SDP

User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#67751 Re: SDP

Post by Leverage »

Mislim da nikom neće bit žao zbog toga što si ti nezadovoljan time. Eh sad, to što ti misliš da je to stav nekakvog većeg broja ljudi, to je druga priča. Za tvoje istomišljenike SDP se očito neće otimati pred ove izbore, a ne vidim ni da su ostali iz trojke nešto spektakularno šenuli da im ta niša malobrojnih i nikad zadovoljnih glasača pokloni glas.

Nikšić bi bio sasvim dobar član Predsjedništva, zreo političar koji je dorastao toj funkciji.
giannibelif
Posts: 1996
Joined: 28/01/2017 22:11

#67752 Re: SDP

Post by giannibelif »

Još se drvi o tome da Nikšić ima neke šanse za Predsjedništvo? Kako ubijediti stranačke mase, taman ih bilo 18 u nekakvoj predizbornoj platformi da glasaju za njega? Nije ovdje cilj dati kandidata kakvog god pa će neke mase podržati. Neće, iz dva razloga:
1. Niko nije interesno vezan da bi bezuslovno dao glas njemu, zanemarivo mali procenat.
2. Katastrofalan imidž u javnosti, pojava, jako tanak kredibilitet stvoren kroz dosadašnji rad, loša pozicija po pitanju priče o ovoj kandidaturi čak i u vlastitoj stranci uz još pregršt stvari koje mu daju jako male šanse za dobar rezultat.
On prvo mora uslovno rečeno "preorati" svoju izbornu jedinicu dobijenim glasovima, imati najmanje petnaest hiljada da bi došao u poziciju da se priča o njegovoj kandidaturi za ovaj nivo. U SDP-u je sve moguće pa i ovo.
User avatar
drug_profi
Posts: 50622
Joined: 16/07/2012 16:00

#67753 Re: SDP

Post by drug_profi »

Drug Leverage zorno prikazuje kako je SDP otisao u qurac krasni.
Pretuzno.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#67754 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Leverage wrote: 31/10/2021 02:35 Podržat će sa strane, pokušat će naplatit nakon izbora u koaliciji.

Nikšić kao kandidat 7-8 stranaka lagano pobjeđuje. I ja bih pobijedio. I ti bi. Svako bi.
Damir N?
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#67755 Re: SDP

Post by Leverage »

drug_profi wrote: 31/10/2021 02:37 Drug Leverage zorno prikazuje kako je SDP otisao u qurac krasni.
Pretuzno.
Da li je SDP otišao u qk ili ne vidjet ćemo na izborima.

Ono što je sigurno, ko god da pobijedi, SDA, trojka ili bilo ko, takvi ko ti ste otišli u qk, niko vas neće, niko se ne bori za vaš glas, niko nije briga da li ćete izaći na izbore ili ne, nikom ništa ne predstavljate. Uglavnom jazuk.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#67756 Re: SDP

Post by Leverage »

giannibelif wrote: 31/10/2021 02:31 Još se drvi o tome da Nikšić ima neke šanse za Predsjedništvo? Kako ubijediti stranačke mase, taman ih bilo 18 u nekakvoj predizbornoj platformi da glasaju za njega? Nije ovdje cilj dati kandidata kakvog god pa će neke mase podržati. Neće, iz dva razloga:
1. Niko nije interesno vezan da bi bezuslovno dao glas njemu, zanemarivo mali procenat.
2. Katastrofalan imidž u javnosti, pojava, jako tanak kredibilitet stvoren kroz dosadašnji rad, loša pozicija po pitanju priče o ovoj kandidaturi čak i u vlastitoj stranci uz još pregršt stvari koje mu daju jako male šanse za dobar rezultat.
On prvo mora uslovno rečeno "preorati" svoju izbornu jedinicu dobijenim glasovima, imati najmanje petnaest hiljada da bi došao u poziciju da se priča o njegovoj kandidaturi za ovaj nivo. U SDP-u je sve moguće pa i ovo.
Kako da preore svoju izbornu jedinicu kad u istoj od 90. stoluju SDA i HDZ. Da je član SDA možda bi i preoro. Kad je SDP preoro izbore 2010. u toj izbornoj jedinici bio je četvrti, a lik sa najviše glasova na listi imao je oko 2500 glasova.

Doduše, ovdje ima i ljudi koji vele što Mijatović nije preoro u Banjoj Luci.
giannibelif
Posts: 1996
Joined: 28/01/2017 22:11

#67757 Re: SDP

Post by giannibelif »

Dao sam konkretne argumente zašto ne može biti član Predsjedništva koji su čista logika i eto, ti se slažeš sa mnom. Dolazi iz takve izborne jedinice i slabe stranačke baze, sto je samo jedan od bezbroj utega zbog kojih ima minorne šanse za uspjeh. Pa ni Konaković se ne gura na temu kandidature jer zna da ga u jednom Tuzlanskom kantonu niko ne šljivi ni dva posto, a tamo je veliki bazen glasova potrebnih za pobjedu.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#67758 Re: SDP

Post by Leverage »

giannibelif wrote: 31/10/2021 10:07 Dao sam konkretne argumente zašto ne može biti član Predsjedništva koji su čista logika i eto, ti se slažeš sa mnom. Dolazi iz takve izborne jedinice i slabe stranačke baze, sto je samo jedan od bezbroj utega zbog kojih ima minorne šanse za uspjeh. Pa ni Konaković se ne gura na temu kandidature jer zna da ga u jednom Tuzlanskom kantonu niko ne šljivi ni dva posto, a tamo je veliki bazen glasova potrebnih za pobjedu.
Nit su to konkretni argumenti, nit se ja slažem s tobom, kako si to zaključio samo ti znaš.

Govorim ti da bi isti Nikšić u TK imao glasova kao Bećirović, a ovaj bi imao u HNK kao Nikšić. Pa zar ne vidiš da je Konjic, odakle je inače Nikšić, jedna klasična SDA kasaba, ti ljudi nisu u stanju ni pokušati da izaberu nekog drugog, eno vidi rezultate lokalnih izbora i sve će ti se kazati.

Konaković bi, kao kandidat trojke, u TK dobio sličan broj glasova kao i Nikšić, a to je jako veliki broj glasova i znatno veći od onoga što će dobiti Bakir Izetbegović. Moj glas bi, svakako, sigurno imao. Već sam rekao da među njima dvojicom treba tražiti kandidata, s tim da smatram da bi Konaković bio korisniji u izvršnoj vlasti.
giannibelif
Posts: 1996
Joined: 28/01/2017 22:11

#67759 Re: SDP

Post by giannibelif »

Leverage wrote: 31/10/2021 10:18
giannibelif wrote: 31/10/2021 10:07 Dao sam konkretne argumente zašto ne može biti član Predsjedništva koji su čista logika i eto, ti se slažeš sa mnom. Dolazi iz takve izborne jedinice i slabe stranačke baze, sto je samo jedan od bezbroj utega zbog kojih ima minorne šanse za uspjeh. Pa ni Konaković se ne gura na temu kandidature jer zna da ga u jednom Tuzlanskom kantonu niko ne šljivi ni dva posto, a tamo je veliki bazen glasova potrebnih za pobjedu.
Nit su to konkretni argumenti, nit se ja slažem s tobom, kako si to zaključio samo ti znaš.

Govorim ti da bi isti Nikšić u TK imao glasova kao Bećirović, a ovaj bi imao u HNK kao Nikšić. Pa zar ne vidiš da je Konjic, odakle je inače Nikšić, jedna klasična SDA kasaba, ti ljudi nisu u stanju ni pokušati da izaberu nekog drugog, eno vidi rezultate lokalnih izbora i sve će ti se kazati.

Konaković bi, kao kandidat trojke, u TK dobio sličan broj glasova kao i Nikšić, a to je jako veliki broj glasova i znatno veći od onoga što će dobiti Bakir Izetbegović. Moj glas bi, svakako, sigurno imao. Već sam rekao da među njima dvojicom treba tražiti kandidata, s tim da smatram da bi Konaković bio korisniji u izvršnoj vlasti.
Pa sam kažeš da nema jaku bazu, da dolazi iz takve sredine. Nema pobjeda i uspjeha bez jake baze, brojnog članstva i snažne infrastrukture. Konaković ne bi niti će kada šta značajno napraviti u TK. Zašto? Zato što ga u radničkim sredinama ne mogu smisliti zbog stavova o Zakonu o pripadnosti javnih prihoda i što SDA u tom kantonu nije još oslabila toliko kao u drugim kantonima niti im se osipa članstvo u korist NiP-a. Ostaju homogena cijelina jer se i dalje drže neke sredine koje daju jako puno glasova. Kažem ti, na vrijeme izaberite realnu opciju koja ima šansu za pobjedu. Nikšić to nije.
User avatar
drug_profi
Posts: 50622
Joined: 16/07/2012 16:00

#67760 Re: SDP

Post by drug_profi »

E moj druze, otisli ste fakat u qq. Svaki tvoj upis ovdje to dokazuje.
Gurate kandidata kojeg niko nece, umjesto kandidata koji bi napravio razliku u kvalitetu.
I naravno za eventualni neuspjeh niste krivi vi, vec glasaci koji vas ne podrzavaju.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#67761 Re: SDP

Post by zlajaBHF »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sdp-bih ... /211030029

Bravo za Niksica! Ovo je razlika izmedju SDP-a i onih gmizavaca koji bi nas sutra prodali da imaju sansu.

Kada se radi o drzavi, onda nema podjela. Svaka cast Niksicu na ovome.
U vremenima ovakvih kriza, sve odgovorne stranke iz opozicije su uz vlast, i price o drugim temama se ostavljaju po strani.

SBB, NS, i NiP recimo nisu reagovali ovako, nego su oni kao treca strana u sukobu sto znaci da njihovo djelovanje oslabljuje probosansku stranu. Umjesto da kazu jasno kazu da su SNSD i HDZ neprijatleji drzave i da ovi Dodikovi planovi nece proci, oni i dalje o SDA.....Samo jos sto ne krene prica o respiratorima i Sebiji.....


Uglavom, iako nisam ljubitelj Trojke, znao sam da je SDP drugacijeg kova od ovih drugih. Ipak je tu stranku osnovao Nijaz Durakovic.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#67762 Re: SDP

Post by malakh »

zlajaBHF wrote: 31/10/2021 11:15 Uglavom, iako nisam ljubitelj Trojke, znao sam da je SDP drugacijeg kova od ovih drugih. Ipak je tu stranku osnovao Nijaz Durakovic.
zar je nije osnovao josip broz tito, a nijaz durakovic ju samo pretvorio u zakonskog slijednika komunističke partije? :lol:
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#67763 Re: SDP

Post by zlajaBHF »

malakh wrote: 31/10/2021 11:30
zlajaBHF wrote: 31/10/2021 11:15 Uglavom, iako nisam ljubitelj Trojke, znao sam da je SDP drugacijeg kova od ovih drugih. Ipak je tu stranku osnovao Nijaz Durakovic.
zar je nije osnovao josip broz tito, a nijaz durakovic ju samo pretvorio u zakonskog slijednika komunističke partije? :lol:
Moze i tako :D

Ipak mislim da SDP nije komunisticka stranka (barem se tako ne predstavljaju)
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#67764 Re: SDP

Post by Leverage »

giannibelif wrote: 31/10/2021 10:31
Leverage wrote: 31/10/2021 10:18
Nit su to konkretni argumenti, nit se ja slažem s tobom, kako si to zaključio samo ti znaš.

Govorim ti da bi isti Nikšić u TK imao glasova kao Bećirović, a ovaj bi imao u HNK kao Nikšić. Pa zar ne vidiš da je Konjic, odakle je inače Nikšić, jedna klasična SDA kasaba, ti ljudi nisu u stanju ni pokušati da izaberu nekog drugog, eno vidi rezultate lokalnih izbora i sve će ti se kazati.

Konaković bi, kao kandidat trojke, u TK dobio sličan broj glasova kao i Nikšić, a to je jako veliki broj glasova i znatno veći od onoga što će dobiti Bakir Izetbegović. Moj glas bi, svakako, sigurno imao. Već sam rekao da među njima dvojicom treba tražiti kandidata, s tim da smatram da bi Konaković bio korisniji u izvršnoj vlasti.
Pa sam kažeš da nema jaku bazu, da dolazi iz takve sredine. Nema pobjeda i uspjeha bez jake baze, brojnog članstva i snažne infrastrukture. Konaković ne bi niti će kada šta značajno napraviti u TK. Zašto? Zato što ga u radničkim sredinama ne mogu smisliti zbog stavova o Zakonu o pripadnosti javnih prihoda i što SDA u tom kantonu nije još oslabila toliko kao u drugim kantonima niti im se osipa članstvo u korist NiP-a. Ostaju homogena cijelina jer se i dalje drže neke sredine koje daju jako puno glasova. Kažem ti, na vrijeme izaberite realnu opciju koja ima šansu za pobjedu. Nikšić to nije.
Nije tačno. Kao kandidat trojke za člana Predsjedništva uopšte ne mora da ima jaku lokalnu bazu, naprotiv, njegov rejting puno bolji je van baze nego u samoj bazi, a glas u Maglaju isto vrijedi kao i onaj u Konjicu.

Kao kandidat trojke, Konaković bi u TK dobio glasove svih stranaka suprotstavljenih SDA-u, posebno glasove SDP-ovih glasača, njegova prednost u TK bila bi 2:1 u odnosu na Bakira, a isto bi bilo i ako bi kandidat bio Nikšić.

Koga će trojka izabrati kao kandidata ne znam nit mogu uticati na to, a moj favorit u tom smislu je Nikšić.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#67765 Re: SDP

Post by Leverage »

drug_profi wrote: 31/10/2021 11:05 E moj druze, otisli ste fakat u qq. Svaki tvoj upis ovdje to dokazuje.
Gurate kandidata kojeg niko nece, umjesto kandidata koji bi napravio razliku u kvalitetu.
I naravno za eventualni neuspjeh niste krivi vi, vec glasaci koji vas ne podrzavaju.
Kojeg ti nećeš.

Neće ni on tebe.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#67766 Re: SDP

Post by Leverage »

zlajaBHF wrote: 31/10/2021 11:15 https://www.klix.ba/vijesti/bih/sdp-bih ... /211030029

Bravo za Niksica! Ovo je razlika izmedju SDP-a i onih gmizavaca koji bi nas sutra prodali da imaju sansu.

Kada se radi o drzavi, onda nema podjela. Svaka cast Niksicu na ovome.
U vremenima ovakvih kriza, sve odgovorne stranke iz opozicije su uz vlast, i price o drugim temama se ostavljaju po strani.

SBB, NS, i NiP recimo nisu reagovali ovako, nego su oni kao treca strana u sukobu sto znaci da njihovo djelovanje oslabljuje probosansku stranu. Umjesto da kazu jasno kazu da su SNSD i HDZ neprijatleji drzave i da ovi Dodikovi planovi nece proci, oni i dalje o SDA.....Samo jos sto ne krene prica o respiratorima i Sebiji.....


Uglavom, iako nisam ljubitelj Trojke, znao sam da je SDP drugacijeg kova od ovih drugih. Ipak je tu stranku osnovao Nijaz Durakovic.
Bez da omalovažavam bilo koga, od NiP-a, SBB-a ili NS-a se i ne očekuje da predvode tu priču, nego da se jednostavno priklone. Ovakav nastup se očekuje od SDP-a i SDA. Eh sad, zašto Bakiru "neće pasti kruna s glave" dok u isto vrijeme Nikšić reaguje na ovaj način, možda najbolje govori o tome ko zapravo čuva temelje države, a ko samo glumi da to radi.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#67767 Re: SDP

Post by Officer Crabtree »

Leverage wrote: 31/10/2021 12:04 Koga će trojka izabrati kao kandidata ne znam nit mogu uticati na to, a moj favorit u tom smislu je Nikšić.
Nema šanse za to ako kandidat bude Komšić.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#67768 Re: SDP

Post by Leverage »

Officer Crabtree wrote: 31/10/2021 12:36
Leverage wrote: 31/10/2021 12:04 Koga će trojka izabrati kao kandidata ne znam nit mogu uticati na to, a moj favorit u tom smislu je Nikšić.
Nema šanse za to ako kandidat bude Komšić.
Ima.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#67769 Re: SDP

Post by zlajaBHF »

Leverage wrote: 31/10/2021 12:09
zlajaBHF wrote: 31/10/2021 11:15 https://www.klix.ba/vijesti/bih/sdp-bih ... /211030029

Bravo za Niksica! Ovo je razlika izmedju SDP-a i onih gmizavaca koji bi nas sutra prodali da imaju sansu.

Kada se radi o drzavi, onda nema podjela. Svaka cast Niksicu na ovome.
U vremenima ovakvih kriza, sve odgovorne stranke iz opozicije su uz vlast, i price o drugim temama se ostavljaju po strani.

SBB, NS, i NiP recimo nisu reagovali ovako, nego su oni kao treca strana u sukobu sto znaci da njihovo djelovanje oslabljuje probosansku stranu. Umjesto da kazu jasno kazu da su SNSD i HDZ neprijatleji drzave i da ovi Dodikovi planovi nece proci, oni i dalje o SDA.....Samo jos sto ne krene prica o respiratorima i Sebiji.....


Uglavom, iako nisam ljubitelj Trojke, znao sam da je SDP drugacijeg kova od ovih drugih. Ipak je tu stranku osnovao Nijaz Durakovic.
Bez da omalovažavam bilo koga, od NiP-a, SBB-a ili NS-a se i ne očekuje da predvode tu priču, nego da se jednostavno priklone. Ovakav nastup se očekuje od SDP-a i SDA. Eh sad, zašto Bakiru "neće pasti kruna s glave" dok u isto vrijeme Nikšić reaguje na ovaj način, možda najbolje govori o tome ko zapravo čuva temelje države, a ko samo glumi da to radi.
Bakira Amerika i EU poziva da pregovara u ime probosanske strane, da li ti je to jasno? Da li ti je jasno da Bakir to ne zeli, i da to otvoreno govori. Znaci, Bakir zeli da se tu prikljuci i SDP. Bakir bi mogao zajedno sa DF-om dogovoriti ono sto zeli, a ostali bi mogli da kmece, medjutim to bi bilo pogresno, i Bakir cini pravu stvar, kao sto sam rekao sad i za SDP.

A sta se moze ocekivarti od stranaka kao sto je SBB, NiP i NS je da se otvoreno stave na stranu kontra Dodika, ali to nisu uradili.....oni su se kao stavili na 3. stranu u konfliktu. Sramotno i izdajnicki, ako mene pitas.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#67770 Re: SDP

Post by Leverage »

Zapravo mu samo treba alibi da svi usvoje izborni zakon po mjeri Čovića, pa pošto su svi usvojili - niko nije kriv. Međutim, Nikšić naravno neće pristati na to tako da Bakir džaba kreči. Bakir se neće usuditi da sam (ili sa Komšićem) usvoji bilo šta jer bi ga opozicija uništila.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#67771 Re: SDP

Post by zlajaBHF »

Leverage wrote: 31/10/2021 14:23 Zapravo mu samo treba alibi da svi usvoje izborni zakon po mjeri Čovića, pa pošto su svi usvojili - niko nije kriv. Međutim, Nikšić naravno neće pristati na to tako da Bakir džaba kreči. Bakir se neće usuditi da sam (ili sa Komšićem) usvoji bilo šta jer bi ga opozicija uništila.
Iskreno, najbitnije mi je da se ne usvoji ustav koji nije dobar za BiH, bilo to zbog Niksica ili Bakira, ne zanima me.

Ali to sto govoris uopste nema logike. Znaci, ti hoces da kazes da Bakir zeli usvojiti ustav koji je los za BiH, ali hoce da ga i SDP prihvati, kako nebi samo SDA bila kriva?

Ne mogu da vjerujem da neko ovako razmislja.

Ovo je prica kao i da je ALija htjeo podjeliti BiH, ali nije mogao :lol:

Ne znam.....ovo je tipicno balkansko razmisljanje. Znaci, istini se ne moze pogledati u oci, zato sto se ista ne uklapa u neciju sliku kako bi svijet po njima trebao izgledati. Otvori oci, to ti je moj savjet.
giannibelif
Posts: 1996
Joined: 28/01/2017 22:11

#67772 Re: SDP

Post by giannibelif »

Slabi su ti argumenti do zla Boga. Jednostavno, očigledno se dugo baviš ovom rabotom, ali nisi uferčio nikako kako se dolazi do rezultata. Baza iz koje dolaziš pokazuje mišiće na terenu, pokazuje da iza potencijalnog kandidata stoji kompletna ekipa. Ekipa koja daje rezultate. Iz čega je Denis Bećirović crpio snagu za što jače pozicioniranje? Iz svoje baze, kantonalne organizacije koja jer jaka i onda dalje širio glasačku snagu. Iz čega je Željko Komšić krenuo ka svojim dobrim rezultatima na izborima? Iz tada nekoliko jakih opštinskih organizacija sa većinama u vijećima, načelnicima, gradonačelnikom na čelu grada. Tamo gdje imaš desetak kantonalnih zastupnika, dva ili tri federalna, najmanje jednog državnog, tu se rezultat pravi. Ne prave rezultate oni koji su trideset godina u opoziciji na kantonu. Pa barem birači SDP-a nisu mazge u velikoj mjeri. Zato SDP i dolazi teško do povjerenja i dobrih rezultata.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#67773 Re: SDP

Post by Officer Crabtree »

Leverage wrote: 31/10/2021 13:09
Officer Crabtree wrote: 31/10/2021 12:36

Nema šanse za to ako kandidat bude Komšić.
Ima.
OK, čujemo se nakon izbora ako ostane ovakva mogućnost glasanja kakva je sad
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#67774 Re: SDP

Post by Leverage »

To je ta priča, i da, traje od Alijinih najmlađih dana i njegovih panislamskih mahinacija.

Državu Bosnu i Hercegovinu stvorili su komunisti, gradili i razvijali su komunisti dok je Alija sanjao o panislamskoj megadržavi i šerijatu, odbranili sinovi komunista dok su četnički i ustaški fašisti i agresori pokušali da je unište, dok je Alija išao na hadž i potpisivao međunarodni ugovor kojim bi za 5 godina RS imala pravo otcjepljenja. E onda su komunisti i njihovi nasljednici, okupljeni oko SDP-a izgubili na značaju, čime je počelo prvo uništavanje multietničkog karaktera ARBiH, a nakon rata i potpuno rastakanje države, institucionalno, ekonomsko, demografsko, moralno i svako drugo.

Jedini garant za opstanak ove države jeste ideja koja je nastala u AVNOJ-u i ZAVNOBIH-u 1943. godine, na kojoj je uništen fašistički agresor u WW2, koja je živjela do 1992. godine, za koju se glasalo 1. marta iste godine i koju danas baštini isključivo SDP BiH.Ta ideja je protuteža tvom Aliji, tvom Bakiru i tvojoj SDA koji su dokazano u nekoliko navrata pokušali rastočiti Bosnu i Hercegovinu.

A ti i dalje misli da se država čuva i ujedinjuje zelenom bojicom.
Last edited by Leverage on 31/10/2021 14:51, edited 4 times in total.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#67775 Re: SDP

Post by Leverage »

giannibelif wrote: 31/10/2021 14:40 Slabi su ti argumenti do zla Boga. Jednostavno, očigledno se dugo baviš ovom rabotom, ali nisi uferčio nikako kako se dolazi do rezultata. Baza iz koje dolaziš pokazuje mišiće na terenu, pokazuje da iza potencijalnog kandidata stoji kompletna ekipa. Ekipa koja daje rezultate. Iz čega je Denis Bećirović crpio snagu za što jače pozicioniranje? Iz svoje baze, kantonalne organizacije koja jer jaka i onda dalje širio glasačku snagu. Iz čega je Željko Komšić krenuo ka svojim dobrim rezultatima na izborima? Iz tada nekoliko jakih opštinskih organizacija sa većinama u vijećima, načelnicima, gradonačelnikom na čelu grada. Tamo gdje imaš desetak kantonalnih zastupnika, dva ili tri federalna, najmanje jednog državnog, tu se rezultat pravi. Ne prave rezultate oni koji su trideset godina u opoziciji na kantonu. Pa barem birači SDP-a nisu mazge u velikoj mjeri. Zato SDP i dolazi teško do povjerenja i dobrih rezultata.
Iz čega je Šefik Džaferović crpio snagu za pobjedu na prošlim izborima? Iz poraza u svom rodnom gradu?

Ne, nego iz pobjede u rodnom gradu Nermina Nikšića.
Post Reply