Ratko Mladić u Haagu!

Post Reply
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#1901 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by edo_79 »

Kejn wrote:Ne razumijem samo "zabrinutost" pojedinih forumaša (koji su aktivni na ovoj temi) koji bi se kao ogrebali o civilizacijskoj tekovini međunarodnog prava a u vezi Bošnjaka zastupaju istu matricu kao i Mladić i njegovi istomišljenici poput toga da su Bošnjaci regionalizam te da je to tobožnji zajednički naziv (aludirajući da Bošnjaci nisu narod čim nemaju etnički naziv već regionalni). Upravo ta ideologija koja je dan danas živa u Hrvatskoj i Srbiji rezultirala UZP-ovima u 6 opština i genocidom u Srebrenici. Ta matrica se brižno njegovala kroz Jugoslovensko školstvo da bi se početkom 92 krenulo u realizaciji iste.
Za razliku od predratnog Jugoslovenskog školstva, ovo današnje je u najmanju ruku ..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#1902 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by red evil »

edo_79 wrote:Jarane doklegod vjerska i nacionalna pripadnost bude forsirana ispred svega ostalog nama hajra nema. Kratko jasno...
To je tačno i slažem se s tim. Ali me generalno nervira kad se kaže muslimani, srbi i hrvati, ili reći bošnjaci (po Ustavu BiH tako se zovemo), srbi i hrvati ili muslimani, katolici i pravoslavci. :D
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#1903 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by edo_79 »

hizo ramidovic wrote:Nakon ovakvih reakcija na presude od tzv. umjerenih srpskih politicara bivam jos vise ubijedjen da namjenska industrija mora postati grana od vitalnog nacionalnog interesa za opstanak naroda i drzave...
povecevati proizvodnju i prosirivati asortiman raznih tipova naoruzanja kao garant mira i stabilnosti drzave bih
S trenutnim stanjem po pitanju plata, životnog standarda i uopšteno razvoja bilo koje grane industrije, na to dragi moj hizo moš komotno zaboravit
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#1904 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Kejn »

edo_79 wrote:
Kejn wrote:Ne razumijem samo "zabrinutost" pojedinih forumaša (koji su aktivni na ovoj temi) koji bi se kao ogrebali o civilizacijskoj tekovini međunarodnog prava a u vezi Bošnjaka zastupaju istu matricu kao i Mladić i njegovi istomišljenici poput toga da su Bošnjaci regionalizam te da je to tobožnji zajednički naziv (aludirajući da Bošnjaci nisu narod čim nemaju etnički naziv već regionalni). Upravo ta ideologija koja je dan danas živa u Hrvatskoj i Srbiji rezultirala UZP-ovima u 6 opština i genocidom u Srebrenici. Ta matrica se brižno njegovala kroz Jugoslovensko školstvo da bi se početkom 92 krenulo u realizaciji iste.
Za razliku od predratnog Jugoslovenskog školstva, ovo današnje je u najmanju ruku ..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pa dobro ovo barem nije uzrokovalo genocid
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#1905 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by hizo ramidovic »

Kejn wrote: Pa dobro ovo barem nije uzrokovalo genocid
jarane, jesi li ti ikada pogledao ijedan udzbenik istorije u skolama u RS-u?
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#1906 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by hizo ramidovic »

edo_79 wrote:
hizo ramidovic wrote:Nakon ovakvih reakcija na presude od tzv. umjerenih srpskih politicara bivam jos vise ubijedjen da namjenska industrija mora postati grana od vitalnog nacionalnog interesa za opstanak naroda i drzave...
povecevati proizvodnju i prosirivati asortiman raznih tipova naoruzanja kao garant mira i stabilnosti drzave bih
S trenutnim stanjem po pitanju plata, životnog standarda i uopšteno razvoja bilo koje grane industrije, na to dragi moj hizo moš komotno zaboravit
baska to, govorim za namjensku, valjda je jasno i zasto...
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#1907 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by edo_79 »

Kejn wrote:
edo_79 wrote:
Kejn wrote:Ne razumijem samo "zabrinutost" pojedinih forumaša (koji su aktivni na ovoj temi) koji bi se kao ogrebali o civilizacijskoj tekovini međunarodnog prava a u vezi Bošnjaka zastupaju istu matricu kao i Mladić i njegovi istomišljenici poput toga da su Bošnjaci regionalizam te da je to tobožnji zajednički naziv (aludirajući da Bošnjaci nisu narod čim nemaju etnički naziv već regionalni). Upravo ta ideologija koja je dan danas živa u Hrvatskoj i Srbiji rezultirala UZP-ovima u 6 opština i genocidom u Srebrenici. Ta matrica se brižno njegovala kroz Jugoslovensko školstvo da bi se početkom 92 krenulo u realizaciji iste.
Za razliku od predratnog Jugoslovenskog školstva, ovo današnje je u najmanju ruku ..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pa dobro ovo barem nije uzrokovalo genocid
Nije ni predratno jugoslovensko školstvo sigurno ..... drug moj ti si malo zamijenio teze jelda ..... jesu ti učenici iz famoznog jugoslovenskog školstva bili i Bake, Dodik, Čović, i ostala bagra koja nam kožu s leđa odra pod krinkom patriotizma i zaštite vitalnih nacionalnih interesa?
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#1908 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Kejn »

hizo ramidovic wrote:
Kejn wrote: Pa dobro ovo barem nije uzrokovalo genocid
jarane, jesi li ti ikada pogledao ijedan udzbenik istorije u skolama u RS-u?
Jarane inače razlika između udžebnika istorije i jugoslovenskog udžbenika je drastična. U oba postoje samo dva naroda koji su naseili Bosnu a Bosna je sprska država (samo što ti to u jugoslovenskom kažu indirektno a sada se više ne moraju kriti)
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#1909 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by asker »

hizo ramidovic wrote:Nakon ovakvih reakcija na presude od tzv. umjerenih srpskih politicara bivam jos vise ubijedjen da namjenska industrija mora postati grana od vitalnog nacionalnog interesa za opstanak naroda i drzave...
povecevati proizvodnju i prosirivati asortiman raznih tipova naoruzanja kao garant mira i stabilnosti drzave bih
:thumbup:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#1910 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Dr. Kuca »

Istruhni u djelicima.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#1911 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Kejn »

edo_79 wrote:
Nije ni predratno jugoslovensko školstvo sigurno ..... drug moj ti si malo zamijenio teze jelda ..... jesu ti učenici iz famoznog jugoslovenskog školstva bili i Bake, Dodik, Čović, i ostala bagra koja nam kožu s leđa odra pod krinkom patriotizma i zaštite vitalnih nacionalnih interesa?
Ja mislim da si ti pomješao forum. Ti bi trebao na Sokolac net.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#1912 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by edo_79 »

Kejn wrote:
hizo ramidovic wrote:
Kejn wrote: Pa dobro ovo barem nije uzrokovalo genocid
jarane, jesi li ti ikada pogledao ijedan udzbenik istorije u skolama u RS-u?
Jarane inače razlika između udžebnika istorije i jugoslovenskog udžbenika je drastična. U oba postoje samo dva naroda koji su naseili Bosnu a Bosna je sprska država (samo što ti to u jugoslovenskom kažu indirektno a sada se više ne moraju kriti)
:facepalm: Nisi se ti jarane moj očešao od jugoslovenski udžbenik a kamoli ga pročitao :lol: :lol:
Last edited by edo_79 on 22/11/2017 14:03, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1913 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by mO k3 »

Zasto mu se cerka ubila sa njegovim "najdrazim" pistoljem??
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#1914 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by edo_79 »

Kejn wrote:
edo_79 wrote:
Nije ni predratno jugoslovensko školstvo sigurno ..... drug moj ti si malo zamijenio teze jelda ..... jesu ti učenici iz famoznog jugoslovenskog školstva bili i Bake, Dodik, Čović, i ostala bagra koja nam kožu s leđa odra pod krinkom patriotizma i zaštite vitalnih nacionalnih interesa?
Ja mislim da si ti pomješao forum. Ti bi trebao na Sokolac net.
Zbog čega tamo?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1915 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by The 51st State »

jeli nije spomenuta sda vec? ako nije ima nade, mada ima "svekosmopolitskih" kretena koji klipe...

a presuda je i dobra kad pogledas uokolo po svijetu.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#1916 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by hizo ramidovic »

Kejn wrote:
hizo ramidovic wrote:
Kejn wrote: Pa dobro ovo barem nije uzrokovalo genocid
jarane, jesi li ti ikada pogledao ijedan udzbenik istorije u skolama u RS-u?
Jarane inače razlika između udžebnika istorije i jugoslovenskog udžbenika je drastična. U oba postoje samo dva naroda koji su naseili Bosnu a Bosna je sprska država (samo što ti to u jugoslovenskom kažu indirektno a sada se više ne moraju kriti)
genijalno, ostao sam bez rijeci
aj vozdra, istoricar
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1917 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by mO k3 »

The 51st State wrote:jeli nije spomenuta sda vec? ako nije ima nade, mada ima "svekosmopolitskih" kretena koji klipe...

a presuda je i dobra kad pogledas uokolo po svijetu.
cek nije jos , cekamo jos da pocne paljba po dijaspori kako mi dizemo tenzije ... :mrgreen:
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#1918 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Kejn »

hizo ramidovic wrote:

genijalno, ostao sam bez rijeci
aj vozdra, istoricar
Drž' se sarkazma Hizo
Last edited by Kejn on 22/11/2017 14:07, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 40561
Joined: 30/07/2015 20:01

#1919 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Hakiz »

Presuda Mladiću, kao i ostaloj gamadi je najobičnija akademska priča. Jer, bez obzira na presudu, rezultat djela za koja su osuđeni ostaje. Dok postoji RS, sve presude protiv osnivača i realizatora su skoro pa nebitne.
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#1920 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by undefined007 »

Ja fino govorim da su ovi iz SZP-a veći četnici od Dodika koji to čak i nije. On koristi nacionalizam u dnevnopolitičke svrhe i tačno onda kada mu treba, a to je pred izbore.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#1921 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by hizo ramidovic »

Kejn wrote:
hizo ramidovic wrote:

genijalno, ostao sam bez rijeci
aj vozdra, istoricar
Drž' se sarkazma Hizo
a ti istorije, vidi se da ti to ide od ruke...
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#1922 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by edo_79 »

hizo ramidovic wrote:
Kejn wrote:
hizo ramidovic wrote:

genijalno, ostao sam bez rijeci
aj vozdra, istoricar
Drž' se sarkazma Hizo
a ti istorije, vidi se da ti to ide od ruke...
hizo kralje :pisnuo:
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#1923 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Lincoln-Burrows »

Meni ovo sranje kao da se Nurnberški proces vodio 1970. godine.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1924 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Dozer »

Ja sam i OS i SS zavrsio u onom sistemu, al' se ne sjecam ovih momenata u udzbenicima....

Kako god, mi s udzbenicima danas, pogotovo onim iz istorije, imamo veliki problem. I to takav da ce se danasnja djeca uredno poklati opet za 15-20 godina.
Last edited by Dozer on 22/11/2017 14:15, edited 2 times in total.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#1925 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by edo_79 »

Lincoln-Burrows wrote:Meni ovo sranje kao da se Nurnberški proces vodio 1970. godine.
Manje više to ti dođe tako, ljudi pobijeni, ovi osuđeni i čiča miča gotova priča
Post Reply