Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post Reply

Da li smatrate Cedomira Jovanovica za prvog i iskrenog srpskog politickog Willy Branta

Da
82
42%
Ne
24
12%
Cekamo na Iskrenijeg od njega
3
2%
Jos je rano o tome jer je vecinski srpski narod i dalje na istoj velikosrpskoj ideologiji
72
37%
Srpski narod nema potreba za svojim Willy Brantom jer je nevin
13
7%
 
Total votes: 194

zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#126 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by zavrzlama »

Cedomir jest Willy Brandt,samo nema kome biti u srbiji....cinjenica da samo 5% srbije podrzava casne stavove doticnog,vise govori o njima nego njemu i tu je sva tragedija srpskog drustva i srbije kao drzave..
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#127 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by PipiDugaDevetka »

http://www.b92.net/video/komentari.php?nav_id=579104#poorrating wrote:Bez namere da napadam i vredjam,a kao covek koji je citav zivot ZIVIO i odrastao u SA,moram reci samo jednu stvar.Nisu Muslimani bili za suzivot ,vec za svoju drzavu ,po svojim merilima bez drugih.Ako si mislio ostati ,morao si prihvatiti cinjenicu da si gradjanin drugog reda.Bilo je i ostalo tako,jer su oni to trazili.Kamo srece da poslusase postenog Zulfikarpasica...Svu imovinu i stan su mi oteli jer sam lekar SRBIN,a ni do danas mi nisu vratili privatnu imovinu u SA.I onda kada cujem Cedu koji je tada bio jako mali ,da sazaljevajuci Muslimane oprvdava Vehabije..onda mi je zao sto sam Srbin ,jer me brani takav brat Ceda.Da je meni da se odbranim od te njegove ljubavi lako bi ja..
(krsto, 1. februar 2012 21:19)
# Link komentara

Preporučujem (+164)Ne preporučujem (-124)Šta je ovo
Ovo je jedan od komentara koje sam označio kao ''NE PREPORUČUJEM''.

Zna li neko za ovakvo nešto? Jesam li pogriješio sa UNLAJKANJEM?
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#128 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by zavrzlama »

PipiDugaDevetka wrote:
http://www.b92.net/video/komentari.php?nav_id=579104#poorrating wrote:Bez namere da napadam i vredjam,a kao covek koji je citav zivot ZIVIO i odrastao u SA,moram reci samo jednu stvar.Nisu Muslimani bili za suzivot ,vec za svoju drzavu ,po svojim merilima bez drugih.Ako si mislio ostati ,morao si prihvatiti cinjenicu da si gradjanin drugog reda.Bilo je i ostalo tako,jer su oni to trazili.Kamo srece da poslusase postenog Zulfikarpasica...Svu imovinu i stan su mi oteli jer sam lekar SRBIN,a ni do danas mi nisu vratili privatnu imovinu u SA.I onda kada cujem Cedu koji je tada bio jako mali ,da sazaljevajuci Muslimane oprvdava Vehabije..onda mi je zao sto sam Srbin ,jer me brani takav brat Ceda.Da je meni da se odbranim od te njegove ljubavi lako bi ja..
(krsto, 1. februar 2012 21:19)
# Link komentara

Preporučujem (+164)Ne preporučujem (-124)Šta je ovo
Ovo je jedan od komentara koje sam označio kao ''NE PREPORUČUJEM''.

Zna li neko za ovakvo nešto? Jesam li pogriješio sa UNLAJKANJEM?
pipi jarane,kolega,druze kako god hoces....pocni da imas svoj licni stav i ne trazi ni od koga misljenje da li si u pravu ili nisi..kad pocnes tako da razmisljas mnoge stvari ce ti biti lakse da shvatis....ti si jedna moralna i ljudska gromada i slijedi taj svoj put i neces trebati da preispitujes svoje stavove i zakljucke....

poz. :bih:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#129 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by PipiDugaDevetka »

zavrzlama wrote:
PipiDugaDevetka wrote:
http://www.b92.net/video/komentari.php?nav_id=579104#poorrating wrote:Bez namere da napadam i vredjam,a kao covek koji je citav zivot ZIVIO i odrastao u SA,moram reci samo jednu stvar.Nisu Muslimani bili za suzivot ,vec za svoju drzavu ,po svojim merilima bez drugih.Ako si mislio ostati ,morao si prihvatiti cinjenicu da si gradjanin drugog reda.Bilo je i ostalo tako,jer su oni to trazili.Kamo srece da poslusase postenog Zulfikarpasica...Svu imovinu i stan su mi oteli jer sam lekar SRBIN,a ni do danas mi nisu vratili privatnu imovinu u SA.I onda kada cujem Cedu koji je tada bio jako mali ,da sazaljevajuci Muslimane oprvdava Vehabije..onda mi je zao sto sam Srbin ,jer me brani takav brat Ceda.Da je meni da se odbranim od te njegove ljubavi lako bi ja..
(krsto, 1. februar 2012 21:19)
# Link komentara

Preporučujem (+164)Ne preporučujem (-124)Šta je ovo
Ovo je jedan od komentara koje sam označio kao ''NE PREPORUČUJEM''.

Zna li neko za ovakvo nešto? Jesam li pogriješio sa UNLAJKANJEM?
pipi jarane,kolega,druze kako god hoces....pocni da imas svoj licni stav i ne trazi ni od koga misljenje da li si u pravu ili nisi..kad pocnes tako da razmisljas mnoge stvari ce ti biti lakse da shvatis....ti si jedna moralna i ljudska gromada i slijedi taj svoj put i neces trebati da preispitujes svoje stavove i zakljucke....

poz. :bih:
Ali čovjek je ljekar najvjerovatnije, ne bi on tek tako komentarisao kukajući na svoju hudu sudbinu što mu ne vratiše imovinu mrske ''balije'' što je primoran da žiivi sa njima. Ja svoj stav imam i kliknuo sam ga na portalu B92.

Pozelio sam da ''isprovociram'' slične osobe da opišu svoj doživljaj ''suživota'' koji je Sidran najbolje definisao kao SUŽIVOT = SUQ*ATZ!

POZZ. Image

@PDD
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#130 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by zavrzlama »

pipi jarane,kolega,druze kako god hoces....pocni da imas svoj licni stav i ne trazi ni od koga misljenje da li si u pravu ili nisi..kad pocnes tako da razmisljas mnoge stvari ce ti biti lakse da shvatis....ti si jedna moralna i ljudska gromada i slijedi taj svoj put i neces trebati da preispitujes svoje stavove i zakljucke....

poz. :bih:
[/quote]
Ali čovjek je ljekar najvjerovatnije, ne bi on tek tako komentarisao kukajući na svoju hudu sudbinu što mu ne vratiše imovinu mrske ''balije'' što je primoran da žiivi sa njima. Ja svoj stav imam i kliknuo sam ga na portalu B92.

Pozelio sam da ''isprovociram'' slične osobe da opišu svoj doživljaj ''suživota'' koji je Sidran najbolje definisao kao SUŽIVOT = SUQ*ATZ!

POZZ. Image

@PDD
[/quote]

i karadzic je ljekar i seselj je ljekar....bas taj dio intelektualne elite srpskog drustva je najvise i nanio stete BIH...
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#131 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by Sezam »

PipiDugaDevetka wrote:
http://www.b92.net/video/komentari.php?nav_id=579104#poorrating wrote:Bez namere da napadam i vredjam,a kao covek koji je citav zivot ZIVIO i odrastao u SA,moram reci samo jednu stvar.Nisu Muslimani bili za suzivot ,vec za svoju drzavu ,po svojim merilima bez drugih.Ako si mislio ostati ,morao si prihvatiti cinjenicu da si gradjanin drugog reda.Bilo je i ostalo tako,jer su oni to trazili.Kamo srece da poslusase postenog Zulfikarpasica...Svu imovinu i stan su mi oteli jer sam lekar SRBIN,a ni do danas mi nisu vratili privatnu imovinu u SA.I onda kada cujem Cedu koji je tada bio jako mali ,da sazaljevajuci Muslimane oprvdava Vehabije..onda mi je zao sto sam Srbin ,jer me brani takav brat Ceda.Da je meni da se odbranim od te njegove ljubavi lako bi ja..
(krsto, 1. februar 2012 21:19)
# Link komentara

Preporučujem (+164)Ne preporučujem (-124)Šta je ovo
Ovo je jedan od komentara koje sam označio kao ''NE PREPORUČUJEM''.

Zna li neko za ovakvo nešto? Jesam li pogriješio sa UNLAJKANJEM?
Citajuci taj komentar pade mi na pamet svima dobro poznati citat Dobrice Cosica...
User avatar
sabinna_ba
Posts: 198
Joined: 21/05/2009 11:53
Location: Gdje sam,tu sam

#133 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by sabinna_ba »

Male su sanse da se Srbija ,ovakva kao sto je danas,okrene za Jovanovicevom politikom. Treba pognuti glavu a to je milion puta teze nego je dici. Ali se nadam da ce im ,sada tako dignuta, brzo sama pasti sa ramena.
Cedomir je svjetla tacka u mracnoj Srbiji. I zelim mu od se srca ,prvenstveno dug zivot,kako bi se mogao boriti za ljudskost koja nedostaje Srbiji .
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#134 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by valterbranisarajevo »

Image

Našao sam ovo na Facebooku. Ne treba ni podsjećati koja je stranka tada držala Avaz pod kontrolom. Ti isti bi sada trebali Čedi reći izvini..Licemjeri i dvoličnjaci, kao i Mile Ronhil. :oops: .Za razliku od Čede.. :thumbup:
User avatar
Altsa
Posts: 7347
Joined: 19/03/2004 18:31

#135 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by Altsa »

Evo ga novi TV duel prouzrokovan TV duelom Čeda vs. grmalj

http://www.b92.net/video/videos.php?nav ... _id=579270
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#136 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by minjonja »

Altsa wrote:Evo ga novi TV duel prouzrokovan TV duelom Čeda vs. grmalj

http://www.b92.net/video/videos.php?nav ... _id=579270
hvala puno za link!

jako mi je pitanje:"da li vi govorite 'republika sumska'"...
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#137 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by zambaklija »

zavrzlama wrote:
Ali čovjek je ljekar najvjerovatnije i karadzic je ljekar i seselj je ljekar....bas taj dio intelektualne elite srpskog drustva je najvise i nanio stete BIH...
pa kad u rijetkim trenutcima razmišljanja razmislim :D svi su ljekari isti u nas:shock: čast izuzetcima :!:
nihoniho
Posts: 1744
Joined: 18/03/2008 19:10
Location: cardak ni na nebu ni na zemlji

#138 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by nihoniho »

odlicno je da se pocela voditi javna rasprava o ovoj temi u srbiji. naravno, neko ce ovo iskoristiti za ucvrscivanje velikosrpske agresivne ideologije, reklamiranje "patriotskih' stavova ' ali mislim da je klica posijana. zalosno je sto probosanske snage , intelektualno,isuvise inferiorne i anemicne da, po ovom pitanju, povedu neku vrstu ofanzive usmjerene prema srpskoj javnosti.
Last edited by nihoniho on 02/02/2012 17:44, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#139 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by JThomas »

valterbranisarajevo wrote:Image

Našao sam ovo na Facebooku. Ne treba ni podsjećati koja je stranka tada držala Avaz pod kontrolom. Ti isti bi sada trebali Čedi reći izvini..Licemjeri i dvoličnjaci, kao i Mile Ronhil. :oops: .Za razliku od Čede.. :thumbup:
doduše jes' još malo osijedio od tada...
brucos7
Posts: 413
Joined: 01/06/2008 19:40

#140 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by brucos7 »

JThomas wrote:
valterbranisarajevo wrote:Image

Našao sam ovo na Facebooku. Ne treba ni podsjećati koja je stranka tada držala Avaz pod kontrolom. Ti isti bi sada trebali Čedi reći izvini..Licemjeri i dvoličnjaci, kao i Mile Ronhil. :oops: .Za razliku od Čede.. :thumbup:
doduše jes' još malo osijedio od tada...
I tada, kao i sada Fahri sve po spisku... pa vi samo citajte Avaz, bljak!!!
User avatar
sabinna_ba
Posts: 198
Joined: 21/05/2009 11:53
Location: Gdje sam,tu sam

#141 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by sabinna_ba »

nihoniho wrote:odlicno je da se pocela voditi javna rasprava o ovoj temi u srbiji. naravno, neko ce ovo iskoristiti za ucvrscivanje velikosrpske agresivne ideologije, reklamiranje "patriotskih' stavova ' ali mislim da je klica posijana. zalosno je sto probosanske snage , intelektualno,isuvise inferiorne i anemicne da, po ovom pitanju, povedu neku vrstu ofanzive usmjerene prema srpskoj javnosti.

"...zalosno je sto probosanske snage , intelektualno,isuvise inferiorne i anemicne" ..........APSOLUTNO !!
Ja ne vidim pomaka u nekoj blizoj buducnosti sa sadasnjom politikom,ali se nadam cudu. Vjerovatno nosena zeljom da se Bosna i Hercegovina konacno pocne penjati stepenicama ljepse nam buducnosti.
nihoniho
Posts: 1744
Joined: 18/03/2008 19:10
Location: cardak ni na nebu ni na zemlji

#142 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by nihoniho »

sabinna_ba wrote:
nihoniho wrote:odlicno je da se pocela voditi javna rasprava o ovoj temi u srbiji. naravno, neko ce ovo iskoristiti za ucvrscivanje velikosrpske agresivne ideologije, reklamiranje "patriotskih' stavova ' ali mislim da je klica posijana. zalosno je sto probosanske snage , intelektualno,isuvise inferiorne i anemicne da, po ovom pitanju, povedu neku vrstu ofanzive usmjerene prema srpskoj javnosti.

"...zalosno je sto probosanske snage , intelektualno,isuvise inferiorne i anemicne" ..........APSOLUTNO !!
Ja ne vidim pomaka u nekoj blizoj buducnosti sa sadasnjom politikom,ali se nadam cudu. Vjerovatno nosena zeljom da se Bosna i Hercegovina konacno pocne penjati stepenicama ljepse nam buducnosti.
nece to ici , bosnjacki intelektualni kapaciteti su usmjereni na price o arziji mahmutovic, papcima i raji , jalovim prozivanjima pateticnih likova poput taje silajdzica, debate o zelenim plocnicima, sitnosopstvenickim prepucavanjima itd. dok su, nazalost srpski kapaciteti ,u najvecoj mjeri, usmjereni ka privodjenju kraju preojekta razbijanja bosne.
da se razumijemo, ne pada mi na pamet da amnestiram arzije , taje i bosbnjacki hinjski, perfidni nacionalizam, ali postoje prioriteti, a prioritet je odbrabna od agresije.
User avatar
sabinna_ba
Posts: 198
Joined: 21/05/2009 11:53
Location: Gdje sam,tu sam

#143 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by sabinna_ba »

nihoniho wrote:
sabinna_ba wrote:
nihoniho wrote:odlicno je da se pocela voditi javna rasprava o ovoj temi u srbiji. naravno, neko ce ovo iskoristiti za ucvrscivanje velikosrpske agresivne ideologije, reklamiranje "patriotskih' stavova ' ali mislim da je klica posijana. zalosno je sto probosanske snage , intelektualno,isuvise inferiorne i anemicne da, po ovom pitanju, povedu neku vrstu ofanzive usmjerene prema srpskoj javnosti.

"...zalosno je sto probosanske snage , intelektualno,isuvise inferiorne i anemicne" ..........APSOLUTNO !!
Ja ne vidim pomaka u nekoj blizoj buducnosti sa sadasnjom politikom,ali se nadam cudu. Vjerovatno nosena zeljom da se Bosna i Hercegovina konacno pocne penjati stepenicama ljepse nam buducnosti.
itekako, bosnjacki intelektualni kapaciteti su usmjereni na price o arziji mahmutovic, papcima i raji , jalovim prozivanjima pateticnih likova poput taje silajdzica, debate o zelenim plocnicima, sitnosopstvenickim prepucavanjima itd. dok su, nazalost srpski kapaciteti ,u najvecoj mjeri, usmjereni ka privodjenju kraju preojekta razbijanja bosne.
da se razumijemo, ne pada mi na pamet da amnestiram arzije , taje i bosbnjacki hinjski, perfidni nacionalizam, ali postoje prioriteti, a prioritet je odbrabna od agresije.
Zlosno je da je jedan mlad covjek poput Cedomira J.imao toliko hrabrosti da u srcu Srbije istakne tu neosporivu cinjenicu o genocidu dok se nasi misevi kriju iza bahatog Dodika saputajuci mu jedvacujno ono sto treba da se istakne na sva zvona. Da jeci,odzvanja narednih hiljade godina....JEDINSTVENA BiH !!!!
Hinje i sopstveni guzoljupci cekaju svjet da ucini ono sto oni trebaju. Jesmo li toliko mutavi,nesposobni?? Jesmo li mi doista toliko glup narod da ne vjerujemo u vlastito tlo,majku Bosnu ? Bojim se da "lonac" ( BiH )kako ga je nazvao i sam Cedomir pocinje da vri !!!
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#144 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by Better Man »

zavrzlama wrote:
pipi jarane,kolega,druze kako god hoces....pocni da imas svoj licni stav i ne trazi ni od koga misljenje da li si u pravu ili nisi..kad pocnes tako da razmisljas mnoge stvari ce ti biti lakse da shvatis....ti si jedna moralna i ljudska gromada i slijedi taj svoj put i neces trebati da preispitujes svoje stavove i zakljucke....

poz. :bih:
Ali čovjek je ljekar najvjerovatnije, ne bi on tek tako komentarisao kukajući na svoju hudu sudbinu što mu ne vratiše imovinu mrske ''balije'' što je primoran da žiivi sa njima. Ja svoj stav imam i kliknuo sam ga na portalu B92.

Pozelio sam da ''isprovociram'' slične osobe da opišu svoj doživljaj ''suživota'' koji je Sidran najbolje definisao kao SUŽIVOT = SUQ*ATZ!

POZZ. Image

@PDD
[/quote]

i karadzic je ljekar i seselj je ljekar....bas taj dio intelektualne elite srpskog drustva je najvise i nanio stete BIH...[/quote]

Šešelj nije ljekar! Šešelj je diplomirao na Pravnom fakultetu u Sarajevu! Bio je najbolji student i jedan od najboljih u istoriji fakulteta! Magistrirao je i doktorirao na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu, jer mu zbog ponašanja i njegovih stavova nisu dozvolili na Pravnom fakultetu!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55699
Joined: 15/12/2008 16:53

#145 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by ultima_palabra »

Altsa wrote:Evo ga novi TV duel prouzrokovan TV duelom Čeda vs. grmalj

http://www.b92.net/video/videos.php?nav ... _id=579270
Sonja je bila odlična :thumbup: Ovo pitanje se sve više poteže u Srbiji, i nije više tabu tema.
User avatar
Teea
Posts: 437
Joined: 11/09/2011 17:18

#146 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by Teea »

Jučerašnja izjava Milorada Dodika da Srbi u Sarajevu ne mogu ni novine kupiti bez da ih se šikanira, kod Sarajlija je izazvala burne reakcije. Pored brojnih šala koje su se pojavile na račun navodnog maltretiranja Srba, jedan Sarajlija odlučio je provjeriti Dodikovu tvrdnju.Pogledajte video

http://www.youtube.com/watch?v=iXIuR7Vx ... r_embedded
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#147 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by oridjidji »

Čedo nije školovan političar u smislu da je završio politologiju, međutim on se izuzetno dobro snalazi u tim vodama.
Jedan je od osnivača studentskog političkog kluba u Srbiji i jedan je od najistaknutijih aktera studentskih demonstracija protiv režima Slobodana Miloševića 1996 i 97 godine.

2001, tri godine nakon pristupa Demokratskoj stranci, postao je njen podpredsjednik i prva ruka Z. Đinđića. A godinu dana prije je već sjedio u parlamentu i zastupao stavove te stranke. 2003 nakon smrti Đinđića asistirao je kao podpredsjednik vlade Srbije Zoranu Zivkovicu.

Zbog cestih optuzbi da je imao veze sa mafijom, rusi mu se kredibilitet unutar stranke.
Vremenom su se odnosi u stranci promjenili prema Čedi, kao i stavovi i politika stranke sa onom koju je predvodio Z.Đinđić. Potom dolazi do raskola između Tadića i Čede u pogledu kakvu politiku treba da vodi DS i to nakon odabira Borisa Tadića za novog predsjednika Srbije 2004 godine, te njegove odluke da Koštunicu učini premijero Srbije s čime se nije slagao Čeda. Stoga je Čeda napustio Demokratsku stranku i godinu dana kasnije je osnovao LDP 2005.

Od tada pa do sada, njegovo političko djelovanje je bilo prepuno kontroverzi jer je čovjek bio izuzetno brutalno iskren u svojim političkim nastupima, ono što je oduvijek bio cilj njegove politike jeste to da se Srbija mora obračunati sa sopstvemon proščošču.

Ono što je zanimljivo, Čeda je upravo vođen tim stavom i politikom i napisao svoju knjigu po imenu "Moj sukob sa prošlošču" koja govori o odnosu Srbije sa sopstvenom prošlošču i mnogim pitanjima koja je muće.


Ne bih rekao da je Čeda Willy Brandt, ali svakako da je čovjek prema kome treba svako imati respekta, jer je fajter za pravdu i istinu i stalo mu je da njegov narod konačno raskrsti sa nacionalističkom politikom koja ga uništava punih 30 godina.
BASS
Posts: 881
Joined: 11/07/2007 04:51

#148 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by BASS »

Čekao sam malo da se slegne priča o debati pa da kažem svoje mišljenje.
Ova debata je prikaz modus operandia nacionalista i liberala na Balkanu,koji se nastavio iz 90-ih.
Sa jedne strane imamo ljude koji sistematski,planski,organizovano provode zacrtane ciljeve bez ikakve zadrške i bez propitivanja.Sva je ideologija struktuirana i definisana unaprijed sa jasnom logikom i premisama,čitav svijet,historija,budućnost se tumači kroz nju i za nju se dogmatski veže i ide do kraja kakav god on bio.
Druga strana sa zasniva na common sense i balaševićevim stihovima - karikiram.
Možemo gradirati lidere iz devetesetih po tome ko je bio veći ili manji šupak (recimo po kriteriju koliko krvi nose na rukama),ali gorenavedeni opis im je generalna karakteristika.
I sve se to preslikalo na debatu od neki dan.
Sa jedne strane imamo Dodika koji nastupa sa jasno definisanom ideologijom i retoričkim "argumentima",a sa druge imamo Jovanovića koji je totalno nespreman,djelomično informisan i iako moralno viši i bespogovorno benevolentan - u konkretnom slučaju - inferioran,jer je dopustio da ga Dodik ušutka u par momenata.Dodik je ponovio sve što je do sada govorio i veoma je jasno da je on samo u svojstvu agenta koji djeluje u nečije ime i (i za svoj) račun.On jeste retoriku "naštrebao" ali ona nije njegov autentični produkt,podsjeća me na neke zagrijane marksiste ili čak religijske fanatike kada čine logičke akrobatike koristeći naštrebanu retoriku i ideologiju.
Dodik je došao apsolutno spreman i fokusiran,kao i uvijek,čak je istražio o Jovanovićevim krojenima i nije prezao da potegne i o tome razgovor,van svakog konteksta.Jovanović sa druge strane ne razumije da takve kloceve moraš pobiti i argumentima a ne samo zdravorazumskim i moralnim nastupom.
Pa je tako Jovanović propustio,između ostalog da primjeti kako Dodik pomjera stvaranje rs-a po potrebi na 91,92 i Dejton,propustio da primjeti kako je npr.Dobrovoljačku Hag označio kao optužbu bez osnova,propustio čak da se sjeti kako je ta "kolona" noć prije razvaljivala grad ili čak šta je ona tu uopšte radila?,propustio da spomene kako pored Sarajeva leži Istočno Sarajevo sa dobrim djelom teritorije i stanovništva prijeratnog Sarajeva,uglavnom voljom sds-a,propustio da primjeti da je BiH sljednica RBiH i SRBiH a ne dejtonska konstrukcija,kako kontradiktorno i parcijalno tumači definicije države,genocida,bonskih ovlaštenja,propustio na kraju da upita Dodika zašto npr.ne dijeli orden Srđana Aleksića?
Ja znam da Sarajevo vidi Čedu kao pobjednika,ali realno gledano prosječnom Srbinu i u Srbiji i u BiH on je gubitnik.
Čeda je jednostavno zaboravio da nije dovoljno što si u pravu,nego uz to moraš pružiti i dobar fajt.
A o tome da logiku Čede Jovanovića 90% zagrijanih Bošnjaka ne bi smjelo primjeniti na sebi i da ga bez osnove koriste kao poster-boya neću sada,to je druga priča.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4138
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#149 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

BASS wrote:Čekao sam malo da se slegne priča o debati pa da kažem svoje mišljenje.
Ova debata je prikaz modus operandia nacionalista i liberala na Balkanu,koji se nastavio iz 90-ih.
Sa jedne strane imamo ljude koji sistematski,planski,organizovano provode zacrtane ciljeve bez ikakve zadrške i bez propitivanja.Sva je ideologija struktuirana i definisana unaprijed sa jasnom logikom i premisama,čitav svijet,historija,budućnost se tumači kroz nju i za nju se dogmatski veže i ide do kraja kakav god on bio.
Druga strana sa zasniva na common sense i balaševićevim stihovima - karikiram.
Možemo gradirati lidere iz devetesetih po tome ko je bio veći ili manji šupak (recimo po kriteriju koliko krvi nose na rukama),ali gorenavedeni opis im je generalna karakteristika.
I sve se to preslikalo na debatu od neki dan.
Sa jedne strane imamo Dodika koji nastupa sa jasno definisanom ideologijom i retoričkim "argumentima",a sa druge imamo Jovanovića koji je totalno nespreman,djelomično informisan i iako moralno viši i bespogovorno benevolentan - u konkretnom slučaju - inferioran,jer je dopustio da ga Dodik ušutka u par momenata.Dodik je ponovio sve što je do sada govorio i veoma je jasno da je on samo u svojstvu agenta koji djeluje u nečije ime i (i za svoj) račun.On jeste retoriku "naštrebao" ali ona nije njegov autentični produkt,podsjeća me na neke zagrijane marksiste ili čak religijske fanatike kada čine logičke akrobatike koristeći naštrebanu retoriku i ideologiju.
Dodik je došao apsolutno spreman i fokusiran,kao i uvijek,čak je istražio o Jovanovićevim krojenima i nije prezao da potegne i o tome razgovor,van svakog konteksta.Jovanović sa druge strane ne razumije da takve kloceve moraš pobiti i argumentima a ne samo zdravorazumskim i moralnim nastupom.
Pa je tako Jovanović propustio,između ostalog da primjeti kako Dodik pomjera stvaranje rs-a po potrebi na 91,92 i Dejton,propustio da primjeti kako je npr.Dobrovoljačku Hag označio kao optužbu bez osnova,propustio čak da se sjeti kako je ta "kolona" noć prije razvaljivala grad ili čak šta je ona tu uopšte radila?,propustio da spomene kako pored Sarajeva leži Istočno Sarajevo sa dobrim djelom teritorije i stanovništva prijeratnog Sarajeva,uglavnom voljom sds-a,propustio da primjeti da je BiH sljednica RBiH i SRBiH a ne dejtonska konstrukcija,kako kontradiktorno i parcijalno tumači definicije države,genocida,bonskih ovlaštenja,propustio na kraju da upita Dodika zašto npr.ne djeli orden Srđana Aleksića?
Ja znam da Sarajevo vidi Čedu kao pobjednika,ali realno gledano prosječnom Srbinu i u Srbiji i u BiH on je gubitnik.
Čeda je jednostavno zaboravio da nije dovoljno što si u pravu,nego uz to moraš pružiti i dobar fajt.
A o tome da logiku Čede Jovanovića 90% zagrijanih Bošnjaka ne bi smjelo primjeniti na sebi i da ga bez osnove koriste kao poster-boya neću sada,to je druga priča.
:thumbup:
Zato sam u mom predhodnom postu i rekao da je Ceda imao pusku, al' zaboravio da je napuni. :-D
obratno
Posts: 121
Joined: 02/02/2012 21:29

#150 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by obratno »

BASS wrote:Čekao sam malo da se slegne priča o debati pa da kažem svoje mišljenje.
Ova debata je prikaz modus operandia nacionalista i liberala na Balkanu,koji se nastavio iz 90-ih.
Sa jedne strane imamo ljude koji sistematski,planski,organizovano provode zacrtane ciljeve bez ikakve zadrške i bez propitivanja.Sva je ideologija struktuirana i definisana unaprijed sa jasnom logikom i premisama,čitav svijet,historija,budućnost se tumači kroz nju i za nju se dogmatski veže i ide do kraja kakav god on bio.
Druga strana sa zasniva na common sense i balaševićevim stihovima - karikiram.
Možemo gradirati lidere iz devetesetih po tome ko je bio veći ili manji šupak (recimo po kriteriju koliko krvi nose na rukama),ali gorenavedeni opis im je generalna karakteristika.
I sve se to preslikalo na debatu od neki dan.
Sa jedne strane imamo Dodika koji nastupa sa jasno definisanom ideologijom i retoričkim "argumentima",a sa druge imamo Jovanovića koji je totalno nespreman,djelomično informisan i iako moralno viši i bespogovorno benevolentan - u konkretnom slučaju - inferioran,jer je dopustio da ga Dodik ušutka u par momenata.Dodik je ponovio sve što je do sada govorio i veoma je jasno da je on samo u svojstvu agenta koji djeluje u nečije ime i (i za svoj) račun.On jeste retoriku "naštrebao" ali ona nije njegov autentični produkt,podsjeća me na neke zagrijane marksiste ili čak religijske fanatike kada čine logičke akrobatike koristeći naštrebanu retoriku i ideologiju.
Dodik je došao apsolutno spreman i fokusiran,kao i uvijek,čak je istražio o Jovanovićevim krojenima i nije prezao da potegne i o tome razgovor,van svakog konteksta.Jovanović sa druge strane ne razumije da takve kloceve moraš pobiti i argumentima a ne samo zdravorazumskim i moralnim nastupom.
Pa je tako Jovanović propustio,između ostalog da primjeti kako Dodik pomjera stvaranje rs-a po potrebi na 91,92 i Dejton,propustio da primjeti kako je npr.Dobrovoljačku Hag označio kao optužbu bez osnova,propustio čak da se sjeti kako je ta "kolona" noć prije razvaljivala grad ili čak šta je ona tu uopšte radila?,propustio da spomene kako pored Sarajeva leži Istočno Sarajevo sa dobrim djelom teritorije i stanovništva prijeratnog Sarajeva,uglavnom voljom sds-a,propustio da primjeti da je BiH sljednica RBiH i SRBiH a ne dejtonska konstrukcija,kako kontradiktorno i parcijalno tumači definicije države,genocida,bonskih ovlaštenja,propustio na kraju da upita Dodika zašto npr.ne dijeli orden Srđana Aleksića?
Ja znam da Sarajevo vidi Čedu kao pobjednika,ali realno gledano prosječnom Srbinu i u Srbiji i u BiH on je gubitnik.
Čeda je jednostavno zaboravio da nije dovoljno što si u pravu,nego uz to moraš pružiti i dobar fajt.
A o tome da logiku Čede Jovanovića 90% zagrijanih Bošnjaka ne bi smjelo primjeniti na sebi i da ga bez osnove koriste kao poster-boya neću sada,to je druga priča.
Upravo tako. Jovanović izgleda smiješno i jasno je da i ne poznaje uopšte ni ratno vrijeme, niti situaciju u BiH. Čovjek priča jednu istu priču koju koristi još iz 90ih, bez većih promjena i bez rezultata. To što ima Bosanaca koji se pale na njegovu priču i ovaj smiješni TV "duel" je pokazatelj bosanske naivnosti - tako su slavili Dodika u vrijeme kad je bio "građanski orijentiran" pa su ga lansirali u orbitu i dobili to što su dobili; tako ima dosta bosanaca koji govore o "opozicionaru" Đinđiću, bez da pročitaju da je (pored okretanja volova na Palama s Karadžićem) u Bijeloj Kući tokom prve posjete rekao da Srbija mora dobiti RS ako već ne može Kosovo i istu stvar ponovio još stotinu puta. Kratko rečeno - 99% Srba zna za zločine, genocid i sve ostalo, ali im to naročito ne smeta dok god postoji korist od toga, a korist je očigledna. Dok god ta korist postoji, nema te srpske vlade ni sad ni za 100 godina koja će odustati od ratnog plijena; a povremene "deklaracije", "debate o prošlosti" i ostalo nisu tu da pomognu rješavanju problema nego da se opere prljavi veš po sistemu "pa eto izvinuli smo se, šta želite više?". Još gore, ovakav ulazak Jovanovića u debatu s Dodikom više odmaže BiH nego što pomaže pošto održava iluziju među Bosancima da će "nekada negdje" doći neke "opozicione snage" koje će povesti proces "katarze" - a najgore je što ide na ruku tzv. međunarodnoj zajednici koja koristeći primjer Jovanovića može reći "pa sačekajte vidite da je to proces , strpite se malo, evo vidite da su se izvinjavali, portreban je dogovor, zajednički pogled na prošlost itd. itd." - što je u principu forma rasplinjavanja odgovornosti. Čemu debata o nečemu što je već poznato, a što ne želi da prizna onaj koji od zločina ima korist?

Ukratko, s podrškom Dodiku u vrijeme "opozicionarstva," lažnim opozicionarima tipa Đinđić (pa onda Tadić), pa onda podrškom neefikasnim i generalno nebitnim "opozicionarima" tipa JOvanović, Bosanci samo sebi skaču u stomak i kupuju Srbima vrijeme. Posebno kada tokom cijelog razgovora Jovanović napominje da su "Bošnjaci nesrećni narod" itd. itd. - iz čega se vidi da ih posmatra kao inferiorne koji ne mogu sebi pomoći. Ako Bosanci misle da je to dobra stvar za njih, onda su gluplji nego u vicevima.
Post Reply