Page 1 of 6
#1 renault fluence
Posted: 27/04/2011 09:55
by photo
molim da mi oni oji imaju ili su vozili renault fluence napisu svoja iskustva/komentare.kritike na ovaj auto.
imamm namjeru kupiti navedeni auto pa prije zavrsne odluke da vidim sta kazu ljudi koji znaju sta govore iz licnog iskustva.
za udobnost ne sumnjam, ali me interesuje ponasanje na cesti, kvalitet izrade, kocnice, buka motora i slicne stvari, znaci ono sto je bitn.
hvala unaprijed,
#2 Re: renault fluence
Posted: 27/04/2011 10:05
by goibos
a koji motor imaš u vidu?
fluence ti je u suštini megane, naslijednik megana sedana.
ne znam za fluence, ali novi megane je odličan, stabilan, od opreme već u osnovnom paketu imaš skoro pa sve što ti treba, dodaj ESP+ASR (bolje to kupiti nego alu felge, ista je cijena)
najbolje ti je da dogovoriš probnu vožnju ili da u nekom rent a car unajmiš fluenca na dan i dobro ga izvozaš i testiraš.
flunce mi se jedino čini prevelik
#3 Re: renault fluence
Posted: 27/04/2011 15:49
by citroen
Le plastique

#4 Re: renault fluence
Posted: 27/04/2011 17:52
by chuchumbamayumbe
Ja sam ga vozao nekoliko mjeseci i nije mi se dopao, ali nikako.
Previše nekakav sterilan, bez ikakve osobenosti, anemičan, nedorečen, ni tamo, ni 'vamo
#5 Re: renault fluence
Posted: 27/04/2011 20:00
by mayab
Nisam vozio, ali meni se vanjski izgled ne svidja, jednostavno mi "ne lezi", cini mi se da bi po izgledu radije kupio Daciu Sandero.Bez uvrede

#6 Re: renault fluence
Posted: 28/04/2011 00:11
by Quenri
Bez uvrede, ali za svakog "Francuza" imate osjećaj da će se raspasti....fazon je u tome što je to samo osjećaj

Fluence nisam vozio ali ne vjerujem da ima razlike u odnosu na Megana, a što se dizajna tiče, ljudi su napravili stvarno dobar posao i Fluence izgleda puno "bogatije" u odnosu na automobile svoje klase i cjenovnog ranga. Nema tu šta da se priča, jer kako ovo:
može biti konkurencija ovome:
Fluence

#7 Re: renault fluence
Posted: 28/04/2011 01:24
by Haris.ba
photo wrote:molim da mi oni oji imaju ili su vozili renault fluence napisu svoja iskustva/komentare.kritike na ovaj auto.
imamm namjeru kupiti navedeni auto pa prije zavrsne odluke da vidim sta kazu ljudi koji znaju sta govore iz licnog iskustva.
za udobnost ne sumnjam, ali me interesuje ponasanje na cesti, kvalitet izrade, kocnice, buka motora i slicne stvari, znaci ono sto je bitn.
hvala unaprijed,
Pa jesi li išao na testnu vožnju? Znam da kod Budnje često znaju da izbjegavaju testnu vožnju, moraš se najavljivati ko da voziš spejs šatl. Za neke modele nema ni vožnje. Auto je relativno novo, pa kako će se ponašati sa vremenom teško je reći. Meni izgleda ko jeftinija varijanta megana sa gepekom, koristi ustvari podvozje megana(eh, ne mogu se sada sjetiti je li staroga ili novoga,znam da tu platformu koriste mnogi u korporaciji). Bio/bila je najbolja kupovina kada je bila "akcija" prošle godine. Sada po ovim cijenama ja bi radije kupio oktaviju. Ne bi je niko ukrao sa tim motorom. Kao i oktaviji fali joj 6 brzina . Zavisi kuda ćeš je pretežno voziti. Na autoputu oko 120 ide dernjava motora. Al tako je i sa konkurencijom. Nekome je negativa što se proizvodi u Turskoj. Meni nije. Kočnice če kočiti, ne sekiraj se.
Lijepo auto. Dobar motor za plina.
P.S.
Podvozje mu je ko pravljeno za naših rupa. Možda je uticaja imala dačja tehnolodži.
#8 Re: renault fluence
Posted: 28/04/2011 08:48
by drndalo
Haris.ba wrote:Meni izgleda ko jeftinija varijanta megana sa gepekom
Tako nekako sam i ja stekao dojam... Vizuelno je isto nedovrsen, vjerujem namjerno, da ne bi bio prevelika (jeftinija) konkurencija Meganu iz EU...
Megan sam vozio nakrcan opremom, 1.6 benzin i odlican je bio, sjedista, ponasanje u voznji, za pozeliti, jedino dig. instrumenti zahtijevaju navikavanje...
Sve to nisam osjetio u Fluencu... Prostora ima isto, plus veci gepek, ako je cijena OK, ne bi trebao biti los izbor... Lijep mi nije...
#9 Re: renault fluence
Posted: 28/04/2011 09:37
by corsa
@quenri Nije mu konkurencija fabia nego octavia.

#10 Re: renault fluence
Posted: 28/04/2011 10:09
by goibos
fabia je konkurencija cliu , ali slaba mu je konkurencija jer je clio daleko ispred fabie po svemu
po mom mišljenju fluence je bolji auto od octavie, daje puno više za isto ili čak manje para
realno, ne možete škodu porediti sa renaultom, jedino sa daciom
nego, nema ti smisla tražiti savjete po forumu jer se ovde svaka priča o autima svede na prepucavanja ljubitelja vw i ljubitelja renaulta i naravno svako svog diže u nebesa
mislim da fluenca možeš uzeti za 22-23 hiljade u ovoj akciji staro za novo a za te pare nećeš naći bolje, jače i opremljenije auto
nego kako sam ti rekao, rentaj ga na jedan dan (ili HIRAJ

)) što jedan reče) i izvozaj (oko 120km je rentanje dnevno a kilometraža se ne naplaćuje) pa će ti sve biti jasno
@citroen
za ovo "le plastique"...
jesi ga opip'o il ti je neko rek'o ?
uključi malo mozak i skontaj da tamo i gdje ima plastike, ima je sa razlogom (prevenstveno radi sigurnosti) al eto ti si pametniji od vojske inžinjera
#11 Re: renault fluence
Posted: 28/04/2011 10:15
by citroen
#12 Re: renault fluence
Posted: 28/04/2011 10:35
by johntra
Vozio 1,5 Dci i solidnom opremom...mene je motor prijatno iznenadio po pitanju performansi i ima dosta snage, iako je malo mrtav ispod 2.000 obrtaja, ali zato kad krene navala...

solidna potrošnja, oko šest do sedam litara po gradu, zavisi od gužve, a ovaj motor je bio i sa šest brzina...
imao je solidnu opremu, sve što treba današnjem vozaču...prostora ima dosta, materijali su ok, ne vidim da nešto previše zaostaju za Meganom, čak mi je kod njega i bolje što nema onaj digitalni sat...
#13 Re: renault fluence
Posted: 28/04/2011 11:22
by drndalo
Ja inace vise volim klasicne instrumente, ali ovi na Fluence-u i Megane-u iz Turske mi se manje svidjaju od digitale u EU Megane-u... Zasto? Zato sto su jako polozeni, pa imaju neki meni ruzan odsjaj od onog stakla sto ih pokriva... Jednostavno mi to nije to...
#14 Re: renault fluence
Posted: 28/04/2011 12:14
by goibos
drndalo wrote:Ja inace vise volim klasicne instrumente, ali ovi na Fluence-u i Megane-u iz Turske mi se manje svidjaju od digitale u EU Megane-u... Zasto? Zato sto su jako polozeni, pa imaju neki meni ruzan odsjaj od onog stakla sto ih pokriva... Jednostavno mi to nije to...
isti instrumenti su i na Megane GT Line pa ne bih rekao da su loši, po meni su bolji od digitalnih
#15 Re: renault fluence
Posted: 28/04/2011 13:30
by drndalo
Ja ti rekoh sta meni upade u oko, i sta mi se ne svidja...
#16 Re: renault fluence
Posted: 28/04/2011 18:05
by Quenri
corsa wrote:@quenri Nije mu konkurencija fabia nego octavia.

Znam, ali neću puno da "blatim" Škodu

jer kad porediš s Octaviom tek onda nemaš ništa na uloženo/dobijeno

#17 Re: renault fluence
Posted: 28/04/2011 18:48
by metar_drva
znam da se o ukusima ne raspravlja, i da je lijepo/ružno subjektivna kategorija, al je meni fluence pre-pre-preružan.
#18 Re: renault fluence
Posted: 28/04/2011 23:13
by AmADin_gospo
goibos wrote:
mislim da fluenca možeš uzeti za 22-23 hiljade u ovoj akciji staro za novo a za te pare nećeš naći bolje, jače i opremljenije auto
cijene se kreču od 22-27k KM , evo i cjenovnika
Fluence - Bunjo d.o.o.
da je jeftin, jeste jeftin, da je lijep izvana, jeste, da je lijep iznutra, jeste,da je lijep na slici, jeste i tačka.
čim sjedneš u njega osjetiš jeftinoču koja se s ladom i zastavom može uporediti, kucno u tablu fluence-a ili u praznu kantu od Jupola, isti zvuk. nisam ljubitelj wagen koncerna, ali bi rađe izeo škodu feliciju, il ako več moram renaulta, uzeo bi megana.
kad su ga najavljivali, najavljivali ga ko direktorsko auto, san snova, elegancija, dizajn, kvalitet, udobnost, a on sav ko da je od karnistera pravljen.
#19 Re: renault fluence
Posted: 29/04/2011 08:44
by arman1
AmADin_gospo wrote:goibos wrote:
mislim da fluenca možeš uzeti za 22-23 hiljade u ovoj akciji staro za novo a za te pare nećeš naći bolje, jače i opremljenije auto
cijene se kreču od 22-27k KM , evo i cjenovnika
Fluence - Bunjo d.o.o.
da je jeftin, jeste jeftin, da je lijep izvana, jeste, da je lijep iznutra, jeste,da je lijep na slici, jeste i tačka.
čim sjedneš u njega osjetiš jeftinoču koja se s ladom i zastavom može uporediti, kucno u tablu fluence-a ili u praznu kantu od Jupola, isti zvuk. nisam ljubitelj wagen koncerna, ali bi rađe izeo škodu feliciju, il ako več moram renaulta, uzeo bi megana.
kad su ga najavljivali, najavljivali ga ko direktorsko auto, san snova, elegancija, dizajn, kvalitet, udobnost, a on sav ko da je od karnistera pravljen.
Auto je konceptulano Renault model za istočno(čitaj kinesko) tržište. Urađen je mali facelifting i par detalja dotjerano ali je izbačeno masa dodatne opreme koja inače ide na azijskom tržištu kao osnovni paket.
#20 Re: renault fluence
Posted: 29/04/2011 09:09
by AmADin_gospo
mogao bih se složiti s tobom da je auto za istočno tržište, pošto gledajuči TV kanale iz EU, nesječam se da sam igdje vidio reklamu za Fluence-a
#21 Re: renault fluence
Posted: 05/05/2011 08:49
by goibos
haj navedi šta je plastično u zadnjoj generaciji renaulta ...
#22 Re: renault fluence
Posted: 05/05/2011 10:24
by frngla
AmADin_gospo wrote:
cijene se kreču od 22-27k KM , evo i cjenovnika
Fluence - Bunjo d.o.o.
da je jeftin, jeste jeftin, da je lijep izvana, jeste, da je lijep iznutra, jeste,da je lijep na slici, jeste i tačka.
čim sjedneš u njega osjetiš jeftinoču koja se s ladom i zastavom može uporediti, kucno u tablu fluence-a ili u praznu kantu od Jupola, isti zvuk. nisam ljubitelj wagen koncerna, ali bi rađe izeo škodu feliciju, il ako več moram renaulta, uzeo bi megana.
kad su ga najavljivali, najavljivali ga ko direktorsko auto, san snova, elegancija, dizajn, kvalitet, udobnost, a on sav ko da je od karnistera pravljen.
e to je ono sto ja govorim uporno, svaki renault je unutra ko od flasa istopljenih da je napravljen... na oko fin unutra sto rece covjek k'o lada... ili kada vidim na clio-u na unutrasnjoj stekici onoj za otvaranje vrata onaj "čep" da pokrije saraf, zlo mi dodje...
#23 Re: renault fluence
Posted: 05/05/2011 10:31
by johntra
uuuu...Škoda je lider po kvaliteti unutrašnjosti, pogotovo Fabia, i to obje generacije...

#24 Re: renault fluence
Posted: 05/05/2011 10:32
by Zvek
Fluence se i ne prodaje u zapadnoj Evropi, osim Francuske.
#25 Re: renault fluence
Posted: 05/05/2011 10:33
by Zvek
johntra wrote:uuuu...Škoda je lider po kvaliteti unutrašnjosti, pogotovo Fabia, i to obje generacije...

Fabia I je bila sigurno pri samom vrhu u svojoj klasi što se tiče enterijera. II već nije, osim u Elegance i Sport paketima opreme.