Zmije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
Vodja uvale
Posts: 596
Joined: 08/04/2012 02:49

#101 Re: Zmije

Post by Vodja uvale »

A bila bi strasna scena da je domacin izasao, a ovi mu rekli " Joj domacine koliku smo zmiju ubili ".Naravno ako je ovo napisano istina.. :D
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#102 Re: Zmije

Post by radostan dan »

ah da, i je.ala vas tema.

brrrr :shock: :run: :run:

onaj što piše - treba uzeti štap, ona se omota, i samo izneseš vani...
ko će meni donijeti štap, kad se onesvjestim, da se omotam, da me iznese?
Smail Aga
Posts: 855
Joined: 20/06/2012 09:06

#103 Re: Zmije

Post by Smail Aga »

Image

Uploaded with ImageShack.us
Takodje Planinski piton :D :D
Malo kasnije :D :D
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#104 Re: Zmije

Post by radostan dan »

ja mislim da bi on i iz lonca izletio :-?
blue033
Posts: 531
Joined: 10/01/2005 15:47
Location: Sarajevo

#105 Re: Zmije

Post by blue033 »

Smail Aga wrote: Ovaj pozdrav mi se svidza pravo. Ja nikad ne ubijam zmije ( osim kao djecacic a to je davno bilo ) osim ako me ne ugrozavaju ili ako hocu da je pojedem. Zmije su uglavnom bezopasne,cak i one otrovne.Kod nas ionako nema smrtno otrovnih zmija. Poskok nije u stanju ubiti odrasloga covjeka. Zadnji smrtni slucaj u BiH je iz 60-ih a i tada je bila starija zena u pitanju. Dovoljno je naseliti neku zivotinsku vrstu koja im ne odgovara-sljepice ili macke ( ukucati na youtube macka vs zmija ,ima ludih stvari ),mungose bas ne bi savjetovao,jer su velike stetocine,mada strasno simpa. Sa par ostrva gdje su ih naselili se sire na kopneni dio Balkana,pitanje je dana kada ce doci do nas. Zmije su i lijepe,predivna stvorenja,koja nas povezuju sa prirodom. Nemojte ubijati zmije,nece vam one nista .
Zadnji slučaj smrti zbog ujeda poskoka je prošle godine. Sreća da je većina ujeda u predjelu cjevanice, u septembru kad su poskoci na drveću ujed u glavu ili vrat povećava procenat smrtnosti.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#106 Re: Zmije

Post by zambaklija »

korisne ili ne ja kad je viĐam nama se sledim,neznam šo,pa kad doĐem sebi ja to goOnjam i gađam ščim stignem,nevolim je ni živu ni mrtvu viĐat....ođer đesam narod skrooz poludjo drže po kućama,zmije svakih vrsta,paukove,guštere haj guštere i nekako al zmije...u zadnje vrjeme pišu pobjegla tamo,pobjegla vamo,a sve pitoni,mambe i ,zvečarke i one naočarke....nesmijem ni prozora a kamo li balkona otvoriti,sve poludjelo.... :run:
ActionWoman
Posts: 639
Joined: 03/06/2011 17:04

#107 Re: Zmije

Post by ActionWoman »

Ja bih sebe sad isamarala sto sam procitala sve i jedan post na ovoj temi i sto sam pregledala sve i jednu sliku. Necu smjeti zaspati. Doduse, par puta sam se pravo nasmijala :) Jadni Marko :)
ice2cube
Posts: 707
Joined: 18/03/2012 13:47
Location: Hell

#108 Re: Zmije

Post by ice2cube »

ActionWoman wrote:Ja bih sebe sad isamarala sto sam procitala sve i jedan post na ovoj temi i sto sam pregledala sve i jednu sliku. Necu smjeti zaspati. Doduse, par puta sam se pravo nasmijala :) Jadni Marko :)
Ti se vjerovatno bojis i svoje sjenke :skoljka:
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#109 Re: Zmije

Post by chengaba »

Smail Aga wrote:Image

Uploaded with ImageShack.us
Planinski piton :D :D
Šta je ovo druže, gdje si ovo fotkao?
Smail Aga
Posts: 855
Joined: 20/06/2012 09:06

#110 Re: Zmije

Post by Smail Aga »

chengaba wrote:
Smail Aga wrote:Image

Uploaded with ImageShack.us
Planinski piton :D :D
Šta je ovo druže, gdje si ovo fotkao?
Etiopija,posao mi piton pojesti cukicu,sto mu je bila skroz pogresna odluka :D :D :D
Stojadin
Posts: 556
Joined: 22/06/2011 20:33

#111 Re: Zmije

Post by Stojadin »

jel dobar piton za pojest? :D
Smail Aga
Posts: 855
Joined: 20/06/2012 09:06

#112 Re: Zmije

Post by Smail Aga »

Stojadin wrote:jel dobar piton za pojest? :D
Kao i svaka zmija,za prste oblizati !! :D :D
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#114 Re: Zmije

Post by chengaba »

Smail Aga wrote: Etiopija,posao mi piton pojesti cukicu,sto mu je bila skroz pogresna odluka :D :D :D
Aha, pa vidim reko ovog nema kod nas, jedino da je nekom pobjegla iz terarija... :D
Husejin
Posts: 110
Joined: 21/06/2012 15:41

#115 Re: Zmije

Post by Husejin »

Evo i moj prilog za temu..ja samo ovoj vjerujem.

Image
Romanija
Posts: 2006
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#116 Re: Zmije

Post by Romanija »

I ove fotke su jos jedna potvrda da su u BiH najvece stetocine ljudi.
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#117 Re: Zmije

Post by chengaba »

Romanija wrote:I ove fotke su jos jedna potvrda da su u BiH najvece stetocine ljudi.
:thumbup:
Smail Aga
Posts: 855
Joined: 20/06/2012 09:06

#118 Re: Zmije

Post by Smail Aga »

Ee,moj @Husejine :( :( :( :( Tuga i jad :( :( :( :(
Skloni ovu sliku sramota je :sad:
To stvorenje koje si ubio je smuk,to je opasno otprilike kao malo mache od tri mjeseca. Puno je korisno,lovi glodare i ostale stetocine a potpuno pitomo i bezopasno za ljude. Tuga :( :(
Smail Aga
Posts: 855
Joined: 20/06/2012 09:06

#119 Re: Zmije

Post by Smail Aga »

blue033 wrote:
Smail Aga wrote: Ovaj pozdrav mi se svidza pravo. Ja nikad ne ubijam zmije ( osim kao djecacic a to je davno bilo ) osim ako me ne ugrozavaju ili ako hocu da je pojedem. Zmije su uglavnom bezopasne,cak i one otrovne.Kod nas ionako nema smrtno otrovnih zmija. Poskok nije u stanju ubiti odrasloga covjeka. Zadnji smrtni slucaj u BiH je iz 60-ih a i tada je bila starija zena u pitanju. Dovoljno je naseliti neku zivotinsku vrstu koja im ne odgovara-sljepice ili macke ( ukucati na youtube macka vs zmija ,ima ludih stvari ),mungose bas ne bi savjetovao,jer su velike stetocine,mada strasno simpa. Sa par ostrva gdje su ih naselili se sire na kopneni dio Balkana,pitanje je dana kada ce doci do nas. Zmije su i lijepe,predivna stvorenja,koja nas povezuju sa prirodom. Nemojte ubijati zmije,nece vam one nista .
Zadnji slučaj smrti zbog ujeda poskoka je prošle godine. Sreća da je većina ujeda u predjelu cjevanice, u septembru kad su poskoci na drveću ujed u glavu ili vrat povećava procenat smrtnosti.
Ja sam za svoju tvrdnju o zadnjoj zrtvi iz BiH iz 60-ih rekao da je po sjecanju,sto je i tvoja tvrdnja o smrtnom slucaju iz prosle godine. Daj link ili drugu potvrdu ako imas za svoju informaciju. Ne sto sumnjam u tvoje izjave,nego sto su kod nas ljudi ionako neskloni zmijama i histerisu i ubijaju sve sto vide oko sebe. C
ime cine ogromnu stetu ekologiji nasih krajeva i kvalitetu zivota u njima.
Naletio sam na jos jednu informaciju a to je da : Broj umrlih od zmijskoga ujeda u Jugoslaviji 1945-1992 ne prelazi 10 osoba. Sa tim da vecina mora biti u krajevima gdje ima vise zmija: Dalmacija,Crna Gora,Kosovo,Makedonija. Pa sa tamim tim u BiH ne moze biti vise zrtava od 2-3 za period od 45 godina. Pokusacu ovih dana da nadzem linkove sa podacima i jos slika zmija,posebno nasih ali dok uhvatim malo vremena.
Romanija
Posts: 2006
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#120 Re: Zmije

Post by Romanija »

Kako ces ti bolan BiH-ancu objasnit ulogu svake zivotinje - pa tako i zmije - u eko-sistemu naseg podneblja, kad njega sa tim istim eko-sistemom povezuje jedino poznavanje hidroloskog reljefa njegovog zavicaja gdje se moze obaliti skoljka golfa ili viska limarije. Tragedija je da se na ovakvoj temi objavljuju slike i postovi iskasapljenih zmija i kojekakvih praznovjernih postova,kad nam svake godine daleko vise ljudi umre od anafilitcniog soka nakon uboda ose ili pcele nego sto je uopce bilo zmijskih ujeda.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#121 Re: Zmije

Post by Cholina_Lokica »

chengaba wrote:
Romanija wrote:I ove fotke su jos jedna potvrda da su u BiH najvece stetocine ljudi.
:thumbup:
:thumbup:
Ma dobro opstepoznato je da ovdje sve sto se krece treba ubiti :(
User avatar
potočanka
Posts: 70840
Joined: 09/11/2008 20:38
Location: vjerna ŽEKIPA

#122 Re: Zmije

Post by potočanka »

mido_Hz wrote:
potočanka wrote:ja baš je u bašći ugled'o crnu mambu :D :-)
vjerovatno je ugled'o smuka sličnog crnoj mambi :D
i ja sam jutros vidjela kobru pred zgradom :-? :D
hahahhaah ma ja se salio nisam nista vidio, ono crna mamba najjaca zmija, al najjace je kad si pocela objasnjavati to je smuk ovo ono :) hahhahaha hvala na odg u svakom slucaju, sreca pa ne vidjam zmije, nisam ih vidio 2x uzivo u zivotu, nesto najgore na planeti, prije bi stao oci u oci tigru nego njoj fukk
koliko god da volim zmije ili ne volim i kod mene važi ova :D
Black swan wrote: ako nešto puže po zemlji odmah dobiva stijenu u glavu

kasnije ispitujemo ko je i šta je :cry:
lako je naći i pročitati šta o zmijama, druga priča je kad je vidiš, al' jbg i meni žao marka :-? :D
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#123 Re: Zmije

Post by Truba »

mnogima smeta kihanje po njihovim glavama i leđima u tramvaju :D
a riskirali bi s ubodom neke zmije tamo :D

nije me strah smri nego ne želim da me nešto ujede

bojim se ujeda :?
User avatar
potočanka
Posts: 70840
Joined: 09/11/2008 20:38
Location: vjerna ŽEKIPA

#124 Re: Zmije

Post by potočanka »

šta'š se bojati, ako je ružnija nema ruke ni stijenu a ako je brža ne zna put :roll: :lol: :skoljka:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#125 Re: Zmije

Post by azurna_obala »

Husejin wrote:Evo i moj prilog za temu..ja samo ovoj vjerujem.

Image

meni su moji govorili da zmiju ne valja dizat iznad koljena kad je ubiješ, da će te, ukoliko je podigneš iznad, boljeti noge :-)
Post Reply