SDP

Post Reply
Hipatija
Posts: 934
Joined: 10/12/2010 11:47
Contact:

#26 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by Hipatija »

Majorizacija je nauka...
A, bezbeli, Zlatko i nauka - ko bog i šeširdžija! Zlatku od nauke samo laptop ostao! Dodo je CAR! Jak i trajan ko Kineski zid! Sa mjeseca ga Mujo gleda svaki dan ( dok konja potkiva)!
Last edited by Hipatija on 12/05/2011 15:07, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#27 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by madner »

Naravno da mozemo. Nego hoces se kladiti? :D
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#28 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by nosara »

torcida wrote:
prljavi Hare wrote: I dešava se u etapama!!!! :thumbup:
A za suze nikad nije kasno!!! 8-)
drugar moj..i za radikaliziranje političke situacije u državi...valjda računate na sve potencijalne varijante bem li mu miša? :wink:
Najebali smo ako tvrdko i sopta povedu radikalizaciju... Samo im fali jos ljubo cesic, dika maksimirskog zoo vrta... :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#29 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by ultima_palabra »

torcida wrote:
ultima_palabra wrote: Već ste se smijali tako u februaru i martu, pa oplakaste 8-) Majorizacija je nauka...
federacija je jedna priča...državni level druga...valjda možemo napraviti distinkciju?
a vala i da jedan pješadinac pomete preostala dva...moram priznati, jako skroman i nadasve realan naum kojeg ni hudini u najboljim danima ne bi izveo :D :wink:
Što se tiče državnog nivoa... honestly my dear, I don't give a damn :-D I neće se nešto posebno promijeniti ko god da bude u vlasti.
A kad smo već u šahovskoj terminologiji, zašto misliš da konj iz Laktaša neće žrtvovati pješaka iz stolnog grada ako to situacija bude zahtijevala? :skoljka:
User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#30 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by torcida »

nosara wrote: Najebali smo ako tvrdko i sopta povedu radikalizaciju... Samo im fali jos ljubo cesic, dika maksimirskog zoo vrta... :D
wtf is tvrdko? :-) :D
nego...te exponirane smislove po strani...bilo kakvim nametanjem instant rješenja nećemo doći do trajnijeg blagostanja..a sve su prilike da to nitko i ne želi ma koliko se kleli u lokalpatriotizam..ili kakve druge ideološke pravce :roll:
Hipatija
Posts: 934
Joined: 10/12/2010 11:47
Contact:

#31 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by Hipatija »

Žrtvovao bi on i kraljicu (kako joj bi ono ime), samo da nekako izvuče PAT (remi) POZICIJU! Ono, mora nešto micati, a nema kud (mora na "tučeno polje"!), jebu ga pravila!
Je, je, @torcida, nametnuta rješenja ( u Dejtonu) nisu nikom dobra donijela - svima su dobra donijela!
E, hajd' sad i jesu i nisu svima donijela dobra/zla! Pa ti odaberi šta ti se sviđa!
Last edited by Hipatija on 12/05/2011 15:24, edited 3 times in total.
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#32 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by madner »

torcida wrote:
nosara wrote: Najebali smo ako tvrdko i sopta povedu radikalizaciju... Samo im fali jos ljubo cesic, dika maksimirskog zoo vrta... :D
wtf is tvrdko? :-) :D
nego...te exponirane smislove po strani...bilo kakvim nametanjem instant rješenja nećemo doći do trajnijeg blagostanja..a sve su prilike da to nitko i ne želi ma koliko se kleli u lokalpatriotizam..ili kakve druge ideološke pravce :roll:
Jasta, tako i RSovci zbore. Kazu ova nametnuta instant rjesenja nikako da prestanu :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#33 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by ultima_palabra »

madner wrote:
torcida wrote:
nosara wrote: Najebali smo ako tvrdko i sopta povedu radikalizaciju... Samo im fali jos ljubo cesic, dika maksimirskog zoo vrta... :D
wtf is tvrdko? :-) :D
nego...te exponirane smislove po strani...bilo kakvim nametanjem instant rješenja nećemo doći do trajnijeg blagostanja..a sve su prilike da to nitko i ne želi ma koliko se kleli u lokalpatriotizam..ili kakve druge ideološke pravce :roll:
Jasta, tako i RSovci zbore. Kazu ova nametnuta instant rjesenja nikako da prestanu :D
Pa ja, to vodi BiH u raspad... a oni silno žele to da izbjegnu :D
User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#34 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by torcida »

ultima_palabra wrote: Što se tiče državnog nivoa... honestly my dear, I don't give a damn :-D
hm..pravi bosanac i hercegovac..država na prvom mjestu-sve ostalo je sporedno, zar ne? :P
I neće se nešto posebno promijeniti ko god da bude u vlasti.
nije baš da neće ali dobro..radikalnih rezova zasigurno ne bi trebalo biti..
A kad smo već u šahovskoj terminologiji, zašto misliš da konj iz Laktaša neće žrtvovati pješaka iz stolnog grada ako to situacija bude zahtijevala? :skoljka:
sve opcije su otvorene i naravno da postoji i takva varijanta...mada...uzevši u obzir da dodik ima vjetar u leđa od strane istočne regije..i da eu ne želi pogoršavati stanej na terenu (čitaj istog eliminirati sa scene kako određene grupacije godinama priželjkuju)... logično bi bilo da taj isti lik traži podršku drugih pješadinaca nego da inzistira na solo završnici ak me razumiješ...
ali opet ponavljam...u politici je sve moguće...i ništa me više ne bi iznenadilo
Hipatija
Posts: 934
Joined: 10/12/2010 11:47
Contact:

#35 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by Hipatija »

madner wrote:
Jasta, tako i RSovci zbore. Kazu ova nametnuta instant rjesenja nikako da prestanu :D
Zato se Dodo i potrudio kako bi ukinuo "mrska i svima nametnuta rješenja" u Dejtonu! SKIDAJMO LUĐAČKU KOŠULJU!
Tijesna nam svima!
Izliječili smo seeeee!!!! Nećemo se više ubijati! Hoćemo da radimo! Gdje nestatoše naše firme (fabrike i preduzeća)?!
Last edited by Hipatija on 12/05/2011 15:29, edited 3 times in total.
User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#36 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by torcida »

Hipatija wrote:Žrtvovao bi on i kraljicu (kako joj bi ono ime), samo da nekako izvuče PAT (remi pozicija)!
Je, je, @torcida, nametnuta rješenja ( u Dejtonu) nisu nikom dobra donijela - svima su dobra donijela!
E, hajd' sad i jesu i nusu svima donijela dobra/zla! Pa ti odaberi šta ti se sviđa!
jedino što je valjalo je prestanak prokletog sukoba...sve ostalo..... :-)
User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#37 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by torcida »

madner wrote: Jasta, tako i RSovci zbore. Kazu ova nametnuta instant rjesenja nikako da prestanu :D
ruku na srce...sud i drž.tužiteljstvo jesu bila instant rješenja koja nisu definirana prvotnim ustavom...ili možda griješim?
po strani moje mišljenje o istima...naravno da nam trebaju..ali je poanta na načinu njihova institucionaliziranja

ustavna reforma 2001...isti scenarij uzimanja vlasti kao i ove godine...i izmjena koja je odgovarala samo jednoj strani...jel i to možemo podvesti pod instant soluciju ili ovdje drugačije mjerimo i sukladno tome reagiramo? 8-)
Hipatija
Posts: 934
Joined: 10/12/2010 11:47
Contact:

#38 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by Hipatija »

Ma sve smo u BiH okrenuli naopako. Svi poslušali velikog vožda: ŠTO GORE - TO BOLJE!
Evo, sad u SDP-u i u ostalim "platformašima" nameću jednostrana rješenja koja odgovaraju samo jednoj strani (poštenim, vrijednim, i pravednim) - a lopovima i mutikašama nikako ne odgovaraju!
Ma, čista nepravdaaa!
Još to hoće i kroz zakone da provedu. Spriječimo ih! Dole zakoni! Nećemo vlast i zakone na državnom nivou!
JA SAM ZAKON! Istina je samo ono što ja kažem! Il' vako - il' nikako! Il' sve - il' NIŠTA! Ja hadžija - ja bos!
E, ne može Zlaja imati neku odgovornu funkciju! Ko je on? Pojma nema ni o čemu! Samo zavađa narod (pardon - političare, legitimne narodne predstavnike). To ti je sami kamuflirani vrag/đavo! Ma šejtan je to u ljudskom obliku!
A, možda nije ni oderašen (obrezan)?!
Ja svašta u ovoj "božijoj bašti"! Niko ne poštuje narodnu: "Bolje vrabac u ruci - nego (govno) na grani" (ili i negdje bliže ustima)!
User avatar
Skijash
Posts: 491
Joined: 12/12/2009 17:51
Location: na slavi kod Mitra

#39 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by Skijash »

torcida wrote:
Skijash wrote: Prihvatljivo. S tim da u slučaju učešća HDZ-a, stranke platforme trebaju polagati pravo na dva od tri ministarska mjesta rezervisana za Hrvate. Nakon dva ili tri mjeseca pregovora napraviti kompromis i prepustiti HDZ-ovcima dva a zadržati jedno za HSP. I naravno, nadati se da HDZ neće to odbiti, jer jebi ga, bilo bi mi ih žao ako odluče i na državnom nivou biti opozicija :D
1. :lol:
2. ostatak :lol: :lol:
Ne znam šta ti je smiješno. Čović je ne tako davno rekao da očekuje kako će se 2011-e, tj. ove godine :) "u Mostaru proslaviti prvi rođendan hrvatske federalne jedinice". Bukvalno tim riječima. Umjesto toga, HDZejci se bude u mračnom haustoru, krvave guzice i krajnje zbunjeni pokušavaju shvatiti ko ih je i gdje ovako izjebao.

Slična stvar će se desiti i četnicima. Od onih dobrih starih pljačkaških dana, kada su devedeset druge iz Jajca kući u Banjaluku odnijeli televizore, zavjese za dnevni boravak i de luxe izrađen šahovski komplet, ostalo im je možda samo to zadnje. Stavljen na kant u regalu pored čaša za vino. Ali zabava se završava, mrak pada i neko će biti jeban.

God bless America
Hipatija
Posts: 934
Joined: 10/12/2010 11:47
Contact:

#40 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by Hipatija »

A ja se smijao onoj iz Solane u Tuzli: "Vidjel ti, Osmane, ko mene jeba?!" Neko joj radnu kecelju nadigo preko leđa i glave ( jadna majko i ne vidje ko je)!
1mustra
Posts: 798
Joined: 04/11/2010 22:12

#41 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by 1mustra »

Josh malo strpljenja i bice 03. 10. pa da rezimiramo prvih godinu dana najvece pobjede od 45-te.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#42 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by plain vanilla »

samo dvije stranice..kakva su ova vremena dosla :cry: :D
Hipatija
Posts: 934
Joined: 10/12/2010 11:47
Contact:

#43 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by Hipatija »

Jes', jes', 1 mustra! Samo ti fali onaj dio: "ne gotivim ja SDA - al više nikad neće dobiti moj glas", ili: "dao sam im sad svoj glas, al dobro ću razmisliti na sljedećemim izborima", ili: "svi su oni isti", itd.
Idi hrakni u svom kupatilu i isperi usta!
Evo, mrski SDP ni do danas nije oformio vlast na državnom nivou. Očito - neće da to urade. Vidiš kako su pokvareni?! Ne smiju da preuzmu odgovornost!
Last edited by Hipatija on 12/05/2011 17:43, edited 2 times in total.
gomilego
Posts: 411
Joined: 30/09/2010 13:58

#44 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by gomilego »

plain vanilla wrote:samo dvije stranice..kakva su ova vremena dosla :cry: :D
pa netice se certificiranih, nema ko da kuka :D
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#45 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by prljavi Hare »

gomilego wrote:
plain vanilla wrote:samo dvije stranice..kakva su ova vremena dosla :cry: :D
pa netice se certificiranih, nema ko da kuka :D
Ima,ima,nego ih je stid doći i nešto palamuditi nakon totalne propasti i onolikog kurchenja skupa sa ovim
Dodikovim!Bar ja ne bih!A da hoće.....jedva čekam! :D
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#46 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by prljavi Hare »

nosara wrote:
torcida wrote:
prljavi Hare wrote: I dešava se u etapama!!!! :thumbup:
A za suze nikad nije kasno!!! 8-)
drugar moj..i za radikaliziranje političke situacije u državi...valjda računate na sve potencijalne varijante bem li mu miša? :wink:
Najebali smo ako tvrdko i sopta povedu radikalizaciju... Samo im fali jos ljubo cesic, dika maksimirskog zoo vrta... :D
Mene je samo strah Ivana Muse (onaj sto prica o nabijanju na kolac) i naravno......IMJ-a!!! :lol: :lol: :lol:
A Ljube me nije strah,njegov pravac udara je Banja Luka,bar tako on kaže! :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#47 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by plain vanilla »

prljavi Hare wrote:
gomilego wrote:
plain vanilla wrote:samo dvije stranice..kakva su ova vremena dosla :cry: :D
pa netice se certificiranih, nema ko da kuka :D
Ima,ima,nego ih je stid doći i nešto palamuditi nakon totalne propasti i onolikog kurchenja skupa sa ovim
Dodikovim!Bar ja ne bih!A da hoće.....jedva čekam! :D
ma prije su ove teme u roku sat imale 20 strana..a ja bas jucer kazem kako sam pozeljela braniti Zlaju..ali izgleda vise nemam od koga :D
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#48 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by heckler »

Sta je ovo, herceg-cetnicki trolovi dosli malo sebi pa sad opet nesto zahtjevaju, urlaju i prijete :lol: :lol:
Gledam ono smece iz ADZa u Srednjoj Bosni, nestalo im rijeci koje pocinju sa NE. NElegalno, NElegitimno, NEustavno, NEmoralno :-)

I sta velis, dva pjesaka naspram jednog pjesaka :lol:

Ako cemo gledati sahovsku terminologiju. ADZ je sahovska tabla (kako prikladno) ... svi je gaze.
Hipatija
Posts: 934
Joined: 10/12/2010 11:47
Contact:

#49 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by Hipatija »

plain vanilla wrote:..a ja bas jucer kazem kako sam pozeljela braniti Zlaju..ali izgleda vise nemam od koga :D
Braniti ideje, a ne ljude (bez obzira što su ljudi nosioci i realizatori ideja). Ljudi žive i umiru. Ideje žive malo duže i ne umiru tako lako!
Treba i HDZ-u dati šansu ( da krenu u pravcu DOBRA, a ne da koračaju u pravcu ZLA). Nikog ne treba ni vrijeđati ni podcjenjivati, bez obzira koliko bili na suprotnim stranama.
Last edited by Hipatija on 12/05/2011 19:17, edited 1 time in total.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#50 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by plain vanilla »

Hipatija wrote:
plain vanilla wrote:..a ja bas jucer kazem kako sam pozeljela braniti Zlaju..ali izgleda vise nemam od koga :D
Braniti ideje, a ne ljude (bez obzira što su ljudi nosioci i realizatori ideja). Ljudi žive i umiru. Ideje žive malo duže i ne umiru tako lako!
Bas necu :oops:
Hocu Zlaju da branim :D
Post Reply