,ni m ni r ni s...

Ne znam,mozda si bio,a mozda i nisi :) Ako jesi,onda ne bi trebao da iznosis neke stvari koje nisu relevantne :)
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#1916 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Red Wolf »

Repetitor wrote:
Red Wolf wrote:
Repetitor wrote:A sta ja trebam,da vjerujem vise tebi nego sebi ?
Ko si?
Sta si?
Gdje si bio kada se to desavalo?
Navedi neke relevantne podatke?
Hoćeš da kazes da neke ljude nisu ubili odmah po zarobljavanju u naselju?


Ne razumijem te sta zelis reci?
prvo ko si ti da tebi podnosim izvjestaj,al evo malo,bio sam kad jeA.... prosao metek kroz ruku,bio samkad je v.... dobio metek u vrat a stari mu poginuo na balkonu,bio sam kad je m... poginuo,bio sam kad je r..... poginuo,bio sam kad mi je extra jaran s..... poginuo(pokidao ga pat sa tenka),bio sam kad je s..... ranjen kod tiffanyja,bio sam kad je dragan ranjen u list noge,BIO SAM,eto ko sam

Ne znam stvarno ko si i sta si,te gdje si bio. Takodje to nesto sto mi navodis,evo par dana kako god okrenes ne mogu da se sjetim ni tog A,ni v,ni m ni r ni s...

Ne znam,mozda si bio,a mozda i nisi :) Ako jesi,onda ne bi trebao da iznosis neke stvari koje nisu relevantne :)
sta nije relevantno,kakva vrs kad su napali prvi niski specijalci i jna potpomognuta domacinima iz sela nedjarica,a niko sa ilidze,i niko nije odveden na ilidzu vec svi na kulu,i sta je tu nerelevantno ili neistinito
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#1917 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Red Wolf »

repetitor imas pp,sa imenima-nadimcima,mozda se sada sjetis
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#1918 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Repetitor »

Ko je vidio u Aerodromskom ,tzv.''niskog specijalca''?
Kakva JNA ?
Kako bolan niko nije bio sa Ilidze?
I kako niko nije odveden na Ilidzu?

Pa jel znas koliko je ljudi ubijeno na licu mjesta?Civila.
Jel znas koje su sve jedinice ucestvovale u napadu? Hoces imena i prezimena poginulih ili ucesnika?
Znas li ti koliko sam ja četnika vidio,sa šljemovima iz baze u Krteljima i sa pancirima do ispod muda? Misliš li da su bili ti famozni ''niški specijalci''?

Nemojte se ljudi igrati sa istorijom,i takvim dešavanjima.To su bile ozbiljne stvari,i danas ili nekad naša djeca će ovo da čitaju,pa će učiti donekle pogrešno.
Mislit će da su ih zaista napali neki ''iz daleka'',a neće ni slutiti da su im neprijatelji prvi tu pred nosom.A doduše mnogi i iz vlastitog naroda.

Zamolio bih te da ne pišeš neistine,koje si čuo od nekoga. :thumbup:
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#1919 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Repetitor »

Pročitao sam PP i znaš šta je u svemu tome zanimljivo? Jel znaš?

Što sam i ja bio TU za stvari koje si mi naveo da su se desile.Pogotovo ona kod slastičarne :)
A nije nas bilo 20,nego samo par :roll:

Hoćemo ja ili ti napisati kako je onaj kojeg si ti naveo fasovao metak kod Tiffanya? Jel znaš što je uopšte pogođen,mislim zbog kojeg povoda? :-D
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#1920 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Red Wolf »

Repetitor wrote:Ko je vidio u Aerodromskom ,tzv.''niskog specijalca''?
Kakva JNA ?
Kako bolan niko nije bio sa Ilidze?
I kako niko nije odveden na Ilidzu?

Pa jel znas koliko je ljudi ubijeno na licu mjesta?Civila.
Jel znas koje su sve jedinice ucestvovale u napadu? Hoces imena i prezimena poginulih ili ucesnika?
Znas li ti koliko sam ja četnika vidio,sa šljemovima iz baze u Krteljima i sa pancirima do ispod muda? Misliš li da su bili ti famozni ''niški specijalci''?

Nemojte se ljudi igrati sa istorijom,i takvim dešavanjima.To su bile ozbiljne stvari,i danas ili nekad naša djeca će ovo da čitaju,pa će učiti donekle pogrešno.
Mislit će da su ih zaista napali neki ''iz daleka'',a neće ni slutiti da su im neprijatelji prvi tu pred nosom.A doduše mnogi i iz vlastitog naroda.



E momak to prolazi kod nekog drugog,ko je rekao da civili nisu ubijani,ubijen je sljivo,herac,tataragici...to meni nemozes imputirati,mislim i jesu bili niski specijalci i jna u smb i maskirnim uniformama jna sa sljemovima jna,nisi ih vidjeo vise od mene sigurno,znas li koliko je ulaza oklopa bilo u naselje tog dana,tu istoriju meni niko nece pricati pa ni ti da se ober ekspert jer sam to dozivjeo na svojoj kozi a nebavim se istrazivanjima pinternetu,ako tebi ekavica kojom pricaju dolazi iz kotorca onda su i oni iz krtelja,

Zamolio bih te da ne pišeš neistine,koje si čuo od nekoga. :thumbup:
Last edited by Red Wolf on 28/08/2013 22:41, edited 1 time in total.
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#1921 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Red Wolf »

Repetitor wrote:Pročitao sam PP i znaš šta je u svemu tome zanimljivo? Jel znaš?

Što sam i ja bio TU za stvari koje si mi naveo da su se desile.Pogotovo ona kod slastičarne :)
A nije nas bilo 20,nego samo par :roll:

Hoćemo ja ili ti napisati kako je onaj kojeg si ti naveo fasovao metak kod Tiffanya? Jel znaš što je uopšte pogođen,mislim zbog kojeg povoda? :-D
znam povod ali ne i kako jer sam bio kod z....kuce cekao da dodje p.... sa jugom da donese nesto da jedemo
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#1922 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Repetitor »

Haj ba ne laži,sad si se fakat razlagao :lol: :lol: :lol:
Pa on kad je bio ranjen,naselje haman vec bilo palo.Kakav ''crni'' Yugo kakvi bakrači.

Niđe veze sa vezom :lol: :lol: :lol:

Bio si kod Zuferove kuće kažeš,a maloprije tvrdiš da si bio tamo na licu mjesta :lol: :lol:

Haj malo... :run:
Last edited by Repetitor on 28/08/2013 22:10, edited 1 time in total.
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#1923 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Red Wolf »

ja ga ubacio u auto samo stoje p.... dosao,otisao on al i hrana
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#1924 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Red Wolf »

Repetitor wrote:Haj ba ne laži,sad si se fakat razlagao :lol: :lol: :lol:
Pa on kad je bio ranjen,naselje haman vec bilo palo.Kakav crni Yugo kakvi bakrači.

Niđe veze sa vezom :lol: :lol: :lol:

Bio si kod Zuferove kuće kažeš,a maloprije tvrdiš da si bio tamo na licu mjesta :lol: :lol:

Haj malo... :run:
sjeti se,i nije crni vec limun zuti jugo,bio sam uz amrinu kucu skupa sa o....(rahmetli),h....,r....v....i otisao malo prije nego sto je ranjen gdje sam ti i rekao,a povod je pogodjeni transporter
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#1925 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Repetitor »

E nije.

Šta ćemo sad? :)
Post Reply