Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#76 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

kmirsad wrote:
Great Cornholio wrote:
plain vanilla wrote:
Sve su to nase sramote..osim ovo za defektologe, to bas i nema veze s opcinskom vlasti, ako o tome pricamo..Tih defektologa ima mali milion i bit ce ih jos toliko, ljudi upisuju fax i zavrsavaju, a ni prva generacija zavrsenih defektologa se jos nije zaposlila..
Kako nema, kako se onda mogu tuzlanski defektolozi zaposliti u Mostaru, Banjaluci, Bijeljini, Brčkom, a ne mogu u Tuzli, jel' to kod nas nema djece kojoj je potreban defektolog.
Nije baš da ih ima "mali milion", Defektološki fakultet u Tuzli je jedini takav fakultet u cijeloj BiH, i po standardima normalnih zemalja kod nas ih još uvijek nema dovoljno.
Trebalo bi zabranit Tuzlacima da se upisuju na Defektološki fakultet... samo Mostar, B. Luka, Zenica... dok se ovi ne zaposle... :lol: :lol: :lol:
Pametno zboriš, da je meni bogdom neko zabranio da se upišem na Defektologiju, i predložio da odem u Njemačku :-D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#78 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by plain vanilla »

Great Cornholio wrote:
kmirsad wrote:Trebalo bi zabranit Tuzlacima da se upisuju na Defektološki fakultet... samo Mostar, B. Luka, Zenica... dok se ovi ne zaposle... :lol: :lol: :lol:
Pametno zboriš, da je meni bogdom neko zabranio da se upišem na Defektologiju, i predložio da odem u Njemačku :-D
O tome sam i govorila, trebali su zakljucati fax dok se ne zaposle oni koji su diplomirali, ali ne..uhljebili su profesore, kud ce sad s njima..
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#79 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by seln »

Ma pravi izraz gradske kulture. Ne znam samo kako to da tog istog Dzasmina biraju uvijek sa nekom 80% vecinom.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#80 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by plain vanilla »

seln wrote:
Ma pravi izraz gradske kulture. Ne znam samo kako to da tog istog Dzasmina biraju uvijek sa nekom 80% vecinom.
sve mi se cini da je ovo djelo kolege forumasa @Great C. :lol:

pa evo vec je drugi mandat, iduci put ce biti neko drugi..bas me zanima ko ce to biti
User avatar
Kaćunak
Posts: 746
Joined: 09/06/2010 00:27

#81 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Kaćunak »

seln wrote:
Ma pravi izraz gradske kulture. Ne znam samo kako to da tog istog Dzasmina biraju uvijek sa nekom 80% vecinom.
Istina....Ali eto, ocito je da fontane nisu vise 'in'
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#82 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by seln »

Kaćunak wrote:
seln wrote:
Ma pravi izraz gradske kulture. Ne znam samo kako to da tog istog Dzasmina biraju uvijek sa nekom 80% vecinom.
Istina....Ali eto, ocito je da fontane nisu vise 'in'
Hebo fontane, ali izgleda da cak ni posljednje pocivaliste mladih ubijenih na Kapiji vise nije in, jer i gore ima vandalizma. Sta cemo za to, da napisemo nesto cool "zapjenilo mezarje/groblje" ili tako nesto?
Ili, sto je blize pamet, da murija nadje vandale i u maniru Titine milicije odbije im bubrege?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#83 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by plain vanilla »

seln wrote:
Hebo fontane, ali izgleda da cak ni posljednje pocivaliste mladih ubijenih na Kapiji vise nije in, jer i gore ima vandalizma. Sta cemo za to, da napisemo nesto cool "zapjenilo mezarje/groblje" ili tako nesto?
Ili, sto je blize pamet, da murija nadje vandale i u maniru Titine milicije odbije im bubrege?
lijepa, stara vremena i Hamza :mrgreen:
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#84 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by colt »

Great Cornholio wrote:
pametolog wrote: Usput, ja sam cuo da je cijela Tuzla jednu kozu muzla. Jel to tacno?
Po pričama, nekad je bila nekakva kriza, glad i sl., pa su ljudi bili primorani da drže koze koze i na taj način preživljavaju, i iz tog vremena potiče ta izreka.
Ne znam zašto baš koze, ali prtpostavljam zbog toga što je Tuzla opasana brdima, što je veoma pogodno za uzgoj koza jer one se vole pentrat a usput i brstiti lišće i sl., i zbog toga što koza ne pojede malo a daje poprilično dosta mlijeka, a tu su i jarići kojih od jedne koze može biti troje , četvero, pa čak i petero.

E sad, zašto je cijela Tuzla samo jednu kozu muzla ( i još se falila da se sirom hranila) kad ih je bilo više, to ne znam :-D
Austrougari su od ljudi uzeli sve koze jer koze brste sve zivo oko sebe u kojem su prijetili da potpuno uniste okolne sume. Kako su uzelis sve, ilegala je sacuvala jednu, u kojem je citav grad uzimao mlijeko od te jedne. Tako je nastala ta izreka. Inace za neupućene, postoji i spomenik toj kozi. Nalazi se kod hotela Tuzla
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#85 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by zelenashica »

colt wrote:

Austrougari su od ljudi uzeli sve koze jer koze brste sve zivo oko sebe u kojem su prijetili da potpuno uniste okolne sume. Kako su uzelis sve, ilegala je sacuvala jednu, u kojem je citav grad uzimao mlijeko od te jedne. Tako je nastala ta izreka. Inace za neupućene, postoji i spomenik toj kozi. Nalazi se kod hotela Tuzla
Tako nekako....
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#86 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

zelenashica wrote:
colt wrote:

Austrougari su od ljudi uzeli sve koze jer koze brste sve zivo oko sebe u kojem su prijetili da potpuno uniste okolne sume. Kako su uzelis sve, ilegala je sacuvala jednu, u kojem je citav grad uzimao mlijeko od te jedne. Tako je nastala ta izreka. Inace za neupućene, postoji i spomenik toj kozi. Nalazi se kod hotela Tuzla
Tako nekako....
Nema to "tako nekako", de objasni kako je jedna koza mogla podmiriti potrebe za mlijekom svih građana Tuzle :lol:
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#87 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

plain vanilla wrote:
seln wrote:
Ma pravi izraz gradske kulture. Ne znam samo kako to da tog istog Dzasmina biraju uvijek sa nekom 80% vecinom.
sve mi se cini da je ovo djelo kolege forumasa @Great C. :lol:

pa evo vec je drugi mandat, iduci put ce biti neko drugi..bas me zanima ko ce to biti
Garant i ovi naši delinkventi čitaju sa-x :lol:
User avatar
Shacii
Posts: 1019
Joined: 07/02/2011 12:21

#88 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Shacii »

eee ljudi kad spomenuste banju..jel iko primjetio neke cudne chike koji se stalno setaju gore (jedni te isti) i to po onim sumarcima,po setalistu, kod tite..ma svudje ih ima...ja sam zapamtila 2-3, jedan je mrsav,sijed,visok i svaki dan je gore (svaki put kad sam ja gore vidim ga) i to u razlicitim vremenskim periodima.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#89 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by insomnia78 »

Shacii wrote:eee ljudi kad spomenuste banju..jel iko primjetio neke cudne chike koji se stalno setaju gore (jedni te isti) i to po onim sumarcima,po setalistu, kod tite..ma svudje ih ima...ja sam zapamtila 2-3, jedan je mrsav,sijed,visok i svaki dan je gore (svaki put kad sam ja gore vidim ga) i to u razlicitim vremenskim periodima.
Tipradzije, voajeri obicni. Nego znal ko jel se u TZ moze izvaditi biometrijsko pasos za 48h, ako doplatis ono nesto, al treba mi sigurna informacija
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#90 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by dolmetscher »

insomnia78 wrote: Tipradzije, voajeri obicni. Nego znal ko jel se u TZ moze izvaditi biometrijsko pasos za 48h, ako doplatis ono nesto, al treba mi sigurna informacija
Ono nesto platis 200KM, a nebitno je u kojem gradu predas za pasos.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#91 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by kmirsad »

dolmetscher wrote:
insomnia78 wrote: Tipradzije, voajeri obicni. Nego znal ko jel se u TZ moze izvaditi biometrijsko pasos za 48h, ako doplatis ono nesto, al treba mi sigurna informacija
Ono nesto platis 200KM, a nebitno je u kojem gradu predas za pasos.
Jebo to... to je legalno... sredim ti ja to isto za 300... :lol:
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#92 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by dolmetscher »

Uvijek ima nacina :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#93 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by kmirsad »

Ko oni što sređuju vozačke... daj mi stoju da ti sredim da položiš.... ako padneš vrati ti lovu uredno.... nije se moglo brate... danas nadrkani ovi iz komisije... ako položiš... jes vidio braco kako maher završava stvari, preporuči me prijateljima... :lol:
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#94 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

Zbog nepostojanja "zelenog vala" načelnik Imamović je došao na ideju da na semaforima postavi monitore sa kojih bi vozači a i saputnici, dok čekaju da se upali zeleno, čitali njegovu poeziju :-D :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#95 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by insomnia78 »

Great Cornholio wrote:Zbog nepostojanja "zelenog vala" načelnik Imamović je došao na ideju da na semaforima postavi monitore sa kojih bi vozači a i saputnici, dok čekaju da se upali zeleno, čitali njegovu poeziju :-D :lol:
Ahahaa
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#96 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by nevenkagaragic »

"Njeno velicanstvo"...Tuzla...?
A izgleda da ova Nevenka koja "vodi" azil muti godinama...(sudeci po komentarima).

Uginulo više od stotinu pasa

TUZLO GONI SE_0001.wmv
Incub
Posts: 706
Joined: 16/04/2007 15:44

#97 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Incub »

Nevenka fino je vidjeti vase postove na temu Tuzle.
Samo nemojte sad prestati.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#98 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Strpljiva »

Great Cornholio wrote:
zelenashica wrote:
colt wrote:

Austrougari su od ljudi uzeli sve koze jer koze brste sve zivo oko sebe u kojem su prijetili da potpuno uniste okolne sume. Kako su uzelis sve, ilegala je sacuvala jednu, u kojem je citav grad uzimao mlijeko od te jedne. Tako je nastala ta izreka. Inace za neupućene, postoji i spomenik toj kozi. Nalazi se kod hotela Tuzla
Tako nekako....
Nema to "tako nekako", de objasni kako je jedna koza mogla podmiriti potrebe za mlijekom svih građana Tuzle :lol:
Tuzlaci poznati po škrtosti, stisli se :oops: :D
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#99 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by nevenkagaragic »

Incub wrote:Nevenka fino je vidjeti vase postove na temu Tuzle.
Samo nemojte sad prestati.
O pozdrav Incub!
Nemam nameru ni nastaviti, ni prestati, ali me privukao naslov "Njeno velicanstvo" za Tuzlu..., pa rekoh, da malo "prilozim" tom "velicanstvu".

Na primer : juce (09.05.11.) slikala (bas za ovu temu) fontanu na Brcanskoj :

Image
http://imageshack.us/photo/my-images/58 ... brcan.jpg/

Naravno, nacelnik se sada hvalise SAMO najnovijom fontanom, onom na Trgu slobode, a ostale su zapustene, NE rade.
O onim jos starijim, koje nije ON "napravio" da ne pricam :

Image
http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... ntane.jpg/

FOTO: Zatrpajte tragove postojanja fontane u Gradskom parku!
Last edited by nevenkagaragic on 10/05/2011 11:58, edited 1 time in total.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#100 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by nevenkagaragic »

No, ima nesto SUPER, ako se stvarno realizuje!

Od sada direktni letovi Dubai Tuzla

Četvrtak, 05 Maj 2011 16:54
Image
http://imageshack.us/photo/my-images/705/mepsbilboard.jpg/

Renomirana kompanija MEPS GROUP (MIDDLE EAST PASSENGER SERVICE) registrirana u Dubaiju, donosi našim putnicima nešto sasvim novo. Od 1.jula uspostavlja direktne letove na relaciji Dubai – Tuzla – Dubai. Avionom tipa AIRBUS 320, kapaciteta 155 veoma udobnih kožnih sjedišta ekonomske klase razmaka 32'' (skoro 80 cm), „operiraće“ se dva puta sedmično.

Letovi su NON – STOP, bez međuslijetanja, sa polaskom iz Dubaija u 09:30 po lokalnom UAE vremenu i dolaskom u Tuzlu u 13:20 po lokalnom BIH vremenu. Polazak iz Tuzle je planiran u 13:55 po lokalnom BIH vremenu sa dolaskom u Dubai u 20:55 po lokalnom UAE vremenu isti dan.

I najbolje od svega su cijene. Povratna karta sa svim aerodromskim taksama dostupna već od 659.00 $USD do 999.00 $USD u zavisnosti od klase/klasa koje putnici rezervišu.
Lokalni partneri u ovom sveoubuhvatnom, a za naše sugrađane koji se trenutno nalaze na Bliskom Istoku, neizmjerno korisnom projektu su:

JP «MEĐUNARODNI AERODROM TUZLA» d.o.o.
PJ Putnička Agencija «AIR TOURS»
Gdje se mogu potražiti i dodatne informacije.

PORT.BA
Post Reply